7 crossoverov s najspoľahlivejším variátorom

Crossovery sú v Rusku pomerne obľúbené vďaka väčšej svetlej výške a nadrozmerným kolesám, ktoré sú ideálne na „hltanie“ výmoľov. Variátor kupé tiež poskytuje väčší komfort počas jazdy bez toho, aby ste sa museli rozptyľovať radením prevodových stupňov pomocou radiacej páky. Na rozdiel od automatickej prevodovky tu nie sú samostatné prevody, ale dva hriadele s premenlivým priemerom. Z tohto dôvodu sa zmení prevodový pomer smerujúci na kolesá. Na rozdiel od automatickej prevodovky nie je počas zrýchľovania a spomaľovania citeľné žiadne radenie. Ale variátory majú kratšiu životnosť ako všetky ostatné prevodovky. Ak chcete crossover s presne takouto prevodovkou a čo najdlhšou životnosťou, pozrite si náš zoznam najlepších modelov.

Prehľad najlepších crossoverov s najspoľahlivejším variátorom

Výber najlepších snežných skútrov bol založený na životnosti CVT do generálnej opravy a rôznorodosti kapacity kompatibilných motorov. Viac odborníkov analyzovalo výkon a jazdné vlastnosti. Recenzie od údržbárov a vodičov pomohli identifikovať ďalšie výhody a nevýhody, ktoré ovplyvňujú spoľahlivosť.

NomináciapriestorNázov produktucena
Prehľad najlepších crossoverov s najspoľahlivejšími variátormi1Suzuki SX41 399 000€
2Nissan X-Trail1549 000€
3Toyota RAV 42 108 500€
4Rena
  t Kaptur
672 000€
5Nissan Qashqai1 368 000€
6Mitsubishi Outlander1 777 000€
7Subaru Forester2 219 000€

Suzuki SX4

Hodnotenie: 4.9

Obrázok: #MARKET_PICTURE#

Japonské kompaktné SUV bolo v druhej generácii vyrábanej v rokoch 2013 až 2016 vybavené variátorom. Po restylingu bola prevodovka nahradená automatickou prevodovkou, ale vzhľadom na relatívnu „mladosť“ modelu môžete na sekundárnom trhu stále nájsť veľa crossoverov so spoľahlivými „živými“ variátormi. Parketa s plynulou prevodovkou má motor 1.6L pre 117L.. a je k dispozícii s pohonom predných kolies alebo pohonom všetkých kolies. S hmotnosťou 1190 kg a prevodovkou CVT zrýchli na stovku za 13.5 sekúnd, čo je celkom dobré. Výrobca ubezpečuje, že motor a skriňa si poradia aj pri zaťažení vozidla až do 1740 kg. Rozsah prevodových stupňov variátora je 0.55-4.006, takže crossover vykazuje vynikajúcu dynamiku v meste, v režime Sport, ako potvrdili majitelia modelu v recenziách.

Odborníci vyzdvihujú variátor nielen pre jeho spoľahlivosť, ale aj kvôli prevodovému pomeru zadnej prevodovky 3.77. To vám umožní bezpečne vyraziť z piesku alebo bahna dozadu, keď už nemôžete jazdiť dopredu. Uľahčuje jazdu nahor a nadol po obrubníku, aby ste dostali auto z úzkej cesty a zaparkovali vo dvore.

Výhody

 • na diaľnici bez problémov udrží rýchlosť 150-160 km/h;
 • Vynikajúca dynamika v režime „Šport“;
 • Má výkonovú rezervu pri predbiehaní;
 • Reverzibilné, ak je predný prevod bez energie.

Nevýhody

 • Keď vozidlo zrýchľuje, je počuť motor;
 • spotreba paliva v meste 9 l.

Nissan X-Trail

Hodnotenie: 4.8

Nissan X-Trail

Model X-Trail je vybavený japonským variátorom Jatco. Môžu to byť škatule, ktorým koncern dal svoj vlastný názov RE0F06A alebo RE0F10A. Crossover je možné zakúpiť s motormi 2.0 2.5-litrový motor s výkonom 144 alebo 171 koní.. V kombinácii s pohonom všetkých kolies a svetlou výškou 210 mm si parkette dokonale poradí s terénom aj prekážkami v meste. Crossover má hmotnosť 1 642 kg a dosahuje pohotovostnú hmotnosť 2 060 kg a naplnenú kabínu. CVT však poskytuje spoľahlivý prenos krútiaceho momentu a zrýchlenie za 12.1 . V záujme zvýšenia spoľahlivosti a zníženia počtu porúch v skrinke výrobcovia zvýšili tlak v obvode hnacej remenice na 60 kg/cm a odľahčili ju. Prevodová kvapalina už nepení a nelepí sa na steny.

Variátor RE0F10A je jedným z najspoľahlivejších a najdôveryhodnejších variátorov, ktoré sú k dispozícii v predajniach automobilov. Takýto box môže vydržať až 250k. km so správnou údržbou, t. . výmena oleja každých 50 km. km. Väčšiu spoľahlivosť CVT potvrdzuje skutočnosť, že spoločnosť stále vyrába crossovery X-Trail s variátormi namiesto toho, aby ich nahradila automatickými prevodovkami.

Výhody

 • Zrýchlenie 2 tonového crossoveru na 100 km/h za 12.1 ;
 • Niekoľko variantov motora s variátorom;
 • Dlhá životnosť;
 • sa dodáva s najnovšími generáciami variátorov, čo je tiež znakom spoľahlivosti.

Nevýhody

 • Ak máte ďalšie diely na kontrolu (ohrievač oleja v prevodovke s premenlivou rýchlosťou, chladič).

Toyota RAV 4

Hodnotenie: 4.7

Toyota RAV 4

Je to ďalší crossover, ktorý sa v najnovšom modeli dodáva s variátorom, hoci medzi balíkmi Parkett je aj automatická prevodovka s manuálnym radením. Prevodovka je tu nainštalovaná od značky Aisin. Je to japonská spoločnosť, ktorá sa špecializuje na automatické prevodovky so zvýšenou spoľahlivosťou. CVT k dispozícii len s 2.0 litrov, generovanie 149 l.. To stačí na zrýchlenie crossoveru na stovku za 11 sekúnd, napriek hmotnosti 1675-2120 kg. Hlavný prevod je číslo 4.262, vďaka čomu má vynikajúcu manévrovateľnosť. Pri jazde vzad dosahuje táto hodnota 3.136 a umožňuje vyjazdiť voľný piesok a blato. Majitelia vozidla Toyota RAV 4 s variátorom vo svojich recenziách tvrdia, že v porovnaní s automatickou prevodovkou v rovnakom vozidle je dynamika s CVT lepšia.

Spoľahlivosť variátora je daná minimálnym počtom dielov, ktoré sa môžu pokaziť. Servisná prax ukazuje, že variátor sa najčastejšie upcháva kovovými trieskami z vymazávacieho remeňa. Tomu sa dá predísť výmenou oleja. Ďalším slabým článkom je príruba diferenciálu s tenkým okrajom vedľa olejového tesnenia. Keď sa pokazí, kvapalina z prevodovky vytečie a zostava trpí „hladom po oleji“. Ak pravidelne kontrolujete tesnosť CVT, môžete problém včas odhaliť, odstrániť ho a predĺžiť životnosť variátora.

Výhody

 • veľmi hladké radenie;
 • vynikajúca dynamika;
 • vysoká udržiavateľnosť;
 • likvidita vozidla na sekundárnom trhu.

Nevýhody

 • Spotreba paliva v meste je 10 až 12 litrov;
 • Počuť hluk ako z trolejbusu.

Rena
  t Kaptur

Hodnotenie: 4.6

Rena<ul></div><p>t Kaptur“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/59816666193801-417-.jpg“ height=“403″ title=“Rena</p><ul>t Kaptur“><p>Prvá generácia Rena</p><ul>t Kaptur bol okamžite k dispozícii s variátorom namontovaným na 1.6L pre 114L.. Po zmene dizajnu v roku 2020 je okrem tejto verzie crossoveru k dispozícii aj druhý variant – 1.3-litrový, generujúci 149 litrov.. Užívateľ si tu môže vybrať medzi pohonom predných alebo všetkých kolies. Znížením objemu valcov sa podarilo znížiť spotrebu paliva, ktorá na diaľnici dosahuje až 6 litrov na 100 km. V meste je však tento počet stále vysoký a dosahuje 9-10 l. Crossover je vybavený japonským motorom Jatco JF015E s ďalšími vylepšeniami. To znamená, že aj verzia s pohonom predných kolies dosiahne stovku už za 10.3 sekundy.<p>Súdiac podľa recenzií vodičov, variátor Rena má</p><ul>t Kaptur spoľahlivo reaguje na plynový pedál. To sa podarilo dosiahnuť vďaka šikovnej kombinácii so spaľovacím motorom. Nedochádza k bežnému zamrznutiu prevodovky CVT, keď je pedál na podlahe, motor hučí a auto sa nechce rozbehnúť. To uľahčuje rozbiehanie na semaforoch, výjazdy z vedľajších ciest na neregulovaných križovatkách a zrýchľovanie po brzdení pred rýchlostnými prekážkami.<h4>Výhody</h4><ul><li>Na diaľnici spotrebuje 6 litrov;</li><li>Zrýchlenie na 100 km/h za 10.3 ;</li><li>adaptívna prevádzka variátora;</li><li>Citlivý na plynový pedál.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>mestská spotreba 9-10 litrov s malým objemom valca.</li></ul><h3>Nissan Qashqai</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Nissan Qashqai

Japonský crossover Qashqai sa predáva s variátorovou prevodovkou a 1.2 l, preplňovaný turbodúchadlom s výkonom 115 l.. Tí, ktorí pochybujú o spoľahlivosti turbíny, by sa mali pozrieť na atmosférickú verziu 2.0 l, ktorý vyvinie až 144 l krútiaceho momentu.. Crossover je ťažký – 1 450 kg, preto zrýchľuje o niečo tichšie ako analógy – 13 sekúnd do „stovky“. Recenzie ukazujú, že parketa sa vyznačuje miernejšou „chuťou“ na benzín, pričom spotrebuje 1-1.O 5 l menej v porovnaní s Jeepom s rovnakým výkonom.

Stojí za zmienku, že crossover bol vybavený štyrmi rôznymi variátormi, z ktorých každý má svoju vlastnú úroveň spoľahlivosti. RE0F10A je najbežnejší (používa ho približne 90 % vozidiel na trhu s náhradnými dielmi). Jednotka najazdí približne 250 000 km bez poruchy, čo je veľmi spoľahlivé. Keďže náhradné diely naň sú lacné, je k dispozícii aj oprava variátora. Môže sa plniť aj olejom NS-2, ale iný typ CVT – RE0F11A – sa môže plniť len olejom NS-3. V najnovšej verzii prevodovky s plynulou zmenou prevodového pomeru konštruktéri použili komplikovaný hydroblok, ktorý spôsobuje ďalšie problémy. Preto tí, ktorí hľadajú crossover Nissan Qashqai so spoľahlivým variátorom, by mali uviesť jeho úpravu. Nezabudnite – potrebujete RE0F10A.

Výhody

 • Spotreba paliva 8 l;
 • Cenovo dostupné diely;
 • Variátory sú k dispozícii aj dnes;
 • plynulejšia jazda.

Nevýhody

 • Žiadne náhle zrýchlenie pri predbiehaní.

Mitsubishi Outlander

Hodnotenie: 4.4

Mitsubishi Outlander

Variátor v Mitsubishi Outlander sa nazýva W1CJB. Je vybavená autami s motorom 2.0 l pre 146 l.. 2.4L, generovanie 167 l.. Pohon môže byť na všetky kolesá alebo len na predné kolesá. Pre výkonnejšie motory 3.0 s výkonom 227 k.. výrobca poskytol iba „automatický“. Prevodovka CVT bola vylepšená a podporuje manuálne radenie. Umožňuje vám nielen sledovať postupné zvyšovanie rýchlosti a zostať ľahostajným pozorovateľom, ale aj vykonávať korekcie počas zrýchľovania. Spoľahlivosť prevodovky je daná prídavným chladičom, ktorý odvádza nadmerné teplo pri jazde v dlhých dopravných zápchach. Na prístrojovej doske takéhoto vozidla sa nerozsvieti ikona prehriatia prevodovky. V prevodovke CVT 8. generácie výrobca vylepšil mazací systém, ktorý znižuje straty oleja o 26 % a ďalej zvyšuje spoľahlivosť.

Napriek tomu, že má variátor, crossover s 167 l.. a s hmotnosťou 2 tony zrýchli na 100 km/h za 10 minút.5 sekúnd. Toto nie je „rodinný štýl“ jazdy, na ktorý sa sťažujú fanúšikovia manuálnych a automatických prevodoviek. Vďaka týmto vlastnostiam je možné s istotou vyraziť zo semaforu alebo skočiť do „okna“ na „hlavnej“ z vedľajšej cesty.

Výhody

 • Niekoľko možností motorov z hľadiska výkonu, kompatibilných s variátorom;
 • isté zrýchlenie na sto za 10.5 ;
 • Vylepšený systém mazania zvyšuje spoľahlivosť;
 • chladič na chladenie prevodovky.

Nedostatky

 • autorizované servisy, po poruche sa jednotka vymení ako celok.

Subaru Forester

Hodnotenie: 4.4

Subaru Forester

Crossover od Subaru, počnúc 5. generáciou vydanou v roku 2018, je k dispozícii len s variátormi. Vývojári spoločnosti vysvetľujú upustenie od automatickej prevodovky tým, že CVT umožňuje lepšiu realizáciu trakčných vlastností spaľovacieho motora. Znižuje tiež spotrebu paliva. Napríklad Subaru Forester s najväčším motorom (185 k) má lepšiu spotrebu paliva..), na diaľnici bude mať hodnotu 6.4 . Súprava klinového remeňa prispieva k zníženiu emisií výfukových plynov. Skrinka funguje v tandeme s motorom 2.0 litrov pri 150 litroch.. Alebo 2.5 litrov s krútiacim momentom 185 litrov.. Toto je ďalšia verzia, ktorá dá mnohým automatickým prevodovkám náskok, pretože zrýchli dvojtonový parker za 9.5 sekúnd do 100 km/h. Rovnako ako jeho predchodca má podporu manuálneho radenia.

Výrobca Subaru Forester vyvinul variátor sám a ubezpečuje nás, že jeho konštrukcia je veľmi jednoduchá, a preto spoľahlivá. V porovnaní s 8- a 9-stupňovými automatickými prevodovkami je oprava CVT oveľa dostupnejšia. Spoločnosť prešla na variátory v roku 2010 a štatistiky zatiaľ vykazujú málo porúch, čo zvyšuje dôveru v spoľahlivosť jednotky.

Výhody

 • spotreba paliva mimo mesta 6.4 ;
 • Podpora manuálneho radenia;
 • jednoduchá výmena oleja;
 • jednoduchá konštrukcia a vysoká udržiavateľnosť;
 • s VHS 2.5L dosiahne rýchlosť 100 km/h za 9.5 .

Nevýhody

 • Dlhodobé cúvanie (napr. jazda v dlhých dopravných zápchach) spôsobuje skrátenie životnosti variátora znížením počtu zubov na hnacom ústrojenstve;
 • Niektorí sa v recenziách sťažujú na nemožnosť nabehnúť na obrubník pri cúvaní.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: