Najlepšie vákuové slúchadlá do uší

Zástrčky do slúchadiel sa stali veľmi obľúbenými. A hoci vo svojich začiatkoch nevytvárali najlepší zvuk, teraz sa to zmenilo. V súčasnosti existuje mnoho druhov týchto zariadení. V tomto článku budeme hovoriť o všetkých najlepších vákuových slúchadlách. V našom hodnotení budú zastúpené cenovo dostupné modely aj špičkové produkty vrátane bezdrôtových.

Ako si vybrať vákuové slúchadlá

Aby nedošlo k nesprávnemu výpočtu nákupu vákuových slúchadiel, musíte vedieť o ich hlavných technických vlastnostiach. Zaujímať by vás mal najmä typ pripojenia:

 1. Káblové vákuové slúchadlású zvyčajne najlacnejšie. Tie si vyžadujú konektor, o ktorom budeme hovoriť samostatne.
 2. Bezdrôtové vákuové slúchadláPríjem zvuku cez Bluetooth.
 3. V súčasnosti sa však niektoré modely čoraz častejšie označujú ako „úplne bezdrôtové“. To znamená, že obe slúchadlá nie sú nijako prepojené – sú to v podstate dve samostatné zariadenia. Toto príslušenstvo sa od konkurencie odlišuje dostupnosťou nabíjacieho puzdra. Vďaka tomu môžete napájací adaptér používať oveľa menej často.

Pokiaľ ide o káblové modely, premýšľajte o tom, ktorékonektorbudete používať. Prevažná väčšina zariadení je vybavená známym 3,5 mm „mini-jack“. V smartfóne ho však možno nenájdete. V tomto prípade máte na výber z dvoch možností:

Vezmite si slúchadlá s 3,5 mm audio konektorom, ale pripojte ich pomocou adaptéra.

Kúpte si slúchadlá s konektorom USB typu C. Ak ich však chcete pripojiť k prehrávaču MP3, počítaču alebo k čomukoľvek inému, máte problém.

Osobitnú pozornosť by ste mali venovať ajkábel. V ideálnom prípade by mal mať textilný oplet alebo dostatočne hrubý gumový kryt. V tomto prípade sa drôt osvedčí ako odolný. Takisto sa vám nebude zamotávať vo vrecku.

Moderné slúchadlá do uší dokážu produkovať zvuk s Niekoľko vodičov. V tomto prípade má každý reproduktor svoj vlastný rozsah zvukových frekvencií. Výsledkom je veľmi detailná hudba – v mnohých prípadoch môžete bez problémov izolovať každý nástroj. Ale modely s dvoma a ešte viac s tromi vodičmi nie sú dostupné pre každého nášho čitateľa. A aj keď cena nie je horibilná, pred kúpou týchto slúchadiel sa začínate cítiť trochu „chamtivo“. Ďalšou nevýhodou je, že pri ich používaní musíte počúvať hudbu vo vysokom rozlíšení – formát MP3 má veľa nedostatkov, ktoré sú na týchto slúchadlách dobre počuteľné.

Bezdrôtové modely sa vyrábajú v dvoch typoch, ako je uvedené vyššie. Lacné príslušenstvo je spojené šnúrkou alebo nákrčníkom, zatiaľ čo drahšie príslušenstvo sa dodáva v dvoch samostatných zariadeniach. Pozrite sa naživotnosť batérie. Bohužiaľ, mnohé slúchadlá nie sú pripravené pochváliť sa trvalým zvukom. Pár hodín sa vám môže zdať veľa. Nenechajte sa oklamať! Nezabudnite, že batéria časom stráca kapacitu, čo ešte viac skracuje jej životnosť.

Zaujímavé by pre vás mali byť aj použitékomunikačný štandard. V ideálnom prípade by mali byť Bluetooth 5.0. Ak slúchadlá podporujú len niektorú staršiu verziu modrého zuba, pripojenie môže byť menej stabilné a nie príliš dlhé. Aj piata verzia je energeticky veľmi úsporná. Nezabudnite skontrolovať, či slúchadlá podporujú digitálny kodek aptX HD. Ak máte príslušenstvo aj smartfón, môžete očakávať lepšiu kvalitu zvuku.

Všetci máme rôzne náušníky. Je teda veľká pravdepodobnosť, že náušníky, ktoré používate na vákuových slúchadlách, nebudú mať správnu veľkosť. Ak už máte tento problém, je lepšie si vybrať model, ktorý je vybavený Štyri alebo päť párov vymeniteľných náušníkov rôzne priemery. Pripravte sa však na to, že tieto slúchadlá budú drahé – cenovo výhodné slúchadlá sa dodávajú s tromi pármi.

Možno sú to hlavné kritériá výberu. Samozrejme, môžete sa pozrieť aj na iné špecifikácie. Niektoré modely sa môžu pochváliť napríklad tým, že majú adaptér pre lietadlá. Dobrá voľba pre častých cestujúcich. Nezabúdajme však, že adaptér si môžete kúpiť samostatne. Na druhej strane, Priceless jevymeniteľný kábel, pretože je to ten, ktorý zlyhá najrýchlejšie. Ak chcete príslušenstvo pripojiť k smartfónu, mali by ste si vybrať model smikrofón. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj slúchadlá saktívny systém potlačenia hluku. V praxi sa však ukázalo, že vákuová konštrukcia už celkom dobre chráni používateľa pred vonkajším hlukom.

Hodnotenie najlepších vákuových slúchadiel

ue Wireless 2
NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie lacné vákuové slúchadlá (do 1000 ks).)1

anasonic RP-HJE125

460 €
2Creative EP-630890 €
3

ahoj

 • ps PRO6105
 • 1 355 €
  Najlepšie káblové vákuové slúchadlá s pomerom ceny a kvality1Audio-Technica ATH-E5010 990 €
  2Sony XBA-N114 990 €
  3EQ v režime Marshall2 890 €
  4Sennheiser IE 43 949 €
  Najlepšie bezdrôtové vákuové slúchadlá1Sennheiser Momentum
  22 900 €
  2Apple AirPods Pro17 020 €
  3HUAWEI FreeBuds Pro12 290 €
  4Samsung Galaxy Buds Pro13 250 €
  5YAMAHA TW-E3A6 999 €
  6Slúchadlá do uší HONOR Magic6 590 €

  Najlepšie lacné vákuové slúchadlá (do 1000 €).)

  Panasonic RP-HJE125

  Hodnotenie: 4.7

  PANASONIC RP-HJE125

  Jedny z najjednoduchších slúchadiel do uší dostupné v niekoľkých farbách. Cena tohto výrobku v Slovenskách nákupných centrách nepresahuje 500 Euro. Je jasné, že za tieto peniaze nemá zmysel očakávať skvelú kvalitu zvuku. Avšak, to tiež nemožno nazvať mizerný – inak by zariadenie nebolo v našom hodnotení.

  Slúchadlá prakticky nič nevážia. Drôt majú obvyklý gumový oplet, kvôli ktorému bude musieť byť kupujúci pripravený na pravidelné rozmotávanie uzlov. Dĺžka kábla 1,1 m je typická pre lacné slúchadlá do uší. V balení sú tri páry vymeniteľných náušníkov s rôznymi priemermi. Stručne povedané, Panasonic RP-HJE125 je najlepšou voľbou pre tých, ktorí si chcú kúpiť vákuové slúchadlá tesne pred nástupom do autobusu, vlaku alebo lietadla. Využívajú ich aj mnohí študenti, ktorí si nemôžu dovoliť minúť za takýto produkt žiadne významné peniaze.

  Výhody

  • Podľa moderných štandardov minimálna cena;
  • Relatívne dobrý zvuk za danú cenu;
  • Tri páry vymeniteľných náušníkov sú súčasťou balenia;
  • Pohodlná zástrčka v tvare písmena L;
  • Hmotnosť je sotva badateľná;
  • Najmenej osem farebných možností;

  Nevýhody

  • V súvislosti so spoľahlivosťou existujú určité otázniky;
  • Množstvo basov niektorí ľudia považujú za nadmerné;
  • Drôt sa nedá nazvať dlhým;

  Creative EP-630

  Hodnotenie: 4.7

  Creative EP-630

  Už o niečo drahšie vákuové slúchadlá. Napriek tomu ich cena vo väčšine Slovenskách obchodov nepresahuje 900 Euro. Táto cena zaručuje solídnu kvalitu vyhotovenia. Tu je dokonca drôt dostatočne hrubý, aby sa príliš často neskrúcal do uzla. Pozornosť by ste mali venovať aj kovovej mriežke, pod ktorou sa skrýva 9 mm membrána.

  Výrobca sa rozhodol pozlátiť použitý konektor. Dĺžka kábla sa zvyšuje na 1,2 m. Najlepšie však je, že je vyrobená z bezkyslíkatej medi. To všetko vám umožňuje dúfať, že pri počúvaní hudby vás bude rušiť čo najmenej. Nemali by ste očakávať ideálny zvuk – tieto slúchadlá nemajú vo svojej konštrukcii žiadne jedinečné technológie. Tento model sa však nemohol nedostať do nášho hodnotenia.

  Výhody

  • Nízka hmotnosť;
  • Drôt bol vyrobený z bezkyslíkatej medi;
  • Používajú sa neodymové magnety;
  • Používa sa pozlátená zástrčka;
  • Nie je to zlý vzhľad;
  • K dispozícii sú tri páry vymeniteľných náušníkov;

  Nedostatky

  • Len jeden farebný variant;
  • Nespoľahlivá zástrčka;
  • Vankúše sú vyrobené z príliš hustého materiálu;

  ahoj

 • ps PRO6105
 • Hodnotenie: 4.6

  Philips PRO6105

  Podobné výrobky pod značkou Philips teraz vyrába čínska spoločnosť. Preto nie je prekvapujúce, že sú cenovo mimoriadne dostupné. Napríklad cena modelu Philips PRO6105 je 1000 Euro. alebo o niečo viac. Máte pocit, že cena je vysoká? Opačná strana. Ide o slúchadlá s logom Hi-Res na obale. To znamená, že sú prispôsobené na prehrávanie nekomprimovaného zvuku. Podobné príslušenstvo zvyčajne stojí približne dvakrát toľko.

  Puzdro týchto slúchadiel je vyrobené z kovu. Je na ňom mikroskopickým písmom uvedené logo výrobcu spolu s názvom modelu. Pri konštrukcii v kanáli sa používajú gumové náušníky. Súprava sa skladá z troch párov rôznych priemerov. Mnohí ľudia nájdu ideálnu zhodu, ale niektorí budú mať stále problém. Používa sa tu však zástrčka bežnej veľkosti, takže môžete použiť náušníky zo starých slúchadiel.

  Treba poznamenať, že Philips PRO6105 sú slúchadlá, nie náhlavná súprava. Ak vám niekto zavolá, budete musieť vytiahnuť smartfón z vrecka. Výrobca však nemohol šetriť na komponentoch, ktoré sú zodpovedné za reprodukciu zvuku. Používajú membrány s priemerom 8,6 mm. Objemová rezerva je celkom slušná. Rozsah prehrávaných frekvencií je mimoriadne široký. Aspoň podľa výrobcu. V praxi však basové frekvencie nepôsobia tak dobre, ako by sme chceli. Tento problém sa však rieši nastavením ekvalizéra. Nie je to tak s rovnou zástrčkou, nemôžete ju zmeniť a niektorým ľuďom bude určite nepríjemná.

  Môžem výrobcu veľmi pochváliť. Z dostupných technológií vyžmýkal všetko, čo sa dalo. Lepší zvuk majú len modely s dvoma meničmi a slúchadlá, ktoré stoja výrazne viac. Ak sa vrátime k číslam, nemôžeme nespomenúť odpor, ktorý nepresahuje 16 Ohmov. Umožňuje pripojiť príslušenstvo aj k mobilnému telefónu s tlačidlom, zvuk zostane hlasný aj potom. Pokiaľ ide o spôsob pripojenia, slúchadlá používajú 1,2 m dlhý kábel. Má veľmi hrubý gumový poťah, takže sa kábel nezamotá do vrecka. Mimochodom, na kábli je diaľkové ovládanie, pomocou ktorého môžete zastaviť prehrávanie, ako aj prejsť na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu. Nie je možné nastaviť iba hlasitosť;.

  Výhody

  • Nie príliš vysoká cena;
  • K dispozícii je diaľkové ovládanie;
  • Drôt sa vám nezamotá do vrecka;
  • Dodáva sa vo vrecku;
  • Vynikajúca izolácia hluku;
  • Veľmi detailný zvuk.

  Nevýhody

  • Používa sa priama zástrčka;
  • Predvolené basy nie sú veľmi dobre cítiť;
  • Žiadny mikrofón;
  • Diaľkové ovládanie neumožňuje nastaviť hlasitosť.

  Najlepšie káblové vákuové slúchadlá s pomerom ceny a kvality

  Audio-Technica ATH-E50

  Hodnotenie: 4.9

  Audio-Technica ATH-E50

  Tieto slúchadlá stoja pekný peniaz. Za takúto sumu peňazí môžete získať slúchadlá cez uši s aktívnym systémom potlačenia hluku. Je taká vysoká cena opodstatnená?? Myslíme si to. Toto je názor odborníkov z MajorHifi, ktorí uverejnili malú recenziu Audio-Technica ATH-E50. Vyjadrili sa, že produkt je skvelý na počúvanie hudby akéhokoľvek žánru. Chválime tento model za jeho odolnosť. Faktom je, že ide o vzácne vákuové slúchadlá, ktoré sa môžu pochváliť odpojiteľným káblom. Tým sa vyriešia dva problémy:

  1. Ak sa vám jeho dĺžka (1,6 m) zdá nedostatočná, môžete si kúpiť dlhší;
  2. Keď sa šnúra poškodí – opäť ju možno vymeniť.

  Slúchadlá vyzerajú veľmi nezvyčajne. Časť ich puzdra je vyrobená z priehľadného plastu, takže vidíte vnútro zariadenia. Uistite sa, že tu používate systém armatúr. Škoda len, že výrobca ušetril len jedného vodiča. Ale vyžmýka z neho všetko možné – slúchadlá produkujú detailný zvuk so širokou scénou, s mierne zvýšenými stredmi. Absencia druhého vodiča ovplyvnila aj veľkosť: príslušenstvo je malé a ľahké.

  Schopnosti Audio-Technica ATH-E50 dobre opísal Vitaly Mikhailov, ktorý uverejnil recenziu na Yandex.Trh niekoľko mesiacov po kúpe: „Zvuk skvelý, žiadne prekvapenie. Výšky nestrhávajú ucho, sú dostatočné. Basy sú čitateľné, prítomné v správnom množstve, bez zbytočného preháňania.“. Niet divu, že aj profesionálni hudobníci kupujú slúchadlá vyrobené v Japonsku. Myslíme si, že je to najlepšia voľba pre tých, ktorí budú produkt používať s vysokokvalitným zvukovým vybavením. Musíte si však zaobstarať niečo iné pre svoj smartfón, pretože nemá mikrofón ani diaľkové ovládanie.

  Výhody

  • Podrobný zvuk;
  • Kábel je odpojiteľný;
  • Dodáva sa so štyrmi pármi vymeniteľných náušníkov;
  • Slúchadlá nemožno označiť za veľké a ťažké;
  • Kábel je pomerne dlhý.

  Nevýhody

  • Bez diaľkového ovládania a bez mikrofónu;
  • Vysoké náklady;
  • Odpor je 44 ohmov.

  Sony XBA-N1

  Hodnotenie: 4.8

  Sony XBA-N1

  Pozoruhodné vákuové slúchadlá, ktoré kombinujú armatúrne a dynamické typy. Dokážu vás ohúriť vysokou citlivosťou aj dokonale vnímateľným stereo efektom. S týmito slúchadlami je možné rozoznať takmer každý nástroj. Výrobok je schopný poskytovať veľmi široký frekvenčný rozsah od 4 Hz až po 40000 Hz. To všetko vedie k záveru, že tradičná hudba vo formáte MP3 by sa v týchto slúchadlách nemala počúvať – namiesto toho by sa mal zvoliť nekomprimovaný materiál.

  Sony XBA-N1 sa v našom hodnotení nachádza aj vďaka svojmu dizajnu. Toto je jedna z mála „zátok do uší“, ktorá sa dodáva s odnímateľným drôtom. V prípade poškodenia sa dá ľahko vymeniť. Treba tiež poznamenať, že ide v podstate o náhlavnú súpravu, pretože výrobok obsahuje mikrofón a tlačidlo na prijímanie hovorov.

  Výhody

  • Odpojiteľný kábel;
  • Kvalita zvuku je takmer dokonalá;
  • Je tu prítomný mikrofón;
  • Veľmi široký frekvenčný rozsah;
  • Armatúrno-dynamický typ;
  • Používajú sa pozlátené zástrčky;

  Nevýhody

  • Cena je 12 tisíc eur. RUR

  EQ v režime Marshall

  Hodnotenie: 4.8

  EQ v režime Marshall

  Výrobky značky Marshall zvyčajne stoja prehnané sumy peňazí. Vákuové slúchadlá Mode EQ však týmto nešťastím netrpia. Tento produkt je k dispozícii v Slovenskách obchodoch za približne 5k. Euro. Naše hodnotenie vychádza z veľmi dobrého zvuku zariadenia a štyroch párov vymeniteľných náušníkov, ktoré sú súčasťou balenia. Tieto slúchadlá pravdepodobne dobre padnú do všetkých uší.

  Šnúra má známu zástrčku v tvare písmena L, ktorá je navyše pozlátená. Najlepšou funkciou je tlačidlo, ktoré umožňuje prepínať medzi dvoma režimami ekvalizéra. Ťuknutím naň pridáte do hudby viac basov. Toto príslušenstvo má aj mikrofón, ktorý vám umožňuje komunikovať so spoluhráčom.

  Výhody

  • Na prepínanie medzi režimami EQ je k dispozícii tlačidlo;
  • Mikrofón je prítomný;
  • Dobrá kvalita zvuku;
  • Dodáva sa so štyrmi pármi vymeniteľných náušníkov;
  • Používa pozlátený konektor;

  Nevýhody

  • Príslušenstvo má mikrofón, ktorý umožňuje hovoriť s volajúcou osobou a tiež poruchy;
  • Dizajn nie je prepracovaný.

  Sennheiser IE 4

  Hodnotenie: 4.7

  Sennheiser IE 4

  Tieto vákuové slúchadlá stoja len 3k. Euro. Takže neočakávajte skvelý dizajn. Ak to neviete, mohli by ste si myslieť, že držíte v ruke nejaké čínske „špunty do uší“, ktoré sa predávajú za drobné. Napriek tomu by tento model nebol zahrnutý do nášho hodnotenia, ak by sa na internete nezhromažďovalo veľa pozitívnych recenzií. Ľudia milujú kvalitu zvuku, na ktorú sa môžu sťažovať len audiofili s dobrým sluchom. Predĺžený 1,4 m dlhý kábel si tiež pochvaľujú všetci. A ak vonku nehrá veľkú úlohu, doma je dlhý kábel jednoznačnou výhodou.

  Inak ide o typické slúchadlá, ktorým chýba mikrofón, ale majú dostatočne široký rozsah reprodukovaných frekvencií. Sú tiež veľmi ľahké. Výrobok sa predáva len v čiernej farbe.

  Výhody

  • Dlhý drôt;
  • Robustná konštrukcia – niektorí zákazníci ju používajú tri roky;
  • Stredne široký rozsah výstupných frekvencií;
  • Tri páry vymeniteľných náušníkov;

  Nevýhody

  • Žiadny mikrofón;
  • Existuje efekt mikrofónu;
  • Na dizajne nie je nič nezvyčajné;
  • Lacné balenie;

  Najlepšie bezdrôtové vákuové slúchadlá

  Sennheiser Momentumue Wireless 2

  Hodnotenie: 4.9

  Sennheiser Momentum<tr></div><p>ue Wireless 2″ src=“/wp-content/uploads/2023/08/88116666193971-50lu.jpg“ height=“421″ title=“Sennheiser Momentum</p><tr>ue Wireless 2″><p>Tieto slúchadlá sú k dispozícii v dvoch farbách, čiernej a bielej. Je zaujímavé, že farba sa líši nielen na samotnom tele slúchadiel, ale aj na vnútornej strane puzdra. Toto príslušenstvo vyžaduje slúchadlá na nabíjanie. Pri pravidelnom používaní sú schopné vydržať približne 28 hodín zvuku. Na druhej strane, bez puzdra je doba prevádzky pod 7 hodín, čo je tiež dosť veľa. Puzdro sa nabíja cez konektor USB typu C, takže to nie je nepohodlné.</p><p>Tento model je relatívne nový. Takýto záver vyplýva z deklarovaného štandardu používaného na komunikáciu so smartfónom – Bluetooth 5.1. Podpora tejto technológie vykazuje nízku spotrebu energie a stabilné pripojenie. Výrobca tiež implementoval podporu digitálneho kodeku aptX, vďaka ktorému zvuk prichádza do slúchadiel v kvalite blízkej kvalite CD. Na reprodukciu hudby slúžia bežné 7 mm membrány. Zvukový obraz je dostatočne široký a plný, ale stále má ďaleko od rekordu.</p><p>Výrobok sa dodáva so štyrmi pármi vymeniteľných náušníkov s rôznymi priemermi. Pravdepodobnosť, že nenájdete vhodný pár, je veľmi nízka. Aj tento model je pripravený potešiť vás ochranou proti vlhkosti, ktorá je tu implementovaná podľa štandardu IPX4. Hudbu si tak môžete bez problémov vychutnať aj v daždi. Výrobok má tiež mikrofóny a systém aktívneho potlačenia hluku. To je to, čo robí Sennheiser Momentum</p><tr>ue Wireless 2 je najlepšou voľbou na použitie kdekoľvek v metre alebo vo vlaku. Dávajte si však pozor, keď ste vonku – táto funkcia je dokonca dobrá na prehlušenie klaksónov áut.<p>Jedny z najdrahších plne bezdrôtových slúchadiel. Nie je teda divu, že na Yandex.V najnovších recenziách na Equal Money Market sa píše, že „zvuk je najlepší, bezchybný pre podobnú formu slúchadiel“. Preto sa tento model v našom hodnotení umiestnil tak vysoko.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Má dobrý systém aktívneho potlačenia hluku;</li><li>Súčasťou balenia je veľké množstvo vymeniteľných náušníkov;</li><li>Žiadne káble;</li><li>Na výber sú dve farby;</li><li>Odolnosť voči vode je implementovaná;</li><li>Podpora Bluetooth 5.1 a aptX;</li><li>Dlhá životnosť batérie;</li><li>Pozoruhodná kvalita zvuku;</li><li>Mikrofón je súčasťou balenia.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Niektorí ľudia považujú náhlavnú súpravu za príliš veľkú;</li><li>Nie až tak veľa funkcií v proprietárnej aplikácii.</li></ul><h3>Apple AirPods Pro</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Apple AirPods Pro

  Tvorca trendov a skutočný štandard vo svete úplne bezdrôtových slúchadiel. Tento model je snom mnohých majiteľov iPhonu, pretože nie každý je ochotný zaplatiť veľa peňazí za malú náhlavnú súpravu. V spojení so smartfónom Apple sú tieto slúchadlá najlepšie. Začínajú používať digitálny kodek AC3, ktorý prispieva ku kvalite zvuku. Majiteľovi poskytujú aj celkom nezvyčajnú funkciu. Ak napríklad vytiahnete jedno zo slúchadiel, prehrávanie hudby sa automaticky zastaví. A bude pokračovať presne vo chvíli, keď slúchadlá vrátite na miesto. A to nie je jediná funkcia, ktorú získate!

  Tento model testovali prakticky všetky významné publikácie. Napríklad takmer okamžite po spustení sa objavila recenzia Apple AirPods Pro od StereoVideo. Jeho autori pripomínajú, že na to, aby ste sa mohli rozprávať s osobou, ktorá sa k vám blíži, nemusíte vyťahovať jedno zo slúchadiel. Režim transparentnosti je dostatočný. K dispozícii je aj systém aktívneho potlačenia hluku. Skrátka, na zákazníka čaká veľa odhalení!

  Ako ste už pochopili, Apple AirPods Pro sú plnohodnotné slúchadlá s mikrofónmi. To znamená, že pri prichádzajúcom hovore nemusíte vyťahovať smartfón z vrecka. Oceníte aj úplnú absenciu káblov. Zaplatíte za to relatívne krátkou výdržou batérie – nepresahuje 4,5 hodiny. Ak však budete slúchadlá pravidelne ukladať do dodaného puzdra, výdrž zvuku sa predĺži na 24 hodín. Samotné puzdro sa nabíja cez konektor

 • Známy každému majiteľovi iPhonu.

  Neodporúčame vám kupovať náhlavnú súpravu so zariadením so systémom Android. Áno, využíva technológiu Bluetooth 5.0, takže slúchadlá môžete pripojiť bez väčších problémov. Hneď si však všimnete, že kvalita zvuku nie je najlepšia. Systém Android totiž nepoužíva kodek, ktorý potrebujú slúchadlá Apple AirPods Pro.

  Výhody

  • Je zabezpečená ochrana proti vode (štandard IPX4);
  • K dispozícii sú mikrofóny;
  • K dispozícii je systém aktívneho potlačenia hluku;
  • Skromné rozmery a hmotnosť;
  • Podporuje mnoho užitočných funkcií;
  • Zavedené je rýchle nabíjanie;
  • Môžete použiť režim priehľadnosti;
  • Pohodlné umiestnenie v puzdre.

  Nevýhody

  • Funguje dobre len po spárovaní so zariadeniami iPhone a iPad;
  • Dodáva sa len s tromi pármi vymeniteľných náušníkov;
  • Vysoké náklady.

  HUAWEI FreeBuds Pro

  Hodnotenie: 4.7

  HUAWEI FreeBuds Pro

  Čínska spoločnosť Huawei už nejaký čas vyrába nielen smartfóny, ale aj najrôznejšie príslušenstvo. Jej inžinieri nemohli ignorovať najmä rozvíjajúci sa trh úplne bezdrôtových slúchadiel. A podarilo sa im vytvoriť skvelý model s názvom HUAWEI FreeBuds Pro. Konkurenti sú často nepríjemne veľkí, ale tieto „zátky do uší“ sú relatívne malé. A štýlové. Veľmi pekne odrážajú slnečné svetlo a ich dizajn by mal vyvolávať len pozitívne dojmy.

  Napriek malým rozmerom je tu miesto pre mikrofóny. Môžete s niekým telefonovať bez toho, aby ste zariadenie vytiahli z vrecka. A potom sú tu mikrofóny, ktoré používajú systém aktívneho potlačenia šumu. Je tu implementovaný veľmi slušný. Najlepšie to funguje vo vlaku alebo lietadle. Hovorí Nikita, ktorý si HUAWEI FreeBuds Pro kúpil asi pred mesiacom. Tu je úryvok z jeho recenzie na Yandex.Trhovisko.“ „Redukcia hluku funguje. Veľmi dobre odreže nízkofrekvenčný monotónny šum. Musím lietať dosť často a tam to funguje na 100%. Neočakávajte však úplné ticho. Horné frekvencie skutočne nie sú také dobré ako v tomto systéme.

  Slúchadlá sú úplne bezdrôtové. Na kábel si spomeniete, až keď budete potrebovať puzdro dobiť. Zaujímavé je, že na tento účel môžete použiť konektor USB typu C alebo bezdrôtovú nabíjačku. Puzdro sa nabije už za hodinu a má dostatok energie až na 20 hodín zvuku zo slúchadiel. Nie je to zlý výsledok, hoci nie rekordný. Mimochodom, príslušný kábel je súčasťou balenia. To vás nemusí trápiť ani v prípade, že nevlastníte ani jedno zariadenie s konektorom USB typu C.

  Zvuk vydávajú 11 mm membrány. Ak ste si prečítali recenziu HUAWEI FreeBuds Pro z Chipu.de, z produktu by mali zostať len pozitívne emócie. Môžem bezpečne povedať, že je to skvelý produkt za peniaze, ktoré stojí. Odborníci chválili kvalitu zvuku aj pohodlné umiestnenie v puzdre, a dokonca aj vybavenie. Tá však podľa nášho názoru nie je nijako výnimočná – nájdete v nej nabíjacie puzdro, spomínaný kábel a tri páry vymeniteľných náušníkov rôznych priemerov.

  Výhody

  • Na výber je niekoľko farieb;
  • V režime offline môžete pracovať dlhší čas;
  • Využíva štandard Bluetooth 5.2;
  • Pohodlné umiestnenie slúchadiel v puzdre;
  • Sú tu mikrofóny;
  • K dispozícii je systém aktívneho potlačenia hluku;
  • Zavedené je rýchle nabíjanie;
  • Puzdro podporuje bezdrôtové nabíjanie;
  • Štýlový dizajn.

  Chyby

  • Žiadna podpora kodeku aptX;
  • Vysoké náklady;
  • Chcel by som viac vymeniteľných náušníkov;
  • Nie príliš užívateľsky prívetivé ovládanie;
  • Redukciu šumu nemožno označiť za dokonalú.

  Samsung Galaxy Buds Pro

  Hodnotenie: 4.7

  Samsung Galaxy Buds Pro

  Juhokórejská spoločnosť Samsung sa snaží vyrábať nielen smartfóny, ale aj pre ne určené slúchadlá. Vrátane tých, ktoré sú úplne bezdrôtové. Napríklad náhlavná súprava Samsung Galaxy Buds Pro sa dodáva ako dve samostatné zariadenia. Dodáva sa v troch farebných variantoch a k smartfónu sa pripája pomocou Bluetooth 5.0.

  Treba poznamenať, že tieto slúchadlá možno spárovať s takmer akýmkoľvek zariadením, ktoré je vybavené podporou modrého zuba. Slúchadlá však budú znieť najlepšie, len ak máte smartfón od spoločnosti Samsung, a nie najlacnejší model. Dôvodom je, že používa najmä vlastný digitálny kodek Južnej Kórey. V ostatných prípadoch sa musíte spoľahnúť na AAC a jeho možnosti nie sú neobmedzené. Toto sú závery z preskúmania telefónu Samsung Galaxy Buds Pro od .

  Slúchadlá sú pomerne veľké. To môže spôsobiť, že pri akomkoľvek náhlom pohybe hlavou budú mať slúchadlá tendenciu vypadnúť z uší. Vstavaná batéria vydrží 5-8 hodín zvuku v závislosti od toho, či zapnete systém aktívneho potlačenia hluku. A ak budete príslušenstvo pravidelne ukladať do priloženého puzdra, môžete očakávať celkovo 28 hodín zvuku. Je pekné, že puzdro podporuje bezdrôtové nabíjanie, hoci zariadenie nie je dodávané s. Ak chcete používať bežný sieťový adaptér, bude pripojený cez konektor USB typu C.

  Na rozdiel od mnohých iných slúchadiel produkujú zvuk dva reproduktory. Prvý reproduktor má priemer 11 mm a je zodpovedný za stredné a basové frekvencie, zatiaľ čo 6,5 mm reproduktor slúži ako výškový reproduktor. Preto jeden zákazník zanechal recenziu na stránke Yandex.Recenzia na „Market“ je: „Veľmi solídny produkt. Teraz môžete počuť, že spoločnosť AKG sa na výrobku podieľala. Odporúčam ich všetkým, ktorí majú radi dobrý zvuk.

  Výhody

  • Je zavedená ochrana proti vlhkosti (štandard IPX7);
  • Mikrofóny sú prítomné;
  • Má systém aktívneho potlačenia hluku;
  • Puzdro podporuje bezdrôtové nabíjanie;
  • K dispozícii sú tri farebné varianty;
  • Žiadne šnúry;
  • Dlhá životnosť batérie.

  Nevýhody

  • Nie najlepší výkon modulácie šumu;
  • Veľmi vysoké náklady;
  • Najlepšie funguje so smartfónom od spoločnosti Samsung;
  • Žiadne náušníky z iných slúchadiel.

  YAMAHA TW-E3A

  Hodnotenie: 4.7

  YAMAHA TW-E3A

  Na výrobe týchto slúchadiel sa podieľala slávna japonská spoločnosť Yamaha. Už veľmi dlho vyrába rôzne hudobné nástroje – najmä syntetizátory, klavíre a pianína. Bezdrôtová náhlavná súprava sa dodáva v štyroch farebných variantoch. Japonci tvrdia, že toto príslušenstvo vytvorili pre milovníkov hudby s aktívnym životným štýlom. Preto sú slúchadlá vodotesné podľa štandardu IPX5 – potu a dažďu neublížia.

  Výrobca chcel, aby jeho výtvor poskytoval dobrý zvuk. Nepredstavila dvoch alebo troch rečníkov. Namiesto toho vybavila slúchadlá elektronikou schopnou rozpoznať digitálne kodeky aptX a AAC. Ak je váš smartfón vybavený aj podporou prvého z nich, nebudete pri prenose zvuku trpieť „modrým zubom“ – hudba sa bude blížiť kvalite CD. Samozrejme, hĺbka a detailnosť zvukového obrazu nie je ideálna, ale v tomto ohľade slúchadlá sekundujú len oveľa drahším modelom (nie sú na vrchole nášho hodnotenia z nejakého dôvodu).

  Táto náhlavná súprava je určená najmä na počúvanie popovej hudby a iných ľahkých žánrov. Jazzová a rocková hudba okamžite poukáže na nedostatok hutnosti a nie najcitlivejšie basy. Toto príslušenstvo možno použiť aj na telefonovanie, pretože je vybavené mikrofónmi. Na odpoveď sa použije príslušné tlačidlo, ktoré niektorí zákazníci považujú za príliš tesné – musíte si zvyknúť. Slúchadlá tiež umožňujú nastaviť hlasitosť.

  Vo vnútri YAMAHA TW-E3A je miesto pre veľmi vysokokapacitnú batériu. Plné nabitie vystačí na 5-6 hodín počúvania hudby. Ak občas vložíte slúchadlá do puzdra, môžete očakávať celkovo 24 hodín zvuku. Puzdro nie je vybavené žiadnou podporou špeciálnej technológie. Jeho nabíjanie trvá 2 hodiny, čo možno označiť za prijateľnú hodnotu. Používa konektor USB typu C na pripojenie napájacieho adaptéra. Bezdrôtové nabíjanie nie je podporované. Na tomto prípade výrobca ušetril najviac peňazí. Všimol si to Roman, ktorý zanechal komentár na stránke Yandex.Nasledujúca recenzia v Marketplace: „Prakticky žiadny údaj o poplatku za prípad. Na zadnej strane je malá žiarovka, ktorá sa rozsvieti na oranžovo, keď sú slúchadlá alebo samotné puzdro nabité.“. Príslušenstvo vás totiž neupozorní, keď sa jeho nabíjanie blíži ku koncu.

  Výhody

  • Nie je to veľká hodnota;
  • Dobrá kvalita zvuku;
  • Nie sú tu žiadne šnúry;
  • Slušná výdrž batérie;
  • Puzdro používa konektor USB typu C;
  • Implementovaná podpora aptX;
  • Slúchadlá sú vodotesné;
  • K dispozícii v štyroch farbách.

  Nevýhody

  • Žiadna indikácia úrovne nabitia;
  • Pri stláčaní tlačidiel vyvíjajú slúchadlá tlak na uši;
  • Telo je vyrobené z nie najlepšieho plastu;
  • Chcelo by to viac vymeniteľných náušníkov.

  Slúchadlá do uší HONOR Magic

  Hodnotenie: 4.6

  Slúchadlá do uší HONOR Magic

  Tieto slúchadlá sú úplne bezdrôtové. Hodnotná elektronika vo vnútri. Príslušenstvo je dokonca schopné vytvárať tzv. biely šum. Dokáže tak potlačiť prakticky všetok vonkajší hluk, ktorý prerazí cez náušníky. Systém aktívneho potlačenia hluku však nie je ideálny – vysoké frekvencie nie sú veľmi dobre potlačené. Dokazujú to výsledky testu slúchadiel HONOR Magic Earbuds z nemeckej webovej stránky TechReviewer.

  Zvyčajne sa tieto slúchadlá ukážu byť celkom malé. Nič také tu nie je. Časť s ušným vankúšikom je naozaj malá, ale anténna jednotka a batéria sú dlhšie ako zvyčajne. Slúchadlá vám teda dosť trčia z uší, čo sa nebude páčiť všetkým našim čitateľom. Preto sa slúchadlá v žiadnom prípade nenachádzajú na vrchole tohto hodnotenia.

  Tento model je k dispozícii v dvoch farebných variantoch. Odlišná je nielen farba samotných slúchadiel, ale aj dodávaného puzdra na uši. Náhlavná súprava vydrží tri hodiny nepretržitého zvuku. Pokiaľ ide o puzdro, dokáže slúchadlá nabiť približne štyrikrát. Ide o priemerný výsledok, ale nič viac. Samotné puzdro sa dá nabíjať cez konektor USB typu C – na tom výrobca nešetril. Kábel je súčasťou balenia. V balení slúchadiel sa nachádzajú aj štyri páry vymeniteľných náušníkov rôznych priemerov.

  Náhlavná súprava komunikuje so smartfónom prostredníctvom rozhrania Bluetooth 5.0. Nepodporuje žiadne špeciálne digitálne kodeky – musíte sa spoľahnúť na AAC. Mikrofón umožňuje telefonovať bez toho, aby ste museli zariadenie vytiahnuť z vrecka. Na druhej strane, vďaka hydroizolácii budete bez obáv aj v prípade neočakávaného dažďa. Počúvanie hudby sa však neodporúča v bazéne alebo pod sprchou, čo potvrdzuje norma IP54.

  Zvuk vydávajú 10 mm membrány. Arthur napísal o výsledku, ktorý zanechal recenziu na Yandex.Už mesiac po zakúpení som na iTunes Market počul túto správu: „Očakával som lepšiu kvalitu zvuku, ale nie je to vôbec zlé. Stredná časť nie je dobrá – je rozmazaná. Výšky sú pre mňa príliš vysoké.“.

  Výhody

  • Dodávajú sa so štyrmi pármi vymeniteľných náušníkov;
  • Podporuje rýchle nabíjanie;
  • Využíva štandard Bluetooth 5.0;
  • Nie sú tu žiadne káble;
  • Puzdro má zabudovaný konektor USB typu C;
  • K dispozícii sú mikrofóny;
  • K dispozícii je systém aktívneho potlačenia hluku;
  • Je tu ochrana proti vlhkosti.

  Nevýhody

  • Aj v pohotovostnom režime sa rýchlo vybíjajú;
  • Tlmič hluku nefunguje optimálne;
  • Kvalita zvuku nebude vyhovovať každému;
  • Nevhodné na sledovanie videa.

  Záver

  Toto sú najlepšie slúchadlá do uší dostupné v čase písania článku. Snažili sme sa pokryť špičkové aj cenovo dostupné modely. Dúfame, že vám časopis Expertology online pomohol pri výbere!

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: