9 najlepších výrobcov spojov riadenia

Kľúčovou súčasťou riadenia vozidla je spojka riadenia. Pripája hrebeň riadenia ku koncovej časti. Súčasťou je oceľová tyč s otočným prvkom a závitovými spojmi. Najslabšou časťou univerzálneho kĺbu je čap. Jazda po zlých cestách a na mokrých alebo zablatených cestách spôsobuje zrýchlené opotrebovanie a výrazné klepanie v mechanizme riadenia. V tomto prípade je potrebná urgentná výmena, t. j. . uzol je priamo spojený s bezpečnosťou jazdy. Pri výbere spojky riadenia je užitočné oboznámiť sa s odporúčaniami našich odborníkov.

Usmernenia pre výber riadiacej spojky

Typy závesov riadenia.Na opravu riadenia sú k dispozícii dva typy tiahiel.

 1. Originálne diely majú najvyššiu kvalitu, spoľahlivosť a životnosť. Do tejto kategórie sa zvyčajne zaraďujú časti tých výrobcov, ktorí dodávajú výrobky na montážne linky automobiliek. Niektoré tyče riadenia nesú názov značky automobilu, hoci sa vyrábajú v špecializovanej továrni. Majitelia vozidiel so zárukou kupujú hlavne nové originálne diely kvôli ich vysokým cenám. Nie je zriedkavé, že majitelia automobilov si radšej kúpia použité náhradné diely na vrakovisku, ako by si mali kúpiť novú spojovaciu tyč od neznámeho výrobcu. Trvanlivosť takejto zostavy však môže byť krátka.
 2. Neoriginálne tyče riadenia sú zaujímavé v širokom cenovom rozpätí. Kvalita a životnosť dielov sa môže výrazne líšiť. Na výrobe týchto komponentov sa podieľajú známe značky aj garážové značky. Hlavnou výhodou neoriginálnych výrobkov je ich prijateľná cena.

Typ hrebeňa riadenia.Výber tyče riadenia závisí od typu hriadeľa riadenia namontovaného na vozidle. Dokonca aj na ten istý model môže výrobca vozidla namontovať niekoľko rôznych reťazových kolies.

Najjednoduchší spôsob, ako nájsť tyče riadenia, je kódovanie VIN.Stačí, ak do počítača zadáte súbor čísel a písmen a získate informácie o svojom vozidle. Bohužiaľ, nie všetci výrobcovia automobilov uvádzajú údaje o type hriadeľa riadenia vo VIN. V tomto prípade by ste sa mali uchýliť k vizuálnej kontrole.

Niekedy stačí odfotiť nádržku posilňovača riadenia smartfónom, aby predajný poradca mohol identifikovať typ hriadeľa riadenia, a teda aj model spojky riadenia. Najpresnejšou a najjednoduchšou metódou je vziať odstránený článok riadenia k predajcovi a nájsť presnú kópiu.

Ako zistiť, či je spojovacia tyč riadenia chybná.Vo vozidle je veľa kĺbov, ktoré môžu pri jazde na hrboľatých cestách vydávať klepanie. Vlezte pod vozidlo a zistite, či je tyč opotrebovaná. Silne opotrebovaná tyč riadenia sa zistí pozdĺžnym alebo priečnym pohybom tyče riadenia rukou. Ešte lepšie je požiadať o pomoc priateľa, aby robil prudké, krátke otočky volantom doľava a doprava. V tomto okamihu stačí ruku uchopiť za spojovací mechanizmus, aby ste pocítili charakteristické klepanie.

V tomto prehľade vyberáme 9 najlepších výrobcov spojov riadenia. Všetky z nich predávajú autodiely na území Ruska. Prideľovanie miest vychádzalo z odborného posudku a spätnej väzby od domácich motoristov.

9 najlepších výrobcov spojov riadenia

NomináciasedadloVýrobcaHodnotenie
9 najlepších výrobcov spojov riadenia1Lemforder5.0
2MOOG4.9
3TRW4.8
45554.7
5QSTEN4.6
6DIELY ZF4.5
7CTR4.4
8Optimálne4.3
9Febest4.2

Lemforder

Hodnotenie: 5.0

Lemforder

Diely Lemforder sú medzi Slovenskámi motoristami legendárne. Ale aj keď vynecháte extrémne recenzie, nemecký výrobca si zaslúži pochvalu za svoju stabilne vysokú kvalitu. Časti, ako sú tyče riadenia a tiahla, sú vystavené vyššiemu zaťaženiu v náročných terénnych podmienkach. Lemforder sa však úspešne vyrovnáva so všetkými ťažkosťami. Preto odborníci udelili nemeckej značke titul víťaza nášho hodnotenia. Ani vysoká cena sa nestala vážnou prekážkou, pretože Lemforder predáva náhradné diely na území Ruska. . vďaka svojej odolnosti šetrí náklady na výmenu dielov a následné nastavenie kolies.

Okrem nákladov sa používatelia obávajú aj falšovania. Výrobca chráni svoje výrobky špeciálnym označením a adresou výrobného závodu.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • spoľahlivosť a robustnosť;
 • trvanlivosť;
 • ochrana proti falšovaniu.

Nevýhody

 • vysoká cena.

MOOG

Hodnotenie: 4.9

MOOG

Americká spoločnosť MOOG je jedným z najväčších výrobcov automobilových komponentov na svete. Skupina pozostáva z 229 závodov, ktoré sa nachádzajú na rôznych kontinentoch. Výrobca sa špecializuje na výrobu dielov a komponentov pre zavesenie a riadenie. Spoľahlivosť tyčí riadenia a spojovacích tyčí bola opakovane preukázaná na pretekoch Nascar. Odborníci zaradili značku na druhé miesto nášho hodnotenia pre obmedzený sortiment náhradných dielov pre európske automobily. Ale vyzdvihnúť spojenie riadenia pre americké autá by nemalo byť príliš ťažké.

Domáci používatelia sú prekvapení dostupnosťou dielov MOOG pre mnohé modely VAZ v ich spätnej väzbe. Výrobca tyče spojenia riadenia sa môže pochváliť dobrou kvalitou a prijateľnými cenami.

Výhody

 • rozumné ceny;
 • dobrá kvalita;
 • trvanlivosť;
 • Dodávky pre spoločnosti GM a Ford.

Nevýhody

 • obmedzený rozsah.

TRW

Hodnotenie: 4.8

TRW

Do prvej trojky nášho rebríčka sa dostal ďalší významný nemecký výrobca autodielov. Obavy

W venuje vážnu pozornosť vývoju a výrobe tyčí riadenia pre osobné a nákladné vozidlá. Odborníci upozorňujú na pokračujúce investície spoločnosti do rôznych výskumných a vývojových programov. Tento prístup umožňuje udržať si vedúce postavenie vo svete. prepojenia riadeniaW sa dodávajú na montážne linky známych automobiliek v Európe, kde sa cenia také vlastnosti ako spoľahlivosť a odolnosť.

Značka má aj niektoré nedostatky. Hlavnou sťažnosťou používateľov je falšovanie, ktoré si pri nákupe vyžaduje dôkladné preskúmanie označenia na výrobku. Mnohých motoristov odrádza vysoká cena.

Výhody

 • vysoká popularita;
 • Vynikajúce výkonnostné vlastnosti;
 • bohatý sortiment;
 • trvanlivosť.

nevýhody

 • vysoká cena;
 • mnoho napodobenín.

555

Hodnotenie: 4.7

555

Značka 555 patrí japonskej spoločnosti Sankei Industry Co.Ltd. Odborníci upozorňujú, že všetky výrobné zariadenia sa nachádzajú v Japonsku. Riadiace tyče vyrobené v Číne alebo na Taiwane sú falzifikáty. Katalóg výrobcu obsahuje podrobnosti o mechanizme riadenia, guľových kĺboch a pákach. Náhradné diely sú vysoko kvalitné, väčšina výrobkov zostáva na domácom trhu. Značka je v našom rebríčku o krok pozadu kvôli obmedzenému exportu.

Na ochranu pred falšovaním spoločnosť chráni svoje výrobky hologramom. Na nálepke je uvedený výrobca a záručná doba na diel. Domáci používatelia sú spokojní s kombináciou ceny a kvality. Uvádzajú tieto nevýhody: mechanizmus riadenia nie je kompletne zmontovaný.

Výhody

 • Japonská kvalita;
 • ochrana proti falšovaniu;
 • spoľahlivosť;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • nedostatok v ruskej distribučnej sieti;
 • neúplný balík.

QSTEN

Hodnotenie: 4.6

QSTEN

Pozornosť našich odborníkov si vyslúžil ďalší japonský výrobca autodielov. Značka QSTEN patrí spoločnosti L-Trading, veľkému koncernu, ktorý dodáva automobilové komponenty spoločnostiam Toyota, Honda a Nissan. Preto je kvalita náhradných dielov rovnako dobrá ako kvalita originálnych dielov. Toto je doložené medzinárodnými certifikátmi. Spoločnosť sa môže pochváliť širokým sortimentom, ktorý zahŕňa tyče riadenia aj stabilizačné tyče.

Značka si zaslúži naše hodnotenie aj vďaka svojej inteligentnej cenovej politike. Toto je hlásené v recenziách Slovenskách automobilových nadšencov. Bohužiaľ, môžete získať falošný výrobok, preto je lepšie vybrať si dôveryhodný obchod.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • široký rozsah (pre japonské vozidlá);
 • primeraná cena;
 • antikorózny náter.

Nevýhody

 • ťažko sa kupuje.

DIELY ZF

Hodnotenie: 4.5

DIELY ZF

Nemecká značka ZF PARTS sa špecializuje na vývoj a výrobu dielov riadenia. Odborníci chvália výrobcu za jeho inovácie, ktoré neustále zavádza do výroby tyčí riadenia, hriadeľov a pastorkov. Niektoré z jej vynálezov prevzali iné spoločnosti. Tento prístup nezostal bez povšimnutia gigantov európskej automobilovej komunity. Výrobky ZF PARTS sa dodávajú na montážne linky spoločností Mercedes, BMW, Porsche a Audi, t. . Plne spĺňa vysoké požiadavky renomovaných výrobcov automobilov. Vďaka vysokej kvalite a vynikajúcemu výkonu sa značka nachádza v prvej šestke nášho hodnotenia.

Tyče riadenia ZF PARTS nie sú medzi domácimi používateľmi veľmi žiadané. Jedným z dôvodov je podľa odborníkov vysoká cena.

Výhody

 • inovatívny prístup;
 • interný vývoj;
 • Spolupráca s veľkými automobilkami;
 • vysoká kvalita.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • skromný rozsah.

CTR

Hodnotenie: 4.4

CTR

Kórejská spoločnosť Central Corporation dodáva autodiely pod značkou CTR. Výrobca má vedúce postavenie nielen v Ázii, ale aj v Európe a Spojených štátoch. Odborníci našli veľké množstvo ocenení od renomovaných automobilových gigantov, ako sú GM, Hyundai a Kia Motors. Dodávané na montážne linky Audi a BMW v Európe od roku 2005. Veľká pozornosť sa v spoločnosti venuje výskumu a vývoju. V roku 2015 bolo v spoločnosti NEOCTR zriadené nové vývojové centrum. Značka sa v našom rebríčku umiestnila vysoko.

Domáci automobiloví nadšenci na rôznych fórach chvália tyče riadenia CTR pre ich prijateľnú cenu, dobrú kvalitu a spoľahlivosť. Nevýhodou je obmedzená životnosť dielov a výskyt falzifikátov na trhu.

Výhody

 • primeraná cena;
 • dobrá kvalita;
 • spolupráca s renomovanými výrobcami automobilov;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • obmedzené zdroje;
 • ochrana proti nízkej miere falšovania.

Optimálne

Hodnotenie: 4.3

Optimálne

Nemecká spoločnosť Optimal AG Co. Spoločnosť KG bola založená v roku 1992. Výrobca si vďaka vysokému tempu vývoja rýchlo našiel svoje miesto na automobilovom trhu. Jedným z dôvodov popularity značky bola rozumná kombinácia ceny a kvality. Odborníci pripisujú vynikajúce tempo rastu aj rozsiahlym zásobám a premyslenej logistike. riadenie, brzdy, odpruženie a časti motora. Výroba spĺňa medzinárodné normy kvality TS 16949, QS 9000, VDA 6.1, ISO 9001:2000. Značka sa umiestnila na ôsmom mieste v našej.

Z nejakého dôvodu motoristi na fórach neodporúčajú tyče riadenia Optimal. Dôvodom môže byť veľký počet falzifikátov.

Výhody

 • rýchly vývoj;
 • prijateľná cena;
 • dobrá kvalita;
 • široký sortiment výrobkov.

Nevýhody

 • veľa napodobenín;
 • nízka životnosť.

Febest

Hodnotenie: 4.2

FEBEST

Nemecká spoločnosť Febest uzatvára rebríček najlepších výrobcov tyčí riadenia. Odborníci ocenili široký sortiment výrobkov. Katalóg obsahuje podrobnosti o riadení, podvozku, brzdách, ako aj gumárenský tovar, opravárenské súpravy, spojovací materiál atď. . Keď sa majitelia automobilov stretnú s problémom pri nákupe spojky riadenia, spoločnosť Febest prichádza na pomoc. Hlavné výrobné zariadenia výrobcu sú sústredené v Číne. Preto sa výrobky vyznačujú nízkou cenou.

Domáci motoristi vo svojich recenziách zdôrazňujú dostupnosť dielov Febest. Sú spokojní s rozmanitosťou tyčí riadenia. Za hlavnú nevýhodu sa považuje nestabilná kvalita.

Výhody

 • široký sortiment;
 • prijateľná cena;
 • dobre premyslený katalóg;
 • ľahko odnímateľné kryty proti prachu.

Nevýhody

 • nekonzistentná kvalita;
 • Netrvanlivé.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: