11 najlepších televízorov do 20 000 Euro

Žiadny televízor nie je navždy. Jedného dňa sa musí vymeniť. A často zaň nechcete minúť veľa peňazí. Neodporúčame však pozerať sa na veľmi lacné modely, pretože majú veľmi priemerné špecifikácie. Televízory s cenovkou okolo 20 000 eur na tom nebudú lepšie. Euro. Tu je to, o čom budeme hovoriť v tejto recenzii na základe technických špecifikácií televízorov z projecttv/.

Najlepšie televízory do 20 000 RUR

Nomináciapriestornázov výrobkucena
Najlepšie televízory do 20 000 Euro s uhlopriečkou 46-49 palcov1

anasonic TX-49FSR500

22 900€
2Thomson T49FSE117020390€
3HARPER 49U750TS20 900€
4BBK 49LEM-1051/FTS2C18670€
Najlepšie televízory do 20 000 Euro s uhlopriečkou 40-43 palcov1Samsung UE43N5000AU19 200€
2LG 43UK620019 690€
3

ahoj

 • ps 43PFS4012
 • 17 990€
  4Thomson T43FSL513016 500€
  Najlepšie televízory do 20 000 € s uhlopriečkou 32-39 palcov1Samsung UE32M5500AU19 480€
  2LG 32LK619017 260€
  3Sony KDL-32WD60319 150€

  Najlepšie televízory do 20 000 s uhlopriečkou 46-49 palcov

  anasonic TX-49FSR500

  Hodnotenie: 4.9

  PANASONIC TX-49FSR500

  Náš výber otvára televízor od japonského výrobcu. Jeho hlavným problémom je nízka penetrácia. Tak sa stalo, že Japonci odmietli predávať svoje výrobky v našej krajine. Čoskoro sa však všetko zmení, televízory tejto spoločnosti sa budú predávať prostredníctvom veľmi obľúbeného internetového obchodu. Preto má zmysel zvážiť nákup Panasonic TX-49FSR500 – vynikajúceho modelu, ktorý zobrazuje obraz so 49-palcovou obrazovkou. Má dokonca aj Smart TV! Škoda len, že táto funkcia je založená na

 • Obraz nie je zlý, ale zvuk nie je dostatočne hlasný. nux, preto sa rozhranie bude zdať niektorým mätúce a počet aplikácií bude dosť obmedzený.

  Tento televízor zobrazuje obraz v režime F

   l HD. Zariadenie podporuje technológiu HDR, ktorá výrazne zvyšuje realistickosť farieb. Je atraktívny najmä pre tých, ktorí sa chystajú pripojiť modernú hernú konzolu k televízoru. Pokiaľ ide o obnovovaciu frekvenciu, nájdete štandardnú hodnotu, ale vďaka softvérovej metóde je obraz plynulejší.

   Panasonic TX-49FSR500 možno pripojiť k bežnej anténe, „káblovej“ a satelitnej „anténe“. Zariadenie podporuje všetky štandardy digitálnej televízie, takže prijímač určite nebude mať rád. Obraz je tu sprevádzaný celkom dobrým, ale nie dostatočne hlasným zvukom. Aby bol televízor lacnejší, Japonci museli svoj výtvor vybaviť dvoma skromnými 10-wattovými reproduktormi.

   Tento model má na zadnom paneli veľmi málo konektorov. Herné konzoly a počítač sa pripájajú k dvom zásuvkám HDMI a dvojica portov USB slúži na pripojenie externých úložných zariadení. Pokiaľ ide o synchronizáciu so smerovačom, je možná buď prostredníctvom zásuvky LAN, alebo Wi-Fi. Výrobca nezabudol na konektor pre slúchadlá. Bohužiaľ ich môžete pripojiť len týmto spôsobom, modul Bluetooth nie je k dispozícii.

   Napriek veľkým rozmerom má televízor veľmi nízku spotrebu energie. Ani tento model nemožno označiť za mimoriadne ťažký – váha pod ním ukazuje 13 kg. Na stenu ho môže zavesiť aj jedna osoba bez akejkoľvek pomoci. Na to však potrebujete atypický formát uchytenia VESA 400×200 mm. Nie každý obchod s televíznym vybavením predáva toto.

   Výhody

   • Spotreba energie – maximálne 117 W;
   • Podporovaný je systém správy domov IP;
   • Dá sa namontovať na stenu;
   • K dispozícii je Smart TV;
   • Je tu konektor na slúchadlá;
   • Podpora HDR10 je implementovaná;
   • Dobré pozorovacie uhly.

   Nevýhody

   • Rozhranie nebude vyhovovať každému;
   • Počet konektorov nie je veľký;
   • Ťažko nájsť v Slovenskách obchodoch.

   Thomson T49FSE1170

   Hodnotenie: 4.8

   Thomson T49FSE1170

   Tento televízor sa tiež nemôže pochváliť vyšším rozlíšením ako model F

    HD. Pre mnohých Rusov je to však stále dosť, takže sa nemusíte obávať. Prečo utrácať peniaze za model s obrazovkou 4K, ak sa chystáte sledovať iba televíziu, ktorá bude ešte dlho vysielať iba v kvalite HD??

    Tu umiestnený displej má veľmi nízku dobu odozvy – 6,5 ms. Vďaka tomu nebudete mať s hernou konzolou žiadne problémy. Pokiaľ ide o obnovovaciu frekvenciu snímok, tá nepresahuje 50 Hz. Čo iné by ste od takejto lacnej televíznej obrazovky očakávali?? A čo je ešte dôležitejšie, displej sa môže pochváliť maximálnymi pozorovacími uhlami – 49-palcová uhlopriečka znamená, že budete pravidelne sledovať filmy s rodinou.

    Tento model bohužiaľ nemá podporu Smart TV. To znamená, že nemôžete prehrávať obsah online. Ak chcete pravidelne sledovať niečo na YouTube, musíte pripojiť set-top box. Je to celkom jednoduché, pretože na zadnom paneli sú dve zásuvky HDMI. Nezávisle prehráva aj multimediálne súbory, ktoré môžu byť uložené na externom pevnom disku alebo na pamäťovej karte USB. Sú pripojené k dvom portom USB. Zariadenie má aj optický zvukový výstup. Má veľmi nízky príkon len 16 W. Výrobca nezabudol ani na konektor pre slúchadlá. Samozrejme, nie je k dispozícii modul Bluetooth.

    Tento model podporuje všetky digitálne televízne štandardy – od pozemného vysielania až po satelit. Medzi ďalšie funkcie patrí časovač spánku a detský zámok. Absencia Smart TV má pozitívny vplyv na spotrebu energie – tu je len 95 W. Televízor sa môže pochváliť aj pomerne nízkou hmotnosťou. 10-kilogramové zariadenie je možné zavesiť na stenu bez pomoci druhej osoby. Na tento účel potrebujete bežný držiak VESA s rozmermi 300×300 mm. Mnohí zákazníci sa však bez neho zaobídu tak, že televízor nainštalujú na podstavec s dvoma dodávanými nožičkami.

    Výhody

    • Na výber sú dve rôzne farby;
    • Maximálne pozorovacie uhly;
    • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
    • K dispozícii je konektor na slúchadlá;
    • Je možné ho namontovať na stenu;
    • Nízka spotreba energie.

    Nevýhody

    • Nízka snímková frekvencia;
    • Rozlíšenie – iba F
      l HD;
     • Nie je to najlepší zvukový systém;
     • Radi by sme videli viac konektorov HDMI;
     • Žiadny Smart TV.

     HARPER 49U750TS

     Hodnotenie: 4.7

     HARPER 49U750TS

     Skvelý televízor, ktorý je u nás distribuovaný pod málo známou značkou. Máme k dispozícii veľmi jasný displej s rozlíšením 4K. Napriek obrovskému počtu pixelov je ich čas odozvy obvyklých 6,5 ms. Obrazovka sa tiež môže pochváliť maximálnymi pozorovacími uhlami. Jediná nevýhoda, ktorú môžeme mať, nie je veľmi vysoký kontrast. Keď si však kúpite televízor za 20 tis. Určite sa nemusíte spoliehať na hlbokú čiernu.

     Displej tohto zariadenia má niekoľko ďalších nedostatkov, celkom obvyklých. Predovšetkým obnovuje obraz s frekvenciou 50 Hz. Je jasné, že dvojnásobný výkon by ste očakávali len od oveľa drahšieho televízora. Po druhé, nie je tu žiadna zmysluplná podpora HDR. To trápi najmä majiteľov moderných herných konzol. Možno by sme im odporučili, aby zvážili kúpu iného televízora, pretože naše hodnotenie sa týmto modelom nekončí.

     HARPER 49U750TS podporuje všetky digitálne televízne štandardy. To znamená, že k nemu môžete pripojiť káblovú aj satelitnú anténu – televízor ich rozpozná bez potreby prijímača. Má aj funkciu Smart TV. Nemôžeme povedať, že funguje bezchybne, ale YouTube môžete sledovať bez väčších problémov. Na pripojenie k internetu nemusíte používať kábel, televízor má zabudovaný modul Wi-Fi. Port LAN môžete aktivovať len vtedy, ak zaznamenáte problémy s online prehrávaním obsahu 4K.

     Obraz je tu sprevádzaný dobrým, ale nie veľmi hlasným zvukom. 16 W zvukový výkon poskytujú reproduktory, zatiaľ čo od dvojitých reproduktorov neočakávajte priestorový zvuk. Niet divu, že mnohí kupujúci HARPER 49U750TS neskôr uprednostňujú výstup zvuku do soundbaru alebo reproduktorov pomocou optického audio konektora. Pokiaľ ide o ostatné zásuvky, ich nedostatok určite nepocítite. K dispozícii sú tri zásuvky HDMI na pripojenie počítača a herných konzol a dvojica portov USB na pripojenie externých pamäťových zariadení USB. K dispozícii je aj konektor pre slúchadlá. Tento televízor bohužiaľ nepodporuje bezdrôtové slúchadlá.

     Tento model rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie. Časový limit si môžete zapísať na pamäťovú kartu USB. Dobrá správa pre tých, ktorí milujú televízne seriály vysielané v čase, keď si ich nemôžete dovoliť sledovať. Takúto funkciu má však úplne každý televízor, ktorý sme hodnotili, a má podporu Smart TV.

     Ako viete, operačný systém Android si vyžaduje pomerne výkonný hardvér. Vzhľadom na to môže spotreba energie tohto televízora dosiahnuť pôsobivých 130 W. Zároveň sa zariadenie nedá nazvať veľmi ťažkým – stupnica pod ním ukazuje 9,7 kg. Takže je nepravdepodobné, že by ste potrebovali pomoc inej osoby pri montáži na stenu. Ako správny držiak je potrebné príslušenstvo VESA s rozmermi 200×200 mm. Určite nie je súčasťou balenia, výrobca dal do krabice len pár kovových nožičiek.

     Výhody

     • Implementovaná podpora Smart TV;
     • Obrazovka má rozlíšenie 4K;
     • Maximálne pozorovacie uhly;
     • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
     • Veľmi veľký počet konektorov;
     • Nezabudlo sa ani na konektor pre slúchadlá;
     • Možnosť montáže na stenu je k dispozícii;
     • Nie príliš veľká hmotnosť.

     Nevýhody

     • Môže sa vyskytnúť spomalenie;
     • Nie je to najlepší zvukový systém;
     • Žiadne Bluetooth;
     • Zvýšená spotreba energie.

     BBK 49LEM-1051/FTS2C

     Hodnotenie: 4.6

     BBK 49LEM-1051/FTS2C

     Čínska spoločnosť BBK Electronics svojho času vstúpila na Slovenská trh s veľkou pompou. Jej výrobky podkopávali dopyt zo strany zavedenejších konkurentov, pretože mali veľmi nízku cenu. Takto sa DVD prehrávače stali dostupnými pre úplne všetky skupiny obyvateľstva. Neskôr začali Číňania dovážať vlastné televízory, ktoré mali tiež nízke náklady. Teraz si môžete kúpiť napríklad BBK 49LEM-1051/FTS2C. Tento model je vybavený veľmi veľkým displejom s rozlíšením 1920×1080 pixelov. Na rozdiel od predchádzajúcich produktov tejto spoločnosti sa tento televízor môže pochváliť veľmi tenkým rámom. Preto nepôsobí ako lacné zariadenie.

     Samozrejme, v skutočnosti sa tento model dočkal viacerých závažných zjednodušení, ktoré sa nemôžu neprejaviť v priebehu dlhodobého používania. A nejde len o rozlíšenie, ktoré je čoraz menej relevantné. Môžete si napríklad všimnúť štandardnú frekvenciu zametania. Držiak na stenu; To si však všimnú len tí, ktorí už vlastnia drahší televízor s plynulým obrazom. Ak máte modernú hernú konzolu, okamžite vás zaujme chýbajúca podpora HDR. A určite všetci kupujúci budú venovať pozornosť chýbajúcej funkcii Smart TV. Jeho odmietnutie umožnilo čínskemu výrobcovi ušetriť nemalé peniaze na procesore a pamäťovom priestore.

     Nemyslite si, že tento televízor sa skladá len z nevýhod. Ak by to tak bolo, jednoducho by sa nedostala do nášho výberu! Mnohých kupujúcich určite poteší, že podporuje všetky štandardy digitálnej televízie. To znamená, že určite nepotrebujú prijímač bez ohľadu na typ pripojenej antény. Nadchnú vás aj pozorovacie uhly, ktoré sú tu maximálne. Pokiaľ ide o čas odozvy, je to 8 ms. Priemerný parameter. Ale už sme zistili, že to nie je najlepšia voľba pre majiteľov moderných herných konzol.

     Žiadny televízor sa nezaobíde bez zabudovaného systému reproduktorov. Tu sa skladá z dvoch reproduktorov. Nie viac ako 8 wattov za kus. Len minimum pre model vybavený displejom s uhlopriečkou takmer 49 palcov. Niektorí kupujúci uprednostňujú zvukový výstup na reproduktoroch alebo soundbare. Môžete to urobiť pomocou koaxiálneho zvukového výstupu. Na prijímanie obrazu z externých zdrojov sú k dispozícii tri zásuvky HDMI a jeden port VGA. Aj tu sa nachádzajú dva konektory USB. Používajú sa výlučne na pripojenie externých diskov. Je pekné, že televízor bez problémov vidí aj pevný disk, napriek tomu, že tu chýba plnohodnotný operačný systém. Prítomnosť konektora na slúchadlá tiež nemožno prehliadnuť. Keďže tu nie je Bluetooth, je to jediný spôsob, ako sledovať televíziu v rovnakej miestnosti ako spiace dieťa.

     Na zadnej strane zariadenia nájdete otvory na upevnenie VESA. To znamená, že televízor môžete umiestniť na stenu, nemusíte používať priložené kovové nožičky. Prekvapujúca je vzdialenosť medzi týmito otvormi – to znamená, že budeme potrebovať pomerne drahý držiak 400×400 mm. Čo sa týka hmotnosti televízora, bez podstavca má len 11 kg.

     Výhody

     • Spotreba energie nie je veľmi vysoká;
     • Nízke náklady;
     • Maximálne pozorovacie uhly;
     • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
     • Veľký počet konektorov;
     • Je tu konektor na slúchadlá;
     • Možno zavesiť na stenu.

     Nevýhody

     • Rozlíšenie – iba F
       l HD;
      • Štandardná snímková frekvencia;
      • Bol by žiaduci vyšší jas;
      • Slabý zvukový systém;
      • Smart TV nie je k dispozícii;
      • Žiadny modul Bluetooth.

      Najlepšie televízory do 20 000 Euro s uhlopriečkou 40-43 palcov

      Samsung UE43N5000AU

      Hodnotenie: 4.9

      Samsung UE43N5000AU

      Každý vie, že najlepšie televízory vyrábajú najmä juhokórejské spoločnosti. Dobrým dôkazom toho je Samsung UE43N5000AU. Samozrejme, pri jeho výrobe sme museli šetriť, pretože sme museli dosiahnuť cenu približne 20 tisíc eur. Euro. Nevýhody televízora však nie sú nápadné, najmä ak ste nikdy nepoužívali zariadenie s displejom 4K.

      Veľkú časť predného panelu tohto modelu tvorí obrazovka s uhlopriečkou 42,5 palca. Tradičný LCD panel s obnovovacou frekvenciou 50 Hz a rozlíšením 1920×1080 pixelov. Mierne znepokojujúca je absencia podpory HDR. To znamená, že ani s bežnou verziou hernej konzoly Sony PlayStation 4 nezískate ten najlepší zážitok. Rámček okolo displeja je pomerne tenký, hoci do rekordu má ešte ďaleko. Celá táto konštrukcia stojí na podstavci pomocou dvoch tenkých nôh. Medzera medzi televízorom a stojanom je minimálna. Ak chcete zariadenie zavesiť na stenu, nie je to nič zložité, stačí si kúpiť držiak VESA formátu 200×200 mm. Pomoc druhej osoby nie je potrebná, pretože televízor váži len 8 kg.

      Tento model je pomerne malý, takže má primeranú spotrebu energie 105 W. K zníženiu parametra prispela aj chýbajúca podpora Smart TV. Niekto bude sklamaný, pretože bez tejto funkcie by bolo možné sledovať online obsah len pripojením špeciálneho televízneho prijímača, ktorý stojí veľa peňazí. Rozpačitý je aj počet konektorov HDMI, ktoré sa tu nachádzajú – sú tu len dva. A ak chcete pripojiť spomínaný set-top box, hernú konzolu a ďalšie? A na pripojenie kľúča USB je k dispozícii len jeden port USB, čo sa zdá byť smiešne.

      Tento model je určený predovšetkým na sledovanie televízie. Skutočnosť je taká, že s tým nie sú žiadne problémy. Televízor rozumie úplne všetkým digitálnym televíznym štandardom – od pozemného vysielania až po satelit. Je zaujímavé, že je k dispozícii funkcia obraz v obraze. To znamená, že môžete sledovať televíziu a zároveň pracovať na počítači alebo hrať videohry na konzole, čo môže byť veľmi užitočné pri sledovaní futbalového zápasu. Nemožno nepotešiť použitý systém reproduktorov, ktorý pozostáva z dvoch 10-wattových reproduktorov. Samozrejme, v niektorých prípadoch, a to nebude stačiť, ale to už nie je slabá akustika, ktoré majú mnoho z vyššie uvedených televízorov.

      Výhody

      • K dispozícii je funkcia obraz v obraze;
      • Maximálne pozorovacie uhly;
      • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
      • Je možné ho namontovať na stenu;
      • Nízka hmotnosť;
      • Relatívne nízka spotreba energie.

      Nevýhody

      • Chcel by som vidieť väčšie rozlíšenie;
      • Obnovovacia frekvencia je nižšia ako 50 Hz;
      • Smart TV nie je k dispozícii;
      • Žiadny modul Bluetooth;
      • Nedostatok konektorov.

      LG 43UK6200

      Hodnotenie: 4.8

      LG 43UK6200

      Nie každý o tom vie, ale 4K displej teraz dostane len tie televízory, ktorých uhlopriečka začína od 40 palcov. Menšie modely majú skromnejšie rozlíšenie. Preto majitelia moderných herných konzol siahajú napríklad po modeli LG 43UK6200. Obrazovka tohto televízora má uhlopriečku 42,5 palca. Ľudí nezastraší ani to, že sa nemusí zmestiť do otvoru v obývačke. Najprv môžete zmeniť „stenu“. Po druhé, nikto vám nezakazuje umiestniť televízor do inej miestnosti. Mimochodom, nemusíte ho umiestňovať na stojan, pretože podporuje montáž na stenu VESA. Veľmi lacný formát 200×200 mm.

      Musíme priznať, že tento model sa často predáva za 25 tisíc. Euro. Ale preplatok stojí za to! Skutočnosť, že televízor sa môže pochváliť nielen rozlíšením 4K, ale aj podporou HDR! To znamená, že v príslušných filmoch a videách nájdete veľmi realistické farby.

      Samozrejme, v niektorých ohľadoch je zobrazenie zjednodušené. Má najmä obrazovku so štandardnou obnovovacou frekvenciou. Niektorí si tiež sťažujú na výrobnú technológiu, pri ktorej sa používa IPS. Samozrejme, zobrazuje maximálne pozorovacie uhly. Obrazovka s technológiou IPS v týchto lacných televízoroch však nie je schopná vytvárať hlbokú čiernu farbu a jej doba odozvy nie je ani zďaleka minimálna.

      LG 43UK6200 podporuje všetky digitálne televízne štandardy, prijímač presne to, čo kupujúci nebude potrebovať. Mnohí majitelia tohto zariadenia však radšej sledujú online obsah ako televíziu. Tu s tým nie je problém, funkcia Smart TV v tomto televízore je založená na veľmi rýchlom systéme WebOS. Pripojenie k routeru je cez Wi-Fi 802.11ac. Tento štandard určite zabezpečí plynulejšie prehrávanie videa v rozlíšení 4K. Ak to váš smerovač ešte nepodporuje, je lepšie vytvoriť káblové pripojenie pomocou portu RJ-45.

      Zaujímavosťou je, že televízor má dokonca modul Bluetooth. Absencia konektora na slúchadlá tak nie je taká hrozivá. Zvuk je tiež vyvedený cez optický zvukový výstup. Ale mnohí majitelia LG 43UK6200 pripojenie soundbaru sa zdá byť zbytočné, pretože vo väčšine prípadov je 20 W akustický systém úplne dostačujúci.

      K tomuto televízoru môžete pripojiť širokú škálu zariadení. Na tento účel sa používajú tri zásuvky HDMI, ako aj dnes už zastaraný komponentný vstup. Aj tento model má niekoľko portov USB. Vďaka nim je možné prehrávať filmy na externom pevnom disku alebo flash disku.

      Tento televízor podporuje funkciu Magic Remote s mikrofónom a ukazovateľom. Dodáva sa však s jednoduchým diaľkovým ovládačom, ktorý funguje prostredníctvom infračerveného portu – vďaka tomu sa výrobcovi podarilo znížiť cenu. Ušetrené je aj na paneli LCD. Ide o to, že používame špeciálnu štruktúru matice, vďaka ktorej sa obraz zobrazuje v „nepravom“ rozlíšení 4K. Nebudeme vám plniť hlavu technickými detailmi. Jediná vec, ktorú by ste si mali všimnúť, je, že „schody“ a iné artefakty uvidíte len vtedy, ak sledujete televíziu z veľmi malej vzdialenosti.

      Táto jednotka váži 8,3 kg. To opäť potvrdzuje, že nemá najlepší panel LCD. Televízor si však môžete zavesiť na stenu sami bez toho, aby ste museli žiadať o pomoc.

      Výhody

      • Je možné ho namontovať na stenu;
      • Implementovaná podpora pre Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
      • Veľký počet konektorov;
      • Všetky štandardy digitálnej televízie sú uznané;
      • Maximálne pozorovacie uhly;
      • Je tu Smart TV;
      • Obrazovka má rozlíšenie 4K a HDR.

      Nevýhody

      • Štandardné diaľkové ovládanie, ktoré sa nevyznačuje pohodlím;
      • Čas odozvy nebude vyhovovať každému;
      • Štandardná obnovovacia frekvencia;
      • Nie všade je k dispozícii za nízku cenu;
      • Jasnosť stále nie je maximálna.

      ahoj

     • ps 43PFS4012
     • Hodnotenie: 4.7

      Philips 43PFS4012

      Mnohí čitatelia portálu Expertology vedia, že obchody často predávajú minuloročné modely televízorov za nízke ceny. A ak bolo zariadenie vyrobené v roku 2017..

      Patrí do modelového radu 2017 Philips 43PFS4012. Takže je ľahké ho získať za približne 20 tis. Už nie je taká drahá ako kedysi. Zároveň je zariadenie vybavené obvyklým počtom nevýhod. V niektorých ohľadoch televízor dokonca prekonáva konkurenciu. Je napríklad oveľa stabilnejší. Na jeho prednej strane sa nachádza 42,5″ LCD displej. Bohužiaľ to nie je panel 4K, na tomto televízore budeme musieť sledovať filmy v rozlíšení F

       l HD, nič viac. Obnovovacia frekvencia obrazovky, ktorá je 50 Hz, je tu tiež štandardná. To všetko však väčšinu kupujúcich neuvádza do rozpakov. A pomerne široký rámik nemôže nevyvolať smutné pocity. Už sme si zvykli, že rám displeja televízora je pomerne malý.

       Inak obrazovka nedokáže prekvapiť ani sklamať. Má štandardný jas podsvietenia a jeho pozorovacie uhly sú takmer maximálne. Obrázok sa zobrazuje niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchšie je pripojiť anténu. Philips 43PFS4012 podporuje všetky digitálne televízne štandardy, od pozemného vysielania až po satelitné vysielanie. Môže tiež prehrávať obsah uložený na disku USB. Pre jeho pripojenie existuje len jeden zodpovedajúci port. K televízoru môžete pripojiť ďalšie zariadenia. Dostatok možností pripojenia, pretože na zadnom paneli sú tri sloty HDMI. Zvyčajne sú k nemu pripojené herné konzoly a videokamery. Niekto by mohol použiť konektor VGA. Výrobca nezabudol na konektor pre slúchadlá. Je to jediný spôsob, ako sledovať televíziu v miestnosti, kde spí dieťa – Bluetooth tu chýba. Nesmieme zabudnúť na optický zvukový výstup. Akonáhle možnosti 16-wattového reproduktorového systému nebudú stačiť, totiž pomocou vyššie uvedeného konektora je zvuk vyvedený do soundbaru a reproduktorov.

       Televízor je mimoriadne ľahký, váži menej ako 7,3 kg. Ak nájdete držiak VESA s rozmermi 400 x 200 mm, môžete zariadenie zavesiť na stenu sami – nepotrebujete žiadnu pomoc. Minimálna hmotnosť je spôsobená absenciou významného množstva pamäte, výkonného procesora a niektorých ďalších komponentov. Jednoducho ju nepotrebujete – Philips 43PFS4012 nemá Smart TV.

       Výhody

       • Je možné ho namontovať na stenu;
       • Veľmi nízka hmotnosť;
       • Veľmi veľký počet konektorov;
       • Žiadny konektor na slúchadlá nie je vynechaný;
       • Všetky štandardy digitálnej televízie sú uznané;
       • Maximálne pozorovacie uhly.

       Nevýhody

       • Nepodporuje Smart TV;
       • Žiadny modul Bluetooth;
       • Zvukový systém nebude vyhovovať každému;
       • Obnovovacia frekvencia snímok nepresahuje 50 Hz;
       • Rozlíšenie – iba F
         l HD.

        Thomson T43FSL5130

        Hodnotenie: 4.6

        Thomson T43FSL5130

        Náš výber bude pozostávať z veľmi veľkého počtu televízorov s rozlíšením obrazovky 1920×1080 pixelov. Bohužiaľ, ale za 20k. Zatiaľ si nemôžete kúpiť žiadne dobré zariadenie s displejom 4K. A to ani nehovoríme o dobrých televízoroch, ale o tých najlepších! Napríklad Thomson T43FSL5130. Najdôležitejšie je, že tento model sa dá často kúpiť len za 17 tis. Roubles. Je tu F

         l HD už nie je mätúce!

         Toto zariadenie má k dispozícii 108-centimetrovú obrazovku. Výrobca sa pokúsil o trochu jasnejšie podsvietenie. Tejto skutočnosti však sotva budete venovať pozornosť, pretože HDR tu nie je podporované a práve v tomto režime vystupuje do popredia jas podsvietenia. Maximálne pozorovacie uhly, na druhej strane, budete určite venovať pozornosť!

         Inak sa tu používa štandardný LCD panel s obnovovacou frekvenciou 50 Hz. Vďaka času odozvy pixelov len 6,5 ms môžete na tomto televízore hrať aj online strieľačky. Stačí pripojiť hernú konzolu. To je možné prostredníctvom jedného z dvoch konektorov HDMI. Na zadnej strane televízora sa nachádza aj dvojica portov USB. Bežne sa používajú na pripojenie USB flash disku alebo externého pevného disku. Vychutnajte si plynulé prehrávanie médií uložených na kľúči USB.

         Upozorňujeme, že tento model je vybavený podporou pre Smart TV. To znamená, že existuje kompletný operačný systém. Umožňuje prehrávať obsah online obsiahnutý v určitých webových zdrojoch. Škoda len, že rozhranie operačného systému tu nie je najpohodlnejšie. Tento problém si však pravdepodobne nevšimnete, ak spúšťate iba službu YouTube a jednu alebo dve ďalšie aplikácie. K smerovaču sa pripája buď cez Wi-Fi, alebo cez konektor RJ-45.

         Tomuto televízoru by určite prospelo, keby mal zabudovaný modul Bluetooth. Ale bohužiaľ. Výrobca sa ho musel vzdať, aby znížil náklady. Ak chcete vyviesť zvuk do slúchadiel, musíte použiť príslušný konektor.

         Prostredníctvom tohto modelu môžete sledovať všetky druhy televízneho vysielania bez ohľadu na to, akú anténu pripojíte. V tomto prípade zvuk vychádza z dvoch reproduktorov, z ktorých každý má výkon 8 W. V určitom okamihu si budete istí, že to nebude stačiť. V tomto prípade prichádza na pomoc optický zvukový výstup, cez ktorý sa zvuk prenáša do soundbaru alebo reproduktorov.

         Rovnako ako takmer všetci zástupcovia tohto prehľadu, Thomson T43FSL5130 sa dá ľahko zavesiť na stenu. Nepotrebujete ani druhú osobu, ktorá by vám pomohla vychutnať si televízor, pretože váži menej ako 7,2 kg. Je potrebné ďalšie príslušenstvo – držiak VESA formátu 200×100 mm nie je súčasťou zariadenia. Výrobca navrhuje, aby ste jeho výtvor položili na stôl s dvoma kovovými nohami.

         Výhody

         • K dispozícii je Smart TV;
         • Maximálne pozorovacie uhly;
         • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
         • Je tu konektor na slúchadlá;
         • Možno ho namontovať na stenu;
         • Veľmi nízka hmotnosť;
         • Nízke náklady.

         Nevýhody

         • Rozlíšenie – iba F
           l HD;
          • Štandardná obnovovacia frekvencia;
          • Rozhranie nie je príliš užívateľsky prívetivé a funguje s oneskorením;
          • Slabý akustický systém;
          • Nestiahne online streamovanie pri 60 fps.

          Najlepšie televízory do 20 000 s uhlopriečkou 32-39 palcov

          Samsung UE32M5500AU

          Hodnotenie: 4.9

          Samsung UE32M5500AU

          Tento pomerne malý televízor je ideálny do detskej izby alebo kuchyne. Na jeho prednom paneli sa nachádza displej s uhlopriečkou 31,5 palca. Je veľmi jasný a jeho rozlíšenie je F

           l HD vám umožní vychutnať si kreslené filmy aj televízne programy. Obnovovacia frekvencia je tu 50 Hz. Samozrejme, chceli by sme ich mať viac. Ale prečo? Pri takejto veľkosti uhlopriečky je to úplne postačujúce. Oveľa dôležitejšie je, že obrazovka sa môže pochváliť maximálnymi pozorovacími uhlami!

           Keď už sme pri televíznom vysielaní, nemôžeme ignorovať podporu všetkých štandardov digitálnej televízie. K tomuto zariadeniu teda môžete pripojiť akúkoľvek anténu; určite nebudete potrebovať medzičlánok v podobe prijímača. Je však možné, že televíziu budete sledovať len pri výnimočných príležitostiach. Skutočnosť, že tento model dostal k dispozícii operačný systém Tizen. To znamená, že zariadenie poskytuje prístup k službe YouTube a mnohým online kinám. Nie je to skvelé?? Je pekné, že Smart TV funguje bez väčších spomalení. Preto rýchlo prestanete ľutovať 20k. Samsung UE32M5500AU.

           Napriek malej veľkosti nemá televízor najhoršie reproduktory. Ich celkový výkon je 20 wattov. Je nepravdepodobné, že by ste v budúcnosti chceli vyššiu kvalitu zvuku. Ak sa to však stane, nebude to žiadny problém, pretože na zadnom paneli zariadenia je optický výstup. Zvuk je možné prenášať aj do bezdrôtových slúchadiel pomocou rozhrania Bluetooth. Nemôžete však pripojiť bežnú náhlavnú súpravu, príslušný konektor tu chýba.

           Samozrejme, tento televízor možno používať s hernou konzolou a inými podobnými zariadeniami. Na zadnej strane „juhokórejského“ zariadenia nájdete tri konektory HDMI a niekoľko dnes už zastaraných zásuviek. K televízoru môžete ľahko pripojiť aj pamäťové zariadenia USB pomocou dvoch portov. So smerovačom môžete komunikovať prostredníctvom siete Wi-Fi 802.11n alebo zásuvka LAN.

           Tieto malé televízory sa zvyčajne montujú na stojan. Ale ak ho chcete náhle zavesiť na stenu – prídu na pomoc vhodné otvory potrebné na pripevnenie formátu VESA 100×100 mm. Hmotnosť zariadenia je len 5,5 kg.

           Treba ešte povedať, že spoločnosť Samsung nedávno začala spolupracovať so spoločnosťou Yandex. To viedlo k tomu, že tento televízor čiastočne podporuje hlasové ovládanie prostredníctvom známej aplikácie Alice.

           Výhody

           • Podpora Smart TV je prítomná;
           • Maximálne pozorovacie uhly;
           • Všetky štandardy digitálnej televízie sú uznané;
           • Nie je to zlý zvukový systém;
           • Modul Bluetooth je zabudovaný;
           • Veľký počet konektorov;
           • Možno ho namontovať na stenu;
           • Spotreba energie je len 65 W.

           Nevýhody

           • Rozlíšenie je len 1920×1080 pixelov;
           • Nie príliš vysoká snímková frekvencia;
           • Krehký bočný panel;
           • Nie príliš stabilné pripojenie Wi-Fi.

           LG 32LK6190

           Hodnotenie: 4.8

           LG 32LK6190

           Vynikajúce malé televízory vyrába aj spoločnosť LG Electronics. Napríklad LG 32LK6190. Tento model sa od analógov líši striebornou farbou. Dostatočne veľká šírka rámu obrazovky sa nedá prehliadnuť naraz. To ukazuje, že televízia nebola tento rok vyvinutá. Podarilo sa mu však už získať podporu pre Smart TV, čo nemôže nepotešiť. Systém WebOS funguje bez väčších oneskorení a umožňuje prístup k službe YouTube a najrôznejším online filmom.

           Displej má 32-palcovú uhlopriečku. Je vyrobený s technológiou IPS, takže môžete očakávať maximálne pozorovacie uhly. Uznesenie F

            l HD vám umožní vychutnať si kreslené filmy a obľúbené televízne programy. Ak ste pripojení k modernej hernej konzole, určite budete sklamaní z nedostatočnej kvality obrazu 4K. Dlho však nebudete trpieť, pretože tento model má podporu HDR! Ak neviete, v tomto režime sú farby realistickejšie.

            LG 32LK6190 podporuje všetky štandardy digitálnej televízie. Dokonca ani zabudol DVB-S2, v ktorom satelitné televízne vysielanie. To znamená, že vedľa tohto televízora určite nikdy nebudete mať prijímač. Pokiaľ ide o pripojenie ďalších zariadení, na tento účel sú k dispozícii tri porty HDMI. Na zadnej strane je aj konektor na slúchadlá. Bohužiaľ, toto je jediný spôsob, ako ich pripojiť, modul Bluetooth neexistuje. Televízor má aj dva porty USB, ktoré sú určené najmä na pripojenie externých diskov. Systém WebOS samozrejme dokáže prehrávať prakticky všetky mediálne súbory uložené na jednotke flash alebo HDD. Nie je však potrebné ich pripájať priamo k televízoru. Je tu k dispozícii podpora DLNA, takže k routeru možno pripojiť externý pevný disk. Interakcia s ním prebieha buď prostredníctvom siete Wi-Fi 802.11ac alebo prostredníctvom portu LAN.

            Slabým miestom tohto televízora je akustika. Má dva 5W reproduktory. Je však potrebné nezabudnúť na veľkosť televízora, takéto zariadenie zvyčajne nevyžaduje výkonný reproduktorový systém. Ak však máte opačný názor, k dispozícii je optický zvukový výstup na pripojenie reproduktorov alebo soundbaru.

            Na zadnej strane televízora sa nachádzajú nielen konektory, ale aj montážne otvory VESA s rozmermi 200 × 200 mm. Na stenu ho môže zavesiť aj dieťa – váži len 4,9 kg.

            Výhody

            • K dispozícii sú biele a strieborné verzie;
            • Podpora HDR je implementovaná;
            • Maximálne pozorovacie uhly;
            • K dispozícii je Smart TV;
            • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
            • Veľký počet konektorov;
            • Možno pripojiť slúchadlá;
            • Podporuje montáž VESA.

            Nevýhody

            • Obnovovacia frekvencia obrazovky je nižšia ako 50 Hz;
            • Náklady sa zdajú byť neprimerané;
            • Široký rám okolo displeja;
            • Rozlíšenie – iba F
              l HD;
             • Slabá akustika;
             • Žiadny modul Bluetooth.

             Sony KDL-32WD603

             Hodnotenie: 4.7

             Sony KDL-32WD603

             Náš rebríček je takmer úplne bez televízorov Sony. Dôvodom sú vysoké náklady na japonské zariadenia. Zariadenie Sony KDL-32WD603 môžeme len odporučiť. Cena tohto televízora je približne 20 tisíc UAH. Euro. Aj keď musíme uznať, že aj v tomto prípade je cenovka poriadne predražená. Ako môžete žiadať také peniaze za model s 32″ displejom, ktorý má iba HD rozlíšenie?

             Japonci trvajú na tom, že ich výtvor vytvára obraz so správnymi farbami. Nemožno s tým polemizovať, po zakúpení môžete okamžite začať sledovať bez toho, aby ste sa museli obťažovať s rôznymi úpravami obrazu. Obraz je samozrejme dobre viditeľný zo všetkých uhlov a farby nie sú skreslené. Ale obnovovacia frekvencia obrazovky vás už nepoteší. 50 Hz je však pre takúto diagonálu úplne normálne.

             Telo tohto zariadenia je natreté známou čiernou farbou. Je pekné, že orámovanie displeja bolo veľmi tenké, nebude odvádzať pozornosť od sledovania niektorých akcií. Niekde vnútri televízora sa nachádza modul Wi-Fi 802.11n. Je potrebný na prístup na internet. Áno, tento model podporuje Smart TV! Takže môžete sledovať filmy v online kine a videá YouTube. Jediným sklamaním je rozhranie, ktoré je na míle vzdialené tomu, čo ponúkajú systémy Tizen a WebOS. Nemožno si nevšimnúť ani prítomnosť pomalosti, ktorá sa objavuje v tých najneočakávanejších momentoch. Je viditeľné, že Japonci do televízora nezabudovali výkonné komponenty.

             Sony KDL-32WD603 nepodporuje satelitnú normu DVB-S2. Ak chcete pripojiť satelitnú anténu, musíte si kúpiť aj prijímač. Ostatné štandardy digitálnej televízie sú uznávané bez problémov (hovoríme o DVB-T2 a DVB-C).

             Obraz je dodávaný s mierne hlasným zvukom. Do takého malého zariadenia by sa sotva zmestilo niečo výkonnejšie ako 5-wattové reproduktory. V budúcnosti vám nič nebráni pripojiť zvukový výstup k externému reproduktoru pomocou optického zvukového výstupu.

             Keď už hovoríme o konektoroch, nemôžeme zabudnúť na dve zásuvky HDMI. Môžete ho použiť na pripojenie hernej konzoly a prenosného počítača k televízoru. Na zadnej strane zariadenia sa nachádza aj niekoľko portov USB. Používajú sa najmä na prehrávanie mediálneho obsahu uloženého na externom pevnom disku alebo flash disku. K dispozícii je aj konektor pre slúchadlá. Bohužiaľ, televízor podporuje iba káblové modely, pretože v ňom nie je zabudovaný modul Bluetooth.

             S touto jednotkou sa nemusíte báť, že sa vám drasticky zvýši účet za elektrinu. Televízor sa môže pochváliť aj tým, že je pozoruhodne ľahký – váha pod ním ukázala iba 4,9 kg. Niekto ocení aj SCART. Jeho prítomnosť osloví hlavne tých, ktorí si z nejakého dôvodu stále uchovávajú videokazety. Presne povedané, práve toto rozhranie vás informuje o tom, že televízne vydanie bolo minimálne pred tromi rokmi. Nie je čas, aby obchody výrazne znížili svoje ceny??

             Výhody

             • Maximálne pozorovacie uhly;
             • Dobré podanie farieb;
             • Veľmi tenký rám obrazovky;
             • Smart TV je k dispozícii;
             • To nie je zlý počet konektorov;
             • K dispozícii je možnosť montáže na stenu;
             • Veľmi nízka spotreba energie (45 W).

             Nedostatky

             • Rozlíšenie displeja je len 1366×768 bodov;
             • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
             • Nepodporuje štandardnú satelitnú digitálnu televíziu;
             • Nie je to najlepšie rozhranie Smart TV;
             • Slabá akustika;
             • Žiadny modul Bluetooth.

             Záver

             Toto je zoznam najlepších televízorov na trhu za približne 20 tisíc eur. Euro alebo dokonca o niečo lacnejšie. Ako ste si mohli všimnúť, mnohé modely sú vybavené podporou Smart TV, ktorá vám umožňuje sledovať obsah pomocou najrôznejších online aplikácií. Niektoré televízory sa môžu pochváliť displejom s rozlíšením 4K!

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Comments: 1
  1. Miroslav

   Ako môže byť cena TV vyššia ako 20 000 Euro? Je to náhodná chyba?

   Odpovedať
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: