13 najlepších leštidiel na autá

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Leštidlo na autá je mnohostranný a dôležitý prvok v oblasti starostlivosti o autá s viac ako desiatimi druhmi a metódami práce s ním. Základnou zložkou jeho zloženia boli vždy abrazívne častice s rôznym stupňom mäkkosti a disperzie, ktoré mechanicky pôsobia na obrobok. V priebehu vývoja výrobných technológií prešlo zloženie mnohými zmenami a úpravami, v dôsledku ktorých z neho bola abrazívna báza buď úplne vylúčená, alebo (v záujme zvýšenia komplexnosti pôsobenia) posilnená inými prvkami.

V súčasnosti vyrábajú leštidlá na autá desiatky veľkých i malých spoločností, ktoré majú vedúce postavenie v segmente chemických výrobkov pre autá. Ťažkosť výberu v takejto situácii spočíva v množstve možností. Vzhľadom na to redakcia Expertology spolu s niekoľkými internými odborníkmi zostavila rebríček najlepších lakov v štyroch hlavných kategóriách. Výber sa uskutočňuje na základe týchto parametrov

 1. cenové kritérium;
 2. kvalita výkonu (účinnosť, zložky, trvanlivosť);
 3. do akej miery sú prípravky škodlivé pre človeka a ich vplyv na rôzne povrchy vozidla;
 4. Popularita výrobcu na Slovenskom trhu.

Ako si vybrať leštidlo na auto

Leštidlá na autá je vhodné vyberať podľa typu leštidla. V tomto prípade ich možno rozdeliť do týchto skupín:

 1. Pasty.Husté viaczložkové prípravky, ktoré si vyžadujú aplikáciu špeciálnymi štetcami alebo hubkami. delia sa na tri typy: abrazíva, vosky a syntetické materiály.
 2. Brúsne pasty. Základom tohto typu leštidla sú rôzne abrazívne častice, ako napríklad krieda, mramorový prášok alebo hlina. Majú silný čistiaci účinok, ale mali by sa používať veľmi opatrne. Pri správnej aplikácii môžu odstrániť drobné škrabance na laku, ale môžu spôsobiť aj škrabance a odreniny.
 3. voskové pasty.Najobľúbenejšie leštiace prípravky určené na dodanie lesku karosérii (alebo jednotlivým prvkom) a úpravu farby. Vyžaduje, aby sa ošetrované diely umyli od nečistôt a potom sa na povrch nanesie tenká vrstva. zvyčajne trvá v priemere tri mesiace, potom sa musí zákrok zopakovať.
 4. syntetické pasty.Veľmi „bohatá“ paleta leštidiel na autá, rozdelená do troch veľkých skupín: redukčné, polymérové a silikónové. Všetky z nich tak či onak zabezpečujú odolnú povrchovú úpravu karosérie, ktorá zabraňuje znečisteniu laku vplyvmi prostredia. Zároveň však dokáže „zabudovať“ kov do odštiepených, prasknutých alebo poškriabaných miest vďaka pôsobeniu polymérnej prísady, ktorá sa v uvedených defektoch dislokuje. Veľmi účinná a lacná možnosť riešenia problémov so vzhľadom karosérie.
 5. Kvapaliny . Táto skupina lakov má rovnaké vlastnosti ako pasty, ale používa iný spôsob aplikácie. Najčastejšie na trhu nájdete aerosólové prípravky obsahujúce len jednu hlavnú zložku, ale bežné sú aj leštiace prípravky so vzájomným pôsobením všetkých troch zložiek (syntetickej, abrazívnej a voskovej). Skvelé pre vyššiu spotrebu, ale s jednoduchou aplikáciou a lepšou penetráciou.
 6. Peny.Derivát tekutých leštiacich prostriedkov so zlepšenou penetráciou. Používa sa najmä vo výrobkoch na ošetrenie plastových panelov (najmä štruktúrovaných), pretože aplikácia na karosériu je časovo náročná.

Hodnotenie najlepších leštiacich prostriedkov na autá

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie leštidlá na autá1Trieda Sonax Premium4 700€
2Zlatá trieda Meguiar’s1 413€
3DOKTORSKÝ VOSK DW8275481€
4
 • QUI MOLY UNIVERSAL PO
 • TUR 7647
 • 647€
  5Turtle Wax Original FG6507399€
  Najlepšie leštiace prostriedky na panely a plasty1Meguiars G-123101 023€
  2Hi-Gear Dashboard Cleaner Professional
 • ne
 • 430€
  3NANOX 8344370€
  4Doktor Wax DW 5219491€
  Najlepšie leštiace prostriedky na chrómované povrchy1Doktor Wax DW 8317313€
  2Chrómová a hliníková pasta SONAX399€
  Najlepšie leštidlo na autosklo1SONAX 2731411 900€
  2Hi-Gear HG5640324€

  Najlepšie leštidlá na autá

  Trieda Sonax Premium

  Hodnotenie: 4.9

  Trieda Sonax Premium

  Leštidlo Sonax série „Premium Class“ je založené na nano-safírovej štruktúre, ktorá je dokonale vhodná na laky v akomkoľvek technickom stave. Dokonale zvláda „utesnenie“ hlbokých mikroškrabancov, škrabancov a prasklín laku. Osviežuje tiež farbu a odstraňuje problematickú vrstvu laku (približne 0,5-3 mikrometre), vystavenú negatívnym vplyvom prostredia. Paralelne s mechanizmom odstraňovania defektnej vrstvy sa vytvára nový mechanizmus tvorby filmu (na báze karnaubského vosku), ktorý je vyvolaný komplexom aktívnych zložiek.

  Používatelia hovoria, že cena Sonax „Premium Class“ skrýva veľmi účinné zloženie, ktorého všetky príbehy sú potvrdené po prvom použití. Podľa ich komentárov môžete ošetriť nielen karosérie nových automobilov, ale aj povrchy ojazdených automobilov. Štandardná súprava leštidla (okrem samotnej fľaše) obsahuje špongiový aplikátor na rovnomerné nanášanie prípravku a kvalitnú handričku na následné utieranie čistej karosérie.

  Výhody

  • komplexné ošetrenie defektov karosérie;
  • korekcia farby;
  • Karnaubský vosk pre lesklý povrch a vodoodpudivé vlastnosti;
  • Príslušenstvo (špongia + utierka z mikrovlákna v súprave).

  Nevýhody

  • žiadne.

  Zlatá trieda Meguiar’s

  Hodnotenie: 4.8

  Zlatá trieda Meguiar's

  Leštidlo na autá Meguiar’s Gold Class je blízkym partnerom leštidla na autá Sonax Premium Class s funkciami čistenia, obnovy a protektorovania na dlhodobé používanie. Tento výrobok je založený na kombinácii vosku a polymérnych zložiek, ktorých účelom je vyplniť trhliny v laku, upchať ich a vytvoriť čerstvú ochrannú vrstvu, ktorá odpudzuje vodu a nečistoty. Leštenka výborne odstraňuje škvrny a dodáva povrchu zrkadlový vzhľad.

  Podľa odborníkov je nuansou prípravku Meguiar’s „Gold Class“ spôsob jeho aplikácie na telo. Zatiaľ čo vyššie uvedený konkurent si vyžaduje starostlivé, ale menej invazívne nanášanie zmesi na povrch pomocou hubky (ktorá je súčasťou zloženia), tento exemplár preukáže svoje najlepšie ochranné vlastnosti až po hojnom nastriekaní a následnom zaschnutí. Táto skutočnosť odráža vysokú spotrebu leštidla na dosiahnutie požadovaného účinku. V ostatných ohľadoch je vynikajúci – a preto sa umiestnil na druhom mieste v hodnotení.

  Výhody

  • mechanizmus trojitého účinku (čistenie, obnova a ochrana karosérie);
  • obsahuje špeciálne polyméry, ktoré majú regeneračný účinok na lak;
  • Optimálny pomer cena/výkon;
  • efekt korekcie farby tela.

  nedostatky

  • vysoký prietok.

  DOKTORSKÝ VOSK DW8275

  Hodnotenie: 4.8

  DOKTORSKÝ VOSK DW8275

  Pravdepodobne jedno z najúčinnejších leštidiel na autá z hľadiska umývacej funkcie – rýchlo a účinne odstraňuje stredne silné nečistoty. DOCTOR WAX DW8275 je prípravok pre „zanedbané“ prípady, keď je potrebné dôkladné čistenie karosérie na odstránenie deštruktívnych látok nahromadených v mikrotrhlinách laku s okamžitým vytvorením odolného voskovo-polymérového filmu na povrchu.

  Vlastnosti zloženia sú nemenej pôsobivé pri leštení chrómových dielov, čo možno a treba brať ako vítaný doplnok k schopnostiam leštidla. Medzi ďalšie výhody DOCTOR WAX DW8275 patrí nízka spotreba, optimálny pomer ceny a kvality, ako aj ľahká dostupnosť v obchodoch. Ochranný film vytvorený spojením vosku a polymérov je dlhotrvajúci – dostatočne dlhý na to, aby udržal karosériu v perfektnom stave vďaka pravidelnému ošetrovaniu laku po celé roky.

  Výhody

  • Silný umývací účinok, ktorý je sprevádzaný schopnosťou odstraňovať odolné nečistoty z karosérie a pochrómovaných častí;
  • dobrý pomer ceny a kvality
  • Tvorba voskového polymérneho filmu s regeneračným účinkom na povlak;
  • nízka spotreba zloženia.

  Nevýhody

  • žiadne.

 • QUI MOLY UNIVERSAL PO
 • TUR 7647
 • Hodnotenie: 4.7

  <li></div><p>QUI MOLY UNIVERSAL PO</p><li>TUR 7647″ src=“/wp-content/uploads/2023/10/4891666196301-3613.jpg“ title=“<li>QUI MOLY UNIVERSAL PO<li>TUR 7647″><p>A samozrejme, hodnotenie sa nezaobíde bez priamej účasti zlúčeniny z nemeckej spoločnosti</p><li>QUI MOLY je známy ako jeden z najsilnejších svojho druhu. Univerzálne po<li>tur 7647 je skutočne jedinečná zmes, ktorej hlavnou účinnou zložkou je abrazívny prvok, ktorý pôsobí len na nečistoty a iné škvrny na karosérii. Do kompetencie tohto „inteligentného“ prvku patrí odstraňovanie usadenín a agresívnych látok nahromadených v nerovnostiach a trhlinách vo vrstve laku, ako aj odolných škvŕn od nečistôt (až po bitúmen).<p>Podľa používateľov je jediným sporným bodom</p><li>QUI MOLY Universal Po<li>Objem balenia je príliš malý. Fľaše s objemom 250 ml nie sú úctyhodné, aj keď je zloženie úžasne účinné (a preto vyžaduje nízku spotrebu). Okrem tejto nevýhody nie je nič negatívne, čo by sa dalo zdôrazniť – výrobok plne zodpovedá svojmu názvu a bezchybne zachováva imidž výrobcu.<h4>Výhody</h4><ul><li>Jedinečné zloženie na báze chemického abrazíva, ktoré nepoškodzuje lak;</li><li>najlepší pomer nákladov a výkonu;</li><li>Mimoriadne účinná formulácia;</li><li>vysoká popularita.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Malý objem balenia (250 mililitrov).</li></ul><h3>Turtle Wax Original FG6507</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Turtle Wax Original FG6507

  FG6507 je klasická a osvedčená metóda ochrany laku vášho vozidla pred poveternostnými vplyvmi. Turtle Wax Original FG6507 je klasické zloženie na báze mikročastíc kolínu, ktorý je abrazívnou a regeneračnou zložkou na opravu prasklín a škrabancov na laku. Ďalšie čistiace prostriedky sú šetrné k povrchu, ale mimoriadne agresívne voči nečistotám a usadeninám všetkého druhu.

  Podľa odborníkov sa napriek úctyhodnému veku zloženia (ktoré sa z roka na rok pravidelne inovuje) viacerým konkurenčným leštiacim prostriedkom zatiaľ nepodarilo dosiahnuť rovnaký účinok. V tom spočíva prednosť aj krása vosku Turtle Wax Original FG6507 – je to jediný prípad, keď sa vytrvalá snaha o konzistenciu oplatí.

  Výhody

  • nízka cena
  • Dlhá história používania, pravidelná modernizácia zloženia;
  • leští karosérie, ako aj kryty nábojov a zliatinové disky;
  • trvalá ochranná vrstva.

  Nevýhody

  • Jedna fľaša stačí len na jedno kompletné ošetrenie.

  Najlepšie leštiace prostriedky na panely a plasty

  Meguiars G-12310

  Hodnotenie: 4.9

  Meguiars G-12310

  Gélový lak na plasty, vyznačujúci sa jemným účinkom na povrchu a silnou regeneračnou silou. Hlavnou výhodou Meguiars G-12310 sú zanedbateľné nízke náklady na spracovanie pomerne veľkých dielov, vďaka čomu sa všetky tvrdenia o vysokých cenách zdajú byť smiešne. Okrem výraznej regeneračnej funkcie má leštiaci gél aj jemný čistiaci účinok, ktorý odstraňuje jazvičky alebo (ak chcete) vrchnú „opotrebovanú“ mikrovrstvu plastu.

  Druhou pozitívnou vlastnosťou leštidla Meguiars G-12310 je, že neobsahuje žiadne agresívne chemikálie, takže ho môžete bezpečne aplikovať aj na lak. Má maximálny registrovaný účinok 3 mesiace ochrany a leštenia, čo je v rozpore s už nepodloženými tvrdeniami o jeho vysokej cene.

  Výhody

  • silným leštiacim účinkom s odstránením vrchných mikrovrstiev zubného povlaku a iných nečistôt;
  • obnovuje povrchy po drobných škrabancoch a odreninách
  • Na optimálne čistenie pružných a pevných typov plastov;
  • trvalý účinok.

  Chyby

  • nenájdené.

  Hi-Gear Dashboard Cleaner Professional
 • ne
 • hodnotenie: 4.8

  Hi-Gear Dashboard Cleaner Professional<li></div><p>ne“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/87516666196301-7513.jpg“ height=“480″ title=“Hi-Gear Dashboard Cleaner Professional</p><li>ne“><p>Účinná leštiaca pena s funkciou hĺbkového čistenia, vyvinutá špeciálne na osvieženie farby palubnej dosky vozidla. Štruktúra peny Hi-Gear Dashboard Cleaner Professional</p><li>je celkom logické, pretože umožňuje látke preniknúť do samotnej štruktúry plastového výlisku a vytlačiť nečistoty a prach, ktoré sa tam nahromadili, smerom von. Čiastočne tak renovuje staré panely, upravuje ich farbu, odstraňuje škrabance a praskliny a vytvára ochranný film (s antistatickým účinkom).<p>Dôležitou výhodou Hi-Gear Dashboard Cleaner Professional je</p><li>Na rozdiel od lacnejších produktov nezanecháva mastné škvrny a lesk. Vzhľadom na takýto výkon je cena výrobku optimálna, nehovoriac o jeho jednoduchom používaní. Používatelia sú vo všeobecnosti veľmi spokojní s účinnosťou penového výrobku a odborníkom nevadí, že ho zaradili do rebríčka.<h4>Výhody</h4><ul><li>výhodný pomer ceny a kvality;</li><li>spoľahlivú ochranu pred ultrafialovým žiarením;</li><li>Antistatický účinok ochranného filmu, ktorý vytvára a ktorý zabraňuje usadzovaniu prachu;</li><li>hĺbkové čistenie textúrovaných plastov vďaka penovej štruktúre výrobku.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nenájdené.</li></ul><h3>NANOX 8344</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=NANOX 8344

  Jedinečné leštidlo na plasty a gumu založené na špeciálnom vývoji spoločnosti NANOX. Má výrazný regeneračný účinok, funguje na princípe vypĺňania mikropórov polymérovými časticami obsiahnutými v kompozícii. Okrem toho výrobok umožňuje zbaviť sa takých javov, ako je matovanie a zakalenie plastu, čo je veľmi dobré na ošetrenie svetlometov po obvode tela.

  Ako poukazujú používatelia, napriek vysokej cene je NANOX 8344 dobrou investíciou v prospech vozidla. Nebyť prítomnosti nebezpečných nečistôt, ktoré môžu poškodiť lak a ktoré nútia spotrebiteľov k väčšej opatrnosti pri jeho používaní, určite by sa umiestnil na prvom mieste v rebríčku.

  Výhody

  • Vynikajúca kvalita;
  • dokonale čistí povrch svetlometov od usadenín, zákalu a zabraňuje vzniku žltnutia;
  • spoľahlivá ochrana plastu po ošetrení;
  • má regeneračné vlastnosti.

  Nevýhody

  • výrazný povrchovo aktívny účinok, ktorý môže spôsobiť poškodenie laku.

  Doktor Wax DW 5219

  Hodnotenie: 4.7

  Doktor Wax DW 5219

  Doctor Wax DW 5219 Car Polish – špičkový odborník na obnovu plastových dielov. Toto leštidlo sa úspešne používa na ošetrenie nárazníkov, bočných líšt a prístrojových dosiek, ale je nemenej účinné pri zlepšovaní vzhľadu svetlometov a všetkých druhov gumových vložiek. Mechanizmus jeho pôsobenia sa veľmi nelíši od jeho analógov: aplikácia výrobku aktivuje čistiace zložky, ktoré z povrchu odstraňujú všetky druhy nečistôt (okrem tých najodolnejších). V niekoľkosekundových intervaloch sa spustia mechanizmy prestavby vrstvy a polymér utesní mikrotrhliny a iné nedokonalosti v prevádzke. Vytvára ochranný, lesklý film na základe kombinovaného pôsobenia polymérov a vosku.

  Rozdiel medzi ošetrením karosérie Doctor Wax DW 5219 „pred“ a „po“ je zrejmý: spotrebitelia a odborníci boli svedkami viditeľnej premeny ošetrených prvkov, pričom si všimli ľahkosť výsledku a mieru vplyvu na farebný povrch. Jedinou nevýhodou je zle priliehajúce viečko, ktoré spôsobuje, že vytláčanie pasty je skutočným utrpením.

  Výhody

  • mechanizmus pôsobenia zameraný na čistenie, obnovu a vizuálnu premenu plastových dielov;
  • Vosková vrstva je odolná voči vode a prachu;
  • Viditeľný účinok sa dosiahne už po prvom použití;
  • atraktívna cena.

  Nevýhody

  • Problémy s ergonómiou systému podávania vosku.

  Najlepšie leštiace prostriedky na chrómované povrchy

  Doktor Wax DW 8317

  Hodnotenie: 4.9

  Doktor Wax DW 8317

  Tekutá leštenka na autá od Doctor Wax – prostriedok na šetrné odstránenie nečistôt a škvŕn od korózie z chrómovaných prvkov vozidla. Je založený na pôsobení plne syntetickej skupiny povrchovo aktívnych látok a pasivačných zložiek spojených s abrazívnymi časticami v zložení. Vďaka tejto rozmanitosti prvkov sa ošetrený povrch očistí (trením a chemickými účinkami) od oxidov a pretrvávajúcich nečistôt a vytvorí sa lesklý film, ktorý chráni diel pred možným opakovaním.

  Doctor Wax DW 8317 má oproti svojmu hlavnému konkurentovi (SONAX) jednu veľmi dôležitú výhodu, ktorá je vyjadrená ekonomickým pomerom – cena je nižšia a množstvo výrobku väčšie. Ako však upozorňujú spotrebitelia a odborníci, pri kontakte s lakom môže spôsobiť veľké problémy – okrem odrenín môže byť lak vystavený chemickému pôsobeniu a časom jednoducho začne tmavnúť.

  Výhody

  • atraktívna cena s dobrým objemom fľaše;
  • prítomnosť abrazívnych častíc, ktoré uľahčujú odstraňovanie oxidov kovov a nečistôt z chrómových častí;
  • Pracie účinné látky v zložení
  • vysoká účinnosť a následne nižšia spotreba.

  Nevýhody

  • Vyhnite sa kontaktu s lakom.

  Pasta na chróm a hliník SONAX

  Hodnotenie: 4.8

  SONAX

  Vysoko abrazívna leštiaca pasta vhodná výlučne na nelakované pochrómované kovy, meď (zliatiny na báze automobilov) a hliník. Dôvodom je, že abrazíva obsiahnuté v paste môžu spôsobiť vážne poškodenie laku – to je veľmi dôležité, pretože povrch laku nebude schopný odolať účinkom abrazíva. Vďaka vysokej abrazívnej disperzii doslova drhne nečistoty z kovových povrchov a zanecháva ich lesklé a čisté. Podobne je možné použiť kompozíciu na boj proti korózii, odstránenie zárodku z dielu a jeho ochranu pred opakovaným výskytom „ochorení“.

  Jednou z najväčších výhod pasty SONAX je jej mimoriadne nízka spotreba, ktorá je spôsobená vysokou účinnosťou. Na jednej strane kompenzuje vysokú cenu tuby a na druhej strane opäť zdôrazňuje kvalitu a kvalitu výrobku. Áno, výborne zvláda zverené funkcie, ale bohužiaľ v mnohých parametroch zaostáva za významnejším konkurentom od spoločnosti Doctor Wax

  Výhody

  • vysoký leštiaci účinok na neželezné a legované kovy
  • vytvára na povrchu silný ochranný povlak;
  • účinné odstraňovanie škvŕn korózie a odolných nečistôt;
  • Veľmi vysoká účinnosť a nízka spotreba.

  nevýhody

  • vysoká cena;
  • nemožnosť leštenia kovov s lakovými nátermi.

  Najlepšie leštidlo na autosklo

  SONAX 273141

  Hodnotenie: 4.9

  SONAX 273141

  Vysokokvalitné leštidlo na čistenie skla, ktoré má silné ochranné vlastnosti a odstraňuje usadeniny a zažltnutie. Je založený na dvoch mechanizmoch pôsobenia abrazívnych častíc naraz: chemickom a mechanickom. Prvý sa prejavuje reakciou zeroxidu so špinou a druhý jemným abrazívnym odstraňovaním povrchovej (defektnej) vrstvy. Výsledkom je lepší výsledok tryskania, ale nie je to bez obmedzení.

  Vzhľadom na vysokú chemickú aktivitu prípravku SONAX 273141 vedie kontakt s plastmi alebo kovovými časťami karosérie nevyhnutne k poškodeniu laku, preto sa s prípravkom musí zaobchádzať s maximálnou opatrnosťou. Druhé obmedzenie – žiadne leštenie zrkadiel neprichádza do úvahy – iba prírodné sklo. Za kvalitu a dlhodobú životnosť však musíte draho zaplatiť, a to nielen z vlastného vrecka, ale aj vďaka takýmto prísnym zákazom.

  Výhody

  • veľmi dobre odstraňuje zákaly, zažltnutie, škrabance a odreniny zo skla;
  • nepriepustné pre zmáčanie;
  • vytvorenie povrchovej ochrannej vrstvy;
  • Vysoká odolnosť voči nečistotám a UV žiareniu.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • S lakom je potrebné zaobchádzať s maximálnou opatrnosťou: zmes môže spôsobiť poškodenie laku.

  Hi-Gear HG5640

  Hodnotenie: 4.8

  Hi-Gear HG5640

  Krása Hi-Gear HG5640 ako prvotriedneho leštidla spočíva v dodržiavaní bezpečnostných opatrení pre spotrebiteľov, ktoré bohužiaľ jeho priamemu konkurentovi v podobe SONAX 273141 chýbajú. Čiastočne z tohto dôvodu sa zmes môže používať nielen na úpravu vzhľadu skla, ale aj ako čistiaci prostriedok na zrkadlové povrchy a dokonca aj na jednoduché sklá. Zloženie tekutého polyméru vytvára na skle silný film odolný proti roztrhnutiu s nízkou nasiakavosťou. Vďaka tejto vlastnosti sa všetko blato a voda, ktoré dopadnú na povrch vozovky, nevyhnutne odvalia bez akejkoľvek stopy.

  Hi-Gear HG5640 má nasledujúce vlastnosti, na ktorých spotrebitelia trvajú pri jazde na ceste (za mierneho mrholenia) bez stierača, pretože kvapky sa nezachytávajú na okne a nijako neovplyvňujú výhľad. To môže byť pravda, ale napriek tomu neodporúčame riskovať kvôli pekným vlastnostiam laku. Pokiaľ ide o nevýhody, existuje len jedna: pri aplikácii na sklo je veľmi ostrý a nepríjemný zápach alkoholu, ktorý sa do zloženia zaviedol na väčšie čistenie odolných nečistôt.

  Výhody

  • zlé zmáčacie vlastnosti, ktoré spôsobujú, že zo skla steká voda a nečistoty
  • Ochrana proti UV žiareniu;
  • vytvorenie hrubého polymérového filmu, ktorý chráni povrch skla pred nepriaznivými účinkami zrážok a prostredia;
  • najlepšia kombinácia kvality a ceny.

  Nevýhody

  • štipľavý zápach alkoholu (vysoký obsah etylu v základe).
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: