12 najlepších fritéz

*Prehľad najlepších strojov od redaktora. Výberové kritériá. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Menšie spotrebiče sa používajú na pečenie pečiva alebo grilovanie mäsa a zeleniny. Väčšie modely sa používajú v reštauráciách, sanatóriách, hoteloch a iných veľkých zariadeniach. Menšie spotrebiče sa používajú v malých reštauráciách (školy, škôlky, jedálne). Existujú domáce modely na varenie v domácnosti. Aby sme zjednodušili výber, analyzovali sme desiatky fritéz v predaji v Ruskej federácii, pričom sme zohľadnili ich vlastnosti a recenzie používateľov, takže predstavujeme 11 najlepších modelov.

Hodnotenie najlepších pražiarní

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie jednokomorové rúry1Abat SZhE-136 200€
2Tulatorgtechnik SHZh-150-1s31 146€
3Prommash SHZE-0.68EP33 513€
4Voltera ESHP 36-1.6/2207 500€
Najlepšie trojkomorové fritézy1Abat SZE-3153 600€
2Tulatorgtechnik EShP-3s(u)65 590€
3Hackman Metos Chef 220417 529€
4MAG-HR36E99 930€
5MHM SHZE93-0168 163€
6Torgmash Lyubertsy ShPESM-3M87 450€
7Grill Master ØÆÆ/3106 949€
8Kocateq GU6132 250€

Najlepšie jednokomorové fritézy

Jednokomorové modely na fritovanie na stole alebo s vlastným stojanom, aby nezaberali miesto na pracovnej doske. Kapacita 28-60 litrov vám umožní pripraviť jedlo pre zákazníkov, malé jedálne alebo celú rodinu.

Abat SZhE-1

Hodnotenie: 4.9

Abat SHZhE-1

Ide o profesionálnu skrinku na každodenné použitie. Recenzie ukazujú, že technika vydrží v prevádzke 6-8 hodín a správne funguje 7-8 rokov. Tu sa prakticky nič nerozbije, pretože fritéza obsahuje vykurovacie telesá s celkovým výkonom 4.6 kW, termostat, ktorý obmedzuje teplotu vykurovania na 300 stupňov a spína. Používateľ môže nastaviť čas varenia od 5 minút do jednej hodiny, stranu ohrevu (horný, spodný alebo oba) a teplotu od 20 °C do 270 °C. Vo vnútri sú tri plechy s rozmermi 53 x 47 cm, takže môžete piecť zemiaky, kuracie mäso alebo iné prísady vo vrstvách po 1.5 ². Perforácia v hornej časti plášťa zabezpečuje odvádzanie prebytočného horúceho vzduchu a nedochádza k deformácii plášťa. Vonkajšia povrchová úprava práškovou farbou je odolná napriek vysokým teplotám.

Model sa páči profesionálnym kuchárom v recenziách vďaka pohodlnému nastaveniu výšky nôh. Vďaka tomu ju možno nastaviť do správnej výšky pre používateľa, aby sa jeho chrbát v kuchyni po celodennej práci menej unavil. Ak je v miestnosti nerovná podlaha, nastaviteľné nožičky zabránia kolísaniu zariadenia pri vyberaní zásobníkov.

Výhody

 • Inteligentné vetranie v hornej časti;
 • robustná konštrukcia komory;
 • vlastný stojan z kovovej profilovej rúrky;
 • prepínače sa netrasú.

Nevýhody

 • Predná doska je bez skla, takže musíte skontrolovať, či je jedlo pripravené, otvorením dvierok.

Tulatorgtechnik SHZh-150-1s

Hodnotenie: 4.8

Tulatorgtechnik SZh-150-1s

A tu je väčšia fritovacia skrinka s rozmermi 950x830x850 mm, s dvoma podnosmi 65×53 cm. Technologicky existuje tretí zásobník, ale je potrebné ho zakúpiť samostatne. Vďaka tejto jednokomorovej kapacite je spotrebič vhodný do školských a predškolských kuchýň, pretože umožňuje pripravovať ešte viac jedál naraz. Skriňa pracuje na 380 V a vyžaduje istič, takže nie je vybavená zástrčkou, ale iba napájacím káblom. Trojfázové napájanie však umožňuje fritéze dodávať výkon 6.3 kW a jedlo sa uvarí oveľa rýchlejšie. Na pravej strane ovládacieho panela sa nachádza regulátor teploty s rozsahom 50-300 stupňov, počet vykurovacích telies na výber a časovač. Zahreje sa za 25 minút a pred prehriatím ho chráni integrovaná ochrana proti prehriatiu.

Dve kovové dištančné podložky na zadnej strane sklenených dvierok sú špeciálnym konštrukčným prvkom, ktorý umožňuje posunutie podnosu v prípade, že kuchár na to zabudne sám. Toto riešenie chráni sklo pred náhodným nárazom a vydrží dlhšie.

Výhody

 • svetelná indikácia prevádzky;
 • Proces varenia môžete sledovať cez okienko;
 • Sklo je chránené dvoma nárazníkmi;
 • spoľahlivé kontroly.

Nevýhody

 • váži 116 kg, a preto si vyžaduje pevnú základňu;
 • vyžaduje trojfázový vstup;
 • Dosiahne prevádzkovú teplotu za 25 minút
 • Má len malú základňu, takže ju bude potrebné umiestniť na stôl.

Prommash SHZhE-0.68EP

Hodnotenie: 4.7

ShZhE-0.68EP

A tu je univerzálna skrinka, ktorá môže pracovať s napätím 220 V aj 380 V. Maximálny výkon grilovacej jednotky je 5 kW a prevádzkovú teplotu dosiahne za 20 minút. Vybavené vykurovacími telesami a termostatom s maximálnou teplotnou hranicou 260 stupňov. Puzdro z nehrdzavejúcej ocele je robustné a dobre odoláva teplotným a vlhkostným vplyvom v kuchyni. Dvere skrine sa otvárajú smerom nadol a sú vybavené zarážkou, aby sa nemohli zabuchnúť. Je tiež vhodné položiť na ňu podnos a skontrolovať, či je jedlo pripravené. Svetelná indikácia pomáha sledovať stav spotrebiča.

Zvláštnosťou fritovacieho zariadenia sú 4 podnosy a vertikálny mostík v strede komory. Kontajnery GN sú umiestnené na dvoch stranách na každej strane. Je ideálny na varenie viacerých jedál súčasne (napríklad mäsa, zeleniny a rýb). Šťavy z potravín sa nezmiešajú. Šéfkuchárom sa páči, že hmotnosť zásobníkov je oveľa nižšia, čo uľahčuje vyberanie nádob na miešanie.

Výhody

 • puzdro z nehrdzavejúcej ocele;
 • Vykurovacia komora má vlastný vykurovací stojan;
 • je tu ďalšia polica na príslušenstvo;
 • štyri zásobníky.

Nevýhody

 • Zahrievanie trvá približne 20 minút;
 • Predný panel bez okna;
 • Váha 80 kg – nemožné umiestniť samostatne.

Volta EP 36-1.6/220

Hodnotenie: 4.6

Voltera ESHP 36-1.6/220

Ide o fritézu pre domácnosť s objemom 36 litrov, takže je ideálna pre troj- až päťčlennú rodinu. K dispozícii je štvorcový aj okrúhly podnos, ktorý má vysoké okraje pre prípad, že chcete vyprážať zemiaky alebo inú zeleninu. Vhodné aj na pečenie. Dve vykurovacie telesá s celkovým výkonom 1600 W dokážu ohriať komoru na 260 stupňov. Grilovací rošt umožňuje grilovať krídla, stehná, klobásy alebo párky. Na pravom bočnom paneli sa nachádza plynulá regulácia výkonu, časovač a výber vykurovacích telies na. Váži 8.5 kg, takže nie je problém ho samostatne premiestniť. Recenzie ukazujú, že skrinka je nielen skvelá na grilovanie, ale dokáže aj piecť mäso, cesto, ohrievať sendviče, hot-dogy a pizzu.

Domáca fritéza je ideálna pre kuchyne, ktoré majú len vstavanú varnú dosku, ale nemajú rúru. Skrinka môže byť umiestnená na stole, na polici v spodnej časti alebo zavesená nad hlavou. Výrobca ho vyrába v hnedej, sivej, červenej alebo čiernej farbe, čo pomáha zladiť odtieň s interiérom kuchyne.

Výhody

 • Svetelná indikácia prevádzky;
 • Vysokokvalitné práškové lakovanie;
 • Pohodlné ovládanie;
 • atraktívna cena;
 • Mnoho farebných možností.

Nevýhody

 • Štíhle telo sa pri zahrievaní a ochladzovaní chveje.

Najlepšie trojkomorové rúry

Trojkomorové modely na pečenie majú väčšiu kapacitu a môžu naraz piecť až 6-8 kg mäsa, takže sú ideálne pre potreby reštaurácií a kuchýň v hoteloch a rezortoch. Ďalšia praktická možnosť pre pekárne a pekárov. Tu sú najlepšie skrine, ktoré vybrali odborníci v tejto kategórii.

Abat SHE-3

Hodnotenie: 4.9

Abat SHZHE-3

Táto fritéza je podobná fritéze SHZE-1, len kombinuje tri z nich naraz. Komory sú uložené nad sebou a celkové rozmery skrine sú 103x92x160 cm. Komora má celkovo 12 úrovní na jednoduché umiestnenie paliet. Vykurovacie telesá s celkovým výkonom 14.4 kW pripojený na 380 V, zahreje sa za 30 minút a dokáže piecť jedlo od 20 do 270 stupňov. Aby sa kľučky dverí udržali v teple, výrobca ich vybavil plastovými adaptérmi, ktoré spomaľujú prenos tepla. Otočné gombíky sú vyrobené z rovnakého materiálu, takže sa ich môžete dotknúť holými rukami. Vzpriamená konštrukcia stojí na hrubých nohách s gumovými nožičkami, ktoré zabraňujú posúvaniu skrinky po podlahe.

Skriňa na varenie je v recenziách chválená pre svoju spoľahlivú prevádzku. Je nenáročný a trvalo udržiava nastavenú teplotu. Výrobok odporúčame pre jeho vynikajúci pomer ceny a výkonu.

Výhody

 • ovládacie prvky zostali počas prevádzky chladné;
 • Tepelne izolované rukoväte;
 • vysokokvalitná konštrukcia;
 • Robustný rám.

Nevýhody

 • Iba 3-fázové pripojenie;
 • zahrievajte 30 minút;
 • Inštalácia bude možná len v štyroch vzhľadom na hmotnosť 214 kg.

Tulatorgtechnik ESHP-3s(u)

Hodnotenie: 4.9

Tlačidlo EShP-3s(u)

Ďalšia skriňa pre 380 V, vybavená tromi komorami s objemom 0.42 m³ každý. Dve úrovne, každá s kontajnermi s rozmermi 65×53 cm. To umožňuje umiestniť veľké množstvo potravín naraz. Výrobca vytvoril vertikálnu konštrukciu so zväčšenou šírkou a vybavil ju kovovou základňou, takže nepotrebuje dodatočný podstavec. Táto konštrukcia je pre používateľov ešte pohodlnejšia, pretože si nemusia drieť alebo sa zohýbať, aby dosiahli na spodnú nádobu. Kryt z nehrdzavejúcej ocele je vysoko odolný voči pare a dokonca aj vode, pretože je odolný voči korózii. Každá komora je samostatne programovateľná pre prevádzkový čas, teplotu a strany ohrevu, ale nie sú tu žiadne sklenené okná, takže musíte otvoriť dvere a kontrolovať potraviny priamo, čo vedie k tepelným stratám.

Najvýraznejšou vlastnosťou fritovacieho kuchynského spotrebiča je optimálna kombinácia výkonu a funkcií.5 kW vykurovanie a spotreba energie. To umožňuje piecť mäso, ryby a zeleninu vo veľkých množstvách pri zvýšenej teplote až do 290 stupňov, čím sa skracuje čas prípravy.

Výhody

 • je tu silná základňa;
 • kryt je kompletne vyrobený z nehrdzavejúcej ocele;
 • za konkurencieschopnú cenu;
 • sú zahrnuté formy na chlieb.

Nevýhody

 • pripojenie len na 380 V;
 • Žiadne okná vo dverách.

Hackman Metos Chef 220

Hodnotenie: 4.8

Hackman Metos Chef 220

Skriňa Hackman Metos sa dodáva na stojane a stabilne drží tri komory s gastronádobami s rozmermi 65×53 cm nad sebou. Kryt varného zariadenia je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Koľajnice podnosu sú odnímateľné a možno ich posúvať podľa veľkosti pripravovaného jatočného tela. Samostatné ovládanie vykurovacích telies pomáha vytvoriť požadovanú teplotu v každom priestore. Keďže horný blok sa zahrieva najviac, je vybavený dodatočnými perforáciami po stranách plášťa na reguláciu tepelného výkonu. Vnútorné ventilátory rovnomerne vetrajú pokrm, takže sa rovnomerne pečie v rohoch a v strede. Recenzie ukazujú, že ovládací panel vydrží náhodné nárazy kuchynským príslušenstvom a nepoškriabe sa.

Skriňu vyzdvihujeme vďaka veľkým skleneným dvierkam, ktoré umožňujú posúdiť stupeň pečenia alebo opekania bez toho, aby ste museli dvierka otvoriť. Prispieva k tomu aj prítomnosť osvetlenia na vnútornej strane varnej skrinky. Sklenené tabule sú dvojité, takže je prakticky nemožné ich rozbiť.

Výhody

 • Môže byť pripojený k sieti 220 V;
 • Komory sú osvetlené;
 • izolované rukoväte;
 • Inteligentný systém odvodu tepla.

Nevýhody

 • veľmi vysoká cena.

MAG-HR36E

Hodnotenie: 4.8

MAG-HR36E

Medzi fritézami, ktoré môžu pracovať v jednofázovej sieti 220 V, je obľúbenou voľbou MAG-HR36E. Má tri vertikálne spojené plechy na pečenie, ktoré sú vybavené 6 plechmi s rozmermi 60×40 cm. Rúra má kapacitu 36 kg potravín za hodinu. Ale za cenu zvýšenej spotreby energie o 18 kWh. Na pripojenie takýchto kuchynských spotrebičov je potrebné vysokovýkonné vedenie. Každá varná jednotka má vlastnú skupinu vykurovacích telies a automaticky udržiava nastavenú teplotu. Spoľahlivá tepelná izolácia tela sa majiteľom páči v recenziách, pretože zabezpečuje rovnomerné pečenie cesta a iných potravín.

Pamätáme si, že skrinka má digitálny časovač s pekným pípnutím po dokončení. Je k dispozícii v každej komore, takže ho možno nastaviť individuálne. Obrovská konštrukcia váži až 180 kg a je vybavená pevnou základňou s kolieskami. Toto riešenie uľahčuje premiestňovanie skrinky pri čistení alebo prestavovaní (najmä v kuchyniach reštaurácií a pekární, ktoré pravidelne kontroluje hygienická služba).

Výhody

 • vnútorné osvetlenie;
 • Vo dverách sú úzke priehľadné vložky na sledovanie procesu;
 • Perforácie na bočných stenách krytu zabraňujú prehrievaniu;
 • Ľahko sa pohybuje na kolieskach.

Nevýhody

 • spotrebuje 18 kW elektrickej energie za hodinu;
 • vyžaduje výkonnú samostatnú linku.

MHM SHZE93-01

Hodnotenie: 4.7

MHM SHZHE93-01

Trojkomorová fritéza je univerzálny spotrebič, ktorý možno pripojiť na 220/380 V. Výkon vykurovacích telies je 14.5 kW a dosiahnutie prevádzkovej teploty trvá 30 minút. Bočné a zadné panely z nízkouhlíkovej ocele sú lakované práškovou farbou sivej farby. Predná strana a dvere sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Gastronádoby s rozmermi 47×53 cm možno umiestniť na štyri police v závislosti od veľkosti výrobkov. Ak je podlaha v kuchyni nerovná, nastavovacie prvky v podperách pomáhajú bezpečne umiestniť fritézu tak, aby sa nekývala. Rúra pracuje s teplotným rozsahom 20-270 stupňov. Všetky oddelenia majú vlastné ovládanie ohrevu, časovač a spínač ovládania vykurovacích telies.

Tento model je v niektorých recenziách chválený pre svoju vysokú kvalitu zásobníkov. Nádoby Gastronorm sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a vydržia časté umývanie. Cesto sa na ne menej lepí. Aj keď je potrebné škrabnutie alebo škrabka, spôsobí len niekoľko škrabancov a podnos nezhrdzavie, ako je to v prípade smaltovaných podnosov.

Výhody

 • Kvalitná montáž;
 • protišmykové nožičky;
 • štyri koľajnice v každom oddelení;
 • Výškovo nastaviteľné podpery.

Nevýhody

 • bez skla na vizuálnu kontrolu procesu bez otvorenia dverí.

Torgmash Lyubertsy ShPESM-3M

Hodnotenie: 4.6

Torgmash Lyubertsy ShPESM-3M

Fritéza Torgmash ShPESM-3M sa zapája do trojfázovej elektrickej siete a pracuje pri 15.6 kW. Maximálna teplota ohrevu je 300 stupňov. Prístroj je určený na pečenie pečiva, krúp, zeleniny, rýb a mäsa, ako aj na sušenie húb a ovocia. Konštrukcia je vyrobená z mäkkej ocele a predná doska je dodatočne pozinkovaná, aby chránila kov pred koróziou. Ovládacie prvky sú umiestnené na spodnej úrovni a sú umiestnené zľava doprava pre komory, počnúc zhora nadol. Zariadenie podporuje postupnú reguláciu výkonu, oddelenú aktiváciu skupiny vykurovacích telies. Podľa recenzií sa majiteľom páčia hlboké gastronádoby 45x65x2 cm, ktoré sú praktické na pizzu.

Zrejmou výhodou skrine je zvlhčovanie parou. To je užitočné najmä v záverečných fázach varenia, keď sa už prirodzená vlhkosť odparí. Táto funkcia pomáha zabrániť vysušovaniu potravín a zároveň zachovať ich šťavnatosť.

Výhody

 • Predáva sa spolu so stojanom;
 • Samostatné ovládanie pre každý oddiel;
 • je k dispozícii funkcia zvlhčovania parou;
 • 2 cm hlboké podnosy.

Nevýhody

 • Iba 380V pripojenie;
 • bez podsvietenia;
 • všetky ovládacie prvky sú v spodnej časti, takže sa musíte zohnúť
 • Žiadne sklo vo dverách.

Grill Master ØZhE/3

Hodnotenie: 4.6

Majster grilu ShZhE/3

Zariadenie na vyprážanie je určené na pečenie chleba a iného cesta. Skriňa je celá vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a na prednej strane je vybavená oknami z tvrdeného skla. Tri priehradky na sedem zásobníkov s rozmermi 32x53x1.5 a 70x45x1.5 cm. Vnútro je osvetlené, takže môžete skontrolovať stupeň varenia bez toho, aby ste museli otvoriť dvierka. Vo fritovacom zariadení je celkom 36 výhrevných telies na rovnomerné pečenie. Skupiny vykurovacích telies v priehradkách možno zapínať a vypínať samostatne. Rovnako ako vyššie opísaný model je tu parný zvlhčovač, ktorý sa zákazníkom páči v recenziách.

Dômyselne navrhnutá základňa s koľajničkami pre tri zásobníky uľahčuje manipuláciu s horúcimi zásobníkmi. Je praktické vybrať gastro panvicu z fritovacieho priestoru, vložiť ju do základne a prestavať ostatné plechy na rovnomerné pečenie. Uľahčuje otočenie plechu o 180°, ak si všimnete, že jedna strana pokrmu zhnedne rýchlejšie.

Výhody

 • oddelenia majú okná z tvrdeného skla;
 • 36 vykurovacích telies;
 • K dispozícii je funkcia zvlhčovania parou;
 • všetky sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele;
 • Pozície panvice Gastronorm možno nastaviť na 9 rôznych úrovní.

Nevýhody

 • Predáva sa bez zásobníkov.

Kocateq GU6

Hodnotenie: 4.5

Kocateq GU6

Priemyselná varná jednotka od juhokórejskej značky Kocateq dopĺňa prehľad. Skriňa má rozmery 122x154x77 cm a váži 310 kg. Všetky lavice sú vybavené plechmi na pečenie s rozmermi 60×40 cm, do ktorých sa zmestí veľké množstvo potravín. Dvierka majú dvojité sklo a umožňujú sledovať proces varenia bez straty tepla. Dvere sú vyvážené výrobcom a podľa recenzií sa dajú otvárať a zatvárať miernym pohybom. Vnútorné podsvietenie vám nedovolí pomýliť si odtieň s vypálenou stranou. Oddelenia majú dva termostaty na samostatnú reguláciu horného a dolného vykurovacieho telesa. Teplomery hlásia údaje v spodnej a hornej časti boxu, takže kuchár má k dispozícii objektívne informácie na kontrolu procesu.

Varná doska so zaujímavým výkonom 19.2 kW, čo zabezpečuje rýchly ohrev a pečenie varných priestorov. S týmto kuchynským zariadením môžete jedlo pripraviť oveľa rýchlejšie.

Výhody

 • na premiestňovanie na mieste, v podstavci sú valčeky;
 • Vyrobené kompletne z nehrdzavejúcej ocele;
 • Izolované rukoväte zabraňujú popáleniu;
 • jednoduché otváranie a zatváranie dverí.

Nevýhody

 • Môže byť pripojený len k elektrickej sieti 380 V;
 • bez varenia v pare;
 • Ťažko sa prepravuje, pretože váži 310 kg;
 • potrebuje samostatnú linku s hrubým káblom.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: