Vlastnosti a odrody kartových slučiek

Trvanlivosť a odolnosť interiérových dverí a nábytku ovplyvňuje kvalitu použitých slučiek. V tejto kategórii tovaru je veľký počet možností, medzi ktorými môže byť karta slučky nazývaná nepostrádateľná. Prispievajú k pohodliu používania nábytkových predmetov a dverí.

Čo to je?

Karta nábytku LOOP je mechanické zariadenie, vďaka ktorému je nábytok alebo dverové plátna pripojené k fasáde alebo krabici. Výroba tohto výrobku je prísne regulovaná GOST 5088-2005. Pohľad z upevňovacích prvkov kariet našiel aplikáciu v inštalácii melorovných dverí v dome, pouličné bránky, ako aj dvere dotácií, skleníkov a iných ekonomických štruktúr. Nehnuteľnosti na karte Typ slučky je spôsobené ich spoľahlivosťou, estetikou a presnosťou.

A tiež tento typ conopies sa často používa pri výrobe nábytku, najmä v retro štýle. Karta príslušenstvo si často vyberie domáce majstrov pre nábytok vyrobený vlastnými rukami. Ak chcete vykonať inštaláciu výrobku, stačí použiť slučku na plátno a stenu nábytku, a potom bezpečné s vlastným kresbami.

Upevňovacie prvky klasickej karty majú dva polovice – karty (krídla), ktoré sú pripojené pomocou tyče (otočná os). Jeden z polovíc slučky je pripevnený k základni, po ktorom zostáva fixovaná, a druhá na dvere, s ktorými sa pohyby okolo tyče vykonajú, keď sa aplikujú na dvere. V prípade potreby môžu byť dvere ľahko odstránené odskrutkovaním upevňovacích skrutiek na jednom z polovice.

Mínus takéto armatúry môžu byť nazývané jej klasický dizajn, takže použitie kartových slučiek nie je vhodné na nábytok niektorých štýlov (hai-tech, moderné). Okrem toho, v niektorých prípadoch, majster musí poznať stranu, ku ktorej sa dvere otvárajú, aby sa nemýlila s inštaláciou slučiek tohto typu.

Výhody kartových slučiek:

 • schopnosť demontovať dvere za pár minút;
 • vysoká úroveň hmotnosti;
 • dlhodobé použitie;
 • Presnosť jednoduchosti a inštalácie.
Prečítajte si viac  Hrady pre Medzirezory: Charakteristiky voľby a prevádzky

Ak chcete správne nainštalovať slučky karty, postupujte podľa niektorých krokov.

 1. Určite umiestnenie upevnenia slučky. K dverám dverí boli hladké a povrch vyzeral estetiku, karty sa odporúčajú, aby boli upevnené na konci plátna.
 2. Po určení umiestnení upevňovacieho prostriedku môžete prejsť na ich označenie s markerom alebo kriedom. Na tento účel stojí za to pripojiť polovicu slučiek na plátno a kruh.
 3. Nainštalujte závesy na plátne, upevnenie častí dverí podľa vlastnej kresby.
 4. Vykonajte podobnú značku na stene nábytku alebo dizajnu rámov.
 5. Fixácia slučkového rámca pomocou samoobslužných skrutiek na základňu alebo rám.

Ako prax ukázala, nevyžaduje sa žiadna špeciálna dverová slučka. Namažte mechanizmus je nevyhnutný len pred začatím prevádzky a potom – podľa potreby (vzhľad vrstvy alebo rušenie). Postup maziva neberie veľa času, pretože pre toto aj dvere nemusia byť odstránené. Majster by mal otvoriť len, aby sa dostal k pracovným prvkom. Namažte slučky s jednou z nasledujúcich látok:

 • strojový olej;
 • Univerzálny mazivo WD-40;
 • Olej na šijacie stroje;
 • tuhý;
 • Littol Mazanie.

Posledné dva mazivá sú husté lubrikanty. Ukázali vysokú účinnosť, keď sa používali v konštrukciách dverí. Všetky ostatné prostriedky majú tekutú konzistenciu, takže proces maziva sa vykonáva pomocou injekčnej striekačky s ihlou. Po použití oleja do oblasti otočnej slučky sa vyžaduje, aby sa rozmazal so strapcom alebo bavlneným chodcom.

Predtým, než každý nový mazivo stojí za odstránenie stôp starých. Takéto jednoduché udalosti môžu byť zárukou neprerušovaného fungovania dverí a ich montážnych mechanizmov.

Názory

Kartové slučky pre dvere a nábytok Rozdeľte rôznymi funkciami klasifikácie.

Metóda inštalácie sú buď odnímateľné alebo nie.

 • Slučky. V tomto prípade je príslušenstvo vybrané v súlade so smerom, v ktorom sa otvoria dvere. Na tomto princípe zariadenia má tiež 2 odrody: pravý a doľava. Nevýhodou tohto typu slučiek môže byť nazývaná potreba demontovať baldachýn, ak potrebujete odstrániť dvere.
Prečítajte si viac  Akú veľkosť je štandardné rozvodné dvere?

 • Odnímateľné slučky. Sú univerzálne zariadenia, ktoré sú namontované na dverách, bez toho, aby sa zohľadnili smer otvárania posledného.

Vďaka použitiu nábytku a odnímateľných dverí môžete rýchlo odstrániť dvere a potom rýchlo umiestniť na mieste.

Podľa materiálu výroby je toto príslušenstvo rozdelené aj na niekoľko odrôd. Medzi nimi sú najviac trvanlivé: oceľové a mosadzné slučky.

 • Oceľ. Vyznačujú sa lesklým povrchom a atraktívnym vzhľadom. Tieto vystužené a cenovo dostupné svietidlá však nie sú vhodné pre kúpeľne a iné vlhké priestory.

 • Mosadz. Kartové slučky tohto druhu sa vykonávajú s prísnym dodržiavaním. Takéto armatúry nerušujú, nevyžaduje mazivo, vyzerá úplne hladký, ušľachtilý. Nevýhodou takýchto zariadení sa môže nazývať len ich vysoké náklady. Ale tento nedostatok je pomerne zaplatený trvanlivosť výrobkov.

Okrem toho, kartové slučky:

 • Existujú rôzne tvary, menovite: so zaoblenými alebo prísne obdĺžnikovými hranami, polkruhovými, kučeravými;
 • môže mať nasledovník alebo bez nej;
 • rozdelené na druhu a režijné modely.

Rozmery

V súlade s regulačnými dokumentmi, ktoré sú regulované výrobou príslušenstva, môže mať nábytkové slučky typu karty nasledujúce rozmery:

 • Šírka – 27, 30, 35 mm;
 • Dĺžka – 110, 130, 150 mm;
 • Hrúbka – 2,5; 2.8; 3,0 mm.

Zvláštne sa medzi spotrebiteľmi sa považujú za upevňovacie materiály s rozmermi 50×40, 50×30 mm.

Vzhľadom na bremeno, na ktoré sú k dispozícii slučky dverí, sú rozdelené na svetlo, stredné, masívne a špeciálne. Pre nábytok, samozrejme, sa používajú len svetelné pohľady, pretože maximálna hmotnosť záťaže tejto skupiny armatúr je 60 kg.

Nábytkové dvere, ktoré majú dokonca 10 kg hmotnosti, nebudú vyzerať veľa, nehovoriac o váhe viac ako polovicu centru. Ale medzi pľúcami slučiek, nie menej ako tucet odrôd stanovené pre krídlo v ich maximálnej hmotnosti zaťaženia.

Tipy na výber

Ak ste kompetentne vybrali nábytkové slučky, potom môžete dlhú dobu rozšíriť používanie produktov. Pri nákupe príslušenstva stojí za to platiť pozornosť nielen svojej hodnote, ale aj ďalších dôležitých charakteristík.

 1. Veľkosť slučky karty. Ak je fasáda malá, potom je lepšie kúpiť malé balday.
 2. Smer otvárania dverí. Ak chcete určiť stranu inštalácie armatúr, musíte sa pozrieť na jeho označenie. Ak je výrobok označený písmenom „P“, čo znamená na pravej strane, a ak „L“ – vľavo.
 3. Nedostatok mechanického poškodenia (deformácia, dents, čipy) a iné chyby.
 4. Hmotnosť dverí alebo dverí.
 5. Prevádzkové podmienky.
 6. Dostupnosť certifikátu kvality pre tovar.
Prečítajte si viac  Francúzske dvere: Vlastnosti a výhody

Je lepšie kúpiť originálny produkt, pretože je s ním, že dizajn dverí bude spoľahlivo a efektívne fixovaný. Ak chcete riadne vybrať veľkosť a počet zariadení, stojí za to zvážiť materiál výrobných slučiek, hmotnosti a rozmerov dverí, umiestnenie inštalácie.

Pohľad na závesy dverí na dlhú dobu zostáva medzi najvyhľadávanejší tovar. Napriek veľkému počtu moderných zariadení, mnohí majstri preferujú práve tento typ armatúr. Popularita výrobkov je spôsobená vysokou inštalačnou rýchlosťou a trvanlivosťou.

Nasledujúce video zobrazuje rezanie slučky karty.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: