13 najtichších vysávačov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tieto informácie sú subjektívne, nie sú reklamou a nepredstavujú sprievodcu nákupom. Pred nákupom je potrebná konzultácia s odborníkom.

Ak si pamätáte sovietske časy, viete, aké hlučné boli kedysi vysávače. Húkajú ako rakety. Nie nadarmo sa vtedy jeden z našich najobľúbenejších vysávačov volal „Raketa“. Situácia sa zmenila. Niektoré vysávače možno používať aj vtedy, keď dieťa vo vedľajšej miestnosti spí! Pozrime sa na jeden z nich. S tými najlepšími z najlepších.

Hodnotenie najtichších vysávačov – hodnotenie najlepších

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najtiššie vysávače s prachovým vreckom1Thomas DryBox14 492€
2Miele SKRR3 B
 • zzard CX1 Red
 • 20 846€
  3ARNICA Tesla Premium11 904€
  4Tefal TW762114 500€
  5Bosch BGS 3U18008 225€
  Najtiššie vysávače s cyklónovým filtrom1Thomas SmartTouch Comfort19 890€
  2Electrolux EUS89TM25 249€
  3Bosch BGL8SIL59D19 530€
  4Tefal TW6477RA12 045€
  5

  ahoj

 • ps FC8780 Performer Silent
 • 13 355€
  6ARNICA Pika ET144106 590€
  Najtišší vysávač1Thomas TWIN Panther10 724€
  2ARNICA Hydra Rain Plus14 922€

  Táto recenzia je založená na hodnotení vysávačov na vysávač/.

  Najtiššie vysávače s prachovým vreckom

  Thomas DryBox

  Hodnotenie: 4.9

  Thomas DryBox

  Tento tichý vysávač má cenovku strednej triedy a rovnako strednú plochu. Od svojich cenovo dostupnejších ekvivalentov sa líši tým, že má regulátor výkonu, ktorý by ste mali hľadať na skrinke. Jeho sací výkon možno znížiť, aby nepoškodil laminátovú podlahu. A ešte viac znižuje hladinu hluku, ktorá je už teraz veľmi nízka.

  Vďaka motoru s výkonom 1700 W ide o skutočne tichý vysávač. Myslíte si, že je dokonca dosť dobrý na to, aby vytiahol prach z koberca, nehovoriac o čistení rovného povrchu?. Všetky nečistoty sa ukladajú do nádoby, ktorá slúži ako zberač prachu. Môže sa na ňom udržať veľa prachu, čo určite poteší lenivých majiteľov domov, ktorí ho neradi často čistia. Je zaujímavé, že výrobca zaviedol triedenie nečistôt – veľké a malé frakcie sú umiestnené v oddelených častiach nádoby na prach.

  Používa filter HEPA 13. To znamená, že von sa nevypúšťa žiadny prach a vychádza teplý, krištáľovo čistý vzduch. Za pomerne nízku úroveň šumu možno čiastočne vďačiť práve filtru. V žiadnom prípade však netvrdíme, že vysávač je úplne tichý – to by bol zázrak!.

  Má dlhú teleskopickú rúru a mnoho ďalších nástavcov. Konkrétne získate štrbinovú hubicu, príslušenstvo na mäkký nábytok, ktoré má odstraňovač vlákien, hubicu na podlahy a koberce a kefu. K dispozícii je aj mäkký nárazník, ktorý umožňuje, aby vysávač narážal do stien a nábytku bez ich poškodenia.

  Spotrebič je napájaný zo siete. Je k nemu pripojený 6-metrovým káblom. Po použití vysávača stačí stlačiť tlačidlo a šnúra sa rýchlo zamotá dovnútra prístroja.

  Výhody

  • Dobre vyzerá;
  • Ako zberač prachu je to praktická nádoba;
  • Odpad sa rozdeľuje podľa veľkosti častíc;
  • Na tele je regulátor napájania;
  • Veľký počet trysiek;
  • Vysávač je doplnený mäkkým nárazníkom;
  • Dodáva sa s kvalitným filtrom.

  Nevýhody

  • Nemôže zbierať stavebný odpad;
  • Nemá rukoväť na vertikálne prenášanie;
  • Nie je to najlepšia manévrovateľnosť;
  • Nádoba je príliš malá;
  • Kvalita zostavenia je otázna.

  Miele SKRR3 B
 • zzard CX1 Red
 • Hodnotenie: 4.8

  MIELE SKRR3 B<li></div><p>ZZARD CX1 RED“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/769166197991-7013.jpg“ height=“400″ title=“MIELE SKRR3 B</p><li>ZZARD CX1 RED“><p>Tento tichý vysávač je k dispozícii v Slovenskách obchodoch za ešte vyššiu cenu. A to má výkon iba 1100 W. Prečo je taká drahá??</p><p>Je to predovšetkým jeden z najkrajších spotrebičov v našom výbere. Nemá žiadne zbytočné doplnky, ktoré by údajne zlepšovali dizajn a robili ho modernejším. Je teda navrhnutý tak, aby vyzeral skvele v každom interiéri. Aj veľkosť čističky ovplyvnila jej cenu. Na prvý pohľad sa zdajú byť obrovské. Táto veľkosť umožňuje umiestniť do nej dvojlitrovú nádobu. Je potrebné ho čistiť skôr zriedka, nie po každom čistení. To je jednoznačné plus!</p><p>Z meraní vyplýva, že hladina hluku začína dosahovať 76 dB pri použití maximálneho výkonu. Úroveň výkonu je možné znížiť aj otáčaním gombíka na boku zariadenia.</p><p>Vysávač je napájaný zo siete, ako by mal byť. Je pripojený káblom dlhým až 6,5 metra. Dodáva sa s teleskopickou trubicou. V krabici so zariadením sú štyri trysky: štrbinová, na podlahy a koberce, na čalúnený nábytok a na leštené povrchy.</p><p>Svetelný indikátor vás upozorní, keď je kôš plný. Po skončení čistenia stačí stlačiť tlačidlo a šnúra sa automaticky vtiahne do vysávača. Umiestnite ho na vzpriamené miesto v skrini alebo šatníku.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Praktická rukoväť na prenášanie;</li><li>Veľký odpadkový kôš;</li><li>Pri minimálnom výkone takmer žiadny hluk;</li><li>Jeho sací výkon je nastaviteľný;</li><li>Jednoduché vyprázdňovanie koša;</li><li>Šnúra je veľmi dlhá;</li><li>Veľký počet trysiek v súprave;</li><li>Nezabudnite na indikátor naplnenia vrecka na prach;</li><li>Vysoká spoľahlivosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoké náklady;</li><li>Môže vyzerať príliš veľký;</li><li>Vonkajšia časť nádoby sa postupne pokrýva prachom.</li></ul><h3>ARNICA Tesla Premium</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=ARNICA TESLA PREMIUM

  Ide o o niečo lacnejší vysávač. A jeho veľkosť už nie je taká veľká ako kedysi. Je v ňom uvedený zásobník, ktorý pojme až tri litre prachu! Ako to funguje? Ako to výrobca dosiahol?? Veľmi jednoduché: veľkosť motora sa výrazne zmenšila. Jeho výkon je len 750 W. Vďaka tomu sa môže pochváliť sacím výkonom iba 450 W, čo je tiež veľmi dobré. Možno zakúpiť aj v prípade, že máte v byte koberec alebo koberčeky.

  ARNICA Tesla Premium umožňuje nastaviť výkon. Ale ani pri maximálnom nastavení nie je zariadenie príliš hlučné. Presnejšie, hladina hluku v bezprostrednej blízkosti vysávača je približne 70 dB. Zníženie výkonu pomocou gombíka na rukoväti.

  Každý vysávač nasáva veľké množstvo vzduchu. A ak nie je vybavený kvalitným filtrom, má malý čistiaci účinok. ARNICA Tesla Premium našťastie obsahuje filter HEPA 13. Jedinou nevýhodou je, že pri pravidelnom čistení je potrebné ho z času na čas vymeniť a cena takéhoto filtra sa nedá nazvať nízkou. Ľahko ho však nájdete v mnohých obchodoch, ktoré predávajú vysávače.

  Tento model je pripojený k elektrickej sieti pomocou 8 metrov dlhého kábla. Stlačením tlačidla sa automaticky zroluje do vysávača. So zariadením sa dodáva nielen teleskopická rúra, ale aj dvojica trysiek. Bohužiaľ nemá turbo kefu. Výrobca nešetril ani na štrbinovej dýze, ktorá uľahčuje čistenie batérie a priestorov za skrinkami.

  Výhody

  • K dispozícii je osem úrovní filtrácie;
  • Napájací kábel je veľmi dlhý;
  • Používa veľkú nádobu;
  • Veľmi vysoký sací výkon;
  • Hladina hluku je naozaj veľmi nízka;
  • Esteticky príjemné;
  • Na rukoväti je regulátor výkonu;
  • Malé rozmery a hmotnosť.

  Nevýhody

  • Obsahuje niekoľko príloh;
  • Nespoľahlivé upevnenie krytu mriežky v nádobe na prach;
  • Teleskopická rúra je príliš ťažká;
  • Silne zanesený predmotorový filter.

  Tefal TW7621

  Hodnotenie: 4.6

  Tefal TW7621

  Ďalší veľmi malý a tichý vysávač. Takéto zariadenia budú vždy žiadané, pretože upratovanie v byte často vykonávajú krehké dievčatá. Ťažko si predstaviť, že by so sebou ťahali 10-kilogramovú prepážku. Je pozoruhodné, že aj takýto kompaktný vysávač môže byť vybavený nádobou s objemom až 2,5 l. Vysoký sací výkon; vyberanie odpadkov je bežná práca, ale nie bežná práca po každom upratovaní.

  Rovnako ako mnohé modely, ktoré sme v tomto článku preskúmali, aj Tefal TW7621 ponúka iba chemické čistenie. Vzduch vedľa vysávača je prakticky čistý vďaka filtru v blízkosti spotrebiča. Výrobok sa môže pochváliť aj veľmi dlhou šnúrou.

  Malé vysávače len zriedkakedy spotrebujú významné množstvo elektrickej energie. Aj tu je výkon motora nižší ako 750 W. To však postačuje na čistenie laminátových podláh, čalúneného nábytku a iného nábytku. O výkonnejšom vysávači sa oplatí uvažovať len vtedy, ak sú vaše podlahy pokryté kobercami alebo palasou.

  Pokiaľ ide o hladinu hluku, dosahuje sotva 67 dB. Skvelý výsledok! Ak vo vedľajšej izbe spí dieťa, možno znížiť výkon, aby sa ešte viac znížila hladina hluku. Regulátor je umiestnený na rukoväti, takže naň nemusíte siahať!

  Napriek svojej skromnej veľkosti je pomerne ťažký. Jeho hmotnosť je 8,8 kg. Nie je vôbec jasné, čo spôsobilo zvýšenie hmotnosti. Nie je to mäkký nárazník? Je však jasné, prečo je krabica so zariadením, ktorá obsahuje kompletnú súpravu, taká ťažká. Dôvodom je, že zariadenie sa dodáva so štyrmi nástavcami a teleskopickou trubicou. Výrobca nezabudol ani na štrbinovú hubicu, ktorá pomáha dosiahnuť aj do najužších priestorov. Nie je dodávaný s turbo kefou. Túto funkciu nemajú ani niektoré drahšie vysávače..

  Výhody

  • Sieťový kábel je dlhý 8,4 m;
  • Priestranná nádoba;
  • Má jemný filter;
  • Veľký počet trysiek v súprave;
  • Veľmi nízka hladina hluku;
  • Rukoväť je doplnená regulátorom výkonu;
  • K dispozícii je mäkký nárazník;
  • Vysávač je veľmi malý.

  Nevýhody

  • Nie veľmi vysoký výkon;
  • Nie každému sa bude cena páčiť.

  Bosch BGS 3U1800

  Hodnotenie: 4.5

  BOSCH BGS 3U1800

  Vysávače Bosch nemožno označiť za najspoľahlivejšie na svete. Poruchami však zvyčajne trpia len modely nižšej triedy. sú naozaj schopné sa pokaziť hneď po uplynutí záručnej doby. Ak si však vyberiete model BGS 3U1800, môžete si byť istí, že sa nebudete musieť obávať porúch. Skutočnosť, že to nie je najlacnejší model, Slovenská predajca pre neho sú okolo 10 tisíc. Euro. Spotrebič s takouto cenou potrebuje spoľahlivý motor s dlhou životnosťou. A na takomto vysávači nie je čo pokaziť.

  Tento model ponúka iba chemické čistenie. Kôš na vyprázdňovanie má objem 1,9 litra. Na rozdiel od niektorých vyššie uvedených príkladov má výrobok spotrebu energie na úrovni 1800 wattov. V tomto prípade sací výkon tohto vysávača nepresahuje 300 W. Veľmi zvláštne. Zdá sa, že časť vzduchu nikam nevedie. alebo akoby jemný filter pracoval príliš intenzívne.

  Vysávače s nádobou na prach sú však málokedy veľmi výkonné, preto im príliš nenadávajme. Najlepšie zo všetkého je, že je tichý pri prevádzke. Merania v bezprostrednej blízkosti spotrebiča počas prevádzky vykazujú iba 67 dB. Ak mierne znížite výkon pomocou príslušného prepínača na tele, môžete dosiahnuť ešte pôsobivejší výsledok. Výrobok sa môže pochváliť aj veľmi dlhým napájacím káblom. Vo väčšine bytov je dokonca dostatočne dlhá na to, aby ste sa dostali z jednej miestnosti do druhej. Samozrejme, nezabudlo sa ani na indikátor plnej nádoby na prach.

  Je nielen malý, ale aj veľmi ľahký a tichý. Dokonca aj mladé dievča ho dokáže zdvihnúť, napríklad aby dosiahlo na roh stropu, kde je pavučina. Dlhá teleskopická rúra však často umožňuje, aby sa takáto zložitá operácia nemusela vykonávať. So zariadením sa dodávajú aj tri trysky. Jeden z nich je štrbinový typ – zvyčajne sa používa na čistenie batérií. Chýba len turbo kefa.

  Výhody

  • Dĺžka kábla je 7,2 m;
  • Čistič je ľahký a kompaktný;
  • Veľmi nízka hladina hluku;
  • Na tele spotrebiča sa nachádza regulátor výkonu;
  • Cena nie je príliš vysoká;
  • Dobrý systém filtrovania;
  • Pružná a dlhá hadica.

  Nevýhody

  • Nie príliš vysoký sací výkon;
  • Nie každý je spokojný s množstvom príloh;
  • Bez rukoväte na prenášanie;
  • Nádoba na prach je zanesená prachom.

  Najtiššie vysávače s cyklónovým filtrom

  Thomas SmartTouch Comfort

  Hodnotenie: 4.9

  Thomas SmartTouch Comfort

  Jeden z najdrahších zástupcov v našom výbere. Ruskí predajcovia si za tento model pýtajú približne 20 tisíc Euro. Euro. Keď však boli výrobky Thomasa lacné?

  Má veľmi veľké vrecko na prach. Niektorí ľudia vyprázdnia 3,5-litrovú nádobu na prach len niekoľkokrát za rok. Veľké rozmery zariadenia umožňujú použitie veľmi výkonného elektromotora vo vnútri. Jeho výkon je 2000 wattov. Ak by sme si predstavili, že tento spotrebič odoberá len štvrtinu tohto výkonu, výsledky by boli stále pôsobivé!

  Ide o najlepší vysávač na čistenie kobercov alebo koberčekov, nehovoriac o laminátových a drevených podlahách! A to nielen vďaka vysokému saciemu výkonu. Zariadenie Thomas SmartTouch Comfort sa dodáva s množstvom praktických a skutočne funkčných nástavcov. Kupujúci získa napríklad turbo kefu, ktorá je najužitočnejšia pre majiteľov často línajúcich domácich zvierat. V balení nájdete aj úžasnú hubicu na koberce a podlahy s osvetlením. Ďalšou pozoruhodnou vlastnosťou je prídavná hlava pre parketovú podlahu, ktorá obsahuje konské vlásie. A toto nie je zoznam všetkého príslušenstva, ktoré sa k nemu dodáva!

  Na tele tohto vysávača je regulátor výkonu. Je to jediná vec, ktorá kupujúcemu napadne a na ktorú sa oplatí sťažovať. V takomto drahom zariadení by mohol byť regulátor výkonu umiestnený na rukoväti. Nie že by tento model bol najtichší z rekordných modelov. 70 dB však nie je nadmerný výsledok. Samozrejme, takýto hluk prebudí spiaceho človeka vo vedľajšej miestnosti. Môžete však znížiť výkon, čím sa vysávač stane tichším! Preto majú takmer všetky vysávače v našom prehľade vhodný regulátor.

  V krabici zariadenia sa nachádzajú nielen trysky, ale aj šesť vriec na zber nečistôt. Mnohým ľuďom to stačí na niekoľko rokov vysávania. Až v ďalekej budúcnosti budete musieť myslieť na nákup nového vrecka na prach.

  Výhody

  • Obrovské množstvo užitočných príloh;
  • Má vynikajúci filtračný systém;
  • Gumové nárazníky v rôznych farbách;
  • Veľký počet vreciek na prach;
  • Veľmi vysoký sací výkon;
  • Nízka hladina hluku;
  • K dispozícii je regulátor výkonu;
  • Obrovské množstvo prachu;
  • Šnúra má dĺžku 10 m;
  • Neváži viac ako 4,7 kg.

  Nevýhody

  • Veľmi drahé;
  • Regulátor výkonu mohol byť umiestnený na rukoväti.

  Electrolux EUS89TM

  Hodnotenie: 4.8

  ELECTROLUX EUS89TM

  Drahé vysávače sú k dispozícii v sortimente švédskej spoločnosti Electrolux. Tento model má tiež slušne veľký cyklónový filter. 3,5-litrová nádoba na prach vo vnútri spotrebiča. Myslí si, že je to lepšia voľba pre lenivých ľudí, ktorí sa ponáhľajú odložiť vysávač hneď po upratovaní. A je tiež cenovo výhodný pre tých, ktorí si potrpia na rozpočet. Ide o to, že výrobok spotrebuje iba 750 W. Ani týždenné zametanie domácnosti vám na účte za elektrinu nepridá ani cent. Má vynikajúce sanie, vďaka ktorému si poradí s takmer všetkými typmi povrchov. Problémy sa vyskytujú len na kobercoch s vysokým vlasom.

  Tento vysávač je rozhodne jedným z najtichších v našom prehľade. Aj pri maximálnom výkone je hladina hluku len 58 dB. Pri prvom použití sa vám otvoria oči. Možno si dokonca myslíte, že so spotrebičom nie je niečo v poriadku! A je možné znížiť spotrebu tým, že vysávač bude mimoriadne tichý! Vypínač sa mimochodom nachádza na rukoväti, ktorú je tiež radosť používať.

  Indikátor naplnenia nádoby na prach, mäkký nárazník, miesto na uloženie hubíc – všetky tieto funkcie má tento vysávač. Zariadenie má tiež 9-metrový sieťový kábel, takže môžete ľahko začať čistiť v jednej miestnosti a skončiť v inej. Vysávať môžete nielen parkety, ale aj iné povrchy, pretože máte k dispozícii rôzne hubice. Hoci musíte uznať, že nemajú konské vlasy, musíte zabudnúť na podsvietenie.

  Vzduch vypúšťaný von je takmer krištáľovo čistý. O odstránenie najjemnejších prachových častíc sa stará špeciálny filter AllergyPlus. Dobrá správa pre rodičov, ktorých deti trpia alergiami! Mnohých zákazníkov poteší aj 9 m dlhý sieťový kábel. Môžete ho prenášať z jednej miestnosti do druhej, vysávač zostane zapojený do prvej zásuvky.

  A na čo sa môže majiteľ tohto zariadenia sťažovať?? Jediná sťažnosť, ktorú mám, je hmotnosť. Nie každý si môže dovoliť spotrebič s hmotnosťou 8 kg; Nie každý si môže dovoliť spotrebič s hmotnosťou 8 kg; Nie každý si môže dovoliť spotrebič s hmotnosťou 8 kg. To však možno považovať za výrobné náklady. Ale kefa „3 v 1“ skutočne vyvoláva otázky. Z nejakého dôvodu je to strašne nepohodlné. V jednom z režimov nie je dýza jednoducho upevnená na potrubí! Nie každému sa bude páčiť aj rukoväť na prenášanie, ktorá je tu príliš vŕzgavá. V niektorých prípadoch je hlučnejší ako samotný vysávač!

  Výhody

  • K dispozícii je vertikálne parkovanie;
  • Je tu priestor na uloženie trysiek;
  • Vrecko na prach Filtero je lacné, ale možno ho označiť za príliš piskľavé na manipuláciu;
  • Dlhý sieťový kábel;
  • Má regulátor výkonu na rukoväti;
  • Kvalitný filter;
  • Hladina hluku je veľmi nízka;
  • Slušná kapacita prachového vrecka;
  • Pekný balík.

  Nevýhody

  • Malá priehradka na vrecko na prach;
  • Vŕzgajúca rukoväť na prenášanie;
  • Nepohodlná kefka 3 v 1.

  Bosch BGL8SIL59D

  Hodnotenie: 4.7

  BOSCH BGL8SIL59D

  Nemecká spoločnosť Bosch skombinovala model BGL8SIL59D s niekoľkými funkciami, ktoré mnohí konkurenti nemajú. Najviditeľnejším je vrecko na prach. Má objem 5 litrov! Vedel by som si predstaviť, že mnohým ľuďom vydrží rok. Je príjemné, že aj s takýmto prachovým vreckom je zariadenie relatívne malé. A jeho hmotnosť závisí najmä od toho, ako je taška plná. Zariadenie s prázdnym vreckom na prach váži len 6,5 kg. Takže ho môže vyzdvihnúť aj dievča, hoci to bude potrebné len zriedka, pretože súčasťou výrobku je dlhá teleskopická rúrka, s ktorou ľahko dosiahnete aj na strop.

  Vnútri zariadenia sa nachádza elektromotor s výkonom 650 wattov. Nie je to veľa, ale špeciálna konštrukcia umožnila vyžmýkať z neho maximum. Výkonnejší vysávač je vhodnejší na vysávanie kobercov s vysokým vlasom na podlahe.

  Rovnako ako ostatní zástupcovia tohto výberu je zariadenie takmer bezhlučné. Merania ukazujú iba 59 dB. Aj mnohé práčky vydávajú viac hluku! Ešte prekvapujúcejší je napájací kábel. Jeho dĺžka je 15 metrov. Kde by ste našli takýto balík?? Takže Bosch BGL8SIL59D možno odporučiť majiteľom vidieckych domov, ktorých plocha – je obrovská.

  Ako takmer všetky moderné vysávače, aj tento model má dobrý filtračný systém. Konkrétne používa HEPA H13. Škoda je, že ho treba z času na čas vymeniť a náklady nie sú prijateľné. Náš vysávač sa dodáva aj s rôznymi nadstavcami. Môžete vidieť parketovú kefu a štrbinovú kefu, ale nie turbo kefu.

  Cena zariadenia v Slovenskách obchodoch je 20 tisíc Euro. Roubles. Je pochopiteľné, že pri takejto cene by sa človek nezaobišiel bez regulátora výkonu. Hodí sa v prípadoch, keď potrebujete ešte viac znížiť hluk. Spotrebič má tiež mäkký nárazník, ktorý chráni váš nábytok pred vážnymi nárazmi.

  Výhody

  • Extrémne dlhý kábel;
  • Dobrý filtračný systém;
  • Rekordne veľké vrecko na prach;
  • Veľmi nízka hladina hluku;
  • K dispozícii je regulátor výkonu;
  • Relatívne nízka hmotnosť.

  Nevýhody

  • Turbokefa by nebola od veci;
  • Vysoké náklady;
  • Regulátor výkonu by mohol byť umiestnený na rukoväti;
  • Výkon nemusí niektorým ľuďom stačiť.

  Tefal TW6477RA

  Hodnotenie: 4.6

  TEFAL TW6477RA

  Na tomto tichom vysávači najviac prekvapí počet nadstavcov, s ktorými sa dodáva. Má úplne všetko, čo si môžete priať! Má dokonca turbo kefu! Dokonca dva: veľký a malý. K dispozícii je aj kefa na podlahy a koberce, mop na nábytok s poduškami a, samozrejme, štrbinová hubica.

  Má 750-wattový elektromotor. Vzduch prechádza do filtra HEPA11, kde je takmer úplne prefiltrovaný, po prechode cez. A odpad sa väčšinou zhromažďuje v príslušnom 4,5-litrovom vreci. Málokedy je potrebné všetko toto haraburdie vyhadzovať, mnohým ľuďom stačí ročný prach.

  Toto nie je robotický vysávač, takže prácu zariadenia zabezpečí elektrická sieť. Je pripojený pomocou šnúry, ktorú možno natiahnuť na maximálnu dĺžku 8,4 m. Vo väčšine bytov zákazníkov stačí vysávať dve miestnosti naraz. Je príjemné, že zariadenie nezaťažuje ostatných členov domácnosti. Z meraní vyplýva, že jeho hlučnosť nepresahuje 66 dB, keď je vysávač v prevádzke. A možno ho ešte viac znížiť znížením výkonu – na to slúžia dva gombíky, ktoré sa nachádzajú na tele a rukoväti. Výrobok má tiež indikátor naplnenia zberača prachu, ale to je už samozrejmé.

  Upozorňujeme, že každá turbo kefa vydáva dodatočný hluk! Uvedené údaje platia len pri použití spotrebiča s jednou zo štandardných trysiek alebo bez nej.

  Inak ide o typický vysávač, ktorý sa predáva za 17-20 tisíc. Euro. Je po ňom stály dopyt, neleží na pultoch obchodov. Má určité nevýhody. Jeden z kupujúcich sa napríklad sťažuje, že teleskopická rúra je príliš tesná – jej vysunutie si vyžaduje veľa úsilia. Výrobok má tiež krehký kryt, pod ktorým sa nachádza vrecko na prach.

  Výhody

  • Veľmi priestranné vrecko na prach;
  • Dodáva sa s turbo kefou;
  • Na rukoväti je regulátor výkonu;
  • Veľmi nízka hladina hluku;
  • Nie je to zlý systém filtrovania;
  • Dlhý sieťový kábel.

  Nevýhody

  • Tesná teleskopická rúrka;
  • Výkon nie je veľmi vysoký.

  ahoj

 • ps FC8780 Performer Silent
 • Hodnotenie: 4.5

  Philips FC8780 Performer Silent

  Je to zriedkavý prípad, keď výrobca uvádza základnú kvalitu čistiaceho prostriedku priamo v názve. Tento model je skutočne mimoriadne tichý. Presnejšie povedané, hladina hluku počas prevádzky tohto zariadenia dosahuje sotva 66 dB. Aby sa nezobudila ďalšia osoba spiaca v miestnosti, aj keď je to dieťa.

  Na tele tohto spotrebiča sa nachádza regulátor výkonu. To znamená, že v prípade potreby môžete ešte viac znížiť úroveň hluku. Pokiaľ ide o dosah, je približne 12 metrov. Umožňuje to nielen dlhá hadica, ale aj 9 metrov dlhý kábel. Mimochodom, ľahko sa odvíja jednoduchým stlačením tlačidla.

  Tento spotrebič má slušnú veľkosť. Dá sa usudzovať, že vo vnútri sa nachádza priestranný zberač prachu. Philips FC8780 Performer Silent má kapacitu 4 l. Vysoký vysávač pracuje s nízkou hladinou hluku, takže naplnenie vrecka trvá dostatočne dlho, pokiaľ váš domov nie je chliev. Okrem toho sa vysávač môže pochváliť dvoma držadlami na prenášanie. Môže sa prenášať vertikálne alebo horizontálne.

  Nemá žiadne ďalšie príslušenstvo a je ľahké zistiť, aké príslušenstvo je súčasťou balenia. To je to, na čom mnohí výrobcovia vysávačov šetria. Pokiaľ ide o tvorcov tohto modelu, snažili sa poskytnúť kupujúcemu takmer všetko, čo potrebujete. V krabici s výrobkom nájdete celkom štyri trysky. Jedna je štrbinová rúrka, druhá sa používa na čistenie parkiet a laminátových podláh. Najpokročilejším štetcom v tejto sade je

  iActive Pro – čistí širokú škálu povrchov.

  Výhody

  • Zariadenie má regulátor napájania;
  • Napájací kábel je veľmi dlhý;
  • Na prenášanie sú k dispozícii dve rukoväte;
  • Priestranné vrecko na prach;
  • Veľké množstvo prídavných zariadení v súprave;
  • Mimoriadne nízka hladina hluku;
  • Je pomerne ľahký (5,4 kg);
  • Slušný výkon.

  Nevýhody

  • Chcel by som mať na rukoväti regulátor výkonu;
  • Nie všade je k dispozícii za primeranú cenu;
  • Teleskopická rúra je príliš ťažká;
  • Ľahko sa valí, mohol by mať mäkký nárazník.

  ARNICA Pika ET14410

  Hodnotenie: 4.4

  ARNIKA PIKA ET14410

  Tiché vysávače zvyčajne stoja veľa peňazí; nemožno ich nazvať úspornými. Existuje len veľmi málo výnimiek z tohto pravidla. Jedným z nich je ARNICA Pika ET14410. V Slovenskách obchodoch za tento model pýtajú približne 7 tisíc eur. Euro. Je to jeden z najtichších vysávačov v tejto cenovej kategórii. Ak ho zmeriate, môžete získať výsledok 75 dB. Nie je to zlé. Hlučnosť je však možné znížiť znížením výkonu pomocou regulácie hluku na kryte. Potom však nemôžete dúfať, že koberec vyčistíte správne.

  Napriek nízkej obstarávacej cene vysávač používa vysokokvalitný filter HEPA13. Z času na čas sa musí zmeniť, ale sme na to zvyknutí. Presná frekvencia výmeny závisí od toho, ako často výrobok používate. Dokonca aj pri týždennom pláne čistenia by ste nemuseli myslieť na výmenu filtra častejšie ako raz ročne.

  K elektrickej sieti sa pripája tradičným káblom. Nanešťastie je dlhý len 5 metrov. Stačí na upratovanie jednej miestnosti. Ak sa však chcete presunúť do inej miestnosti, budete musieť stráviť nejaký čas používaním inej zásuvky. Pokiaľ ide o odsávanie vzduchu, to sa vykonáva prostredníctvom flexibilnej hadice a teleskopickej trubice. Zariadenie je možné vybaviť jedným zo štyroch prídavných nadstavcov, ktoré sú súčasťou dodávky. Kefky dodávané s čističom nie sú príliš pútavé. Jediná vec, ktorá stojí za zmienku, je štrbinová hubica, ktorú niektorí konkurenti z nejakého dôvodu nemajú.

  Jednotka je pomerne malá. Niekomu sa bude páčiť, pretože skromná veľkosť má za následok 4 kg váhy. Veľké vrecko sa však do tohto vysávača nezmestí. Tu má objem len 2,5 litra. Nie že by bolo potrebné ho vyprázdňovať po každom čistení, ale nebude to zriedkavý jav.

  Výhody

  • K dispozícii je regulátor výkonu;
  • Veľmi nízke náklady;
  • Skromné rozmery a hmotnosť;
  • Slušný počet trysiek;
  • Dobrý filtračný systém;
  • Je tu úložný priestor na trysky.

  Nevýhody

  • Výkon nie je príliš vysoký;
  • Nie príliš dlhý sieťový kábel;
  • Žiadna turbo kefa ani nič podobné;
  • Mnohé diely sú vyrobené z krehkého plastu.

  Najtišší vysávač

  Thomas TWIN Panther

  Hodnotenie: 4.9

  Thomas TWIN Panther

  Naše zariadenia v predchádzajúcich recenziách boli určené len na suché mopovanie. Môžete mať dojem, že vysávače s vekom, ktoré sa zatvára príliš hlučne, sa jednoducho nevyrábajú. Výrobcovia majú skutočne problém navrhnúť vysávač s nízkou hlučnosťou. Niekedy sa im to však predsa len podarí. Napríklad Thomas TWIN Panther určite nevystraší psa ani mačku vo vašej blízkosti. Hladina hluku nepresahuje 68 dB! A to s motorom s výkonom až 1600 W!

  Vnútorný priestor tohto spotrebiča sa neobmedzuje len na odpadkový kôš, ktorý má mimochodom objem 4 litre. Má tiež 2,4-litrovú nádrž na kvapalinu. To umožňuje umývať linoleum, laminátové podlahy a iné hladké povrchy priamo počas tradičného čistenia. A má väčšiu nádrž na špinavú vodu. To naznačuje, že vysávač je schopný zachytiť rôzne kvapaliny vrátane.

  Tento model má 6 metrov dlhý kábel. Nie tak obrovská dĺžka, ale pre mnohých zákazníkov postačujúca. Čistiaci proces je založený na teleskopickej trubici a širokej škále trysiek. Medzi najobľúbenejšie modely patrí štrbinová hubica a adaptér na hladký povrch. Dodáva sa so špeciálnou kefou na mokré vytieranie, bez ktorej sa nezaobídete.

  Je to vynikajúci vysávač. Určite stojí za tú cenu (ktorá nie je až taká vysoká). Jedinou sťažnosťou je vysoká hmotnosť. Ale ako by to mohlo byť inak, keď zariadenie neobsahuje len zachytený prach, ale aj značné množstvo kvapaliny?

  Výhody

  • Slušný výkon;
  • Do nádoby na prach sa zmestí veľa nečistôt;
  • Dobrá filtrácia HEPA;
  • Veľmi nízka hladina hluku;
  • Čistiaci prostriedok je umývateľný;
  • K dispozícii je zber tekutín;
  • Možnosť vertikálneho parkovania.

  Nevýhody

  • Veľká veľkosť a hmotnosť;
  • Žiadne ovládanie výkonu;
  • Veko sa nedá pevne zatvoriť;
  • Stále nie najlepší výkon pri mokrom vytieraní.

  ARNICA Hydra Rain Plus

  Hodnotenie: 4.8

  ARNICA HYDRA RAIN PLUS

  Jeden z najväčších zástupcov našej ponuky. Zatiaľ čo mnohé iné modely, ktoré sme skúmali, boli postavené v horizontálnej rovine, ARNICA Hydra Rain Plus má vertikálnu orientáciu. Vďaka tomu vyzerá ako profesionálny model určený pre upratovačky, hotely a iné rekreačné zariadenia. V skutočnosti však, samozrejme, rozhodne nejde o profesionálny model, aspoň to naznačuje cenovka, ktorá je len 16 tisíc. Euro.

  Do tohto vysávača sa ľahko zmestí obrovský výkon motora 2400 W. Jeho sací výkon bez námahy je viac než dostatočný na dosiahnutie sacieho výkonu 350 W. Jedinou nepríjemnou vlastnosťou je nedostatočné nastavenie. Ako viete, takéto silné odsávanie môže poškodiť vaše parkety alebo laminátovú podlahu. Kefa však proti tomu bojuje tým, že cez otvor prepúšťa určité množstvo vzduchu.

  Napriek veľkým rozmerom sa vysávač nemôže pochváliť mimoriadne dlhým napájacím káblom. Väčšina zákazníkov však bude spokojná s dĺžkou zametacieho stroja 6 metrov. Na čo slúžil vnútorný priestor?? Po prvé, 1,8-litrový vodný filter, ktorý slúži ako zberač prachu. Po druhé, má vysokokvalitný jemný filter, ktorý zabezpečuje, že vzduch, ktorý vypúšťa, je prakticky bez všetkých druhov alergénov. Po tretie, na nádobe na tekutý čistiaci prostriedok. Prakticky „vytrie“ podlahu zrkadlovým leštidlom.

  Balenie obsahuje množstvo trysiek všetkých druhov. Jediné, čo v tejto súprave chýba, je turboštetec. To je nešťastné. Čo sa mi nepáči, je to, že prachová rúrka je kompozitná.

  Výhody

  • Má schopnosť nasávať rozliate tekutiny;
  • Veľmi veľký počet príloh;
  • K dispozícii je aromatizácia;
  • Hoover s umývateľným filtrom;
  • Slušný výkon.

  Nevýhody

  • Používa kompozitnú rúrku;
  • Dobrým nápadom by bola turbo kefa;
  • Pomerne veľké rozmery a hmotnosť;
  • Šnúra je krátka a nenavíja sa;
  • Najhlasnejší v našom prehľade.

  Záver

  Teraz už viete, aké vysávače treba zvážiť, keď hľadáte model s nízkou hlučnosťou. Samozrejme, ani takéto zariadenia nemôžu zostať nepovšimnuté osobou spiacou v tej istej miestnosti. Nemôžete sa hádať s fyzikou, motor vysávača nie je možné úplne prehlušiť, pokiaľ ho nevyrobíte čo najväčší a najťažší. Napriek tomu nemôžete zariadenia preskúmané v tejto recenzii nazvať hlasnými. Ak je osoba v inej miestnosti, činnosť vysávača určite nebude rušiť.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: