11 najlepších letných pneumatík R17

17″ disky zatraktívnia vzhľad vášho vozidla vďaka nízkemu profilu. Zvyšujú tiež stabilitu vozidla, pretože majú často šírku 200 mm alebo viac. Sú oveľa účinnejšie ako pneumatiky R13-14, pretože väčší priemer zväčšuje koleso a zabraňuje tomu, aby sa dostalo na dno nerovnosti. Vozidlo jazdí len po povrchu výmoľov s dĺžkou 10-20 cm. Ak návod na používanie vášho vozidla povoľuje montáž týchto letných pneumatík, pozrite si naše najlepšie modely vybrané odborníkmi.

Hodnotenie najlepších letných pneumatík R17

Hodnoteniemiestonázov výrobkuPočiatočná cena
Špičkové letné pneumatiky R17 pre osobné vozidlá1Continental PremiumContact 6 R17 94V6 523€
2MICHE
 • N Pilot Sport 4 R17 94Y
 • 5 640€
  3Pneumatika Hankook Ventus Prime 3 K125 R17 99V5 940€
  4GOODYEAR Eagle Sport TZ R17 94W4 653€
  5Yokohama BluEarth RV02 R17 103W6 060€
  6Dunlop SP Sport Maxx 050+ R176 140€
  7Kumho Ecsta HS51 215/55 R17 94W4 610€
  Najlepšie letné pneumatiky R17 pre vozidlá SUV a crossovery1Yokohama Geolandar A/T G015 R17 112H6 950€
  2Dunlop Grandtrek AT5 R17 112S6 600€
  3Toyo Open Country U/T R17 104H5 500€
  4MICHE
 • N Latitude Cross R17 102H
 • 6 782€

  Najlepšie letné pneumatiky R17 pre osobné vozidlá

  Pneumatiky R17 sú technicky vhodné len pre veľké sedany a hatchbacky, ako aj pre kombi. Ide o stroje obchodnej triedy, ktoré vynikajú veľkými rozmermi a väčšími podbehmi kolies. Vaše auto vďaka nim vyzerá stabilnejšie a pevnejšie. Tu je sedem najlepších možností letných pneumatík pre disky 17 palcov, ktoré sú k dispozícii na nákup v RF a ktoré si kupujúci pochvaľujú v recenziách.

  Continental PremiumContact 6 R17 94V

  Hodnotenie: 4.9

  Continental PremiumContact 6 R17 94V

  K dispozícii v šírke 215 mm a výške profilu 55 mm. Výrobca povoľuje maximálne zaťaženie 670 kg na každé koleso a maximálnu letnú rýchlosť 240 km/h. Behúň sa skladá z dvoch oddelených rebier a jedného ďalšieho rebra prilepeného k vonkajšej bočnici.Vďaka tejto konštrukcii je behúň robustnejší a odolnejší voči deformáciám pri manévrovaní. Okrem toho vývojári namontovali do prerušovača dodatočný kord z nylonových a aramidových vlákien, takže „hrbole“ na pneumatike nevyskočia, čo sa majiteľom v ich recenziách páči. Široké drážky v dezéne umožňujú dostatočný prietok vzduchu, takže letné pneumatiky sa menej zahrievajú na rozohriatom asfalte.

  Časopis Auto Zeitung už tieto letné pneumatiky R17 testoval v prvej polovici roka 2020 a vyznačujú sa krátkou brzdnou dráhou. Umožňuje to gumová zmes Black Chil

 • , ktorá dokonale obopne drobné nerovnosti a zvyšuje priľnavosť. Odborníci túto gumu chvália aj pre jej vynikajúcu rovnováhu a ovládateľnosť. V suchých podmienkach je to jedna z najlepších možností zvýšenia bezpečnosti.

  Výhody

  • plynulý chod;
  • Vysoký valivý odpor;
  • vynikajúca priľnavosť na suchom asfalte;
  • vynikajúca manipulácia.

  Nevýhody

  • Horšia odolnosť voči aquaplaningu pri jazde v kaluži;
  • vysoká cena.

  MICHE
 • N Pilot Sport 4 R17 94Y
 • Hodnotenie: 4.8

  MICHE<li></div><p>N Pilot Sport 4 R17 94Y“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/691166666194701-8911.jpg“ height=“400″ title=“MICHE</p><li>N Pilot Sport 4 R17 94Y“> krátka brzdná dráha; > ideálne na letné použitie<p>Výrobca MICHE</p><li>N letný model Pilot Sport 4 je jednou z najčastejšie kupovaných vlajkových lodí. Tie vyzerajú ako jednoduchý dezén s tromi rebrami a skosenou bočnicou „prerezanou“ priečnymi rebrami. Letná zmes je obohatená o funkčné elastoméry, ktoré poskytujú pneumatike optimálnu priľnavosť. Odvodňovací systém s tromi hlbokými pozdĺžnymi drážkami účinne odvádza vodu. Recenzie ukazujú, že tieto R17 od spoločnosti MICHE<li>Nie je potrebné sa zahrievať – všetok výkon je viditeľný od prvých minút jazdy.<p>Tieto letné pneumatiky plne zodpovedajú svojmu názvu „Pilot Sport“. Dezén behúňa má minimum priečnych drážok, čo výrazne zvyšuje tuhosť a pevnosť zmesi. Šírka 225 mm poskytuje pneumatike väčšiu priľnavosť. Maximálna rýchlosť na týchto pneumatikách R17 je povolená do 300 km/h. Výrobca do pneumatík implementoval aj technológiu Dynamic Response, vďaka ktorej kolesá vykazujú vynikajúce jazdné vlastnosti a okamžite reagujú na zásahy do riadenia. Ak radi pretekáte, tieto pneumatiky R17 sú určené práve pre vás.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Nízky profil 45 mm dodáva vozidlu športový charakter;</li><li>pomáha znížiť spotrebu paliva v lete;</li><li>krátke brzdné dráhy;</li><li>nie je potrebné zahrievať;</li><li>odolnosť proti pošmyknutiu vo vode.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>slabé bočnice.</li></ul><h3>Pneumatika Hankook Ventus Prime 3 K125 R17 99V</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Pneumatika Hankook Ventus Prime 3 K125 R17 99V

  Kórejská značka Hankook ponúka majiteľom automobilov s diskami R17 pneumatiky Ventus Prime série 3. Táto letná pneumatika má veľmi tenké priečne drážky v dezéne, ktoré jej umožňujú prispôsobiť sa meniacemu sa zaťaženiu a zároveň si zachovať vysokú kontaktnú plochu s asfaltom. Štyri postupne sa prehlbujúce drážky v jazdnej oblasti prispôsobujú kolesá na jazdu na mokrých cestách s rôznym stupňom vlhkosti. Podľa recenzií poskytuje táto letná pneumatika presnú odozvu na riadenie a stabilnú smerovú stabilitu pri jazde priamo.

  Medzi pneumatikami pre disky R17 sa tieto vyznačujú zvýšenou schopnosťou tlmiť nárazy. To sa dosiahlo vďaka mäkšej zmesi a väčšiemu 60 mm profilu. Letná pneumatika vyzerá trochu vybitá, ale ak skontrolujete tlak, bude v poriadku. Aj keď má vaše vozidlo tuhé odpruženie, jazda na týchto letných pneumatikách je oveľa plynulejšia.

  Výhody

  • Nosnosť do 775 kg
  • Odolnosť proti bočnému nárazu;
  • Dobré brzdné výsledky na mokrom povrchu;
  • Pohodlné prekonávanie nerovností.

  Nevýhody

  • Na mokrej vozovke sa znižuje výkon riadenia;
  • pneumatiky sa zdajú byť na vonkajšej strane trochu ploché;
  • neprispievajú k úspore paliva.

  GOODYEAR Eagle Sport TZ R17 94W

  Hodnotenie: 4.7

  GOODYEAR Eagle Sport TZ R17 94W

  Táto letná pneumatika R17 je k dispozícii v šírkach 225 alebo 235 mm. Nízky profil 45 mm dodáva vozidlu športový vzhľad. Názov Eagle Sport nie je marketingový ťah a môžete sa na nich skutočne previezť rýchlosťou až 270 km/h. Skúsenosti ukazujú, že pneumatiky si zachovávajú všetky svoje pozitívne vlastnosti, aj keď je väčšina dezénu opotrebovaná. To je možné vďaka prídavným káblom umiestneným v ističi pod podbehmi. Vďaka tomu je tenká vrstva letnej pneumatiky odolná voči deformáciám a mechanickému poškodeniu. Výrobca sa tiež rozhodol modernizovať svoje pneumatiky R17 a do ich zloženia pridal polyméry, ktoré zvyšujú odolnosť letnej gumy proti roztiahnutiu alebo roztrhnutiu.

  Hlavným znakom letnej pneumatiky je jej dezén prevzatý z modelu Eagle Sport All Season. Tá je špeciálne navrhnutá pre severoamerický trh ako celoročná pneumatika. Teraz sa výrobca rozhodol, že ho urobí letným, ale ponechal zvýšený počet lamiel. Tento dizajn R17 zvyšuje trakciu jazdnej plochy na rozmočených cestách. Umožňuje tiež jazdiť na pneumatikách ešte nejaký čas po skončení letnej sezóny, kým nenastanú mrazy.

  Výhody

  • vysoká odolnosť proti roztrhnutiu;
  • výborná priľnavosť na ceste;
  • dobrý vzhľad;
  • za jeden deň;
  • V kaluži auto neodpláva.

  Chyby

  • Niektorí ľudia mali mierne problémy s vyvážením.

  Yokohama BluEarth RV02 R17 103W

  Hodnotenie: 4.7

  Yokohama BluEarth RV02 R17 103W

  Japonská značka Yokohama ponúka majiteľom vozidiel s diskami R17 letné pneumatiky BluEarth RV02. Majú asymetrický vzor s dvoma širokými a dvoma úzkymi rebrami. To pomáha kolesám prispôsobiť sa rôznym jazdným situáciám a podmienkam na ceste. Tesné priliehanie všetkých prvkov behúňa k sebe zabezpečuje zachovanie tvaru pneumatiky a rovnomerné rozloženie zaťaženia. Bloky sú tiež vzájomne posunuté, takže prúdenie vzduchu nevytvára nízkofrekvenčné dunenie, ale rozbíja. Rebrované a vyduté ramená tiež zabraňujú turbulenciám vzduchu. Letný model R17 je v recenziách chválený pre svoju tichosť a odolnosť.

  Letné pneumatiky R17 well sa môžu pochváliť zvýšeným indexom nosnosti 103. To znamená, že gumová zmes je schopná uniesť až 875 kg na koleso alebo 3.5 ton hmotnosti celého vozidla. Upozornenie pre majiteľov obrnených sedanov alebo minivanov, ktorých hmotnosť výrazne presahuje údaje v pase.

  Výhody

  • rovnomerné rozloženie hmotnosti vozidla;
  • stabilný tvar za všetkých jazdných podmienok;
  • nízka miera opotrebovania behúňa;
  • nízka hlučnosť.

  Nevýhody

  • drsné správanie;
  • Brzdy horšie ako u ostatných konkurentov;
  • vysoká spotreba benzínu.

  Dunlop SP Sport Maxx 050+ R17

  Hodnotenie: 4.7

  Dunlop SP Sport Maxx 050+ R17

  Letné pneumatiky Dunlop R17 z Veľkej Británie sú navrhnuté s hybridnou bezlanovou kostrou, vďaka ktorej je ich tvar pružnejší a lepšie kopírujú vozovku. Guma dokonale tlmí nerovnosti a uľahčuje pohodlnú manipuláciu. Dezén behúňa je vybavený dvojitými vodnými kanálmi, ktoré odvádzajú vodu a zlepšujú brzdný výkon na mokrom aj suchom povrchu. Spoločnosť použila technológiu By-pass na zníženie hladiny hluku. Na letné použitie majú vodiči na výber pneumatiky so šírkou 225-235 mm pre rýchlosti do 270 km/h.

  Odborníci vyzdvihujú letný model R17 pre zosilnenie bočníc a dosadacích plôch diskov kevlarovým vláknom. Tento materiál sa používa na výrobu pancierov. Táto technológia zabraňuje neúmyselnému skĺznutiu pneumatík z ráfika pri prudkom prejazde zákrutou, keď je tlak v pneumatikách mierne znížený. Aj zmes v tejto oblasti sa stala odolnejšou voči roztrhnutiu a natiahnutiu. Spätná väzba od vodičov ukazuje, že táto letná pneumatika nemá problémy so zatáčaním pri rýchlosti 60-70 km/h a poskytuje dobrý pocit z ovládania.

  Výhody

  • lepší brzdný výkon;
  • výrazná odolnosť proti opotrebovaniu;
  • presnosť riadenia;
  • zosilnená bočná stena.

  Nevýhody

  • mierne hlučné;
  • vysoké náklady.

  Kumho Ecsta HS51 215/55 R17 94W

  Hodnotenie: 4.6

  Kumho Ecsta HS51 215/55 R17 94W

  Pre disky R17 je medzi produktmi kórejskej značky veľmi obľúbená letná pneumatika Ecsta HS51 so šírkou 215 mm a výškou profilu 55 mm. Umožňuje vozidlu zrýchliť až na 270 km/h, ak to výkon motora umožňuje. Každé koleso unesie až 670 kg. Dezén behúňa sa zásadne líši od svojich konkurentov vďaka uzavretým bočniciam. V oblasti ramien sa nachádzajú malé, hlboké drážky, ktoré sa len mierne rozširujú do strán. Toto riešenie kórejských výrobcov pneumatík umožnilo dosiahnuť výrazne pevnejšiu bočnú konštrukciu a nižšiu hlučnosť pri jazde. Pri rýchlosti pôsobí táto časť kolesa ako protihluková bariéra a vďaka tomu je vo vnútri veľmi príjemne aj pri otvorených oknách.

  Naši odborníci oceňujú naše letné pneumatiky R17 vďaka množstvu odvodňovacích kanálikov, ktoré absorbujú vodu. Kvapalina sa však nezachytáva v behúni, ale rýchlo odteká von cez množstvo priečnych drážok. Testy ADAC v roku 2020 ukázali, že letný model má vynikajúci brzdný výkon na mokrej vozovke. Početné bočné rebrá zvyšujú trakciu a zlepšujú aj brzdný účinok.

  Výhody

  • nízka hladina hluku;
  • Dobre brzdí na mokrých cestách;
  • Vozidlo môžete zrýchliť až na 270 km/h;
  • odolné voči dynamickej deformácii.

  Nevýhody

  • sa rýchlo opotrebujú;
  • Horšie brzdenie na suchých cestách.

  Najlepšie letné pneumatiky R17 pre vozidlá SUV a crossovery

  Väčšina výrobcov pneumatík pre crossovery ponúka možnosť montáže ich letných pneumatík s rozmerom R17 na tieto vozidlá. Tu sa vyžaduje vyšší index zaťaženia ako pri verzii pre osobné vozidlá, pretože terénne vozidlá často vážia 1.5-2.5 ton a pri prudkom brzdení alebo zrýchľovaní táto hmotnosť na chvíľu ešte viac tlačí na kolesá. Tu sú niektoré z najobľúbenejších možností letných pneumatík pre tieto vozidlá.

  Yokohama Geolandar A/T G015 R17 112H

  Hodnotenie: 4.9

  Yokohama Geolandar A/T G015 R17 112H

  Fanúšikovia japonskej značky Yokohama by mali venovať pozornosť letnej verzii Geolandar A/T, ktorá sa vyrába s výškou profilu 65 mm a šírkou 265 mm. Vďaka tejto pneumatike R17 bude váš crossover vyzerať vysoko a impozantne. Dezén behúňa má zložitú konštrukciu s tromi pozdĺžnymi rebrami, ktoré sú „posiate“ šikmými priečnymi kanálikmi. To pomáha pneumatike prispôsobiť sa meniacemu sa povrchu vozovky a účinne absorbovať vodu. Prítomnosť pomarančového oleja v zložení zvýšila pevnosť zmesi v ťahu. Majiteľom sa údajne páčia jazdné vlastnosti pneumatiky za mokra. Ďalšia pneumatika R17 chválená pre svoju mäkkosť a dostatočnú pevnosť.

  Letný model sme vyzdvihli pre dve výrazné výhody. Po prvé, každá pneumatika unesie až 1 120 kg. Vďaka tomu je výrobok vhodný pre stroje s hmotnosťou do 4 480 kg. Skvelé riešenie pre obrnené vozidlá Toyota Land Cruiser alebo Lexus GX. Po druhé, zmes je pomerne mäkká, ale odolná, takže pneumatiky môžete využívať nielen v lete, ale aj v hlbokej jeseni.

  Výhody

  • dobre fungujú na mokrom asfalte;
  • guma je mäkká, ale zároveň robustná;
  • dobrá flotačná schopnosť;
  • tichý.

  Nevýhody

  • Štrk blokuje behúň a pri náraze vozidla na asfalt sa zozadu vymrštia kamene.

  Dunlop Grandtrek AT5 R17 112S

  Hodnotenie: 4.8

  Dunlop Grandtrek AT5 R17 112S

  Britskí výrobcovia pneumatík vyvinuli vysokovýkonnú letnú pneumatiku R17 Grandtrek AT5 so šírkou 265 mm, ktorá zväčšuje jej kontaktnú plochu s vozovkou. dezén je navrhnutý na prevádzku v letných podmienkach, a to nielen na tvrdom povrchu, ale aj na blate. Tri rady komplexných polygónových blokov poskytujú vynikajúcu priľnavosť. Široké drážky a priečne drážky absorbujú vodu a priľnú ku kameňom alebo iným nerovnostiam. Dodatočné lamely na povrchu zabraňujú šmýkaniu pneumatiky pri priamej jazde. Viac vlnitých kanálov a odsadené usporiadanie prvkov v prevádzkovej oblasti účinne tlmí hluk od prúdov prichádzajúceho vzduchu.

  Táto letná guma je vhodná pre pickupy, ktoré používajú poľnohospodári. Nosnosť až 1120 kg na pneumatiku. Skvelá voľba R17 pre vozidlo, ktoré často preváža stavebný materiál alebo poľnohospodárske produkty.

  Výhody

  • tichá prevádzka;
  • Veľmi dobre sa mu darí pádlovať v bahne;
  • odolná bočná stena;
  • nevybočuje z kurzu v kalužiach.

  Nevýhody

  • Nárazovosť v tesných zákrutách;
  • Nesmie zrýchľovať terénne vozidlá nad 180 km/h.

  Toyo Open Country U/T R17 R17 104H

  Hodnotenie: 4.7

  Toyo Open Country U/T R17 104H

  V tejto letnej pneumatike R17 výrobca použil technológiu Silent Wall, čo znamená prítomnosť rebrovaných drážok. Tvarované steny sa vyznačujú špeciálnym tvarom, ktorý zlepšuje prúdenie vzduchu a znižuje hluk vydávaný počas jazdy. Tieto výstupky slúžia aj ako odrazové mostíky pre kvapky vody, ktoré rýchlo vysušia kontaktnú plochu. Do letnej zmesi bol pridaný aj oxid kremičitý, aby pneumatiky lepšie odolávali nižším teplotám, ktoré sa vyskytujú v máji ráno, alebo nižším teplotám na jeseň. Skúsenosti ukazujú, že pneumatika dobre balansuje na kolesách R17, zostáva mäkká a účinne tlmí menšie nerovnosti. Je tiež odolný a tichý.

  Pneumatiky R17 sa nám páčia pre svoju vynikajúcu smerovú stabilitu. Výrobcovia pneumatík vytvorili jedno pozdĺžne rebro s rebrovanou štruktúrou, aby stredová časť zostala tuhá. Vodič má na ceste úplný pokoj – môžete riadiť len jednou rukou na volante. Ak sa dostanete do koľaje, volant vám nevytrhne z rúk.

  Výhody

  • Dobre tlmí malé výmole a škáry na mostoch;
  • lepšia manipulácia;
  • Plynulý valivý pohyb;
  • Pomáha šetriť palivo.

  Nevýhody

  • Žiadny off-roading; > vôbec žiadny off-roading.

  MICHE
 • N Latitude Cross R17 102H
 • Hodnotenie: 4.6

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: