Top 12 výrobcov dáždnikov

Zdá sa, že taký jednoduchý výrobok ako dáždnik – no, čo môže byť ťažké pri jeho výbere? Nedá sa však poprieť, že tento výrobok je spoľahlivým štítom proti dažďu a vetru, ale iba ak je vyrobený z kvalitných materiálov a má pevnú konštrukciu. Ako sa zorientovať v ponuke rôznych dáždnikov mnohých spoločností? Stačí vziať do úvahy niekoľko bodov a poznať spoľahlivé značky. O tom budeme hovoriť v našom hodnotení najlepších.

Ako si vybrať dáždnik: niekoľko cenných tipov

 1. Skladacie alebo neskladacie?Vychádzková palica (niektorí ju považujú za nekompaktnú) alebo skladací model? Čo je lepšie?? Tu samozrejme všetko závisí od osobných preferencií a frekvencie používania. V prípade palice je to celkom jednoduché: keď je zatvorená, špice sú v kontakte so základňou a samotná palica sa neskladá. Tieto typy dáždnikov sa vďaka svojej jednoduchej konštrukcii považujú za najpevnejšie a najspoľahlivejšie, ale sú pomerne objemné a nemajú rôznu veľkosť.A skladacie dáždniky – veľmi kompaktné, pohodlné, s rôznym dizajnom a farbami, vzhľadom na vysoký dopyt po takýchto výrobkoch. Výber variantu je otázkou vkusu.
 2. Typ skladania.Sklopné modely majú aj sklápací mechanizmus. Existujú tri typy: mechanický, automatický a plne automatický. prvý variant je spoľahlivý, odolný, vyžaduje manuálne zatváranie/otváranie dáždnika (nebezpečenstvo zlomenia je minimálne). poloautomatický, možno najobľúbenejší: otvára konštrukciu stlačením tlačidla a skladá ju ručne. Existujú nejaké nevýhody? Záleží na tom, ako sa na to pozeráte. Fanúšikovia mechaniky ho môžu považovať za menej spoľahlivý, milovníci automatiky ho môžu považovať za polofunkčný.
 3. Rám– Základ dáždnika, bez ktorého by bol nepoužiteľný. Vždy majte na pamäti toto. Moderné verzie majú špice vyrobené z uhlíka, kovových zliatin, ocele alebo hliníka. Všetky okrem poslednej sa považujú za veľmi odolné. Ak však chcete čo najnižšiu hmotnosť, najlepšou voľbou je hliník.
 4. Spokes.Špice by mali bezpečne držať striešku, preto je ich hlavnou vlastnosťou odolnosť. Nie je však jediná. Dôležitý je aj počet ramien. Ich počet sa pohybuje od 5 do 36, ale štandardom je 8 až 10. Toto je optimálne číslo pre pevnú, vetruvzdornú konštrukciu. Všetko „vyššie“ je vecou vkusu a financií.
 5. Materiál baldachýnu.Trvanlivosť materiálu striešky má priamy vplyv na jej odolnosť a odolnosť voči vlhkosti. Napríklad nylon je najlacnejšia a najmenej praktická možnosť. Polyester – pevný, húževnatý, dosť hustý, odolný voči vlhkosti. Satén/žakár – sú navrhnuté tak, aby vyzerali luxusne, ale pôvodne nemali byť vystavené častému pôsobeniu vlhkosti, nevydržia tak dlho ako polyester (aj keď sú potiahnuté špeciálnou impregnáciou odpudzujúcou vlhkosť). Ponžé, zmes polyesteru a bavlny, je novou generáciou. Príjemný na dotyk, rýchlo schne po daždi, má neobvyklý hodvábny vzhľad.

Rebríček najlepších výrobcov dáždnikov

NomináciamiestovýrobcaHodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov dáždnikov1Balenciaga4.9
2

asotti

4.9
3Tupé4.8
4Šťastný dážď4.8
5Zest4.7
6F

  ton
4.7
7Doppler4.7
8F
 • oraj
 • 4.6
  9Senz4.5
  10

  rize

  4.5
  11Tri slony4.4
  12Trust4.3

  Balenciaga

  Hodnotenie: 4.9

  BALENCIAGA.webp

  Slávna francúzska značka sa špecializuje na obuv a doplnky pre mužov a ženy. K príslušenstvu patrí, samozrejme, dáždnik. Pláštenka Balenciaga je v štýle business casual. Pri výrobe sa používa len vysokokvalitná tkanina; je zvolený štýlový dizajn. Všetky modely sú veľmi robustné, ale málo ľahké.

  Výhody

  • klasický dizajn;
  • ergonomická rukoväť;
  • spoľahlivý systém otvárania;
  • Hodnota za peniaze.

  Chybná stránka

  • nenájdené.

  asotti

  Hodnotenie: 4.9

  PASOTTI.webp

  Talianska značka bola pôvodne založená ako malá rodinná továreň. Po viac ako polstoročí od svojho založenia sa značka stále drží svojej základnej zásady: žiadna konkurencia zo strany lacných ázijských značiek. To znamená, že Pasottiho charakteristický štýl patrí medzi elitné. Každý rok značka vyrába obmedzený počet výrobkov, z ktorých každý je príkladom dokonalého dáždnika. Každý model sa vyznačuje sofistikovaným štýlom, robustnou konštrukciou, diskrétnym farebným prevedením (aj pre ženy), odolnosťou. Mimochodom, modely sú striktne rozdelené podľa ročných období, takže si musíte starostlivo vybrať.

  Výhody

  • nádherný dizajn;
  • robustný rám;
  • Originálny dekor rukoväte (kryštály Swarovski);
  • ručné práce.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Tupé

  Hodnotenie: 4.8

  BLUNT.webp

  Značka sa špecializuje výlučne na výrobu dáždnikov. Vyznačujú sa nielen rôznorodosťou farieb a vzorov, ale aj originálnym prvkom, vďaka ktorému je Blunt ľahko rozpoznateľný: zaoblenými plochami striešky (prakticky na koncoch špicov). Na tom istom mieste je výrobok vystužený ďalšou tkaninou, aby sa zabránilo treniu. nezvyčajný tvar, svetlý dekor priehľadná kupola – značka Blunt pomôže vyniknúť v dave. Všetky modely sú vybavené radiálnym systémom napínania vrchlíka pre vynikajúce aerodynamické vlastnosti – aj v extrémnych podmienkach na ochranu pred dažďom/snehom.

  Výhody

  • spoľahlivý dizajn;
  • štýlový dizajn (vrátane puzdra);
  • stručnosť detailov;
  • Široká ponuka modelov;
  • pohodlná rukoväť (protišmykový efekt);
  • Záruka 5 rokov od výrobcu.

  Nevýhody

  • neboli zistené.

  Šťastný dážď

  Hodnotenie: 4.8

  HAPPY RAIN.webp

  Spoločnosť je jedným z najväčších dodávateľov dáždnikov v 25 európskych krajinách. Značka si postupne získava medzinárodnú slávu. Mimochodom, spoločnosť ponúka aj štýlové tašky: Happy Rain sa špecializuje na výrobu koženého tovaru, ktorý bude skvelým doplnkom k dáždniku. K dispozícii sú modely nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Tí, ktorí milujú spoločné prechádzky, si môžu užiť jarnú/letnú dažďovú sprchu pod jedným dáždnikom (kolekcia dvojitých dáždnikov) a pre obzvlášť daždivé dni so silnými nárazmi vetra bude neoceniteľný ktorýkoľvek model zo série Rainy Days.

  Výhody

  • ľahká konštrukcia;
  • univerzálny dizajn;
  • pohodlný mechanizmus otvárania;
  • kvalita príslušenstva.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Zest

  Hodnotenie: 4.7

  ZEST.webp

  Známa britská značka, ktorá sa teší zaslúženej popularite na celom svete. Výrobca dáždnikov používa výlučne moderné a odolné materiály: satén, polyvinyl, polyester. Medzi väčšinou modelov tejto značky prevládajú plne automatické modely. Rám / špice výrobkov sú vyrobené z hliníka, plastu, sklenených vlákien, dreva. Pre vyznávačov pevnosti a ľahkosti ponúka značka kolekciu ľahkých a ťažších modelov so zosilneným rámom.

  Výhody

  • dostupnosť vreckových modelov v tvare auta;
  • originálne výtlačky, farby;
  • pohodlná rukoväť;
  • odolný materiál;
  • nemrznúci systém.

  Chybná stránka

  • nenájdené.

  F
   ton

  Hodnotenie: 4.7

  F<ul></div><p>TON.webp“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/51716666193711-4012.jpg“ height=“400″ title=“F</p><ul>TON.webp“><p>Britská značka dáždnikov už polstoročie vyrába kvalitné výrobky, ktoré vám poskytnú dokonalú ochranu pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Výrobky tejto značky sú vysoko cenené nielen v ich domovskej krajine, ale aj na celom svete. Viac ako 100 vzorov pre každý vkus a farbu. Nájdete tu úhľadné malé modely pre deti, modely pre dvoch, ťažké 4 až 5 skladacie modely. Dizajn palice si zaslúži osobitnú pozornosť: Tí, ktorí majú radi neobvyklý dizajn, ocenia modely s dvojitou strieškou, dvojitými ramenami atď.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>dostupnosť ľahkých/zosilnených konštrukcií;</li><li>priehľadné dáždniky;</li><li>modely pre dvoch;</li><li>Systém proti vetru;</li><li>oceľová tyč.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>sťažnosti na krehký dizajn.</li></ul><h3>Doppler</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=DOPPLER.jpg

  Tento rakúsky výrobca dáždnikov je považovaný za jedného z najlepších v Európe a poskytuje spotrebiteľom mimoriadne spoľahlivý, mimoriadne robustný výrobok, ktorý poskytuje vynikajúcu ochranu pred vetrom a dažďom. Spoločnosť venuje veľkú pozornosť nielen dizajnu modelov, ale aj ich funkčnosti, takže si môžete nájsť vhodný dáždnik pre každé ročné obdobie. Pánske oblečenie predstavuje klasický sortiment, všetky modely majú hlbokú striešku. Dámske a detské modely zaujmú pestrou paletou žiarivých farieb a štýlových doplnkov. V kolekcii oblečenia do dažďa dominujú poloautomatické modely.

  Výhody

  • štýlový dizajn;
  • lakonickosť detailov;
  • systém ochrany proti vetru;
  • pružné špice (nelámu sa vo vetre).

  Nevýhody

  • Žiadne ľahké a kompaktné modely.

  F
 • oraj
 • Hodnotenie: 4.6

  F<li></div><p>ORAJ.webp“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/46016666193711-3112.jpg“ height=“116″ title=“F</p><li>ORAJ.webp“><p>Dáždniky značky F</p><li>Dáždniky vznikajú v príjemnom umeleckom štúdiu za pomoci skúsených talianskych módnych návrhárov. Charakteristickým znakom všetkých dáždnikov značky je individuálne vyvinutý dizajn. Baldachýn výrobkov je ošetrený špeciálnou teflónovou impregnáciou, ktorá nielen spoľahlivo chráni pred dažďom, ale tiež umožňuje dlhodobo zachovať jas látky a vzoru. Spoločnosť rada kombinuje v jednom modeli zdanlivo nesúrodé materiály (napr. satén a eponge). V kolekcii si môžete vybrať modely s originálnym dizajnom v tvare šesťuholníka s trochu rozšírenou „zadnou“ časťou: pomôže vám ochrániť chrbát pred zákernými dažďovými kvapkami.<h4>Výhody</h4><ul><li>exkluzívny dizajn;</li><li>Teflónová impregnácia;</li><li>eloxovaný oceľový rám;</li><li>originálny dizajn;</li><li>pogumované alebo s protišmykovým povlakom.</li></ul><h4>Chyby</h4><ul><li>sťažnosti na nedostatky špicov.</li></ul><h3>Senz</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=SENZ.webp

  Spoločnosť sa špecializuje na výrobu originálnych dáždnikov s neobvyklým dizajnom, ktoré sú vyrobené v štýlovom, stručnom dizajne. Medzi väčšinou modelov prevládajú jednofarebné farby a svetlé vzory. Špeciálny tvar striešky dokonale chráni vaše oči pred ostrým slnkom a zároveň poskytuje jasný výhľad a „zadná“ časť dáždnika dokonale chráni váš chrbát pred zmoknutím v lejaku. Výrobca zaručuje odolnosť voči búrkovému vetru (!). Spoločnosť Senz ponúka estetikom vo všeobecnosti jedinečnú sériu Van Gogh venovanú postimpresionistickému maliarovi: nezvyčajný dizajn so stelesnením umelcových obrazov.

  Výhody

  • kompaktné modely;
  • ergonomický dizajn;
  • Výrobky, ktoré odolávajú silným búrkam;
  • systém veterného deflektora.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  rize

  Hodnotenie: 4.5

  PRIZE.webp

  Cena je určená pre kategóriu spotrebiteľov, pre ktorých je dáždnik len prístreškom pred dažďom. Demokratické ceny a optimálna ponuka možností vyhovujú tým, ktorí očakávajú len praktickosť a funkčnosť. Výrobca dáždnikov používa pri výrobe relatívne lacné materiály – to je dôležité zvážiť. Zloženie je celkom štandardné. Nájdete tu však aj bežné dizajny a originálne mini, ľahké dizajny. Chcete lacný trstinový dáždnik s robustnou konštrukciou a pohodlnou rukoväťou? Model značky Prize je najlepšou voľbou.

  Výhody

  • pohodlné a jednoduché modely;
  • prijateľná cena;
  • robustný oceľový rám;
  • protišmyková rukoväť.

  Nevýhody

  • nevydrží silný dážď.

  Tri slony

  Hodnotenie: 4.4

  tri slony.webp

  Jediný zástupca Orientu v našom hodnotení a čo iné. Japonská spoločnosť je schopná konkurovať ostatným výrobcom dáždnikov. Značka si vydobyla čestné miesto v našom rebríčku najlepších so svojou nepoškvrnenou povesťou založenou na stabilne vysokej kvalite výrobkov, originálnom dizajne modelov a prekvapivo demokratických cenách v luxusnej kategórii. Sofistikované farebné schémy, neobvyklé povrchové úpravy látok (vrátane ručnej výroby), vynikajúce automatické modely – tým sa môže značka pochváliť.

  Výhody

  • systém veterného deflektora;
  • rukoväť s protišmykovou úpravou;
  • autorská zbierka;
  • Použitie sofistikovaných materiálov (žakár, polyester s tepelnou úpravou – „mokrý“ efekt).

  Nevýhody

  • neboli nájdené žiadne vzory.

  Trust

  Hodnotenie: 4.3

  Trust

  Spoločnosť už mnoho rokov vyrába dáždniky, ktoré sa vyznačujú nielen vysokou kvalitou, ale aj originálnym dizajnom. Okrem toho takmer všetky modely dáždnikov

  o majú patentované konštrukčné prvky (posúvací mechanizmus, transformačná rukoväť, medziľahlé otváranie atď.); o majú väčšiu striešku a.). Všetky komponenty sú navrhnuté tak, aby boli vysoko odolné a zároveň sa veľmi pohodlne nosili. K dispozícii sú zosilnené modely s 10 alebo dokonca 16 špicami a 5-násobným prevedením. Pánske dáždniky sú v klasickej palete farieb s pevnými a pohodlnými rukoväťami. Dámske dáždniky ohromujú rôznymi farbami a vzormi. K dispozícii sú rôzne trstinové dáždniky v štýlovom dizajne, ako aj dúhový dáždnik s vystuženou strieškou (12 špicov).

  Výhody

  • zväčšená strieška;
  • kompaktnosť modelov;
  • ľahké možnosti;
  • transparentné modely;
  • Konštrukcia je navrhnutá tak, aby odolala aj najsilnejším nárazom vetra;
  • Klasický dizajn s modernými prvkami.

  Nevýhody

  • ostrý otvor v „automatickom“ type konštrukcie.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: