Ako nahrávať telefónny hovor v zariadeniach iPhone a Android

Niektoré telefonické rozhovory si radi nahráme. Najmä ak hovoria adresu, telefónne číslo a iné dôležité informácie – je oveľa jednoduchšie urobiť zvukový záznam, ako hľadať pero alebo ísť do nejakej aplikácie na písanie poznámok. Zistime, ako presne sa zaznamenávajú telefonické hovory.

Ako nahrávať telefónny hovor v zariadeniach iPhone a Android

Upozornenie

V mnohých krajinách je nahrávanie telefonického rozhovoru bez informovania druhej strany trestným činom. Z tohto dôvodu sa spoločnosti Google a Apple rozhodli odstrániť túto funkciu zo svojich operačných systémov. Ak máte smartfón so systémom Android 9.0 alebo neskôr, je veľmi pravdepodobné, že príslušné aplikácie nebudú fungovať – na nahrávke nebude nič počuť. Pokiaľ ide o systém iOS, v tomto operačnom systéme je možnosť nahrávať telefónne hovory dostupná až po úteku z väzenia.

Je potrebné poznamenať, že existujú výnimky z tohto pravidla. Napríklad spoločnosť Xiaomi donedávna podporovala vlastnú aplikáciu na nahrávanie telefonických rozhovorov. Funguje na verzii 9 systému Android napriek odporúčaniu spoločnosti Google. Nie je však pochýb o tom, že Číňania čoskoro zablokujú aj túto funkciu, najmä keď celosvetový predaj prekročí počet zariadení predaných v ich domovskej krajine.

Nižšie stručne opíšeme aplikácie, ktoré sa používajú na nahrávanie telefonických rozhovorov. Ak máte zariadenie so systémom Android 8.0 alebo staršiu verziu zeleného robota, tieto programy vám budú určite fungovať.

Záznamník hovorov Cube ACR

Aplikácia sa líši tým, že zaznamenáva viac ako len telefonické rozhovory. Bez väčších problémov rozpozná zvukové hovory prichádzajúce z aplikácií Telegram, Skype, WhatsApp, Viber a Facebook Messenger. Na niektorých zariadeniach však táto funkcia nefunguje správne. Nie je k dispozícii úplný zoznam modelov smartfónov a tabletov, preto vám odporúčame jednoducho stiahnuť aplikáciu, nainštalovať ju a otestovať.

Tento program je určený pre systém Android. Po jeho inštalácii sa budú zaznamenávať úplne všetky hovory – prichádzajúce aj odchádzajúce. Nikto vám však nebráni v tom, aby ste vstúpili do Nastavení. Tu môžete vybrať telefónne čísla, ktoré sa nebudú nahrávať. Tu je k dispozícii mnoho ďalších možností.

Aplikácia je bezplatná ako mnohé iné. Dôležité je, že ani pri návšteve programu neuvidíte reklamy – to je hriech niektorých konkurentov. Človek by si myslel, že v tomto ohľade nemali vývojári aplikácie Cube Call Recorder ACR dôvod vytvárať platenú verziu svojho výtvoru. Stále však existuje. Jeho zakúpením získate možnosť odomknúť prémiové funkcie. Napríklad iba platená verzia umožňuje nastaviť heslo na počúvanie nahraných rozhovorov. Umožňuje tiež vybrať časti zvukového záznamu zatrasením zariadenia.

„Záznamník hovorov

Tvorcovia tohto programu sa neobťažovali vymyslieť preň názov. V ňom jednoducho opísali základnú funkciu. „Nahrávanie hovorov“ má intuitívne rozhranie. Zároveň nie je možné nazvať funkčnosť aplikácie nedostatočnou. Ak sa pozriete do Nastavení, môžete dokonca implementovať synchronizáciu so službami Disk Google a Dropbox! Odporúča sa tiež presunúť zvukové nahrávky zo zabudovanej pamäte na kartu microSD, ak ju vaše zariadenie má.

Aplikácia v predvolenom nastavení zaznamenáva úplne všetky telefonické konverzácie. Ak vám táto možnosť nevyhovuje, prejdite do časti „Nastavenia“. V príslušnej časti môžete aplikácii prikázať, aby nahrávala len konverzácie s číslami, ktoré nie sú vo vašom zozname kontaktov. Je tiež možné uchovávať záznamy všetkých konverzácií, ale nariadiť aplikácii, aby ignorovala niektoré konkrétne čísla. V platenej verzii je ďalšie nastavenie, ktoré núti program písať rozhovory s číslami, ktoré zadáte. Mimochodom, synchronizácia s cloudom je tiež implementovaná výlučne vo verzii Pro.

Ak si ukladáte úplne všetky konverzácie, pamäť smartfónu sa môže čoskoro zaplniť. Vývojári na to nezabudli. Navrhujú zvoliť špeciálne nastavenie, ktoré odstráni tie záznamy, ktoré sú staré určitý počet dní.

Aplikácia Nahrávanie hovorov odvádza skvelú prácu. Škoda, že vôbec nefunguje na väčšine smartfónov so systémom Android 9.0 alebo novšiu verziu tohto operačného systému. Na týchto zariadeniach začnú takéto programy vykonávať svoju hlavnú úlohu až po získaní práv root.

Ako nahrávať telefónny hovor v zariadeniach iPhone a Android

Nahrávanie telefonickej konverzácie na iPhone

Operačný systém iOS je oveľa uzavretejší ako Android. Z tohto dôvodu je tu nahrávanie telefonických hovorov podstatne ťažšie a musíte používať rôzne triky. Asi najlepšou možnosťou je pripojiť k telefonickému hovoru špeciálneho bota, ktorý bude nahrávať vašu konverzáciu a po skončení hovoru vám pošle odkaz na nahrávku. Presne takto funguje aplikácia TapeACall

 • te.

  Tento program zmení konverzáciu medzi dvoma ľuďmi na plnohodnotný konferenčný hovor. Tretia osoba pritom bude bot, ktorý sa bude venovať iba nahrávaniu konverzácie. Ako sa to robí, je popísané v podrobnom videonávode v ruštine. Po jeho preštudovaní určite nebudete mať žiadne problémy s nastavením aplikácie.

  Upozorňujeme, že ak váš operátor nepodporuje trojcestné volanie, nebude fungovať.

  Aplikácia zaznamenáva rozhovory ľubovoľnej dĺžky. Ak sa obávate, že vám dôjde miesto, nastavte synchronizáciu cloudového úložiska – aplikácia podporuje služby Dropbox, Evernote a Disk Google. V tomto prípade sa v smartfóne uložia len najnovšie záznamy, zatiaľ čo staršie záznamy sa uložia v cloude.

  Podobne ako mnohé iné aplikácie pre iOS, ani TapeACall nie je úplne zadarmo. Vývojári poskytujú iba 7-dňové skúšobné obdobie. Nezabudnite zrušiť predplatné, inak vám bude z karty stiahnutý vysoký poplatok. Vývojári potrebujú peniaze na podporu konferenčného spojenia – hovory po celom svete nie sú lacné.

  Aj majitelia iPhonov môžu nahrávať telefónny hovor pomocou špeciálneho zariadenia. Takéto príslušenstvo sa pripája k smartfónu prostredníctvom

 • Potom budete musieť pripojiť slúchadlá. Výsledkom je, že zvuk sa zapíše do zabudovanej pamäte zariadenia. Potom môžete záznam použiť podľa vlastného uváženia a odoslať ho do smartfónu alebo do cloudového úložiska.

  Keďže zvuk zaznamenáva príslušenstvo tretej strany, je možné uložiť absolútne akúkoľvek konverzáciu – a telefón a vyskytujúci sa v akomkoľvek messengeri. Za predplatné tiež nebudete musieť utrácať peniaze. Táto možnosť nahrávania telefonických rozhovorov však nie je ideálna. Má niekoľko nevýhod:

  1. Za príslušenstvo musíte minúť veľa peňazí. A to je veľa peňazí. Napríklad záznamník hovorov stojí 115 dolárov. Zároveň sa nepredáva vo všetkých internetových obchodoch.

  2. Používanie ďalšieho príslušenstva sa nezdá každému pohodlné – musíte si ho pamätať, aby ste si ho vzali so sebou, smartfón je kvôli nemu o niečo väčší atď. .

  3. Ak ste si zaobstarali takéto príslušenstvo, nebudete môcť prejsť na používanie smartfónu so systémom Android, pretože má úplne iný konektor.

  4. Podobným spôsobom nahrávania telefonických rozhovorov je použitie špeciálnych slúchadiel. Napríklad náhlavná súprava Koolertron má 512 MB vnútornej pamäte, ktorú možno použiť na ukladanie telefonických rozhovorov. Nevýhoda je stále rovnaká: ak chcete hovoriť s osobou bez použitia slúchadiel, môžete zabudnúť na nahrávanie rozhovoru. Cena takejto náhlavnej súpravy je približne 32 dolárov. Ani nie. Cena naznačuje, že by ste nemali počítať s luxusnou kvalitou zvuku.

  Používanie zabudovaného hlasového záznamníka

  Mnohí ľudia počuli, že takmer každý moderný smartfón má predinštalovanú aplikáciu Diktafón. V skutočnosti áno. V prevažnej väčšine prípadov však zaznamenáva iba zvuk zachytený mikrofónom. A len niekoľko výrobcov dalo programu možnosť nahrávať systémové zvuky, ktoré zahŕňajú hlas partnera.

  Ak naozaj potrebujete zaznamenať rozhovor a váš smartfón má najnovšiu verziu operačného systému, kde je táto funkcia zablokovaná, môžete si vziať druhé zariadenie a aktivovať v ňom rovnaký „hlasový záznamník“. Len nezabudnite aktivovať „hlasitý telefón“ na prvom zariadení. Táto metóda však nie je vhodná, ak považujete rozhovor za dôverný – všetci okolo ho môžu ľahko počuť.

  Záver

  Bohužiaľ, teraz si uvedomujete, že v dnešnej dobe nahrávať telefonický rozhovor – je celkom náročná úloha. Spoločnosť Google sa rozhodla túto funkciu zablokovať. Preto je najjednoduchšie písať telefonické rozhovory pomocou pomerne starého smartfónu s verziou systému Android, ktorá má ďaleko od najnovšej. Môžeme byť len radi, že niektorí výrobcovia takúto dôležitú funkciu predsa len implementovali.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: