Pine Crimem: Popis a znaky rastúceho

Povaha Krymu je známa svojou neprekonateľnou krásou a veľkosťou. Fascinuje a inšpiruje. Borovica čierny krym – svetlý zástupca ihličnatej rodiny, rastie v subtropickom podnebí. Mnohé zdroje označujú druhý názov tohto typu borovice – pallas borovica. V druhej polovici dvadsiateho storočia, semená divokej čiernej borovicovej, rastúce na krymskej polostrove, boli dekoratívne, ktoré možno často vidieť na chate, ako aj v parkových oblastiach.

Popis

Krymový borovica má bujnú korunu, výška môže dosiahnuť 34-36 metrov. Dospelé vzorky 30-40 rokov majú výšku až 30 metrov a priemer trupu je až 1 meter. Celý povrch trupu je pokrytý skôr hlbokými pozdĺžnymi brázdami. Kôra má čiernu a hnedú farbu, ale bližšie k vrcholu stromu, ktorý sa rozjasňuje, a brázdy sa stávajú menej viditeľnými.

Ihly krymskej borovicovej borovice sa výrazne odlišujú od zvyčajného – má tuhé zakrivené ihly tmavo zelenej farby, veľkosť z nich – od 14 do 18 cm dĺžky a hrúbka – až 2 mm. Na pobočkách ihly rastú rovno do 5 rokov. Krymský borovica kvet padá na máj. Mladé výhonky majú fialovú modrú farbu 10 cm dlhé. Vyzerajú ako pevne nachádzajúce sa diamantové dosky, ktoré sa časom stanú svetlohnedým. Kužeľky môžu rásť jeden jeden aj 2-4 kusy.

Mladí borovice sa vyznačujú načechom priestore vetiev vo forme pyramídy. Po určitom čase, spodné vetvy umierajú, barel. Zostávajúce pobočky začínajú rásť v šírke. Tvar koruny sa môže líšiť v závislosti od prírodných podmienok.

Pôda na pestovanie borovice obleky, dokonca stony. K prírodným podmienkam je strom nenáročný – to je dobre toleruje mrazivé a teplé počasie. Po roku môže strom rásť o 25-30 cm.

Mocný paass borovicový root vám umožňuje odolať najsilnejšiemu vetru a suchu.

Drevo však nie je vhodné pre okyslené pôdy, ako aj tie, v ktorých sa často oneskoruje vlhkosť. Dekoratívny vzhľad je obľúbený v krajinnom dizajne.

Vlastnosti pristátia

Aby mal mladý krymský borovica zavrieť na stránke, musíte si vybrať semená nie staršie ako 5 rokov. Výsadba mladého stromu by mal byť buď v posledných dňoch apríl alebo augusta. Ak bola borovica zasadená na jeseň, potom v zimnom období musí byť skrytá, až do apríla. V zásade, ak bola mladá borovica zasadená v správny čas, potom v izolácii nebude potrebovať.

Môžete tiež sprout pallas od semien. Kužeľky, ktoré je možné zhromaždiť, alebo kúpiť v špeciálnych predajniach. Vzhľadom k tomu, že borovicové zápasy na jeseň, semená by mali ísť len na konci sezóny.

Kužeľové sušené tak, aby odhalili. Pred pristátím sú semená umiestnené vo vode, aby sa vystrihli, tie, ktoré sa objavili. Je potrebné použiť len tie, ktoré chytili. Sú dobre sušené a uskladnené na chladnom tmavom mieste až do pristátia.

Tí, ktorí sa rozhodli vyzdobiť svoj pozemok krymskej borovice, by mali byť oboznámení s hlavnými pravidlami pre výsadbu sadenice:

  • Miesto pristátia by malo byť dobre osvetlené slnečným svetlom a oplotený z vetra;
  • Pit sa kopanie asi 1 m hlboko do zeme, krčka maternice musí byť na rovnakej úrovni;
  • medzery medzi stromami by mali byť najmenej 1,5 m;
  • V hlinených pôdach je lepšie robiť drenáž;
  • V vykopávacom diere je potrebné stanoviť drenážny systém z piesku alebo kameňov (hustoty 20 cm), ako aj zaspí malé množstvo zvlhčovania a nitrofosfátu (20-30 g na otvor);
  • Ďalej budete musieť umiestniť stromček do pripraveného prehlbovania čo najskôr, pretože dlhodobý borovica v otvorenom vzduchu bude viesť k jej smrti.

Tipy pre starostlivosť

Pestovanie krymskej borovice na chate, hlavná vec nie je príliš vylievajú mladý strom s vodou, pretože nadbytok vlhkosti v pôde môže viesť k otáčaniu jeho koreňového systému. V prvom dvoch sezónach sa borovica odporúča, aby sa zavlažovala 2 krát mesačne. Pre lepšiu penetráciu vlhkosti v pôde je potrebné explodovať (približne 10 cm).

Pravidelne (2-násobok sezóny) v pôde blízkych mladých borovíc zavádzajú dusíkaté hnojivá (približne 25-30 g na meter štvorcový). Potom, čo strom je 4-ročný, dodatočná návnada zastaví.

Pine minerály, ktoré potrebujete z ihličnatého koberec, ktorý je tvorený z padlých ihiel.

Povinné prerezávanie borovice pestované doma, nie je potrebné, len tie vetvy, ktoré začali vyschnúť, sú potrebné na skrátenie. Opravte korunu dreva môže byť na začiatku jari. Takže to bolo svieže a hrubšie rástli, môžete si urobiť jej ihrisko.

Dusty Air neovplyvňuje krymskej borovice ako ostatné krajinné rastliny, len niekedy posypeme dilatovaný strom s obyčajnou vodou.

V zime sa odporúča izolovať borovice, balenie do burlapov a koreňových koreňov. Tento postup je potrebný, ak je teplota vzduchu pod 15-18 stupňov, inak sa izolácia nevyžaduje.

V strednom pruhu Ruska (Moskva, Nižný Novgorod, UFA a T. D.) na rastliny krymskej borovice v hodnote menej ako 3 roky, Odvtedy z dôvodu silných mrazov, s najväčšou pravdepodobnosťou zomrie. Ďalším rysom pestovania borovice v tomto type klímy – pristátie rastlín v jesennom období.

Reprodukcia

Pallas Pine Reprodukcia sa vyskytuje s semenami. Potrebujeme aspoň jeden rok, takže mladý strom je silnejší, aby ho prenesie na otvorený pozemok.

Prvým krokom v pestovaní krymskej borovice je príprava pôdy a hrnca. Sme potrební voľná nezmyslovitá pôda a tank s drenážnym otvorom. Na vrchole pôdy je potrebné zaspávať rašelinu, pomôže im zabrániť tvorbe plesní. Úroveň, na ktorej sú semená v hrnci umiestnené – 1-3 cm. Keď sa objavia výhonky, je dôležité zabezpečiť, aby sa rastlina bola vždy vybavená potrebným množstvom svetla a vlhkosti.

Na otvorenom pozemku môže byť mladá rastlina vysadená, keď už bol 1 rok starý. Je však lepšie čakať na borovice byť 3-4 roky, najmä ak sa predpokladá, že ho zasadí v klíme so silnými mrazmi. Riziko smrti rastliny sa teda výrazne znižuje.

Proces rastu krymskej borovice je pomerne dlhý, ako jeho životný cyklus – až niekoľko storočí.

Možné choroby a škodcovia

Existuje množstvo chorôb, ktoré môžu byť infikované ako mladý borovicový strom a dospelý strom: rakovina praženia, hubové ochorenie – hrdza, trup rot alebo korene. Ak je borovica alebo opál jasné znamenie, že ona ochorela. V tomto prípade to nestojí za čas s nákupom špeciálnych prostriedkov na liečbu dreva, pretože neskoro pomoc môže viesť k smrti rastliny.

Prevencia chorôb krymskej borovice je striekanie závodu fungicídmi na jar a jesenné obdobia, ako aj starostlivú starostlivosť.

Koreňový systém mladých pilierov Pallass je náchylný na hydratáciu z mája Zhukov. Aby sa zabránilo vzhľadu chrobákov, dobre, v ktorom je určený na to, aby ste sa posadili, musíte starostlivo preskúmať na prítomnosť lariev. V prípade ich prítomnosti by mala byť jama liečená špeciálnymi prostriedkami – insekticídmi.

Nemenej škodlivým hmyzom je croroede. To robí tunely v kmene a vetvy, ktoré zabraňujú normálnemu toku vlhkosti a minerálov. Výsledkom je, že strom začne rýchlo suchý, čo nakoniec vedie k jeho smrti. Prítomnosť hnedého stromu múky na trupe – jeden z hlavných príznakov vzhľadu škodcu. Prevencia je spracovaním krymskej borovice na začiatku jari „Bifetrin“.

Hmyz škodcovia tiež zahŕňajú hodvábne húsenice (hodvábny červ). Krmijú sa na ihličkách. Za celé obdobie rastu a rozvoja dreva môžu jesť až 600 KhuHUNCOK. Ak sa chcete zbaviť parazitov, strom je ošetrený „Accutelle“, „Desisis“ a ďalšie podobné prostriedky. Aby sa zabránilo vzniku týchto škodcov, stromy sa striekajú týmito liekmi 2 krát ročne.

Použitie v krajinnom dizajne

Tento typ borovice je dekoratívna verzia divokého dreva, ktorého semená boli v polovici 70. rokov, ktoré priniesli anglicky Botany Peter Pallas z Krymského polostrova v Anglicku. Táto odroda je celkom zriedkavá, je súčasťou červenej knihy, takže nelegálne rezanie Pallas Pine je trestné podľa zákona.

Nedávno, Krymová borovica sa stala populárnou v krajinnom dizajne. Nie je to prekvapujúce, pretože to nielenže má svieži a bohatá zelená koruna, ale aj tenká ihličnatá aróma, ako aj estetický vzhľad. Takýto strom dokonale zapadá do akéhokoľvek dizajnu oblasti krajiny, pretože vyzerá dobre samostatne a v kombinácii s inými typmi dekoratívnych rastlín.

Najčastejšie sú tieto krásy vysadené v parkoch alebo na uličkách, pretože prakticky sa nemusia starať, Plus, vytvára dodatočnú ochranu pred slnečným svetlom a tenká vôňa je dokonale relaxačná a dáva pokoj mysle.

O zvláštností brúsenia borovicového krymskeho pozĺňania sa v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: