11 najlepších výrobcov smartfónov podľa recenzií zákazníkov

Na trhu sú dnes stovky modelov smartfónov od desiatok výrobcov. Aj v offline obchodoch nájdete množstvo zariadení od rôznych predajcov. A „virtuálne police“ internetových obchodov, ako je Aliexpress, a dokonca aj smartfóny od neznámych výrobcov, ako je Vkworld alebo Doogee. Ako si vybrať správne zariadenie?

Hodnotenie najlepších výrobcov smartfónov

Nomináciamiestovýrobca
Najlepšie nízkonákladové značky smartfónov – rozpočet pod 5000 Euro1Digma
2Alcatel
3Fly
4ZTE
Najlepší výrobcovia smartfónov v strednej cenovej kategórii do 20 000 Euro1Xiaomi
2Meizu
3Huawei
4Samsung (séria J)
5LG
Najlepšie prémiové značky smartfónov1Apple
2Samsung (séria S)
3Sony

Na čo si dať pozor pri výbere smartfónu

Pri výbere smartfónu, bez ohľadu na výrobcu, stojí za to venovať pozornosť nasledujúcim špecifikáciám:

 1. Kapacita pamäte RAM. Vlastnosť, ktorá určuje výkon smartfónu. „Minimálna použiteľná“ kapacita je 1 GB, ale samozrejme viac je lepšie;
 2. Kapacita trvalej pamäte. Na internom disku je uložený samotný operačný systém a nainštalované aplikácie. Ak teda trvalá pamäť nie je dostatočná, môže sa stať, že nebudete môcť inštalovať nové programy a hry. „Minimálna použiteľná“ kapacita je 8 GB;
 3. Generácia procesorov. Čím je čip „čerstvejší“, tým lepšie: spotrebuje menej energie, je chladnejší a beží rýchlejšie;
 4. Verzia operačného systému Android. Tak sa stalo, že „párne“ verzie operačného systému od spoločnosti Google fungujú stabilnejšie a plynulejšie ako „nepárne“. Preto sa odporúča kúpiť smartfón so systémom Android 4.4 KitKat, Android 6.0 Marshmallow a Android 8.0 Oreo;
 5. Kapacita batérie. Čím je vyššia, tým dlhšie bude smartfón fungovať bez pripojenia k sieti. Smartfóny s batériou menšou ako 2000 mAh sa neodporúčajú kupovať.
 6. Dôležité je tiež určiť funkcie, ktoré potrebujete. Ak napríklad plánujete veľa surfovať na internete, oplatí sa kúpiť smartfón s podporou 4G. Rozlíšenie fotoaparátu je pre fotografovanie kľúčové – čím väčšie, tým lepšie. Pre tých, ktorí radi sledujú mediálny obsah na obrazovke, je dôležité rozlíšenie displeja.

Najlepšie nízkonákladové značky smartfónov – rozpočet pod 5000 Euro

Digma

Hodnotenie: 4.6

Digma

Digma je Slovensko-čínsky výrobca mobilnej elektroniky. Ponuka smartfónov zahŕňa niekoľko desiatok ultrarozpočtových zariadení založených na procesoroch MediaTek a Spreadtrum. Zariadenia sú jednoduché a ničím výnimočné, ale sú spoľahlivé, čo z nich robí dobrú voľbu v cenovom segmente.

Vlajková loď série smartfónov sa nazýva VOX a najnovším modelom pre koniec roka 2017 je VOX Fire s podporou 4G, 5-palcovým HD displejom pokrytým 2.5D sklo, 8 GB trvalej pamäte a 5 MP hlavný fotoaparát. Cena je primeraná – výrazne pod 5 tisíc.

Výhody

 • Minimálna cena;
 • Existujú zaujímavé zariadenia.

Nevýhody

 • Výroba smartfónov s veľmi nízkym výkonom.

Alcatel

Hodnotenie: 4.5

Alcatel

Alcatel je čínsky výrobca telekomunikačných zariadení. Vyrába nielen smartfóny, ale aj rôzne prepínače, mobilné základňové stanice atď.. Mobilné zariadenia od tohto výrobcu sú rôzne „orientované na mládež“: ponúkajú funkcie, ktoré si deti a dospievajúci určite obľúbia – jasné farby, LED panely, predný fotoaparát s vysokým rozlíšením atď..

Spoločnosť Alcatel má dve cenovo výhodné línie – Pop a Pixi. Nie sú medzi nimi žiadne zásadné rozdiely. Zariadenia sú celkom vhodné na každodenné používanie, ale veľmi dobre neprežívajú pády.

Výhody

 • Optimálna cena;
 • Atraktívny dizajn;
 • Aktualizácia;
 • Najnovšie verzie firmvéru;

Nevýhody

 • Zlá kvalita vyhotovenia a použité komponenty.

Fly

Hodnotenie: 4.4

Fly

Fly – čínsky výrobca ultra lacných smartfónov. Často vyrába zariadenia pod inými značkami (napr. špeciálne modely pre mobilných operátorov). Má aj vlastnú „prémiovú“ podznačku Wileyfox.

V ultrarozpočtovom segmente má tento výrobca hneď štyri produktové rady:

 1. Smartfóny s batériou 4000-5000 mAh;

 2. Selfie – smartfóny s rozlíšením predného fotoaparátu 8 megapixelov;
 3. Cirrus – smartfóny s 2.5D obrazovka a „prémiový“ dizajn;
 4. Nimbus – ultrarozpočtový rad určený pre mladých ľudí (svetlé farby tela).

Spoločnosť aktualizuje svoje smartfóny každé tri až štyri mesiace. Nezaznamenali ste žiadne špecifické problémy pre značku, takže s rozpočtom pod 5 tisíc Euro si môžete kúpiť zariadenie od spoločnosti Fly.

Výhody

 • Rôzne modely;
 • Dobrá kvalita montáže a komponentov.

Nedostatky

 • Nedostatok aktualizácií;

  Zariadenia s nízkym výkonom sa nachádzajú.

ZTE

Hodnotenie: 4.3

ZTE

Spoločnosť ZTE je jedným z najväčších výrobcov smartfónov a telekomunikačných zariadení v Číne. Podobne ako Fly, často vyrába zariadenia pre iné značky. Spoločnosť má tri rady smartfónov – vlajkovú loď Axon, lacný Blade a „mládežnícky“ Z. Stojí za zmienku, že po roku 2014 spoločnosť ZTE obmedzila výrobu smartfónov a zamerala sa na telekomunikačné zariadenia – pracuje na sieťach 5G.

Cenovo výhodné smartfóny radu Blade sú svojimi funkciami a používateľskými skúsenosťami podobné modelom Honor od konkurenčného výrobcu Huawei. Napriek cene majú najkrajší dizajn v ultra-rozpočtovom segmente a dobrý výkon.

Výhody

 • Atraktívny dizajn;
 • Dobré technické špecifikácie.

Nedostatky

 • Relatívne vysoká cena;
 • Zariadenia nižšej triedy sa dodávajú v.

Hodnotenie najlepších výrobcov smartfónov v strednom cenovom pásme do 20 000 Euro

Xiaomi

Hodnotenie: 4.8

Xiaomi

Xiaomi je jedným z najväčších čínskych výrobcov elektroniky a domácich spotrebičov. Vyrába smartfóny strednej a najvyššej triedy. V kategórii „do 20 000 Euro“ si najväčšiu pozornosť zaslúži rad Redmi. A najmä – model 3S, ktorý je napriek cene 11-14 tisíc Euro v závislosti od predajcu vybavený 3 GB RAM a 32 GB internej pamäte, energeticky úsporným procesorom MediaTek a dokonca aj snímačom odtlačkov prstov.

Pozornosť si zaslúži aj model A1. Na rozdiel od iných smartfónov Xiaomi používa „čistý“ operačný systém Android 7.1 Nougat a je tiež vybavený duálnym fotoaparátom a výkonným procesorom Snapdragon.

Zvyšok smartfónov Xiaomi využíva vlastný operačný systém MIUI založený na systéme Android. Pri výbere je to potrebné zvážiť, pretože toto prostredie ponúka neznámu používateľskú skúsenosť.

Ďalším nekritickým nedostatkom spoločnosti Xiaomi je obmedzená podpora bezkontaktných platieb Android Pay, a to aj v modeloch s funkciou NFC.

Napriek týmto dvom nekritickým chybám však smartfóny Xiaomi patria k najlepším v strednej cenovej kategórii.

Výhody

 • Množstvo skvelých zariadení v strednej cenovej kategórii;
 • Vysoko funkčné smartfóny „out of the box“;
 • Pravidelné aktualizácie;

Nevýhody

 • Nezvyčajné používateľské skúsenosti;
 • Smartfóny sú určené pre čínsky trh, čo vedie k nelokalizovanému softvéru vo firmvéri alebo funkčným obmedzeniam pri používaní v Rusku;
 • V niektorých aspektoch obmedzená funkčnosť;

Meizu

Hodnotenie: 4.7

Meizu

Čínsky výrobca smartfónov Meizu. Vyrába zaujímavé zariadenia z hľadiska používateľského zážitku. Smartfóny využívajú operačný systém Flyme OS založený na systéme Android, ktorý ponúka ovládanie gestami. Treba si na ňu zvyknúť, ale je tak praktická, že sa jej neskôr nebudete chcieť vzdať v prospech tlačidiel na obrazovke alebo fyzických tlačidiel.

Ale hlavnou výhodou smartfónov Meizu – je to obrazovka. Displej je jasný, čistý, sýty, s vynikajúcou reprodukciou farieb.

Smartfóny Meizu však majú jednu veľkú nevýhodu. Všetky sú vyrobené výlučne pre čínsky trh, a preto sa dodávajú bez predinštalovaných služieb Google Play (vrátane obchodu Play). Musíte si ich stiahnuť a nainštalovať sami.

Výhody

 • Vynikajúca kvalita obrazovky;
 • Pravidelné aktualizácie;
 • Používateľsky prívetivé, zrozumiteľné používateľské rozhranie;

Nevýhody

 • Smartfóny sú určené pre čínsky trh, čo vedie k vážnym funkčným obmedzeniam vo firmvéri (ktoré sa však dajú obísť).

Huawei

Hodnotenie: 4.7

Huawei

Spoločnosť Huawei uvádza na trh dve línie smartfónov – lacný Honor a vlajkovú loď Mate. Najzaujímavejšie zariadenie v prvom –Huawei Honor 6A.Napriek cene (9-10 tisíc Euro v závislosti od predajcu) je smartfón vybavený:

 1. Kovový plášť;
 2. 5-palcový HD displej s vynikajúcim podaním farieb;
 3. Skener odtlačkov prstov;
 4. 2 GB pamäte RAM a 16 GB trvalej pamäte;
 5. Operačný systém EMUI 5.1 na základe systému Android 7.0.
 6. Huawei Honor 6A beží rýchlo, stabilne a jednoducho pekne. A to isté platí pre takmer všetky smartfóny radu Honor vydané po roku 2016.

Mate má jeden z najlepších fotoaparátov na trhu. Ale stoja viac ako 20 tisíc Euro.

Výhody

 • Množstvo skvelých smartfónov v strednej cenovej kategórii;
 • Je rýchly a stabilný;
 • Kvalitný fotoaparát a ostatné komponenty;
 • Pohodlné a jednoduché používateľské rozhranie;

Nevýhody

 • Nepravidelné a často chýbajúce aktualizácie.

Samsung (séria J)

Hodnotenie: 4.6

Samsung (séria J)

Spoločnosť Samsung má obrovské množstvo radov, sérií a modelov smartfónov. Len aktuálne asi 50! Najzaujímavejším modelovým radom je však rad J.

V sérii J vyrába spoločnosť Samsung relatívne lacné, ale kvalitné a rýchle smartfóny. A kúpiť odporúčané modely J3 a J5 najnovších revízií (každoročne aktualizované). Sú vybavené dobrým fotoaparátom, veľkým množstvom výkonnostnej výplne a veľkou vymeniteľnou batériou, ktorá vydrží celý deň zmiešaného používania. A majú aj aktuálnu verziu operačného systému – Android 6.0 Marshmallow alebo dokonca 7.0 Nugát.

Je tu len jedna nevýhoda. Smartfóny tejto série sú vybavené displejom IPS a nie AMOLED ako v aktuálnych verziách radu A. Preto atraktívne softvérové „funkcie“, ako napríklad trvalé zobrazenie hodín na obrazovke alebo podsvietenie okrajov pri prijímaní oznámení, nefungujú.

Výhody

 • Nízka cena;
 • Množstvo predinštalovaných aplikácií;
 • Vysoká funkčnosť;

Nevýhody

 • Relatívne nízky výkon;
 • Možné „poruchy“;
 • Neštandardné používateľské rozhranie v najnovších verziách operačného systému;
 • Príliš veľa predinštalovaných aplikácií, ktoré sa navzájom duplikujú;

LG

Hodnotenie: 4.6

LG

Spoločnosť LG má obrovské množstvo smartfónov patriacich do strednej cenovej kategórie a väčšina z nich nepatrí do konkrétnej série. Medzi oboma však existujú podobnosti. Medzi jednoznačné výhody smartfónov LG v strednej cenovej kategórii patria:

 1. Pekná obrazovka s prirodzenými farbami (podobná režimu sRGB na displejoch AMOLED);
 2. Mnoho praktických softvérových funkcií (prístup k telefónu, poznámkam, fotoaparátu, správam atď.).. Huawei Honor 6A je rýchly, stabilný a je radosť ho používať;)
 3. Nie je to zlý fotoaparát;
 4. Dlhá životnosť batérie;
 5. Maximálne stabilný príjem signálu.

Okrem toho sa medzi zariadeniami strednej cenovej kategórie nachádzajú aj modely „sledujúce trendy“. Napríklad LG Q6. Má „predĺžený“ displej 18:9 (ako Samsung S8, Google Pixel 2 XL alebo dokonca Apple iPhone X) so zaoblenými hranami. A vyzerá to naozaj pekne.

Nevýhodou je neštandardné umiestnenie tlačidla napájania – väčšina modelov ho má na zadnej strane, priamo pod fotoaparátom. Na to si budete musieť zvyknúť. Skener odtlačkov prstov je vzácnym hosťom aj v smartfónoch LG strednej triedy.

Výhody

 • Používateľsky prívetivé, intuitívne používateľské rozhranie;
 • Vysokokvalitné komponenty;
 • Dobré sieťové pripojenie;

Nevýhody

 • Nižší výkon ako u zariadení strednej triedy;
 • Vlastné rozloženie klávesov.

Najlepšie prémiové značky smartfónov

Apple

Hodnotenie: 4.9

Apple

Spoločnosť Apple vydáva smartfóny iPhone – a v zásade môže recenzia skončiť, pretože tento riadok nepotrebuje žiadny úvod.

Hlavnou výhodou smartfónov iPhone je ich vyváženosť. To znamená, že pri výbere nemusíte venovať pozornosť pamäti RAM, fotoaparátu alebo procesoru – zariadenie bude aj tak fungovať hladko a robiť krásne fotografie. V modeloch z roku 2017 boli softvérové algoritmy vylepšené, takže iPhone je takmer dokonalým nástrojom pre mobilného fotografa.

Pri kúpe iPhonu je lepšie kupovať najnovšie modely. Získajú najnovšie verzie operačného systému a zároveň si po každej aktualizácii zachovajú vysoký výkon. Okrem toho spoločnosť Apple neustále zlepšuje fotoaparát, obrazovku, procesor a ďalšie komponenty, vďaka čomu sú smartfóny čoraz dokonalejšie.

Nevýhody

 • Vynikajúca optimalizácia operačného systému;
 • Vynikajúca kvalita fotoaparátu v najnovších modeloch;
 • Rýchla, plynulá a stabilná prevádzka;

Chyby

 • Nedostatok možností prispôsobenia;
 • Na synchronizáciu je potrebný softvér.

Samsung (séria S)

Hodnotenie: 4.8

Samsung (séria S)

Ak chcete od smartfónu najlepší výkon, hľadajte rad S od spoločnosti Samsung. Sú vybavené najmodernejšími procesormi a najväčšou pamäťou. Vďaka tomu je smartfón neuveriteľne rýchly a ľahko zvláda aj tie najzložitejšie úlohy.

O vysokom výkone svedčí napríklad to, že spoločnosť Samsung vydala s vydaním telefónu S8 špeciálny dok DoX. Ak ho pripojíte k monitoru a nainštalujete do neho smartfón, získate plnohodnotný počítač s podporou viacerých okien, vstupom z klávesnice a myši a ďalšími „funkciami“ – pokiaľ Android.

Výhody

 • Vynikajúci výkon;
 • Vynikajúce zväzky;
 • Pravidelné aktualizácie operačného systému počas dlhého obdobia;
 • Kvalita fotoaparátu a ostatných komponentov je vynikajúca;

Nevýhody

 • Vysoká cena na začiatku predaja;
 • Obrovské množstvo predinštalovaných aplikácií, ktoré sa navzájom duplikujú;
 • Nenáročná údržba a opravy;

Sony

Hodnotenie: 4.6

Sony

Smartfóny Sony sú dokonalým riešením pre milovníkov mobilného videa. Spoločnosť Sony totiž vyrába fotoaparáty, ktoré používajú všetci ostatní výrobcovia (vrátane spoločností Apple a Samsung, ako aj špičkových fotoaparátov DxOMark Google a Huawei), tak prečo by svoje smartfóny o niečo pripravovala?

Skvelý príklad– Podpora spomaleného snímania pri 120 fps. Najskôr sa objavil v smartfóne Sony Xperia XZ. Až neskôr túto funkciu „vyrabovali“ iní výrobcovia. Spoločnosť Sony nešetrí ani na optike pre svoje moduly fotoaparátov a montuje najlepšie objektívy.

Spoločnosť Sony používa motor aj vo svojich smartfónoch
engine avia, ktorý zabezpečuje maximálnu sýtosť farieb na displeji. V kombinácii s natívnym rozlíšením 4K (ako v aktuálnej vlajkovej lodi Xperia XZ Premium) a podporou HDR je obraz bohatý a jasný (čo trochu kazia pastelové farby systémového rozhrania).

A ďalšia výhoda smartfónov Sony – takmer všetky podporujú 2 SIM karty.

Aj nevýhoda. Netradičný dizajn sa nemusí páčiť väčšine zákazníkov a nedostatočný vývoj väčšine geekov. Všetky prémiové smartfóny Sony sa na seba podobajú po vizuálnej aj technickej stránke.

Výhody

 • Jeden z najlepších fotoaparátov na trhu;
 • Vynikajúca kvalita zvuku vďaka technológii Walkman;
 • Mnoho užitočných predinštalovaných funkcií (napr. režim úspory energie Stamina);
 • Jasná, sýta obrazovka s technológiou
  avia Engine;

Nevýhody

 • Nedostatočný technologický a softvérový vývoj;
 • Netradičný a nie vždy pekný dizajn.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: