12 hier podobných Far Cry 5 (otvorený svet)

*Prehľad najlepších od redaktora. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebná konzultácia s odborníkom.

Far Cry 5 je jednou z najzábavnejších akčných sandboxových hier. Jednoduchý príbeh dokonale „leží“ na obrovskom otvorenom svete, ktorý má veľa aktivít – od čistenia miest od náboženských fanatikov až po preteky lietadiel, rybárčenie a lov medveďov. Samotná hra od vás nevyžaduje, aby ste sledovali príbeh. Postavu hodia do provinčnej Ameriky, povedia jej: „Musíme sa zbaviť sekty ‚Brány raja‘,“ a pošlú ju na všetky štyri strany, „aby hrala šialenca v krajine skrutkovaných.

Aj keď hra Far Cry 5 s platinovým titulom zaberie 110 hodín reálneho času, skôr či neskôr sa skončí. A potom chcete niečo podobné – zábavné, dynamické, s otvoreným svetom a slobodou konania.

Preto sme pre vás pripravili 12 hier podobných hre Far Cry 5 – s otvoreným svetom, voliteľným príbehom a množstvom aktivít na mape.

Hodnotenie hier podobných Far Cry 5 (otvorený svet)

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Hodnotenie hier podobných Far Cry 5 (otvorený svet)1Rise of the Tomb Raider5.0
2Monster Hunter: World4.9
3Just Cause 34.8
4Wolfenstein II: The New Colossus4.7
5Hra Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands4.6
6Assassin’s Creed: Origins4.5
7ARK: Survival Evolved4.4
8Metro Exodus4.3
9Metal Gear So
 • d V: The Phantom Pain
 • 4.2
  10Destiny 24.1
  11Šialený Max4.0
  12The Elder Scrolls V: Skyrim4.0

  Rise of the Tomb Raider

  Hodnotenie: 5.0

  Rise of the Tomb Raider

  V skratke:Mladý a ešte neskúsený hrobár pátra po meste Kitež na Sibíri a zároveň vyrába všetko.

  V roku 2013 spoločnosť Square Enix jemne a nenápadne obnovila sériu Lara Croft. Postava aj hrateľnosť sa zmenili. Lara Croft viditeľne omladla – teraz je to už nie tak sexi, ale silné dievča, ktoré čelí starovekým sprisahaniam a tajným spoločnostiam. V prvej hre obnovenej série prežíva na tropickom ostrove. Druhý diel, Rise of the Tomb Raider, ho vrhol do ešte nepriateľskejšej oblasti. Na Sibír.

  Dej hry Rise of the Tomb Raider začína tým, že priateľka Lary Croft Sam je otrávená nejakou toxickou látkou. Oficiálna medicína je bezmocná, a tak je potenciálny hrobár nútený uchýliť sa k ľudovej medicíne – a ísť na Sibír pre „liečivé byliny“ (v skutočnosti mocný artefakt). Tam sa nachádza mesto Kitež, kde je relikvia uložená. To, že podľa slovanského folklóru je to niekde pri Novgorode, Laru vôbec netrápi.

  Sibír je nepriateľské miesto plné nebezpečnej divokej zveri a nepriateľských agentov Trinity. Lara Croft je teda nútená prežiť. Na to musí zbierať liečivé a prospešné byliny, loviť zvieratá, vyrábať vybavenie a hľadať úkryt pred snehovými búrkami. Miestni obyvatelia sa zároveň veľmi tešia, že môžu hrobníkovi poskytnúť rôzne vedľajšie úlohy. Vo väčšine prípadov na ich dokončenie nestačí zabiť všetkých nepriateľov, musíte tiež vyriešiť hádanky.

  Hra Rise of the Tomb Raider sa mierne líši od predchádzajúcej hry. Lara Croft už nie je zraniteľné dievča, ktoré možno zabiť jediným šťastným výstrelom. Preto tu nie je veľa stealth akcií a väčšina bitiek je spojená s taktikou – skôr než sa vrhnete na ničenie nepriateľov, mali by ste si premyslieť svoje a ich akcie.

  Hra má pokračovanie Shadow of the Tomb Raider. Lara Croft sa v ňom ocitne v Mexiku a hra sa opäť prikláňa ku stealth akcii.

  Monster Hunter: World

  Hodnotenie: 4.9

  Monster Hunter: World

  V skratke:„Greendylka“ o bitkách s obrovskými monštrami v otvorenom svete.

  Celá hrateľnosť hry Monster Hunter: World sa odráža v jej názve. Toto je čistá Grindylka. Putujete svetom, narazíte na obrovskú príšeru, snažíte sa ju zabiť, čo často trvá niekoľko desiatok pokusov (ale nie tak hardcore ako v Dark So

   s), zoberte korisť a pokračujte v hľadaní ďalšej šelmy.

   Dej hry Monster Hunter: World je jednoduchý a priamočiary – táto hra nie je o príbehu. Hlavný hrdina prichádza na miesto Aster. Tam je vymenovaný za lovca a poslaný na všetky štyri strany – choďte, kam chcete. Aster je obklopená obrovskými, nebezpečnými a mimoriadne rozmanitými príšerami, ktorých sa musíte zbaviť. Lovec môže používať rôzne zbrane (v hre je k dispozícii 14 rôznych typov zbraní, od obrovských mečov až po ťažké kuše).

   V hre Monster Hunter: World sú približne tri desiatky príšer. Každá z nich však bude časovo veľmi náročná – celkovo vám jej dokončenie zaberie približne 40-50 hodín. Pred útokom na každú príšeru musíte zhromaždiť príslušné vybavenie zo zbraní a brnenia. Napríklad Ajahnath chrlí oheň a prenasleduje Lovca po celej mape. Je zraniteľný vodou a boj často spočíva v odsekávaní končatín príšery. Pookey-Pookey zasa pľuje jed a vlastnosti tejto látky sa líšia podľa toho, do akej príšery sa práve zahryzol. Sila hromu a blesku sa odporúča zničiť ho.

   Monster Hunter: World má aj kooperatívny režim. Umožňuje loviť v skupinách až štyroch hráčov. Tento prístup vám umožní efektívnejšie sa vysporiadať s príšerami. Mechanika „na jeden dotyk“ tu však nebude fungovať – aj v kooperatívnom režime musíte premýšľať o taktike.

   Monster Hunter: World má na stiahnutie prídavok Iceborne, ktorý prináša novú lokalitu, tucet príšer a niekoľko zaujímavých mechaník.

   Just Cause 3

   Skóre : 4.8

   Just Cause 3

   V skratke:Oslobodenie stredomorskej krajiny od útlaku diktátora s letmi v obleku Wingsuit a voliteľným príbehom.

   Just Cause 3 je čistokrvný hollywoodsky akčný film plný akcie, zábavy, výbuchov a boja proti fúzatému diktátorovi Sebastianovi di Ravello. Áno, je tu nejaký príbeh. Pravda, okamžite na to zabudnete, len čo hlavný hrdina, žoldnier Rick Rodriguez, vyrobí prúdovú stíhačku.

   Just Cause 3 sa odohráva vo fiktívnej stredomorskej krajine Medici, ktorá sa veľmi podobá Taliansku. Štát trpí pod útlakom Sebastiana di Ravella, bezohľadného diktátora, ktorý si „vybudoval kariéru“ na obchode so zbraňami. Skutočnosť, že Medici majú ložiská bavoráka, jedinečnej látky, ktorá uvoľňuje obrovské množstvo energie. Preto sú napríklad bavorské rakety silnejšie ako atómové bomby.

   Mediciovci však trpia. Ľudia žijú v mizerných chatrčiach, pracujú v bavorských kameňolomoch za drobné a v podstate nie sú príliš šťastní, hoci za oknom je teplé stredomorské podnebie. Miestny odboj sa preto dohodne s Ricom Rodriguezom, bývalým americkým tajným agentom a špecialistom na zvrhávanie diktátorov, že mu pomôže.

   Rico je profesionál v „robení rozruchu“. Vie organizovať výbuchy, používať akékoľvek zbrane, kradnúť tanky a je prakticky nesmrteľný. Aby mohol sám čeliť celej armáde di Ravellových vojakov. Rico má tiež mačací hák, ktorý mu umožňuje okamžite šplhať po vysokých budovách, pohybovať sa po miestach a v podstate ho robí nezraniteľným voči nepriateľom.

   Just Cause 3 je veľmi zábavná a obsahovo bohatá hra. Samotní vývojári pochopili, aký zbytočný je príbeh, a tak je podávaný v roztrieštených a slabo prepojených misiách. Hráč má k dispozícii obrovský otvorený svet s ostrovmi, lesmi, horami, plážami a ďalšími stredomorskými krásami. Hrateľnosť hlavnej kampane sa obmedzuje na efektné vyhodenie niečoho do vzduchu, únos alebo prepadnutie a následné vyhodenie do vzduchu. Vedľajšie misie zahŕňajú boj s mnohými vojakmi di Ravella, čistenie kontrolných bodov ničením všetkého, čo sa objaví, preteky po cestách, lietanie lietadlami a v obleku s krídlom, a potom Rico Rodriguez dostane aj jetpack..

   Just Cause 3 mnohí považujú za najlepší diel série. Jasná, krásna a zaujímavá hra, v ktorej ani odstraňovanie kontrolných bodov nenudí. Pokračovanie – Just Cause 4 – sa síce tiež pýši otvoreným svetom a lietaním v krídlovom obleku, ale nie je také vzrušujúce a jeho koniec je vôbec frustrujúci. Nie ako v hre Just Cause 3, kde je posledným bossom zlatá helikoptéra s pancierom so silovým poľom a záverečná bitka sa odohráva v ústí aktívnej sopky!

   Wolfenstein II: The New Colossus

   Hodnotenie: 4.7

   Wolfenstein II: The New Colossus

   V skratke:Strieľačka z pohľadu prvej osoby o zabíjaní fašistov v retro-futuristickom prostredí.

   Wolfenstein II: The New Colossus začína víťazstvom nacistov v druhej svetovej vojne. Samozrejme, že na to mali dôvod – dokázali využiť jedinečnú biomechanickú a okultnú technológiu. To im poskytlo bojovú prevahu, po ktorej nacistická armáda dobyla USA a všade zriadila vojenské základne. Slobodu milujúci Američania sa však nemôžu zmieriť s útlakom Ríše, a tak William Blaskowicz, špión poľsko-židovského pôvodu, opäť berie do rúk zbraň. A guľomet. A guľomet. A granáty. A vôbec niektoré neuveriteľné sci-fi zbrane.

   Wolfenstein II: The New Colossus možno veľmi stručne opísať ako zábavnú a frivolnú strieľačku. Iste, je tu krv, vraždy a hrôzy vojny, ale po niekoľkých hodinách strieľania nacistov sa nedostaví tiesnivý pocit (ako v Battlefield V), ani prebytok adrenalínu a testosterónu (ako v DOOM Eternal). Úvodná misia udáva tón hry – William Blaskowowitz podstúpil zložitú operáciu, ktorá nebola úplne úspešná, takže je nútený bojovať s nepriateľmi a pohybovať sa po úrovni na invalidnom vozíku.

   Je to ešte zábavnejšie (a krvavejšie). Dej sa odohráva najprv v obrovskej lietajúcej pevnosti, potom v rovnako obrovskom suteréne, potom v Kapitole, kde pod sochou Abrahama Lincolna bezohľadní fašisti organizujú ukážkovú popravu… A každá lokalita je celkom otvorená. V tomto smere sa hra Wolfenstein II: The New Colossus môže porovnávať s predchádzajúcimi hrami série, ktoré boli koridorovými strieľačkami.

   Samozrejme, v hre Wolfenstein II: The New Colossus nie je žiadny plnohodnotný otvorený svet – kde sa William Blaskowitz dostane z ponorky? Alebo lietajúca pevnosť. Napriek tomu môžete voľne preskúmavať rozsiahle lokality a môžete sa pustiť aj do ďalších misií, ako je zbieranie zberateľských predmetov a eliminácia oberkomandérov. Otvorenosť je výraznejšia v druhej časti hry, prvá polovica sa blíži ku klasickej koridorovej strieľačke.

   Wolfenstein II: The New Colossus má niekoľko prequelov a pokračovaní, ale tie majú bližšie ku klasickým koridorovým FPS ako Far Cry 5.

   Hra Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

   Hodnotenie: 4.6

   Hra Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

   Stručne:Taktická kooperatívna strieľačka o sadení diplomacie a iných dobrých veciach v Bolívii.

   Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands – kooperatívna taktická strieľačka o „demokratizácii. Hra sa odohráva v Bolívii, ktorá je svetovým centrom výroby a obchodovania s drogami. Na tom je založené celé hospodárstvo štátu. Americká vláda, unavená tokom drog z Bolívie, vyšle do krajiny elitnú jednotku štyroch bojovníkov SWAT, aby vyšetrovali, našli spojenie medzi drogovými kartelmi a vládou, zastavili výrobu látok a oslobodili chudobný ľud od útlaku tejto hroznej vlády.

   Hoci je hra Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands zameraná na klasický taktický boj v skupine štyroch vojakov, z ktorých každý má svoje vlastné znalosti a zručnosti, je možné hrať hrdo aj sám. Umelá inteligencia prevezme kontrolu nad ostatnými postavami. Môžete si vybrať akýkoľvek štýl hry – od stealth až po silnú akciu s výbuchmi a pohybom cez davy drogových dílerov na zemi.

   Hlavnou črtou hry Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands je otvorený svet. Mimochodom, toto je prvá hra v sérii, ktorá má túto možnosť. Vývojári nie nadarmo presunuli dej do Bolívie – táto krajina má nádherné hory, nepreniknuteľnú džungľu a ďalšie zaujímavé prvky krajiny, ktoré je príjemné preskúmať. A keďže mapa je skutočne obrovská, na objavovanie sveta je k dispozícii viac ako 60 vozidiel, od klasických bugín až po motorové člny. Každá lokalita má svoje aktivity – preteky, základne drogových kartelov, malé dediny, ktoré potrebujú vyčistiť, atď.

   Hoci je hra Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands distribuovaná na základe mechanizmu buy-to-play s jednorazovým nákupom, hra má darcovskú. Za skutočné peniaze si môžete kúpiť menu, vybavenie a vozidlá.

   Assassin’s Creed: Origins

   Hodnotenie: 4.5

   Assassin's Creed: Origins

   Stručne:Staroveké egyptské cesty.

   Assassin’s Creed: Origins odpovedá na otázku, ktorú si ešte nikto nepoložil: „Odkiaľ sa vzalo Bratstvo vrahov??“. Dej sa teda odohráva takmer v prehistorických časoch, v helenistickom Egypte, ktorý sa chystá padnúť pod nadvládu Rímskej ríše. Pyramídy sú však už postavené a môžete ich veľkolepým spôsobom zvalcovať.

   Staroveký Egypt. Kráľovná Kleopatra sa snaží získať späť kontrolu nad štátom, netušiac, že o niekoľko rokov ju nadobro stratí. Teraz je však zapojený do občianskej vojny s Ptolemaiom XIII, svojím bratom, ktorý chce tiež vládnuť Egyptu. Cézarovi vojaci sa týčia nad hranicou a nárokujú si kus severoafrickej púšte s niekoľkými oázami a malebnými pyramídami.

   Hlavným hrdinom je Bayek zo Sivy. Kedysi za predchádzajúcich faraónov bol Medžajom, elitným bojovníkom a zvedom. Jednotka však bola rozpustená, jeho „kolegovia“ boli zabití a Bajek bol ponechaný sám na seba. Pomáha mu len jeho manželka a ochočený orol Senu. Mimochodom, tento vták je hlavnou inováciou v hre Assassin’s Creed: Origins.

   Ide o to, že hra Assassin’s Creed: Origins nás zavedie do obdobia, keď ešte nebolo vytvorené Spoločenstvo vrahov, a preto jeho členovia nemali svoje vlastné jedinečné schopnosti. Označovanie nepriateľov a skúmanie území im teda nefungovalo. Senu, orol, funguje ako „vrahovský zrak“, ktorý používa na sledovanie miest, lokalizáciu nepriateľa a hľadanie rôznych zaujímavých vecí. Nepriateľ si vtáka nevšíma. Je to Egypt, v okolí nie je veľa orlov?

   Podobne ako v predchádzajúcich hrách série, aj v Assassin’s Creed: Origins sa objavuje veľké množstvo historických postáv. Ako prví boli menovaní kráľovná Kleopatra, kráľ Ptolemaios XIII a rímsky cisár Gaius Julius Caesar. V epizódnych úlohách môžete dokonca zahliadnuť Bruta (z ktorého sa vykľuje vrah), ako aj niekoľko ďalších postáv z učebnice antických dejín.

   Príbeh hry Assassin’s Creed: Origins bol spracovaný s veľkou starostlivosťou. Vedľajšie misie dostupné v otvorenom svete neponúkajú len zabitie správneho počtu nepriateľov – oboznamujú hráča so špecifikami života v starovekom Egypte vrátane realistického zobrazenia každodenného života a náboženstva. A ak chcete len cestovať po krajine, môžete prepnúť do režimu „Interaktívny sprievodca“, ktorý otvorí celú mapu a vypne nepriateľov.

   ARK: Survival Evolved

   Hodnotenie: 4.4

   ARK: Survival Evolved

   Stručne:Prežitie pre viacerých hráčov vo svete dinosaurov a inej prehistorickej fauny.

   ARK: Survival Evolved – jedna z najneobvyklejších hier na prežitie. Netradičnosť však spočíva v nastavení. Survival – úplne klasicky, musíte zbierať suroviny, vyrábať rôzne užitočné veci, loviť miestne zvieratá, stavať opevnenia a prístrešky, ako aj skrotiť faunu.

   Všetko sa však odohráva v prostredí prehistorickej planéty. Neočakávajte však žiadnu vedeckú dôveryhodnosť. Fauna hry ARK: Survival Evolved zahŕňa tvory z rôznych historických období. Napríklad:

   1. Artropler bol obrovský, silne obrnený a veľmi jedovatý scorpendra. Zástupca raného permu.
   2. Megalodon je obrovský, agresívny a veľmi nebezpečný žralok, ktorý často útočí na rekreačných plavcov. Zástupca obdobia pliocénu.
   3. Argentavis – niečo medzi vtákom a jaštericou. Hrdina sa o hráča veľmi nezaujíma, ale ak sa k nemu priblížite, zaútočí na vás. Scavenger. Príslušník obdobia miocénu.
   4. Quetzalcoatl, obrovský okrídlený jašter, ktorý má veľmi nápadné sfarbenie – nie nepodobné „nudnejším“ pterosaurom. Vyznačujú sa bojazlivým správaním a v prípade problémov utečú z oblasti. Zástupca obdobia neskorej kriedy.
   5. Megatherium, predok súčasného mravcobežníka. Obrovský, silný, ale nie veľmi obratný. Žerie vegetáciu a obrovský hmyz. Zástupca obdobia raného holocénu.
   6. Hra ARK: Survival Evolved má „popy“ tyranosaury, dravce, brontosaury a triceratopsa.

   ARK: Survival Evolved má príbeh! Hra nie je obmedzená na prežitie vo viacerých hráčoch. Hráč musí zistiť, ako je možné, že sa na jednej mape stretli živočíchy a rastliny z rôznych historických období. Je pravda, že čím viac sa postava približuje k tomu, aby na to prišla, tým je to zložitejšie a nepochopiteľnejšie. A potom na scénu vstúpia robotickí dinosauri.

   Séria ARK: Survival Evolved zahŕňa aj niekoľko ďalších hier vrátane sandboxu a battle royale.

   Metro Exodus

   Hodnotenie: 4.3

   Metro Exodus

   Stručne:Cestovanie vlakom naprieč postapokalyptickým Slovenskom.

   Tretia svetová vojna sa odohrala začiatkom roku 2000. Veľmoci si „klasicky“ vymieňali jadrové údery, takže nepriateľské akcie trvali doslova niekoľko dní. Potom svet prakticky zanikol. Prežila len pomerne malá skupina ľudí – pred jadrovými útokmi sa ukryli v podzemí moskovského metra.

   Ale ani jadrová vojna ľudí nič nenaučila. Usadili sa v tajných pobočkách moskovského podzemia a začali rozvíjať svoje ideológie a politický boj medzi stranami. Hlavný hrdina hry Metro Exodus, Artyom, sa dlho snažil zjednotiť preživších, ale po dvoch hrách v sérii sa tejto nevďačnej úlohy vzdal, zobral parný stroj a vydal sa na cestu naprieč postapokalyptickým Slovenskom, aby hľadal miesto, kde môžete zostať v pokoji a budovať nový, priateľský svet.

   Arťom na svojej ceste zničeným Slovenskom navštívi mnoho zaujímavých miest a stretne rovnako zaujímavé postavy:

   1. Volga (niekde pri Saratove).Osada náboženských fanatikov, ktorí uctievajú kráľovskú rybu a bojujú proti všetkým moderným technológiám.
   2. Yamantau.Tajný vládny bunker, ktorého obyvatelia prežili jadrové výbuchy, ale počas desaťročí väznenia stratili zdravý rozum.

   3. Kaspické more.Gang bývalých naftárov, ktorí sa stali otrokármi a teraz prísne kontrolujú všetky okolité oblasti.
   4. Severná kazašská tajga.Pioniersky tábor, ktorého obyvatelia vyrástli, ale naďalej hrajú akúsi zvláštnu hru, ktorá sa stala základom ich ideológie.

   Samozrejme, nie sú to všetky miesta – nechceme „kaziť“ dej. Napriek tomu obraz zničeného Ruska vo filme Metro Exodus zanecháva tiesnivý pocit. Je to, akoby jadrová vojna nezničila ľudstvo, ale ľudskosť v ľuďoch.

   Otvorený svet v hre Metro Exodus je trochu „obmedzený. Takže miesta v kapitolách príbehu sú otvorené na preskúmanie. Ale nemôžete ísť len zo Saratova do Severného Kazachstanu. Najprv musíte splniť príslušnú misiu. Počas prieskumu lokality môžete plniť vedľajšie úlohy, ktoré vám pomôžu ponoriť sa do sveta Metro Exodus.

   Hoci je Metro Exodus treťou hrou v sérii, možno ju hrať aj bez prvých dvoch. Samozrejme, niektoré prvky príbehu zostanú nejasné, ale nie príliš veľa.

   Metal Gear So
  • d V: The Phantom Pain
  • Hodnotenie: 4.2

   Metal Gear So<li></div><p>d V: The Phantom Pain“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/81916666196011-5512.jpg“ height=“427″ title=“Metal Gear So</p><li>d V: The Phantom Pain“><p><b>Stručne:</b>Akcia Stealth počas sovietsko-afganskej vojny v roku 1984. Môžete sa schovať do boxov.</p><p>Metal Gear So</p><li>d V: The Phantom Pain patrí do vzácneho žánru stealth thrillerov v otvorenom svete. Hráč ovláda Solida Snakea, mocného vojaka a špióna, ktorý sa zúčastnil mnohých vojenských konfliktov po celom svete. Až na to, že v jednej z posledných misií sa niečo pokazilo. Snake si teraz musí obnoviť svoju povesť. Okrem toho ho prenasleduje teroristické komando XOF vrátane bytosti s nadprirodzenými schopnosťami.<p>Aby očistil svoje meno – a meno svojej súkromnej vojenskej spoločnosti -, vydáva sa Snake do Afganistanu, kde je vojna so Sovietskym zväzom. Tam sa nachádza aj nová základňa XOF. V procese obnovy svojej reputácie bude Snake čeliť takmer nadprirodzeným bytostiam, geneticky modifikovaným parazitom, umelej inteligencii, mocným mechanizmom, manipulácii s časom a, samozrejme, zložitým politickým intrigám, v ktorých sa z každého dvojitého agenta vykľuje trojitý.</p><p>Prístup k hre je zaujímavý. Hráč v hre Metal Gear So</p><li>d V: The Phantom Pain obsahuje veľkú, ale trochu prázdnu mapu, čo sa dá vysvetliť prostredím – Afganistan predsa nie je husto obývaná krajina, ktorej krajinu tvoria nízke hory striedané púšťami. Napriek tomu je cestovanie po svete dosť zaujímavé. Ďalšie úlohy nájdete takmer v každej osade, na ktorú narazíte – ak nechcete prechádzať skutočne epickým a zmäteným príbehom.<p>Spôsoby plnenia úloh sú tiež úplne na uvážení hráča. Samozrejme, Metal Gear So</p><li>d V: The Phantom Pain je predovšetkým stealth akčná hra, takže misie by ste mali plniť v stealth režime a snažiť sa nenaraziť na nepriateľa alebo ho nepozorovane a skryto zabiť. Ak však chcete bojovať otvorene, nikto vám nebude stáť v ceste.<p>Napriek tomu, že Metal Gear So</p><li>d V: The Phantom Pain je posledná hra zo série MGS, vďaka manipulácii s časom je prequelom všetkých ostatných. Treba poznamenať, že na pochopenie príbehu je vhodné absolvovať aspoň predchádzajúcu časť – Metal Gear So<li>d V: Ground Zeroes.<h3>Destiny 2</h3><p>Hodnotenie: 4.1</p><div style=Destiny 2

   Stručne:MMORPG s akčnými prvkami sci-fi.

   V prvom rade treba poznamenať, že Destiny 2 je online hra pre viacerých hráčov. Tým sa odlišuje od ostatných projektov v rebríčku, ktoré sa zameriavajú na jedného hráča. Z hľadiska hrateľnosti ide o kombináciu RPG a strieľačky z pohľadu prvej osoby.

   Destiny 2 sa odohráva v alternatívnej budúcnosti. Ľudstvo sa najprv vyvinulo a potom padlo pod náporom vonkajšieho nepriateľa. Zostala len jedna úplne bezpečná oblasť – a tú strážia Sentinelovia, nadprirodzené bytosti ovládajúce „mágiu“ zvanú Svetlo. Takúto postavu hráč ovláda.

   Po získaní Strážcu môže hráč prejsť do otvoreného sveta. Je skutočne rozsiahla a zahŕňa rôzne misie. Plnením misií PvE sa hráč bude môcť zoznámiť s príbehom, ktorý je tu naozaj zaujímavý. A v boji s ostatnými hráčmi v režime PvP si môžeš posilniť svojho strážcu a vybaviť ho špičkovou výbavou.

   Zdedený systém hrania rolí z MMORPG Destiny 2. K dispozícii sú napríklad tri triedy strážcov:

   1. Titáni.Klasické tanky, ktoré uprednostňujú boj zblízka. Používajte silné štíty a obrovské kladivá.
   2. Lovci.Trieda pre fanúšikov stealthu. Najrýchlejší a najobratnejší, ovládajúci pištole na diaľku a často útočiaci z úkrytu.

   3. Čarodejníci.Titul Pathos pre kúzelníkov. Ovláda nadprirodzené schopnosti a dokáže napríklad spôsobiť energetický dážď pomocou plošných útokov.

   Napriek tomu vás Destiny 2 ako online projekt motivuje k tomu, aby ste hrali spolu s priateľmi. Napríklad v kooperatívnom režime otvorte ďalšie misie PvE s veľkými bossmi, z ktorých vypadne vzácna korisť. Samozrejme, veľká časť hry je venovaná aj bojom PvP, ktoré majú samostatné súťažné režimy a arény so zaujímavým rozdelením podľa úrovní.

   Destiny 2 je distribuovaná zadarmo, ale je takmer nemožné ju hrať pohodlne bez darov – musíte si kúpiť aspoň season pass. Hlavné DLC s obsahom a postupom v príbehu je tiež potrebné zakúpiť za skutočné peniaze. Tieto prírastky vychádzajú takmer každý rok. Vydanie mapy v čase písania tohto článku (máj 2021) má ďalšie dve veľké DLC – The Witch Queen pre rok 2022 a

  • ghtfall na rok 2023.

   Šialený Max

   Hodnotenie: 4.0

   Šialený Max

   Stručne:Jazda po postapokalyptickej Austrálii a neuveriteľne odvážne jedenie lariev.

   Šialený Max vychádza z udalostí filmu Mad Max: Fury Road, ale je pokračovaním pôvodného filmu. Z ikonických postáv je teda len hlavný hrdina. Koniec koncov, aj nesmrteľný Joe bol vo filme zabitý, takže Max Rockatansky bude musieť bojovať proti úplne novým nepriateľom, ktorí však stále sledujú rovnaké ciele.

   Hlavný hrdina je unavený z celého postapokalyptického sveta a vydáva sa na Tichú planinu, akúsi oázu, takmer „zasľúbenú zem“. Jeho poloha však zostáva záhadou, takže hlavný hrdina musí cestovať naslepo. Počas ďalšej jazdy ho napadnú banditi pod vedením lorda Chlama Ostrusa, hlavného antagonistu hry. Počas boja Max stratí svoje obľúbené auto Black on Black a s ním aj svoje vedomie.

   Keď sa Max spamätá, vydá sa pešo na potulky púšťou. Tam stretne Drotára, šialeného vynálezcu, ktorý chce zostrojiť najvýkonnejší automobil v histórii, Majstrovské dielo. Chýba mu len niekoľko častí vrátane osemvalcového motora. Max sa rozhodne pomôcť plecháčovi – a tak sa začína jeho cesta cez spálenú púšť pri hľadaní súčiastok a komponentov.

   Je potrebné veľa dielov, takže je potrebné aj veľa cestovať. Spálená púšť, hoci zničená, je našťastie celkom dobre obývaná. Prakticky na každom štvorcovom kilometri je nejaká aktivita – niekde musíte zachrániť rukojemníkov, niekde musíte pretekať, vyčistiť tábory banditov a zničiť ich konvoje, zneškodniť míny, zničiť strašiaky a vymazať značky, letieť balónom a jesť červy, cenný zdroj bielkovín a vlhkosti.

   Príbeh je viac ako otvorený svet. Toto je Mad Max, takže takmer všetky misie hlavnej kampane sú preteky o prežitie. Našťastie môžete svoje auto vybaviť rôznymi druhmi zbraní na ničenie nepriateľov, od hrotov na kolesách a karosérii až po plameňomety a harpúny. Príbehová kampaň je naozaj zaujímavá, s niekoľkými dramatickými momentmi a nezvyčajnými postavami. Mnohé úlohy v otvorenom svete sú naopak monotónne. Ale Mad Max vyšiel v roku 2015, takže hre by sa dali odpustiť misie typu „vymaž 10 graffiti tagov, aby si znížil vplyv gangov v tomto regióne“.

   The Elder Scrolls V: Skyrim

   Hodnotenie: 4.0

   The Elder Scrolls V: Skyrim

   Stručne:RPG v rozsiahlom svete fantázie.

   The Elder Scrolls V: Skyrim je najväčšie RPG zo série Ancient Scrolls. Jeho rozsah nie je obmedzený veľkosťou mapy, ktorá je k dispozícii na výskum. „Skyrim ponúka neuveriteľnú slobodu v stávkovaní a konaní – už od prvej misie môžete opustiť príbehové úlohy a ísť sa prejsť po lokalitách, plniť všetky vedľajšie úlohy a zúčastňovať sa na miniaktívach. Rozsah je v podstate daný tým, že nenáročný prechod hrou The Elder Scrolls V: Skyrim „za platinu“ zaberie približne 500 hodín reálneho času.

   Príbeh hry The Elder Scrolls V: Skyrim sa odohráva v provincii Skyrim, ktorú zachvátila občianska vojna. Vypukne konflikt medzi dvoma stranami – „usporiadanou“ až byrokratickou ríšou a slobodomyseľnými severskými kmeňmi. Hlavný hrdina sa môže pridať na ktorúkoľvek stranu. Hra sa začína tým, že hlavného hrdinu odvezú na popravu. Nemôžete ho však zabiť – v rozhodujúcom okamihu vtrhne do pevnosti drak Alduin. V zmätku po útoku hlavný hrdina utečie – a tu sa začínajú jeho dobrodružstvá v Skyrime. Ukazuje sa tiež, že hlavný hrdina je Dragonborn a len on môže zachrániť provinciu pred mocnými okrídlenými jaštermi.

   Z herného hľadiska je The Elder Scrolls V: Skyrim klasické RPG so slobodou hrania. Hrdina sa môže stať nebezpečným bojovníkom, mocným čarodejníkom, skúseným zlodejom, sladkohlavým bardom alebo čímkoľvek iným. Okrem Impéria a Nordov je k dispozícii osem rôznych cechov, z ktorých každý otvára nové schopnosti (ale zároveň uzatvára vetvu pre jedného z „konkurentov“).

   Aj hra The Elder Scrolls V: Skyrim má pred sebou veľa aktivít. Môžete ťažiť rudu alebo kovať meče, loviť ryby alebo pestovať zeleninu, variť jedlo a vyrábať elixíry, zaklínať rôzne predmety, stať sa upírom alebo si postaviť dom a žiť v ňom v pokoji a tichu.

   Hoci hra The Elder Scrolls V: Skyrim vyšla v roku 2011, stále pôsobí príjemným dojmom. Najmä preto, že existuje niekoľko reedícií, ktoré vylepšujú grafiku, ako aj neuveriteľné množstvo vlastných úprav.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: