13 najlepších výklopných odsávačov pár

*Súhrn toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je vhodné poradiť sa s odborníkom.

Šikmé tvary kuchynských a krbových odsávačov pár sú relatívne novým trendom v segmente spotrebičov. Toto riešenie organizácie interiéru priťahuje čoraz väčšiu pozornosť verejnosti. Redakcia Expertology spolupracovala s našimi analytikmi trhu, aby vám poskytla rozsiahly prehľad najlepších odsávačov pár dostupných v prvej polovici roka 2020.

Vlastnosti výklopných odsávačov pár

Na úvod čitateľovi v krátkosti pripomenieme, aké sú hlavné vlastnosti výklopných odsávačov pár a čo treba zvážiť pri výbere modelu pre váš dom alebo byt.

Okrem najzrejmejšieho – tvaru, majú šikmé odsávače pár svoje výhody a nevýhody oproti kupolám – najbežnejším pre masového spotrebiteľa alebo iným, kde sa záchytná plocha nachádza striktne rovnobežne s varnou plochou.

Začnime však tvarom, pretože nie je len na okrasu – alebo skôr nie v prvom rade. Myšlienkou šikmého odsávača pár je odstrániť nepríjemnú vlastnosť kupolovitého tvaru – obmedzený prístup k varnej doske. Súvisí to najmä s vizuálnym prístupom – kupolový odsávač pár vám jednoducho neumožní nakloniť sa nad sporák, čo môže byť počas varenia viackrát potrebné.

Výhody šikmého tvaru majú aj nevýhodu: takéto odsávače pár nie sú z definície zapustené a nie sú kompatibilné so všetkými štýlmi interiéru, napríklad s neoklasicistickým dizajnom, ktorý by bol nevhodný, a ich dodatočná montáž nie je možná. Šikmé kapoty sú ideálne pre high-tech alebo akýkoľvek minimalistický štýl bez výrazných dizajnových prvkov.

Ďalšou výhodou šikmého tvaru je, že odsávač pár môžete umiestniť nižšie ako akýkoľvek iný komínový odsávač pár, takže nikdy nebude brániť vo výhľade na hornú časť sporáka. Takáto funkcia automaticky znamená nižšie minimálne požiadavky na výkon motora a otáčky ventilátora – čím nižší je odsávač pár, tým účinnejšie je zachytávanie výparov a tým menej nežiaducich pachov môže uniknúť. Druhou výhodou je zníženie hlučnosti, ale treba poznamenať, že úplne tiché odsávače pár nie sú úplne tiché.

Ďalšou nevýhodou naklonených odsávačov pár, ktorá priamo nesúvisí s ich tvarovým faktorom, je, že sú výrazne drahšie ako bežné odsávače pár z hľadiska hmotnosti.

Najlepšie odsávače pár v rebríčku odsávačov pár

Nomináciapozícianázov výrobkucena
Najlepšie lacné výklopné odsávače pár1LEX Luka 600 čierna4 590€
2Krona Olly PB 600 čierna5 275 €
3MAUNFELD Tower C 507 472€
4Weissgauff Gamma 60 PB6 990€
Najlepšie šikmé digestory za strednú cenu1E
 • KOR Euroín S4 50
 • 9 080€
  2Koruna FREYA 600 PB6 160€
  3Weissgauff TAU 60 TC WH9 990€
  4LEX Plaza 600 biela13 590€
  5E
 • ca BELT LUX BL/A/55
 • 20 245€
  6Faber Cocktail BK F8036 900€
  Špičková prémiová výklopná kapota1Bosch DWK 97JM6051 606€
  2Siemens LC 91 KWW 60113 990€
  3Falmec QUASAR 90 čierne sklo67 900€

  Najlepšie úsporné odsávače pár

  Náš prvý výber recenzie tradične tvoria slušné modely v cenovo dostupnej kategórii. Značky výrobcov v článku prejdú všetkými cenovými segmentmi, pretože väčšina známych značiek má sortiment pre širokú škálu potrieb zákazníkov. Pokiaľ ide o cenu, tu a ďalej je potrebné si uvedomiť, že cena každého konkrétneho modelu sa môže na rôznych trhoch líšiť, niekedy dosť výrazne. Zvažujeme len reálne a čo najdostupnejšie možnosti.

  LEX Luka 600 čierna

  Hodnotenie: 4.6

  LEX Luka 600 čierna

  Začneme talianskym šikmým odsávačom pár LEX zo série Luka 600. Spoločnosť má výrobné závody v Taliansku, Poľsku a samotnej Číne. Tento konkrétny typ výrobku – odsávače pár – sa vyrába v Nebeskej ríši, ale s úplnou kontrolou kvality zo strany ústredia.

  Luka 600 je nástenný šikmý odsávač pár. Rozmery – 103x60x28cm, vývodová časť – 120mm. Hmotnosť súpravy je 12 kg. Materiál puzdra: kov a tvrdené sklo. V tomto sortimente sú k dispozícii dve hlavné farby – čierna a biela. Šírka odsávača pár je 60 cm, čo zodpovedá podmienenej šírke zariadenia a predpokladá rovnakú šírku varnej dosky.

  Nútený ťah v tomto modeli zabezpečuje jeden motor ventilátora so spotrebou energie 68 W. Pri inštalácii tohto odsávača budete mať k dispozícii dva prevádzkové režimy, z ktorých jeden je odsávanie vzduchu s rôznou intenzitou a druhý režim recirkulácie, pri ktorom sa vzduch neodsáva, ale prechádza cez existujúce filtre a následne sa čistí a vypúšťa späť do miestnosti. Režim odvodnenia má tri rýchlosti ventilátora. Má zabudované osvetlenie – dve LED svetlá, každé s výkonom 1 x 5 W.Po 5 W. Režimy sa ovládajú a osvetlenie sa zapína a vypína pomocou mechanických tlačidiel na kryte.

  Výkon odsávača pár sa odráža už v jeho názve – číslo 600 nie je nič menšie ako jeho kapacita až 600 metrov kubických vzduchu za hodinu. Ide o veľmi dobrú hodnotu pre kapotu v tejto triede. Rozloženie podľa režimu: 500-600 m³/h pre voľný výfuk, 400-500 m³/h pre vetranie a 300-400 m³/h pre recirkuláciu. Nominálna hladina hluku – 36 až 44 dB v závislosti od režimu.

  princíp obvodového sania; nevýhody. V ďalšom texte sa pod týmto pojmom rozumie, že vzduch nie je nasávaný cez celú plochu sitovej misy, ale cez úzke pozdĺžne otvory po obvode misy. Tento princíp ponúka výrazne vyšší výkon odsávania pri rovnakom výkone v porovnaní s bežnými odsávačmi pár. Ide o to, že v tomto prípade sa vytvára akýsi „vákuový efekt“, keď sa vzduch nasáva pod výrazne vyšším tlakom, čo zabraňuje prúdeniu nežiaducich výparov okolo misky kapoty.

  Súčasťou výrobku je dekoratívna zástena, výtok z dvoch krycích dosiek v tvare U, plastová príruba so zabudovaným ventilom, upevňovacia súprava, dokumentácia a výkres.

  Podľa oficiálnych údajov poskytuje výrobca na kapotu 3 roky a na motor samostatnú záruku 8 rokov.

  Výhody

  • je známa talianska značka;
  • vysokokvalitné materiály;
  • 3-ročná záruka na kapotu a 8-ročná záruka na motor;
  • výkon;
  • spoľahlivosť;
  • Obvodové odsávanie;
  • štýlový dizajn.

  Nevýhody

  • priložený výkres môže byť nesprávny – pred vytvorením otvorov na upevnenie je potrebné venovať veľkú pozornosť.

  Krona Olly PB 600 čierna

  Hodnotenie: 4.5

  Krona Olly PB 600 čierna

  Na druhom mieste vo výbere Expertology najlepších lacných uhlových odsávačov pár je podobne výkonný model Krona. Ďalšou známou značkou je Krona Steel GmbH. Napriek nemeckej štylistike názvu ide o ruskú špecializovanú ochrannú známku, ktorá je jedným z lídrov v predaji lacných a stredne drahých digestorov v Ruskej federácii. Výrobok sa vyrába v Číne a Turecku.

  Rozmery hlavnej časti stavby sú 137x60x27.80 cm, celková hmotnosť 7.8 kg. K dispozícii v rôznych farbách. Najobľúbenejšia povrchová úprava je tmavočierna s matným povrchom. Prierez vzduchového potrubia – 150 mm.

  Menej výkonný ako jeho predchodca, ale len v malej miere: 500pc. m/h. Prevádzku zabezpečuje motor s príkonom 65 W. 2 W spotrebujú dve LED svetlá. Rovnako ako jeho predchodca, aj Krona Olly PB 600 pracuje v režimoch evakuácie a recirkulácie. V režime odsávania sú k dispozícii aj tri rýchlosti. Maximálna udávaná hladina hluku je vyššia ako pri modeli LEX Luka 600 black, a to 50 dB. Úplne rovnaké ovládacie prvky – mechanické tlačidlá.

  Aj tu sa používa obvodový sací okruh, hoci naň sa napodiv sťažujeme. Napriek celkovej popularite obvodového okruhu stále existuje veľká časť spotrebiteľov, ktorí tomuto riešeniu nedôverujú a dávajú prednosť starej, osvedčenej klasike desaťročí. To by však naši odborníci nemali zapisovať zo zrejmých dôvodov.

  K dispozícii je „predvolený“ tukový filter, ktorého hlavnou úlohou je chrániť povrch motora, ventilátora a vzduchového potrubia pred malými čiastočkami tuku, ktoré sa môžu prilepiť a nahromadiť, čo môže v blízkej budúcnosti spôsobiť problémy. Lapač zápachu, ktorý je v tomto a predchádzajúcich modeloch k dispozícii len ako voliteľné príslušenstvo, by mal byť vždy uvedený pri objednávke.

  Na všetky naše výrobky poskytujeme 2-ročnú záruku a samostatne na motor 7 rokov.

  Výhody

  • kvalitné materiály;
  • Spoľahlivá a bezproblémová prevádzka;
  • atraktívny vzhľad;
  • jednoduchá inštalácia;
  • perimetrické odsávanie;
  • 2 roky záruky a 7 rokov samostatne na motor.

  Nevýhody

  • sa stretli so sťažnosťami na nadmernú hlučnosť.

  MAUNFELD Tower C 50

  Hodnotenie: 4.4

  MAUNFELD Tower C 50

  Tretím bodom nášho záujmu je výklopný odsávač pár MAUNFELD Tower C 50. Názov značky je tiež úplne Slovenská, ako je opísané vyššie. Patrí do rovnomenného obchodného domu, ktorý je držiteľom ďalších známych mien na domácom trhu – HOMSair, HOMS, Matteo.

  Konštrukčný princíp inštalácie tohto odsávača pár je podobný ako pri predchádzajúcich odsávačoch pár – montáž na stenu. Rozmery hlavnej jednotky sú 97x50x31cm. Radi by sme zdôraznili, že tento model je určený pre užšie varné plochy – 50 cm. Výrobca ponúka široký výber farieb – tmavočiernu, bielu, béžovú, tmavobéžovú, metalickú, slonovinovú a prípadne ďalšie, v závislosti od šarže. Výrez pre potrubie s priemerom 120 mm.

  Celková spotreba energie pri odsávaní 96 W, z čoho 6 W spotrebujú celkom dve LED svetlá. Odhadovaná kapacita je v tomto prípade mierne zvýšená a predstavuje 650 metrov kubických vzduchu za hodinu. Prevádzkové režimy sú rovnaké ako v prípade dvoch vyššie uvedených modelov: možnosť voľby troch rýchlostí; recirkulácia. tlačidlové ovládanie, ale tlačidlá sú už elektronické.

  Ako vidíte, odsávač pár je výrazne náročnejší na spotrebu energie a zároveň o niečo účinnejší, aj keď má menšiu efektívnu šírku. Táto optimálna kombinácia sa dosahuje v neposlednom rade vďaka rovnakému obvodovému saniu.

  Štandardný filter v tomto modeli je len tukový filter. Nie sú k dispozícii žiadne informácie o drevenom uhlí, dokonca ani ako o možnosti. Pokiaľ ide o hlučnosť, uvádza sa, že je maximálne 51 dB. To je pomerne veľa, ale stále hovoríme o maximálnej rýchlosti v intenzívnom režime. Existuje spätná väzba na rezonančný efekt pri maximálnej rýchlosti.

  Výrobca odhaduje životnosť tohto modelu na 10 rokov. Záručná doba je stanovená na tri roky.

  Výhody

  • Malá veľkosť (dôležité pre tých, ktorí to potrebujú);
  • odsávanie po obvode;
  • mnoho odtieňov v sortimente;
  • Laconický, ale rafinovaný a štýlový vzhľad;
  • vysoký výkon;
  • spoľahlivosť a spoľahlivosť;
  • trojročná záruka.

  Nevýhody

  • hluk a rezonancia pri maximálnej rýchlosti.

  Weissgauff Gamma 60 PB

  Hodnotenie: 4.3

  Weissgauff Gamma 60 PB

  Najlacnejší odsávač pár Weissgauff v skupine uzatvára výber najlepších sklápacích odsávačov pár na trhu podľa časopisu Expertology. Je to tiež „stranícka“ značka, ktorá nemá nič spoločné s Nemeckom. Na tom však nie je nič zlé, pretože úplná globalizácia zmiernila stereotypy a krajina, v ktorej je značka registrovaná, nám už veľa nehovorí. Weissgauff má veľmi dobrú kontrolu kvality, a to sa počíta.

  Weissgauff Gamma 60 PB je tiež šikmý nástenný odsávač pár s rozmermi 89.5059.60x33cm a s hmotnosťou 6.5 kg. Odporúčaná šírka varnej dosky je maximálne 60 cm. Šírka vývodu 150 mm. Základné materiály sú typické pre túto formu – kov a sklo v minimalistickom high-tech štýle. K dispozícii je niekoľko rôznych farieb.

  Pokiaľ ide o spomínaný vysoký výkon, ten naozaj vzbudzuje rešpekt – až 900 m3. metrov vzduchu za hodinu. Spotreba motora je pomerne mierna – 85 W. Celková spotreba energie 155 W. Takýto veľký rozdiel je spôsobený typom použitých žiaroviek. Ide o halogénové svetlá, každé s príkonom 35 W. Je to dosť zvláštne rozhodnutie vzhľadom na vysokú spotrebu energie týchto lámp a vykurovanie. Ak je cieľom maximálne efektívne osvetlenie, prínos LED je tu minimálny, ak vôbec nejaký.

  Usporiadanie je úplne rovnaké ako pri ostatných opísaných modeloch, s tromi rýchlosťami a jedným režimom recirkulácie. Ovládanie pomocou mechanických tlačidiel. Je nainštalovaný štandardný tukový filter.

  Okrem základnej sady dielov je súčasťou dodávky aj dokumentácia s montážnym a inštalačným výkresom. Tu treba byť veľmi opatrný, pretože v závislosti od šarže môžu byť pokyny na inštaláciu chybné.

  Výhody

  • príjemný, minimalistický dizajn;
  • jednoduchosť inštalácie;
  • Pomerne nízka hladina hluku;
  • spoľahlivosť a spoľahlivosť;
  • najproduktívnejší v sortimente.

  Nevýhody

  • prípadné chyby a nezrovnalosti vo výkresoch;
  • Halogénová žiarovka.

  Najlepšie šikmé odsávače pár za strednú cenu

  Druhý výber v našom prehľade vám predstavuje rozsiahlejší výber šikmých odsávačov pár v podmienečnej strednej cenovej kategórii. Tu vám tiež pripomíname, že cenová volatilita tohto typu výrobkov na Slovenskom trhu je veľmi významná, a ak ste náhle zistili subjektívne príliš vysokú cenu za konkrétny model, iný trh môže byť lojálnejší voči spotrebiteľovi prostredníctvom nižších prirážok alebo zliav.

  E
 • KOR Euroín S4 50
 • Hodnotenie: 4.9

  E<li></div><p>KOR Euroy S4 50″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/55916666195901-2513.jpg“ height=“420″ title=“E</p><li>KOR Euroín S4 50″><p>Prvým modelom v tejto časti je šikmá kapota s jednou z najdostupnejších cien vo svojej triede – Euroy S4 značky E</p><li>KOR. Značka je ruská a reprezentuje Slovenská technologický holding so sídlom v Kaluge, ktorý zahŕňa desiatky spoločností.<p>Ruby S4 je odsávač pár, ktorý je súčasťou kolekcie Modern. Sortiment ponúka mnoho variácií farieb a textúr vonkajšieho povrchu, dokonca aj variácie materiálov obrazovky od tvrdeného skla po keramiku. K dispozícii sú aj tri šírky – 50 cm, 60 cm a 90 cm. Naša kompaktná modifikácia s rozmermi 118x50x43 cm bola použitá ako príklad. Dokonca aj tento kompaktný model má pomerne vysokú hmotnosť 13 kg, čo niektorí používatelia označujú za nevýhodu. Najširšia 90 cm verzia váži až 17.5 kg.</p><p>Priemer vývodu je 150 mm. Celková spotreba energie je tu podstatne vyššia ako u vyššie opísaných lacných modelov – 225 W, ale je tu badateľný podiel podsvietenia – dve halogénové žiarovky so spotrebou po 20 W.</p><p>V E</p><li>KOR Euroin S4 50 má rozšírený výber režimov – okrem troch štandardných rýchlostí ventilátora pribudol intenzívny režim, ktorý je určený na urgentné riešenie silných dymov a dymu z horenia. Maximálna kapacita 700 cm3. metrov za hodinu. Deklarovaná hladina hluku je nižšia ako 52 dBA. Rovnako ako všetky vyššie uvedené modely využíva obvodové sanie, ktoré zvyšuje výkon v priemere o 20 % v porovnaní s klasickým modelom, pričom poskytuje rovnaký výkon, rýchlosť otáčania a plochu misy.<p>Na filtrovanie vzduchu sa používa tukový filter, zatiaľ čo na neutralizáciu zápachu nie je k dispozícii filter s aktívnym uhlím. Podľa nezávislých testov a spätnej väzby od skutočných používateľov však odsávač pár funguje relatívne dobre, pokiaľ ide o odsávanie, a nie je extrémne potrebné používať uhlíkový filter.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>kvalita materiálu;</li><li>výkon;</li><li>Obvodové odsávanie;</li><li>časovač;</li><li>štýlový vzhľad;</li><li>Mnoho farieb vrátane textúr.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>pomerne vysoká hmotnosť;</li><li>halogénové podsvietenie.</li></ul><h3>Koruna FREYA 600 PB</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Koruna FREYA 600 PB

  Teraz sa pozrieme na šikmú kapotu FREYA 600 PB. Z hľadiska ceny balansuje medzi podmieneným rozpočtom a strednou triedou, podobne ako predchádzajúca verzia od spoločnosti E

 • KOR.

  Rozmery hlavnej časti kukly – 59x70x29cm, hmotnosť – 8.2 kg. Odporúčaná šírka varnej dosky: 60 cm. Priemer zásuvky 12 cm. V ponuke je pomerne veľa farebných variantov a ich cena sa na rôznych trhoch často výrazne líši. Najobľúbenejšie farby sú antracitovo čierna a biela. Štýlový vzhľad je takmer rovnako minimalistický, ale s rôznymi povrchovými textúrami na sklenenej obrazovke a bokoch.

  Tento odsávač pár zďaleka neláme rekordy v produktivite – až 550 m3. metrov za hodinu. Má však miernu spotrebu energie – 110 W s 28 W halogénovým podsvietením. A deklarovaná hladina hluku je tiež výrazne nižšia – 48 dBA. Rozdiel sa môže zdať zanedbateľný, ale samotný systém výpočtu (decibely) stanovuje, že odhadovaný rozdiel medzi susednými jednotkami sa pri porovnávaní hodnôt zvyšuje, takže 48 dB sa subjektívne zdá oveľa tichšie ako tých istých 52 dB. Tri režimy rýchlosti a podsvietenie sa ovládajú mechanickými tlačidlami na jednotke.

  Krona FREYA 600 PB umožňuje inštaláciu filtrov s aktívnym uhlím, ktoré však nie sú súčasťou dodávky. Viacerí používatelia hlásia nepríjemnosti pri inštalácii takýchto filtrov.

  Vyššia trieda spotrebičov je indikovaná dôverou výrobcu v trvanlivosť výrobku. Napríklad oficiálna záruka výrobcu na tento model je 2 roky a samostatne na motor až 7 rokov.

  Výhody

  • kvalitné materiály;
  • vyššia spoľahlivosť a spoľahlivosť;
  • Obvodové odsávanie;
  • 7 rokov záruka na motor a 2 roky na celú jednotku;
  • relatívne tichá prevádzka;
  • atraktívny vzhľad.

  Nevýhody

  • nepohodlná inštalácia uhlíkového filtra.

  Weissgauff TAU 60 TC WH

  Hodnotenie: 4.7

  Weissgauff TAU 60 TC WH

  Pokračujme v recenzii so vzorkou produktov značky, ktorou sme ukončili náš predchádzajúci výber. Tento Weissgauff TAU 60 TC WH. Index WH sa vzťahuje na bielu farbu a na výber sú aj iné varianty.

  Rozmery kapoty – 109.2059.5038.50 cm. Odporúčaná šírka varnej dosky je 60 cm. Veľkosť odsávacieho prípravku – 150 mm. Odsávač pár je vyrobený z vysokokvalitných materiálov a rovnako kvalitne zmontovaný. Kryt je vyrobený z kovu, panel a rámček sú z tvrdeného skla.

  Odsávač pár Weissgauff opísaný v predchádzajúcom výbere nás už zaujal svojím výkonom. Tento model ho prekonáva – až o 1000 m3. metre vypusteného vzduchu za hodinu. V kombinácii s rekordnou energetickou účinnosťou je tento rozdiel mimoriadne výrazný – zariadenie spotrebuje iba 65 wattov. Podiel žiarovky na spotrebe energie je zanedbateľný, pretože sa používa len jedna žiarovka, a to LED.

  Tento model má tri prevádzkové režimy rýchlosti. Režimy možno prepínať dotykom tlačidiel na ovládacom paneli. Dotykové ovládanie používateľom väčšinou vyhovuje, čo je veľkým plusom z hľadiska údržby – menej faktorov znečistenia. Okrem základných funkcií je Weissgauff TAU 60 TC WH vybavený kompaktným displejom na zobrazenie stavu a režimu. Používatelia oceňujú najmä časovač. Udávaná maximálna hladina zvuku 49 dB.

  Tento model obsahuje aj hliníkový tukový filter, rovnako ako všetky naše predchádzajúce modely. Je tiež vybavený voliteľným filtrom s aktívnym uhlím, ale samotné filtre nie sú súčasťou dodávky.

  Tento model má však jednu nevýhodu, ktorá je výsledkom technického omylu, ale nemá vplyv na priamy účel kapoty. Predmet svetla, ktorý je nasmerovaný najmä na stenu namiesto varnej dosky.

  Výhody

  • kvalita materiálov a montáže;
  • Obvodové odsávanie;
  • super vysoký výkon;
  • energetická účinnosť;
  • zobrazenie
  • časovač;
  • dotykové ovládanie;
  • možnosť inštalácie aktívneho filtra;
  • štýlový dizajn.

  Nevýhody

  • Nepríjemný smer osvetlenia.

  LEX Plaza 600 biela

  Hodnotenie: 4.6

  LEX Plaza 600 biela

  Talianska značka LEX, ktorou sme začali náš prehľad, sa opäť nachádza v odporúčaniach Expertology. Model Plaza 600 White je vyrobený v Číne, ale to vôbec nie je sporné – kontrola kvality výrobcu je na špičkovej úrovni.

  Tento model svojím dizajnom, ktorého kľúčovým prvkom je zakrivený tvar obrazovky, príjemne „riedi“ minimalistickú monotónnosť väčšiny naklápacích odsávačov pár na trhu. Rozmery digestora v závislosti od modelu – 115x60x36.7, hmotnosť je pomerne značná – 12.7 kg, najmä vďaka ťažkej obrazovke z tvrdeného skla a jej veľkej ploche. Priemer zásuvky – 150 mm.

  Zariadenie spotrebuje 69 W energie zo siete vrátane dvoch 1 LED žiaroviek.Po 5 W. Podsvietené umiestnenie, ktoré vytvára rovnaký nešťastný efekt, keď je viac svetla na stene ako na varnej doske. Intenzita ventilátora v kombinácii s perimetrickým odsávaním vytvára tlak približne 420 Pa, čo má za následok odsávací výkon až 500 ks. metrov za hodinu v režime odklonu a až 300 m3. metrov za hodinu v režime recirkulácie. K dispozícii sú tri rýchlostné režimy, ktoré možno prepínať pomocou tlačidiel na dotykovom paneli. Režimy sa zobrazujú digitálne. Podľa odhadov výrobcu je tento model určený pre kuchynské priestory do 12 m². metre.

  LEX Plaza 600 White je dobrý takmer vo všetkom okrem úrovne hluku. Udávaná maximálna hladina hluku 50 dB nie je vyššia ako u väčšiny odsávačov pár strednej cenovej kategórie, ale hluk aj pri minimálnej rýchlosti môže spôsobiť nepríjemné pocity. Popredajný servisný tím výrobcu je však veľmi ústretový voči spätnej väzbe od používateľov a všetky relevantné pripomienky rieši na populárnych internetových miestach užitočnými odporúčaniami na zníženie hluku.

  Záruka na výrobu tohto modelu je 3 roky a 18 dní.

  Výhody

  • Elegantný dizajn so zakrivenou sklenenou obrazovkou;
  • kvalita materiálov a montáže;
  • robustnosť a spoľahlivosť;
  • dotykové ovládanie;
  • digitálny displej;
  • Pozornosť venovaná spätnej väzbe používateľov od výrobcu.

  nevýhody

  • nepríjemný hluk.

  E
 • ca BELT LUX BL/A/55
 • Hodnotenie: 4.5

  E<li></div><p>ca BELT LUX BL/A/55″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/60216666195901-6013.jpg“ height=“400″ title=“E</p><li>ca BELT LUX BL/A/55″><p>Ďalšia kukla strednej cenovej kategórie od renomovanej talianskej značky E</p><li>ca, BELT LUX BL/A/55 pokračuje v dobrej tradícii aspoň určitej originality z hľadiska dizajnu. Kvalita a funkcie sú tiež na vysokej úrovni, preto dostáva vysoké hodnotenia od odborníkov aj bežných používateľov.<p>Rozmery zariadenia sú 139.454.832.6 cm a váži pôsobivých 17.Čistá hmotnosť 4 kg a 19 kg vrátane obalu. Toto je prvý a zatiaľ jediný model v našom prehľade, pri ktorom sa konštruktéri rozhodli nepoužiť obvodové odsávanie. to ovplyvňuje vzhľad kapoty. Odlišuje sa od väčšiny naklápacích modelov na trhu, ale jeho dizajn je napriek tomu príjemný a nie triviálny.</p><p>Priemer zásuvky – 150 mm. Odporúčaná šírka varnej dosky je 55 cm. Osvetlenie zabezpečujú dve 20W halogénové žiarovky. Celková spotreba energie zariadenia je 315 W.</p><p>Uvedená spotreba energie je výrazne vyššia ako u ostatných modelov v recenzii, ale ide len o maximálnu spotrebu energie pri zapnutí v intenzívnom režime. Prítomnosť tohto režimu je veľkou výhodou, pretože poskytuje kapacitu odsávania vzduchu až 1200 cm3. metrov za hodinu. Hladina hluku bude určite značná a výrobca sa nesnaží túto skutočnosť zatajovať, dosahuje až 67 dB. Ostatné tri rýchlosti ventilátora sú už šetrnejšie.</p><p>Elektronické ovládanie režimov pomocou tlačidiel na dotykovom paneli. Režimy sa zobrazujú na kompaktnom displeji. Je tiež vybavený časovačom.</p><p>Ďalším jasným prínosom systému E</p><li>ca BELT LUX BL/A/55 je špičková konfigurácia, ktorá približuje kapotu k najvyššej triede za stále relatívne dostupnú cenu. Súčasťou výrobku je nielen hliníkový kazetový tukový filter, ale aj uhlíkový filter FCB0060650, ktorý spoľahlivo bojuje proti nežiaducim pachom, a to aj v režime recirkulácie.<p>Oficiálna záruka výrobcu na tento model je 24 mesiacov. Tento typ výrobku sa vyrába priamo v Taliansku.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>pôvodný (relatívne) dizajn;</li><li>Významná talianska značka;</li><li>Talianska výroba;</li><li>Kvalita materiálov a montáže;</li><li>výnimočný výkon;</li><li>Uhlíkový filter je súčasťou balenia;</li><li>rekordný výkon.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Žiadne viditeľné nedokonalosti.</li></ul><h3>Faber Cocktail BK F80</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Faber Cocktail BK F80

  Druhú časť prehľadu uzatvára ďalší príklad špičkového talianskeho odsávača pár – odsávač pár Cocktail F80 od spoločnosti Faber, ktorá je už 75 rokov známa svojou vynikajúcou kvalitou varenia.

  Tento model získava povznášajúce ocenenie za svoj mimoriadne elegantný dizajn a vynikajúcu technológiu. „Vzdušnosť“ dizajnu vyvoláva mimovoľné asociácie s najvýraznejšími príkladmi elektroniky Apple.

  Rozmery hlavného telesa digestora sú 50x80x40 cm. Tento model je už navrhnutý pre širokú varnú dosku – do 80 cm. Materiály puzdra sú z nehrdzavejúcej ocele a obrazovka je z tvrdeného skla. Priemer vývodu 120 mm. Dizajn, ako už bolo spomenuté, je neuveriteľne atraktívny a dokonca trochu okúzľujúci, hoci v ňom nie sú žiadne dizajnové prvky ako také, len dokonale rovné jednofarebné plochy a zaoblené rohy. Dizajnérom sa však podarilo nájsť neuveriteľne vyvážené proporcie, ktoré sa ukázali ako neobyčajne príjemné pre oko.

  Odsávač pár spotrebuje 140 W elektrickej energie, z čoho 3 W sú napájané dvoma LED svetlami. K dispozícii sú tri obvyklé rýchlosti a vyššia úroveň intenzity. Maximálny výkon v štandardných režimoch je až 535 m3. metrov za hodinu, v zosilnenej verzii viac ako 700 kubických metrov. m za hodinu. Prístroj je vybavený časovačom na odložené vypnutie, keď je varná doska už vypnutá, ale výpary zo zvyškov jedla ešte nejaký čas vychádzajú. Ovládací panel odsávača pár je dotykový a pohodlne umiestnený.

  Vysoká trieda tohto produktu odráža dôkladný dôraz vývojárov na detaily. Zabudovaný tukový filter má napríklad indikátor znečistenia. Tento model je vybavený kvalitným filtrom s aktívnym uhlím 112.0158.127 alebo 112.0185.278. Príjemná a často užitočná je aj možnosť ovládania stmievania podsvietenia.

  Výhody

  • významná talianska značka;
  • výnimočná kvalita materiálov a vyhotovenia;
  • spoľahlivosť a životnosť;
  • intenzívny režim;
  • odsávanie po obvode;
  • nastavenie podsvietenia;
  • vybavenie;
  • vysoká účinnosť;
  • Rafinovaný, sofistikovaný dizajn.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Najlepšie prémiové výklopné odsávače pár

  Tretia a záverečná časť prehľadu Expertology o najlepších výklopných odsávačoch pár v prvej polovici roka 20202 predstavuje najdrahší, ale aj najzaujímavejší segment trhu. Prezentované prémiové odsávače pár sú väčšinou cenovo oveľa lepšie ako ktorýkoľvek z vyššie uvedených modelov, ale majú stabilnú cieľovú skupinu.

  Bosch DWK 97JM60

  Hodnotenie: 4.9

  Bosch DWK 97JM60

  Začnime najdostupnejším modelom, ktorý sa z hľadiska kľúčových parametrov sotva drží v prémiovej kategórii. Legendárna nemecká značka mala v posledných rokoch dosť nepríjemných problémov kvôli pomerne slabej kontrole kvality niektorých svojich výrobkov, najmä tých vyrobených v Číne. V tomto prípade však stále ide o príkladnú nemeckú kvalitu, ktorú koncern Bosch preukazuje už desaťročia.

  Do tohto odsávača pár sa zmestí aj širšia varná doska ako do vyššie opísaného odsávača Faber Cocktail BK F80. Veľkosť hlavnej jednotky – 119.80x90x50 cm a odporúčaná šírka varenia 90 cm. Rovnaký minimalistický dizajn, ktorý je spoločný pre väčšinu ostatných výklopných odsávačov pár na trhu. Farebná schéma tohto konkrétneho modelu – čierny displej z tvrdeného skla a čierne telo. Rez na vývode je 150 mm.

  Odsávač pár je vybavený ventilátorom poháňaným motorom s príkonom 140 W. Ďalšie 3 W výkonu poskytuje dvojica LED svietidiel. Odsávač pár v rámci štandardných prevádzkových režimov a s prihliadnutím na režim zvýšenej intenzity dokáže vyvinúť až 730 m3. m za hodinu. Všetky funkcie sa dajú vybrať pomocou tlačidiel na prednom dotykovom paneli. Maximálna deklarovaná hladina hluku je 57 dB, čo je prijateľné pre intenzívnu prevádzku. Odsávač pár je pri nižších režimoch prevádzky výrazne tichší.

  Pre všetky výhody modelu Bosch DWK 97JM60 sa tento model stretáva s nie príliš nadšenými, ale stále nespokojnými používateľmi s jeho extrémne obmedzenou funkčnosťou. Vzhľadom na cenu je dosť zvláštne, že výrobcovia nevybavili zariadenie časovačom alebo aspoň displejom. Táto nepochopiteľná úspora je viditeľná aj na vybavení – je absolútne minimálna a nie je tu ani filter na drevené uhlie, hoci možnosť jeho inštalácie je daná konštrukciou. Preto je celkový záver odborníkov z oblasti expertízy prísne pozitívny, ale opísané sporné body sa stále považujú za zjavné nedostatky.

  Výhody

  • značka;
  • Vysoká kvalita materiálov a montáže;
  • vysoký výkon;
  • dotykové ovládanie;
  • odsávanie po obvode;
  • režim vysokej intenzity;
  • Príjemný minimalistický dizajn.

  Nevýhody

  • príliš minimálna funkcia za túto cenu;
  • bez filtra s aktívnym uhlím.

  Siemens LC 91 KWW 60

  Hodnotenie: 4.8

  Siemens LC 91 KWW 60

  V téme prémiových odsávačov pár pokračuje ďalšia nemecká značka, nemenej renomovaná a uznávaná ako Bosch. Model Siemens LC 91 KWW 60 je tiež určený pre širokú varnú dosku, stojí o polovicu menej ako vyššie opísaný model, ale už sa môže pochváliť nielen najvyššou kvalitou, ale aj rozšírenou funkčnosťou.

  Rozmery zbernej jednotky – 126x90x50 cm, na základe varnej plochy so šírkou 90 cm. Šírka vývodu 120 mm. Na dizajne nie je nič prevratné – je rovnako minimalistický ako leví podiel tohto segmentu trhu s veľkými domácimi spotrebičmi. Materiály sú tiež „štandardné“ – nerezová oceľ, tvrdené sklo. Čierny kryt a čierna obrazovka sú najobľúbenejšie farby.

  Spotreba energie vysoko účinného motora iQdrive v tomto modeli je až 260 W. Celková spotreba energie – 270 W. Podsvietenie zabezpečuje stmievateľná LED lampa. K dispozícii sú tri štandardné režimy prevádzky ventilátora a režim overdrive. Maximálny výkon odsávača pár – 991 cm3. m za hodinu. Úroveň hluku sa v závislosti od režimu pohybuje od 41 do 69 dB. Elektronické ovládanie režimu, touchControl.

  Ako už bolo spomenuté, tento model má výrazne zaujímavejšie funkcie. Po prvé, je tu samozrejme časovač, ktorý umožňuje nastaviť čas prevádzky odsávača pár po skončení varenia. Po druhé, tu je implementovaná funkcia emócie

 • ght – podsvietenie meniace farbu s deviatimi možnosťami. Intenzívny režim doplnený funkciou automatického vypnutia. Prevádzka funkcie je založená na snímači kvality vzduchu.

  To, čo možno zaradiť medzi nevýhody tohto nepochybne vynikajúceho modelu, je absencia možnosti voliteľného filtra na drevené uhlie. Hoci v záujme spravodlivosti povieme, že účinnosť a produktivita Siemens LC 91 KWW 60 je dostatočná na to, aby sa otázka uhlíkového filtra nekladla.

  Výhody

  • značka;
  • Perfektná kvalita materiálov a montáže;
  • Vysokoúčinný motor iQdrive;
  • výkon;
  • rozšírené funkcie;
  • Časovač a displej;
  • Automatické vypnutie intenzívneho režimu;
  • Snímač kvality vzduchu.

  Nevýhody

  • nie je možné nainštalovať uhlíkový filter.

  Falmec QUASAR 90 čierne sklo

  Hodnotenie: 4.8

  Falmec QUASAR 90 čierne sklo

  Do tretice sa pozrime na elitnú taliansku značku spotrebičov Falmec. Pozrime sa na najobľúbenejší model Black Glass v čiernej farbe, určený pre varnú dosku so šírkou 90 cm. V skutočnosti QUASAR – celá séria kapôt Falmec, a aj keby náhle súčasný model bol stiahnutý z výroby (čo sa vyskytuje po celý čas v prospech nových modelov), nájsť takmer identickú náhradu v najširšom rozsahu Falmec nebude ťažké.

  Výsuvná jednotka žiari dokonalým povrchom z čierneho tvrdeného bezpečnostného skla a zodpovedajúcou čiernou práškovou povrchovou úpravou z nehrdzavejúcej ocele. Osvetlenie zabezpečujú dve LED lampy na zadnej strane jednotky s výkonom 1.Po 2 W. Celková hmotnosť zariadenia je 26 kg.

  Využíva sa tu princíp perimetra, ktorý už mnohí zákazníci poznajú. Výkonný, ale tichý motor možno prevádzkovať v štyroch režimoch – troch základných a jednom špeciálnom režime s vyššou intenzitou. Maximálny výkon do 1280 m³/h s voľným výstupom a do 800 m³/h s recirkuláciou. Motor sa dá v prípade potreby zaviesť do steny.

  Výrobcu možno pochváliť aj za to, že sa neštíti vybavenia. Súprava obsahuje napríklad hlavný tukový filter 289×326 mm a filter s aktívnym uhlím šiesteho typu. Ovládanie režimu – dotykové ovládanie. Filtre sú vybavené systémom indikácie znečistenia, ktorý upozorňuje na optimálny čas výmeny. Odsávač pár je vybavený aj časovačom odloženého zapnutia alebo vypnutia.

  V tomto modeli je ďalšia zaujímavá funkcia – „24 hodín“. Jeho podstata je obsiahnutá už v názve. V tomto režime bude odsávač pár pracovať na minimálnu rýchlosť počas jednej hodiny, čo vám prinesie pocit ticha, ale postupne osvieži vzduch v miestnosti. Potom sa na tri hodiny vypne a potom sa cyklus opakuje.

  Výhody

  • Luxusná talianska značka;
  • dokonalá kvalita;
  • štýlový vzhľad;
  • výnimočne vysoká účinnosť;
  • Hladina hluku je relatívne nízka;
  • časovač;
  • vybavenie;
  • 24-hodinová funkcia obnovy vzduchu.

  Nevýhody

  • nenájdené.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: