15 najlepších vstavaných varných dosiek

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Kuchyňa v dnešnej domácnosti je často ostrovom high-tech spotrebičov. Elektronicky ovládané multifunkčné variče, „inteligentné“ chladničky, multifunkčné variče a mikrovlnné rúry s desiatkami a stovkami režimov varenia sú už v bežnej kuchyni bežnou súčasťou. Dokonca aj podporné diely v kuchyni sú dnes k dispozícii v takom širokom sortimente, že môže byť ťažké sa v nich zorientovať. Jedným z takýchto pomocných, ale prakticky nepostrádateľných spotrebičov je digestor. A práve naň sa zameriame v dnešnom vydaní. Tu je náš návod na určenie veľkosti kapoty, ktorý je prehľadným sprievodcom a umožňuje vyhnúť sa alternatívam, ktoré naši recenzenti vyhodnotili ako najlepšie na základe viacerých faktorov.

Toto vydanie sa týka len odsávačov pár, ktoré sú určené na inštaláciu do kuchynského nábytku. Odsávač pár by tak pôsobil nenápadne, najmä v kuchyni s vintage dekorom, ktorý nijako nezahŕňa objemnú kupolu odsávača pár.

Na princípe čistenia odsávaného vzduchu budeme skúmať len kombinované odsávače, ktoré zahŕňajú cirkuláciu vzduchu s výmenou filtra a odsávanie vzduchu, ktorý je úplne odvádzaný do ventilačného systému domu alebo priamo mimo domu.

Podľa princípu zabudovania sú v tomto prehľade zahrnuté len odsávače pár, ktoré možno nainštalovať do nástennej skrinky. Kupolovitým odsávačom pár Domino pre zostupné vetranie sa tiež môžeme venovať ako samostatnej téme, pretože takéto modely sú spravidla mimoriadne drahé.

Ako si vybrať vstavaný odsávač pár

Na prvý pohľad sa môže zdať, že odsávač pár je jednoduchý spotrebič a mnohé technické vlastnosti jednoducho nemáte k dispozícii. To môže byť zavádzajúce a ignorovanie týchto možností môže viesť k sklamaniu. Uvedieme hlavné technické vlastnosti moderných odsávačov pár v zostupnom poradí podľa dôležitosti, aby ste sa mohli rozhodnúť na základe informácií.

Chladiaci výkon

V tomto prípade pod týmto pojmom rozumieme účinnú oblasť služieb. Odsávač pár sa zvyčajne považuje za najefektívnejší, keď recirkuluje celý objem vzduchu v kuchyni počas 5 až 10 minút. A to nie sú plané špekulácie, ale celkom oficiálne hygienické normy, podľa ktorých sa vzduch v kuchyni musí meniť aspoň 10-12-krát za hodinu.

Pri väčšine modelov je tento parameter predpísaný výrobcom v samotnej používateľskej príručke, ale najčastejšie sa uvádza vo veľmi zjednodušenej forme, pričom sa uvádza len vhodná plocha miestnosti. V skutočnosti sa výška stropu nemusí brať do úvahy a samotná plocha môže byť maximálne. Pre istotu by ste si mali požadované hodnoty vypočítať sami. Vzorec je veľmi jednoduchý.

Predpokladajme napríklad kuchyňu s rozlohou približne 10 m2, čo je najbežnejšia veľkosť. Najbežnejšia výška stropu je 2 metre.7 metrov. Objem kuchyne bude 2 mm² v závislosti od veľkosti odsávača pár.7*10=270 . kocka. Účinný odsávací výkon odsávača musí byť minimálne 270 m3. metrov za hodinu, alebo lepšie, aspoň o 10-20 % viac.

Výber odsávača pár so značným výkonom odsávania má zmysel z niekoľkých hľadísk. Odsávač pár tak nemusí pracovať na plné otáčky pri veľkom zaťažení, a preto je aj menej hlučný. Ak hovoríte o bytovom dome, tieto percentá zahŕňajú aj nezjavné parametre, ako je hĺbka vetracej šachty, dĺžka potrubia a počet poschodí.

Šírka

Mimoriadne dôležitý prvok, ktorý sa prekvapivo často prehliada, čo vedie k veľmi nízkej účinnosti extrakcie. Je mylné si myslieť, že kuchynský odsávač pár v domácnosti funguje ako priemyselný vysávač. Výkon je tu úplne iný, a ak je šírka digestora menšia ako šírka varnej dosky, niektoré nepríjemne zapáchajúce a nezdravé výpary si nevyhnutne nájdu cestu za kupolu, otrávia vzduch, dostanú sa do interiéru a pokazia povrchovú úpravu.

Tento aspekt je v kontexte tejto brožúry dvojnásobne dôležitý, pretože ide o integrované odsávače pár. Jeho rozmery sa musia zohľadniť na milimeter presne, pretože najmenšia odchýlka by veľmi sťažila integráciu alebo by si vyžiadala poškodenie častí interiéru so škodlivým vplyvom na vzhľad budovy, prípadne by bola úplne nemožná.

Režim čistenia vzduchu

Domáce odsávače pár môžu fungovať na dvoch princípoch: odťah a recirkulácia. Prvá zásada vyžaduje, aby sa kontaminovaný vzduch odvádzal do vonkajšieho prostredia alebo do ventilačného systému budovy. Druhý spôsob spočíva v odsávaní vzduchu, jeho vedení cez filtračné prvky a dodávaní toho istého vzduchu späť do miestnosti po jeho prefiltrovaní. Najlacnejšie modely majú jediný režim – evakuáciu. Recirkulačné modely sú v priemere drahšie, a to tak z hľadiska počiatočnej údržby, ako aj z hľadiska údržby – spotrebný materiál na filtrovanie sa musí pravidelne čistiť alebo úplne vymieňať.

Na účely tohto hodnotenia budeme brať do úvahy len hybridné modely – podporujú oba režimy prevádzky, medzi ktorými možno voľne prepínať.

Nastaviteľný výkon ventilátora

Nie je to povinná, ale veľmi užitočná možnosť. Predpokladá niekoľko výstupných režimov s jednoduchým prepínaním. Šetrí energiu pri minimálnom zaťažení (príprava kávy, varenie vajec atď.).) a účinne odstraňuje nežiaduce pachy (cibuľa, cesnak, spálené jedlo) pri maximálnom výkone. Ďalšou výhodou je, že pri nižších úrovniach výkonu je hluk vydávaný odsávačom pár veľmi nízky, zatiaľ čo pri plnom výkone môže byť hluk nepríjemný.

Typ a vlastnosti osvetlenia

Sekundárna, ale tiež veľmi užitočná možnosť. Táto funkcia nie je ani tak dekoratívna, ako skôr veľmi praktická – osvetlenie varnej dosky. Samotné odsávanie a skrinka, do ktorej je zabudované, môžu výrazne zatieniť stropné osvetlenie v kuchyni. Je to nepríjemnosť pri varení jedla, ktoré si vyžaduje podrobnejšiu vizuálnu kontrolu. Efektívne podsvietenie odsávača pár tento problém úplne rieši.

Možno inštalovať so žiarovkami alebo LED diódami. Prvé sú výrazne lacnejšie, ale energeticky náročnejšie. Okrem toho môžu LED diódy generovať svetlo rôznych „teplôt“ až po imitáciu spektra prirodzeného denného svetla. Ľudský zrak však nezriedka odmieta „syntetické“ svetlo LED diód, aj keď nie je viditeľné blikanie. Preto je vhodné, ak je to možné, pred kúpou osobne posúdiť výkon odsávača pár na predajnom mieste.

Hladina hluku

Ďalší bod, ktorý mnohí ľudia zanedbávajú, a to zbytočne, pretože v niektorých prípadoch je hluk digestora tak nepríjemný a otravný, že ho človek nakoniec prestane používať alebo si musí kúpiť hlasnejšiu zapustenú verziu. Hlučnosť by mala byť vždy uvedená v špecifikáciách konkrétneho modelu. Zopakujme si tiež odporúčanie Expertology – odporúča sa kúpiť odsávač pár s 10-20 % maximálneho výkonu, aby sa umožnila rýchlejšia výmena vzduchu. Umožní účinne odvádzať znečistený vzduch pri stredných a nízkych výkonoch – dokonca aj pri drahých modeloch môže byť rozdiel v hlučnosti v režime minimálneho a maximálneho výkonu úplne markantný.

V najčistejšej podobe sa môžete zamerať na priemernú maximálnu hladinu akustického tlaku 55 dB. To je približne „hlasitosť“ mnohých moderných chladničiek v režime mrazenia. Hlučnejší dizajn je nežiaduci, pretože varenie by sa mohlo zmeniť na veľký problém, ak nie na sťažnosť susedov.

Ďalšie funkcie a vlastnosti

Okrem vyššie uvedeného zoznamu funkcií, ktoré sú objektívne dôležité, môžu tieto odsávače pár obsahovať aj funkcie, ktoré sa po pridaní alebo odobratí dajú prispôsobiť potrebám používateľa. Odsávač pár možno napríklad ovládať mechanicky alebo elektronicky (vrátane diaľkového ovládania), uhlíkové filtre v recirkulačnom priestore, automatická prevádzka – odsávač pár automaticky vypočíta a zapne optimálny výkon, zapnutie/vypnutie osvetlenia atď. . Niektoré modely dokonca umožňujú jednoduchú výmenu predného panelu v inom odtieni pri zmene interiéru.

Ktorá kapota je lepšia – šikmá alebo kupolová?

Skôr ako prejdeme k hodnoteniu, dotknime sa ďalšej otázky, ktorá zaujíma mnohých potenciálnych zákazníkov. Šikmé odsávače pár sú v posledných rokoch čoraz obľúbenejšie. Na webe nájdete pomerne veľa opisov, ktoré tvrdia, že tieto odsávače pár sú pri rovnakých podmienkach účinnejšie ako klasické kupolové odsávače pár, majú viac funkcií a zaberajú menej miesta.

Z týchto tvrdení je viac-menej objektívne len posledné. Šikmý tvar šetrí miesto, čo je dôležité najmä v malých kuchyniach. Čo sa týka väčšej funkčnosti, tá nemá nič spoločné s tvarovým faktorom. Skutočnosť je taká, že šikmé odsávače pár, ktoré sú relatívnou technologickou novinkou, majú oproti kupolovitým odsávačom pár ďalších funkcií, ktoré majú prinajmenšom určité výhody.

Pokiaľ ide o účinnosť, neexistuje žiadna priama súvislosť a dva odsávače pár s podobným výkonom, ale rôznymi tvarmi, môžu odsávať alebo čistiť vzduch s rovnakou účinnosťou, alebo ak sa líšia, tak z dôvodov nezávislých od tvaru.

A čo je najlepšie, tieto odsávače pár nie sú podľa definície určené na zabudovanie. Možná je len montáž na stenu a výklopné odsávače pár nie sú vhodné na kuchynské ostrovčeky.

Možno povedať, že šikmé odsávače pár majú väčšinou mimoriadne atraktívny dizajn a obsahujú „módne“ materiály, ako je sklokeramika a svetlé dekoratívne prvky. Ani to nemá nič spoločné s tvarom, ale svedčí to o úsilí výrobcov, ktorí sa snažia dodať takýmto modelom ďalšiu konkurencieschopnosť.

Najlepšie vstavané odsávače pár na trhu

NomináciaSídloNázovCena
Najlepšie vstavané odsávače pár so šírkou 50 cm1Bosch Serie 6 DHL 575 C 50 IX28 990 €
2CATA GC DUAL 50 WH31 051 €
3MAUNFELD VS Fast 506 990 €
4LEX Hubble 500 Inox5 839 €
Najlepší vstavaný odsávač pár so šírkou 60 cm1Siemens
 • 67 SA 530 IX
 • 37 990 €
  2E
 • ca BOX IN IX/A/60
 • 17 304 €
  3AKPO Neva wk-6 60 IX7 065 €
  4Kronasteel Kamilla 2M 600 inox6 190 €
  Špičkový odsávač pár so šírkou 90 cm1Faber ILMA X A9093 450 €
  2E
 • ca HIDDEN IX/A/90
 • 45 990 €
  3Kuppersberg S
 • MLUX II 90 XG
 • 13 990 €
  4Zigmund Shtain K 002.91 S10 100 €
  Najlepšie výkonné vstavané odsávače pár1Sklo Faber HEAVEN GLASS 2.0 WH Byt A90124 595 €
  2FALMEC Nuvola Isola 90 IX96 900 €
  3E
 • ca HIDDEN IXGL/A/90
 • 50 490 €

  Najlepšie vstavané odsávače pár so šírkou 50 cm

  Nakoniec prejdime k podstate – začneme výberom klasických vstavaných odsávačov pár so šírkou 50 cm. Naši odborníci brali do úvahy stredne výkonné odsávače pár, ktoré dokážu efektívne vymieňať vzduch pri minimálnom alebo strednom výkone v štandardnej 10-metrovej kuchyni.

  osch Serie 6 DHL 575 C 50 IX

  Hodnotenie: 4.9

  Bosch Serie 6 DHL 575 C 50 IX

  Našou prvou voľbou je prémiový odsávač pár od renomovaného nemeckého výrobcu Bosch. Spoločnosť vyrába svoje odsávače v rôznych krajinách vrátane Číny a tento konkrétny model sa montuje v Taliansku. To sa najlepšie odráža v kvalite, spoľahlivosti a trvanlivosti vďaka prísnym kontrolám.

  Rozmery kupoly po obvode 52×30 cm, maximálna výška 42 cm. Šírka inštalácie 52 cm. Plášť kapoty z nehrdzavejúcej ocele s lesklým zrkadlom a matným leštením. Motor je jedna 250 W jednotka, čo v tomto kontexte zodpovedá výkonu až 610 cm3. m/h.

  Podsvietenie tohto modelu je riešené pomocou dvoch LED reflektorov, ktoré majú dodatočnú spotrebu energie 2 W, 1 W na každú lampu.

  Tri rýchlosti s elektronickým tlačidlovým ovládaním. Voliteľný režim extra vysokej intenzity (automaticky sa vypne po 6 minútach). Pri maximálnej rýchlosti by hladina hluku podľa výrobcu nemala prekročiť 65 dB. Minimálna hladina hluku 50 dB.

  Tento model je vybavený pomerne novou a čoraz obľúbenejšou technológiou obvodového odsávania. Tento pojem znamená, že vzduch, ktorý sa má odsávať alebo filtrovať, sa nasáva cez úzke štrbiny po obvode kupoly, čím sa vytvára efekt vysávania – sanie je intenzívnejšie a cielenejšie pri nižších otáčkach motora.

  Tento odsávač pár má vzduchový kanál s priemerom 12 cm. Filtračná časť je vybavená tukovým filtrom. Možnosť inštalácie odnímateľného filtra na drevené uhlie (je potrebné zakúpiť samostatne).

  Výhody

  • Vzhľad;
  • Renomovaná značka;
  • Obvodové odsávanie;
  • rýchla výmena vzduchu v miestnosti;
  • automatické zastavenie intenzívneho režimu;
  • talianska montáž.

  Nevýhody

  • Predvolene bez uhlíkového filtra (môžete si ho zakúpiť a nainštalovať sami).

  CATA GC DUAL 50 WH

  Hodnotenie: 4.8

  CATA GC DUAL 50 WH

  Na druhom mieste nášho rebríčka je španielska značka CATA, ktorá zastupuje medzinárodný technologický holding CNA Group. Výrobca sa špecializuje najmä na odsávače pár a iné typy zariadení pre kuchyne, vďaka čomu dosiahol v tomto segmente takmer dokonalosť.

  Rozmery tohto modelu sú 30x50x28 cm pri šírke zabudovania 50 cm. Veľkosť hrdla kanála – priemer 150 mm. materiál puzdra – kov. Vonkajšia povrchová úprava je k dispozícii v bielej alebo tmavočiernej farbe.

  Výrobca nepopisuje spotrebu energie „skromne“, čo jasne naznačuje, že tento model je takmer jedinou nevýhodou – energeticky náročný. Dôvodom však nie je nedostatočná optimalizácia, ale celkom objektívne technické vlastnosti. Kapacita modelu tak dosahuje 820 m3. m/h, čo je takmer o tretinu viac ako vyššie opísaná kapota. Plus osvetlenie – v tomto prípade je zabezpečené dvoma halogénovými žiarovkami s výkonom po 50 W. Je pravda, že jas podsvietenia sa dá plynule nastaviť.

  Funkciu nasávania vzduchu zabezpečuje pomerne výkonný motor. Tri nastavenia rýchlosti. Elektronické ovládanie jednotky, dotykové. Režimy prevádzky doplnené o časovač. Maximálna hladina hluku by nemala prekročiť 63 dB pri náročnej prevádzke.

  Odsávač pár so spätným ventilom, tukový filtračný prvok s indikátorom znečistenia.

  Výhody

  • Zvýšená výmena vzduchu v miestnosti;
  • krásny moderný dizajn;
  • kvalitná montáž
  • časovač;
  • plynulá regulácia podsvietenia;
  • spätný ventil;
  • ukazovateľ znečistenia;
  • 2 roky záruky.

  Nevýhody

  • vysoká energetická účinnosť.

  MAUNFELD VS Fast 50

  Hodnotenie: 4.7

  MAUNFELD VS Fast 50

  Pozrime sa na lacnú kapotu MAUNFELD. Táto značka patrí ruskej spoločnosti TD Maunfeld, ktorá na našom trhu vlastní také známe značky ako Matteo, HOMS a HOMSair. Spoločnosť MAUNFELD je známa svojimi kvalitnými odsávačmi pár v širokom sortimente a rôznych cenových kategóriách.

  Výrobky sa vyrábajú v rôznych krajinách, konkrétne digestory v Poľsku v továrni CIARKO Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia a v Číne v továrni Guangdong ATLAN Electronic App

 • Výroba. Celý výrobný cyklus prebieha pod prísnou kontrolou kvality, vďaka čomu si digestory MAUNFELD získali obľubu u masového spotrebiteľa v Rusku. Spoľahlivosť tohto zariadenia je natoľko vysoká, že výrobca poskytuje na mnohé výrobky dlhodobú záruku 3 roky.

  Hlavnou výhodou tohto modelu z funkčného hľadiska je vysoký výkon za prijateľnú cenu. Napríklad v odsávači dokáže v režime odťahu pretiahnuť až 850 cm3 odpadu. metrov vzduchu za hodinu.

  Ďalšou výhodou tohto modelu je jednoduché a elegantné ovládanie. To sa prejavuje najmä pri automatickom zapínaní a vypínaní jednotky pomocou polohy výsuvnej časti – ak je vysunutá, odsávač pár sa automaticky zapne, a ak je zasunutá späť, automaticky sa vypne.

  Odsávač pár je vybavený štandardným tukovým filtrom a môže byť vybavený aj uhlíkovým filtrom CF130. Nie je súčasťou štandardnej dodávky, ale na väčšine predajných miest ju možno uviesť ako voliteľnú možnosť.

  VS Fast 50 je k dispozícii v dvoch farbách, bielej a čiernej. Telo je vyrobené z kovu a má minimalistický high-tech dizajn. Osvetlenie je dostatočne jasné na to, aby bola varná plocha dobre viditeľná.

  Používatelia na tomto odsávači pár vyzdvihujú najmä pohodlie a už spomínané automatické prepínanie odťahu. Chválená aj pre svoju účinnosť pri odstraňovaní zápachu. Mnohým sa páči intenzita a odtieň podsvietenia.

  Z recenzií používateľov na stránke Yandex.Trh ho zaradil do „triedy 3 majstra domácnosti“: „Výkonný, tichý, lacný. Pohodlná funkcia – nemusíte stláčať tlačidlo vypnutia. Zásuvku zasuňte a odsávač pár sa automaticky vypne. A tiež obsahuje. Kovové filtre sa dajú ľahko vybrať a vyčistiť. Jasné podsvietenie.

  Výhody

  • výkonnosť zápachovej uzávierky;
  • vysoký celkový vzduchový výkon;
  • pohodlie prevádzky;
  • Automatické zapnutie a vypnutie manipuláciou so zásuvkou;
  • voliteľný uhlíkový filter CF130
  • trojročná záruka.

  Nevýhody

  • občasná pripomienka k hlučnej prevádzke (len pri druhej rýchlosti).

  LEX Hubble 500 Inox

  Hodnotenie: 4.7

  LEX Hubble 500 Inox

  Prvý výber hodnotenia uzatvára ďalšia kapota ruskej značky, ale už inej – LEX. Ide tiež o špecializovanú ochrannú známku, pod ktorou sa vyrábajú takmer výlučne kuchynské odsávače pár. Vyrába sa v Poľsku, Taliansku a Číne a tento konkrétny model sa montuje v Číne. Tento model je v mnohých ohľadoch podobný a miestami takmer identický s predchádzajúcim modelom, ale pri kúpe bude stáť takmer o polovicu menej.

  Rozmery obvodu v kompaktnej podobe so zasunutou zásuvkou – 50×28 cm so zabudovanou šírkou 20 cm. Hĺbka sa zväčšuje takmer dvojnásobne s extrahovanou časťou. Telo je kovové v prírodnom striebornom odtieni, dizajn je veľmi podobný predchádzajúcemu modelu. Hmotnosť bez obalu – 5.5 kg, v balení po 6 kusoch.5 kg. Veľkosť hrdla kanála s priemerom 120 mm.

  Aj keď je nový model menej náročný na spotrebu energie ako jeho predchodca, stále dosahuje dobrú intenzitu čistenia 570 až 650 m (v závislosti od modelu). kocka. 410 až 490 m v režime presmerovania a 410 až 490 m v režime návratu. kocka. v režime recirkulácie. Recirkulačný priestor vybavený filtračným prvkom na tuky z kovu (hliník). Môže sa dodávať aj s uhlím, ale je to len možnosť a treba si to overiť na mieste predaja.

  Odsávač pár je poháňaný jedným 100W motorom. Dve nastavenia rýchlosti/intenzity s úrovňou hluku 38 a 48 dB. Ovládacie prvky sú mechanické tlačidlá. Osvetlenie je LED s jednou LED žiarovkou uprostred zadnej steny s výkonom 2 W.5 W.

  Výhody

  • Relatívne vysoký výkon pri nízkych nákladoch na energiu;
  • tichá prevádzka;
  • atraktívny dizajn;
  • Uhlíkový filter (voliteľný);
  • výsuvná konštrukcia;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • Len malá časť používateľov má otázky týkajúce sa kvality konštrukcie.

  Najlepšie vstavané odsávače pár so šírkou 60 cm

  Druhý výber v rebríčku najlepších vstavaných odsávačov pár Expertology zahŕňa modely so šírkou vstavanej časti 60 cm. Inak boli kritériá pre zaradenie do hodnotenia našich expertov rovnaké ako v prípade predchádzajúcej skupiny s jediným rozdielom, že niektoré vzorky – zvýšená sila.

  Siemens
 • 67 SA 530 IX
 • Hodnotenie: 4.9

  Siemens<li></div><p>67 SA 530 IX“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/62616666195891-9215.jpg“ height=“362″ title=“Siemens</p><li>67 SA 530 IX“><p>Prvým v tomto výbere je digestor takmer legendárnej nemeckej značky Siemens. Značku, ktorú netreba predstavovať – všetci ju poznajú a poznajú ju už celé generácie.</p><p>Takejto dôveryhodnosti sa však neteší len samotná značka, ale najmä kapota. Táto séria sa vyrába už mnoho rokov po sebe a je po nej stály dopyt. Kvalita, výkon, spoľahlivosť a odolnosť plne ospravedlňujú veľmi pôsobivú cenu. V skutočnosti bude prehnane vysoká cena na začiatku roka 2021 jedinou vážnou nevýhodou pre ruského spotrebiteľa.</p><p>Kapota je pomerne výkonná – 740 cu. m/h v režime abstrakcie so spotrebou energie do 146 W. Poháňaný jedným motorom, výkon nastaviteľný v rámci troch rýchlostí. Ovládané mechanickými tlačidlami. Existuje režim vysokej intenzity a výrazný hluk, ktorý odsávač pár vydáva len v tomto režime.</p><p>Podobne ako mnohé vstavané odsávače pár, aj tento model je navrhnutý s výsuvným prvkom. Na rozdiel od niektorých lacnejších modelov nie je tento prvok vybavený automatickým vypínačom na vysúvanie a zasúvanie. To považuje za nevýhodu len malá časť kupujúcich. Pri kvalitných spotrebičoch je to skôr plus ako mínus, pretože vám to umožňuje inteligentnejšie a vhodnejšie ovládanie odsávača pár.</p><p>Používatelia oceňujú tento model najmä pre jeho vynikajúcu konštrukciu a materiály, ako aj samotnú značku, ktorá je už desaťročia synonymom nemeckej kvality. Je potešujúce vedieť, že táto séria je na trhu už mnoho rokov a že výrobca ju naďalej dodáva.</p><p>Z prehľadu spoločnosti Yandex.Trh so statusom „majster spotrebičov 3. úrovne“: „Kvalitný odsávač pár. Výkonný a tichý odsávač pár s dobrou ventiláciou. Hlučnosť odsávača pár je výrazne nižšia ako u lacnejších konkurentov. Väčšinu hluku vzduchu je už počuť z ventilačného potrubia.“.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Legendárna nemecká značka;</li><li>Kvalita materiálov a vyhotovenia;</li><li>spoľahlivosť a trvanlivosť;</li><li>Jednoduché a pohodlné klasické ovládanie;</li><li>overené časom – séria sa vyrába už mnoho rokov;</li><li>dostatočne vysoká účinnosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena.</li></ul><h3>E<li>ca BOX IN IX/A/60</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=E<li></div><p>ca BOX IN IX/A/60″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/9416666195891-8715.jpg“ height=“362″ title=“E</p><li>ca BOX IN IX/A/60″><p>Druhým produktom v tomto výbere je odsávač pár, ktorý je svojimi funkciami a triedou porovnateľný s predchádzajúcim, ale je dvakrát lacnejší. Značka E</p><li>ca nie je tak zvučný ako Siemens, ale je to renomovaná talianska značka – E<li>ca S.p.A. je na trhu úspešne už 50 rokov.<p>Rovnako ako jeho predchodca, aj tento odsávač pár si zaslúži len chválu za svoj vzhľad, kvalitu materiálov a pozornosť venovanú detailom. O vysokej triede prístroja niet pochýb už od prvých minút interakcie.</p><p>Výkon kapoty je rovnaký ako pri vyššie opísanej verzii 750 m³. metrov kubických za hodinu v režime ťažby. Celkovo sú k dispozícii tri rýchlosti. Hluk je výrazný pri maximálnom výkone, ale to je všeobecne prípad väčšiny komerčne dostupných kuchynských odsávačov pár.</p><p>Ďalší rozdiel, ktorý bude pre mnohých dôležitý – ovládanie režimov na tomto modeli je elektronické, taktované pomocou kruhového ovládača, ale na elektronickom princípe.</p><p>Tento typ ovládania nemusí byť nevyhnutne praktický pre každého, pretože mnohí ľudia uprednostňujú vo svojich odsávačoch pár klasický princíp mechanického kolískového spínača. Elektronické ovládanie však uprednostňujú priaznivci maximálneho „hi-tech“ vybavenia interiéru a kuchyne.</p><p>Jediný bod – zdvih spínača sa zdá byť pre niektorých používateľov príliš tesný, takže je ťažké ho nastaviť mokrými rukami.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Talianska a dobre zavedená značka;</li><li>Vysoká kvalita materiálov a montáže;</li><li>relatívne vysoká účinnosť;</li><li>elektronické časové ovládanie;</li><li>vysoká trieda spĺňa strednú cenu.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nízka trieda energetickej účinnosti.</li></ul><h3> AKPO Neva wk-6 60 IX</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=AKPO Neva wk-6 60 IX.webpAKPO Neva wk-6 60 IX.webp

  Ďalším záslužným technologickým riešením pre zdravú klímu v kuchyni je odsávač pár poľskej značky AKPO. Ide o model strednej triedy, ktorý je však o polovicu lacnejší ako jeho predchodca a má porovnateľné kľúčové funkcie.

  Kupola tohto odsávača pár je jednoznačne objemnejšia ako predchádzajúce dva modely a pri inštalácii do skrinky zaberá celú policu. Rozhodne sa to však oplatí, pretože výkon stroja v intenzívnom režime dosahuje až 900 cm3. m/h. 650 cu v normálnom režime maximálneho výkonu. m/h. Hladina hluku pritom zostáva v prijateľných medziach – maximálne 54 dB. V sieti sa stretávame so spätnou väzbou o zvýšenom hluku a cudzích zvukoch, ale takéto prípady sú v zóne štatistickej chyby a odrážajú skôr zriedkavé prípady továrenských chýb.

  Kapota má kovový plášť s prírodným strieborným odtieňom. Niektoré modely môžu mať rám dverí z tvrdeného skla alebo keramiky po obvode – podrobnosti vám poskytne predajné miesto.

  Dá sa ovládať stlačením elektronických tlačidiel na skrinke alebo diaľkovo pomocou diaľkového ovládača. Otáčky motora možno nastaviť na tri rôzne výkony. Má časovač.

  podsvietenie je vo forme dvoch 3W LED svetiel umiestnených na každej strane. Odsávač pár vybavený tukovým filtrom.

  Na tento model sa vzťahuje výrobná záruka 3 roky.

  Výhody

  • diaľkové ovládanie;
  • časovač;
  • účinné osvetlenie;
  • výkon;
  • Európske zhromaždenie;
  • vzhľad;
  • 3 roky záruka výrobcu.

  Nevýhody

  • v balení nie sú žiadne filtre na drevené uhlie.

  Kronasteel Kamilla 2M 600 inox

  Hodnotenie: 4.7

  Kronasteel Kamilla 2M 600 inox

  Kronasteel dopĺňa druhý prvok zoznamu Expertology najlepších vstavaných odsávačov pár. Ide o špecializovanú značku, ktorú vlastní ruská spoločnosť Kaventdom, ktorú sme už spomenuli v popise kukly Shindo MAYA.

  Rozmery obvodu kabíny sú 60×30.50 cm, ale tento model má zaťahovaciu konštrukciu a s predĺženou strieškou takmer zdvojnásobuje využiteľnú plochu. Priemer hrdla vzduchového kanála je 120 mm. Kovové puzdro v prírodnej striebornej farbe, kovové obloženie v zrkadlovom lesku.

  Celková spotreba energie zariadenia je 236 W, ale iba 180 W výkonu motora. Tento odsávač pár má dva 90W výstupy, ktoré dosahujú úctyhodný, ale v žiadnom prípade nie rekordný výkon až 550 cbm/kg. m/h. Niektorí používatelia však nie sú spokojní s úrovňou hluku. Naši odborníci túto skutočnosť zapisujú ako nevýhodu, ale s výhradou, že tí istí nespokojní používatelia pripúšťajú, že pri takejto prijateľnej cene a na pozadí ostatných výhod nie je hluk rozhodujúcim faktorom.

  Intenzitu motorov možno nastaviť na tri rýchlosti. Ovládanie mechanické, tlačidlové. Režim vysokej intenzity nie je k dispozícii. Osvetlenie zabezpečujú dve 28W halogénové žiarovky. Odsávač pár je vybavený tukovým filtrom a je možné nainštalovať filtre s aktívnym uhlím, ktoré sa však musia zakúpiť samostatne. K dispozícii je spätný ventil. Jednotka váži 7 bez obalu.7 kg.

  Výhody

  • príjemný dizajn;
  • výsuvná konštrukcia;
  • kvalitné osvetlenie;
  • Spätný ventil;
  • atraktívna cena.

  Nevýhody

  • je trochu hlučný;
  • nízka udržiavateľnosť – nevýhoda prijateľnej ceny.

  Najlepšie odsávače pár so šírkou 90 cm

  Pozrime sa teraz na výber najväčších odsávačov pár so šírkou 90 cm v našom showroome. Takéto rozmery nemusia automaticky znamenať vysoký výkon, ale naši odborníci hodnotili modely s ohľadom na tento faktor.

  Faber ILMA X A90

  Hodnotenie: 4.9

  Faber ILMA X A90

  Náš prehľad opäť predstavuje Taliansko s jeho vysoko rozvinutým priemyslom kvalitných spotrebičov. Zvážte taliansky prémiový odsávač pár značky Faber. Faber S.p.A. – Ide o nadnárodnú skupinu spoločností, ktorej väčšinovým akcionárom je švajčiarsky holding Franke – čo hovorí za veľa. je to najdrahší model v skupine a jeho cena je objektívne vysoká, napriek tomu, že na trhu je mnoho modelov, ktoré sú mnohonásobne drahšie.

  Rozmery kapoty 34x90x32 cm. Odsávač pár je určený na úplnú inštaláciu, ale obsahuje niektoré charakteristické prvky, ktoré sú praktické a užitočné, ako napríklad čelnú priehľadnú striešku z tvrdeného skla. Celkovo je dizajn jednotky určite príjemný na pohľad. Kovový plášť, väčšinou v prírodnom striebornom odtieni.

  Odsávač pár je vybavený pomerne výkonným 220 W motorom, ktorý produkuje až 650 m3 tepla. m/h (v režime vysokej intenzity). Vysoká trieda energetickej účinnosti „A“.

  Intenzita práce sa reguluje pomocou elektronického dotykového panela v troch rýchlostiach. Diaľkové ovládanie. Má režim mimoriadne vysokej intenzity, ktorý môže spôsobiť veľmi hlučnú prevádzkovú hladinu hluku až 60 dB. Hrot tohto modelu je pomerne široký – priemer 150 mm.

  Osvetlenie s dvoma energeticky úspornými LED žiarovkami. Odsávač pár je vybavený tukovým filtrom v kazetovom vyhotovení.

  Nepochybne vynikajúci model v každom ohľade, ale stále nie je bez niekoľkých kritík zo strany zákazníkov. bez uhlíkových filtrov a bez diaľkového ovládania. Vzhľadom na „prémiovú“ cenu modelu je táto „nedostatočná výbava“ zarážajúca. Našťastie to nie je jediná nevýhoda tohto modelu.

  Výhody

  • prémiová trieda;
  • nádherný dizajn;
  • Talianska výroba;
  • Spoľahlivosť a trvanlivosť;
  • diaľkové ovládanie;
  • vysoká trieda energetickej účinnosti.

  nevýhody

  • bez filtra s aktívnym uhlím a diaľkového ovládania;
  • vysoká cena.

  E
 • ca HIDDEN IX/A/90
 • Hodnotenie: 4.8

  E<li></div><p>ca HIDDEN IX/A/90″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/7216666195891-815.jpg“ height=“253″ title=“E</p><li>ca HIDDEN IX/A/90″><p>Ďalší prémiový odsávač pár od renomovanej talianskej spoločnosti E</p><li>ca S.p.A. s polstoročnou históriou. Člen série HIDDEN, nemenej nápadný, štýlový a kvalitný, ale s určitými odlišnosťami od predtým skúmaného modelu E<li>ca BOX IN.<p>Ako si možno spomínate, E</p><li>ca prevádzkuje celé výskumné centrum a skúšobné laboratórium E<li>ca Prop<ul>sion Laboratory, ktoré poskytuje testovacie platformy pre mladých inžinierov, absolventov technických odborov a nezávislých výskumníkov. Spoločnosť neustále vykonáva výskum a vývoj na základe požiadaviek zákazníkov, pričom sa prísne orientuje na normatívne aspekty kvality, bezpečnosti a environmentálnych predpisov.<p>Hlavné výhody tohto odsávača sú rovnaké ako výhody odsávača E</p><li>ca BOX IN. Prémiová kvalita, maximálny dôraz na detail, prepracovaný dizajn, vydarená kombinácia skla a kovu, robustnosť a odolnosť. Cena je dvakrát vyššia ako pri vyššie uvedenom modeli rovnakej značky, ale sú tu dôležité rozdiely, a to tak vo veľkosti, ako aj v iných aspektoch.<p>Predovšetkým je tu iný princíp ovládania – elektronické tlačidlá namiesto otočného elektronického spínača. Tento princíp je používateľom známejší a väčšina z nich ho uprednostňuje. Nastaviteľná prevádzka až s tromi rýchlosťami. Odsávanie a recirkulácia vzduchu.</p><p>Iná schéma osvetlenia pre tento odsávač pár. Namiesto dvojice LED reflektorov je vpredu nainštalovaný súvislý LED pás. Spotreba energie 7 W. Toto riešenie prináša aj praktické a estetické výhody, pretože osvetlenie je jednotnejšie a lepšie zapadá do celkového dizajnu.</p><p>Dokáže vyťažiť maximálne 700 m. kubických metrov za hodinu v režime odklonu. Maximálna spotreba energie je 280 wattov. Prevádzkový hluk je v rozsahu 51 až 67 dB.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>renomovaná talianska značka;</li><li>kvalitu materiálov a spracovania;</li><li>pohodlné ovládanie;</li><li>osvetlenie – LED pásik;</li><li>Nízka hlučnosť pri stredných úrovniach intenzity;</li><li>Veľkolepý high-tech dizajn;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>relatívne vysoká cena.</li></ul><h3> Kuppersberg S<li>MLUX II 90 XG</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Kuppersberg S<li></div><p>MLUX II 90 XG“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/83216666195891-7215.jpg“ title=“Kuppersberg S</p><li>MLUX II 90 XG“><p>Na treťom mieste v rebríčku 90 cm odsávačov pár sa umiestnil výrobok značky Kuppersberg. Je to Slovensko-nemecká značka, ktorá má v sebe viac ruského ako nemeckého jazyka. TM je registrovaná na nemeckú spoločnosť, ale kapitál je Slovenská. Dá sa povedať, že je to zriedkavý prípad, keď sa pod „partizánskou“ domácou značkou nevyrábajú výrobky v Číne, ale v Európe. Odsávače pár Kuppersberg sa montujú na základe zmluvy v Portugalsku. Z hľadiska ceny je stále o polovicu lacnejší ako predchádzajúce riešenie E</p><li>ca.<p>Rozmery kapoty 90 x 27 cm. Konštrukcia obsahuje výsuvný funkčný kryt, ktorý zväčšuje využiteľnú plochu kupoly. veľkosť hrdla kanála – priemer 120 mm. Materiál puzdra: kov s bielou dekoratívnou vrstvou.</p><p>Odsávanie vzduchu zabezpečuje 260W motor s výkonom až 550 cfm. m/h s mechanickým tlačidlovým nastavením intenzity v troch rýchlostných rozsahoch. Režim vysokej intenzity nie je k dispozícii. Maximálna hladina hluku podľa výrobcu – najviac 65 dB. Štandardný jemný kovový tukový filter.</p><p>Osvetlenie pomocou dvoch 40 W žiaroviek. Tento typ lampy vyvoláva medzi zákazníkmi rozporuplné názory – niektorí si pochvaľujú jej známu mäkkú a nenápadnú teplú žiaru, zatiaľ čo iní ju odmietajú ako staromódnu a neúčinnú z hľadiska úspory energie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Poctivý výkon – plne v súlade s reklamou;</li><li>výsuvná konštrukcia;</li><li>príjemný vzhľad;</li><li>jednoduchá inštalácia;</li><li>spoľahlivá a bezproblémová prevádzka.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>znateľný hluk pri maximálnej rýchlosti.</li></ul><h3> Zigmund Shtain K 002.91 S</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Zigmund Shtain K 002.91 S

  Značka Expertology Zigmund Shtain dopĺňa tento rebríček najlepších vstavaných odsávačov pár. Napriek všetkému nemeckému štýlu je dobre známe, že značka má ruské korene a montáž vstavaných kapôt je zmluvne viazaná na Rumunsko. Napriek tomu sú spotrebiče Zigmund Shtain dostatočne kvalitné, najmä vzhľadom na mimoriadne prijateľnú cenu. Skúmaný model je jednou z najúspešnejších kombinácií objektívnych technických vlastností a ceny.

  Rozmery digestora sú 14x90x28 cm, priemer hrdla kanála 120 mm. Puzdro je kovové s prírodným strieborným odtieňom. Konštrukcia zahŕňa zaťahovaciu striešku.

  Výkon motora až do 550 m3/min. m/h. Intenzitu prevádzky možno nastaviť v rámci dvoch rýchlostných režimov. Neexistuje žiadny režim extra vysokej intenzity. Maximálna hladina hluku podľa výrobcu je max. 55 dB. Osvetlenie pozostáva z dvoch 20W žiaroviek. K dispozícii je štandardný kovový tukový filter.

  Celkovo sa model napriek svojej rozpočtovej triede stretáva s väčšinou pozitívnych recenzií od skutočných používateľov práve kvôli jednoduchej inštalácii a prevádzke, dostatočnému výkonu pre priemernú kuchyňu pri prevádzke v pohodlnom rozsahu hlasitosti. Jediným problémom je, že je ťažké nájsť na trhu vhodné uhlíkové filtre, keď je čas ich vymeniť.

  Výhody

  • Jednoduchá inštalácia a obsluha;
  • spravodlivý výkon;
  • pokračovanie;
  • výsuvná konštrukcia;
  • tichá prevádzka.

  Nevýhody

  • Ťažko dostupné náhradné filtre s dreveným uhlím.

  Najlepšie výkonné vstavané odsávače pár

  Posledný výber v rebríčku najlepších odsávačov pár Expertology zahŕňa tri naše najvýkonnejšie modely. Schopnosť odsávať alebo čistiť 1 000 m3 vzduchu v interiéri. metrov za hodinu a viac.

  Sklo Faber HEAVEN GLASS 2.0 WH Byt A90

  Hodnotenie: 4.9

  Faber HEAVEN GLASS 2.0 WH Flat A90

  Prvým v poradí je najdrahší odsávač pár v tomto výbere, vysoko výkonný prémiový odsávač pár od už spomínanej talianskej spoločnosti so švajčiarskym kapitálom Faber.

  Toto je kupolový odsávač pár s rozmermi 90×50 cm. Zodpovedajúca vysoká konštrukčná šírka 90 cm. Kryt je vyrobený z kovu so snehobielym ochranným dekoračným náterom. Dizajnový štýl je mimoriadne minimalistický, takže po inštalácii je kapota takmer neviditeľná.

  Motor s príkonom 145 W vyprodukuje až 1 250 m3. m/h. Priemer ventilátora však nie je príliš veľký, čo znamená, že pri maximálnom výkone môže hladina hluku odsávača pár dosiahnuť nepríjemne vysokú hodnotu 72 dB. Ale pri takomto výkone môže byť len málo modelov tichších. Intenzitu možno nastaviť až do troch rýchlostí na dotykovom paneli. Existuje intervalová funkcia.

  Podsvietenie tohto modelu je založené na svetlách LED v zadnej časti. Odsávač pár je vybavený bežným tukovým filtrom s indikátorom znečistenia.

  Výhody

  • vysoká účinnosť;
  • intervalová funkcia;
  • prémiová trieda;
  • perimetrické odsávanie;
  • Spoľahlivosť a trvanlivosť;
  • Talianska montáž.

  Nevýhody

  • Hlasitý pri maximálnom výkone.

  FALMEC Nuvola Isola 90 IX

  Hodnotenie: 4.8

  FALMEC Nuvola Isola 90 IX

  Nasledujúci model je prémiový model od renomovanej talianskej značky FALMEC, ktorá už 40 rokov dodáva špičkové spotrebiče do mnohých krajín. Ceny odsávačov pár FALMEC sú určite „osviežujúce“, ale sú akýmsi podmienečným jablkom v oblasti kuchynských spotrebičov, kde aj malé detaily svedčia o starostlivej, dlhej a namáhavej práci mnohých vysoko platených odborníkov. Všetky odsávače pár FALMEC sa montujú iba v Taliansku.

  Telesá spotrebičov sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele AISI 304. Inžinieri spoločnosti FALMEC vyvinuli vlastné metódy na pokrytie povrchu nehrdzavejúcej ocele textúrou, ktorá dokonale maskuje odtlačky prstov – technológia Fasteel. Výrobky Falmec uznávajú renomovaní talianski výrobcovia kuchynského nábytku: Scavo

 • ni, Del Tongo, Berloni.

  Ak sme už načrtli paralely so spoločnosťou Apple, nemôžeme nezačať ďalšou vecou, ktorú majú tieto dve spoločnosti spoločnú. Tento odsávač pár sa dodáva bez motora. Tento bod sa až nápadne podobá politike minimálneho vybavenia spoločnosti Cupertino. Tu sa môže zdať, že vôbec nie je jasné, prečo by mal človek platiť také veľké peniaze.

  V skutočnosti to dáva zmysel a samotná kapota so všetkou elektronikou a všetkými ovládacími prvkami je zmontovaná. Motory je možné vybrať individuálne v závislosti od predpokladanej prevádzky a predpokladaného objemu odsávaného vzduchu.

  Tento odsávač pár sa montuje do stropu. Jeho ťažobná kapacita je 1000 metrov kubických. za hodinu. Princíp odsávania je perimetrický, čo je jednou z hlavných výhod tohto modelu, pretože sa tu prejavujú jeho výhody v porovnaní s bežnými odsávačmi pár s miskovým odsávaním.

  Odsávače pár možno ovládať diaľkovým ovládaním. Nové odsávače pár Nuvola Isola od spoločnosti FALMEC majú teraz dodatočnú pevnú elektronickú riadiacu jednotku, ktorá kopíruje všetky funkcie diaľkového ovládania.

  Výhody

  • renomovanej talianskej značky;
  • prémiová trieda;
  • kvalita materiálov a montáže;
  • Talianska výroba;
  • perimetrické odsávanie;
  • diaľkové ovládanie;
  • dodatočnú elektronickú riadiacu jednotku v prípade poruchy diaľkového ovládania.

  Nevýhody

  • vysoká cena aj bez motora.

  E
 • ca HIDDEN IXGL/A/90
 • Hodnotenie: 4.8

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: