Typy a schéma špičkových stropov

Spike Stretch Stropy – populárny dekoratívny príjem a potrebný prvok pri pokrývaní veľkej plochy miestnosti. S pomocou moderných zariadení – strojov a schém švov môžete vytvoriť originálne dizajnové prvky alebo pripojiť úzky web do jedného neoddeliteľného dizajnu. Je lepšie zistiť, čo je priame a zakrivené spájkovanie čiernych a bielych alebo farebných stropov je iný, pomôže úplnému prehľadu o všetkých dôležitých miestach inštalácie a technológií ich tvorby.

Zvláštnosť

Pri umiestnení úsek stropných konštrukcií v priestrannej izbe – v hale, lobby, domácej knižnici, často potrebu prekrývať významnú plochu. Kontrolné tkaniny – v tkanive alebo PVC vykonávaní, málokedy majú šírku viac ako 3-4,5 m, nemôže tvoriť pevnú konštrukciu v interiéri. V tomto prípade sa vykonávajú stropy hrotov Na okrajoch jednotlivých pásov.

To vám umožní získať plátno takmer akejkoľvek veľkosti, a tiež ponecháva veľký priestor na implementáciu nápadov dizajnérov.

Použitie hrotov sa často považuje za alternatívu k vytvoreniu viacúrovňovej konštrukcie. Namiesto straty výšky sa ukáže homogénne na výškový farebný strop s ľubovoľným počtom kombinácií farieb. Na matné plátna švy takmer zhoršené, lesklé a satén nemajú tú výhodu. Okrem toho sa dve rôzne textúry neodporúčajú kombinovať v jednom pokrytí, pretože charakteristické mikrory môžu tvoriť na okraji spojenia, príťažlivé najmä jasne s jasným slnečným svetlom.

Zle vhodný pre špice a textúrovaný alebo zdobený náterový dekor. Pearl, metalizácia, flitre a imitácia hodvábu zabraňujú tvorbe pevného spojenia. Najvyššia kvalita je švec pri vytváraní pevných plátnov z materiálov so všeobecnou textúrou, hustotou a hrúbkou. Pri vykonávaní práce na hrchu na stroji bude hotový strop s výnimkou Takmer rovnaké zaťaženie ako jeho inExtable, pevné analógové.

Metódy

Pripojte okraje plátnov na strečový strop z polyvinylchloridu s použitím 4 metód. Medzi dostupné metódy možno rozlíšiť.

 1. Pripojenie alebo zváranie TWF na špeciálnom tlači. Používajú sa najväčšie firmy, zaisťuje spoľahlivé montáž okrajov plávodov.
 2. Chemické lepenie látok na chlóroacetickom alebo metylchloride. Docela vzácna metóda aplikovaná vo výrobe na vytvorenie neštandardných dizajnových riešení.
 3. Zváranie na roliach a lisoch. Vykonáva sa len vo výrobe, vykonávané priamo pri výrobe výrobkov.
 4. Roller Spike. Takéto stroje sú najprístupnejšie a distribuované. Sú prakticky akákoľvek spoločnosť poskytujúca služby pre úsek stropných vzorov z PVC.
Prečítajte si viac  Výber a použitie ochranných štítov na tvár

Vo väčšine prípadov je valček alebo Tvrchá metóda upevňovacích prvkov. Výber technológie závisí do značnej miery na tom, ako Spike. Existujú 2 hlavné možnosti.

Priamy

Táto schéma zahŕňa pripojenie hladkých hraní plátna. Zváranie PVC v takomto spôsobom beží rýchlo, poskytuje vysokú spoľahlivosť naprašovania. Nasledujúce technológie platia pre spájkovanie.

 • Liečba na stroji valčekov. Na princípe práce sa podobá plotterom pre tlač obrázkov na textil. Pripojené hrany sú umiestnené na substrát, tepelná hmota sa na neho zvinula. Zvyčajne dostatok len jednej priechodu s vykurovacími dielmi, aby ste získali pevné spojenie. Teplota spracovania zodpovedá tej, ktorá je potrebná na tavenie vinyl.

 • Spájkovanie chemickým spôsobom. Na tento účel stlačte svorky, mechanicky spájajúce PVC, tavenie pod vplyvom rozpúšťadla. Na rozdiel od lepenia nie sú medzi okrajmi vytvorené neoprávnené inklúzie. Materiál sa doslova roztaví a vytvára jeden pás so šírkou švu len 1 mm. Je dôležité dodržiavať presnosť pri aplikácii činidla, aby ste udržali špecifikovanú geometriu pre spájkovaciu čiaru.

Tieto metódy sú pomerne jednoduché, často sa vzťahujú pri vytváraní jedno-fotónskej pevnej veľkoplošnej tkaniny, výrazne znížili náklady na hotový strop.

Zaklínavý

Metóda hrotov, v ktorých sú časti stropného stropu kombinované s hladkými prechodmi a ohybami, sa nazýva curvilinear. Zvyčajným spôsobom je technologicky zložitejšie, pretože pod najmenším poškodením výrobného procesu trpí silou celej štruktúry. Urobte presný výpočet napínania materiálov s takýmto upevnením častí je pomerne ťažké.

Je dôležité pochopiť, že zakrivený švec je vyrobený krátkymi priamymi segmentmi 10-15 cm, aby sa zabezpečila jednotnosť vplyvu počas celej dĺžky. S inou hrúbkou materiálov kĺbu, tvorená valčekom TWF hlavy, ukazuje sa viac zrejmé.

Výber farieb

Pri určovaní palety farby budúcnosti Multicomponent Canvas Je lepšie nezmiešať viac ako 2-farby. Najefektívnejšie sa pozerá na kontrastné kombinácie čiernobielej, červeno-bielej, zelenej a žltej, svetlomodrej a tmavo modrej matnej vrstvy. Švy sú na nich takmer postihnuté, celá zloženie vyzerá tuhé a harmonicky.

Uistite sa, že budete brať do úvahy vlastnosti štýlového roztoku. V interiéri s prísnou geometriou je lepšie vytvoriť priame križovatky, pomáhať dodatočne zonate priestor.

  Vlnové a cikzagové spojenia sú vhodné na vytvorenie domácej atmosféry. Možnosti s ostrými prechodmi alebo viacfarebnými ozdobami budú ozdobiť priestor v štýle Avant-Garde.

  Prečítajte si viac  Vlastnosti a bezpečnostné systémy

  Vyžadujú sa aj základné momenty. Voľba farebných kombinácií je možné priamo súvisieť s priradením objektu.

  • Kuchyňa. Zvedateľná káva, béžové farby vyzerajú dobre. To môže tiež hrať na kontraste, kombinovať bielu so šťavnatým šalátom, citrónom, oranžovým, bylinným zeleným, fucey. Tieto farby zdôrazňujú zónovanie priestoru, ak sa kuchyňa súčasne slúži ako jedáleň. Pod zákazom – čierna, mocha, tmavo zelená.

  • Spálňa. Táto izba vyžaduje použitie mäkkých pastelových tónov – béžové, mlieko, broskyňové, prašné ruže, jemné tyrkysové.

  • Detí. Môžete zónovať priestor na spanie s mäkkou modrou, ružovou, krémovou alebo ružovou béžovým tónom kakaa a v hre, aby sa strop jasne a šťavnaté, ale berúc do úvahy kontrasty. Môže to byť oranžová, modrá, slivka, žltá, červená v kombinácii s bielym.

  • Obývačka. Pre túto miestnosť je veľmi dôležitá celková zhoda všetkých častí interiéru. V dizajnovej miestnosti v avant-garde alebo boobo štýl to bude zaujímavé vyzerať ako oranžový-fialový, koral-modrý strop. Japonský minimalizmus v kombinácii čiernej a bielej alebo červeno-bielej je vhodnejší pre obývaciu izbu v orientálnom štýle. Pre klasický interiér môžete použiť biele a sivé tóny.

  Nástroje a materiály

  Je dôležité, aby to pochopili Akákoľvek spájkovanie pri práci so stropnými stropmi vyžaduje použitie presných priemyselných zariadení. Pripojte plátno so sušičom vlasov „priamo na mieste“ nebude fungovať. Materiál sa pripraví vopred a pripojte sa za podmienok špeciálne vybavených pre tieto úlohy.

  Profesionálny spájkovač – Toto je periodické vybavenie s inštaláciou pracovnej plochy. Je kompaktný, pomerne produktívny, vytvoriť švy, používa vysoký frekvenčný prúd.

  Najviac autoritatívnejšia vo vydaní TLC strojov je Velch – jeho PVC zvárači sú vybavené pneumatickými ovládačmi. Okrem toho hodnota vo výbere zariadenia má:

  • Dizajnové rozmery (dĺžka, šírka, výška);
  • Nastavenie času tepelnej expozície;
  • Napájanie dodaného prúdu.

  Tiež počet potrebných zariadení obsahuje počítač so špecializovaným softvérom na výpočet geometrie zakrivených štruktúr a vytváraním projekcií na rezanie. Iba vysoká presnosť a dôkladná kontrola všetkých údajov môže uložiť operátora od chýb pri práci priamo s webom webu.

  Prečítajte si viac  Všetko o vodovodných kohútikoch

  Okrem toho by mala byť výroba Špeciálny chovný stôl s PVC rezací stroj. Podáva sa na ňom, karta Markup sa vypočítaná na PC. Všetky procesy sú automatizované, ale vyžadujú kontrolu od operátora z dôvodu rozmerov plátna a možného skreslenia ich geometrie pri podaní.

  Technológia

  Po výbere technológie pripojenia tkaniny je vypracovaná schéma budúceho upevnenia prvkov. Je to potrebné a s priamkou typu špice – určiť umiestnenie švu, koordináciu so zákazníkom. V prípade zakrivenej zlúčeniny podľa schémy je zostavený budúci vzor, ​​a môže obsahovať neobmedzený počet častí. Je dôležité, aby bol film rôznych farieb rovnaký hustotou a napínací koeficient, inak pod zaťažením – keď je podložené, medzery sa môžu objaviť na upevňovači.

  Pred rezným materiálom sa schéma vypočíta na PC, oddelene pre každú polovicu.

  Najjednoduchšie je Curvilinear Symmetric Spike, z ktorých sa nachádzajú v zrkadlovom obrázku. Čím viac farieb alebo detailov sú zapojené, tým ťažšie proces pripojenia. Populárne schémy vo forme orientálnych symbolov v monochromatickom rozsahu – symboly yin a yang.

  Proces produkcie spevneného strečového stropu vyzerá takto.

  1. Výpočet rezacej schémy.
  2. Tvorba označovacej karty. Automaticky sa prenáša na plátno alebo vytlačené a aplikuje rezné body manuálne.
  3. Na vytvorených riadkoch sa vykonáva Rezný materiál.
  4. PVC kusy pripravené na trenie sú vypnuté, uchopte svorkami. To umožní udržiavať materiál na stroji pri vytváraní švu.
  5. Okraje plátna sú umiestnené na spájkovacom stole. Na vrchole Nainštalujte hlavu – prúd vodiča stlačením kĺbu. Na 2-3 sekundy sa na povrchu webu nachádza tepelný náraz, ktorý nevyžaduje použitie dodatočného spotrebného materiálu pre lepenie hrán.
  6. Pracovný prvok stúpa. Ďalšia stránka je zarovnaná, odchádza pod hlavu. Pre jedného recepcie nie je spracovaný žiadny viac ako 15 cm šev. Toto je potrebné vytvoriť pevné pripojenie.

  Po dokončení práce obsluha dostane kompletnú štrukturálnu štruktúru webu úplne pripravenú na inštaláciu s sotva viditeľným ševom.

  O typoch stretových stropov pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: