9 najlepších stolových varičov

Skvelou alternatívou k moderným rúram sú elektrické stolové modely. Nie sú to však tie ťažkopádne sovietske vzory s pokrútenými špirálami. Výrobca sa postaral o vzhľad týchto zariadení a ich kompaktnosť. A nepoužívajú sa len vo vidieckych domoch. Vďaka modernému dizajnu sú vhodné aj na použitie v mestských bytoch. Pre malú rodinu stačí.

Ako si vybrať stolnú rúru

Vzhľadom na veľký dopyt po stolových rúrach začali výrobcovia rozširovať svoju ponuku modelov a vylepšovať svoje existujúce zariadenia. Sú vybavené rôznymi funkciami, ktoré ovplyvňujú konečný výber spotrebiteľa. Je potrebné poznať niektoré pravidlá výberu takýchto zariadení, aby nákup bol potešením a peniaze neboli vynaložené zbytočne.

 1. Typ varného povrchu. Existuje niekoľko verzií: glazovaná hlina, tvrdené sklo, smalt a oceľ. Posledné dve možnosti sú známejšie, ale sklokeramická varná doska uľahčuje prípravu akéhokoľvek pokrmu. Tieto kuchynské súpravy majú dokonale hladký povrch a často sú riadené elektronicky. Ale aj náklady na takéto spotrebiče sú mnohonásobne vyššie ako na bežné sporáky s jednoduchými horákmi. Sklokeramika je tiež náchylná na nárazy, nečistoty a cukor. Musia byť vždy dokonale čisté.
 2. Vykurovacie prvky.Môžu byť liatinové, kovové (vykurovacie teleso so stočenou špirálou) alebo indukčné. Prvé modely sú najťažšie, dlhšie sa zahrievajú, ale aj dlhšie chladnú. A to je vlastnosť, ktorú mnohé ženy v domácnosti používajú na dusenie. TEN je najobľúbenejší, je odolnejší a variče s týmto druhom vykurovacieho telesa sú ľahšie. A ich cena je primeraná. Indukčné ohrievače sa považujú za najdrahšie. Poskytujú presné teploty, rýchlo sa zahrievajú a rýchlo chladnú. Ak sa však niečo pokazí, dajú sa nákladne opraviť.
 3. Počet horákov. Zvyčajne sú to elektrické sporáky s jedným alebo dvoma horákmi. Sú kompaktné a po použití sa dajú uložiť do skrine. Ideálna voľba pre kompaktné byty. Nie sú dodávané s rúrou. K dispozícii sú aj varné dosky, ktoré možno doplniť rúrou. Tieto majú viac ako 2 horáky. Nie sú síce kompaktné, ale predstavujú vynikajúcu alternatívu ku konvenčným rúram.
 4. Farba.Výrobcovia teraz ponúkajú mnoho farebných variantov stolových sporákov. Hodia sa do každého interiéru a v kuchyni budú pútať pozornosť.
 5. Cena.To je ovplyvnené vlastnosťami a funkciami varných dosiek. Napríklad sklokeramické modely sú mnohonásobne drahšie ako bežné modely. A nemá rád panvicu s nerovným dnom. musíte minúť viac peňazí za kvalitný riad.
 6. Rozmery.Keď ste sa rozhodli pre vlastnosti vášho sporáka, musíte sa rozhodnúť, kde ho nainštalujete. Pomáha pri výbere správnej veľkosti spotrebičov.

Naši odborníci vykonali podrobnú analýzu výrobcov elektrických sporákov. Na základe spätnej väzby od spotrebiteľov a názorov odborníkov vyhodnotili najlepšie modely.

Najlepšie stolové variče

Nomináciapriestornázov výrobkucena
Najlepšie elektrické varné dosky s indukčnými horákmi1Caso S-
 • ne 3500
 • 13 390€
  2ProfiCook PC-DKI 106710 790€
  3Kitfort KT-1058 650€
  4Galaxy GL30574 050€
  Najlepšie stolové elektrické sporáky s klasickými horákmi1RICCI RI-3206i3 400€
  2Gemlux GL-WP2507 110€
  3GEFEST PE 7202 900€
  4Lysva EPB 221 900€
  5ENDEVER DP-432 750€

  Najlepšie elektrické varné dosky s indukčnými horákmi

  Caso S-
 • ne 3500
 • Hodnotenie: 4.9

  Caso S-<li></div><p>ne 3500″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/838166619424231-309-.jpg“ title=“Caso S-</p><li>ne 3500″><p>Štýlový a moderný stolový sporák s čiernym dotykovým displejom – ideálny spoločník do vidieckych domov aj malých mestských kuchýň. Caso S-</p><li>Model ne 3500 je vybavený dvoma horákmi, ktoré bez problémov pojmú 6 litrové panvice. Teplota zariadenia sa zahrieva od 60 do 240 stupňov. 12 úrovní výkonu.<p>Používatelia hodnotia ochranu proti poškriabaniu ako veľkú výhodu. Sklokeramika je predsa veľmi citlivý materiál a môže sa ľahko poškodiť. Model je vybavený detským krytom, čo je dôležité, pretože spotrebič je elektrický.</p><p>Varná doska má dotykové ovládanie. Má funkciu automatického vypnutia pre chýbajúci riad. Ľahko sa používa. Každá varná zóna má vypínač. Od Caso S-</p><li>Model ne 3500 si veľmi dobre poradí so všetkými druhmi zložitého varenia.<h4>Výhody</h4><ul><li>dotykové ovládanie;</li><li>odolné voči deťom;</li><li>rýchly ohrev;</li><li>kompaktný.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>hodnota;</li><li>Citlivý senzor podľa recenzií.</li></ul><h3><p>rofiCook PC-DKI 1067</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=ProfiCook PC-DKI 1067

  Zariadenie ProfiCook PC-DKI 1067 sa oplatí hodnotiť. Veľmi funkčný a štýlový model. Nespornou výhodou sú dve pracovné varné zóny a ich rýchly ohrev. To znamená, že proces varenia netrvá dlho.

  Indukčný povrch chráni pred spálením horákmi. Skvelým riešením je displej, ktorý zobrazuje odpočet času. Okrem výkonu používatelia oceňujú aj jednoduchú údržbu spotrebiča. Stolný varič sa pomerne ľahko čistí a potom sa dá uložiť do skrinky, čím sa stôl uvoľní na iné domáce práce.

  Výhody

  • sa rýchlo zahrieva;
  • digitálny displej;
  • ovládací panel je dotykový;
  • Funkcia ochrany pred deťmi;
  • Má vypnutie proti prehriatiu;
  • Vďaka gumovým nožičkám sa neotáča po stole.

  Nevýhody

  • cena.

  Kitfort KT-105

  Hodnotenie: 4.7

  Kitfort KT-105

  Pomerne ľahký a kompaktný model, ktorý sa dá ľahko vziať do rúk aj dieťaťu. Mimochodom, existuje špeciálna funkcia ochrany pred deťmi. Snímač môže byť vybavený zámkom. Stolný varič má 2 horáky a je vhodný na „poľné použitie“ na vidieku.

  Používatelia oceňujú pohodlie spotrebiča. Pozoruhodné je, že ohrieva len riad a jedlo v ňom, nie samotný povrch. Vhodné na varenie počas horúcich letných dní. Má bezpečnostný režim, ak tekutina z hrnca vyvrie, varič sa vypne.

  Podľa spotrebiteľov je dôležitou funkciou „udržiavanie teplého jedla“. Po uvarení sa jedlo nerozvarí a zostane na sporáku. Kitfort KT-105 sa ľahko čistí, stačí utrieť povrch čistou handričkou a je pripravený na ďalšie použitie.

  Výhody

  • rýchle varenie;
  • jednoduchosť používania;
  • má detskú poistku;
  • má bezpečnostný režim.

  Nevýhody

  • citlivý senzor;
  • Priemer dna nádoby, v ktorej varíte, by nemal byť väčší ako 30 cm.

  Galaxy GL3057

  Hodnotenie: 4.6

  Galaxy GL3057

  Na ďalšom mieste v rebríčku je Galaxy GL3057. Štýlový a moderný pomocník s dvoma indukčnými varnými doskami. Môžete na ňom pripraviť akýkoľvek druh jedla. Tento model má mechanické ovládanie. Podľa mnohých používateľov táto kvalita nie je nevýhodou. Nič nie je tak spoľahlivé ako mechanika.

  Galaxy GL3057 má LED displej a 10 úrovní výkonu. Teplotný rozsah od 60 do 240 stupňov. Má funkciu automatického vypnutia, akonáhle sa na varnej zóne nenachádza žiadny riad. Okrem toho má inteligentný varič bezpečnostný režim a sám sa vypne, ak v hrnci vrie voda. Používatelia sa často rozhodujú pre tento model. Spätná väzba naznačuje, že nemá žiadne vychytávky, ale je za atraktívnu cenu.

  Výhody

  • Indukčné varné dosky;
  • lacné;
  • 2 horáky;
  • spoľahlivosť;
  • funkcia bezpečnostného vypnutia.

  Nevýhody

  • bez detskej poistky.

  Najlepšie elektrické varné dosky s klasickými horákmi

  RICCI RIC-3206i

  Hodnotenie: 4.7

  RICCI RIC-3206i

  Tento lacný model si získal dôveru mnohých používateľov. Kritici tvrdia, že sa varič rýchlo zahrieva, takže príprava jedla netrvá príliš dlho. Spotrebič má 2 horáky s liatinovou doskou.

  Pracovná doska tohto modelu je vyrobená z tvrdeného skla. Pripomína, že vďaka tomu sa sporák dlho ochladzuje, ale povrch stola nie je príliš horúci, pretože zariadenie je vybavené vysokými nohami. Podľa recenzií je stolový sporák pomerne úsporný, pretože nespotrebúva veľa elektrickej energie. Ideálne na použitie na chate.

  Výhody

  • atraktívna cena;
  • Nízka spotreba energie;
  • rýchly ohrev;
  • Štýlový a moderný dizajn.

  Nevýhody

  • Vyžaduje si väčšiu starostlivosť ako bežná rúra;
  • Pracovná doska je náchylná na poškodenie.

  Gemlux GL-WP250

  Hodnotenie: 4.7

  Gemlux GL-WP250

  Ďalšie miesto v rebríčku obsadil stolný varič Gemlux GL-WP250. Model má jeden horák, je vhodný na varenie a ohrievanie potravín. Mechanická kontrola indikuje spoľahlivosť zariadenia. Povrch je vyrobený zo sklokeramiky. To umožňuje okamžité ohrievanie potravín. Jedlo sa varí rýchlo, takže spotreba energie je nízka.

  S bezpečnostným zámkom, indikátorom začiatku, konca a zvyškového tepla. Podľa recenzií je veľkým plusom automatické vypnutie spotrebičov pri vybratí panvice z horáka. Model sa ľahko udržiava a povrch riadu sa nepripaľuje, pretože jedlo sa nevarí na otvorenom ohni.

  Výhody

  • rýchly ohrev;
  • Sklokeramický povlak;
  • Nízka spotreba energie;
  • vhodné na domáce použitie aj na stravovanie;
  • má bezpečnostné blokovanie;
  • jednoduchá starostlivosť.

  Nevýhody

  • Jeden horák.

  GEFEST PE 720

  Hodnotenie: 4.5

  GEFEST PE 720

  Tento model je vyrobený v Bielorusku nie je zlé sa ukázal medzi spotrebiteľmi. Na druhej strane sa hovorí, že zariadenie sa rýchlo zahrieva, vodu uvarí za 10 minút. Teplota sa zmení aj okamžite po prepnutí režimu vykurovania. Čas varenia je niekoľkonásobne kratší.

  Model GEFEST PE 720 s dvoma horákmi. Zariadenie je veľmi jednoduché, spoľahlivé mechanické ovládanie. Nie je nič, čo by sa dalo rozbiť. Smaltovaný povrch varnej dosky. Okolo okraja sú rohy, aby v prípade, že tekutina vykypí, nevytiekla na stôl. Má indikátor zapnutia a päť režimov prepínania teploty. žiadny displej na zariadení; – nízka spotreba energie.

  Výhody

  • rýchly ohrev;
  • dobrá hodnota;
  • jednoduché zariadenie.

  Nevýhody

  • Teplotné spínače pracujú pevne a so zvukom.

  Lysva EPB 22

  Hodnotenie: 4.4

  Lysva EPB 22

  Ďalším v poradí je stolový sporák vyrobený v Rusku – Lysva EPB 22. Tento model má 2 elektrické horáky a mechanické ovládanie. Používatelia oceňujú zariadenie pre jeho spoľahlivosť a jednoduché používanie.

  Smaltovaný povrch varnej dosky so zaoblenými okrajmi, ktoré zabraňujú vykypeniu tekutín. Mechanické otočné spínače. Neuvádzajú však teplotné režimy, len dolný a horný rozsah, pre prehľadnosť, kde otočiť prepínač na zníženie a kde na zvýšenie vykurovacieho výkonu.

  Podľa recenzií sa voda v hrnci rýchlo varí, nie horšie ako na bežnom plynovom sporáku. A cena výrobku je veľmi nízka.

  Výhody

  • rýchle zahrievanie;
  • jednoduché mechanické ovládanie;
  • 2 horáky;
  • Malá cena.

  Nevýhody

  • žiadne nastavenie teploty na spínačoch.

  ENDEVER DP-43

  Skóre : 4.4

  ENDEVER DP-43

  Zjednodušená verzia jednoduchej varnej dosky so sklokeramickým povrchom. Model má nielen moderný dizajn, ale aj ovládanie: dotykové spínače, displej a časovač. Pri všetkých týchto výhodách je cena tohto produktu pomerne prijateľná.

  Recenzie chválili kvalitu spotrebiča, voda sa v panvici rýchlo varí. Okrem toho má stolová varná doska niekoľko bezpečnostných režimov: bezpečnostné vypnutie a uzamykateľný ovládací panel. Prvá možnosť umožňuje, aby sa spotrebič sám vypol, keď kvapalina vyvrie. Druhá funkcia blokuje horáky, čo je praktické, keď sú v dome deti.

  Výhody

  • rýchleho varu;
  • prijateľná cena;
  • atraktívny dizajn;
  • moderné ovládacie prvky;
  • Bezpečnostný systém proti varu a detský bezpečnostný systém.

  Nevýhody

  • recenzie si všímajú krátky sieťový kábel.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: