9 najlepších kníh o copywritingu

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou je potrebná konzultácia s odborníkom.

Dnes sa na internete objavilo obrovské množstvo kníh, ktoré podrobne vysvetľujú hlavné body copywritingu. Toto vzrušenie je spôsobené popularitou tohto typu práce na voľnej nohe. Každý, kto sa rozhodol zarábať peniaze online, by sa mal oboznámiť s rebríčkom najlepších kníh o copywritingu. Profesionáli v tejto oblasti by si mali osviežiť svoje zručnosti a naučiť sa jedinečné techniky od skúsených autorov.

Skutočný copywriting je o reklame, preto je dôležité naučiť sa písať predajné texty, aby ste mohli ľahko modelovať svoje znalosti a preniesť ich do inej situácie. To je dôvod, prečo sú mnohé knihy na voľnej nohe vhodné pre obchodníkov.

Hodnotenie najlepších kníh o copywritingu je pre lepšiu orientáciu rozdelené do dvoch kategórií. Výber na základe subjektívnych záverov a odborných posudkov.

Hodnotenie najlepších kníh o copywritingu

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Najlepšie knihy o copywritingu pre začiatočníkov1. Pereverzev. Ako premeniť listy na peniaze? Čo je copywriting?4.9
2Príručka copywritera. Elina Slobodyanyuk4.8
3Copywriting hromadného ničenia. Denis Kaplunov4.7
4Napíšte, skráťte. Maxim Iľachov, Ľudmila Sarycheva4.6
Najlepšie knihy pre skúsených copywriterov1Copywriting. Ako nejesť psa. Dmitrij Kot4.9
2Obchodný copywriting, Denis Kaplunov4.8
3Saša Karepina. Píšte presvedčivo. Váš vlastný copywriter4.7
4Génius na požiadanie. Mark Levy4.6
5Hypnotické reklamné texty. Joe Vitale4.5

Najlepšie knihy o copywritingu pre začiatočníkov

Ak nemôžete absolvovať kurz copywritingu, oplatí sa pozrieť si príslušnú literatúru. V knihách pre začiatočníkov nájdete informácie o všetkých nuansách tohto spôsobu zarábania.

. Pereverzev. Ako premeniť listy na peniaze? Čo je copywriting?

Hodnotenie: 4.9

. PEREVERZEV. AKO PREMENIŤ LISTY NA PENIAZE, ČO JE COPYWRITING

Popredné miesto patrí dielu napísanému zrozumiteľným jazykom. Vypovedá o podstate tohto typu písania na voľnej nohe, CEO-copywritingu. Čitateľ sa dozvie, ako zarobiť peniaze na internete bez toho, aby opustil svoj byt, s využitím vlastného mozgu a skrytých talentov. Je tu zoznam systémov a programov, názvy textových výmen, pravidlá pre tvorbu dobre predajných článkov.

Je to skvelá voľba pre niekoho, kto sa práve začína učiť copywriting a nepozná tajomstvá predaja textov, špecifiká komunikácie so zákazníkmi a miesta, kde sa ponúka slušná práca. Kniha vám pomôže pozrieť sa na seba z iného uhla, zamyslieť sa nad rôznymi možnosťami, ako zarobiť peniaze.

Príručka copywritera. Elina Slobodyanyuk

Hodnotenie: 4.8

PRÍRUČKA COPYWRITERA. ELINA SLOBODYANYUK

Príručka A. Slobodyanyuk ponúka materiály o písaní scenárov pre reklamu, pomenovanie. Množstvo informácií je pomerne veľké, naraz si zapamätať všetko nebude fungovať. Niekedy sa musíte vrátiť ku konkrétnym kapitolám. Kniha neobsahuje žiadne hotové šablóny.

Čitateľom sa páčil krásny dizajn textu a témy vizuálneho jazyka. Toto je najlepšia možnosť pre začínajúcich copywriterov. Nebude vyhovovať ľuďom s určitými skúsenosťami s písaním textov. Odborníci považujú väčšinu informácií za zbytočné. Dielo sa veľmi ľahko číta. Dá sa prečítať za niekoľko hodín.

Copywriting hromadného ničenia. Denis Kaplunov

Hodnotenie: 4.7

OBCHODNÝ COPYWRITING, DENIS KAPLUNOV

Do hodnotenia nemožno nezaradiť knihu blogera Denisa Kaplunova „Copywriting of Mass Destruction“. Kniha učí neskúsených copywriterov posudzovať klientov a čitateľov pohľadom, nie názorom. A je to správne, pretože osobný názor môže zničiť predajný text. Skutočnosť, že každý z nás má svoje vlastné záľuby, vkus a záujmy.

Napíšte, skráťte. Maxim Iľachov, Ľudmila Sarycheva

Hodnotenie: 4.6

PÍSAŤ, SKRACOVAŤ. MAXIMÁLNE ILYAKHOV, LUDMILA SARYCHEV

Ak sa chcete vyhnúť textom, ktoré sú slovným odpadom, oplatí sa kúpiť si knihu „Píš, zmenšuj“. Po jej prečítaní si uvedomíte, koľko zbytočností píšu copywriteri vo svojich článkoch. Podľa autorov sú základnými pravidlami silného textu dôležitý význam, jednoduchosť podania, rešpekt a starostlivosť o čitateľa. Mimochodom, tvorcami knihy sú redaktori populárnej webovej stránky Glavred.

Čitatelia si obľúbia originálne podanie materiálu, množstvo príkladov. Táto kniha je určená pre tých, ktorí sa chcú naučiť písať silné texty, logicky prezentovať svoje myšlienky, upútať pozornosť. Okrem copywriterov bude táto príručka užitočná aj pre manažérov, žiakov a učiteľov.

Najlepšie knihy pre skúsených copywriterov

Druhá kategória kníh je vhodná pre profesionálny rast copywriterov, rozvoj osobných kvalít. Po prečítaní knihy sa z autora na voľnej nohe stane ešte silnejší autor.

Copywriting. Ako nejesť psa. Dmitrij Kot

Hodnotenie: 4.9

KOPÍROVANIE. AKO NEZJESŤ PSA. DMITRY KOT

Nomináciu otvára tvorba copywritingového guru Dmitrija Kota. Tomuto mužovi sa podarilo spropagovať niekoľko tisíc značiek vrátane Svarovski. Jeho príručka opisuje nuansy tvorby jedinečného predajného textu. Mačka analyzuje materiál, porovnáva ho a upozorňuje na chyby. Každá kapitola obsahuje množstvo príkladov a tipov a sú v nej úlohy. S touto knihou môžete písať akýkoľvek text od prvého písmena po poslednú bodku. Autor píše zrozumiteľne a stručne.

Čitatelia si vychutnávajú ľahký spôsob rozprávania s podielom humoru. Máte pocit, že sa rozprávate so svojimi priateľmi. Je to dobrá voľba pre tých, ktorí si chcú upevniť svoje vedomosti. Úplné prečítanie knihy trvá približne 3-4 hodiny. Všetky pojmy sú jasné, štruktúrované a neobvyklé odporúčania, ktoré možno použiť v akomkoľvek texte. Hlavné zameranie je na reklamu a marketing. Niektorým čitateľom chýbali informácie o copywritingu. V každom prípade ide o užitočnú knihu pre niekoho, kto sa už v tejto oblasti freelancingu orientuje.

Obchodný copywriting, Denis Kaplunov

Hodnotenie: 4.8

OBCHODNÝ COPYWRITING, DENIS KAPLUNOV

Druhým v tejto kategórii je najlepšia práca o internetovej reklame. Umožňuje zbaviť sa otravných šablón, hovorí o dôležitosti významu a prezentácie. Kniha učí, ako písať texty bez gramatických chýb, zbytočnej formálnosti a množstva kľúčových fráz. Čitateľ si uvedomí, že pre úspešný predaj je dôležité poznať zákazníka a konkurenciu, vykonať podrobnú analýzu. Na stránkach nenájdete vtipy ako v knihách Sarycheva alebo Kota. Text je jasný a stručný a neobsahuje žiadne zložité pravidlá. Môžu ju čítať profesionáli aj začiatočníci. Kniha je však vhodná skôr pre tých, ktorí už zvládli základy písania a chcú svoje zručnosti rozvíjať.

V priebehu niekoľkých dní sa publikácia stala lídrom v oblasti ozónu. Mnohí fanúšikovia predchádzajúcich troch autorových kníh ju očakávali. Hlavnými výhodami práce sú stručnosť, praktickosť, jednoduchá prezentácia, jedinečné cvičenia, stovky príkladov a zaujímavostí.

Saša Karepina. Presvedčivé písanie. Váš vlastný copywriter

Hodnotenie: 4.7

SASHA KAREPINA. PÍŠEME PRESVEDČIVO. VLASTNÝ COPYWRITER

Ďalšia v poradí je kniha o umení presviedčať ľudí. Autorka vo svojej práci zhromaždila veľké množstvo vzorov, algoritmov a vzorcov, ktoré majú prinútiť klienta, partnera alebo potenciálneho zákazníka vykonať určité činnosti.

Hlavné výhody publikácie – množstvo reálnych príkladov z praxe a priblíženie sa modernej realite. Kniha je často na vrchole najlepších a mihne sa v literárnych komunitách sociálnych sietí. Čitatelia si obľúbia grafy, tabuľky a originálne ilustrácie. Sú veľmi užitočné a informatívne. Táto prezentácia uľahčuje pochopenie a zapamätanie teórie.

Génius na požiadanie. Mark Levy

Hodnotenie: 4.6

GÉNIUS NA POŽIADANIE. MARK LEVY

Ak sa termín uzávierky rýchlo blíži a vaša hlava je bez nápadov a okrem štandardných návrhov vás nič nenapadá, oplatí sa siahnuť po knihe Marka Levyho. Autor ponúka oslobodzujúcu metodiku, ktorá prebúdza mozog. Po prečítaní tejto práce budete môcť písať rýchlejšie.

Čitatelia si obľúbili stručné podanie, príjemný štýl písania, nedostatok vody v texte a praktické tipy. Táto univerzálna metodika sa bude hodiť skúseným copywriterom, ktorí sa chcú naučiť myslieť neštandardne a rýchlo nachádzať riešenia, ako aj podnikateľom a zaneprázdneným ľuďom, ktorí riešia obchodné problémy.

Hypnotické reklamné texty. Joe Vitale

Hodnotenie: 4.5

HYPNOTICKÉ MARKETINGOVÉ TEXTY. JOE VITALE

Rebríček uzatvára kniha s originálnym názvom, ktorý sám o sebe láka ľudí k čítaniu diela. Pomerne ľahké čítanie. Autor zručne opísal zložité pojmy zrozumiteľnými slovami. Knihu odporúčame kúpiť obchodníkom, copywriterom a inzerentom. Bude však zrozumiteľný takmer pre každého a užitočný pri písaní predajných textov a posudkov.

Dielo je voľne dostupné na internete. Má viac strán ako napr. kniha Dmitrija Kota. Niektorí čitatelia považujú Vitaleho knihu za najlepšiu vo svojom žánri. Je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí si chcú vytvoriť individuálny štýl písania, naučiť sa motivovať ľudí k činnosti a vytvoriť jedinečný vzorec hypnotického textu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: