9 najlepších výrobcov lambda sond

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je návodom na nákup. pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Lambda sonda je nainštalovaná vo výfukovom potrubí motora a meria zvyškový kyslík. Pomáha určiť množstvo nespáleného paliva. Vďaka snímaču je možné pomôcť vstrekovaciemu systému vozidla pripraviť správnu zmes vzduchu a paliva a znížiť škodlivé výfukové emisie zo spaľovacieho procesu. Preskúmali sme spoločnosti, ktoré túto časť vyrábajú, a recenzie, ktoré o nich existujú. Tu je prehľad najlepších výrobcov lambda sond podľa našich odborníkov, ktorý vám pomôže zorientovať sa v ponuke a vybrať si ten správny výrobok podľa ceny a kvality.

Najlepšie hodnotenie výrobcu lambda sondy

Hodnoteniemiestovýrobcahodnotenie
Najlepší výrobcovia lambda sond1Bosch5.0
2Denso4.9
3NGK4.8
4

ROFIT

4.7
5Stellox4.6
6NTK4.5
7MOBILETRON4.4
8Startwolt4.3
9ACHR4.2

Bosch

Hodnotenie: 5.0

Bosch

Medzi lídrami v tomto prehľade je spoločnosť Bosch na prvom mieste v kvalite vyrábaných lambda sond. Spoločnosť existuje od roku 1886 a má viac ako 350 dcérskych spoločností v 60 krajinách. Výrobca pôsobí v automobilovom priemysle od roku 1930, keď sa začal zaoberať dieselovými filtrami. následne, po vynájdení vstrekovania, začala spoločnosť Bosch vyrábať palivové čerpadlá, žeraviace sviečky, lambda sondy, filtre. Spoločnosť vlastní približne 4 100 patentov vrátane mnohých týkajúcich sa výroby dielov. Podľa recenzií zákazníkov sú snímače vyrobené spoločnosťou Bosch už dodávané s mazivom na závite. Remeselníkom sa páči aj to, že vodič od konektora je tienený a vydrží dlhšie.

Podľa názoru redakcie časopisu je to najlepší výrobca lambda sond, pretože vyrába diely na úrovni OE, ktoré sú originálmi pre mnohé európske automobily. Ďalšia planárna sonda s 12 V napájaním spotrebuje menej energie a šetrí batériu vozidla. Životnosť snímača dosahuje 60000-80000 km pri jazde na benzín.

Výhody

 • z obchodu, na závitoch je mazivo;
 • Dodáva sa s ochranným krytom;
 • dva varianty konektora v krabici na pripojenie k palubnému zdroju napájania;
 • je možné zakúpiť v 150 krajinách.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • Na trhu je veľa falzifikátov;
 • Len pre modely s číslom VIN od 360 001 alebo vyšším.

Denso

Hodnotenie: 4.9

Denso

V našom prehľade pokračuje japonská spoločnosť Denso Corporation. Existuje od roku 1949 a vyrába diely dodávané priamo na montážne linky spoločností Toyota, Lexus a ďalších japonských značiek. V ponuke sú čerpadlá, klimatizačné systémy, olejové filtre, kompresory a rôzne snímače. Lambda sondy spoločnosti sa predávajú v modrom balení pod názvom Lambda senzor. Podľa spätnej väzby zákazníkov sa zariadenie zapína pri prvom spustení motora a normalizuje tvorbu palivovej zmesi. Palubný počítač vykazuje nižšiu spotrebu.

Ak máte japonské vozidlo Mitsubishi, Toyota alebo Lexus a potrebujete vymeniť lambda sondu, výrobky tohto výrobcu sú v porovnaní s originálom najvýhodnejšie. Na prekvapenie niektorých kupujúcich môže krabica pôvodnej sondy Toyota obsahovať snímač Denso, ktorý stojí dvakrát toľko. Takže pre tých, ktorí majú radi originálne diely a nechcú preplácať, je to najlepšia voľba.

Výhody

 • dobre zapadajú z hľadiska konektorov a závitov;
 • sa v japonských vozidlách montujú namiesto pôvodných;
 • zariadenie je okamžite funkčné a zlepšuje dynamiku motora
 • znižuje spotrebu paliva.

Nevýhody

 • Nie vždy je súčasťou dodávky medené mazivo – je potrebný tepelne odolný tmel;
 • Na trhu možno nájsť falzifikáty;
 • Nevhodné pre niektoré európske vozidlá.

NGK

Hodnotenie: 4.8

NGK

Na treťom mieste je výrobca NGK so sídlom v japonskej Nagoji. pod svojou ochrannou známkou vyrába zapaľovacie sviečky, zapaľovacie sviečky, vodiče, polovodiče a rôzne snímače pre spaľovacie motory. Výrobca pôsobí na trhu od roku 1936. Výroba prebieha v 20 továrňach. Snímače kyslíka sa dodávajú v pevne zabalenej škatuli s návodmi v niekoľkých jazykoch. Zákazníci uvádzajú, že lambda sonda od tohto výrobcu okamžite vracia motor do normálu, a to aj v prípadoch, keď vozidlo nebolo schopné zrýchliť prvých 500 metrov (chudobná zmes). Konektor však nepasuje do všetkých áut, takže ho musíte odrezať zo starého snímača a spájkovať ho, pričom musíte dodržať farbu vodičov.

Naši odborníci ho považujú za najlepšieho výrobcu vďaka vysokej citlivosti snímača. Na tento účel nie sú na lambda sonde štyri otvory ako na väčšine sond, ale štrbiny, čím sa zväčšuje plocha pre priechod vzduchu. Vďaka tomu zariadenie prepúšťa viac výfukových plynov a presnejšie určuje množstvo zostávajúceho kyslíka. Pomáha lepšie vyladiť motor.

Výhody

 • pomáha vášmu vozidlu fungovať bez problémov hneď po naštartovaní;
 • znižuje spotrebu benzínu o 0.5-0.8 ;
 • Vyrobené v Japonsku;
 • prevádzková teplota -40 stupňov.

Nevýhody

 • na výmenu je potrebný špeciálny kľúč 22 s drážkou;
 • Nie všetky autá sa zmestia na konektorový pásik, takže ho bude potrebné prepájať.

ROFIT

Hodnotenie: 4.7

PROFIT

Prehľad pokračuje u českého výrobcu. Táto značka bola založená v roku 1993. Spoločnosť v podstate balí len výrobky od iných firiem, takže kvalita sa môže líšiť. Prioritou je predaj náhradných dielov vrátane lambda sond pre európske vozidlá. Keďže recenzie na internete sa líšia v kvalite výrobkov a samozrejme dochádza k situáciám, keď sa vrátia, vedenie nedávno preskúmalo svoj zoznam dodávateľov a znížilo ho na spoľahlivejšie, takže je nádej, že sa diely zlepšia.

Podľa redakcie nášho časopisu je tento výrobca najlepší, pretože vyrába univerzálne lambda sondy. V katalógu nie je potrebné presne vyhľadávať náhradný diel, aby sa zhodoval s každou číslicou. Prístroj adekvátne odčíta výkon motora 105 k.., ako pri motore, ktorý produkuje 180 l.. Ak sa vyskytnú ťažkosti s objednávaním originálnych dielov (ťažko dostupné, dodanie za mesiac alebo viac, vysoké náklady), použite výrobky tohto výrobcu, ktoré sa hodia do každého auta.

Výhody

 • má ochranný plastový kryt;
 • cena je o niečo lacnejšia ako Bosch a iné značky;
 • nemusia byť prispôsobené značke vozidla (namontované na BMW, Audi, Mercedes);
 • ľahko sa dá kúpiť v každom meste.

Nevýhody

 • medzi puzdrom a káblami je 1 cm voľného drôtu;
 • predáva tovar od iných výrobcov.

Stellox

Hodnotenie: 4.6

Stellox

Na piatom mieste je výrobca Stellox. Značka je registrovaná v Nemecku, ale výrobné závody sa nachádzajú na Taiwane a v Číne. Spoločnosť sa špecializuje najmä na výrobu lambda sond. Náhradné diely sú vhodné pre japonské, európske, kórejské a čínske vozidlá. Výrobky sú k dispozícii len pre osobné automobily. Výrobca sa snaží uspokojiť potreby čo najväčšieho počtu motoristov, a preto zaviedol výrobu úzkopásmových aj širokopásmových snímačov, ktoré dokážu zistiť lambdu pri hodnotách nižších ako jedna a pri 0.7-1.6 V. V recenziách sa zákazníkom páči prijateľná cena a možnosť nákupu dielov v ktoromkoľvek meste.

Tohto výrobcu považujeme za najlepšieho v sortimente sond lambda. Vyrába snímače s počtom vodičov od 1 do 6, ktoré uspokojujú dopyt majiteľov domácich aj zahraničných automobilov – celkovo 70 % automobilov prevádzkovaných v Rusku, Kazachstane a Bielorusku. V predaji sú stále modely s prstami a lamelovými zubami. Katalóg výrobcu obsahuje približne 100 lambda sond.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • jednoduchá inštalácia;
 • zaručená životnosť na dlhé roky;
 • existujú univerzálne senzory a senzory s individuálnou použiteľnosťou.

Nevýhody

 • nie sú vyrobené v Nemecku;
 • môže pri používaní vykazovať nesprávne hodnoty;
 • žiadne lambda sondy pre nákladné vozidlá.

NTK

Hodnotenie: 4.5

NTK

Na šiestom mieste sa umiestnila japonská spoločnosť NTK. Hoci sa táto značka predáva pod vlastným menom so značkovým obalom, v skutočnosti ide o divíziu spoločnosti NGK. Výrobca vytvoril v roku 1982 samostatnú pobočku. Spoločnosť uviedla na trh svoju prvú lambda sondu na znižovanie emisií výfukových plynov v roku 1997. K dispozícii sú senzory na báze oxidu titaničitého a oxidu zirkónia. Na presnejšie fungovanie snímača sa používajú vykurovacie prvky s keramickým povlakom, ktoré udržiavajú stabilnú teplotu. V katalógu značky nájdete 986 rôznych lambda sond vhodných pre 81 % všetkých existujúcich automobilov s benzínovými motormi. Vodiči si pochvaľujú najmä motor OZA624-E5, ktorý výrazne zlepšuje dynamiku motora.

Výrobcu sme zaradili medzi najlepších vďaka dobrému pomeru ceny a výkonu. Lambda sonda je niekoľkokrát lacnejšia ako Bosch, ale môže použiť 30 až 40 tisíc. km. Životnosť je samozrejme o niečo nižšia ako u nemeckých dielov („Bosch“ pracuje 60-tisíc rokov). km), ale získajú značné úspory pri opravách.

Výhody

 • výrazne zlepšuje dynamiku;
 • Viditeľné zníženie spotreby (až o 2 litre v závislosti od objemu motora);
 • predáva univerzálne modely, ktoré sú vhodné pre vozidlá Niva aj Mitsubishi;
 • jednoduché pripojenie vďaka rovnakým farbám drôtov na starom a novom senzore.

Nevýhody

 • niekoľko otvorov na valci, ktorý je zaskrutkovaný do rozdeľovača;
 • nie je zabalený v krabici, ale v taške (môže sa poškodiť počas poštovej prepravy)
 • žiadny konektor v balení – stačí prepájať zo starého.

MOBILETRON

Hodnotenie: 4.4

MOBILETRON

Siedme miesto výrobcu z Taiwanu. Spoločnosť bola založená v roku 1982 a rýchlo vstúpila na svetový trh. Spočiatku sa diely dodávali do Severnej Ameriky, ale teraz sa predávajú v 100 krajinách. Katalóg obsahuje viac ako 1800 položiek. Výrobca vyrába zapaľovacie cievky, lambda sondy, prietokomery a iné snímače. Táto úzka špecializácia nám umožňuje preniknúť do technológie merania spotreby kyslíka a vyrábať presnejšie meradlá. V súčasnosti sa závody spoločnosti nachádzajú na Taiwane a v Číne. Spoločnosť je členom aliancie More Group. V recenziách si kupujúci všímajú citlivosť modelu OS-04, ktorý presne číta zvyškový kyslík vo výfuku, čo zlepšuje prácu motora.

Podľa nášho názoru je táto spoločnosť najlepšia, pretože vám umožňuje kúpiť lambda sondy priamo z oficiálnej webovej stránky a nie prostredníctvom sprostredkovateľov. Webové stránky sú dostupné v ruštine, čo je veľmi výhodné. Na stránke sa dá ľahko vyhľadávať podľa značky, modelu a roku výroby. Pri výmene dielov tak môžete ušetriť ešte viac peňazí.

Výhody

 • normalizuje spotrebu benzínu;
 • Je certifikovaná podľa noriem ISO 9001, 14001 a QS9000;
 • lambda má tesné tesnenie pre zvýšenú tesnosť;
 • je možné zakúpiť s čipom alebo bez neho.

Nevýhody

 • nestabilná kvalita;
 • žiadne mazivo na závitoch v balenom výrobku.

STARTVOLT

Hodnotenie: 4.3

Startvolt

Predposledné miesto v našom prehľade patrí domácemu výrobcovi Startvolt. Značka bola uvedená na trh v roku 2010 a na čele spoločnosti stojí V. Šibajev, Ph. . „Vizitkou“ spoločnosti sú alternátory a štartéry, vďaka ktorým sa spoločnosť stala známou v celom SNŠ. Lambda sondy, mikroprocesory, relé, diódové mostíky a ďalšie produkty sa vyrábajú pre sortiment. Výrobky vhodné pre všetky domáce automobily, ako aj značky Daewoo, Hyundai, Chevrolet, KIA, SsangYong. Existujú univerzálne kyslíkové senzory bez konektora a individuálne senzory. Súdiac podľa recenzií, niektorí používatelia ich majú až 40 000 km.

Domnievame sa, že výrobca je najlepší, pretože snímač dokáže určiť priemernú spotrebu paliva. Po inštalácii lambda sondy môže celková spotreba benzínu klesnúť na 3 litre. Okrem toho znižuje rozdiel medzi spotrebou na diaľnici a v meste. Ak je napríklad tento pomer 8/12 litrov pre auto, tu je to 10/10 litrov. Je to výhodné najmä pre motoristov, ktorí jazdia väčšinou v mestách.

Výhody

 • odstraňuje tmavý dym z výfuku (za predpokladu normálnej kompresie a olejových krúžkov);
 • zabezpečuje úplné spaľovanie a čisté zapaľovacie sviečky
 • organizácia spoločnosti pod kontrolou skupiny Bosch;
 • Čiastočne zmontované vo výrobnom závode v Južnej Kórei.

Nevýhody

 • Pri zahrievaní motora vyskočia otáčky z 1 na 2 tisíc otáčok za minútu.;
 • Niekedy nemajú dostatočnú amplitúdu napätia a generujú chybu (kontrolka).

ACHR

Hodnotenie: 4.2

ACHR

Prieskum dokončila ACHR – založená v roku 1994 v Číne. Továreň sa nachádza v meste Wenzhou. Spoločnosť sa už 10 rokov priamo zaoberá výrobou lambda sond. Filozofia značky je: „Cenová dostupnosť s vysokou kvalitou“. Certifikované podľa noriem TS16949, ISO 14001, 9001, 18001. Viac ako 2 000 analyzátorov kyslíka v katalógu výrobcu pokrýva potreby populárnych značiek automobilov. Zákazníci v recenziách majú radi skutočnosť, že súprava je dodávaná so všetkým, čo potrebujú na inštaláciu dielu: svorky, svorka a rúrky s tepelnou zmršťovačkou na izoláciu kontaktov.

Domnievame sa, že výrobca je najlepší, pretože vydal lambda sondy s mimoriadne robustným puzdrom. To uľahčuje skrutkovanie do výfukového potrubia bez obáv z poškodenia dielu. Zhrubnutá oceľ v konštrukcii zabraňuje jej prasknutiu v prípade kolízie s ľadom pod vozidlom. To je užitočné, ak nemáte žiadnu ochranu podvozku alebo ak je medzi podvozkom a vozidlom široká medzera, ktorú v zime utláča sneh.

Výhody

 • Odpor 9 ohmov je rovnaký ako odpor požadovaný pôvodnými snímačmi;
 • Odstraňuje trhanie a zadrhávanie spaľovacieho motora;
 • vymaže kontrolku „Check“;
 • tesné balenie vhodné na poštovú prepravu.

Nevýhody

 • potrebujete špeciálnu náhradnú hlavu;
 • možno nájsť falzifikáty;
 • Po dosiahnutí rýchlosti 120 km/h môže tlmič „bzučať“.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: