13 najtichších zimných pneumatík

Blížiaca sa zimná sezóna núti motoristov premýšľať o kúpe správnych pneumatík. Najčastejšie sa uprednostňuje protišmyková guma. Zvýšený záujem o suchý zips vysvetľuje tým, že autá sa väčšinou pohybujú po vyčistených cestách alebo mokrých mestských uliciach. V takýchto podmienkach nie sú hroty potrebné a v priebehu sezóny sa vo veľkom množstve strácajú. Frikčné pneumatiky pre vynikajúcu úroveň pohodlia a bezpečnosti. Všetci známi výrobcovia predstavujú svoje nepriľnavé pneumatiky na Slovenskom trhu. Preto môže byť ťažké správne sa rozhodnúť bez odbornej pomoci.

Rady týkajúce sa výberu tichých zimných pneumatík

Cieľová destinácia.Pri výbere zimných pneumatík je najlepšie začať so špecifikami používania.

 1. Ak trávite väčšinu zimy v metropolitnej oblasti, kde mestské služby udržiavajú cesty čisté a bez odpadkov, môžete sa sústrediť na ticho a jemnosť. Suchý zips so symetrickým dezénom pre maximálny komfort pri jazde.
 2. Pri prevádzke vozidla v severných oblastiach s nepriaznivými podmienkami sa trecie pneumatiky musia cítiť isté v hlbokom snehu a na zľadovatenom povrchu. V takom prípade by sa mali uprednostniť modely so smerovým dezénom. Samočistiaca schopnosť pneumatiky je vysoko cenená.

Veľkosť. Každý výrobca vozidla odporúča niekoľko rôznych veľkostí pneumatík. Majiteľovi sa odporúča, aby sa správne rozhodol na základe sezónnych faktorov.

 1. Zatiaľ čo v lete sa odporúčajú širšie pneumatiky, v zime sú účinnejšie užšie pneumatiky. Šírka je uvedená ako prvá v označení, napr. 195/70R15 by bolo 195 mm.
 2. Odborníci tiež odporúčajú v zime používať behúne na suchý zips s vyššou výškou dezénu. Tie lepšie reagujú na nerovnosti povrchu vozovky. Výška pneumatiky sa udáva ako percento zo šírky (v tomto príklade je výška 70).
 3. Teraz sa musíme rozhodnúť, na aký priemer ráfika budú pneumatiky namontované. V lete môžete jazdiť na odliatkoch s maximálnym priemerom, v zime si vyberte pneumatiku so zníženým priemerom duše. Táto hodnota sa uvádza v palcoch za písmenom R (v našom prípade 15).

Vzor behúňa.Vzor dezénu oddeľuje zimné pneumatiky od letných.

 1. Symetrický vzor, vhodný pre mestské alebo malé autá. Pneumatiky sú mimoriadne všestranné a sú rovnako dobré na asfalte ako na snehu.
 2. Asymetrické behúne účinne odvádzajú vodu a sneh. Takéto modely sa často montujú do crossoverov a automobilov prémiovej triedy.

V tomto prehľade sme vybrali 13 najtichších zimných pneumatík. Sú k dispozícii vo všetkých regiónoch našej krajiny. Pri rozhodovaní o umiestnení sa redakcia časopisu Expertology opierala o odborné argumenty a zohľadňovala spätnú väzbu od Slovenskách spotrebiteľov.

13 najtichších zimných pneumatík

Hodnoteniesedadlonázov výrobkucena
Najtichšie zimné pneumatiky pre automobily1GOODYEAR
  Grip Ice 2
3 220€
2MICHE
 • N Alpin 5
 • 4 140€
  3Pneumatiky Nokian Nordman RS22 300€
  4Yokohama Ice Guard IG602 890€
  5idgestón B
 • Záznam VRX
 • 2 900€
  6Continental ContiVikingContact 74 240€
  7Toyo Observe GSi-52 450€
  Najtiššie pneumatiky pre terénne vozidlá1Continental ContiVikingContact 6 SUV5 742€
  2

  irel

 • Zima škorpióna
 • 5 010€
  3Yokohama iceGUARD SUV G0754040€
  4Pneumatiky Nokian Hakkape
 • SUV itta R2
 • 3 250€
  5GOODYEAR
   Priľnavosť Performance SUV Gen-1
  5 260€
  6idgestón B
 • zzak DM-V2
 • 4 140€

  Najtichšie zimné pneumatiky pre automobily

  pre bezpečné vozidlá si majitelia najčastejšie kupujú pneumatiky bez pruhov. Kombinujú vysokú úroveň jazdného komfortu s vynikajúcou trakciou na rôznych typoch povrchov ciest. Odborníci vybrali tieto tiché pneumatiky Velcro.

  GOODYEAR
   Grip Ice 2

  Hodnotenie: 5.0

  GOODYEAR<ul></div><p>trap Grip Ice 2″ src=“/wp-content/uploads/2023/10/4401666194261-9413.jpg“ height=“410″ title=“GOODYEAR</p><ul>Grip Ice 2″><p>Úplne nový koncept, ktorý predstavili inžinieri americkej spoločnosti GOODYEAR pri vývoji zimných pneumatík</p><ul>Grip Ice 2. Tvárou v tvár tvrdej konkurencii japonských a európskych výrobcov boli Američania nútení siahnuť po inovatívnej technológii. Odborníkov zaujalo najmä jedinečné zloženie gumy, ktoré je založené na kryoadaptívnych materiáloch. Okrem kratšej brzdnej dráhy na ľade a lepšej priechodnosti v hlbokom snehu sú tieto pneumatiky aj mimoriadne tiché. Všetky tieto vlastnosti vyplývajú z kombinácie pružnosti gumy a dezénu v tvare písmena V. Tento model je víťazom nášho rebríčka.<p>Národní motoristi sú spokojní s vysokou úrovňou komfortu, vynikajúcou smerovou stabilitou a výbornou trakciou na zimných cestách.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>inovatívne zloženie gumy;</li><li>krátka brzdná dráha;</li><li>tichosť;</li><li>vynikajúca trakcia.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>slabé bočnice.</li></ul><h3>MICHE<li>N Alpin 5</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=MICHE<li></div><p>N Alpin 5″ src=“/wp-content/uploads/2023/10/46716666194261-4513.jpg“ height=“420″ title=“MICHE</p><li>N Alpin 5″><p>V roku 2013 francúzski inžinieri vyvinuli tichú zimnú pneumatiku MICHE</p><li>N Alpin 5. MICHE je vytvorený pre európsku zimu a najlepšie funguje na vyčistených cestách. Odborníci však považujú tieto pneumatiky za dobrú voľbu aj pre vozidlá, ktoré jazdia v severných oblastiach. Ide o to, že pneumatiky si zachovávajú pružnosť aj v silných mrazoch (až do -35 °C). Koncept MICHE pomohol výrobcovi zachovať konzistentnú mäkkosť<li>N Celkový výkon. Francúzske pneumatiky sa tiež vyznačujú nízkou hlučnosťou a dobrou pohyblivosťou v teréne.<p>Tento model sa v našom prehľade umiestnil na vysokom druhom mieste. Medzi nevýhody, ktoré používatelia uvádzajú, patrí nízka odolnosť proti prerezávaniu a zmršťovaniu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>nízka hladina hluku;</li><li>pružnosť;</li><li>dobré bežecké schopnosti;</li><li>vynikajúca priľnavosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nízky rezistenčný odpor</li><li>herniácia.</li></ul><h3>Pneumatiky Nokian Nordman RS2</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Pneumatiky Nokian Nordman RS2Pneumatiky Nokian Nordman RS2

  Zimná pneumatika Nokian Tyres Nordman RS2 vyzerá byť veľmi výhodná. Hoci táto pneumatika zaostáva za lídrami v tejto recenzii z hľadiska hlučnosti, má vynikajúcu brzdnú dráhu. Pneumatiky majú dobré vlastnosti na ľade, čím zabezpečujú ovládateľnosť vozidla. Potvrdili to mnohé testy vrátane štúdie autoritatívneho časopisu Moottori. V snehových podmienkach sú pomerne sebaisté, najmä pokiaľ ide o manipuláciu. Zrýchlenie je však o niečo horšie. Odborníci považujú tento model za hodný bronzu našej recenzie.

  Motoristi si pochvaľujú vlastnosti suchého zipsu, ako je jeho mäkkosť, palivová úspornosť, nízka hlučnosť a cenová dostupnosť. Medzi ich nevýhody patrí pretáčavosť v zákrutách, slabá akcelerácia na ľade a snehu.

  Výhody

  • krátka brzdná dráha;
  • dobrá manipulácia;
  • nízka hladina hluku;
  • odolnosť proti opotrebovaniu.

  Nevýhody

  • padajúce v kútoch;
  • Pomalá akcelerácia na ľade a snehu.

  Yokohama Ice Guard IG60

  Hodnotenie: 4.7

  YOKOHAMA ICE GUARD IG60

  Viacero inovatívnych technológií, ktoré sa už osvedčili v sérii Yokohama Ice Guard IG50, implementoval japonský výrobca pri tvorbe novej zimnej pneumatiky Ice Guard IG60. Jedným z nich je použitie oleja z pomarančovej kôry S. Kupujúcim ponúkame širokú škálu veľkostí (13…19 palcov). Odborníci poukazujú na smerovú stabilitu vozidla na mokrom aj zasneženom povrchu. Japonským inžinierom sa podarilo zlepšiť priľnavosť vďaka zložitejšiemu dezénu. Má dobré samočistiace vlastnosti, ktoré mu umožňujú prekonávať hlboké snehové záveje.

  Model sa kvôli rýchlemu opotrebovaniu behúňa zastaví o jeden krok vzadu oproti prvej trojici. Inak používatelia nemajú žiadne sťažnosti.

  Výhody

  • jedinečná gumová zmes;
  • pružnosť;
  • dobrá smerová stabilita;
  • Prejazdnosť.

  nevýhody

  • zrýchlené opotrebovanie behúňa.

  idgestón B
 • Záznam VRX
 • Hodnotenie: 4.6

  </div><p>idgestón B</p><li>zzak VRX“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/94516666194261-3713.jpg“ height=“400″ title=“<br />idgestón B<li>zzak VRX“><p>Frikčné pneumatiky poskytujú bezpečnú a pohodlnú jazdu v zime <br />idgestón B</p><li>Záznam VRX. Vďaka širokej škále veľkostí je možné vybrať gumu pre lacný automobil aj pre automobil prémiovej triedy. Odborníci sa domnievajú, že patentovaný M<ul>Trecie pneumatiky. Medzi silné stránky suchého zipsu patrí dlhá životnosť, pružnosť v extrémnych mrazoch. Používatelia našli niekoľko nedostatkov gumy, ktoré jej zabránili vyšplhať sa vyššie v našom rebríčku.<p>Uprednostňujú čas zábehu (do 1 500 km). Druhou nevýhodou je vyššia spotreba paliva. Motoristi považujú za dôležité výhody gumy jej ľahkosť a odolnosť.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>ľahkosť;</li><li>široký sortiment;</li><li>pružnosť;</li><li>trvanlivosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>dlhé obdobie zábehu;</li><li>vyššia spotreba paliva.</li></ul><h3>Continental ContiVikingContact 7</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Continental ContiVikingContact 7

  Tichá zimná pneumatika Continental ContiVikingContact 7 sa aktívne zúčastňuje mnohých hodnotení. Rozsah veľkostí sa pohybuje od 14 do 20 palcov. Pneumatika vychádza z úspešného predchodcu ContiVikingContact 6. Výrobca vykonal zmeny v zložení gumovej zmesi a vyvinul balík prísad Active Grip Si

 • ca. Pneumatiky sú pri nízkych teplotách pružnejšie, zlepšujú priľnavosť na vozovke a smerovú stabilitu. Odborníci upozorňujú na komfort pneumatík, bezhlučná prevádzka môže dokonca uspať vodiča.

  Pokiaľ ide o slabé stránky, používatelia sú nespokojní predovšetkým s vysokou cenou. Pri vyvažovaní si musíte nasadiť ťažké závažia. Medzi výhody patrí isté zrýchlenie a brzdenie.

  Výhody

  • bezhlučnosť;
  • mäkkosť a pružnosť;
  • spoľahlivé zrýchlenie;
  • účinné brzdenie.

  Nevýhody

  • vysoká cena;
  • nie najlepšie vyváženie.

  Toyo Observe GSi-5

  Hodnotenie: 4.4

  TOYO OBSERVE GSI-5

  Najatraktívnejšiu cenu za zimné trecie pneumatiky ponúka japonský výrobca Toyo. Ale nie je to len nízka cena zariadenia Observe GSi-5, ktorá sa dostala do našej recenzie. Pneumatiky sú k dispozícii v širokej škále rozmerov (13-20 palcov) a sú vybavené technológiou Microbit. Odborníci boli prekvapení, keď zistili tajomstvo gumovej zmesi, ktorá obsahuje rozdrvené škrupiny vlašských orechov. Tieto častice zabezpečujú dobrú trakciu a účinné brzdenie na klzkých cestách. Suchý zips je tichý na všetkých typoch povrchov.

  Domácim motoristom sa nepáči mäkkosť gumy pri rozmrazovaní. Nebezpečnejšou nevýhodou je však jeho sklon k aquaplaningu. Preto je tento model na konci našej recenzie.

  Výhody

  • tichosť;
  • trvanlivosť;
  • nízka cena;
  • šetrné k životnému prostrediu.

  Nevýhody

  • náchylnosť na aquaplaning;
  • zbytočná mäkkosť pri teplotách nad nulou.

  Najtiššie pneumatiky do terénu

  Výkonnosť crossoverov a terénnych vozidiel v zime závisí vo veľkej miere od pneumatík. Človek by si však rád užil aj jazdu po asfalte. Preto mnohí majitelia uprednostňujú treciu gumu. Odborníci odporúčajú tieto tiché modely zimných pneumatík.

  Continental ContiVikingContact 6 SUV

  Hodnotenie: 5.0

  Continental ContiVikingContact 6 SUV

  Trecie zimné pneumatiky Continental ContiVikingContact 6 SUV sú veľmi obľúbené u majiteľov crossoverov. Nemecký výrobca pri vývoji tohto modelu zohľadnil klimatické podmienky Ruska. Odborníci boli najviac spokojní s priľnavosťou vďaka špeciálnej gumovej zmesi Nordic Soft. Pneumatiky zostávajú mäkké aj v extrémne nízkych teplotách. Redakcia časopisu Expertology udelila pneumatike na suchý zips prvé miesto v recenzii pre jej tichosť a vysokú kvalitu.

  Používatelia si pochvaľujú pružnosť gumy, vynikajúcu vyváženosť a dobré vlastnosti pri manipulácii so snehom. Pneumatiky zabezpečujú bezpečnú jazdu a stabilitu vozidla na akomkoľvek povrchu. Medzi nevýhody patrí len vysoká cena pneumatík; – sklon k aquaplaningu; – vysoká odolnosť proti opotrebovaniu; – žiadna spotreba paliva.

  Výhody

  • nová gumová zmes;
  • vynikajúca trakcia;
  • tichosť;
  • vysoké jazdné vlastnosti.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  irel

 • Zima škorpióna
 • Hodnotenie: 4.9

  Pirel<li></div><p>Scorpion Winter“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/8316666194261-9213.jpg“ height=“400″ title=“Pirel</p><li>Scorpion Winter“><p>Známy taliansky výrobca automobilových pneumatík predstavil model pre crossovery s názvom Pirel</p><li>Zima škorpióna. Ponuka rozmerov je dostatočne široká a pneumatiky je možné vybrať pre disky kolies s priemerom 16-22 palcov. Odborníci ocenili pružnosť gumy, ktorá sa zachováva pri nízkych teplotách. Vďaka dezénu v tvare písmena V poskytuje pneumatika Velcro spoľahlivú priľnavosť na akomkoľvek povrchu cesty. Medzi výhody trecej gumy patrí smerová stabilita a vynikajúca ovládateľnosť v križovatkách. Víťaz hodnotenia je o niečo horší, pokiaľ ide o schopnosť podania.<p>Domáci vodiči potvrdzujú svoju slabú pohyblivosť v teréne na snehu a ľade. Nevýhodou je podľa nich cena. Používatelia považujú za jeho silné stránky bezhlučnosť a stabilitu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>pružnosť a mäkkosť;</li><li>smerová stabilita;</li><li>tichosť;</li><li>vynikajúca priľnavosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena;</li><li>nízka priepustnosť.</li></ul><h3>Yokohama iceGUARD SUV G075</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=YOKOHAMA ICEGUARD SUV G075

  Dobrá tradícia zimných pneumatík Geolandar I/T-S pokračuje Yokohama iceGUARD SUV G075. Japonskí inžinieri zapracovali na nedostatkoch jeho predchodcu, čoho výsledkom je lepšia trakcia, zvýšená odolnosť voči aquaplaningu. Pneumatika v hlbokom snehu vôbec nekĺže – behúň sa čistí sám. Drážky v behúni sa pod váhou vozidla nezatvárajú, čo sa dosiahne zvýšením hustoty lamiel. Príťažlivou vlastnosťou modelu je jeho prijateľná cena, ale z hľadiska hlučnosti stráca na lídrov v rebríčku.

  Ruskí motoristi sú spokojní s primeranou cenou, dobrou priechodnosťou a ovládateľnosťou. Zaznamenali sme mäkké bočnice a zlé vyváženie.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • dobrá flotácia;
  • účinný odvod vody;
  • manipulácia s.

  Nevýhody

  • hukot;
  • mäkká bočná stena.

  Pneumatiky Nokian Hakkape
 • SUV itta R2
 • Hodnotenie: 4.7

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: