6 špičkových umývačiek riadu Siemens

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Nemecká spoločnosť Siemens vyrába skvelé kuchynské spotrebiče. Jej chladničky fungujú ticho už roky. Jej práčky sa môžu pochváliť štýlovým vzhľadom a veľmi nízkou mierou poruchovosti. Umývačky riadu Siemens majú zvyčajne vynikajúcu kapacitu umývania a minimálnu spotrebu vody. Akú umývačku riadu si máte zaobstarať?? Zistíme to.

Najlepšie hodnotenie umývačky riadu Siemens

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie umývačky riadu Siemens plnej veľkosti1Siemens SN 658X01 ME69 990 €
2Siemens SN 215I01 AE43 700 €
3Siemens SN 614X00 ER34 490 €
Najlepšie úzke umývačky riadu Siemens1Siemens SR 655X10
43 990 €
2Siemens SR 635X01 ME29 990 €
3Siemens SR 615X31 IR27 200 €

Najlepšie umývačky riadu Siemens plnej veľkosti

Siemens SN 658X01 ME

Hodnotenie: 4.9

Siemens SN 658X01 ME

Nemecký výrobca kladie osobitný dôraz na vstavané kuchynské spotrebiče. Siemens SN 658X01 ME je presne tohto typu. Aby umývačka riadu nevyčnievala z ostatnej kuchynskej súpravy. Vaši hostia si ovládací panel ani nevšimnú, pretože všetky tlačidlá sú ukryté na hornej strane dvierok – viditeľné sú len pri vkladaní riadu.

Stojí za zmienku, že ide o jednu z najpriestrannejších umývačiek riadu. Dokáže umyť 14 súprav riadu! Nespotrebuje veľké množstvo elektrickej energie, o čom svedčí trieda A+. Spotreba vody je tiež pomerne mierna – na kompletné umývanie riadu je potrebných maximálne 9,5 litra vody. Príjemné na tomto prípade je, že nebude obzvlášť hlučný – merania v tesnej blízkosti ukázali iba 39 dB. Nie je pochýb o tom, že práčka stojaca v blízkosti bude oveľa hlučnejšia.

Siemens SN 658X01 ME by sa nemal umiestňovať do miestností so starými elektrickými rozvodmi. Príkon tohto spotrebiča je 2400 W. Kto z obyvateľov „Chruščovky“ sa však odváži minúť 80-tisíc na kúpu práčky?. Eurole? Tieto umývačky riadu možno inštalovať do luxusných domov, ako sú novostavby. Alebo vo vlastnom dome.

Spotrebič zodpovedá triede prania a sušenia A. Celý proces trvá približne 195 minút. Alebo o niečo menej, ak si vyberiete režim posilňovača. K dispozícii je aj intenzívny program, ktorý by sa mal aktivovať, ak sa riady hromadia už dlhší čas. Výrobca nezabudol ani na režim Delicate, ktorého výberom dá zariadenie najavo, že sa v ňom nachádza krehký riad.

Tento model je plne odolný proti úniku. Dokáže ohriať vodu na maximálne 60 °C. Príjemné je, že má senzor čistej vody. To znamená, že umývačka riadu môže ukončiť prevádzku o niečo skôr, ak zistí, že už nie je čo umývať. Po dokončení procesu spotrebič vydá zvukový signál.

Ide pravdepodobne o najlepšiu vstavanú práčku vyrábanú spoločnosťou Siemens. Nemá žiadne osobitné nevýhody. Nemôžete ani vyčítať hmotnosť stroja, ktorá je 47 kg. Má dokonca časovač oneskoreného vypnutia – užitočná funkcia pre tých, ktorí platia znížený účet za nočnú elektrinu.

Zásluhy

 • K dispozícii je indikátor soli a oplachovacieho prostriedku;
 • Kôš v umývačke riadu je výškovo nastaviteľný
 • Ovládací panel je skrytý pred zvedavými pohľadmi;
 • K dispozícii je funkcia intenzívneho sušenia;
 • Obrovská kapacita;
 • Veľký počet programov a nastavení teploty;
 • K dispozícii je snímač čistoty vody;
 • Spotreba vody nie je veľmi vysoká;
 • Hladina hluku nie je najvyššia.

Nevýhody

 • Vysoké náklady.

Siemens SN 215I01 AE

Hodnotenie: 4.8

Siemens SN 215I01 AE

Ďalšia umývačka riadu plnej veľkosti. Je už voľne stojaca a nedá sa vhodne integrovať do kuchynskej linky. Ovládací panel sa nachádza na hornej strane dverí. Tu nájdete bubon na výber režimu, niekoľko tlačidiel a segmentový displej. Spotrebič ponúka 5 programov a 4 úrovne teploty.

Veľké rozmery spotrebičov umožňujú umiestniť do nich až 12 súprav riadu. Na ich umývanie sa spotrebuje primerané množstvo energie, o čom svedčí ich hodnotenie A++. Spotrebič spĺňa aj triedu A pre pranie a sušenie. Celý proces trvá približne 210 minút. K dispozícii je aj expresný režim na umývanie mierne znečisteného riadu. Na intenzívny program sa nezabúda. Pokiaľ ide o spotrebu vody, môžete počítať s približne 9,5 litrami.

Výkon tohto modelu je 2400 W. Proces prania je tu hlučný, ale mierne – merania ukázali, že hluk nepresahuje 48 dB. Táto možnosť umožňuje umývať riad aj cez noc – s časovačom s odloženým štartom. Ak sa stane niečo nepríjemné, nemusíte sa obávať úniku – spotrebič je proti nemu plne chránený.

Umývačka riadu Siemens SN 215I01 AE je typ umývačky riadu, na ktorú sa nemôžete sťažovať. K dispozícii je senzor čistej vody, povrchová úprava proti odtlačkom prstov, držiak na sklo a výškovo nastaviteľný nerezový kôš na riad. Skrátka, toto 45-kilogramové zariadenie vás len ťažko môže sklamať.

Výhody

 • Plne automatická ochrana proti úniku vody;
 • Vynikajúca kapacita;
 • Nie veľmi vysoká spotreba energie;
 • Pohodlný ovládací panel;
 • Veľký počet nastavení pracieho programu a teploty;
 • Nie príliš vysoká spotreba vody;
 • K dispozícii je časovač odloženého štartu;
 • Je tu integrovaný snímač čistoty vody;
 • Kôš na riad je výškovo nastaviteľný;
 • Indikátor oplachovania alebo soli.

Nevýhody

 • Mierne vyššia hladina hluku;
 • Náklady nemožno označiť za nízke.

Siemens SN 614X00 ER

Hodnotenie: 4.7

Siemens SN 614X00 ER

Táto umývačka riadu je vstavaná. Nebudete sa cítiť ako biely bod v kuchyni. Je pekné, že výrobca skryl ovládací panel na hornej hrane dverí. To znamená, že po zatvorení naň neupozorňujete žiadnymi tlačidlami.

O vstavanej umývačke riadu spotrebiča sme už hovorili vyššie. To bol najvyšší model. Siemens SN 614X00 ER je jeho zjednodušená verzia. Dokazuje to napríklad absencia displeja. Táto práčka je tiež menej priestranná, môže umývať maximálne 13 súprav riadu. Nemci sa nesnažili znížiť spotrebu vody a hlučnosť – sú 11,7 litra a 50 dB. Nešetrili len na ochrane proti úniku. Ale to je dojem, ktorý získate na začiatku. Spotrebič má v skutočnosti niekoľko výhod, ktorými sa mnohí konkurenti nemôžu pochváliť.

Tento model má rovnako vysokú energetickú, praciu a sušiacu triedu. Príkon spotrebiča je 2400 W. Ak do nej vložíte veľmi špinavý riad, umývanie bude trvať približne 210 minút. Našťastie existuje aj expresný program, ktorý je časovo menej náročný. K dispozícii sú celkovo 4 režimy prania. rovnaký počet teplotných zón (voda vo vnútri sa môže ohriať maximálne na 60 °C).

Čím sa ešte môže táto umývačka riadu pochváliť? Snímač čistej vody. Bzučiak. A indikátor prítomnosti soli a oplachovača. Môžete tiež spomenúť kôš na riad, ktorého výšku možno nastaviť.

Zaujímavosťou je, že Siemens SN 614X00 ER váži len 30 kg. Dvaja dospelí muži prenesú takýto prístroj do bytu bez väčších ťažkostí.

Výhody

 • Kôš na riad je výškovo nastaviteľný;
 • Má indikátor oplachovania a soli;
 • Nízka hmotnosť;
 • Prítomný snímač čistej vody;
 • Úplne odolný voči úniku;
 • Veľký počet programov a teplotných režimov;
 • Slušná kapacita.

Nevýhody

 • Sušička je kondenzačná sušička;
 • Vysoké náklady;
 • Slušná úroveň hluku.

Najlepšie úzke umývačky riadu Siemens

Siemens SR 655X10

Hodnotenie: 4.9

Siemens SR 655X10<tr></div><p>“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/79716666198011-146-.jpg“ height=“420″ title=“Siemens SR 655X10</p><tr>„><p>Ide o veľmi dobrú umývačku riadu, ktorá si nájde miesto aj v pomerne malej kuchyni. Je široký len 44,8 cm. Tento model je zároveň zabudovaný, ľahko sa skrýva v náhlavnej súprave. Všetky tlačidlá a miniatúrny displej sa nachádzajú na vnútornej hornej strane dverí. Je tu aj logo výrobcu. Je to zriedkavý prípad, keď sa nemecká spoločnosť prakticky nechváli.</p><p>Napriek malým rozmerom sa do nej zmestí 10 prestieraní. Na ich umytie je potrebných len 9,5 litra vody. Alebo o niečo viac, ak spustíte intenzívny program pre veľmi špinavý riad. Používateľ má k dispozícii celkovo 5 prevádzkových režimov vrátane rýchleho cyklu. Ak si ju nevyberiete, pranie bude trvať najmenej 195 minút. Táto umývačka riadu ponúka aj 5 nastavení teploty – viac ich neponúka takmer žiadna iná umývačka riadu.</p><p>Tento model patrí do energetickej triedy A. Príkon spotrebiča je 2400 W. Umývačka riadu počas prevádzky nevydáva príliš veľa hluku. Ak sa rozhodnete merať presne, je nepravdepodobné, že by ste zaznamenali viac ako 44 dB.</p><p>Tento exemplár poteší tých, ktorí platia za elektrinu v noci za zníženú sadzbu. Skutočnosť, že existuje časovač s odloženým štartom. A umývačka riadu má tiež úplnú ochranu proti úniku. To sa však takmer nikdy nebude hodiť, pretože neexistujú žiadne sťažnosti na spoľahlivosť spotrebiča. Aj na integrované komponenty je radosť pozerať. Zariadenie má dokonca schopnosť zobraziť na podlahe svetelný lúč, ktorý vás informuje o tom, ako dlho musíte čakať na dokončenie. Taktiež Siemens SR 655X10</p><tr>Snímač čistej vody je súčasťou balenia.<p>Treba ešte dodať, že tento model váži len 32 kg – alebo o niečo viac, ak sa rozhodnete vložiť ho do umývačky riadu. Rozhodne nie je ťažké ho preniesť do domu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>K dispozícii je snímač zaťaženia;</li><li>Nízka hmotnosť;</li><li>Na podlahe je indikátor;</li><li>Nezabudnite na senzor čistej vody;</li><li>Úplne odolný proti rozliatiu;</li><li>Časovač s odloženým štartom;</li><li>Ukázalo sa, že umývačka riadu je pomerne kompaktná;</li><li>Integrovaná je intenzívna sušička;</li><li>Hladina hluku nie je príliš vysoká;</li><li>Úspora vody;</li><li>Dobrá kapacita.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoká cena.</li></ul><h3>Siemens SR 635X01 ME</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Siemens SR 635X01 ME

Ďalšia vstavaná umývačka riadu. Je tiež úzka. Šírka 44,8 cm umožňuje vtesnať spotrebič do pomerne plytkej umývačky riadu. Možno sa zdá, že táto malá umývačka riadu nemôže mať toľko priestoru. Tento model však týmto problémom netrpí – dokáže umyť až 10 súprav riadu.

Tento spotrebič nie je lacný. Preto nie je divu, že táto umývačka riadu má veľmi pokročilý ovládací panel, ktorý má dokonca displej. Upozorňujeme, že všetky ovládacie prvky sa nachádzajú na vnútornej strane dverí, takže väčšinou nie sú nápadné. Pomocou príslušných tlačidiel si môžete vybrať jeden z piatich programov a rovnaký počet nastavení teploty.

Ide o jeden z najúspornejších modelov. Nenechajte sa zastrašiť tým, že výrobca udáva výkon 2400 W. To však nezabránilo tomu, aby umývačka riadu dosiahla energetickú triedu A+. Odborníci mu tiež udelili triedu prania a sušenia A. Pokiaľ ide o spotrebu vody, pri výbere bežného programu neprekročí 9,5 litra.

Vo väčšine prípadov trvá umytie riadu 195 minút. Ak však ešte nemáte nahromadený veľký počet jeho súborov, môžete aktivovať rýchly cyklus, ktorý bude trvať podstatne kratšie. Jediná výčitka, ktorú môže majiteľ tohto modelu uviesť, je hladina hluku, ktorá v určitých časoch dosahuje 48 dB.

Inak ide o typickú umývačku riadu Siemens. Pomocou svetelného lúča na podlahe vás informuje o tom, koľko času zostáva do konca procesu. Voda v ňom predčasne nedôjde, pretože má snímač čistej vody. Táto umývačka riadu sa môže pochváliť aj plne automatickým systémom ochrany proti úniku vody. Maximálne tu prítomné vykurovacie teleso dokáže ohriať vodu na 60 °C. Mimochodom, tento proces je možné odložiť. Ako už viete, je užitočná v prípadoch, keď sa nočná tarifikácia spotreby elektriny líši od dennej tarifikácie.

Výhody

 • Umývačka riadu váži menej ako 30 kg;
 • Kôš v umývačke riadu je výškovo nastaviteľný;
 • Na podlahe sa nachádza indikátor v podobe trámu;
 • K dispozícii je snímač čistoty vody;
 • Úplne odolný proti odkvapkávaniu;
 • Nezabudnite na časovač odloženia začiatku umývania;
 • Veľký počet možností pracích programov a teplôt;
 • Zabudované intenzívne sušenie;
 • Nie príliš vysoká spotreba vody;
 • Nízka spotreba energie;
 • Slušná kapacita.

Nevýhody

 • Dobrý pomer ceny a kvality;
 • Slušná úroveň hluku.

Siemens SR 615X31 IR

Hodnotenie: 4.7

Siemens SR 615X31 IR

Náš výber dopĺňa ďalšia vstavaná umývačka riadu. Jeho šírka nepresahuje 44,8 cm. Rovnako ako pri iných podobných spotrebičoch tohto výrobcu je tu ovládací panel umiestnený na hornom konci dvierok, čo väčšinou nevzbudzuje pozornosť.

Tento model tiež patrí do radu iQ100. To znamená, že dokáže monitorovať čistotu vody bez toho, aby predčasne zastavil proces umývania riadu. Pojme celkom 9 nákladov, čo je celkom dobré číslo, aj keď nie je rekordné. A spotreba vody je celkom na slovo vzatá, pretože nepresahuje 8,5 litra, pokiaľ neaktivujete intenzívny program.

Spotrebič ponúka na výber celkovo päť programov. Používateľ má k dispozícii aj štyri nastavenia teploty. Vodu môžete ohriať maximálne na 60 °C, čo je presne toľko, aby ste dosiahli dokonalý výsledok. Proces prania sa môže oddialiť. Maximálny časovač je však nastavený na 9 hodín, čo niektorých ľudí rozruší.

Spotreba energie, sušenie, pranie – všetko je tu hodnotené známkou A. Mimochodom, proces sušenia je intenzívny. Na odstránenom riade tak nezostane ani kvapka vlhkosti. Treba tiež poznamenať, že umývačka riadu je mierne hlučná. Pri meraní vhodným prístrojom sa nameria 46 dB, ale to je asi tak všetko. Ak hovoríme o dĺžke štandardného programu, je to 195 minút. Ako rýchlo sa proces skončí, môžete určiť podľa veľkosti svetelnej škvrny na podlahe.

Výhody

 • Hmotnosť zariadenia nepresahuje 30 dB;
 • Nízka spotreba vody;
 • Veľký počet programov a teplotných režimov;
 • Napeňovač mlieka je plne odolný proti rozliatiu;
 • K dispozícii je snímač čistoty vody;
 • Prítomnosť indikátora na podlahe;
 • Výška koša na riad je nastaviteľná.

Nevýhody

 • Nie najlepší výkon automatického programu;
 • Vôbec nie je ticho;
 • Nie najlepší časovač spustenia.

Záver

Teraz poznáte najlepšie umývačky riadu od spoločnosti Siemens. Všetky modely v tejto recenzii sa môžu pochváliť dlhou životnosťou. A nemožno poprieť, že sú oveľa atraktívnejšie ako mnohé konkurenčné modely!

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: