11 najlepších značiek trénerov

*Pohľad na výbery redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje schválenie alebo odporúčanie na nákup. Pred nákupom je dôležité vyhľadať odbornú radu.

Dnes sú tenisky najobľúbenejšou obuvou, ktorú nosia nielen profesionálni športovci a outdooroví športovci, ale aj mnohí módni nadšenci na celom svete, ktorí ich kombinujú s oblekom, nohavicami a dokonca aj so sukňami a šatami. Známi dizajnéri vytvárajú nielen pohodlné topánky. Ide o základný atribút, ktorý má vplyv na celkový obraz a ktorý slúži ako ukazovateľ vkusu nositeľa.

Rozlišuje sa niekoľko typov tenisiek, ktoré sú určené na konkrétne účely: bežné, bežecké, basketbalové, futbalové, tenisové. Každý z nich má svoje vlastné špeciálne funkcie a je navrhnutý s ohľadom na koncového používateľa. Hlavným cieľom výrobcov je však vytvoriť obuv, ktorá plní dôležité zdravotné funkcie: udržiava svaly v kondícii, chráni členok, znižuje riziko poškodenia kĺbov.

Naši odborníci na základe názoru profesionálnych športovcov zostavili rebríček najlepších značiek trenažérov, ktoré vo svojich modeloch spájajú praktickosť, funkčnosť a štýlový dizajn.

Hodnotenie najlepších značiek trénerov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepší tréneri na behanie1New BalanceUltra coolst dizajny
2Reeboknajznámejšia značka
3ASICSNajlepšia bežecká obuv
4MIZUNOnajkomplexnejší sortiment pre všetky typy bežcov
5HOKA ONE ONEnajneobvyklejšie tvary bežeckých topánok
Najlepšie basketbalové tenisky1JordanNajpohodlnejšie modely pre basketbal
2Under Armournajoriginálnejšie farby
3

uma

Najlepšie inovácie
4ANTAšpičkové systémy odpruženia
5ConverseLegendárni basketbaloví tréneri minulosti
Najlepší bežný tréner1Adidasnajkvalitnejšia a najodolnejšia dostupná obuv
2NikeNajobľúbenejšie tenisky
3TimberlandNajlegendárnejšia obuv
4Tommy HilfigerÚplná klasika
5Lacostenajštýlovejšie a najpohodlnejšie topánky na každý deň

Najlepší tréneri na behanie

Mnohé známe značky vyrábajú bežeckú obuv. Ponuka siaha od lacnejších modelov, ktoré sú dostupné širokej verejnosti, až po prémiové modely, ktoré nosia elitní športovci. A napriek svojej cenovej kategórii majú tieto topánky všetky správne vlastnosti pre dobrý šport: tuhý podpätok, vysokú priedušnosť, pružný zvršok a špeciálnu konštrukciu podrážky, ktorá chráni pred zranením.

New Balance

New Balance

Za sto rokov histórie sa táto americká spoločnosť vyvinula na globálnu značku, ktorú preferujú profesionálni športovci a milovníci pohodlnej obuvi najvyššej kvality. Zakladateľ William Reilly už na začiatku dvadsiateho storočia vymyslel špeciálnu formu stielky, ktorá poskytuje maximálnu stabilitu a vynikajúcu rovnováhu pri chôdzi. V 30. rokoch 20. storočia sa začala vyrábať obuv pre basketbalistov, boxerov a tenistov.

Nový druh bežeckej obuvi so špeciálnou podrážkou s dezénom urobil z New Balance priekopníka svojej doby. Žiadna iná spoločnosť na svete tento tvar nevyrábala. Dnes zdobí logo značky – N – pohodlnú a štýlovú obuv, ktorá sa vyznačuje inovatívnymi technológiami zabudovanými do výroby, vysokými ochrannými prvkami proti zraneniam a mimoriadne trendovým dizajnom.

Reebok

Reebok

Reebok – najstaršia spoločnosť v rebríčku, ktorú pozná každý fanúšik pohodlnej a štýlovej obuvi na celom svete. Bola vynájdená začiatkom minulého storočia na vybavenie bežeckej obuvi hrotmi pre lepšiu priľnavosť. Bolo to know-how, ktoré predtým žiadna iná spoločnosť nevyrábala. Tak sa začala história svetoznámej značky, pomenovanej po africkej antilope, ktorá sa vyznačuje krásou a pôvabom.

Spoločnosť bola priekopníkom kolekcie dámskych aerobikových cvičebných úborov, ktoré si začali získavať popularitu v 80. rokoch 20. storočia. Ženy si tieto topánky obľúbili natoľko, že sa vyrábajú dodnes. Návrhári značky vyvíjajú bežeckú obuv na všetky príležitosti: široký sortiment zahŕňa bežeckú, fitness a turistickú obuv. Existujú modely pre každý deň a pre každé ročné obdobie.

ASICS

ASICS

Japonská značka bola založená v roku 1949 s cieľom inšpirovať mladých ľudí k cvičeniu v ťažkých povojnových rokoch. Dnes je ASICS značkou číslo jeden medzi bežeckými topánkami, ktorú si vyberá každý druhý európsky zákazník. Poskytuje vybavenie pre športovcov, ktorí sa zúčastňujú na olympijských hrách a svetových súťažiach. Tréneri tejto značky vyhrali veľké víťazstvá, ktoré sa zapísali do histórie športu.

Technológovia a vývojári spoločnosti zohľadňujú fyziológiu ľudského tela, aby vytvorili pohodlnú obuv na maratóny, krosy a triatlony. Pýchou a radosťou značky je však jej charakteristická obuv na beh na dlhé trate. Poskytujú maximálnu ochranu pred zranením, vytvárajú dobrý úchop, vysokú kvalitu a univerzálny dizajn.

Mizuno

Mizuno

Spoločnosť bola založená v roku 1906. Začínala ako malý obchod v Osake, kde sa predávalo západné športové oblečenie. Dnes je Mizuno medzinárodnou skupinou, ktorá vyrába najkvalitnejšiu bežeckú obuv na svete. Na základe rozsiahleho výskumu každý model zohľadňuje intenzitu tréningu, typ prekonávaného terénu a fyziológiu športovca.

Produkcia pokrýva všetky úrovne vzdelávania: od amatérov až po profesionálov. Kľúčovým slovom je však „konkurencia“ a práve v tejto oblasti dosiahla japonská značka nevídané úspechy. Najznámejším detailom bežeckej obuvi Mizuno je kompozitný materiál Wave. Technológia patentovaná v roku 1997 sa používa dodnes, ale s vylepšeným odpružením a stabilizáciou chodidla. Legendárne dámske a pánske bežecké topánky, ktoré sa vyrábajú dodnes: Rider (1997) a pánske Rider (1997).), Creation (1999) a New Creation (1999).), Aero (2002.), Inspire (2004), Inspire (2004).).

HOKA ONE ONE

HOKA ONE ONE

Piata značka v poradí bola uvedená na trh pred niečo viac ako 10 rokmi, ale jej tvorca dokázal zrealizovať všetky želania bežcov a športovcov. Vďaka tomu sa Hoka One One dostala na rovnakú úroveň ako renomovaní svetoví výrobcovia. Názov dokonale vystihuje víziu supermaratónskeho bežca Nicolasa Mermouxa, ktorá sa stala hlavnou stratégiou: „Lietanie nad zemou. Spustenie prvého radu zanechalo všetkých športovcov v zmätku. Nevyzerali ako ľahké tenisky, ale skôr ako ťažké topánky s hrubou podrážkou.

Ale po prvých testoch všetko zapadlo na svoje miesto. Inovatívne materiály nezvýšili hmotnosť výrobku, ale výrazne znížili prechod od päty k špičke (6 mm), ktorý je potrebný pri behu na dlhé vzdialenosti a zjazdovom lyžovaní. Spoločnosť má patentovaných mnoho technológií, jednou z nich je ProFLY. Má dobrú rovnováhu medzi tlmením nárazov a návratom energie. Dnes je v ponuke rad bežeckých topánok pre všetky druhy výkonu: pomalý beh, šprint, chôdza na dlhé vzdialenosti.

Najlepší basketbaloví tréneri

Basketbal je šport svetovej úrovne a najlepší výrobcovia pohodlnej obuvi preň navrhujú vybavenie. Keďže ide o mimoriadne traumatický šport, obuv bola navrhnutá s maximálnou ochranou členku pred zranením. Zohľadňujú všetky anatomické požiadavky chodidla. Vďaka výške, ktorá sa výrazne líši od bežných modelov, topánky pomáhajú športovcom pri behu a skokoch a nespôsobujú nepohodlie počas hry alebo tréningu. Nižšie sme pre vás pripravili prehľad najlepších značiek pre profesionálnych a amatérskych basketbalistov.

Jordan

Jordan

Známy športovec uviedol na trh vlastnú líniu obuvi v spolupráci so slávnou značkou Nike. V roku 1985 Michael Jordan propagoval značku tým, že nosil tenisky nielen na ihrisku, ale aj v každodennom živote. Po recesii a prepade predaja spoločnosť postupne získala späť svoje vedúce postavenie. Spoločnosť Nike sa časom rozhodla vytvoriť samostatnú značku, ktorá vyrába pohodlné a moderné modely pre športovcov a každodenné nosenie.

Tenisky tejto značky sa od jej založenia stali najpredávanejšou basketbalovou obuvou na svete. Pri vytváraní dokonalých modelov využívajú technológovia znalosti a skúsenosti legendárneho športovca. Spoločnosť zohľadňuje individuálny charakter chodidla, aby zabezpečila maximálnu ochranu členku pred zranením. Vďaka univerzálnemu dizajnu je obuv nielen pohodlná, ale aj štýlová.

Under Armour

Under Armour

Bývalý futbalista Kevin Plank založil značku v roku 1996 a Under Armour je dnes celosvetovo známa tým, že vo svojom športovom vybavení používa najinovatívnejšie a najúčinnejšie materiály. Je to voľba aktívnych ľudí, ktorí si cenia komfort a pohodlie. A, samozrejme, špičkové technologické tenisky značky sú nevyhnutnou výbavou pre basketbalistov, prispôsobené požiadavkám tohto športu.

Vďaka nízkej hmotnosti a vynikajúcej priedušnosti a odpruženiu je táto teniska obľúbená u profesionálov, zatiaľ čo jej veľmi prijateľná cena je jednoznačným plusom pre milovníkov aktívneho životného štýlu. Dobre sedia, poskytujú maximálnu oporu členku a vysokú priľnavosť. Všetky línie sú k dispozícii v širokej škále farieb.

uma

Puma

Nemecká značka, ktorá je súčasťou nášho rebríčka, vznikla v roku 1948. V súčasnosti je to jedna z najznámejších značiek športového a rekreačného vybavenia. Technológovia a dizajnéri vytvárajú modely na základe anatomických vlastností chodidla, zohľadňujú názory renomovaných športovcov a zavádzajú do výroby najnovšie technológie.

Suché zipsy vyvinuté spoločnosťou vyvolali vo svete rozruch. Technológia odpruženia

Spoločnosť inomic, vynájdená v roku 1989, je pôvodcom systému, ktorý optimalizuje tlak na chodidlo. Nová koža vyvinutá pre zvýšenú odolnosť voči vode a znížený oder. Zefektívnený tvar tenisky sa prispôsobuje chodidlu a fyziológii chodidla. Ľahkosť obuvi je ideálna na basketbal.

ANTA

ANTA

Spoločnosť bola založená v roku 1991 a rýchlo sa rozvíjala. O deväť rokov neskôr sa stala oficiálnym sponzorom letných olympijských hier v Sydney. V roku 2002 bola podpísaná prvá zmluva s hráčom NBA. Mnohí športovci následne prešli na bežeckú obuv ANTA. V súčasnosti je táto značka tretím najhodnotnejším majetkom na svete. Bola vybraná ako oficiálny partner zimných olympijských hier v Pekingu v roku 2022. Na dizajne modelov pracuje medzinárodný tím dizajnérov z celého sveta.

Dizajnéri ponúkajú najnovšie technologické riešenia, ktoré spĺňajú požiadavky mimoprofesionálov. Vo vlastnom významnom výskumnom laboratóriu vyvíjajú obuv pre národné tímy, medzi ktorými sú šampióni a hviezdy svetového športu. Spoločnosť si nechala patentovať systém A-FLASHFOAM, ktorý sa v súčasnosti považuje za najlepší tlmiaci materiál. Podrážky nielenže minimalizujú nárazové zaťaženie, ale zabezpečujú aj energický ťah nahor.

Converse

Converse

Mnohí ľudia si Converse spájajú s módnou obuvou pre mladých ľudí, ale nie každý vie, že niektorí z najväčších športovcov nosili obuv Converse. História spoločnosti siaha do roku 1908. 1917 . uvádza na trh prvú sériu obuvi pre basketbalistov. All Star, ktorý bol v priebehu desaťročí optimalizovaný a aktualizovaný, bol pre hráčov, ktorí ho nosia, jasnou voľbou. Potom prišiel model Pro Leather, ktorý nosil legendárny Julius Irving a ktorý po ňom dostal meno The Dr. J.

V nasledujúcich rokoch sa sortiment rozšíril. Používali sa pri tenise, futbale, atletike a ďalších disciplínach. Spoločnosť nedokázala konkurovať svetovým značkám v oblasti inovácií, skrachovala a začiatkom roka 2000 ju odkúpila spoločnosť NIKE. Posledné desaťročia pomohli obnoviť povesť spoločnosti Converse. Dnešné kolekcie nie sú určené len na každodenné nosenie, ale už podpísali zmluvy s nádejnými športovcami NBA.

Najlepší bežný tréner

Tenisky sa stali takou obľúbenou obuvou, že si ich bez nich v každodennom živote nevieme predstaviť. Hoci boli pôvodne určené na športové aktivity, postupne sa stali každodennou nevyhnutnosťou. Podrážka vyvinutá z ľahkých a priedušných materiálov dokonale rozkladá tlak na chodidlo. Všestranný dizajn ponúka širokú škálu štýlov na chôdzu, bicyklovanie, outdoorové aktivity a iné. Osobitnou atrakciou sú tenisky navrhnuté významnými značkami pre špeciálne príležitosti, ktoré sú vyrobené z luxusných materiálov a na móle sa v nich objavujú hlavné modelky a medzinárodné hviezdy.

Adidas

Adidas

Značka bola založená v polovici minulého storočia a stala sa lídrom v oblasti športového oblečenia, obuvi a doplnkov. Spoločnosť uvádza na trh prvé kopačky s odnímateľnými kolíkmi; nemecký futbalový tím vyhráva majstrovstvá sveta v roku 1954, čo prináša značke uznanie. Adidas je prvým výrobcom polyuretánových tvarovaných podrážok a dnes sa táto technológia už bežne používa. Konštruuje jedinečnú ortopedickú obuv s inovatívnou technológiou, vďaka ktorej sa veľmi pohodlne nosí a nezaťažuje nohy ani po dlhých prechádzkach.

Okrem športových modelov spoločnosť predstavuje širokú škálu kolekcií na každodenné použitie. Vďaka originálnemu dizajnu, použitiu najnovších technológií a vysokej odolnosti sú výrobky tejto značky známe a obľúbené po celom svete. Výrobky sú prezentované v líniách pre mužov, ženy a deti.

Nike

Nike

Spoločnosť Nike je v rebríčku zaradená ako nesporný líder v oblasti kvalitnej športovej obuvi. Táto značka sa stala najznámejšou a najobľúbenejšou značkou, ktorú si vyberajú profesionálni športovci aj nadšenci aktívneho životného štýlu. Za viac ako polstoročie dosiahla spoločnosť neuveriteľný pokrok, zaviedla špičkové technológie a vyvinula nové materiály. Okrídlená bohyňa Nica sa stala reprezentantkou spoločnosti a dostala po nej meno.

Značka je priekopníkom mnohých nápadov: prvýkrát vyrába ľahkú bežeckú obuv so zvrškom z nylonu namiesto bežnej kože; vytvára nový model s „vafľovou“ podrážkou, ktorá poskytuje vysokú trakciu a odolnosť voči opotrebovaniu. A čo vyniká, je slávna kolekcia Air MAX! Tenisky majú v podrážke priehľadný vetrací otvor, cez ktorý je viditeľné tlmenie tlmiace nárazy.

Timberland

Timberland

Americkú spoločnosť založil v roku 1952 prisťahovalec z Odesy. Táto nová technológia bola katalyzátorom dobývania trhu so športovým tovarom. Zabezpečila bezšvové spojenie medzi zvrškom a podrážkou tenisky, čo výrazne zvýšilo jej odolnosť voči vode a trvanlivosť. Prvý model bol predstavený v žltej farbe, pretože to bola charakteristická žltá farba topánok. Názov spoločnosti označuje zalesnenú oblasť a logo amerického duba znamená stabilitu a kvalitu. Túto zásadu značka dôsledne dodržiava a vyrába vynikajúce výrobky pre outdoorové aktivity a šport.

Dnes sa obuv tejto značky predáva po celom svete. Tenisky, ktoré muži oceňujú pre ich extrémnu odolnosť a výkon, a modely pre módnych návrhárov, vytvorené v spolupráci s renomovanými dizajnérmi, sa okamžite stali bestsellerom.

Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger

Pomerne mladá spoločnosť je v našom rebríčku zaradená z mnohých dôvodov. Jej zakladateľovi sa v tridsaťročnej histórii podarilo dosiahnuť nevídaný úspech a urobiť z nej jednu z najúspešnejších a najznámejších značiek. Tommy Hilfiger dokázal vytvoriť klasický štýl bez zneužívania nadmerných dekoratívnych prvkov, príliš jasných farieb a avantgardných tvarov. Vo svojich kolekciách spája štýl a sofistikovanosť. Hlavné farby značky sú biela, modrá a červená.

Jej tenisky sú kombináciou klasického a športového dizajnu. Perfektne padnú každej veľkosti a nohe, takže sa počas dlhých prechádzok nebudete cítiť unavení ani nepohodlne. Inovatívne materiály vo výrobe zvyšujú ich odolnosť. Rozlišuje sa medzi džínsovým a športovým oblečením. Prvá je určená na slávnostné príležitosti a vytváranie slávnostných mašlí. Druhú obuv uprednostňujú profesionálni športovci a milovníci bežnej obuvi.

Lacoste

Lacoste

V roku 1933 založil slávny tenista René Lacoste rovnomennú značku, ktorá sa vďaka jeho skúsenostiam a znalostiam stala ikonickou značkou pre výrobu oblečenia, obuvi, parfumov a doplnkov. Pre svoju neochvejnú povahu dostal športovec prezývku „Aligátor“, takže nie náhodou vzniklo aj toto známe logo. Topánky vyrábané touto spoločnosťou sú pohodlné a elegantné zároveň. Je vhodný na dlhodobé nosenie, nespôsobuje nepohodlie, zatiaľ čo jeho vzhľad doplní akýkoľvek obraz.

Tenisky Lacoste sú štýlové topánky zo semišu a kože, vhodné na šport aj každodenné nosenie. Vysoké tlmiace vlastnosti, anatomický tvar a kvalitné materiály oceňujú fanúšikovia na celom svete. Modely sa hodia k akémukoľvek štýlu a nemožno ich zameniť s inou známou značkou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: