Orchid Dendrobium Nobile: Popis a znaky rastúceho

Derdrobium je jedným z najväčších narodených orchideí, ktoré zahŕňajú rôzne nobil, ktorý sa stal najčastejšie pestovaným hybridom. Tento kvet je známy v rôznych menách, je populárny nielen ako dekoratívna rastlina, ale aj ako liečivá zložka.

Popis

História ukazuje, že Dendrobium Nobile, tiež známy ako ušľachtilý Dendrobium, používa sa pred viac ako 2000 rokmi. Osvedčenie o tom je zodpovedajúci zápis do „bylinnej klasiky Shen Nongu“, ktorá bola napísaná v 2300-2780. Toto je vzácna a vzácna čínska rastlina, ktorá má hlavnú drogovú časť stonky. Zvyčajne rastie na kolmých skalách.

Nobile derrobium – trvalka herbatónu. Stonky mierne ploché a zakrivené v hornej časti, vysoké od 10 do 60 cm vysoké, až 1,3 cm hrubé, s úzkou základňou. Sublimačné listy, podlhovasté alebo eliptické, od 6 do 12 cm dlhé, od 1 do 3 cm široké, na poschodí s dvoma čepeľami.

Počas obdobia kvitnutia, orchidea náklady bez listu. Kefy majú od 1 do 4 kvety, sú veľké vo veľkosti, až 8 cm v priemere, tam sú biele letáky perianth s ľahkým fialovým prílivom a fialovým vrcholom. Kvetinové topánky – s dvoma oddelenými a peľovými blokmi. Čas kvitnutia – od apríla do júla. Existuje asi 1000 druhov tohto typu na svete a približne 76 druhov v Číne. Rastlina priamo od tropickej a subtropickej Ázie, Austrálie a Tichomorie.

Nobile hybridy – Leaf Falling, čo znamená, že stratia niektoré alebo všetky svoje listy v zime. Toto odpočinok trvá približne dva alebo tri mesiace. Počas tejto doby nie je potrebné vodu alebo kŕmiť rastlinu. Najobľúbenejší typ Nobile – Yamamoto. Tieto orchidey môžu ľahko mať 40 alebo 50 kvetov na jednej rastline, proces kvitnutia trvá až 3 týždne. Sú rôzne odtiene a najobľúbenejšie z nich – ružová, žltá a biela.

Dendrobium orchidey rastú prirodzene v rôznych ekosystémoch – z teplých dažďových pralesov do studených himalyanských hôr a suchých austrálskych púští. Sú epifytické, to znamená, že žijú na stromoch, litoff (žijú v skalnatých skalách) alebo na zemi.

Vzhľadom na to, že žijú v takýchto rôznych bios, tento druh je jedným z najrozmašľachteľnejších.

V súčasnosti je celkom možné nájsť DodddBobium Nobile v Indii, Japonsku, na Filipínach, v Malajzii, Papua Nová Guinea, na Polynézske ostrovy, v Austrálii a Novom Zélande. Dokonale rastú v iných oblastiach. Mnohé odrody sú tropické, niektoré z nich uprednostňujú stredné podmienky, iné sú dobre vyradené v chladnejšej klíme. Jediná vec, ktorú im všetci spájajú – láska k svetlu.

Orchidy sa líšia veľkosťou, niektoré odrody sú menšie ako matchboxes, iné sú veľké a najzaujímavejšie vzorky viac ako 1 meter dĺžku. Vyžadujú dobré svetlo a vetranie v interiéri. Tam sú listnaté odrody a stálegreen. Niektorí majú pseudobulb, a iné majú len stonky pripomínajúce palica.

Triediť

Kvety odrôd popísané orchidey ponúkajú širokú škálu odtieňov: žltá, oranžová, červená, ružová, dvojfarebná a mnoho ďalších. Druhy tepla milujúci v zrelosti dosahuje výšku až 5 cm, takéto trpasličné rastliny sú veľmi atraktívne ako dekoratívny dizajn v miestnosti.

Sú dobre pestovaní na stromoch, ale Dendrobium Nobile môže byť úspešne pestovaný v malých hrnciách a na strome Fern. Takéto rastliny sú dobre známe pre ich hojnosť farieb na jar. Pre aktívny rast by mala rastlina vždy mať vodu. Je tiež potrebné pravidelne privádzať ho slabým riešením komplexného hnojiva pre orchidey.

Nobile odroda je vhodný pre strednú klímu, pretože pochádza z horských oblastí Ázie, konkrétnejšie – z Himalája. Je to skôr divné, že tento druh bol populárny na Havaji a Japonsku. Ešte viac zvláštne, že staré stonky môžu tiež produkovať kvety v budúcnosti. Na konci jari a počas leta, orchidea, najmä Doddrobium „Yamamoto“, demonštruje operáciu rastu.

Z existujúcich odrôd dnes možno rozlíšiť tieto poddruhy.

 • „Apollo“. Hybrid, ktorý má mäsité kmeň a husté listy nasýtenej zelenej farby, ktoré sa časom nespadajú. Počas kvitnutia, niekoľko kvetov na jednom bloom šíri príjemnú arómu. Biely odtieň, Zev – žltá. Kvety rastlina 12 týždňov len rok.

 • „AKATSUKI“. Poteší lila kvety s modrým lemovaním. Maximálna veľkosť kvetu – 4 centimetre. Vôňa môže zmeniť intenzitu, na začiatku dňa, že sa cíti silnejší.

 • „Stardast“. Má tenký a dlhý pseudobulby, ktorej šírka až 2 centimetre. Kvety môžu byť red-oranžové a svetložlté, asi šesť centimetrov v priemere.

 • Kráľ. V prírodnom prostredí rastie na číre skaly. Stonky pokrývajú biele váhy, ich dĺžka môže dosiahnuť 30 centimetrov. Rastlina má dlhé listy, zatiaľ čo sú dosť úzke. Na jednom rozmazaní môže byť vytvorený až sedem kvetov, ktorý poteší biely s ružovým alebo fialovým pot.

 • „Berry“. Hybrid bush formy, ktorá naďalej kvitnú z jari na začiatku zimy. Kvety môžu byť rôzne odtiene, niekedy sú ľahké karmínové a niekedy – jasne crimson.

 • „Ažgatum“. Má pseudobulb so žltou maľbou. Každá kvetenstvo je vytvorené maximálne 15 kvetmi. Aroma úžasná, veľmi pripomína med.

 • „HIBIKI“. Krásna orchidea s ružovým kvetenstvom a oranžovým zevom.

Domáca starostlivosť

Na rastlinu alebo transplantáciu orchidey po tom, čo sa blíži, stojí za to využiť špeciálnu pôdu, ktorá sa predáva v balíkoch. Ak je to žiaduce, je možné pripraviť zmes a nezávisle, ak je v blízkosti borovicového lesa. Faktom je, že v srdci takýchto plátkov pôdy borovicovej kôry, ktorú najprv kričia, potom sušia. To vám umožní odstrániť huby a iné infekcie.

Po kusoch dreveného uhlia, ktorý pomáha chrániť pôdu počas častého zavlažovania. Niektoré rabíny sú vložené do koreňa papradia, ktorý je rozdrvený pred ňou. Ak nie je, zastávka z fľaše vína alebo kokosového vlákna je úplne vhodná ako alternatíva. Ak by to malo dať na južnej strane rastliny, kde najviac svetlo, potom by ste mali pridať do pôdy a mach-sfagnum, ktorý pomôže držať vlhkosť. Často môžete vidieť aj kúsky peny, pridajte ho, keď sa orchid stoja na severnej strane, aby ste zlomili pôdu. Bude vždy užitočné zaspávať malé množstvo rašeliny.

Zvyčajne tieto odrody stonky sú dosť ťažké, takže je lepšie ďalej používať zálohy. Na jeseň, keď sa teplota začne klesať, musíte predložiť maximum potašových hnojív a samotná rastlina je umiestnená v suchom skleníku alebo dať domov, ak to bolo predtým stálo na ulici. Odporúča sa, aby sa na Windows, pretože to môže prísť.

Ak ste v tejto fáze voda vodu Dendrobium, začne svoj prirodzený rastový cyklus a malé púčiky sa budú rozvíjať v malom profi.

Takže ak chcete získať silnú závod s blundom v budúcom roku, mali by ste sa zdržať zalievania. Je potrebné počkať, kým sa farby otvoria.

Veľmi dôležité pri raste Dendrobium Nobile, jasné svetlo, ktoré vám umožní maximalizovať výrobu kvetov. Zároveň je žiaduce vylúčiť priame slnečné svetlo na povrchu závodu, musia preniknúť do miestnosti s rozptýleným. Táto skupina orchideí uprednostňuje teplotu v rozsahu od 14 do 26 ° C, to znamená 58 až 79 ° FAHRENHEIT. Nedodržanie požiadaviek vedie k zmene v stave kvetu, s poklesom, môže len zomrieť.

Keď jar začína nový rast, orchidea si vyžaduje zvýšenie množstva zavlažovania a robiť väčší počet hnojív. Krmizujte kvet vo vegetatívnych nákladoch každé 2 týždne. Na jeseň potrieb orchideí sa dramaticky mení. Obličky sa objavia, keď sa teplota v noci stane chladičom, a rasty budú úplne zrelé. To sa zvyčajne deje v polovici zimy.

Ak sa správne staráte o kvetinu, poteší krásne a veľké kvety.

Ako to rozkvitne?

Ukazuje sa, že rastlina nie je vždy kvitnutá, niekedy musíte tvrdo pracovať. Zvážte všeobecné rastúce rastúce orchidey.

 • Keď je rastlina pestovaná doma, odporúča sa to vziať na jeseň, aby sa extrahoval z nízkych teplôt v noci. Potom sa kvet musí umiestniť do relatívne chladného miesta, napríklad neschopnej izby alebo uzavretej verandy, kým sa púčiky začínajú tvoriť.
 • Dendrobium je jedným z mála druhov orchideí, ktoré kvitnú so starým pseudobulbom a novým výhonkom.
 • Teplejšie v miestnosti, kde kvet rastie, tým dlhšie môže kvitnúť.
 • Aby sa zachoval proces kvitnutia, je potrebné použiť kvapky teplôt, takže si môžete urobiť orchidey po celý rok.
 • Je dôležité, aby sa transplantovacie zariadenia mali vykonávať čo najrýchlejšie po období kvitnutia.

Prevod

Po nákupe väčšina plodín uprednostňuje transplantáciu orchidey do nového kontajnera. Je dôležité vedieť, že za mesiac pred tým, že nie je možné, aby sa kŕmenie, a to bude tiež potrebné znížiť frekvenciu zavlažovania. Opísaná odroda miluje byť v prírube, takže je to dosť dobré v malých hrnciách. Clay dokonale fit, hlavná vec je byť drenáž. Niektorí výrobcovia používajú dlhé vlákna Moss-Sfagnum pre orchidey.

Treba pripomenúť, že častý transplantácia nenosí túto rastlinu. Okrem toho, v niektorých podmienkach nemusí orchidea niesť takéto zmeny. Ihneď po zakúpení nestojí za zhone, aby zmenil „miesto bydliska“, je potrebné čakať na jar. Následná transplantácia sa vykonáva až po troch rokoch a nie skôr.

Rozdiel medzi stenami výsadbových kontajnerov a koreňmi by nemali prekročiť dva centimetre. Postup sa vykonáva výlučne po skončení obdobia kvitnutia a len vtedy, ak:

 • Použitý substrát je ako rúra;
 • Korene nemôžu chytiť zem, takže je pre nich ťažké udržať stopku počas kvitnutia;
 • Korene vystúpili tak, že začali tlačiť na zem alebo držať pod ním;
 • Na koreňoch sa objavili hnedé škvrny.

Vyberte si novú transplantačnú kapacitu je vysoká, aby sa dobrá drenáž. Veľké sterilné kamene sú umiestnené na dne, niekoľko kusov je dosť. Je to pre nich korene a bude držať. V dokonalej verzii musí byť nový kontajner starý pre dva centimetre v priemere. Niektoré použitie clamzit ako drenáž, ale v tomto prípade je nemožné ho aplikovať, pretože v kompozícii je vápnik, a kazí kvalitu pôdy.

Reprodukcia

Môžete propagovať orchidea ako deti a odrezky. Okrem toho, dokonale znásobuje delenie as pomocou Pseudobulb.

Deťom

Najjednoduchšia a odporúčaná metóda Nováčikovej plodiny – pomocou detí. Kvetina ukazuje, keď Pseudobulb dáva očakávaný kvet, ale ružica, ktorá následne vytvára nezávislý koreňový systém. Mal by tvoriť a dosiahnuť určitú veľkosť, najlepší čas na vylodenie – keď sú korene dĺžky už z 3 centimetrov.

Rozetka je úhľadne narezaná do čistého noža a plátok sa spracuje s použitím roztoku sólového uhlia. Sadnite si už pripravenú pôdu, môžete pokryť polyetylénom, aby ste vytvorili skleníkový efekt. Problémy s zakoreňovaním sa spravidla nevyskytujú.

Pseudobulby

Druhý je jednoduchý spôsob – použiť pseudobulb na reprodukciu, na ktorom nie sú žiadne listy. Bude potrebné rozdeliť na niekoľko častí, predpokladom úspešnej klíčenia je prítomnosť každých troch obličiek, ktoré sú vo fáze odpočinku. Umiestnenie rezu je tiež spracované, ale môžete použiť a libry aktívne uhlie.

Na pristátie sa pripravuje nádoba, v ktorej je Moss-Sfagnum naskladaný, ktorý bude pôsobiť ako substrát. Odrezky sú umiestnené dovnútra a zatvorené vekom, ale predtým, ako tento mach musí byť navlhčený zo striekacej pištole. Kontajnery sú vystavené slnečnému miestu, ale aby bolo svetlo rozptýlené, a teplota je aspoň 22 stupňov. Zatiaľ čo korene klíčia, bude potrebné vetrať a zvlhčovať odrezky. Po troch týždňoch sa korene objavia, keď sa dostanú na dĺžku 5 centimetrov, môžete pristáť v zemi.

Mladý pseudobulb je tiež vhodný na chov, ale metóda sa používa zriedka, pretože to trvá veľa času a úsilia, a nie vždy sa ukáže, že bude úspešný. Jedinou výhodou je, že z jedného takého rezu sa môže získať niekoľko orchideí.

V prvej fáze, Bush bude potrebné na odrezanie čistého nástroja Pseudobulb, potom ležal v kontajneri s mokrým machom. Proces klíčenia je rovnaký ako u odrezkov, v mesiaci sa objaví nové orchidey, ktoré sú transplantované len vtedy, keď korene dosahujú dĺžky 5 centimetrov.

Divízia

Je to zložitejšie metódou chovu rozdelenia kríka, pretože kvet by mal byť dospelý, zdravý a mať niekoľko procesov. Je žiaduce, aby starý pseudobulb. Kvetina sa odstráni z nádoby a čistí korene zo zeme, potom odrezať koreň a pohybovať sa teraz dve orchidey na rôznych hrnciách.

Pred vykonaním postupu je Bush nevyhnutne dobré naliať.

Choroby a škodcov

Akákoľvek rastlina pestovaná v zlých podmienkach sa môže stať obeťou hmyzu alebo chorôb, a orchidey nie sú výnimkou. Existuje mnoho veľkých hmyzov, ktoré môžu jesť listy a kvety, môžete použiť „Carbaril“ alebo „Diacinon“ na boj proti nim.

Niektorí odborníci odporúčajú striekacie zariadenia s obyčajným alebo metylalkoholom. TRU a väčšina iných škodcov je možné odstrániť mydlom riešením alebo jednoduchým nárastom vlhkosti.

Medzi najbežnejšími škodcami, takýto hmyz je možné rozlíšiť.

 • Matematické kliešte. Pomalý hmyz, ktorý sa prejavuje bielym nájazdom. Majú tendenciu skrývať v kremech, a dokonca aj v kvetoch.

 • Všímavý. Často sa vynásobí vo veľkom počte v obličkách, farbách a mäkkých nových vrcholoch. Je ľahké sa zbaviť insekticídov, vrátane „malácie“ a „mavrik“. Prítomnosť tohto hmyzu je obzvlášť nežiaduca, pretože je navyše nositeľom vírusov.

 • Výletné. Malý, rýchly pohyblivý hmyz, ktorý poškodzuje povrch listov a kvetov, ako šťava sať. Nechajú strieborné značky.

 • Huba Komariki. Larvy žijú v hrnci, najmä v organickej zmesi, kde vajcia nosia, krmivo na koreňoch. Hubové strety prinášajú bakteriálne a plesňové koreňové hniloby. Rastlina zmizne, má skreslené listy. Nadmerne vlhká zmes a tieň – priaznivé podmienky pre rozvoj, často sa larvy vykonávajú cez rašelinu. Záhradný olej pomáha vyrovnať sa s jednotlivcami pre dospelých.

 • Bellenka. Nelietne, ale pripevnené na dno listov, s vajcami položenými v malom kruhu. Poškodenie zahŕňajú vyblednuté listy s formou alebo lepkavým nájazdom. Na prevenciu je potrebné znížiť množstvo dusíkatých hnojív, môžete striekať insekticídne mydlo alebo pyrtrín.

 • Klaso. Najvážnejší škodca Orchidea, pretože on je najviac mazaný. Tvory, ktoré sú tak malé, že sú ťažké vidieť, prvé znamenie je strieborný nálet na lístie zo spodnej strany, ktorá potom hnedá. Pesticídy – verný spôsob boja.

Ak rastlina žlté listy, klesá alebo vymenených korene, toto je znamenie hubovej lézie. Existuje veľa chemikálií na striekanie aplikované na obnovu. Niektoré fungicídy môžu tiež kvalitatívne chrániť rastlinu. Zvážte niekoľko finančných prostriedkov navrhnutých záhradkami.

 • „Capanta“. Preventívny prípravok, ktorý je účinný proti širokému spektru plesňových ochorení.
 • „Mankoeb“. Iné, nemenej účinné.
 • „Benomyl“. Systémový fungicíd, nemôže sa pravidelne aplikovať len ako posledná možnosť. Nie je účinné proti fytofluors alebo pythys.
 • „Alett“. Absorbované listy a korene, pomáha zabezpečiť dlhodobú ochranu proti fytofilným a pythies. Poskytuje terapeutické opatrenie.

O tom, ako sa starať o Nobile Nobile Orchid Dendrobium, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár