11 hier podobných Skyrim

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

The Elder Scrolls V: Skyrim je RPG s úžasnou znovuhrateľnosťou. Dá sa hrať najmenej trikrát, pričom používatelia môžu získať rôzne skúsenosti. Aj samotní vývojári tvrdia, že Skyrim má dostatok obsahu na približne 500 hodín hrania.

Ale hra TES V: Skyrim bola vydaná v roku 2011. Počas tejto doby sa aj najzarytejším fanúšikom podarilo prejsť trikrát, štyrikrát alebo päťkrát a prakticky pre nich neexistuje žiadny nový obsah. Môžete, samozrejme, dať pár alebo tri z toho, čo módy, ale väčšina z týchto „rozšírení“ len zmeniť grafiku, a príbeh zložka ponecháva veľa byť požadovaný.

Preto sme pre vás pripravili 11 hier, ktoré sú podobné hre Skyrim – pútavé, znovuhrateľné RPG s inteligentným príbehom a návykovou hrateľnosťou.

Poradie podobných hier ako Skyrim

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Poradie hier podobných Skyrimu1Zaklínač 3: Divoký hon5.0
2Kingdom Come: De
 • verance
 • 4.9
  3Gotika II4.8
  4Horizon Zero Dawn4.7
  5GreedFall4.6
  6Middle-Earth: Shadow of War4.5
  7Fallout 44.4
  8Dragon Age: Inquisition4.3
  9Táto krajina je moja krajina4.2
  10Dark So
   s III
  4.1
  11ELEX4.0

  Zaklínač 3: Divoký hon

  Hodnotenie: 5.0

  Zaklínač 3: Divoký hon

  Aké sú podobnosti: štruktúra úloh, otvorený svet, hrateľnosť, model rolí.

  Čo hovoria hráči: „Táto hra je nádherná, zaslúži si hodnotenie 10/10“.

  Napriek tomu, že Zaklínač 3: Divoký hon je tretím dielom trilógie o Geraltovi z Rivie, môžete si ho zahrať aj bez absolvovania predchádzajúcich dvoch dielov. A čo viac, je to dokonca potrebné. Prvé dva diely boli hardcore role-playing hry s neuveriteľne zložitým systémom boja s mečom – je jednoduchšie naučiť sa mečovať, ako sa naučiť kombinácie klávesov pre všetky tie pohyby.

  „Zaklínač 3: Divoký hon“ je fantasy RPG hra založená na východoeurópskej (západoslovanskej) mytológii. Je pravda, že hranie sa neobmedzuje len na boj s príšerami. Dejová zložka sa sústreďuje na politické intrigy, ktoré sú rovnako návykové ako boje s morom. Zložka rolí síce nemá takú rozmanitosť vetiev ako v Skyrime, ale stále je premyslená.

  Hra má 36 rôznych koncov a cesta ku každému z nich závisí od spôsobu prechodu. Aj zdanlivo nepodstatné rozhodnutia môžu ovplyvniť koniec. Príbehové úlohy sa prispôsobujú podľa toho, aký obsah už hráč videl a aký ešte nie. Zvyšok mechaniky sa tiež mení. Ak si chcete rýchlo zarobiť, môžete nakúpiť potraviny v Skelligu a predať ich vo Valene.

  Hlavná úloha vám zaberie 50 hodín a ďalšie úlohy ďalších 200 hodín. Ale napríklad existujú hráči, ktorí strávili viac ako 1800 hodín v „treťom Zaklínačovi“ – a ani v tomto čase sa im nepodarilo prejsť hru na 100 %.

  Kingdom Come: De
 • verance
 • Hodnotenie: 4.9

  Kingdom Come: De<li></div><p>verance“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/54416666195461-4811.jpg“ height=“480″ title=“Kingdom Come: De</p><li>verance“><p>Čo je podobné: Otvorený svet, štruktúra a vetvenie úloh, model úlohy.</p><p>Čo hovoria hráči: „Nádherná, osobitá historická hra na hrdinov.“.</p><p>Na rozdiel od hry TES V: Skyrim, Kingdom Come: De</p><li>verance, historicky presná hra na hrdinov, ktorá sa odohráva v českom stredoveku. Takže tu nie sú žiadni draci, ľadoví trollovia ani bledé dámy. Na ich mieste sú rovnako strašidelní ľudia, ktorí splietajú ľstivé intrigy.<p>Najdôležitejšou prednosťou hry Kingdom Come: De</p><li>Beztriedny vzor (a dôležitý rozdiel oproti Skyrimu). Hoci sú samozrejme k dispozícii možnosti aktualizácie. Postava sa môže stať mocným bojovníkom, skúseným zlodejom alebo charizmatickým bardom a môže získať zručnosti z každej z týchto oblastí rozvoja.<p>Bojový model založený na šerme – mágia v hre Kingdom Come: De</p><li>Verance chýba ako trieda. K dispozícii je niekoľko variantov úderov mečom, preto je lepšie túto fázu počas výuky nevynechať. Pohyby môžu byť bodné, sekacie, špeciálne atď.<p>Príbeh je veľmi rozvetvený a – opäť – realistický. Napríklad konanie postavy môže zmeniť postoj NPC k nej. A ak nejakým spôsobom nepotešíte jedného z hrdinov, jednoducho vám nedá dodatočnú vedľajšiu úlohu.</p><p>Príbehová kampaň trvá minimálne 40 hodín. Ďalšie úlohy zaberú takmer 74 hodín. Keďže nie je veľa variácií, opakovaná hrateľnosť pravdepodobne nebude taká zaujímavá ako v prvom prípade.</p><h3>Gotika II</h3><p>Skóre : 4.8</p><div style=Gotika II

  Aké sú podobnosti: Hra na hrdinov, v ktorej musíte bojovať s drakmi.

  Čo hovoria hráči: „Gothic je majstrovské dielo z čias, keď boli hry zámerne ťažké.“.

  Hra Gothic II bola vydaná v roku 2002 – a je stále aktuálna. Pretože je to náročná a náročná hra na hrdinov. Samozrejme, budete sa musieť popasovať so snahou spustiť ju na Windows 10, zvyknúť si na 20 rokov starú grafiku a akceptovať lineárny príbeh „všetci orkovia sú zlí, všetci ľudia sú zlí, ale ty si človek, tak si chráň svojich“.

  Model hrania rolí v hre Gothic II je neuveriteľne klasický a v tom spočíva jeho prednosť. Hráč má k dispozícii tri možnosti postupu:

  1. Paladinovia. Radšej riešiš problémy pomocou meča a jednoduchých rún (ekvivalent mágie). Arogantný, nafúkaný, trochu ako Bratstvo ocele vo Falloute;
  2. Mágovia ohňa. Radšej riešite problémy pomocou mágie. Nie sú charakterovo oveľa lepší ako paladinovia, ktorým konkurujú;
  3. Žoldnieri. Používať zbrane aj mágiu s rovnakým úspechom (aj keď skôr priemerným). Táto frakcia je lepšia pre tých, ktorí majú radi skryté hranie.

  Dej je pomerne nelineárny. Je pravda, že by ste nemali brať do úvahy skutočnosť, že ide o hru z roku 2002. Celá nelineárnosť sa teda obmedzuje na to, že keď sa hrdina pridá k jednej frakcii, úlohy druhej sú pre neho uzavreté. Preto sa dá Gothic II dokončiť minimálne trikrát s rovnakou mierou spokojnosti.

  Príbehová kampaň zaberie približne 50 hodín reálneho času. So všetkými dodatočnými úlohami bude prechod trvať približne 77 hodín.

  Horizon Zero Dawn

  Hodnotenie: 4.7

  Horizon Zero Dawn

  Aké sú podobnosti: otvorený svet, štruktúra úloh.

  Čo hovoria hráči: „Krásna hra s hlbokou sociálnou tragédiou“.

  Hneď na úvod treba poznamenať, že Horizon Zero Dawn nie je práve RPG v klasickom zmysle slova. Ide skôr o príbehovú akčnú hru s určitým podielom hrania rolí. Postava má len jednu vetvu vývoja a získané zručnosti výrazne nemenia hrateľnosť.

  Ale dej hry Horizon Zero Dawn je naozaj vzrušujúci. A ako hra, v ktorej musíte loviť s lukom a šípmi na mechanických dinosauroch, môže byť v zásade nudná? Počas hlavnej kampane dievča Eloi zisťuje, ako presne ľudstvo vyhynuli – a ako sa mohlo znovu zrodiť.

  Najdôležitejšou prednosťou hry Horizon Zero Dawn je jej estetika a prostredie. Rozkvitnutý postapokalyptický svet, kde sa líšky a diviaky pokojne potulujú v zelených uliciach zaniknutých miest, prináša zvláštnu myšlienku, že možno by bolo Zemi naozaj lepšie bez ľudí? Dizajny nepriateľov, mechanických zvierat a dinosaurov sú úžasné. Samotná hrateľnosť je neuveriteľne variabilná a prispôsobuje sa vášmu hernému štýlu. Chcem ísť až do konca? Žiadny problém, vezmite si ťažké zbrane a zabíjajte ľudí alebo robotických dinosaurov. Na druhej strane chcete byť skrytý? Každý súper má kryt. Skrývaš sa, nastražuješ pasce a s radosťou sleduješ, ako na úseku efektne vybuchuje ďalší gromozoev.

  Príbehová kampaň trvá 20 hodín. Všetky vedľajšie úlohy a questy – približne 40 ďalších. Jediné „ale“: kvôli nízkej znovuhrateľnosti nemusí byť druhé hranie také vzrušujúce ako prvé.

  GreedFall

  Hodnotenie: 4.6

  GreedFall

  Čo majú spoločné: variabilita čerpacích systémov, otvorený svet.

  Čo hovoria hráči: „Klasická koridorová RPG je tu opäť!“

  Stabilné a pohodové RPG, ktoré je vhodné na skrátenie času medzi titulmi AAA. GreedFall je dielom Bioware a Spiders a všade má uši Dargon Age. Hoci sa zdá, že zmenili prostredie, pridali zaujímavé koncepty a mimoriadne nezvyčajné príšery.

  Kľúčovým prvkom GreedFall je variabilita. Každú úlohu možno vykonať rôznymi spôsobmi. Na príbeh a celkové univerzum to však má len veľmi malý vplyv, ale hráči, ktorí si chcú vyskúšať kradmý postup, diplomaciu a preplávanie, si to zamilujú. Koniec koncov, vaše činy nemajú v podstate žiadny vplyv na kampaň, takže sa bavte!

  V GreedFall máme naozaj šťastie na veľa vecí – sociálnu a kultúrnu zložku. Po absolvovaní sa cítite trochu trápne a dlho odkladáte vydanie pasu, pretože nechcete zasahovať do života iných krajín. Zápletka je založená na kolonizácii a jej kľúčovou súčasťou sú pokusy impérií vyvraždiť miestnych domorodcov kvôli zdrojom. Lenže na rozdiel od histórie sa kolonizátori nezaujímajú o zlato alebo korenie, ale o liek proti smrteľnému moru.

  Ďalším plusom hry GreedFall sú bitky s príšerami. Miestny bestiár je veľmi rozmanitý a v prvej polovici hry dokáže prekvapiť. V druhom si zvyknete na medvedie jaštery a začnete ich „lúskať ako semienka“.

  Hlavná kampaň a najdôležitejšie vedľajšie úlohy zaberú približne 30 hodín. Ak chcete ísť na 100 %, pripravte sa na to, že strávite približne 50 hodín.

  Middle-Earth: Shadow of War

  Hodnotenie: 4.5

  Middle-Earth: Shadow of War

  Aké sú podobnosti: veľký čiastočne otvorený svet, fantasy prostredie, model hrania rolí.

  Čo hovoria hráči: „Takmer vždy dochádza k masívnym bitkám medzi ľuďmi, orkami a duchmi vo veľkých davoch.“.

  Middle-Earth: Shadow of War – hardcore fantasy RPG z prostredia Pána prsteňov. Je pravda, že dobrodružstvá Bilba a Froda Pytlíka s dejom takmer nesúvisia, pretože sa odohrávajú dávno pred vojnou.

  V hre Middle-Earth: Shadow of War je variabilita pasáže povýšená na absolútnu. Ide o to, že miestni nepriatelia si hlavného hrdinu pamätajú. Zdá sa to ako jednoduchá, základná „maličkosť“, ale ako veľmi ovplyvňuje hranie! Najmä keď si uvedomíte, že nepriatelia sú ohromne silní a nebezpeční a je veľmi ťažké prejsť cez nich na rovine. A ak hrdina zomrie, nepriateľ mu zalepí rany a potom sa v ďalšej bitke stretne s postavou a pripomenie každú z jeho jaziev.

  Hra je založená na dôkladnom preskúmaní každého hlavného nepriateľa. Vyžaduje výskum jeho životopisu a zhromažďovanie informácií. Iba tak môžete odhaliť slabé miesta. Ale zároveň Middle-Earth: Shadow of War nie je grind. Príbeh tu má stále prednosť pred všetkým ostatným.

  Vzor je prepracovaný, ale beztriedny. To znamená, že hlavný hrdina dokáže dokonale ovládať krotenie zvierat, útok na diaľku, útok zblízka a všetko ostatné. Zariadenie môžete aj rozvíjať – po aktualizáciách získava nové funkcie.

  Príbehová kampaň zaberie približne 20 hodín. Jej dokončenie bude trvať viac ako 100 hodín.

  Fallout 4

  Hodnotenie: 4.4

  Fallout 4

  Čo majú spoločné: Veľký otvorený svet, inteligentný model hrania rolí, extra triedy, crafting.

  Čo hovoria hráči: „Ešte nikdy mi v žiadnej hre tak nechýbal môj virtuálny domov.“.

  Fallout 4 je hra na hrdinov s prvkami simulácie života v postapokalyptickom svete. Život, nie prežitie – môžete si tu postaviť dom, vypestovať záhradku a potom, po zozbieraní mierne zmutovaných postatomových vojnových uhoriek, si obliecť svoje obľúbené power armor a vydať sa do žiariaceho mora bojovať s obrovskými radscorpions.

  Fallout 4 je neuveriteľne rozmanitý. Otvorený svet, úplná sloboda konania a viacero frakcií vám umožní existovať v tomto post-nukleárnom vesmíre tak, ako chcete. Môžete si napríklad obliecť brnenie, pripojiť sa k frakcii Bratstvo ocele a všade okolo vrhať olovený oheň. Alebo sa pridajte k oživeným miniaturistom a naopak, môžete si vybudovať predmestie Bostonu s desiatkami malých dediniek. V rámci kampane pre inštitút budete tiež musieť všetko zaplavovať ohňom, len laserom a na vedecké účely. A Underworld… no, sú.

  Ak ste si v Skyrime obľúbili stavanie a crafting, Fallout 4 vás určite poteší. Pretože jedna z prvých úloh, takmer tutoriál, je „Urobte osem postelí pre miestnych obyvateľov, pretože nemajú kde spať“. Crafting je možné a malo by byť všetko. Bez craftingu sa nezaobídete, pretože brnenie sa opotrebováva, zbrane sa opotrebovávajú, všetko sa opotrebováva a len ručne vyrobené brnenie môže obnoviť spoľahlivosť. Samozrejme, kým sa neopotrebujú.

  A ako partnera vám dajú psa. Je to roztomilé.

  Dokončenie hlavnej príbehovej kampane vám zaberie približne 35 hodín. A aby ste dosiahli 100 % priechod, budete si musieť vziať dovolenku – bude to trvať približne 250 hodín.

  Dragon Age: Inquisition

  Hodnotenie: 4.3

  Dragon Age: Inquisition

  Podobnosti: Obrovský otvorený svet, komplexný model rolových hier.

  Čo hovoria hráči: „Asi po 62 hodinách hry som si myslel, že to vzdám. Ale neopustil som to.

  Dragon Age: Inquisition je hra pre tých, ktorí majú radi dobrý príbeh. Ak nebudete čítať poznámky a správy, ak začnete preskakovať cut-scény alebo len dialógy – prídete o leví podiel zábavy. Svet hry Dragon Age: Inquisition je detailne prepracovaný, má neuveriteľne zaujímavý príbeh a príbehové zvraty sú naozaj fascinujúce.

  Hra však poteší aj fanúšikov RPG. Hneď na začiatku si musíte vybrať rasu (štyri) a triedu (tri rôzne možnosti). Tým sa určia dostupné zručnosti, schopnosti a spôsobilosti. Triedy sú tak rôznorodé, že Dragon Age: Inkvizícia po absolvovaní, napríklad, pre kúzelníka chcete otvoriť znova a prejsť na psanca.

  Pri výbere hry je však potrebné zohľadniť veľmi dôležitý rozdiel oproti hre Skyrim. Zatiaľ čo TES V je RPG pre jedného hráča, Dragon Age: Inquisition je kooperatívno-taktická hra. To znamená, že spolu s postavou na mape beží viac spoločníkov v počte až deväť bytostí a pri plánovaní bitiek je potrebné zohľadniť aj ich schopnosti, zručnosti a spôsobilosti.

  Príbehová kampaň hry Dragon Age: Inquisition zaberie približne 40 hodín. Ale na druhej strane, ak budete hrať iba príbeh, prídete o veľa zábavy. Úplné hranie zaberie približne 200 hodín.

  Táto krajina je moja krajina

  Hodnotenie: 4.2

  Táto krajina je moja krajina

  V čom spočíva podobnosť: Rozmanitosť hry, neobvyklý model hrania rolí.

  Čo hovoria hráči: „Po niekoľkých hodinách hrania si zrazu všimnete nuansy, ktorým ste nevenovali pozornosť. Mne sa napríklad hneď nepozdávalo hodnoverné správanie okolitého sveta.

  Táto krajina je moja krajina je skôr stealth akčná hra než plnohodnotné RPG, ale prvky hrania rolí sú stále prítomné. Veľký otvorený svet, veľmi originálny a neobvyklý model a vzrušujúca hrateľnosť robia z tejto hry celkom dobrého „konkurenta“ Skyrimu – najmä ak od nej neočakávate AAA projekty, ale chcete si niečo zahrať.

  Hlavnou črtou knihy Táto krajina je moja krajina je nezvyčajná rovnováha síl. Táto hra je o kolonizácii Ameriky (aj keď to nie je výslovne uvedené, len to, že sú tam indiáni a conquistadori). Hráč v úlohe domorodca musí brániť svoju krajinu. Kým kolonisti sú vyzbrojení mušketami, puškami a delami, Indiáni si musia vystačiť s lukmi a šípmi. Prvá časť hry je teda brutálne kradmá a vyžaduje si premyslenie každého zabitia. Niekto strieľa z luku, niekto otrávi vodu, niekde vyťaží opevnenie a tak ďalej.

  Táto krajina je moja krajina sa môže pochváliť aj zaujímavým svetom. Je živý a oddelený od hráča. Osada, ktorá bola pred časom len hŕbou stanov, sa po pár dňoch reálneho času môže rozrásť na zrubové mesto. Hliadky menia trasy, pozorovacie stanovištia sa odstraňujú zo starých miest a presúvajú sa na nové.

  Preto sa obtiažnosť hry neustále zvyšuje. Ak ju budete hrať pomaly a nenásilne a budete ju spúšťať každých pár dní, v určitom okamihu budete musieť využiť všetky svoje hráčske schopnosti, aby ste vyhrali.

  Dark So
   s III

  Hodnotenie: 4.1

  Dark So<ul></div><p>s II“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/67416666195461-5711.jpg“ height=“480″ title=“Dark So</p><ul>s II“><p>V čom je hra podobná: variabilita v boji, rozsiahly fantasy svet, návyková hrateľnosť.</p><p>Čo hovoria hráči: „Si mŕtvy. Tento nápis uvidíte v hre veľmi často, a to nielen na bossov, a už sa snaží dostať k nim.</p><p>Dark So</p><ul>s III je skutočným stelesnením hardcorového grindu. Hra pre tých, ktorých zaujímajú len bitky s bossmi. Pozemok? Lor? Svet? Samozrejme, sú tu, ale vychutnať si fantasy krásu a niektoré príbehové prvky bráni obrovský boss s najkomplikovanejšími útokmi.<p>Dark So gameplay</p><ul>s III je síce pomerne monotónny, ale napriek tomu vás nenechá nudiť sa:<ol><li>Zbierajte korisť, ktorá vám vypadne po porážke bossa;</li><li>Prejdete na ďalšiu a cestou spoznávate príbeh;</li><li>Oblečte si svoje najlepšie veci;</li><li>Zomriete v bitke s bossom;</li><li>Nasadíte si ďalšiu sadu lepších vecí, opäť sa prederiete k šéfovi;</li><li>„Si mŕtvy.“</li><li>Pamätal si, aké slabiny má šéf, a snažil sa ich zasiahnuť;</li><li>„Si mŕtvy;</li><li>Zmeňte nastavenie, znovu zasiahnite slabé miesta;</li><li>Konečne víťazstvo;</li><li>Zbieranie koristi, ktorá vypadne po porážke bossa…</li></ol><p>Väčšinu bossov možno poraziť až na piaty, desiaty alebo dvadsiaty pokus. Zároveň stále musíte plniť mystické úlohy, online úlohy a sledovať dej. Celkovo je to hra pre tých, ktorí sa neboja prepáliť stoličku.</p><p>Dejová línia Dark So</p><ul>s je dokončená v priemere za 30 hodín (ak však nie ste fanúšikom Souls lite, vynásobte si to tromi). 100 % dokončenie si vyžaduje minimálne 80 hodín, a to aj pre skúsených hráčov.<h3>ELEX</h3><p>Hodnotenie: 4.0</p><div style=ELEX

  Aké sú podobnosti: veľký a otvorený svet s rôznymi lokalitami, triedny model.

  Čo hovoria hráči: „Ako som strávil týždeň svojho života!“

  ELEX svojou náladou a hrateľnosťou pripomína skôr Gothic ako Skyrim, ale to mu nebráni byť dobrým zástupcom RPG v AA. Napriek tomu projekt ponúka veľmi zaujímavé prostredie. Stroje a laserové zbrane sa zrazu objavia v stredovekom fantasy svete – a všetko sa to celkom organicky premieša.

  Namiesto klasického modelu hrania rolí založeného na triede určuje smer postupu postava. Sú tri:

  1. Berserkeri nepoužívajú modernú technológiu, namiesto toho sa uchyľujú k mágii;
  2. Vyvrheli používajú všetko, čo im príde pod ruku, okrem mágie, a neustále užívajú stimulanty;
  3. Fanúšikovia uprednostňujú high-tech riešenia, ale za používanie stimulantov môže byť postave odobratý posledný laserový tag.

  Jedným z najpríjemnejších prvkov hry ELEX je rozmanitosť lokalít. Sú tu sopečné pohoria, ľadový sever, svieže zelené lesy a dokonca aj spálená púšť. Svet je obrovský, takže sa neodporúča cestovať pešo – najmä ak je k dispozícii jetpack.

  Je potrebné upozorniť, že obtiažnosť hry ELEX rozhodne nie je vyvážená. Dokončenie hry môže byť náročné aj pre hardcore hráčov.

  Príbeh trvá približne 30 hodín. Ak chcete navštíviť všetky zaujímavé lokality a splniť všetky vedľajšie úlohy, pripravte sa na to, že v hre strávite minimálne 100 hodín.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: