12 najlepších lavalierových mikrofónov

*Prehľad tých najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Medzi širokou škálou mikrofónov bez ohľadu na technologickú úroveň a kvalitu je jeden špeciálny – mikrofóny so slučkou. Sú to najmenšie modely, ktoré boli pôvodne určené na pripevnenie ku gombíkovej dierke saka, a preto dostali svoje meno. V súčasnosti je táto forma obzvlášť dôležitá v súvislosti s prudkým rozvojom odvetvia videoblogov, streamovania a podobne.

Redakcia Expertology vám prináša prehľad najlepších loopback mikrofónov v roku 2019. Odborníci vybrali 12 modelov na základe výsledkov testov a povesti jednotlivých modelov medzi videoblogermi, pričom vylúčili najdrahšie profesionálne riešenia.

Obsah článku

Ako si vybrať lavalierový mikrofón

Všeobecné zásady a kritériá výberu optimálneho mikrofónu pre vaše kľúčové technické vlastnosti sú do veľkej miery podobné pre akýkoľvek form factor a boli podrobne opísané v našich predchádzajúcich materiáloch. Tu upozorňujeme len na niekoľko vecí, ktoré sa dajú robiť s klopovým mikrofónom.

Smer

V závislosti od úlohy môže mať mikrofón rôznu smerovosť. Tento faktor sa v podstate zohľadňuje pri výbere „veľkého“ štúdiového mikrofónu. Rôznu smerovosť však možno dosiahnuť pomocou týchto všesmerových modelov. A práve tu sa oblasť použitia výrazne zužuje.

Keďže lavalierový mikrofón sa zvyčajne nosí na odeve, otáčanie hlavy respondenta alebo spoluinterviewera radikálne mení smer zdroja zvuku. Pre všesmerový mikrofón nie sú takéto dynamické prevádzkové podmienky kritické, ale ak je smerovosť striktne definovaná, výrazné odchýlky vo vnímanej hlasitosti a čistote sú nevyhnutné.

Vzhľadom na to odborníci odporúčajú na všeobecné účely iba všesmerové modely. Vysoko špecializované riešenia má zmysel kupovať len vtedy, ak máte jasno v tom, na čo sú určené.

Napájanie

Zmenšená veľkosť lavalierových mikrofónov sťažuje napájanie. Hoci väčšina lavalierových mikrofónov je plne pasívna, mikrofón stále potrebuje na svoju prevádzku malé množstvo energie.

Väčšinou sa tento problém rieši tak, že sa fantómové napätie odoberá priamo z konektora slúchadiel do prijímacieho zariadenia. Existuje však dosť zariadení, ktoré do zástrčky nedodávajú ani fantómový prúd. V tomto prípade mikrofón bez vlastného napájania jednoducho nebude fungovať. Tento bod je potrebné zohľadniť pri výbere konkrétneho modelu.

Samozrejme, táto nuansa sa vzťahuje len na drôtové mikrofóny, pretože bezdrôtové musia mať v každom prípade vlastný zdroj napájania.

Hodnotenie najlepších lavalierových mikrofónov

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšie lacné lavalierové mikrofóny1SVEN MK-15081 €
2
  anzi AriMic Lava
 • mikrofón
900 €
3

ANASONIC RP-VC201E-S

1 015 €
4BOYA BY-GM10929 €
Najlepšie drôtové mikrofóny lavaliere1BOYA BY-M11 355 €
2SARAMONIC SR-LMX1+2 989 €
3SARAMONIC LavMic so zvukovým mixérom6 490 €
4RODE SMARTLAV+4 598 €
5SENNHEISER ME 4-N5 480 €
6RODE LAVA

 • ER
 • 15 020 €
  Najlepšie bezdrôtové mikrofóny so slučkou1COMICA CVM-WS509 299 €
  2Sennheiser EW10060 790 €

  Najlepšie lacné mikrofóny so slučkou

  V prvom výbere odborníci Expertology ponúkajú venovať vašu pozornosť najlacnejším mikrofónom z najfunkčnejších, ktoré sú k dispozícii na Slovenskom trhu. Najlepšia voľba pre prvé kroky v oblasti videoblogov, streamovania, žurnalistiky na voľnej nohe a súvisiacich oblastiach.

  SVEN MK-150

  Hodnotenie: 4.6

  SVEN MK-150

  Na prvom mieste je jasný držiteľ rekordu na trhu v cenovej dostupnosti v kombinácii s pomerne dobrými vlastnosťami. Toto je elektretový mikrofón od známej značky SVEN. Musíme hneď povedať, že v ponuke je novší model – MK-170, ale masovú popularitu získal MK-150. Puzdro mikrofónu je vyrobené z čierneho plastu. Dĺžka kábla – 1.8 metrov.

  Tento a všetky ostatné modely v tejto recenzii sú všesmerové a pripájajú sa k prijímaciemu zariadeniu prostredníctvom štandardného mini jack konektora 3.5 mm, na prevádzku používa konektory fantómového prúdu.

  Citlivosť mikrofónu -58 dB. Je schopný prijímať zvukové vibrácie s frekvenciou od 50 do 16 000 Hz. Impedancia 2.2kOhm. Porovnanie kvality zvuku s inými viac-menej porovnateľnými modelmi ukazuje určitú hluchotu zvuku. V tomto prípade to však vzhľadom na zámerne nízke očakávania nemožno považovať za jednoznačnú nevýhodu.

  To, čo je na tomto modeli skutočne nápadné, nie je jeho veľkosť. Šírka 7 mm a dĺžka 9 mm – v absolútnom vyjadrení sa to zdá málo, ale v porovnaní s konkurenčnými modelmi sa príslušenstvo vyznačuje nežiaducou viditeľnosťou na oblečení. Problém zmizne, ak mikrofón pripevníte k nábytku alebo monitoru počítača. Možno ho pripevniť pomocou klipu alebo štandardnej jednorazovej lepiacej pásky.

  Výhody

  • citlivosť;
  • Spoľahlivosť a spoľahlivosť;
  • Predražené;
  • výsledky ďaleko prekonali očakávania používateľov.

  Nevýhody

  • slabý klip.

   anzi AriMic Lava
  • Mikrofón

  Hodnotenie: 4.6

  <ul></div><p>AriMic Lava</p><li>er Microphone“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/23416666195941-3612.jpg“ height=“414″ title=“<ul>AriMic Lava<li>mikrofón“><p>Teraz sa zamyslime nad výrobou mikrofónov čínskej spoločnosti, ktorej názov mnohým ľuďom veľa nepovie, ale tento konkrétny model sa ukázal ako prekvapivo úspešný. Mnohým blogerom na YouTube sa páči najmä video. Mnohí travel-blogeri, recenzenti a streameri zistili, že tento mikrofón sa dá úspešne používať v stacionárnych aj extrémnych podmienkach – v spojení s akčnou kamerou.</p><p>Citlivosť mikrofónu je charakterizovaná rozsahom -30 dB až ±2 dB. Pracovný rozsah snímania zvukových vĺn je 20 Hz až 20 000 Hz. Odpor je trikrát nižší ako u predchádzajúceho modelu, 680 ohmov. Akustický výkon (SNR – redukcia hluku) je viac ako 58 dB.</p><p>Mikrofónová časť príslušenstva je výrazne menšia ako predchádzajúci model. O niečo kratší pripojovací kábel – 1.5m. Mikrofón vyžaduje na prevádzku fantómové napájanie 1 až 10 V.</p><p>Celkovo je tento model viackanálový lavalierový mikrofón relatívne vysokej kvality a so širokým spektrom použitia – na štúdiové nahrávanie rozhovorov alebo dynamické nahrávanie na smartfón či akčnú kameru.</p><p>Osobitnú pochvalu si zaslúži balík. Dokonca aj samotné balenie je veľmi úctyhodné pre takéto lacné príslušenstvo. V samotnom mikrofóne nájdete sadu náhradných protivetrových chráničov – penových a „škrečkov“, konektory, adaptéry, puzdro na prenášanie, náhradný klip. Adaptéry sú najdôležitejšou súčasťou súpravy, pretože umožňujú, aby mikrofón fungoval v počítači aj v prenosnom zariadení.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>kvalitné vnímanie zvuku;</li><li>Kompatibilita zariadení vďaka adaptérom;</li><li>bezproblémovú prevádzku;</li><li>bohatý súbor.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nie je označený.</li></ul><h3><p>ANASONIC RP-VC201E-S</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=PANASONIC RP-VC201E-S

  Ďalší lacný lavalierový mikrofón, tentoraz od známej značky PANASONIC. Je to dynamický obojsmerný mikrofón a jeho obojsmernosť je spôsobená schopnosťou nahrávať stereo zvuk – to je hlavná vlastnosť modelu, ktorú naši odborníci považujú za dôležitú výhodu.

  Citlivosť mikrofónu sa vyhodnocuje ako -48 dB. Šírka pásma detekcie zvuku 100 až 20 tisíc. Hertz. Odpor v nominálnom rozsahu je 1000 ohmov.

  Rozmery mikrofónu – 32x12x21mm, hmotnosť 14g. Puzdro je vyrobené zo striebornošedého plastu. Prípravok je dvojcestná svorka a je pevný bez možnosti otáčania mikrofónovej jednotky. To je jediná hmatateľná nevýhoda – mikrofón sa dá pripnúť len v jednej polohe vo vertikálnom záhybe odevu, takže hlava valca je umiestnená horizontálne (vo vertikálnej polohe bude jeden kanál znieť podstatne tichšie). Dĺžka kábla – 1 meter.

  Výbava tohto modelu je už oveľa chudobnejšia ako u predchádzajúceho modelu, a to nie je nevýhoda spoločnosti PANASONIC, ale len výrazná výhoda

   anzi.

   Výhody

   • Záznamy v stereu;
   • kvalitný zvuk;
   • nízka hladina hluku;
   • Spoľahlivosť a kontinuita.

   Nevýhody

   • Nie je možné otáčať mikrofón na držiaku.

   BOYA BY-GM10

   Hodnotenie: 4.5

   BOYA BY-GM10

   Poslednou položkou vo výbere najlepších lavalierových mikrofónov v roku 2019 je model BOYA, ktorý zaujal komunitu videoblogerov. Zo všetkých opísaných cenovo dostupných riešení je tento mikrofón najviac prispôsobený na spoluprácu s akčnými kamerami.

   V najčistejšej podobe sú kľúčové technické špecifikácie mikrofónu nasledovné: kondenzátorový princíp činnosti, citlivosť -38 dB s prijateľnou chybou 3 dB (nulová úroveň sa počíta ako 1 V

   Zariadenie má frekvenčnú odozvu 1 kHz, vnímateľnú frekvenciu 32 až 18 000 hertzov a odstup signálu od šumu 74 dB SPL.

   Mikrofón je extrémne miniatúrny, takže aj štandardná vetrovka je mnohonásobne väčšia. sa pripája k prijímajúcemu zariadeniu prostredníctvom 1.5 metrov (sú možné úpravy s inými dĺžkami) so štandardnou zástrčkou. Na pripojenie k GoPro HERO3+, Hero4 a podobným akčným modelom je potrebný špeciálny adaptér, ktorý je súčasťou balenia.

   Výsledky testov a skúsenosti mnohých používateľov naznačujú, že najlepšie výsledky tento mikrofón dosahuje práve pri dynamickom snímaní akčnou kamerou. Model je špeciálne navrhnutý pre množstvo nuáns, ktoré nie sú pre laika zrejmé. Používanie mikrofónu na nahrávanie prostredníctvom iných zariadení výrazne „zaostáva“ v kvalite zvuku.

   Výhody

   • Kvalita zvuku;
   • Úzko prispôsobené akčnej kamere;
   • nízka hladina hluku;
   • spoľahlivosť a životnosť;
   • konfigurácia.

   Nevýhody

   • výrazne nižšia kvalita na iných zariadeniach ako akčné kamery.

   Najlepšie drôtové mikrofóny do kokpitu

   Táto kategória v našom prehľade zahŕňa stredne až poloprofesionálne slučkové mikrofóny, ktoré sú dostatočne univerzálne pre širokú škálu aplikácií a majú rozumnú cenu. Prezentované modely sa od seba na niektorých miestach výrazne líšia, ale všetky majú spoločný spôsob pripojenia, a teda aj prenosu – po drôte. Na väčšinu úloh tento formát stačí a za pomerne rozumné peniaze môžete získať slušnú úroveň mikrofónu.

   BOYA BY-M1

   Hodnotenie: 4.9

   BOYA BY-M1

   Začnime lavalierovým mikrofónom, ktorý je vďaka svojej cene „vyžrebovaný“ v rozpočtovej kategórii. Tento model však svojho času vyvolal v kruhoch videoblogerov skutočnú senzáciu práve vďaka kombinácii technologickej úrovne, možností a ceny. Mikrofón sa stále teší masovej akceptácii.

   Nie je to ani samotný mikrofón, ale kompletný súbor funkcií a príslušenstva, vďaka ktorému je tento model povestný svojou všestrannosťou a je vhodný pre širokú škálu kreatívnych povolaní aj mimo nich. Systém sa skladá z dvoch bežných častí – samotného mikrofónu a elektronickej riadiacej jednotky. Od mikrofónu k riadiacej jednotke vedie dlhý kábel (6 metrov) so štandardnou zástrčkou na konci.

   Zástrčka zapadá priamo do miniatúrnej valcovej jednotky. Na svojom tele má mechanický prepínač pre dve polohy – vypnuté/smartfón alebo fotoaparát. Ovládacia jednotka umožňuje jedným jednoduchým pohybom zabezpečiť technickú kompatibilitu mikrofónu s akýmkoľvek prijímacím zariadením. Pre iPhone si však musíte samostatne zakúpiť špeciálny adaptér Apple. Ovládací box má samostatné napájanie – mini batéria LR44. Jeho nabíjanie trvá dlho, mnohí ho po celú dobu životnosti mikrofónu nemuseli meniť ani raz.

   Kľúčové technické parametre tohto modelu: kondenzátorový snímač, všesmerový, impedancia – 1000 ohmov, rozsah detekcie zvuku – 68 až 18000 hertzov, citlivosť -30 dB, úroveň signálu zodpovedá šumu 74 dB.

   Prepínač na ovládacom paneli v skutočnosti vykonáva iba pripojenie alebo odpojenie batérie v závislosti od typu hostiteľského zariadenia. Ak chcete mikrofón používať len so smartfónom, batériu vôbec nepotrebuje. Používatelia sa mierne sťažujú na absenciu svetelného indikátora stavu na spínači. Takáto drobnosť používateľov mätie, čo je nepríjemné.

   Okrem iného má tento model aj dobrú sadu. Sada obsahuje adaptér pre 6.3 mm, veterný štít, šesťmetrový kábel, puzdro, batéria a svorka. Bežným želaním používateľov je aspoň primitívny organizátor pre taký dlhý kábel alebo meracie pásky, ale tie, bohužiaľ, nie sú k dispozícii.

   Výhody

   • všestrannosť;
   • kvalitný zvuk;
   • balík;
   • spoľahlivosť a životnosť;
   • dlhý kábel;
   • primeraná cena.

   Nevýhody

   • Žiadny indikátor napájania – malý, ale nepríjemný.

   SARAMONIC SR-LMX1+

   Hodnotenie: 4.8

   SARAMONIC SR-LMX1+

   Za zmienku stojí aj jednoduchšie, špecializované riešenie – lavalierový mikrofón série SR-LMX1+ od pomerne známej značky takýchto zariadení – SARAMONIC. Tento model je optimalizovaný na prácu so smartfónom. Bola predstavená v septembri 2017 a odvtedy je po nej stály dopyt.

   Ide o všesmerový mikrofón dynamického typu, ktorý sníma zvukové vibrácie v rozsahu 30 až 18 tisíc hertzov. Vyznačuje sa odstupom signálu od šumu 74 dB. Jeho citlivosť je približne -30 dB s chybou do 3 dB (ak 0 dB = 1 V/Pa). Výkon do 120 mV, impedancia 22k. Om.

   Aktívna časť mikrofónu je navrhnutá ako miniatúrna celokovová kapsula. Prechádza prísnou kalibráciou vo výrobnom závode. Zariadenie sa pripája k smartfónu prostredníctvom 1.8-metrový kábel so štandardnou zástrčkou

   RS 3.5 mm na konci. Kábel je vyrobený z pružného, ale pevného materiálu, ktorý je odolný voči roztrhnutiu a pretrhnutiu v dôsledku „únavy“. Okrem hlavného kábla sa dodáva 4 m predlžovací kábel.

   Obmedzenia používania so smartfónmi sú samozrejme podmienené. Mikrofón bude bez problémov fungovať s akýmkoľvek iným zariadením pomocou vhodného adaptéra, ak je to potrebné. Ale aj v takomto úzkom rozsahu aplikácií má tento model veľa obdivovateľov, medzi ktorými sú aj pomerne známi videocestovatelia.

   Výhody

   • kvalitný zvuk;
   • nízka hladina hluku;
   • dlhý predlžovací kábel je súčasťou balenia;
   • Celokovová kalibrovaná hlava;
   • Hodnota za peniaze.

   Nevýhody

   • nie je označený.

   SARAMONIC LavMic so zvukovým mixérom

   Hodnotenie: 4.7

   SARAMONIC LavMic so zvukovým mixérom

   Okrem predchádzajúceho modelu zvážte aj ďalší zaujímavý mikrofón rovnakej značky. Jeho zvláštnosťou sú ďalšie funkcie – možnosť operatívneho mixovania zvuku prostredníctvom špeciálneho modulu.

   Rozmery zariadenia sú 8.3×2.7×3.5 cm, hmotnosť je 107 g. Kľúčové technické parametre týkajúce sa zvuku, tento model má nasledujúce: rozsah vnímania vibrácií – od 20 do 20 tis. Hertz; SNR – 73 dB; citlivosť -30 dB.

   Teraz sa pozrime na ďalšie funkcie. Mikrofón LavMic je minisystém pozostávajúci zo samotného mikrofónu a riadiacej jednotky. Jeho funkcie sú oveľa širšie ako napríklad podobné riešenie v mikrofóne BOYA BY-M1. Tu môžete počas nahrávania priebežne upravovať úroveň a prepínať zo sterea na mono a späť. Na sledovanie mixu v reálnom čase možno použiť bežné slúchadlá, ktoré sú zapojené do rovnakej riadiacej jednotky prostredníctvom štandardnej zástrčky. Napájací mixér poskytuje obvyklú batériu typu AAA.

   Mikrofón je dobre vybavený ďalšími funkciami. Súprava obsahuje niekoľko samostatných káblov špeciálne pre GoPro, pre smartfóny a pre fotoaparáty. Mnohé popisy na webe zdôrazňujú, že tento mikrofón dobre spolupracuje s prístrojmi Apple – iPhone, iPad, iPod. Je potrebné si uvedomiť, že iba tie modely, ktoré majú štandardnú 3.5 mm. Na rovnaký iPhone novej generácie si budete musieť samostatne zakúpiť špeciálny adaptér na

  • ghtning.

   Výhody

   • kvalitný zvuk;
   • spoľahlivosť a kontinuita;
   • všestrannosť;
   • ďalšie funkcie na miešanie a monitorovanie;
   • Napájanie batériou AAA.

   Nevýhody

   • nie je označený.

   RODE SMARTLAV+

   Hodnotenie: 4.6

   RODE SMARTLAV+

   Pokračovanie rebríčka najlepších lavalierových mikrofónov v roku 2019 od Expertology predstavuje zaujímavý model od významnej austrálskej značky RODE. Tento mikrofón nás približuje k profesionálnej technológii.

   Ide o všesmerový kondenzátorový mikrofón. Rozmery zariadenia sú 12×4.5×4.5 mm, váži len 6 g. Pripojenie k prijímaciemu zariadeniu pomocou kábla so štandardným 3-pinovým konektorom.5 mm mini jack.

   Hlavné technické parametre mikrofónu z hľadiska zvuku: rozsah vnímaných vibrácií – od 20 do 20 tisíc. Hertz; citlivosť -35 dB; hranica akustického tlaku – 110 dB SPL; vlastné potlačenie hluku – 27 dBA.

   Balenie obsahuje samotný mikrofón, penový kryt proti vetru, klip na pripevnenie, vrecko.

   Model bol navrhnutý so zámerom poskytovať najvyššiu kvalitu hlasového záznamu. Inžinieri túto výzvu zvládli. Nezávislé testy a spätná väzba od používateľov pri každodennej prevádzke poskytujú účinné potlačenie hluku a jasné rozpoznávanie hlasu pri zvukoch mesta, prírody, verejných priestorov vonku aj vo vnútri. SMARTLAV+ však samozrejme nie je obmedzený len na hlasové rozhovory a monológy.

   Záruka výrobcu na tento model je 12 mesiacov.

   Výhody

   • kvalita materiálov;
   • Takmer profesionálna úroveň;
   • kvalitný zvuk, najmä pri hlasovom nahrávaní;
   • zväzkovanie.

   Nevýhody

   • nie je označený.

   SENNHEISER ME 4-N

   Hodnotenie: 4.6

   SENNHEISER ME 4-N

   Nakoniec sa zamerajme na lavalierový mikrofón s iným zameraním ako takmer všetky vyššie uvedené. Ide o jednosmerný prístup so srdcovým diagramom. Pri kúpe takéhoto mikrofónu si musíte jasne uvedomiť, na čo bude slúžiť a či zvládne pridelené úlohy.

   Myšlienkou ME 4-N bolo navrhnúť lavalierový mikrofón, ktorý zachytí reč aj pri výraznom hluku v pozadí. Bolo rozhodnuté, že bude jednosmerný a presne s kardioidným vzorom, plus možnosť kontroly a potlačenia spätnej väzby.

   Samotná jednotka je mimoriadne kompaktná – iba 12.5 mm, takmer nič neváži, pripája sa na oblečenie pomocou jednoduchého klipu, k prijímaciemu zariadeniu sa pripája pomocou 1″ dlhého kábla.6 metrov. Konektor je štandardný mini-Jack

   S pre konektor 3.5 mm. Kvalita materiálov je úctyhodná a celkom viditeľná aj na takýchto malých častiach príslušenstva.

   Zvukové špecifikácie zariadenia: Rozpoznateľný frekvenčný rozsah od 50 do 18 tisíc. Hertz; citlivosť pri alternatívnom výpočte – 40 mV/Pa; maximálny akustický tlak – 120 dB; ekvivalentný hluk – 31 dB.

   Tento model sa často používa v systémoch bezdrôtového prenosu, ako je napríklad rádiový systém Sennheiser Wireless SK. Jeho všeobecná oblasť použitia je oveľa širšia.

   Výhody

   • kvalita materiálu;
   • Vysokokvalitné rozpoznávanie hlasu v hlučnom prostredí;
   • potlačenie spätnej väzby;
   • spoľahlivosť a kontinuita;
   • jednoduché používanie.

   Nevýhody

   • Neboli zistené žiadne systematické sťažnosti zo strany používateľov.

   RODE LAVA
  • ER
  • Hodnotenie: 4.6

   RODE LAVA<li></div><p>ER“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/43316666195941-7312.jpg“ height=“450″ title=“RODE LAVA</p><li>ER“><p>Tento skvelý výber najlepších lavalierových mikrofónov v roku 2019 podľa Expertology uzatvára ďalší model značky RODE. A je to skutočne profesionálny mikrofón bez akýchkoľvek záväzkov. Podľa očakávania je podstatne drahší ako ktorýkoľvek z vyššie uvedených.</p><p>Spoločnosť navrhla tento kondenzátorový mikrofón ako univerzálne riešenie pre najrôznejšie aplikácie. LAVA</p><li>ER je navrhnutý tak, aby zvládol dynamické hlukové spravodajstvo, štúdiové nahrávky, konferencie a dokonca aj vystúpenia pred tisíckami ľudí na štadiónoch. Takáto vysoká životnosť a bezpečnostná rezerva v každom zmysle s týmto modelom.<p>Samotný mikrofón je mimoriadne plytký – vysoký len 12 mm. Pripája sa pomocou kábla typu MicroDot so štandardnou zástrčkou. Vybavenie tohto modelu si zaslúži samostatnú zmienku. Súprava obsahuje penové a kožušinové trysky, adaptér, dodatočný kábel a príslušenstvo v závislosti od šarže. To všetko je zabalené v robustnom vodotesnom puzdre s priehľadným krytom.</p><p>Kľúčové vlastnosti mikrofónu: Rozoznateľný frekvenčný rozsah od 60 do 18 tis. Hertz; citlivosť -33.5dB; impedancia – 3k. Ohm; odstup signál/šum 69 dB; dynamický rozsah 85 dB.</p><p>Dôležitou vlastnosťou tohto modelu pri posudzovaní celej sady je zavedenie systému konektorov MiCon, pomocou ktorého môžete s minimálnym úsilím a nákladmi vymeniť konektor za požadovaný v závislosti od hostiteľského systému. Tento mikrofón je kompatibilný s rádiovými systémami Sennheiser, AKG, AudioTechnica a ďalšími.</p><p>12 mesiacov oficiálnej záruky výrobcu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>profesionálna úroveň;</li><li>všestranné použitie aj pri veľkom zaťažení;</li><li>kvalita materiálov;</li><li>kvalita záznamu;</li><li>Mimoriadne bohaté nastavenie;</li><li>Výnimočná kompatibilita s inými systémami (MiCon).</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena.</li></ul><h2>Najlepšie bezdrôtové mikrofóny so slučkou</h2><p>Posledná téma prehľadu najlepších lavalierových mikrofónov v roku 2019 od spoločnosti Expertology sa týka bezdrôtových modelov. Tento typ zariadení má celkom zrejmý rozsah použitia – od bežného osobného videoblogovania až po vybavenie klasických hostiteľov televíznych kanálov. Tu sa pozrieme na dve sady lavalierových mikrofónov so všetkým potrebným vybavením. Takéto súpravy sú väčšinou drahé a naši odborníci mali za úlohu nájsť nielen najlepšie riešenia na trhu z hľadiska kvality, ale aj ceny.</p><h3>COMICA CVM-WS50</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=COMICA CVM-WS50

   Najprv sa pozrime na systém slučkových mikrofónov značky COMICA. Tento systém náhlavnej súpravy bol pozitívne prijatý drvivou väčšinou aktívnych používateľov, ktorí zanechávajú komentáre a spätnú väzbu.

   Systém pozostáva z modulov vysielača a prijímača. Každý z nich má anténu a LCD displej, ktorý zobrazuje aktuálne režimy a ďalšie užitočné informácie – úroveň nabitia batérie, silu signálu, stav zvuku.

   CVM-WS50 pracuje na šiestich kanáloch v pracovnom rozsahu 520 až 526 MHz. Dosah prenosu až 60 metrov na otvorenom priestranstve a až 40 metrov v interiéri.

   Vlastná lítium-iónová batéria zabezpečuje prevádzku komunikačného modulu až 4 hodiny bez prerušenia. Možno nabíjať cez zástrčku Micro USB.

   Obsahuje samotný mikrofón; káble; univerzálny hliníkový držiak pre smartfóny so 6″ obrazovkou; držiak na statív s 1/4″ otvorom; penové a kožušinové krytky na čelné sklo. Na rukoväť možno prípadne pripevniť rôzne príslušenstvo. Ak chcete používať mikrofón na priame pripojenie k novému iPhonu, potrebujete adaptér pre

  • ktoré si budete musieť kúpiť samostatne.

   Výhody

   • profesionálna úroveň;
   • Výnimočná kvalita materiálov a vyhotovenia;
   • kvalita záznamu;
   • rozsah;
   • autonómiu;
   • kompletná sada.

   Nevýhody

   • žiadne jasné nevýhody.

   Sennheiser EW100

   Hodnotenie: 4.8

   Sennheiser EW100

   Prehľad najlepších slučkových mikrofónov v roku 2019 od Expertology uzatvára produkt od značky Sennheiser, ktorá je v profesionálnych kruhoch dobre známa. Toto už nie je len profesionálny model, ale špičkové zariadenie. Cena je, samozrejme, neúnosná, ale mali by ste vedieť o existencii takýchto lavalierových mikrofónov, aspoň na doplnenie obrazu. Vzhľadom na svoju špecifickosť sa tento model nepredáva v každom obchode alebo na internete.

   EW100 je tiež kompletný rádiový systém, podobný tomu, ktorý je opísaný vyššie. Vysielač, prijímač, mikrofón a samostatný digitálny vysielač a prijímač. Výkonný vysielač 4. generácie SKP100 premení akýkoľvek káblový dynamický mikrofón na bezdrôtový mikrofón. Systém pracuje vo frekvenčnom rozsahu od 470 do 1800 MHz.

   Kľúčové vlastnosti týkajúce sa zvuku: Rozsah vnímateľných zvukových frekvencií 25 až 18 tisíc. Hertz; odstup signál/šum – 110 dB(A); potlačenie susedného kanála – až 65 dB; blokovanie – 79 dB; počet prijímacích frekvencií – 1680, prednastavených – 12; šírka pásma – 42 MHz.

   Všetky funkčné jednotky systému sú napájané štandardnými batériami AAA. Na napájanie všetkých modulov je potrebných celkovo šesť batérií.

   Systém navrhnutý a optimalizovaný pre dynamické podmienky poľnej žurnalistiky. Pracovné moduly sú spoľahlivé a nenáročné na prevádzku aj skladovanie. Vstupný prah pre zvládnutie systému je tiež nízky – zariadenia sa pomerne ľahko pripájajú, konfigurujú a používajú.

   Výhody

   • profesionálna úroveň;
   • Výnimočná kvalita materiálov a vyhotovenia;
   • vysokokvalitný záznam hlasu v rôznych akustických podmienkach;
   • zväzkovanie;
   • Batérie AAA na napájanie;
   • dvojročná záruka.

   Nevýhody

   • nehorázna cena.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: