6 najlepších elektrických grilov podľa recenzií zákazníkov

Obsah článku
 1. Najlepší výrobcovia elektrických grilov pre vašu domácnosť?
 2. Tefal
 3. Steba
 4. Maxwell
 5. Rolsen
 6. Hodnotenie najlepších elektrických grilov
 7. Najlepšie elektrické grily s odnímateľným povrchom
 8. Tefal GC702D01
 9. Výhody
 10. Nevýhody
 11. Tefal GC306012
 12. Výhody Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť; Jednoduché a intuitívne ovládanie; Tri základné polohy zariadenia (gril, gril, rúra), ako aj tri základné programy (zelenina, steaky, teplé sendviče); Odnímateľná mriežka s nepriľnavým povrchom; Kompletný zásobník na tuk; Nevýhody Chýbajúca kniha receptov v dodávanej súprave; Relatívne vysoká komplikovanosť čistenia; Nepohodlné zámky na odnímateľných horných grilovacích plochách;
 13. Výhody
 14. Nevýhody
 15. Steba PG 4.4
 16. Výhody Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť; Pohodlný zámok na uzamknutie oboch povrchov; Odnímateľné mriežky; nepriľnavá povrchová úprava; Forma na vafle na spodnej strane roštov;Možnosť použiť spodnú stranu ako fritovací povrch; Prepracovaná a pohodlná ergonómia ovládania; Nevýhody Nesúlad medzi skutočným časom varenia a uvedeným časom varenia; Plast je mäkký a nie je dostatočne pevný; Nerovnomerné rozloženie tepla na fritovacích plochách; Žiadne tlačidlo zapnutia/vypnutia na paneli.
 17. Výhody
 18. Nevýhody
 19. Najlepšie elektrické grily so stacionárnymi grilovacími plochami
 20. Maxwell MW-1960 ST
 21. Výhody Jednoduchá a robustná konštrukcia; Nepriľnavé fritovacie povrchy; Vysoký výkon; Jednoduché a pohodlné mechanické ovládanie; Súčasťou je odkvapkávacia miska na tuk; Žiadna priehradka na napájací kábel Nevýhody Krátky napájací kábel; Chýbajúci časovač odpočítavania; Vysoké zahriatie hornej časti tela;
 22. Výhody
 23. Nevýhody
 24. Úsmev KG 944
 25. Výhody Klasický dizajn; Tradičné mechanické ovládanie, ktoré sa ľahko naučí a ovláda; Nepriľnavý povrch varnej plochy; Telo z kombinovaných materiálov; Vysoký výkon; Možnosť použiť spodný panel ako grilovaciu plochu; Nevýhody Krátky sieťový kábel; Nepriľnavý teflónový povlak nie je veľmi spoľahlivý; Dlhý čas zahrievania zariadenia;
 26. Výhody
 27. Nevýhody
 28. Rolsen RG-1410
 29. Výhody Štýlový dizajn; Kompaktné rozmery a hmotnosť; Dostatočne vysoký výkon; Nepriľnavá povrchová úprava povrchov; Priložená vanička na odkvapkávanie tuku; Nevýhody Chýba tlačidlo na zapnutie a vypnutie; Zlá kvalita vyhotovenia; Krátky sieťový kábel;
 30. Výhody
 31. Nevýhody
 32. Ako si vybrať gril

Kompaktné a praktické modely, ktoré vám umožnia výrazne rozšíriť váš jedálny lístok o chutné a zdravé jedlá. Ľahko pripravíte mäso a ryby, sendviče a hrianky, hydinu a zeleninu, ako aj mnoho ďalších rovnako chutných a aromatických jedál. Nemusíte ísť do prírody a grilovať, aby ste si vychutnali vôňu „dymového“ jedla. Stačí si kúpiť elektrický mixér!

Najlepší výrobcovia elektrických grilov pre vašu domácnosť?

K dnešnému dňu takmer u každého výrobcu domácich spotrebičov nájdete aspoň dva alebo tri modely elektrických grilov, ktoré sa líšia svojimi funkčnými vlastnosťami. Niektoré z týchto značiek sa stali domácimi značkami, a preto ich možno vrelo odporučiť na kúpu.

Tefal

Renomovaná francúzska značka založená v roku 1956, ktorá pôvodne vyrábala panvice a iné kuchynské potreby. Na prelome tisícročí spoločnosť zvládla výrobu sofistikovaných spotrebičov. V súčasnosti sa výrobky Tefal vyrábajú v továrňach vo Francúzsku, Švajčiarsku a Číne a sú zastúpené vo viac ako 120 krajinách sveta.

Steba

Nemecký výrobca so storočnou históriou, ktorý vyrába sofistikované spotrebiče pre domácnosť. Spoločnosť založil v roku 1919 Dietrich Müller, podnikateľ z nemeckého mesta Bamberg. Počas svojej histórie nikdy nezmenila majiteľa – spoločnosť v súčasnosti vedie rodina Müllerovcov, rovnako ako na začiatku svojej cesty. Výrobné zariadenia sa nachádzajú v Európe aj v Číne.

Maxwell

Cenovo dostupné, mimoriadne spoľahlivé a funkčné domáce spotrebiče pochádzajúce zo Škandinávie. Vyrába sa od začiatku tisícročia a má vynikajúci pomer ceny a kvality, vďaka čomu sa jej podarilo predbehnúť mnohých známych výrobcov v tejto oblasti. Výroba sa nachádza v najväčších európskych továrňach.

Rolsen

Ruská značka, ktorá vyrába domáce a kuchynské spotrebiče od roku 1994. Výrobné závody sa nachádzajú vo Friazine pri Moskve a v Kaliningradskej oblasti. Okrem spotrebičov pod vlastnou značkou spoločnosť Rolsen montuje aj spotrebiče od známych európskych a japonských výrobcov.

Hodnotenie najlepších elektrických grilov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie elektrické grily s odnímateľnými platňami1Tefal GC702D0113 990€
2Tefal GC3060126 890€
3Steba PG 4.410831 €
Najlepší rožeň s pevnou grilovacou doskou1Maxwell MW-1960 ST3 449€
2Úsmev KG 9443 390€
3Rolsen RG-1410

Najlepšie elektrické grily s odnímateľným povrchom

Pohodlné, ľahko použiteľné a mimoriadne nenáročné modely, ktoré určite uspokoja aj tie najnáročnejšie ženy v domácnosti. Varenie s nimi je radosť! Pozrite si náš zoznam najlepších elektrických grilov.

Tefal GC702D01

Poradie: 4.8

Tefal GC702D01

gn=“middle“>

Na prvom mieste sa umiestnilTefal GC702D01.Výkonný a neuveriteľne funkčný prístroj, ktorý vám umožní pripraviť si doma širokú škálu grilovaných pokrmov na vonkajšom grile. Odnímateľné panely sú nepriľnavé, takže nielenže zabraňujú pripaľovaniu jedla, ale sa aj ľahko a pohodlne čistia. K dispozícii je šesť automatických programov varenia a možnosť varenia mrazených potravín a ohrievania uvareného pokrmu pre tých, ktorí radi varia úplne automaticky. Jednoducho vyberte požadovaný režim varenia a stlačte tlačidlo Štart! Tento model má odhadovanú cenu 15 až 16 tisíc Euro.

Výhody

 • Výkonné a zároveň veľmi kompaktné zariadenie;
 • Pohodlné a intuitívne ovládanie;
 • Automatický režim varenia a funkcia varenia mrazených potravín;
 • Odnímateľné nepriľnavé povrchy nenáročné na údržbu;

Nevýhody

 • Ploché dosky nie sú súčasťou balenia;
 • Vyskytujú sa prípady predčasného zlyhania indikátora vykurovania a automatického režimu;
 • Vyžaduje sa starostlivé a jemné čistenie a pranie;

Tefal GC306012

Hodnotenie: 4.6

Tefal GC306012

Druhé miesto v našom hodnotení elektrických grilov obsadil Tefal GC306012. Pri výbere spotrebičov do kuchyne sa mnohí zákazníci nechcú „trápiť“ s príliš veľkým množstvom nastavení, režimov a funkcií. Odpoveďou je Tefal GC306012, kompaktný a vysoko funkčný elektrický gril s plochou 660 cm2. To je dostatočný výkon na prípravu troch úplne vhodných jedál. Dve odnímateľné nepriľnavé plochy sú vybavené ohrievacími telesami v hornej a dolnej časti, čo zaručuje rovnomerné a kvalitné vyprážanie. Tri stupne výkonu, takže spotrebič možno nastaviť na prípravu takmer akéhokoľvek jedla. Intuitívne a jednoduché ovládanie: Gril sa ovláda pomocou mechanických tlačidiel a nevyžaduje si žiadne špeciálne znalosti ani zručnosti. Obsahuje odkvapkávaciu misku na tuk a olej. Priemerná trhová cena zariadenia sa pohybuje od 10 do 12 tisíc Euro.

Výhody

 • Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť;
 • Jednoduché a intuitívne ovládanie;
 • Tri základné polohy zariadenia (gril, gril, rúra), ako aj tri základné programy (zelenina, steaky, teplé sendviče);
 • Odnímateľná mriežka s nepriľnavým povrchom;
 • Kompletný zásobník na tuk;

Nevýhody

 • Chýbajúca kniha receptov v dodávanej súprave;
 • Relatívne vysoká komplikovanosť čistenia;
 • Nepohodlné zámky na odnímateľných horných grilovacích plochách;

Steba PG 4.4

Hodnotenie: 4.6

Steba PG 4.4

Steba PG 4 získala bronzovú medailu v našom rebríčku.4. Nie každý sa môže pochváliť veľkou a priestrannou kuchyňou, do ktorej sa zmestia všetky potrebné spotrebiče bez nepohodlia. Steba PG 4.Steba PG 4 je dokonalým riešením: ponúka vysokú funkčnosť, ale je to najľahší model z hľadiska veľkosti a hmotnosti. Steba PG 4.4 Jednoduchý a používateľsky prívetivý dizajn – horná a dolná chlopňa sa odklopia podobne ako zošit a zaistia sa západkou v oblasti rukoväte. Aby sa z grilu stala plnohodnotná grilovacia plocha, výrobca zabezpečil funkciu grilovania výlučne na spodnej ploche bez potreby zloženia zariadenia. Grilovacie rošty sú potiahnuté nepriľnavým povrchom a na zadnej strane je forma na vafle – skutočná pochúťka pre mlsné jazýčky! Prístroj sa ovláda mechanickými tlačidlami, takže ho ľahko zvládne aj začínajúci kuchár. Približná cena tohto modelu je 12-12.5 tisíc Euro.

Výhody

 • Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť;
 • Pohodlný zámok na uzamknutie oboch povrchov;
 • Odnímateľné mriežky; nepriľnavá povrchová úprava;
 • Forma na vafle na spodnej strane roštov;Možnosť použiť spodnú stranu ako fritovací povrch;
 • Prepracovaná a pohodlná ergonómia ovládania;

Nevýhody

 • Nesúlad medzi skutočným časom varenia a uvedeným časom varenia;
 • Plast je mäkký a nie je dostatočne pevný;
 • Nerovnomerné rozloženie tepla na fritovacích plochách;
 • Žiadne tlačidlo zapnutia/vypnutia na paneli.

Najlepšie elektrické grily so stacionárnymi grilovacími plochami

Hoci sú elektrické grily s pevnou hornou časťou zložitejšie na umývanie, čistenie a údržbu, v žiadnom prípade nie sú menej obľúbené. Hlavným dôvodom tohto dopytu je demokratická cena!

Maxwell MW-1960 ST

Hodnotenie: 4.5

Maxwell MW-1960 ST

Ak nedokážete prežiť deň bez chutného a šťavnatého steaku, elektrický gril Maxwell MW-1960 ST je určený práve pre vás! Tento kompaktný, ale výkonný (2000 W) pomocník sa rýchlo zahreje a dosiahne prevádzkovú teplotu už za 4-5 minút, čím výrazne skracuje čas varenia. Telo je vyrobené z kombinácie kovu a mäkkého plastu, čo zaručuje dostatočnú odolnosť a estetický vzhľad. Gril sa ovláda mechanickým tlačidlom, vďaka čomu je jeho obsluha jednoduchá a prehľadná. Fritovacie povrchy sú vybavené nepriľnavou vrstvou, ktorá zabraňuje pripaľovaniu potravín. Vrátane odkvapkávacej misky na tuk. Približná cena zariadenia – 4-4.5 tisíc Euro.

Výhody

 • Jednoduchá a robustná konštrukcia;
 • Nepriľnavé fritovacie povrchy;
 • Vysoký výkon;
 • Jednoduché a pohodlné mechanické ovládanie;
 • Súčasťou je odkvapkávacia miska na tuk;
 • Žiadna priehradka na napájací kábel

Nevýhody

 • Krátky napájací kábel;
 • Chýbajúci časovač odpočítavania;
 • Vysoké zahriatie hornej časti tela;

Úsmev KG 944

Hodnotenie: 4.4

Úsmev KG 944

Elektrický gril s jednoduchým a užívateľsky prívetivým dizajnom, ktorý určite osloví všetkých zákazníkov, ktorí z rôznych dôvodov odmietajú multifunkčné modely s futuristickým dizajnom. Kombinácia jednoduchosti a funkčnosti sú hlavnými výhodami tohto zariadenia. Telo je vyrobené z kombinovaných materiálov – kovový rám sa tu výborne kombinuje s plastovými vložkami. Vďaka príkonu 2100 W si príprava jedla vyžaduje len málo času. Oba povrchy majú nepriľnavý povrch, veľmi jednoduchú a nenáročnú starostlivosť. Okrem klasického elektrického grilu vám výrobca umožňuje používať spodný rošt ako grilovaciu plochu bez nutnosti montáže zariadenia. Približná cena 4.5-5 tisíc Euro.

Výhody

 • Klasický dizajn;
 • Tradičné mechanické ovládanie, ktoré sa ľahko naučí a ovláda;
 • Nepriľnavý povrch varnej plochy;
 • Telo z kombinovaných materiálov;
 • Vysoký výkon;
 • Možnosť použiť spodný panel ako grilovaciu plochu;

Nevýhody

 • Krátky sieťový kábel;
 • Nepriľnavý teflónový povlak nie je veľmi spoľahlivý;
 • Dlhý čas zahrievania zariadenia;

Rolsen RG-1410

Hodnotenie: 4.4

Rolsen RG-1410

Pri výbere spotrebičov do domácnosti sa mnohí kupujúci riadia len dobrým vzhľadom. Je to pochopiteľné: funkčné vlastnosti podobných modelov sú približne rovnaké, a preto musíme venovať pozornosť dizajnu. Rolsen RG-1410 je jedným z týchto modelov: ovládací panel tohto modelu je presunutý do spodnej časti zariadenia, zatiaľ čo rukoväť je na vrchu. Vyrobené z nehrdzavejúcej ocele v kombinácii s plastovými vložkami, ktoré poskytujú vonkajšiu estetiku a dotvárajú vzhľad. Zariadenie má dostatočne vysoký výkon – 1400 W a izolované telo, ktoré eliminuje možnosť tepelného poranenia. Tradičné mechanické ovládanie, ktoré si nevyžaduje žiadne osobitné znalosti alebo zručnosti. Vnútorné povrchy sú vybavené nepriľnavou vrstvou – veľmi praktické a ľahko sa udržiavajú. Dodáva sa s odnímateľným zásobníkom na tuk.

Výhody

 • Štýlový dizajn;
 • Kompaktné rozmery a hmotnosť;
 • Dostatočne vysoký výkon;
 • Nepriľnavá povrchová úprava povrchov;
 • Priložená vanička na odkvapkávanie tuku;

Nevýhody

 • Chýba tlačidlo na zapnutie a vypnutie;
 • Zlá kvalita vyhotovenia;
 • Krátky sieťový kábel;

Ako si vybrať gril

 1. Pre tých, ktorí hľadajú najfunkčnejší a najmodernejší spotrebič, je Tefal GC702D01 tou najlepšou voľbou. Veľké množstvo funkcií, vymeniteľné fritovacie platne, automatické programy varenia a intuitívne ovládanie robia z tohto zariadenia to najlepšie vo svojej cenovej kategórii!
 2. Tí z vás, ktorí radšej používajú elektrický gril nielen na určený účel, ale aj ako tradičnú grilovaciu plochu, by mali zvážiť Steba PG 4.4. Takisto „vie“ piecť vafle, čo určite poteší milovníkov sladkého!
 3. Kupujúci, ktorí vedia počítať každý investovaný Euroľ a chcú dobre vyvážené zariadenie, si určite zamilujú Smile KG 944. Solídny „stredný“ model s veľmi dobrou funkčnosťou a jednoduchou údržbou za veľmi rozumnú cenu.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: