14 najlepších robotických vysávačov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Moderné technológie sú pripravené výrazne nám uľahčiť život. Naše babičky a dedkovia museli upratovať metlou. Naši rodičia prešli na používanie vysávača. Takúto úlohu môžeme zveriť robotickému vysávaču, ktorý bude pracovať počas našej neprítomnosti. Až na to, že nie každý robotický vysávač je inteligentný a chytrý. Preto sme sa rozhodli, že vám povieme o tých najlepších, aby ste si mohli byť istí, že neurobíte chybu.

Ako si vybrať robotický vysávač

V súčasnosti sa aj lacné spotrebiče môžu pochváliť dlhou životnosťou a dobrým výkonom. Ale nie robotické vysávače. Schopnosti týchto zariadení úplne závisia od ich ceny. Čím vyššia je cena, tým inteligentnejšie je zariadenie a tým viac snímačov má. Najskôr sa musíte rozhodnúť, koľko ste ochotní minúť. Ak je váš domáci rozpočet obmedzený, nespoliehajte sa na to, že robotický vysávač zmapuje priestor a inteligentne prekoná prekážky.

Ak hovoríme o vlastnostiach takýchto zariadení, najdôležitejšie sú tieto:

 1. životnosť batérie– Ak sa bude upratovať v súkromnom dome alebo veľkom byte, je lepšie vziať si robotický vysávač, ktorý dokáže pracovať na plné nabitie približne hodinu a pol alebo dve hodiny;
 2. Automatický návrat do nabíjacej stanice– Užitočná funkcia, ktorá umožňuje zariadeniu vrátiť sa do východiskového bodu a doplniť zásobu energie;
 3. Počet a typ snímačov– Od toho závisí, ako dokonale sa robotický vysávač vyhne prekážkam a či sa im vôbec vyhne;
 4. Diaľkové ovládanie– možno realizovať pomocou diaľkového ovládača alebo smartfónu, v druhom prípade bude podporované programovanie (pravidelné čistenie možno nastaviť tak, aby prebiehalo v určitých časoch v určitých dňoch v týždni);
 5. Dostupnosť a objem nádoby na prach– vás informuje o tom, koľko odpadu dokáže zariadenie pozbierať;
 6. Podpora mokrého vytierania– Najužitočnejšou vlastnosťou robotického vysávača je, že je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako sa zbaviť aj tých najmenších prachových častíc;
 7. Metóda filtrovania– V ideálnom prípade by mal mať robotický vysávač vymeniteľný filter HEPA11, ktorý mu umožní vypúšťať len ten najčistejší možný vzduch;
 8. Počet prevádzkových režimov– To závisí najmä od toho, aké senzory vysávač má a ako inteligentná je elektronika v jeho vnútri;
 9. Obmedzenie priestoru pre robotický vysávač– možno realizovať pomocou špeciálneho príslušenstva a možno ho naprogramovať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Pokiaľ ide o orientáciu, už sme vyššie spomenuli, že najlacnejšie modely nemajú žiadne snímače. Stredne rozpočtové zariadenia zvyčajne dostávajú určité množstvo infračervených senzorov. Existujú aj robotické vysávače s optickými senzormi – podobnými tým, ktoré sa používajú v kvadrokoptérach. Môžu byť vybavené aj gyroskopickým senzorom. Drahé robotické vysávače sú také dobré v detekcii prekážok, že dokážu rozpoznať aj schody!

Nakoniec poznamenávame, že tieto zariadenia sa od seba líšia sacím výkonom. Ak čistíte miestnosť s linoleom, parketami alebo laminátom, 15 wattov je viac než dosť. A ak máte doma domáce zvieratá, bude lepšie, ak si vyberiete model s dvojnásobným sacím výkonom. No na čistenie koberca je potrebný ešte pokročilejší robotický vysávač – na túto úlohu nebude stačiť ani 100 wattov. V miestnosti s kobercom je však lepšie použiť klasický vysávač.

Najlepšie robotické vysávače

NomináciaUmiestnenieNázovCena
NAJLEPŠIE ROBOTICKÉ VYSÁVAČE S NÍZKYM ROZPOČTOM1ELARI SmartBot
SBT-001A
10 985 €
2iBoto Aqua X220G10 890 €
3REDMOND RV-R1509 970 €
4KITFORT KT-5315 690 €
5REDMOND RV-R3507 289 €
Najlepší vysávač na suché vysávanie1Robotický vysávač Xiaomi Mi (globálne)18 960 €
2iRobot Roomba 69816 800 €
3

olaris PVCR 1020 FusionPRO

11 999 €
4Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 1S20 980 €
Najlepšie robotické vysávače na suché a mokré čistenie1iRobot
aava Jet m6
44 440 €
2Roborock S5 MAX (RU)34 990 €
3Okami U90 Vision29 990 €
Najlepšie robotické vysávače na mokré čistenie1iRobot
aava 390T
20 700 €
2i

 • fe W400
 • 14 790 €

  Najlepšie robotické vysávače s nízkym rozpočtom

  ELARI SmartBot
  SBT-001A

  Hodnotenie: 4.5

  ELARI SmartBot</div><p>Ush SBT-001A“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/3241666198051-1314.jpg“ height=“400″ title=“ELARI SmartBot <br />SBT-001A“></p><p>Lacné robotické vysávače majú zvyčajne ohavnú batériu. Nie však ELARI SmartBot <br />SBT-001A. Obsahuje lítium-iónovú batériu s kapacitou až 4400 mAh. Plne nabitý počas dvoch hodín! Na dosiahnutie tohto cieľa musí byť zariadenie pripojené k elektrickej zásuvke 240 minút. Stručne povedané, rýchle nabíjanie tu nie je implementované, ale to je v tomto cenovom segmente bežné.</p><p>Tento model nie je najlacnejší. Tvorcovia ho preto vybavili aspoň nejakými elektronickými mozgami. Robotický vysávač má niekoľko režimov. Postupne si vytvára mapu miestnosti, po ktorej sa začne pohybovať menej chaoticky. Nemôžete však dúfať v dokonalý výsledok, pretože sa nemôže pochváliť žiadnymi senzormi.</p><p>ELARI SmartBot <br />SBT-001A je k dispozícii v troch farbách. Na krabici nájdete zmienku o hlasovej asistentke Alice. Je totiž vybavený zabudovaným rozhraním Wi-Fi, čo znamená, že môže úspešne prijímať hlasové príkazy z inteligentnej domácnosti spoločnosti Yandex. Podporuje aj zabudovanie ekosystému Google Home a Smart Home. Nemusíte sa teda približovať k vysávaču a stláčať tlačidlo – stačí použiť smartfón.</p><p>Lacné robotické vysávače majú zvyčajne len bočnú kefu. Dodáva sa však aj s turbo kefou. Majte však na pamäti, že to bude mať negatívny vplyv na výdrž batérie. V krabici so zariadením je prítomná aj nádoba na vodu, čo naznačuje možnosť úplného mokrého čistenia. Získate aj nabíjaciu základňu. Neočakávajte však, že sa k nej robotický vysávač sám vráti – vytvorí mapu miestnosti, ale nie takú podrobnú. Žiadne dobré senzory na skenovanie okolia. Sú osudom oveľa drahších zariadení, o ktorých vám tiež povieme.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Dodáva sa s turbo kefou;</li><li>K dispozícii je mokré čistenie;</li><li>Má veľmi veľký odpadkový kôš;</li><li>Dlhodobá autonómna prevádzka;</li><li>Vysávač je možné ovládať pomocou smartfónu;</li><li>K dispozícii je dobrý jemný filter;</li><li>Hmotnosť nepresahuje 2,3 kg;</li><li>Cenovku nemožno označiť za mimoriadne vysokú.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nie je k dispozícii rýchlonabíjačka;</li><li>Aplikácia pre smartfón nebola úplne vyvinutá;</li><li>Optické senzory by boli fajn.</li></ul><h3>iBoto Aqua X220G</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=iBoto Aqua X220G

  Chcete si zaobstarať lacný robotický vysávač, ktorý bude vykonávať nielen suché, ale aj mokré čistenie? V takom prípade vám odporúčame pozrieť sa na iBoto Aqua X220G. Dodáva sa s dvoma nádobami. Prvý je určený na utieranie prachu, má objem 0,25 l. To je celkom slušná hodnota, najmä pre zariadenie relatívne nízkej triedy. Druhá nádoba má objem 0,12 l a je naplnená vodou. Vďaka tomu je tento model najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí majú doma parkety alebo laminátovú podlahu.

  Zariadenie je pripravené na čistenie dostatočne veľkých miestností. Napájanie batériou s kapacitou 2000 mAh. Paradoxne má dostatočný výkon na čistenie aspoň hodinu a pol. Škoda, že sa zariadenie nemôže samo vrátiť do nabíjacej stanice. Nie každý chce byť nabitý na dlhý čas.

  Tento robotický vysávač má v podstate tri dráhy pohybu. Môže sa pohybovať pozdĺž stien, špirálovito a kľukato. Zariadenie dostalo aspoň niekoľko infračervených senzorov, vďaka ktorým včas rozpozná prekážky. Zariadenie má aj infračervený prijímač. To znamená, že na prepínanie medzi režimami môžete použiť diaľkové ovládanie. Chýba len bezdrôtový modul, takže sa nemôžete spoľahnúť na programovanie robotického vysávača.

  Inak ide o typické lacné zariadenie, ktorého možnosti sa raz začnú strácať. Dobrý darček a nie zlá voľba pre tých, ktorí ešte nie sú pripravení minúť na takéto zariadenie žiadnu vážnu sumu.

  Výhody

  • K dispozícii je suché aj mokré čistenie;
  • Dlhá výdrž batérie;
  • K dispozícii sú infračervené snímače;
  • Veľký počet druhov pohybu;
  • K dispozícii je bočná kefka;
  • Slušný sací výkon;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • Hmotnosť nepresahuje 1,75 kg;
  • Cena nie je príliš vysoká.

  Nevýhody

  • Zariadenie nemá rýchlonabíjačku;
  • Nie je schopné sa samo vrátiť do nabíjacej stanice;
  • Žiadny bezdrôtový modul Wi-Fi.

  REDMOND RV-R150

  Skóre : 4.5

  REDMOND RV-R150

  Tento robotický vysávač nájdete v mnohých Slovenskách obchodoch, ktoré predávajú podobné výrobky. Jeho cenu nemožno označiť za mimoriadne nízku, ale nie je ani príliš vysoká. Vďaka tomu je po ňom stály dopyt. A ľudia milujú jeho šikovnosť.

  Na začiatok je vysávač vybavený 14 infračervenými senzormi, ktoré mu umožňujú pomerne dobre upratovať v priestore. Umožňujú mu relatívne dobrú navigáciu v priestore. Zariadenie aspoň príliš často nezasahuje do nábytku. Ak upratujete na prvom poschodí súkromného domu, nevšimne si len začaté schody.

  Celkovo je možné vybrať štyri typy pohybu. Vysávač môžete napríklad rozbehnúť do špirály alebo mu prikázať, aby jazdil po stenách. Je potešujúce, že po dokončení čistenia sa zariadenie odošle do nabíjacej stanice. Je to takmer jediný robotický vysávač v tomto cenovom segmente s takouto funkciou! Prácu zariadenia zabezpečuje lítium-iónová batéria s kapacitou 2600 mAh. To úplne postačuje na čistenie po dobu najmenej jeden a pol hodiny.

  Prepínanie medzi režimami čistenia sa ovláda diaľkovým ovládaním. Používateľ môže nastaviť čas čistenia a vysávaču poslať ďalšie jednoduché príkazy. Je škoda, že výrobcovia REDMOND RV-R150 nevybavili nejakým bezdrôtovým modulom. Bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte, používanie mobilnej aplikácie by vám prinieslo veľa možností.

  Súčasťou nástavca je 0,35l nádoba na prach. Sací výkon tohto modelu nepresahuje 18 wattov, takže dobré čistenie kobercov nestojí za nádej. Nemožno ignorovať možnosť mokrého vytierania, aj keď je to úplne jednoduché.

  Výhody

  • K dispozícii sú štyri režimy jazdy;
  • Infračervené senzory sú prítomné;
  • Nie je veľmi drahé;
  • Dlhotrvajúca autonómna prevádzka;
  • Sám sa presunie k nabíjacej stanici;
  • Nádoba na prach je dostatočne veľká na to, aby sa do nej zmestil prach;
  • K dispozícii je mokré vytieranie;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • Bočná kefa.

  Nevýhody

  • Neimplementuje rýchle nabíjanie;
  • Nemôžete synchronizovať s mobilnou aplikáciou;
  • Priehradka na vodu je pomerne malá;
  • Telo sa rýchlo pokryje prachom.

  Kitfort KT-531

  Hodnotenie: 4.6

  Kitfort KT-531

  Ešte pred niekoľkými rokmi bolo nemožné si predstaviť, že by sa robotický vysávač predával len za 5 tis. Euro. A teraz je Kitfort KT-531 hodnotený presne za túto cenu. Môžete nadobudnúť dojem, že tento model nevie absolútne nič a je len hračkou pre mačku, ktorá sa na ňom rada vozí. Ale nie, veľa pozitívnych recenzií hovorí inak. Ľudia však neskrývajú skutočnosť, že zariadenie je vážne obmedzené vo svojich schopnostiach.

  Vzhľad zariadenia nie je veľmi zvláštny. Jeho telo je vyrobené z bieleho plastu a má okrúhly tvar. Mäkké nárazníky zabránia tomu, aby vysávač poškriabal nohy stola a iný nábytok. Zariadenie bohužiaľ nemá žiadne senzory. Práve vďaka ich absencii mohol výrobca znížiť cenu o toľko. V dôsledku toho má spotrebič tri režimy pohybu, ale žiadny z nich nie je šikovný. Väčšinou sa pohybuje po stene alebo sa náhodne kĺže po miestnosti, pričom sa odráža od prekážok. Ak bývate v dvojdomku, nie je to najlepšie riešenie – čistiaci prostriedok môže vybehnúť z miestnosti a potom spadnúť zo schodov.

  Bezdrôtové moduly chýbajú aj tu. Prístroj je vybavený infračerveným prijímačom, ktorý prijíma príkazy z diaľkového ovládania. To opäť výrazne obmedzuje funkčnosť vysávača. Diaľkovým ovládačom napríklad nemôžete spotrebiču prikázať, aby čistil v určitom čase.

  Sací výkon tohto zariadenia nepresahuje 15 wattov. To znamená, že by ste ho mali používať na laminát, parkety, linoleum a iné hladké povrchy. Nezvládne koberec. To však platí pre väčšinu robotických vysávačov.

  Kitfort KT-531 je jednoduchý v prevádzke. Práca poskytuje malú batériu, ktorej kapacita je len 1000 mAh. Pri plnom nabití je spotrebič pripravený na prevádzku maximálne hodinu. Rýchlonabíjanie tu nie je zavedené, takže vysávač môže začať opäť pracovať až po 360 minútach. Samozrejme, tento model nedokáže sám nájsť nabíjaciu stanicu, pretože mu chýbajú všetky druhy senzorov.

  Výhody

  • Veľmi nízke náklady;
  • Veľká nádoba na prach;
  • K dispozícii je mäkký nárazník;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • K dispozícii je bočná kefka;
  • Čo najjednoduchšia údržba;
  • Hmotnosť najviac 1,75 kg.

  Nevýhody

  • Nemôže sa samostatne vrátiť do nabíjacej stanice;
  • Nie sú tu absolútne žiadne senzory;
  • Čistenie nie je možné nastaviť na určitý čas;
  • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
  • Žiadna rýchlonabíjačka.

  REDMOND RV-R350

  Hodnotenie: 4.6

  REDMOND RV-R350

  Tento robotický vysávač je k dispozícii len v čiernej farbe. Jeho telo je vyrobené z pomerne lacného plastu, ktorý aktívne zachytáva prach. To znamená, že zariadenie budete musieť z času na čas utrieť handričkou, aby si zachovalo svoj reprezentatívny vzhľad.

  Ak sa nad tým zamyslíte, model REDMOND RV-R350 sa od väčšiny svojich kolegov výrazne líši. Spotrebič je veľmi jednoduchý. Na zariadení je miesto len pre jedno tlačidlo. V dôsledku toho nemôžete zmeniť režim – robotický vysávač bude jazdiť náhodne po miestnosti, nemožno ho prinútiť, aby sa pohyboval napríklad pozdĺž stien. Z času na čas narazí na prekážku a zmení smer svojho pohybu. Nohy stola by sa nemali poškodiť, pretože konštrukcia je doplnená mäkkým nárazníkom.

  Ako ste si uvedomili, neobsahuje žiadne senzory. REDMOND RV-R350 nie je o nič inteligentnejší ako bežný vysávač. Nemôžete ho ani vopred naprogramovať na čistenie v pevne stanovenom čase. A to aj napriek tomu, že pod rovnakou značkou sú k dispozícii rýchlovarné kanvice a iné spotrebiče, ktoré sú vybavené bezdrôtovými modulmi, prostredníctvom ktorých sa diaľkové ovládanie. Nie je k dispozícii ani diaľkové ovládanie.

  Prejdime však k prednostiam zariadenia, pretože nejaké má. Mokré mopovanie poteší kupujúceho. Stačí použiť mokrú handričku, ale na laminátové a drevené podlahy to stačí, najmä pri pravidelnom čistení. Pokiaľ ide o sací výkon, ten nepresahuje 10 wattov. Ak nebudete s čistením otáľať, pravdepodobne nebudete potrebovať veľa energie. Ďalšou nespornou výhodou je pomerne dlhý chod na plné nabitie – robotický vysávač je pripravený pracovať takmer hodinu a pol. Časom sa však tento parameter zníži, pretože batéria je vyrobená technológiou nikel-melchium. Približne po troch rokoch budete musieť vymeniť batériu alebo kúpiť úplne nový robotický vysávač.

  Výhody

  • K dispozícii je bočná kefka;
  • Nie najmenšia nádoba na prach;
  • K dispozícii je mokré čistenie;
  • Váži menej ako 1,7 kg;
  • Dlhá životnosť batérie;
  • Nízke náklady.

  Nevýhody

  • Nízky sací výkon;
  • Puzdro na seba doslova priťahuje prach;
  • Len jeden režim prevádzky;
  • Nie je implementované diaľkové ovládanie;
  • Žiadna podpora rýchleho nabíjania;
  • Nie je možné nájsť samotnú nabíjaciu stanicu;
  • Používa nikel-melchium batériu.

  Najlepšie robotické vysávače na chemické čistenie

  Robotický vysávač Xiaomi Mi (Global)

  Hodnotenie: 4.8

  Robotický vysávač Xiaomi Mi (globálne)

  Mnohé zariadenia od Xiaomi majú biele telo. Robotický vysávač Mi nie je výnimkou. Tento model patrí do stredného cenového segmentu a výrobca nešetril na vysokokapacitnej batérii. Vysávač je pripravený pracovať dve a pol hodiny! To vám umožní vyčistiť niekoľko miestností, aj keď sú pomerne veľké.

  Tento model je určený výlučne na chemické čistenie. Všetok voľný priestor vo vnútri zariadenia je vyhradený pre nádobu na prach, takže jeho objem je 0,42 litra. Môže sa tiež pochváliť jemným filtrom, ktorý riadne plní svoju úlohu. Negatívny vplyv na vysávač majú aj snímače ultrazvukového a infračerveného typu. Umožňujú elektronike „vidieť“ celé okolie a vytvoriť mapu miestnosti. Čím častejšie čistíte, tým menej často sa spotrebič stretáva s prekážkami. A môžete to robiť aspoň každý deň – správanie vysávača môžete naprogramovať do aplikácie v smartfóne. Komunikuje so smerovačom cez Wi-Fi. Môže byť tiež integrovaný do ekosystémov Yandex alebo Xiaomi. V prvom prípade robotický vysávač rozpozná hlasový asistent „Alice.

  Výhody

  • Automaticky sa vráti do nabíjacej stanice;
  • K dispozícii sú ultrazvukové a infračervené snímače;
  • Mnoho druhov pohybu;
  • Dodáva sa s elektrickou kefkou;
  • Priestranná nádoba na prach;
  • Ovládanie zo smartfónu;
  • Dlhý čas práce na plné nabitie.

  Nevýhody

  • Vyžaduje adaptér pre ruskú zásuvku;
  • Nepodporuje mokré čistenie;
  • Magnetický pásik na obmedzenie čistiacej plochy je potrebné zakúpiť samostatne;
  • Nadmerná hladina hluku.

  iRobot Roomba 698

  Hodnotenie: 4.7

  iRobot Roomba 698

  Tento relatívne malý robotický vysávač dokáže potešiť niekoľkými pokročilými technológiami. Obsahuje napríklad bezdrôtový modul Wi-Fi. Umožňuje vám pripojiť sa k zariadeniu pomocou smartfónu pomocou špeciálnej aplikácie. Ďalej môžete vysávač naprogramovať všetkými spôsobmi. Najmä v určitých dňoch v týždni je nariadená aktivácia.

  Tento model je určený na chemické čistenie. Dokáže potešiť dobrým sacím výkonom. Prach padá do príslušnej nádoby. Jeho objem je až 0,6 l. To je slušná hodnota, ktorá vám umožní nezabudnúť na vyprázdnenie pomerne zriedkavo. Vysávač má aj jemný filter, ktorý umožňuje vyfukovanie čistého vzduchu.

  Off-line prevádzka iRobot Roomba 698 poskytuje lítium-iónovú batériu s kapacitou 1800 mAh. Zdanlivo bezvýznamná suma. Stačí to však na dve hodiny čistenia. V neposlednom rade sa vysávač po čistení sám položí na nabíjaciu stanicu. Pomáhajú ju dosiahnuť početné senzory.

  Samozrejme, tento model nemožno označiť za dokonalý. Nie je dodávaný so žiadnymi peknými doplnkami. Turbo kefa by bola pekná, ale je úspornejšia, než si myslíte. Je tiež mätúce používať aplikáciu, ktorú neovláda každý človek. Nie každý má rád hluk vysávača narážajúceho na stenu alebo nábytok. Po niekoľkých mopovaniach však šikovne manévruje okolo prekážok. Alebo nie – niektorí zákazníci sa stretli s nestabilným správaním vysávača.

  Dobré body

  • Sám sa odvezie k nabíjacej stanici;
  • Veľmi priestranná nádoba na prach;
  • K dispozícii je jemný filter;
  • Nezabudlo sa ani na bočnú kefku;
  • Zabudovaný modul Wi-Fi;
  • Dlhá autonómna prevádzka;
  • Nabíjanie netrvá dlhšie ako tri hodiny.

  Nevýhody

  • Existujú kópie, ktoré sa pohybujú len chaoticky;
  • Nie je k dispozícii mokré čistenie;
  • Zlé vybavenie;
  • Ťažko pochopiteľná aplikácia.

  olaris PVCR 1020 FusionPRO

  Hodnotenie: 4.6

  Polaris PVCR 1020 FusionPRO

  Ide pravdepodobne o jeden z najkrajšie vyzerajúcich robotických vysávačov v segmente lacných vysávačov. Áno, takmer celé telo je vyrobené z bežného čierneho plastu. Vrchná časť má však štýlový vzor, ktorý pripomína vzor na panvici. Používanie je veľmi jednoduché – na spustenie stačí stlačiť tlačidlo. To však neznamená, že zariadenie nemá rôzne režimy prevádzky. Diaľkový ovládač sa používa na prepínanie medzi dvoma. Možno ho použiť aj na naprogramovanie robotického vysávača na upratovanie v určité dni v týždni. Pripojenie Wi-Fi tu však nie je k dispozícii, takže na používanie mobilnej aplikácie musíte zabudnúť.

  Sací výkon tohto modelu je 25 W. Nie je to zlá hodnota, ktorá umožňuje aktívne zbierať prach z mnohých hladkých povrchov. Ani koberec nezostane nedotknutý – na jeho čistenie môžete použiť priloženú turbo kefu. V krabici s prístrojom sa nachádza aj sada filtrov, nabíjačka, nabíjacia základňa, spomínaný diaľkový ovládač a štyri bočné kefky. Nie je to zlá súprava pre relatívne lacný robotický vysávač!

  Prevádzku zariadenia zabezpečuje lítium-iónová batéria. Jeho kapacita nepresahuje 2600 mAh. Vďaka tejto funkcii zostáva zariadenie ľahké a pomerne kompaktné. A vystačí približne na dve hodiny čistenia. Je škoda, že nabíjanie takejto batérie trvá príliš dlho – približne 350 minút.

  Polaris PVCR 1020 FusionPRO obsahuje infračervené senzory. Umožňujú zariadeniu celkom dobre sa orientovať v priestore. Dokonca sa sama vráti do nabíjacej stanice, čo je skvelé. Niet divu, že tento model väčšinou zhromažďuje len pozitívne recenzie. A prach, ktorý sa hromadí v domoch ich majiteľov.

  Výhody

  • Dodáva sa s turbo kefou;
  • Slušná výdrž batérie;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • Sám sa vráti do nabíjacej stanice;
  • Má infračervené senzory;
  • K dispozícii je jemný filter;
  • Vrecko na prach má objem až 0,5 litra;
  • Váži 2,2 kg;
  • Cenovku nemožno označiť za mimoriadne vysokú.

  Nevýhody

  • Mokré čistenie nie je k dispozícii;
  • Nie je implementované rýchle nabíjanie;
  • Žiadny zabudovaný modul Wi-Fi.

  Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 1S

  Hodnotenie: 4.6

  Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 1S

  Možno ide o jeden z najlepších robotických vysávačov spomedzi tých, ktoré majú relatívne nízku cenu. Za cenu robotického vysávača približne 20 tisíc. Získate zariadenie, ktoré je určené na chemické čistenie. Vo vnútri má veľmi výkonný motor, a preto v miestnosti nie je ani náznak prachu. To znamená, že 58-wattový výkon vysávača by stále nebol vhodný na čistenie kobercov. Nemôže ani vyliezť – prax ukazuje, že tento vysávač ťažko na takéto prekážky, často to nemôže prejsť aj veľmi nízky prah (ak najprv urobil zrýchlenie).

  Prach sa zhromažďuje v nádobe s objemom 0,42 litra. Výrobca nezabudol na kvalitný filtračný systém, takže sa von dostáva len ten najčistejší vzduch. Aj Číňania zaviedli do svojej tvorby optické senzory. Umožňujú zariadeniu kvalifikovane vytvoriť mapu priestoru. Pomocou aplikácie môžete ďalej obmedziť upratovanie na konkrétnu miestnosť alebo virtuálnu stenu jednoduchým nakreslením na ňu. Druhý prípad bude užitočný pre tých, ktorí žijú v súkromnom dome – nedovolí, aby robotický vysávač spadol zo schodov.

  Ako sa na takéto zariadenie patrí, dokáže sa pohybovať kľukato, pozdĺž steny a po iných trajektóriách. Keď je energia nízka alebo sa zdá, že úloha je splnená, robotický vysávač sa automaticky vráti do svojej dobíjacej stanice. Mimochodom, zariadenie využíva lítium-iónovú batériu s kapacitou 5200 mAh. Ak je plne nabitý, môže robotický vysávač pracovať až dve a pol hodiny. Častokrát sú však výsledky menej pôsobivé, najmä ak pripojíte elektrický kefový nástavec.

  Upozorňujeme, že nie je k dispozícii diaľkové ovládanie. Ovládanie je pridelené výhradne aplikácii v smartfóne, ktorú nie je ľahké naučiť sa. Zabudovaný modul Wi-Fi vám tiež umožňuje vložiť vysávač do ekosystému „Yandex“ alebo Xiaomi. Vďaka tomu môžete začať upratovať jediným hlasovým príkazom.

  Výhody

  • Veľký počet typov pohybu;
  • Oblasť čistenia sa dá ľahko obmedziť;
  • Prítomné sú infračervené senzory;
  • Zabudovaný modul Wi-Fi;
  • Vysoký sací výkon;
  • K dispozícii sú všetky druhy programov;
  • Dodáva sa s elektrickou kefou;
  • Veľká nádoba na prach;
  • Dlhá životnosť batérie;
  • Sám ide do nabíjacej stanice.

  Nevýhody

  • Žiadna rýchlonabíjačka;
  • Aplikácia nie je taká jednoduchá na naučenie, ako by ste chceli;
  • Nepracuje dobre s prahovými hodnotami;
  • Cena nemusí niektorým ľuďom vyhovovať.

  Najlepší vysávač na mokré a suché vysávanie

  iRobot
  aava Jet m6

  Hodnotenie: 4.9

  : #q-product-10: #q-product-10iRobot</div><p>aava Jet m6″ src=“/wp-content/uploads/2023/11/66716666198051-4214.jpg“ height=“400″ title=“Kotva: #q-product-10iRobot <br />Jet m6″></p><p>Je to jeden z najdrahších robotických vysávačov predávaných v Slovenskom maloobchode. Vzhľadom na to nie je prekvapením, že má množstvo senzorov a pokročilej elektroniky. Zariadenie sa dokonale orientuje v priestore a dostatočne rýchlo vytvorí mapu miestnosti. Môžete mu potom prikázať, aby vyčistil konkrétnu miestnosť. Jednoduché obmedzenie oblasti čistenia pomocou virtuálnej steny. Zabraňuje pádu čistiaceho prostriedku zo schodov. Aj iRobot <br />aava Jet m6″ sa bez problémov vráti do nabíjacej stanice.</p><p>Napriek množstvu moderných komponentov váži zariadenie len 2,2 kg. Aj napriek tomu však nie je pripravený na prekonanie prahov vysokých 2-3 mm. Koberce sú už minulosťou. Zariadenie však bolo primárne vytvorené na čistenie miestností s hladkou podlahou – bežný vysávač by túto prácu zvládol lepšie.</p><p>Tento model môže byť spokojný nielen so suchým, ale aj s mokrým čistením. Prvý sa vykonáva pomocou jednorazovej alebo opakovane použiteľnej utierky (nie je tu kompletný zberač prachu). Druhý sa dá použiť len vtedy, ak naplníte vhodnú nádobu vodou. Namiesto toho môžete navlhčiť vhodnú utierku – súčasťou balenia je utierka na opakované použitie aj niekoľko jednorazových utierok. Skrátka, všetko závisí od toho, ako je miestnosť znečistená, ako pravidelne sa podlaha čistí.</p><p>Väčšinou iRobot <br />Jet m6 bol navrhnutý na použitie v skladoch a obchodných centrách. Hlavnou funkciou robotického vysávača je v tomto prípade spojenie niekoľkých zariadení do jedného systému. Robotické vysávače si nebudú navzájom prekážať a spoločne zvládnu aj veľmi veľkú miestnosť. Zjednotenie pomocou zabudovaného pripojenia Wi-Fi. Dá sa používať aj na diaľkové ovládanie – stačí si do smartfónu nainštalovať vlastnú aplikáciu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>K dispozícii sú všetky programy;</li><li>Viacero jednotiek možno prepojiť do siete;</li><li>Čistenie za sucha aj za mokra je možné;</li><li>Dlhá životnosť batérie;</li><li>Automaticky sa vráti do nabíjacej stanice;</li><li>Zabudované pripojenie Wi-Fi;</li><li>Dobrý sací výkon;</li><li>Neváži viac ako 2,2 kg;</li><li>Minimálna hladina hluku.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Chemické čistenie sa realizuje len pomocou utierok;</li><li>Mimoriadne vysoké náklady;</li><li>Aplikáciu nemožno nazvať používateľsky prívetivou.</li></ul><h3>Roborock S5 MAX (RU)</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Roborock S5 MAX (RU)

  Navonok tento robotický vysávač nijako zvlášť nevyniká oproti svojim kolegom. Má okrúhly tvar a jeho telo je z väčšej časti natreté typickou čiernou alebo bielou farbou. Keď však zariadenie dostanete do rúk, zistíte, že tvorcovia použili drahý plast. Ďalším rozdielom je vnútro zariadenia. Napríklad sú tu súčasne dva kontajnery. Prvý má objem 0,46 litra a je určený na zber prachu. Sací výkon je mimochodom 58 W. Vďaka tomu je veľmi účinný – je nepravdepodobné, že by sa niekde na podlahe povaľoval prach. Druhá nádoba musí byť naplnená vodou. Aspoň ak plánujete mokré čistenie. Má objem 0,28 litra. Stačí na vytretie podlahy v jednej alebo dvoch aj pomerne veľkých miestnostiach.

  Toto zariadenie obsahuje bezdrôtový modul Wi-Fi. Umožňuje zapojiť zariadenie do ekosystému Xiaomi a Yandex a spustiť čistenie jednoduchým hlasovým príkazom. Takýto modul tiež uľahčuje pripojenie smartfónu, na ktorý je potrebné nainštalovať príslušnú aplikáciu. Potom budete môcť nastaviť oblasť upratovania a nastaviť úlohu, ktorá sa má vykonať v určité dni v týždni. Vytváranie virtuálnych stien je k dispozícii v nástroji. Pri vytieraní sa vám nebude rozbiehať po koberci. A pri chemickom čistení táto stena chráni vysávač pred rebríkom.

  Roborock S5 MAX má niekoľko optických senzorov, ktoré mu pomáhajú vytvoriť mapu miestnosti a uložiť ju do pamäte. Po vytvorení nebude narážať do nábytku a bude sa zaoberať len malými prekážkami z predchádzajúceho nastavenia vysávača. Umožňuje tiež, aby sa vysávač sám vrátil do nabíjacej stanice.

  Napájanie pomocou 5200mAh lítium-iónovej batérie. Plné nabitie vystačí aspoň na dve hodiny čistenia.

  Výhody

  • Je v ňom zabudovaný bezdrôtový modul Wi-Fi;
  • Hlasový asistent Alice je podporovaný;
  • Vynikajúci sací výkon;
  • K dispozícii je nielen suché, ale aj mokré čistenie;
  • Sama sa vráti, aby sa dobila;
  • Dodáva sa s elektrickou kefkou;
  • Optické senzory sú prítomné;
  • Dlhá životnosť batérie;
  • Má jemný filter.

  Nevýhody

  • Zvýšená hladina hluku;
  • Nie je implementované rýchle nabíjanie;
  • Vysoké náklady;
  • Nie je najjednoduchšie pochopiť počiatočné nastavenie.

  Okami U90 Vision

  Hodnotenie: 4.8

  Okami U90 Vision

  Tento robotický vysávač sa príliš nelíši od svojich kolegov. Má však niektoré funkcie. Je napríklad vybavený optickými senzormi s vysokým rozlíšením. Vďaka tomu sa zariadenie dokonale pohybuje v priestore a len zriedka naráža na prekážky. A ak sa tak stane, zachráni ho mäkký nárazník, ktorý zabráni poškodeniu zariadenia. Elektronika v zariadení Okami U90 Vision sa snaží vytvoriť dokonalú mapu miestnosti, po ktorej môžete objednať upratovanie len v konkrétnej miestnosti.

  Na ovládanie robotického vysávača môžete použiť dve veci. Najjednoduchší spôsob používania diaľkového ovládania. Umožňuje však používať len časť jej funkcií. Ak chcete napríklad naprogramovať upratovanie na konkrétne dni v týždni, najlepšie je nainštalovať si do smartfónu aplikáciu. Komunikácia v tomto prípade prebieha prostredníctvom siete Wi-Fi, takže nemusíte byť s vysávačom v rovnakej miestnosti.

  Okami U90 Vision je napájaný lítium-iónovou batériou s kapacitou až 2600 mAh. Plné nabitie vydrží na čistenie jeden a pol až dve hodiny. Potom sa sám odvezie k nabíjacej stanici. Mal by na ňom zostať približne 240 minút, potom sa vysávač môže spustiť z toho istého miesta, kde skončil.

  Tento model je určený na suché a mokré čistenie. Použitá nádoba na prach má objem 0,6 litra. Preto sa nemusí vyprázdňovať príliš často. Je príjemné, že výrobca doplnil zariadenie o turbo kefu, ktorá by mala zvýšiť účinnosť zberu prachu. Sťažnosť spočíva v tom, že aplikácia je neúplná. Najmä by sme chceli mať možnosť nakresliť virtuálne steny, ktoré by obmedzili čistiacu oblasť. Bohužiaľ, táto funkcia chýba, rovnako ako niektoré ďalšie. Je však možné, že tento nedostatok bude v budúcnosti odstránený.

  Výhody

  • Má veľkú nádobu na prach;
  • Dodáva sa s jemným filtrom;
  • K dispozícii je nielen suché, ale aj mokré vytieranie;
  • Dá sa ľahko navigovať pomocou optických senzorov;
  • Dodáva sa s elektrickou kefkou;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • Zabudovaný modul Wi-Fi;
  • Automaticky sa vráti do nabíjacej stanice;
  • Dlhá životnosť batérie.

  Nevýhody

  • Existujú chybné kópie;
  • Nie je to najúčinnejšie mokré vytieranie;
  • Vysoké náklady;
  • Aplikáciu nemožno nazvať obzvlášť funkčnou.

  Najlepšie roboty na mokré vytieranie

  iRobot
  aava 390T

  Hodnotenie: 4.9

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: