10 najlepších varičov na destiláciu

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

V poslednom čase sa o domácu destiláciu zaujíma čoraz viac Rusov. Udržiavanie optimálnej teploty je dôležitou súčasťou procesu destilácie. elektrické sporáky odvádzajú vynikajúcu prácu. Na domácom trhu existuje široká škála modelov, zariadenia sa líšia cenou, výkonom, spôsobom vykurovania. Odborné rady odborníkov pomáhajú začínajúcim liehovarníkom nájsť vhodnú a efektívnu liehovarnícku varnú dosku.

Ako si vybrať

Na rozdiel od bežného varenia sa destilácia často vykonáva v relatívne veľkých objemoch. Väčšina elektrických varičov je vhodná pre destilačné zariadenia s objemom do 20 litrov. Je potrebné zvážiť niekoľko ďalších bodov.

Typ varnej dosky. Moderné elektrické sporáky sú vybavené týmito typmi ohrievačov.

 1. Bežné vykurovacie teleso sa nachádza v cenovo výhodných modeloch. Tieto sporáky spotrebúvajú veľa elektrickej energie, varná doska sa zahrieva, čo môže byť nebezpečné, ak s ňou prídu do kontaktu alkoholické tekutiny. A môže byť ťažké presne nastaviť destilačný výkon.
 2. Indukčné varné dosky sú dnes najobľúbenejšie. Nezahrievajú sa samé od seba, magnetická indukcia vytvára vysokofrekvenčné vírové pole, ktoré pôsobí na hrniec. Jediným obmedzením by bolo použitie destilátorov vyrobených zo zliatin železa (ocele). Hoci sa destilačné kotly zvyčajne vyrábajú z nehrdzavejúcej ocele.
 3. Infračervené varné dosky sú ideálne aj na použitie pri destilácii. Toto zariadenie nemá pulzný režim, ktorý umožňuje udržiavať vopred stanovenú teplotu varenia. Pre tento liehový varič nie je potrebný žiadny špeciálny riad, pretože nevyžaduje žiadne špeciálne hrnce a panvice. . Infračervené vlny ovplyvňujú kvapalinu. Nízka spotreba energie je jednou z veľkých predností týchto spotrebičov. Vplyv infračerveného žiarenia na ľudské zdravie však ešte nebol úplne preskúmaný.

Bezpečnosť.Počas procesu destilácie vznikajú horľavé pary etylalkoholu. Preto musí byť varná doska pri používaní čo najbezpečnejšia.

 1. Ochrana proti prehriatiu je základnou možnosťou mnohých spotrebičov, ktorá zabraňuje poruche sporáka.
 2. Automatické vypnutie ohrievacieho telesa, keď nie je hrniec, vám pomôže ušetriť energiu. Niekedy výrobcovia poskytujú zvukový signál, ktorý sa spustí, keď sa kuchynský riad odoberie z varnej dosky.
 3. Zámok ovládacieho panela zabraňuje neúmyselným zmenám nastavení – dôležité, ak máte v dome malé deti. Zámok sa automaticky aktivuje pri rozliatí kvapaliny na varnú dosku, ako aj v prípade prepätia v elektrickej sieti.

celkové rozmery. Pri výbere destilačného zariadenia pre váš liehovar musíte nájsť kompromis medzi kompaktnosťou a veľkosťou destilačnej kocky. Skutočnosť, že výrobcovia ohrievacích zariadení uvádzajú rôzne priemery použitého riadu. Preto by ste mali najprv zmerať veľkosť dna destilačnej kocky a potom hľadať vhodný varič.

Len 10 najlepších domácich varičov v našom prehľade. Všetky boli úspešne otestované v rukách domácich liehovarníkov a získali pozitívnu spätnú väzbu.

10 najlepších varičov pre destilačné kotly

NomináciaUmiestnenieNázovCena
10 najlepších varičov na použitie v destilačných zariadeniach1Iplate YZ-T245 870 €
2Indukčný varič Xiaomi Mijia Mi Home
 • te
 • 3 980 €
  3REDMOND RIC-46014 480 €
  4Zigmund Shtain ZIP-5513 590 €
  5Gemlux GL-IP20A3 039 €
  6Zigmund Shtain ZIP-5532 990 €
  7Kitfort KT-1412 990 €
  8Midea MC-IN22003 230 €
  9ENDEVER Sky
 • ne IP-24
 • 2 990 €
  10GALAXY
 • NE GL3060
 • 2 210 €

  Iplate YZ-T24

  Hodnotenie: 4.9

  Iplate YZ-T24

  Varič Iplate YZ-T24 je medzi Slovenskámi liehovarníkmi veľmi obľúbený. K tomuto záveru dospeli naši odborníci po analýze rekordného počtu recenzií na YM a tematických fórach. A drvivá väčšina komentárov je pozitívna. Indukčný model s jedným horákom vyzerá dostatočne prakticky a moderne. Výkon ohrievača (2 kW) je dostatočný na rýchle zohriatie varnej nádoby. Výrobca vybavil svoj výrobok ovládacím panelom s dotykovou obrazovkou a časovačom. Displej na jednoduché ovládanie. Bezpečnosť destilačného procesu zabezpečuje zámok ovládacieho panela a bezpečnostné vypnutie horáka. Varná doska sa právom stala víťazom našej recenzie.

  Podľa používateľov sa vykurovacie zariadenie osvedčilo počas procesu destilácie. Rýchlo ohrieva var a je pohodlný a bezpečný na používanie. Jedinou nevýhodou je vysoká cena.

  Výhody

  • rýchly ohrev;
  • dotykové ovládanie;
  • spoľahlivý bezpečnostný systém;
  • spoľahlivosť.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Indukčný varič Xiaomi Mijia Mi Home
 • te
 • Hodnotenie: 4.8

  Xiaomi Mijia Mi Home Induction Cooker<li></div><p>te“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/33416666197451-1310.jpg“ height=“262″ title=“Xiaomi Mijia Mi Home Indukčný varič</p><li>te“><p>Indukčný varič Xiaomi Mijia Mi Home má spomedzi konkurentov najvyššiu spotrebu energie (2100 W)</p><li>te. Známy čínsky výrobca ponúkol spotrebiteľom okrúhly tvar (priemer 26,5 cm), ktorý tiež odlišuje výrobok od všeobecnej masy vykurovacích zariadení. Pracovná plocha je vyrobená z tvrdeného skla a v jej strede sa nachádza snímač, ktorý zisťuje teplotu riadu. Gumový krúžok okolo varnej dosky, ktorý zabraňuje skĺznutiu varnej nádoby. Veko sa dá odňať na čistenie sporáka. K nožičkám spotrebiča sú pripevnené aj protišmykové podložky. Na ovládanie variča slúžia 2 dotykové tlačidlá a otočný gombík. K ohrevu dochádza v dôsledku magnetickej indukcie, preto musí byť riad vyrobený zo zliatin na báze železa.<p>Domáci používatelia si sporák obľúbili pre jeho rozumnú cenu, kompaktné rozmery a pôsobivý dizajn. Nevýhodou spotrebiča je podľa odborníkov čínska vidlica.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vysoký výkon;</li><li>originálny dizajn;</li><li>Jednoduchosť používania a údržby;</li><li>kompaktná veľkosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Čínska zástrčka.</li></ul><h3>REDMOND RIC-4601</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=REDMOND RIC-4601

  Bohatý softvér sa môže pochváliť sporákom REDMOND RIC-4601. K dispozícii je 6 programov varenia, 8 úrovní výkonu a 11 membránových tlačidiel na nastavenie režimov. Ťažko povedať, ako veľmi pomôže takáto široká škála funkcií vinárstvu. Tento model má nižší výkon (1,6 kW) ako vedúce modely v recenzii, takže varenie trvá dlhšie. Odborníci venujú pozornosť veľkosti odporúčanej výrobcom (priemer 15 až 18 cm). Preto by ste si mali pred kúpou pozrieť rozmery varnej nádoby a porovnať ich s možnosťami sporáka. Sklokeramický povrch je dostatočne pevný, ľahko sa čistí. Nízka spotreba energie spotrebiča je veľkou výhodou. Tento model sa stal bronzovým víťazom nášho hodnotenia.

  V recenziách prevládajú lichotivé komentáre majiteľov. Sú spokojní so štýlovým exteriérom, rýchlym zahrievaním a jednoduchou údržbou. Nevýhodou je, že ventilátor je hlučný.

  Výhody

  • Rôzne programy a režimy;
  • jednoduchá starostlivosť;
  • pútavý dizajn;
  • Úsporná spotreba elektrickej energie.

  Nevýhody

  • hlučný ventilátor.

  Zigmund Shtain ZIP-551

  Hodnotenie: 4.7

  Zigmund Shtain ZIP-551

  Spoľahlivosť a bezpečnosť boli kľúčovými faktormi, vďaka ktorým sa Zigmund Shtain ZIP-551 umiestnil na štvrtom mieste v našom hodnotení. Odborníci chvália nemeckú kvalitu konštrukcie a výber materiálov. Výrobca nainštaloval infračervenú varnú dosku s výkonom ohrievača 2 kW. Dotykové ovládanie spotrebiča – digitálny displej pomáha zvoliť režim prevádzky. Varná doska je vhodná pre všetky hrnce a panvice; varný povrch je vyrobený zo sklokeramiky, a preto sa ľahko udržiava. Bezpečnú prácu so zariadením zabezpečuje ochranné vypnutie a uzamknutie ovládacieho panela. Model vyzerá nápadne (čierna farba) a ľahko a pohodlne sa používa.

  Používatelia si pochvaľujú nízku hmotnosť, tichý ventilátor, rýchly ohrev. Niektorí majitelia sa sťažujú na dlhé chladenie horáka.

  Výhody

  • spoľahlivosť;
  • bezpečnosť;
  • vysokokvalitná konštrukcia;
  • rýchly ohrev.

  Nevýhody

  • trvá dlho, kým vychladne.

  Gemlux GL-IP20A

  Hodnotenie: 4.7

  Gemlux GL-IP20A

  Slovensko-čínsky Gemlux GL-IP20A vyzerá atraktívne z hľadiska ceny. Varná doska má bočné rukoväte a ľahko sa na nej varí. Spotrebič s jedným horákom a 2 kW ohrievačom. Indukčný spôsob ohrevu využíva menej energie a umožňuje presné nastavenie teploty. To je dôležité v okamihu, keď začínate destilovať pivo. Sklokeramická varná doska je vyrobená zo sklokeramiky a odporúča sa používať riad s priemerom 12 až 26 cm. Odborníci venovali pozornosť prítomnosti zvukového alarmu a časovača, ktorý zjednodušuje kontrolu destilácie. Režimy vykurovania možno nastaviť pomocou dotykového ovládacieho panela a displeja. Stabilitu variča zaisťujú gumou vystlané nožičky.

  Používatelia sú spokojní so vzhľadom sporáka, rýchlou odozvou jeho tlačidiel, rýchlosťou ohrevu a prijateľnou cenou. Medzi nevýhody patrí krátka a tuhá šnúra.

  Výhody

  • vysokokvalitné prevedenie;
  • prijateľná cena;
  • rýchly ohrev;
  • citlivé tlačidlá.

  Nevýhody

  • Šnúra je krátka a tuhá.

  Zigmund Shtain ZIP-553

  Hodnotenie: 4.6

  ZIGMUND SHTAIN ZIP-553

  Ďalší sporák od nemeckého výrobcu Zigmund Shtain je v top 6. Model ZIP-553 má 7 programov, 10 úrovní výkonu, zabudovaný časovač, detskú poistku. Horák počas ohrevu nesvieti a spotrebič sa automaticky vypne, ak na varnej doske nie je žiadny riad. Odborníkom sa páčila kompaktnosť a ľahkosť varnej dosky, ktorá umožňuje jej bezproblémovú prepravu na vidiek a späť. Vysokofrekvenčný vírivý prúd veľmi rýchlo ohrieva oceľový riad a nie je možné, aby ste sa na sporáku popálili.

  Domáci liehovarníci vyzdvihujú výhody modelu, ako je rýchly ohrev, kompaktné rozmery, ľahkosť a jednoduchá obsluha. Prístroj úspešne obstál v teste 20-kilogramových destilátorov. Niektorí používatelia by uvítali presnejšiu reguláciu výkonu s prírastkom 100 wattov namiesto 200 wattov.

  Výhody

  • kompaktný a ľahký;
  • bohaté vybavenie;
  • rýchly ohrev;
  • trvanlivosť.

  Nevýhody

  • Nie veľmi presné riadenie výkonu.

  Kitfort KT-141

  Hodnotenie: 4.5

  Kitfort KT-141

  Na varič Kitfort KT-141 možno umiestniť akýkoľvek hrniec s priemerom od 12 do 18 cm. Fungovanie zariadenia je založené na pôsobení infračervených vĺn, na rozdiel od indukčných modelov tu nie je taká nepríjemná funkcia ako pulzný režim. Vždy ohrieva pri minimálnom výkone, aby sa šetrila energia. Pracovná plocha je vyrobená zo sklokeramiky, počas destilácie sa mierne zahrieva od tepla destilačného zariadenia. Výkon ohrievača je 2 kW, režim minimálnej teploty zodpovedá 100 W. Výrobca vybavil sporák 4 automatickými programami, 20 úrovňami výkonu, časovačom a funkciou uzamknutia kľúčom. Povrch horáka možno ľahko čistiť pomocou čistiacich prostriedkov pre domácnosť.

  Zatiaľ čo v runet niekoľko recenzií o práci Kitfort KT-141, ale všetky sú pozitívne.

  Výhody

  • nákladová efektívnosť;
  • Jednoduché používanie a údržba;
  • Presné nastavenie režimu;
  • 24-hodinový časovač.

  Nevýhody

  • niekoľko poznámok.

  Midea MC-IN2200

  Hodnotenie: 4.4

  MIDEA MC-IN2200

  Čínska indukčná varná doska Midea MC-IN2200 testovaná mnohými liehovarníkmi. výkonný ohrievač (2,1 kW), časovač a displej. Spotrebič upútal pozornosť odborníkov vďaka svojej nízkej cene. Výrobca nešetril na ovládaní, teplotu musíte nastaviť pomocou bežných tlačidiel. Niektorí zákazníci však túto možnosť uprednostňujú. Je potrebné poznamenať, že iba pri plnom výkone je ohrev konštantný, inak zariadenie pracuje v impulznom režime. Model má čierne telo, horák je vyrobený zo sklokeramiky. Povrch sa ľahko udržiava. Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť.

  Spätná väzba od majiteľov chváli sporák pre jeho prijateľnú cenu, rýchly ohrev, kvalitnú konštrukciu a jednoduché používanie. Nevýhodou je jeho hlučná prevádzka a vysoký výkon.

  Výhody

  • vysoký výkon;
  • rýchly ohrev;
  • Je kompaktný a ľahký;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • hlučná prevádzka;
  • veľký krok výkonových režimov.

  ENDEVER Sky
 • ne IP-24
 • Hodnotenie: 4.3

  ENDEVER Sky<li></div><p>ne IP-24″ src=“/wp-content/uploads/2023/10/8971666197451-3110.jpg“ height=“470″ title=“ENDEVER Sky</p><li>ne IP-24″><p>15 kg destilačný prístroj s varičom vydrží indukčnú varnú dosku ENDEVER Sky</p><li>ne IP-24. Prístroj sa rýchlo zahrieva vďaka výkonu 2 kW. Na horák by sa mal umiestniť riad s priemerom 10-22 cm. Švédsky výrobca vyrobil pracovnú dosku z keramiky s vyššou odolnosťou. Var môžete destilovať až 3 hodiny bez vypnutia variča. Bezpečnosť pri používaní bola zohľadnená vďaka ochrane proti prehriatiu a prepätiu. Pre rôzne pokrmy je zabudovaných päť programov varenia; ohrev možno nastaviť pomocou dotykových tlačidiel a displeja. Nepríjemný vŕzgavý zvuk, ktorý počujem, keď vypnem sporák. Varná doska sa ľahko čistí bežnými domácimi čistiacimi prostriedkami a handričkou.<p>Používatelia sú s výkonom sporáka ENDEVER Sky spokojní</p><li>ne IP-24. Nepáčila sa im nálepka, ktorá zanecháva lepidlo a zvyšky.<h4>Výhody</h4><ul><li>príjemný dizajn;</li><li>vysokokvalitná konštrukcia;</li><li>mobilitu;</li><li>rýchly ohrev.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Odstránenie nálepky trvá dlho.</li></ul><h3>GALAXY<li>NE GL3060</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: