23 najlepších atrakcií v Sharjah

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Nechajte si pred kúpou poradiť od odborníkov.

Tretí najväčší emirát v SAE, najkonzervatívnejší, najpohodlnejší a najpokojnejší emirát Šardžá, ideálny pre rodiny. Množstvo múzeí, príjemné pláže, prírodné pamiatky a aktivity na čerstvom vzduchu – to všetko ponúka hlavné mesto kultúry arabského sveta (UNESCO), Zdravé mesto (WHO) a Svetové hlavné mesto knihy 2019. Čo vidieť počas návštevy? Pozrite si najlepšie pamiatky slávneho letoviska.

Hlavné mesto kultúry Spojených arabských emirátov: 23 najlepších atrakcií v Šardžá

NomináciasedadloNázovHodnotenie
Najlepšie kultúrne atrakcie SAE1Mešita Al Nour5.0
2Dažďová miestnosť4.9
3Mešita kráľa Faisala4.8
4„Srdce mesta Sharjah4.7
5Nábrežie Al Buheirah4.6
6Mešita v Šardžá4.5
Príroda a parky SAE1Národný park Šardžá5.0
2Ekosystémový park Wasit Nature Reserve4.9
3Rezervácia Kalba4.8
Najlepšie múzeá v SAE1Múzeum islamskej civilizácie4.6
2Múzeum klasických automobilov4.5
3Archeologické centrum Mleiha (Mleiha)4.4
4Múzeum letectva Al Mahatta4.3
NAJLEPŠIE MORSKÉ PLÁŽE4Plážový komplex Al Mamzar5.0
2Al Fisht4.9
3Al Khan4.8
Najlepšie trhy v SAE1Al Markazi Blue Market4.6
2Orientálny trh Al Arsa4.5
3Ovocný trh Al Jubajl4.4
NAJLEPŠIE aquaparky a zábavné parky v SAE1Zábavný park Al Montaza5.0
2Park Al Majaz4.9
Najlepšie zoologické záhrady a akváriá v SAE1Púštny park5.0
2Akvárium v Šardžá4.9

Najlepšie kultúrne pamiatky v SAE

Mešita Al Noor

Hodnotenie atrakcie (Sharjah): 5.0

Mešita Al Nour

Nie je to len originálna architektonická pamiatka, ale pravdepodobne jedna z najznámejších v emiráte. Malebná stavba z bieleho mramoru inšpirovaná slávnou Modrou mešitou v Istanbule. Veľkolepá sakrálna stavba bola postavená v roku 2005 s použitím inovatívnej technológie. Pomenovaný po synovi emira Šardžá.

Snehobiela mešita je úžasná nielen zvonku, ale aj zvnútra – všetky steny sú obložené prírodným kameňom a vymaľované miestnymi majstrami. Náboženské miesto má tradične dve modlitebné haly – pre mužov (pre 1 800 veriacich) a pre ženy (pre 400 veriacich).

Mešita získava obzvlášť výrazný vzhľad večer: špeciálny systém osvetlenia dodáva majestátnej stavbe žiarivý zlatý odtieň. Mešita Al Nour je otvorená pre návštevníkov všetkých vierovyznaní. Otvorené hodiny ako turistická atrakcia pre návštevníkov emirátu – každý pondelok od 10.00 do 12.00 hod. Pri návšteve mešity je dôležité dodržiavať niekoľko pravidiel: do mešity môžete vstúpiť len v tmavom oblečení, v mešite sa nesmie hlasno rozprávať, jesť, piť ani držať za ruky.

Adresa: Al Mamzar Corniche St

Dažďová miestnosť

Hodnotenie pamiatok (Sharjah): 4.9

Dažďová miestnosť

Nadácia Sharjah Arts Foundation sa zaslúžila o poskytnutie trvalého domova pre túto jedinečnú a ohromujúcu inštaláciu „Rain Room. Dnes je tento umelecký predmet vystavený na Blízkom východe. Neuveriteľné umelecké predstavenie, ktoré je dielom britskej spoločnosti Random International, ktorá miluje odvážne experimenty v oblasti umenia. Inštalácia je prezentovaná ako obrovský priestor takmer neosvetlenej miestnosti s dĺžkou 1460 m2.

Pri vstupe do tejto miestnosti môžu návštevníci počuť zvuk dažďa. Pri pohybe sa inštinktívne snažia chrániť pred vodnými tryskami, ktoré sa na ne valia zhora. Naozaj prší, ale… Nemôžete zmoknúť, nech sa snažíte akokoľvek. Všetko je to vďaka špeciálnym senzorom, ktoré reagujú na akýkoľvek pohyb človeka: zastavia prúd vody v mieste, kde sa návštevník nachádza.

Inštalácia vytvára úžasne pohlcujúci zážitok: hostia sa môžu prechádzať v skutočnom daždi a pritom zostať úplne suchí. V dažďovej miestnosti neustále cirkuluje približne 1200 litrov čistej vody.

Adresa: Al SharqAl Mujarrah

Mešita kráľa Faisala

Poradie atrakcií (Sharjah): 4.8

Mešita kráľa Faisala

Obrovská budova meria viac ako 5 000 metrov2 bola postavená v priebehu 10 rokov (od roku 1976 do roku 1986). Odhadované náklady na projekt sú 100 miliónov eur. Veľká suma peňazí, ktorá sa v tom čase považovala za veľmi pôsobivú sumu. Ide o dar saudskoarabského kráľa emirátom. Do mešity sa zmestí približne 16 500 veriacich a má mnoho galérií, chodieb na rôznych úrovniach a dokonca aj Medzinárodnú islamskú univerzitu.

Na jednej strane je to zdanlivo nenápadná náboženská stavba v tradičnom arabskom štýle. Na druhej strane, nezvyčajná architektonická stavba, ktorej „vrchol“ si môže všimnúť len pozorný cestovateľ. Pri prechádzke po obvode budovy vidíte, ako sa vizuálne mení na príď obrovského zaoceánskeho parníka pripraveného vydať sa na cestu. Z tohto dôvodu je mešita kráľa Faisala často zachytená na kameru pre turistov.

Adresa: King Abd

  Aziz St – Al Soor

  „Srdce mesta Sharjah

  Orientačné hodnotenie (Sharjah): 4.7

  Jedinečná poloha v srdci emirátu. Ide o obnovenú pobrežnú časť starobylého mesta Šardžá s nádhernou atmosférou a architektúrou. Historické centrum starobylého mesta, ktoré bolo kedysi považované za obchodnú časť mesta, sa v súčasnosti premenilo na oblasť umenia a dynamického architektonického rozvoja. A predsa sa zachoval kus staroveku.

  Niekoľko múzeí v tradičných bardžanských veterných vežiach, množstvo umeleckých galérií, starobylé úzke uličky, trh a slávna pevnosť – to všetko si môžete počas jedného dňa pozrieť zadarmo.

  „Srdce Šardžá“, najväčší vládny historický projekt na obnovu a zachovanie historického a kultúrneho dedičstva regiónu. 15-ročný proces renovácie by mal byť ukončený do roku 2025. Po dokončení hlavných prác bude dokončená architektonická a historická pamiatka kandidátom na zápis do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

  Osobitnú pozornosť si zaslúži pevnosť Al-Hiš, tradičné dvojúrovňové opevnenie postavené z kameňa, muriva a koralov, ktoré je jedným z najvýraznejších prvkov starobylej oblasti. Táto obranná stavba pochádza z roku 1820 a dlhé roky bola sídlom vládnucej dynastie v Šardžá. Začiatkom 70. rokov 20. storočia bol takmer úplne zničený ako pamiatka na vládu šejka Saqra Bin Sultana Al Qasimiho. „Zachovala sa len jedna veža, ktorá dnes osamelo pripomína niekdajšiu nádheru hradu.

  V roku 1996 bol prestavaný a v súčasnosti je v ňom múzeum. Na prízemí sa nachádza knižnica, vnútorný vstup a niekoľko exponátov týkajúcich sa rôznych aspektov života v Šardžá. Na druhom poschodí sa nachádza zbrojnica, guvernérsky apartmán, šľachtické komnaty a oddychové miestnosti.

  Tradičnú orientálnu atmosféru dopĺňajú miestni predajcovia suvenírov, ktorí sa odvážili „vyjednávať“ o unikátne remeselné výrobky. Nachádza sa tu hotel, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni strávenom prehliadkou pamiatok, a niekoľko reštaurácií.

  Adresa: Al Mareija

  Nábrežie Al Buheirah

  Orientačné hodnotenie (Sharjah): 4.6

  Nábrežie Al Buheirah

  Al Buheirah obopína Arabský záliv v dĺžke 3 km. Je to pútnické miesto pre tisíce turistov, ktorí každoročne navštívia emirát. Známa svojimi fascinujúcimi výhľadmi, pestrými predstaveniami fontán a relaxačnými službami.

  Promenáda je ideálna na pokojné prechádzky a estetickú relaxáciu v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu a ponúka neuveriteľný výhľad na lagúnu aj mesto. Jedinečná zmes architektonických štýlov a rôznych historických období je odtiaľto najvýraznejšia. V noci sa promenáda stáva skutočným vizuálnym vrcholom lagúny, pretože more farebných svetiel osvetľuje vodu sýtymi farbami. Pozdĺž pobrežia sa nachádza množstvo útulných kaviarní a reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si chutné jedlo.

  Promenáda Al Bu’Heira je nádherné miesto, ktoré dýcha východným šarmom a romantikou. Je to ideálny spôsob, ako spoznať letovisko.

  Adresa: Al Buheirah Corniche, Corniche St

  Mešita v Šardžá

  Orientačné hodnotenie (Sharjah): 4.5

  Mešita v Šardžá

  Mešita v Šardžá, dokončená v roku 2019, je jedinečným symbolom viery a architektonickým zázrakom. Napriek množstvu náboženských pamiatok v emiráte sme nemohli nepredstaviť túto, pretože si naozaj zaslúži pozornosť. Najväčšiu mešitu v Šardžá po viac ako piatich rokoch výstavby vrelo privítali obyvatelia a návštevníci emirátu.

  Pôsobivá stavba s rozlohou viac ako 185800 m2 Môže pojať približne 25 000 veriacich. Ohromujúce architektonické prvky mešity sú fascinujúce: minarety, stĺpy a impozantné kupoly boli navrhnuté v jedinečnom štýle. Štruktúra je stručná, elegantná a pôsobivá – zdá sa, že sa elegantne vznáša nad zrkadlovými dlaždicami, akoby plávali na vode.

  Interiér mešity je rovnako pôsobivý, s krásnymi vitrážami, stenami zdobenými veršami z Koránu, nezvyčajným lustrom v strede sály a nádherným kobercom na podlahe. Mešita sa môže pochváliť vynikajúcou knižnicou, ktorá obsahuje cenné islamské diela, a jej zbierková sieň je plná starožitností z rôznych období islamu. V náboženskom komplexe sú priestory pre ľudí iných náboženstiev, otvorené priestory, záhrady, obchod so suvenírmi a dokonca aj kaviareň.

  Adresa: Al Tayy Suburb

  Príroda a parky v SAE

  Národný park Šardžá

  Orientačné hodnotenie (Sharjah): 5.0

  Národný park Šardžá

  Obľúbená rekreačná oblasť pre obyvateľov Emirátov a obľúbená turistická atrakcia. Obrovská prírodná oáza s rozlohou 630000 m2 – Národný park zaujme svojou lakonickou a krásnou zelenou krajinou, dobre udržiavanou, čistou a plnou rekreačných zariadení.

  Nádherné miesto pre rodiny, kde môžu stráviť deň a relaxovať. Korčule na kolieskových korčuliach alebo požičovňa bicyklov a cyklistických potrieb, gril, obrovská šmykľavka, nádherné jazierko s kačkami, niekoľko ihrísk pre najmenších návštevníkov parku, predajné miesta (vrátane občerstvenia, nápojov a chutnej zmrzliny), tunel strachu (ktorým vedie časť cyklistického chodníka), farebná kaviareň v arabskom štýle a hlavná atrakcia – Šardžá v miniatúre. Tú reprezentujú mnohé slávne budovy emirátu a lagúna Khalid.

  Adresa: Al Gharayen

  Ekosystémový park prírodnej rezervácie Wasit

  Orientačné hodnotenie (Sharjah): 4.9

  Jedinečný ekosystém, ktorý je domovom približne 200 druhov rôznych vtákov, drobných cicavcov, hmyzu a plazov, z ktorých niektoré sa vyskytujú len v SAE. Park spája niekoľko krajinných oblastí, od pobrežných dún a slaných močiarov až po mokrade a jazerá.

  Ekosystémový komplex je súčasťou rozsiahleho projektu Agentúry pre ochranu životného prostredia a chránených oblastí emirátu. Jeho cieľom je obnoviť dlhoročnú reťaz mokradí pozdĺž pobrežia Mexického zálivu. Kedysi skládka, dnes neuveriteľne estetický prírodný koncept, plne obnovený miestny ekosystém pokrýva približne 200 000 m2, Domov pôvodných druhov vtákov a zvierat.

  Minimalistický dizajn parku s panoramatickým bezšvovým zasklením sústreďuje pozornosť návštevníkov parku na jeho obyvateľov bez toho, aby sa zvieratá cítili nepríjemne. Všetko je to o dizajne fasád, ktoré sú mierne sklonené. Tým sa minimalizuje odraz krajiny pre ľudí a maximalizuje pre zvieratá.

  Ekosystém je veľmi príjemný napriek horúcemu púštnemu podnebiu: strecha je dokonale izolovaná a zasklenie je zatienené vyčnievajúcou časťou strechy. Návštevníci môžu získať podrobné informácie o divokej prírode v parku, prejsť sa po jednom z 8 nádherných úkrytov a vychutnať si pozorovanie vtákov ďalekohľadom.

  Adresa: Sheikh Salem Bin S

   Al Qasimi St

   Rezervácia Kalba

   Hodnotenie atrakcií (Sharjah): 4.8

   Len 1,5 hodiny jazdy od centra mesta Šardžá, takmer na hraniciach s Ománom, sa nachádza miesto, aké nemá obdoby. Jedinečnou kombináciou prírodných krás a outdoorových aktivít je rezervácia Kalba Mangrove. Jedinečný ekologický projekt a najstaršia mangrovová oblasť v Emirátoch, medzinárodne významná mokraď a domov ohrozených druhov.

   Milovníci prírody a outdoorových aktivít ocenia vlastnosti tejto turistickej atrakcie. Môžete sa tu kochať krásnou prírodou, venovať sa vodným športom, piknikovať v parku (Al Hafiya Picnic Park) a navštíviť niektoré z výskumných centier, ktoré sa tu nachádzajú (Centrum pre dravé vtáky Kalba a Centrum pre ochranu hôr Al Hefaiyah). Pláže, mangrovové porasty, pohoria – to všetko je na jednom mieste. V budúcnosti sa plánuje rehabilitačné centrum pre korytnačky.

   Kingfisher Lodge je ekorezort na skúšobnú jazdu. Svojim hosťom ponúka ubytovanie v luxusných improvizovaných stanoch s nádherným výhľadom na oceán a mangrovové porasty, ako aj wellness a jogové zariadenia, vonkajšie rekreačné oblasti a mnoho ďalšieho.

   Najlepšie múzeá SAE

   Múzeum islamskej civilizácie

   Orientačné hodnotenie (Sharjah): 5.0

   Múzeum islamskej civilizácie

   Je to jedinečné miesto, ktoré obsahuje množstvo artefaktov, z ktorých každý predstavuje časť orientálnej kultúry: staroveké platidlá, predmety dennej potreby, dokonca aj staroveké umelecké diela. Budova múzea pozostáva zo 6 častí. Prvou je galéria Abu Bakr, ktorá ponúka neuveriteľné príklady islamskej architektúry, starovekého Koránu atď. Druhou je galéria Al Faiham, ktorá prezentuje a zdôrazňuje rozvoj vedy v islamských krajinách.

   Zbierka odevov, šperkov, keramiky a výrobkov z dreva z rôznych období. Štvrtá časť obsahuje cenné artefakty z 13. až 19. storočia. Piata časť je úplne venovaná 20. storočiu a ukazuje vplyv európskej kultúry na moslimskú kultúru. Posledná časť výstavy je venovaná zlatým a strieborným minciam z rôznych historických období.

   Adresa: Corniche St.

   Múzeum klasických automobilov

   Rebríček atrakcií (Sharjah): 4.9

   Múzeum klasických automobilov

   V emiráte Šardžá nesmie chýbať múzeum klasických automobilov. V obrovskej výstavnej hale sú vystavené automobily rôznych značiek z celého sveta. Celkovo je tu približne 100 výnimočných vozidiel a 50 motocyklov. Najstaršie modely sú Dodge a Ford Model T z roku 1916 a najnovšie zišli z výrobnej linky v 60. rokoch 20. storočia.

   Navštívte Múzeum klasických automobilov a dozviete sa veľa informácií o konštrukcii jednotlivých vozidiel v expozícii. Môžete dokonca vidieť, ako fungujú jednotlivé časti vozidla a zoznámiť sa s jedinečnými dvoj- a štvorkolesovými vozidlami tej doby. Mimo múzea nájdete aj niekoľko nezvyčajných strojov. Stačí sa prejsť okolo budovy a uvidíte množstvo otlčených a zničených historických vozidiel, ktoré čakajú na renováciu.

   Adresa: Sharjah-Al Dhaid Road

   Archeologické centrum Mleiha

   Orientačné hodnotenie (Sharjah): 4.8

   Archeologické centrum Mleiha (Mleiha)

   Mlekha, skromné mesto v emiráte, je historikmi považované za najstaršie archeologické nálezisko v SAE. Prvé cenné artefakty boli objavené pomerne nedávno (v 90. rokoch 20. storočia), keď robotníci ukladali vodovodné potrubie. V súčasnosti sa táto kultúrna a historická lokalita ešte nestala turistickou destináciou, pretože bola otvorená len nedávno v roku 2016. Časom však úrady v Šardžá plánujú urobiť z tohto miesta významnú archeologickú lokalitu.

   Archeologické centrum Mlekha je impozantný komplex pozostávajúci z niekoľkých budov. Väčšina cenných artefaktov je uložená v hlavnej budove – keramika, šperky, zbrane atď. V hlavnej budove sa nachádza archeologické centrum Mleiha. V pevnosti sa nachádza niekoľko starovekých hrobiek, ako aj množstvo pokladov. V archeologickom centre sa nachádzajú aj starobylé obytné budovy, z ktorých mnohé sú zaujímavými historickými pamiatkami.

   Preskúmajte jedinečné údolie jaskýň, ťaví cintorín alebo dokonca skutočné archeologické vykopávky.

   Múzeum letectva Al Mahatta

   Hodnotenie atrakcie (Sharjah): 4.7

   Múzeum letectva Al Mahatta

   Počiatky múzea siahajú do 30. rokov 20. storočia, keď Emiráty zaviedli leteckú navigáciu, ktorá zohrala kľúčovú úlohu v rozvoji regiónu. Napriek svojej skromnej veľkosti bolo vtedajšie letisko Al Mahatta plne funkčné: zabezpečovalo čerpanie paliva, údržbu, služby pre cestujúcich a základné služby pozemnej obsluhy.

   Časť letiska bola prestavaná na múzeum. Dnes je to veľmi pôsobivá výstava. Prvú a najdôležitejšiu časť predstavujú makety vzácnych lietadiel, ktoré pristáli v Al Mahatte pred desaťročiami: prvé lietadlo, ktoré tu pristálo, zástupca leteckej pošty
   Royal Air

  • nes, stará cisterna na palivo atď.

   Sekcia starých vynálezov je plná najrôznejších technológií, ktoré udivovali myseľ ľudí na začiatku 20. storočia. Športová sekcia zhromažďuje predmety na rekreáciu a sebarozvoj, ktoré používajú zamestnanci starého letiska. Sekcia starovekých nástrojov obsahuje originálne nástroje rôznych profesií: stolárov, holičov atď.

   Najdôležitejšou súčasťou tejto časti múzea je model starého kina v emiráte (považovaného za prvé v Arabskom zálive). Môžete si pozrieť aj množstvo originálnych modelov bicyklov, historických automobilov, dokonca aj repliku parnej železničnej lokomotívy vo funkčnom stave. Okrem letectva si v múzeu Al Makhatta môžete pozrieť aj vypchaté zvieratá všetkých druhov, skamenené pozostatky a dokonca aj kostru petrosaura.

   Adresa: Al Estiqlal St, Al Qasimia Area, Opp Sharjah Mega Mall

   Najlepšie pláže v SAE

   Plážový komplex Al Mamzar

   Hodnotenie pohľadu (Sharjah): 5.0

   Plážový komplex Al Mamzar

   Obrovský plážový komplex sa rozprestiera na ploche viac ako 106 hektárov a zahŕňa 5 rôznych pláží, z ktorých každá má vlastné vybavenie a zábavu pre každý vkus. V Al Mamzar sú k dispozícii piknikové miesta, detské ihriská, niekoľko bazénov, športoviská na vybíjanú a skateboarding a cyklotrasy.

   Pre milovníkov aktívnych plážových radovánok je k dispozícii športové vybavenie, ako napríklad vybavenie na šnorchlovanie a vodné skútre. Z jednej pláže komplexu na druhú sa ľahko presuniete kyvadlovým vlakom. Al Mamzar sa nachádza na hranici medzi dvoma emirátmi Šardžá a Dubaj.

   Adresa: Al Mamzar Beach St – Al Mamzar – Dubaj

   Al Fisht

   Hodnotenie atrakcií (Sharjah): 4.9

   Verejná pláž Al Fisht, ktorá sa nachádza severne od dámskeho klubu Sharjah a tiahne sa pozdĺž cesty Al Muntazah, je stelesnením pohody. Nízke vily a snehobiely piesok vytvárajú dokonalé prostredie na príjemnú dovolenku na slnku a príjemné pikniky. Park s podobným názvom má zelené trávniky a šmýkačky a je skvelým miestom pre rodiny na oddych.

   Dôležité. Kúpanie v tejto lokalite je kvôli prúdom prísne zakázané.

   Adresa: Sheikh Mohammad Bin Saqr Al Qasimi Square – Al Muntazah

   Al Khan

   Hodnotenie atrakcií (Sharjah): 4.8

   Al Khan

   Luxusný 600-metrový piesočný pás ponúka luxusné kúpanie v azúrových vodách zálivu a pohodlnú dovolenku na pláži. Ležadlá so slnečníkmi, sprchy, miesta na piknik, detské ihriská, rôzne športové vybavenie na prenájom v centre vodných športov a surfovania (jazda na kajaku, parasailing, flyboarding, jazda na banáne atď.) a v centre surfovania.).

   Adresa: Al Khaledia Suburb

   Najlepšie trhy v SAE

   Modrý trh Al Markazi

   Rebríček atrakcií (Sharjah): 5.0

   Modrý trh Al Markazi

   Trh Al Markazi, známy aj ako Centrálny trh alebo Zlatý trh, je najväčší (celková plocha 80 000 m²). 2, približne 600 obchodov) a slávny emirátsky trh. Miestni obyvatelia tu často nakupujú a návštevníci prichádzajú do Šardžá, aby zažili architektonickú nádheru tohto miesta v modrej farbe (tradičné islamské farby): vyrezávané okná, jedinečné dlaždice, úžasné rastlinné motívy na zlatom pozadí a nezvyčajný klimatizačný systém so sieťou iluminátorov. Modrý trh je najnavštevovanejším a najfotografovanejším miestom v emiráte.

   Modrý trh v Šardžá je však viac než len architektonická pamiatka: môžete si tu kúpiť jemné koberce, ručne tkané hodváby, vlnu, šperky a oblečenie. Obrovské oddelenia zlata a korenia boli rozdelené do samostatných trhov, hoci v skutočnosti sú súčasťou Al Markazi. Modrý trh je otvorený 6 dní v týždni (piatok je voľný deň).

   Adresa: King Faisal Road

   Orientálny trh Al Arsa

   Orientačné hodnotenie (Sharjah): 4.9

   Orientálny trh Al Arsa

   Pre tých, ktorí chcú okúsiť pestrú atmosféru arabského trhu, je absolútnou povinnosťou vidieť tradičný trh v Šardžá – Sauqq Al Arsah, ktorý je najstarším trhom v SAE. Orientálny súk, ktorý sa nachádza v historickej štvrti, okamžite upúta mnohých turistov svojou nezvyčajnou architektúrou: veľký krytý pavilón s množstvom obchodíkov so starožitnosťami, z ktorých každý je uzavretý masívnou drevenou bránou.

   V priebehu storočí Al Arsa prilákala mnoho obchodníkov z Iránu, Pakistanu, Perzie atď., ale aj ľudí z iných častí sveta. Trh Al Ars kedysi ponúkal celý rad chutných výrobkov zo všetkých kútov sveta. Bola tiež častým cieľom beduínov, ktorí vymieňali púštne uhlie za potraviny, textil atď. Práve kvôli nim sa dnešný Východný trh vtedy nazýval Uhoľný trh (Al Masdouf).

   Orientálny trh ponúka látky vynikajúcej kvality, nádherné koberce, šperky, originálne suveníry a jedinečné ručne vyrobené predmety od remeselníkov z rôznych orientálnych a afrických krajín.

   Adresa: Al Sharq Street, Opp Old Souk, Shuwaihean

   Ovocný trh Al Jubail

   Hodnotenie atrakcie (Sharjah): 4.8

   Ovocný trh Al Jubajl

   Tento trh je architektonicky o niečo menej veľkolepý ako susedný Modrý trh, ale medzi turistami je nemenej obľúbený. Stánky v Al Jubail ponúkajú množstvo ovocia a zeleniny z celého sveta. Môžete si tu kúpiť najlepšie čerstvé mangostany, tamarind, dračie ovocie, desiatky druhov datlí a manga, liči, melóny, melóny, jahody, kokosové orechy, obrovské množstvo zeleniny, zelene a mnoho ďalšieho.

   Poradenstvo. Najlepšie zo všetkého je, že si môžete kúpiť produkty v debničkách. Je to cenovo výhodné a všetky produkty predávané na trhu s ovocím sú úplne čerstvé a chutné.

   Adresa: Al Jubail, Corniche Street

   Najlepšie aquaparky a zábavné parky

   Zábavný park Al Montaza

   Orientačné hodnotenie (Sharjah): 5.0

   Zábavný park Al Montaza

   Nie je to len skvelý únik pred páliacim slnkom, ale aj skvelý výlet pre celú rodinu. Táto neuveriteľne farebná a fascinujúca umelá oáza uprostred púšte je miestom, kde sa môžete zabaviť na celý deň. Al Montaza sa nachádza na ostrove uprostred umelého jazera. Park je rozdelený na tri časti: vodný park, atrakcie a zeleň.

   Zelená oblasť je ideálna na príjemné, relaxačné prechádzky – množstvo vysadených stromov, kvetinových záhonov, úhľadných chodníkov, piknikových miest, útulných kaviarní a dokonca aj mešita. Neuveriteľne krásnu krajinu môžete spoznávať pešo, na bicykli alebo vyhliadkovým vlakom.

   Fun Zone ponúka veľký zábavný park s veľkým priestorom, kde sa deti môžu zabaviť na trampolínach, kolotočoch, jazdiť na odrážadlách a stretnúť sa so zvieratkami v malej zoo. Nie je to však len detský raj: dospelí sa tu môžu zabaviť na desiatkach atrakcií.

   Perlové kráľovstvo je založené na arabskej rozprávke a ponúka 35 toboganov pre dospelých a deti, obrovský bazén s vlnami a detský kútik pre najmenších návštevníkov. Každý týždeň ponúka park nový zábavný program, nočné predstavenia. A dvakrát ročne veľkolepé podujatia s medzinárodnými umelcami.

   Adresa: Al Kha

  • diyah
   idge

   Park Al Majaz

   Orientačné hodnotenie (Sharjah): 4.9

   Park Al Majaz

   Nie je to tak dávno, čo v emiráte vznikla veľmi zaujímavá a neobvyklá atrakcia: park Al Majaz. Park, ktorý sa nachádza priamo na brehu lagúny Khalid, priťahuje množstvo turistov. Starostlivo premyslený dizajn, nádherná a príjemná krajina, množstvo atrakcií pre deti (z tohto dôvodu si park obľúbili najmä deti), mini aquapark, množstvo kaviarní a reštaurácií s chutným jedlom a príjemným personálom, ohnivá hudba na niekoľkých koncertných miestach, kde sa často konajú veľké kultúrne podujatia, golfové ihrisko a slávne tancujúce fontány.

   Počas dňa vytvárajú príjemnú, uvoľnenú atmosféru a dodávajú promenáde krásny vzhľad. Večer sa však fontány premenia na skutočnú šou – presnejšie na päť predstavení. Divácky najobľúbenejšou a nezvyčajnou šou je Ebru: nezabudnuteľné predstavenie s vodnými mramormi. Po parku sa môžete previezť aj na bicykli, miniatúre alebo smart karte, prenajať si loďku dhow, elektrický katamarán a ďalšie.

   Adresa: Al Buheirah Corniche Road

   Najlepšie zoologické záhrady a akváriá

   Púštny park

   Hodnotenie atrakcií (Sharjah): 5.0

   Púštny park

   Toto je neuveriteľná rozmanitosť fauny a flóry Arabského polostrova, ktorú predstavuje jedno z najväčších centier divokej prírody na svete. Park je organizovaný nielen ako kultúrne a vzdelávacie miesto, ale aj na ochranu vzácnych druhov zvierat v regióne.

   Park je 1 km veľký komplex2, Pozostáva z niekoľkých častí: centra divokej prírody, dvoch múzeí (botanického a prírodovedného) a detskej farmy. Centrum Al Majaz Wildlife Centre je jediné centrum divokej prírody v Arábii, ktoré predstavuje všetky druhy zvierat pochádzajúcich z Arabského polostrova (súčasné aj vyhynuté). V priestrannom komplexe sa nachádza takmer 100 druhov (vrátane vzácnych) arabskej fauny v podmienkach blízkych ich prirodzenému prostrediu.

   Medzi zvieratá, ktoré môžete obdivovať, patria veľké šelmy ako leopardy, karakaly a mačky, ale aj neškodnejšie kopytníky, opice, nočné zvieratá ako hlodavce, netopiere a líšky. V Centre divokej prírody sa nachádza aj pôsobivé terárium, akvárium a dokonca aj hmyzí domček so vzácnymi druhmi škorpiónov a pavúkov.

   Dôležité. V parku je zakázané fotografovať zvieratá. Pokuty pre páchateľov priestupkov.

   Prírodovedné múzeum je rekonštrukciou púštneho a morského ekosystému, kde sú pomocou modernej technológie názorne zdokumentované rôzne prírodné procesy (napr. sopečné erupcie). Vystavuje sa tu množstvo zaujímavých exponátov vrátane kostier dinosaurov, historických skamenelín atď.

   Botanické múzeum predstavuje jedinečné rastliny, ktoré prežili v Arabskej púšti, najväčšej púšti na planéte, v podmienkach silného nedostatku vody. V neposlednom rade je tu detská farma. Je to niečo ako kontaktná zoologická záhrada s najrôznejšími domácimi zvieratami – oslíkmi, ovcami, morčatami. Môžete sa predviesť aj na ťave.

   Pobyt v parkovom komplexe je veľmi pohodlný vďaka množstvu klimatizácie a niekoľkým kaviarňam, kde si môžete oddýchnuť a dať si chutné občerstvenie.

   Adresa: Al Dhaid Rd | Interchange 8

   Akvárium v Šardžá

   Hodnotenie lokality (Sharjah): 4.9

   Akvárium v Šardžá

   Akvárium v Šardžá sa považuje za prvé veľké vládne zariadenie svojho druhu. Dve impozantné úrovne s 20 rôznymi nádržami, v ktorých sa nachádza široká škála morských živočíchov. Hoci veľkosťou akvária určite zaostáva za slávnym dubajským akváriom, zbierka je dosť nezvyčajná a určite stojí za to si ju pozrieť.

   Akvárium v Šardžá ponúka možnosť pozrieť si faunu Arabského zálivu vrátane morských koníkov, žralokov, klaunov, záhadných murén, úhorov, rají a ďalších. Viac ako 150 rôznych druhov morských živočíchov žije v podmienkach, ktoré sa čo najviac približujú ich prirodzenému prostrediu.

   Neobvyklý dizajn objektu vytvára ilúziu chôdze po morskom dne. Nádrže na vodu sú zabudované do stien a stropu. Vodným parkom vedie obrovský vodný tunel. Vo všetkých halách sú umiestnené „informačné monitory“, na ktorých si návštevníci môžu sami prezrieť podrobnosti o jednotlivých druhoch.

   Akvárium poskytuje príležitosť zachovať aspoň malú časť morského života, ktorý je v dôsledku ľudskej činnosti a environmentálnych katastrof v oceánoch kruto ničený.

   Adresa: Al Meena Street, Al Khan Area, Near Sharjah Maritime Museum.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: