12 najspoľahlivejších SUV na svete

Osobné vozidlá so zvýšenou priechodnosťou terénom sa u nás zvyčajne nazývajú SUV alebo džípy. Ak v sovietskych časoch bola táto kategória obmedzená na slávne Nivy a UAZ, dnes je domáci trh zaplavený dovezenými vozidlami. Ľudia vo vozidle oceňujú kombináciu komfortu a mobility v teréne, spoľahlivosť a hospodárnosť vozidla. Potenciálnym kupujúcim sa ponúkajú drahé aj lacné autá s bohatou výbavou a asketickými modelmi. Preto je problém s výberom SUV. Naši odborníci vám odporúčajú venovať pozornosť nasledujúcim bodom.

Dôležité detaily výberu SUV

Rozmanitosť.Na trhu s automobilmi sú dva druhy terénnych vozidiel.

 1. Terénne vozidlá so spoľahlivou karosériou. Rám je základňa, ku ktorej je zhora pripevnená karoséria. Odborníci považujú za jednu z výhod takýchto vozidiel SUV odolnosť a rovnomerné rozloženie hmotnosti v teréne. Nevýhodou je vysoká hmotnosť vozidla.
 2. Na Slovenskom trhu dnes dominujú vozidlá s karosériou. Sú podobné bežným autám, ale majú vyššiu svetlú výšku a pohon všetkých kolies. Výhodou tohto typu SUV je jeho nízka hmotnosť. Nevýhodou je podľa odborníkov pohyblivosť karosérie pri jazde v teréne.

Účel vozidla.Prvým krokom je, aby sa potenciálny kupujúci rozhodol, čo chce od vozidla SUV získať. Ak potrebujete auto na prepravu rodiny do prírody a späť, ľahký a priestranný automobil so skriňovou karosériou je tou správnou voľbou. Ale pre poľovníkov alebo rybárov, ktorí prechádzajú nerovnosti, blato a obrovské kaluže, by bolo najlepšou voľbou kúpiť rámové SUV.

Benzín alebo nafta.Jeepy sú vybavené dvoma rôznymi pohonnými jednotkami.

 1. Benzínové modely sú lepšie prispôsobené Slovenskám podmienkam. Sú tolerantné voči kvalite paliva, ale často spotrebujú veľké množstvo benzínu.
 2. Diesel má vynikajúcu trakciu, ktorá vám umožní prekonať náročný terén pri nízkych otáčkach. Okrem toho sa vznetové motory vyznačujú úspornou spotrebou. Majiteľ však musí sledovať kvalitu paliva a koncom jesene prejsť na zimnú naftu.

Špecifikácia.Každý motorista má svoje vlastné požiadavky na vybavenie. Niektorí sú spokojní s kombináciou pohonu všetkých kolies s uzávierkou diferenciálu. Tí, ktorí majú úsporné návyky, si vyberajú vozidlo za rozumnú cenu. Ostatní vodiči sú zvyknutí na pohodlnú jazdu a chcú si ju užiť. Preto zoznam ich výbavy zahŕňa adaptívny tempomat, viaczónovú klimatizáciu, multimediálny systém s navigáciou, kožené čalúnenie interiéru atď. . Jeep vyhovuje náročným motoristom.

V našom prehľade sme vybrali 12 najspoľahlivejších terénnych vozidiel. Tieto autá sa predávajú na Slovenskom trhu a ruskí motoristi si ich obľúbili. Hodnotenie je založené na názoroch odborníkov a spätnej väzbe od majiteľov vozidiel Jeep.

Hodnotenie najspoľahlivejších terénnych vozidiel

Nomináciasedadlonázov výrobkuvýchodisková cena
12 najspoľahlivejších vozidiel SUV1Mercedes-Benz Trieda G9 210 000€
2Lexus LX5706 137 000€
3Toyota Land Cruiser4 875 000€
4Cadillac Escalade5 340 000€
5Toyota LC Prado2 499 000€
6Chevrolet Tahoe4 515 000€
7Jeep Grand Cherokee2 724 000€
8Nissan Pathfinder 3
9Toyota RAV41 300 000€
10Mitsubishi Pajero Sport1 870 000€
11FORD EXPLORER2 372 000€
12KIA Sportage999 990€

Mercedes-Benz Trieda G

Hodnotenie: 5.0

Mercedes-Benz Trieda G

Legendárny terénny automobil Mercedes-Benz triedy G sa teší veľkému záujmu na celom svete. Automobil nemeckej výroby má vynikajúce terénne vlastnosti a vysokú spoľahlivosť. Vozidlo vykazuje závideniahodnú výdrž, ktorá ho radí na prvé miesto nášho rebríčka. Odborníci sa domnievajú, že silnou stránkou Gelenwagenu je pohonná jednotka. Vďaka pokročilej konštrukcii motora zostávajú modely z 90. rokov v prevádzke. Najnovšia verzia luxusného modelu Helic (2019) už dorazila do ruskej predajnej siete. 585-litrový benzínový motor s dvoma turbodúchadlami. . Zrýchlenie SUV na 100 km/h za 4,5 sekundy.

Majitelia si pochvaľujú nezničiteľnosť a terénne schopnosti tohto nemeckého SUV. Len kvôli vysokej cene zostáva sen o Gelenwagene pre mnohých Rusov nesplnený.

Výhody

 • výkonný a odolný motor;
 • rozpoznateľná karoséria;
 • rámová konštrukcia;
 • Vysoká úroveň pohodlia.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Lexus LX570

Hodnotenie: 4.9

Lexus LX570

Japonské SUV Lexus LX570 je v luxuse o niečo horšie ako legendárny Helenwagen. Technické vlastnosti vyzerajú trochu skromnejšie. Napríklad 5,7-litrová pohonná jednotka produkuje len 367 l. . Preto je zrýchlenie až do vytúženej „stovky“ 7,7 s. Výrobca obmedzil maximálnu rýchlosť na 220 km/h. Odborníci zdôraznili použitie vysokopevnostného hliníka na karosériu motora. Poskytuje vozidlu maximálnu spoľahlivosť a odolnosť. SUV je rovnako doma v meste aj v teréne. V našom rebríčku je zaslúžene na striebornej priečke.

Domáci vodiči chvália Lexus LX570 za jeho pohodlie a bezpečnosť. Z nevýhod poukazujú na vysokú spotrebu benzínu (20-25 litrov na 100 km).

Výhody

 • bohatstvo a pohodlie;
 • spoľahlivý a odolný motor;
 • priestranný kufor;
 • vzduchové odpruženie.

Nevýhody

 • vysoká spotreba paliva.

Toyota Land Cruiser

Hodnotenie: 4.8

Toyota Land Cruiser

Ďalší japonský off-road Toyota Land Cruiser preukazuje závideniahodnú spoľahlivosť. Toto auto podľa popularity nie je horšie ako víťaz hodnotenia a stať sa majiteľom tohto auta (aspoň ojazdené) majú šancu mnohí Rusi. Môže byť rozumné kúpiť ojazdený Cruiser, ak ho predchádzajúci majiteľ včas servisoval. Výrobca ponúka niekoľko dobrých motorov, v Rusku je najpopulárnejší považovaný za „priechodný“ diesel s objemom 4,5 litra a výkonom 249 koní. . Odborníci pripisujú jeho vysokú priechodnosť terénom kombinácii predného nezávislého zavesenia a spojitej nápravy vzadu.

Majitelia na fórach si pochvaľujú krásny dizajn, vysokú spoľahlivosť a dobré terénne schopnosti SUV. Údržba vozidla však vážne zasiahne peňaženku majiteľa.

Výhody

 • dobrý vzhľad;
 • spoľahlivý motor;
 • priestranný interiér a batožinový priestor;
 • dobré bežecké schopnosti.

Nevýhody

 • drahé TO.

Cadillac Escalade

Hodnotenie: 4.7

Cadillac Escalade

Americké SUV Cadillac Escalade je známe svojou nezničiteľnosťou. Nie bez dôvodu má toto auto trvalé bydlisko v garáži amerických prezidentov. Aj v základnom prevedení je model veľmi spoľahlivý, všetky uzly sú vyrobené s rezervou odolnosti, od tela až po elektrickú inštaláciu. Pri správnej údržbe bude vozidlo slúžiť svojmu majiteľovi dlhé roky. Preto desať rokov staré Cadillacy, ktoré výrazne stratili na cene, zostávajú prevádzkyschopné. Odborníci udelili Američanovi štvrté miesto v hodnotení za nízke pristátie, kvôli ktorému sú ťažkosti v teréne.

Majitelia vozidla chvália vozidlo za priestrannú kabínu, mäkké odpruženie, vynikajúcu prevodovku. Nevýhodou je vysoká spotreba paliva.

Výhody

 • priestranný interiér;
 • bohaté vybavenie;
 • mäkké odpruženie;
 • vynikajúca izolácia proti hluku.

Nevýhody

 • nízka poloha sedenia;
 • vysoká spotreba paliva.

Toyota LC Prado

Hodnotenie: 4.6

Toyota LC Prado

V segmente SUV strednej triedy má japonská Toyota LC Prado dôstojné miesto. Aby výrobca dosiahol cenovú atraktivitu, ponúka skromnú kompletnú sadu a rad menej výkonných motorov. V maximálnej konfigurácii nastavuje benzínový motor (249 litrov). .) v spojení so 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Všetky jednotky sa vyznačujú jednoduchosťou a ľahkou údržbou. Odborníci označujú Toyotu LC Prado za skutočného pracovného koňa bez zbytočností.

Ruskí motoristi oceňujú vynikajúce terénne schopnosti a priestranný interiér, spoľahlivosť všetkých jednotiek a likviditu na sekundárnom trhu. Auto nemohlo v našom hodnotení stúpnuť vyššie kvôli vysokému počtu krádeží a nepohodlným sedadlám.

Výhody

 • vynikajúca flotácia;
 • priestranný interiér;
 • vysoká životnosť všetkých jednotiek;
 • likvidita na sekundárnom trhu.

Nevýhody

 • vysoký počet krádeží;
 • nepohodlné sedadlá.

Chevrolet Tahoe

Hodnotenie: 4.5

Chevrolet Tahoe

Americký výrobca pri vývoji SUV Chevrolet Tahoe kládol dôraz na maximálny komfort. Tento model oslovil mladšiu generáciu motoristov, a preto je štvrtá generácia (2014) aktuálna aj dnes. Základná výbava zahŕňa kožené čalúnenie interiéru, LED svetlomety, trojzónovú klimatizáciu, moderný multimediálny systém a množstvo ďalších prvkov výbavy. Výkonný 8-valcový motor (409 k) a výkonný motor s výkonom 409 k. .) bez problémov zvládne akýkoľvek terén. Automatická prevodovka je nenáročná.

Odborníci aj majitelia vozidiel si všímajú také vlastnosti SUV, ako je výkon, pohodlie, ovládateľnosť. Model nemohol poraziť lídrov hodnotenia kvôli vysokej spotrebe paliva, lacným vŕzgajúcim plastom v kabíne.

Výhody

 • vysoký výkon;
 • bohaté vybavenie;
 • priestranný interiér;
 • dobré bežecké schopnosti.

Nevýhody

 • vysoká spotreba paliva;
 • lacné plasty v kabíne.

Jeep Grand Cherokee

Hodnotenie: 4.4

Jeep Grand Cherokee

Za jedno z najodolnejších áut sa považuje americký terénny Jeep Grand Cherokee. Podľa odborníkov domáci motoristi podceňujú schopnosti auta. Potenciálnych kupujúcich odrádza drahá údržba a dobrý „apetít“ motora. Odborníci odporúčajú venovať pozornosť vysokému výkonu, vynikajúcej priechodnosti a mimoriadnej výdrži modelu. Mimochodom, veľký počet vozidiel SUV bol vybavený spoľahlivými dieselovými motormi Mercedes. Slabým miestom vozidla je vzduchové odpruženie, ktoré v Rusku rýchlo zlyháva.

Majitelia Cherku sú spokojní s bezpečnosťou a komfortom, priechodnosťou a spoľahlivosťou. Medzi nevýhody patrí vysoká spotreba paliva a zlé jazdné vlastnosti na ceste.

Výhody

 • výdrž;
 • bezpečnosť a pohodlie;
 • vynikajúca flotácia;
 • pôvabný vzhľad.

Nevýhody

 • nákladné na údržbu;
 • vysoká spotreba paliva.

Nissan Pathfinder 3

Hodnotenie: 4.3

Nissan Pathfinder 3

Rámové SUV Nissan Pathfinder 3 sa môže pochváliť vynikajúcou kombináciou prijateľnej ceny, spoľahlivosti a nenáročnosti. Výrobca zohľadnil všetky nedostatky starších verzií SUV, teraz sa auto stalo spoľahlivým a nenáročným. Jedinou podmienkou dlhej životnosti je včasná účasť na údržbe v servisnej stanici. Podľa odborníkov si SUV zaslúži ôsme miesto v našom hodnotení.

Ruskí majitelia japonských strojov obdivujú spoľahlivosť, terénne schopnosti a priestrannosť. Páči sa im aj jeho brutálny dizajn a dobrá dynamika. Pokiaľ ide o nedostatky, veľmi rýchlo SUV stráca hodnotu, zlý vzhľad interiéru vozidla, neúčinné svetlomety.

Výhody

 • veľká topánka;
 • primeraná cena;
 • brutálny dizajn;
 • ekonomika.

Nevýhody

 • slabé osvetlenie ciest;
 • brzdové doštičky sa rýchlo opotrebujú.

Toyota RAV4

Hodnotenie: 4.2

Toyota RAV4

Najpredávanejším modelom v Rusku je cenovo výhodné SUV Toyota RAV4. Hoci toto auto nebolo skonštruované na skutočný off-road, je výborné v náročnom teréne. Odborníci si všimli spoľahlivosť vozidla, ktorá je spôsobená vysokou kvalitou všetkých jednotiek. Vozidlá sú vybavené rokmi overenými motormi a prevodovkami, pričom všetky nové produkty sú prispôsobené ruskému trhu. Japonský výrobca pripravil ďalšiu verziu modelu RAV4, ktorá sa u nás objaví v druhej polovici roka 2019.

Majitelia vozidla si pochvaľujú jeho priestranný interiér, úspornú spotrebu paliva, lacnú údržbu. Nízka svetlá výška, neúčinná izolácia hluku a dlhý čas zahrievania motora zabránili SUV vyšplhať sa v našom hodnotení vyššie.

Výhody

 • spoľahlivosť a hospodárnosť;
 • lacná údržba;
 • moderný dizajn;
 • pohodlné sedadlá.

Nevýhody

 • tuhé odpruženie;
 • nízka svetlá výška.

Mitsubishi Pajero Sport

Hodnotenie: 4.1

Mitsubishi Pajero Sport

Kombinácia športového vzhľadu a dobrých terénnych vlastností umožnila SUV Mitsubishi Pajero Sport získať si srdcia Slovenskách motoristov. Napriek prijateľnej cene má vozidlo vysokú úroveň komfortu, odolnosti a nenáročnosti. Konštrukcia rámu zachováva geometriu karosérie pri jazde v teréne. Odborníci zaradili model do TOP 10 nášho hodnotenia pre jeho likviditu na sekundárnom trhu. Mnohé vozidlá sú vybavené motormi za milióny dolárov, takže aj ojazdený Jeep bude pri pravidelnej údržbe slúžiť dlho.

Majitelia si pochvaľujú dobré terénne vlastnosti, komfort, nízku spotrebu paliva. Nevýhodou je tvrdé odpruženie a krátka životnosť laku.

Výhody

 • agresívny vzhľad;
 • dobré bežecké schopnosti;
 • pohodlný interiér;
 • ekonomika.

Nevýhody

 • slabá ochrana proti korózii;
 • tuhé zavesenie.

FORD EXPLORER

Hodnotenie: 4.0

FORD EXPLORER

Model FORD EXPLORER konkuruje na Slovenskom trhu vozidlám SUV iných výrobcov. Domáci motoristi oceňujú vozidlo pre jeho spoľahlivosť a prijateľné ceny (v prípade ojazdených vozidiel). Odborníci upozorňujú na dlhú životnosť aj 10-ročných džípov. Aktualizovaná verzia sa na Slovenskom trhu objavila už na jar 2019 a všetky jej výhody už ocenili mladí, ale bohatí majitelia. K základnej výbave patrí kožený interiér, elektrické vyhrievanie čelného skla, LED optika, moderný multimediálny systém s 8-palcovou obrazovkou.

Vozidlu bránila v postupe v našom rebríčku jedna nevýhoda. Hrebeň riadenia často zlyháva, stáva sa to aj počas záručnej doby. Odborníci odporúčajú pravidelne kontrolovať neporušenosť gumových prašníkov.

Nevýhody

 • dobrá priechodnosť;
 • priestranný interiér;
 • úsporný motor;
 • bohatý súbor.

Nedostatky

 • Nespoľahlivý hriadeľ riadenia;
 • slabá dynamika.

KIA Sportage

Hodnotenie: 4.0

KIA Sportage

Všestranné vlastnosti kórejského vozidla KIA Sportage sa páčia mnohým Slovenskám majiteľom automobilov. Vozidlo je obľúbené v rôznych krajinách sveta vďaka dostupnej cene a dobrej kvalite. Aktualizovaná verzia sa stala ešte pohodlnejšou a priestrannejšou, pričom si zachovala najlepšie vlastnosti svojich predchodcov. SUV zároveň vykazuje závideniahodnú spoľahlivosť, čo potvrdila aj nemecká publikácia Auto Bild. Majiteľ vozidla by nemal zabúdať na údržbu a výmenu spotrebného materiálu. Výrobca si je tiež istý spoľahlivosťou svojho vozidla, preto je záručný počet najazdených kilometrov 150 000 km.

Model uzatvára rebríček najspoľahlivejších SUV. Používatelia sa sťažujú na nedostatky, ako sú lacné plasty, veľké mŕtve uhly a pomalé zrýchlenie.

Výhody

 • elegantný vzhľad;
 • prijateľná cena;
 • dobré vybavenie;
 • dlhá záručná doba.

Nedostatky

 • slabá dynamika;
 • lacné obloženie interiéru.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: