11 najlepších notebookov do 50 000 Euro

Chcem mať nielen notebook, ale aj dobrý pracovný nástroj? V tomto prípade musíte zvážiť veľmi drahý nákup. Žiadne búšenie srdca. Teraz si môžete kúpiť celkom výkonný prenosný počítač bez toho, aby ste minuli viac ako 50 tisíc a budete si môcť kúpiť veľa vecí naraz. Roubles. Toto sú zariadenia, o ktorých budeme hovoriť v tejto recenzii. Zoradené na základe technických špecifikácií notebookov onlars/.

Najlepšie čínske notebooky do 50 000 Euro

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie ultrabooky do 50 000 Euro1ASUS ZenBook 13 UX331UA35 500€
2DELL LATITUDE 729058 990€
3Xiaomi Mi Notebook Air 12.5″34 400€
Najlepšie herné notebooky do 50 000 Euro1ASUS TUF Gaming FX50544 490€
2Acer Nitro 5 (AN515-52)48 890€
3DELL G5 15 558749 400€
Najlepšie notebooky do 50 000 Euro pre domácnosť a kanceláriu1Lenovo Ideapad 530s 14 Intel36 990€
2DELL INSPIRON 537031 990€
3ASUS VivoBook S15 S53045 877€
4HP ProBook 430 G529 990€
5Acer ASPIRE 3 (A315-51)20 590€

Najlepšie ultrabooky do 50 000

ASUS ZenBook 13 UX331UA

Hodnotenie: 4.9

ASUS ZenBook 13 UX331UA

Ako ste už pochopili, tento model má 13-palcový displej. Pri jeho konštrukcii bola použitá technológia IPS, takže nie sú žiadne problémy s pozorovacími uhlami. Do notebooku sa zmestí veľká skupina – každý divák uvidí identický obrázok. Rozlíšenie LCD panela zvolené spoločnosťou ASUS je 1920×1080 pixelov. Ide o primeraný parameter, ktorý príliš nezaťažuje hardvér.

Za spracovanie obrazu je tu zodpovedná grafika Intel UHD Graphics 620. Žiadna možnosť grafickej karty, dokonca ani úprava 70k. Euro. To preto, že tu nie je miesto pre grafickú kartu – ASUS ZenBook 13 je hrubý len 13,9 mm. Z nejakého dôvodu sa často nazýva ultrabook.

Pokiaľ ide o procesor, je k dispozícii v rôznych príchutiach. Drahšie modely majú veľmi výkonný čip Intel Core i5. Ak však nemáte v úmysle minúť viac ako 40-50 tisíc dolárov, mali by ste si kúpiť kartu microSD. Ak z neho chcete vyťažiť čo najviac, budete si musieť vystačiť s písmenom „T“. Napriek tomu však väčšinu úloh zvláda bez problémov. Problémy môžu nastať len pri úprave videa. Chápete však, že za tieto peniaze nenájdete notebook, ktorý by zvládal také zložité úlohy?

Batéria s kapacitou 50 Wh poskytuje výdrž prenosného počítača s hmotnosťou 1,12 kg. Kým v minulosti bolo potrebné notebooky s touto batériou po niekoľkých hodinách pripojiť k elektrickej sieti, teraz môžete bez problémov počítať s dvoj- až trojnásobkom tohto času. Výrobca všeobecne uvádza 14 hodín prevádzky, ale táto hodnota bola dosiahnutá v laboratórnych podmienkach, keď bolo zaťaženie procesora a ostatných komponentov veľmi minimálne.

Nainštalovaný operačný systém je Windows 10 Home. Je pravda, že sotva stačí štyri gigabajty pamäte RAM, ktoré sa tu nachádzajú. Výrobca našťastie nezakázal zvýšiť túto kapacitu dokúpením ďalšieho slotu. Maximálne 16 GB. Prax ukazuje, že môžete bezpečne žiť s polovičnou hlasitosťou. Pokiaľ ide o trvalú pamäť, je v nej zabudovaných 128 GB. Ako je ľahké uhádnuť, ide o disk SSD, pretože pevný disk by sa sem jednoducho nezmestil.

Moderný notebook musí mať veľa rozhraní vrátane bezdrôtového. Bluetooth 4 je tu zahrnutý.2 a Wi-Fi 802.11ac. Ak hovoríme o konektoroch, kupujúci bude mať k dispozícii USB 3.0, USB 3.1 kombinovaný konektor Type-C, HDMI a audio. Stručne povedané, je to veľmi bohatá súprava. Dokonca je tu aj slot na kartu microSD, ktorý už nejaký čas chýba vo väčšine ultrabookov!

Výhody

 • Dodáva sa s operačným systémom Windows 10;
 • Nie je obzvlášť veľká veľkosťou ani hmotnosťou;
 • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
 • Slušná výdrž batérie;
 • Slot na pamäťovú kartu je prítomný;
 • Veľký počet vysokorýchlostných konektorov;
 • Pekný displej IPS.

Nevýhody

 • Nedostatok pamäte RAM a RAM;
 • Stredne výkonný procesor;
 • Označené puzdro;
 • SSD je pripojený cez M.2 Nie všetky úpravy.

DELL LATITUDE 7290

Hodnotenie: 4.8

DELL LATITUDE 7290

Ďalší ultrabook s niekoľkými úpravami. Podobne ako v prípade vyššie uvedeného modelu, ak si chcete kúpiť počítač s maximálnym možným hardvérom, budete musieť minúť veľa peňazí. Ak máte k dispozícii len 50 tisíc… Ak máte prenosný počítač, ktorý váži menej ako 1,12 kg, mali by ste sa poobzerať po cenovo najvýhodnejšom modeli. Napodiv obsahuje pekný procesor Intel Core i5 8250U. Aj tento model má 8 GB pamäte RAM. Myslíte si, že s takouto kapacitou nebudete musieť trpieť slabým výkonom pri multitaskingu?.

DELL LATITUDE 7290 nemožno nazvať ultrabookom, pretože hrúbka tohto zariadenia je 16,5 mm. To však nebránilo americkému výrobcovi odmietnuť pevný disk. Namiesto toho má 256 GB disk SSD. Zaručuje rýchle spustenie operačného systému a všetkých aplikácií. Kapacitu pamäte je možné nejakým spôsobom zvýšiť vložením karty microSD. Je však oveľa jednoduchšie ukladať všetky druhy multimediálnych súborov na externý pevný disk pripojením cez jednu z dvoch zásuviek USB 3.1, ktorý sa môže pochváliť vynikajúcou prenosovou rýchlosťou.

Na zariadení sú prítomné aj zásuvky HDMI a DisplayPort (druhá z nich je USB typu C). Len v prípade, že 12,5-palcový displej s rozlíšením 1366×768 pixelov nie je dostatočne úchvatný na to, aby vás bavil. Samozrejme, nezabudlo sa ani na kombinovaný audio konektor, ktorý sa pripája k náhlavnej súprave.

DELL LATITUDE 7290 obsahuje tri M.2. Prvý je pripojený k jednotke SSD, to už viete. Ostatné dve sa však používajú najmä na pripojenie sieťovej karty. Ak ich používate, môžete sa pripojiť k rýchlejšiemu štandardu Wi-Fi.

Základná doska notebooku obsahuje štvorjadrový procesor Intel Core i5 8250U. Jeho taktovacia frekvencia je až 1600 MHz. Notebook váži približne 1,19 kg. Na veľmi veľký notebook v kovovom puzdre to nie je zlé.

Hlavnou nevýhodou úpravy DELL LATITUDE 7290, ktorá sa predáva za 40-50 tis. Hlavnou výhodou notebooku LATITUDE 7290 je nainštalovaný operačný systém. Je tu zadarmo

 • nux. Nie každý kupujúci bude súhlasiť s trvalým používaním tohto operačného systému. Nič vám však nebráni v tom, aby ste si systém Windows nainštalovali sami.

  Výhody

  • Dobré množstvo pamäte RAM;
  • Dobrý disk SSD je zabudovaný;
  • Používa sa dobrý procesor;
  • Niekoľko slotov M.2;
  • Je tu slot na pamäťovú kartu;
  • Veľký počet konektorov;
  • Nie zlá životnosť batérie.

  Nevýhody

  • Funkcie zabezpečuje operačný systém
  • nux;
  • Displej má ďaleko od dokonalosti;
  • Veľa sa zahrieva.

  Xiaomi Mi Notebook Air 12.5″

  Hodnotenie: 4.7

  XIAOMI MI NOTEBOOK AIR 12,5″

  V našej krajine žije obrovské množstvo fanúšikov produktov Xiaomi. Títo ľudia sú ochotní kupovať všetko, čo by spoločnosť nevyrobila, až po toaletný papier a zubné kefky. Niekedy však musíte byť pripravení na to, že zakúpená vec nebude vyhovovať všetkým parametrom. Xiaomi Mi Notebook Air napríklad prekvapivo nemá rozloženie klávesnice v ruštine. Samozrejme, v dnešnej realite sa tento problém dá vyriešiť, ale vyžaduje si to čas a peniaze. Musíte tiež preinštalovať operačný systém, inak sa vám nezobrazí ponuka v Slovenskom jazyku.

  Napriek tomu, že notebook Xiaomi nemá najnižšiu cenu, má priemerný počítačový hardvér. Napríklad tu použitý procesor je dvojjadrový Intel Core M3. Ako poviete operačnému systému Windows 10, aby bežal bez problémov s takýmto čipom vnútri?? Kapacita pamäte RAM 4 GB je tiež vážnym obmedzením. Nemáte grafickú kartu, takže na hranie hier môžete zabudnúť. Nechcete ich spúšťať na grafickom procesore Intel HD Graphics 515?

  Hlavnou výhodou Xiaomi Mi Notebook Air sú jeho malé rozmery a hmotnosť. Tento notebook sa dá ľahko vziať do práce, pretože váha pod ním neukáže viac ako 1,07 kg. V tomto prípade sú mnohí kupujúci viac ako dosť príležitostí displej, ktorého uhlopriečka je 12,5 palca a rozlíšenie – 1920×1080 pixelov. Dôležitejšie je, že obraz je dobre viditeľný z akéhokoľvek uhla. Túto obrazovku môžete používať na sledovanie filmov, pretože notebook má aj celkom dobrý zvuk.

  Tento model sa najčastejšie používa na surfovanie na internete. Na tento účel má zabudovaný modem, ktorý podporuje vysokorýchlostný štandard Wi-Fi 802.11ac. Vychutnajte si videohovory s náhlavnou súpravou cez audio jack alebo Bluetooth 4.1. Samozrejme, produkt má svoj vlastný mikrofón, ale jeho práca – zďaleka nie je ideálna. Ak budeme pokračovať v rozprávaní o zásuvkách, nemožno nespomenúť porty USB 3.0 typu A a USB 3.0 Typ C. Ak chcete zobraziť obraz na televízore, hodí sa vám rozhranie HDMI.

  Výhody

  • Žiadny hluk;
  • Skvelá výstava;
  • Údaje sú uložené na jednotke SSD;
  • Podporuje Wi-Fi 802.11ac;
  • Slušný počet konektorov;
  • Dlhá životnosť batérie;
  • Nie veľká veľkosť alebo hmotnosť.

  Nevýhody

  • Klávesnica nemá rozloženie v Slovenskom jazyku;
  • Musíte preinštalovať operačný systém;
  • Veľmi málo pamäte RAM;
  • Slabý procesor;
  • Takmer nemožné zmeniť konfiguráciu.

  Najlepšie herné notebooky do 50 000 Euro

  ASUS TUF Gaming FX505

  Hodnotenie: 4.9

  ACER NITRO 5 (AN515-52)

  Náš rebríček sa nezaobišiel bez niekoľkých herných notebookov. Sú pomerne veľké, takže sa zvyčajne nepoužívajú na vonkajšie použitie. Takéto notebooky však majú výkonný hardvér, vďaka ktorému spúšťajú nielen náročné programy, ale aj hry. Nemali by sme však zabúdať, že náš strop je 50 tisíc Euro. Euro. Zistime, aké varianty ASUS TUF Gaming FX505 sa predávajú za túto cenu.

  Tento notebook je k dispozícii v dvoch farebných variantoch. Jeho dizajn nie je obzvlášť agresívny. Ale stále môžete pochopiť, že toto zariadenie je určené pre fanúšikov hier, najmä vyznačené v iných farebných klávesoch WASD. Obraz sa zobrazuje na 15,6-palcovom F-displeji

   HD. Na obrazovke bola použitá technológia IPS, takže sa na ňu môžete pozerať z akéhokoľvek uhla. Väčšinu akcií na displeji má na starosti procesor AMD Ryzen 5 3550H. Ide o štvorjadrový čip s taktom až 2100 MHz. V hrách sa však aktivuje grafická karta. Je vybavený grafickou kartou GeForce GTX 1050 alebo GeForce GTX 1650. Produkt NVIDIA má 4 GB videopamäte a jeho výkon je dostatočný na to, aby z väčšiny moderných hier vytlačil 50-60 FPS.

   Samozrejme, bez pamäte RAM sa nezaobídete. Sú pre ňu k dispozícii dva otvory. Lacná možnosť notebooku ponúka 8 GB. V budúcnosti bude k dispozícii viac pamäte. Pokiaľ ide o trvalú pamäť, používa pevný disk s kapacitou 1000 GB. Ako inak, keď dnešné hry môžu vážiť až 100-150 GB?

   Inak notebook zanecháva len pozitívne dojmy. Má bohatú sadu káblových rozhraní, medzi ktorými nájdete aj niekoľko USB 3.1 a o jeden vysokorýchlostný slot menej. Prístup na internet pomocou portu LAN alebo štandardnej siete Wi-Fi 802.11ac. Jediné, čo môžete kritizovať, je výdrž batérie. V herných notebookoch však nikdy nie je dlhá, bez ohľadu na to, aká batéria je v nich zabudovaná. Grafická karta a procesor žerú energiu s obrovským apetítom.

   Výhody

   • Široká škála konektorov;
   • Podporované je vysokorýchlostné Wi-Fi;
   • Gigabitová sieťová karta je zabudovaná;
   • K dispozícii je grafická karta;
   • Používa sa veľmi výkonný procesor;
   • Skvelý displej IPS;
   • Dostatočné množstvo pamäte RAM.

   Nevýhody

   • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
   • Váži 2,2 kg;
   • Namiesto disku SSD má pevný disk;
   • Dodáva sa prakticky bez operačného systému.

   Acer Nitro 5 (AN515-52)

   Hodnotenie: 4.8

   ACER NITRO 5 (AN515-52)

   Tento notebook existuje v rôznych modifikáciách. Častejšie sa však predávajú za 80 tisíc. Euro a ešte drahšie. Čo očakávate? Plnohodnotný herný notebook je drahý. Existuje však aj cenovo dostupnejšia verzia, ktorá stojí približne 50-55 tisíc eur. Euro. Je založený na štvorjadrovom čipe Intel Core i5 s taktom 2300 MHz. Je zaujímavé, že úspora peňazí nedonútila výrobcu upustiť od systému Windows 10 Home v prospech bezplatného operačného systému alebo žiadneho operačného systému.

   Pod notebookom sa skrýva 8 GB pamäte DDR4 RAM. Dva sloty RAM vám umožnia v budúcnosti výrazne zvýšiť jej kapacitu, ale musíte za to minúť veľa peňazí. Zariadenie je vybavené aj 256GB diskom SSD. Je pripojený k rozhraniu SATA, takže nepočítajte so žiadnymi rekordnými rýchlosťami. Operačný systém sa však spustí za 10 sekúnd a to je všetko, čo väčšina ľudí potrebuje.

   Nemôžem si pomôcť, ale všimnite si veľkosť tohto notebooku. Na hornom veku je miesto pre 15,6-palcový displej. Používa technológiu IPS, takže jej pozorovacie uhly nie sú chybou. Rozlíšenie 1920×1080 pixelov je stále relevantné pre mnohých používateľov, čo je presne to, čo má tu namontovaná obrazovka. Cez HDMI môžete obraz zobraziť na niektorom televízore s rozlíšením 4K, ale sotva grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti dokáže hrať hry v tomto rozlíšení. Jeho videopamäť má kapacitu 4 GB a pri používaní notebooku bez prenášania obrázkov do externého prostredia to stačí.

   Rovnako ako ten, ktorý som preskúmal vyššie, ASUS TUF Gaming FX505 má veľké množstvo všetkých druhov rozhraní. Zabudovaná gigabitová sieťová karta, ktorá komunikuje so smerovačom prostredníctvom portu LAN. Ak je káblové pripojenie neprijateľné, na pomoc prichádza podpora Wi-Fi 802.11ac. Externé pevné disky, tlačiarne a ďalšie zariadenia sa pripájajú cez dvojicu portov USB 2.0.0, jeden USB 3.0 a jeden USB 3.1 typ C. Je tu priestor pre plnohodnotnú čítačku kariet, ktorá dokáže zobrať na palubu disk SD.

   Napriek svojej hmotnosti 2,7 kg má počítač skromnú batériu. Výdrž batérie však nie je silnou stránkou väčšiny dnes dostupných herných notebookov.

   Výhody

   • Veľký počet konektorov;
   • K dispozícii je čítačka kariet;
   • Podporované je vysokorýchlostné internetové pripojenie;
   • Používa sa disk SSD;
   • Je prítomná grafická karta;
   • Dobrý displej IPS;
   • Dostatočné množstvo pamäte RAM;
   • Je nainštalovaný operačný systém Windows 10;
   • Zabudovaný veľmi výkonný procesor.

   Nevýhody

   • Krátka výdrž batérie;
   • Kapacita úložiska je len 256 GB;
   • Obrovská veľkosť a hmotnosť;
   • Nepohodlné umiestnenie konektora pre slúchadlá.

   DELL G5 15 5587

   Hodnotenie: 4.7

   DELL G5 15 5587

   Z vonkajšieho pohľadu sa tento notebook príliš nelíši od priemerného herného notebooku. Len podľa pôsobivej hrúbky je jasné, že sa v ňom skrýva slušná súprava určená na spúšťanie hier. Napríklad predaj za 55 tis. Úprava má grafickú kartu GeForce GTX 1050. Jeho výkonová rezerva je viac než dostatočná na to, aby udržala krok s vysokou snímkovou frekvenciou moderných hier. Najmä ak nebudete zobrazovať snímky na externom monitore, ale využijete zabudovaný 15,6-palcový displej s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov. Mimochodom, obrazovka bola vytvorená technológiou IPS, takže majiteľ notebooku si bude môcť vychutnať maximálne pozorovacie uhly.

   Diskrétny videoadaptér so štyrmi gigabajtmi pamäte dokáže sám o sebe poskytnúť dobrý obraz. Napriek tomu sa nezaobíde bez výkonného procesora. Poháňaný štvorjadrovým čipom Intel Core i5 8300H s taktom 2300 MHz. Očakávané riešenie so stredným rozpočtom. Zariadenie má tiež 8 GB pamäte DDR4 RAM. Výrobca tvrdí, že majiteľ notebooku môže v budúcnosti upgradovať až na 32 GB pamäte RAM.

   Tento model váži 2,61 kg. Je ľahké uhádnuť, že vo vnútri počítača sa nachádza pevný disk. Možnosť uloženia až 1 TB dát. Okrem toho je notebook vybavený 8GB SSD. Ukladá najčastejšie používané súbory operačného systému.

   Súčasťou sú bezdrôtové moduly Bluetooth 4.2 a Wi-Fi 802.11ac. Fanúšikovia elektronických športov využijú gigabitovú sieťovú kartu, ktorá komunikuje so smerovačom cez port LAN. Po stranách notebooku sa nachádzajú aj tri konektory USB 3.1, jeden HDMI, jeden Thunderbolt a bežný audio konektor. Má čítačku kariet, ktorá prijíma pamäťové karty SD.

   Pri kúpe herného notebooku nemusíte myslieť na výdrž batérie. Tu je to 4 hodiny. Žiadny zázrak.

   Výhody

   • Dostatok pamäte RAM a trvalej pamäte;
   • Je v ňom zabudovaný pomerne výkonný procesor;
   • Vynikajúci LCD displej;
   • Je prítomná grafická karta;
   • Veľký počet konektorov;
   • Notebook je doplnený čítačkou kariet;
   • Podporuje štandard Wi-Fi 802.11ac.

   Nevýhody

   • Krátka výdrž batérie;
   • Obrovská veľkosť a hmotnosť;
   • Operačný systém je nainštalovaný
   • nux;
   • Chcel by som priestranný disk SSD.

   Najlepšie notebooky do 50 000 Euro pre domácnosť a kanceláriu

   Lenovo Ideapad 530s 14 Intel

   Hodnotenie: 4.9

   LENOVO IDEAPAD 530S 14 INTEL

   Tento notebook vyzerá skvele v práci aj doma. Ľahko sa dá použiť na výučbu počítačovej gramotnosti vášho dieťaťa. A len hráči sa od takéhoto zariadenia určite odvrátia. Dôvod je jednoduchý: neexistuje žiadna grafická karta.

   Ako môžete ľahko uhádnuť, zariadenie má 14-palcový displej. Aj najlacnejšia verzia má rozlíšenie F

    HD, ktorý nie je ničím iným ako veľkolepým. Obrazovka má tiež štruktúru IPS, ktorá poskytuje maximálne pozorovacie uhly.

    Procesor sa v jednotlivých modifikáciách notebooku líši. Ak ste si našetrili len 50 tisíc. Euro, budete sa musieť spoľahnúť len na procesor Intel Core i3 8130U. Ide o dvojjadrové riešenie, ktoré pravdepodobne nezvládne úpravu videa a iné náročné úlohy. Ak však notebook používate na spúšťanie najrôznejších kancelárskych aplikácií a grafických editorov, nebudete mať žiadne problémy. Najmä ak neskôr zvýšite množstvo pamäte RAM, ktorá je predvolene len 4 GB.

    Windows 10 Home poskytuje výkon notebooku. To je dobrá správa pre tých, ktorí nevedia, ako nainštalovať operačný systém. Notebook umožňuje jednoduchý prístup na internet pomocou siete Wi-Fi 802.11ac. Vychutnajte si zvuk zo zabudovaných reproduktorov pri sledovaní videí. Ak chcete vyššiu kvalitu, k dispozícii je pripojenie slúchadiel Bluetooth 4.1 alebo bežný audio konektor. Na koncoch počítača sa nachádzajú aj početné porty USB, ktoré podporujú vysokorýchlostný prenos dát, a výstup HDMI. Je tu aj miesto na inštaláciu pamäťovej karty formátu SD.

    Výrazným prvkom notebooku Lenovo Ideapad 530s 14 je prítomnosť snímača odtlačkov prstov. Nemusíte sa obávať, že by ste notebook nechali v kancelárii. Žiadna opatrovateľka sa nedostane k vašim osobným údajom, aj keby bola jedinečným hackerom schopným ľahko uhádnuť heslá.

    Tento model je napájaný 45Wh batériou. Táto batéria vydrží 6-8 hodín prevádzky. Presný údaj závisí od režimu používania a programov, ktoré na počítači používate.

    Výhody

    • Je nainštalovaný operačný systém Windows 10;
    • Používa sa pevný disk;
    • Vynikajúci displej IPS;
    • Podporovaný je štandard Wi-Fi 802.11ac;
    • Vysokorýchlostných konektorov je dostatok;
    • K dispozícii je čítačka kariet;
    • Slušná výdrž batérie;
    • Snímač odtlačkov prstov je prítomný;
    • Pohodlná klávesnica s dvoma úrovňami podsvietenia.

    Nevýhody

    • Nepoužíva sa obzvlášť výkonný procesor;
    • Niekoľko RAM;
    • Chcel by som väčší SSD;
    • Hmotnosť notebooku dosahuje 1,49 kg.

    DELL INSPIRON 5370

    Hodnotenie: 4.8

    DELL INSPIRON 5370

    Zriedkavý prípad, keď môže mať notebook ružovú farbu. K dispozícii sú však aj iné farebné varianty, takže notebook zaujme ženy aj mužov. Na rozdiel od vyššie uvedených počítačov je tento model k dispozícii vo veľmi obmedzenom počte verzií. V každom prípade za notebook neutratíte viac ako 50 tisíc. Euro. Za tieto peniaze dostanete zariadenie, ktoré zobrazuje obraz na 13,3-palcovej obrazovke s rozlíšením 1920×1080 pixelov. A čo je dôležitejšie, je dobre viditeľný z akéhokoľvek uhla.

    Tento notebook je založený na štvorjadrovom procesore Intel Core i5 8250U. Je to riešenie strednej triedy s taktom 1600 MHz. Čip je doplnený 4 GB pamäte DDR4 RAM. V budúcnosti odporúčame zakúpiť ďalšiu dosku s rovnakou kapacitou, ktorá výrazne zlepší výkon tu nainštalovaného operačného systému Windows 10 a všetkých aplikácií.

    DELL INSPIRON 5370 je určený najmä na kancelárske použitie. Aspoň 256GB disk SSD to naznačuje. V skutočnosti však notebook osloví aj mladého hráča. Ide o to, že minimálne jedna z jeho modifikácií má grafickú kartu AMD Radeon 530 s niekoľkými gigabajtmi video pamäte. V moderných projektoch sa však nemôžete spoliehať na maximálne grafické nastavenia.

    Malý slot na samotnom notebooku pre pamäťové karty microSD. Notebook sa môže pochváliť aj dvojicou vysokorýchlostných konektorov USB 3.1. K dispozícii je aj port USB typu C, ktorý je čoraz obľúbenejší. Prenos obrazu na monitor alebo televízor sa uskutočňuje prostredníctvom tradičného rozhrania HDMI.

    Takýto notebook sa nezaobíde bez podpory siete Wi-Fi 802 802.11ac. Obsahuje aj modul Bluetooth 4.2, vďaka čomu si môžete vychutnať hudbu v bezdrôtových slúchadlách. V ostatných ohľadoch notebook nedokáže pripraveného kupujúceho ohromiť. Musí byť naozaj ťažký. Aj bez pevného disku váži notebook 1,4 kg. Sťažnosti možno vzniesť na lítium-iónovú batériu, ktorej plné nabitie vôbec nie je rekordné. Môže za to grafická karta, ktorá je pravdepodobne najžravejším prvkom dizajnu.

    Výhody

    • Je nainštalovaný operačný systém Windows 10;
    • Používa disk SSD;
    • Dobrý displej IPS;
    • Súčasťou balenia je aj grafická karta;
    • Podporované siete Wi-Fi 802.11ac;
    • Množstvo vysokorýchlostných konektorov;
    • Má čítačku kariet.

    Nevýhody

    • Nie je v ňom zabudovaný mimoriadne výkonný procesor;
    • Malá pamäť RAM;
    • Škoda len, že nemá väčší pevný disk;
    • Hmotnosť nebude vyhovovať každému;
    • Nie príliš dlhá životnosť batérie.

    ASUS VivoBook S15 S530

    Hodnotenie: 4.7

    ASUS VivoBook S15 S530

    Ďalší notebook dostupný vo viacerých farbách. Výrobca ponúka aj množstvo konfigurácií. Bohužiaľ, mnohé z nich stoja až 68 tisíc dolárov za notebook. Alebo ešte viac. Ak má vaša banková karta približne 57k. S530FN-BQ370T si môžete kúpiť. Je možné, že v blízkej budúcnosti bude stáť ešte menej, preto sme tento notebook zaradili do nášho výberu.

    Variant, ktorý sme preskúmali, je založený na štvorjadrovom procesore Intel Core i5 8265U. Ide o relatívne dobré stredne rozpočtové riešenie s taktom 1600 MHz. Pomáha mu 8 GB pamäte LPDDR4 RAM. A na ukladanie dát je tu 256GB SSD disk. To by malo stačiť na všetky kancelárske aplikácie a dokumenty. Mediálne súbory by mali byť uložené na externom pevnom disku pomocou konektora USB 3.1.

    Teoreticky možno notebook používať na spúšťanie hier. V moderných projektoch však nemôžete očakávať seriózne výsledky, pretože grafická karta vo vnútri nie je najnovšia. NVIDIA GeForce MX150 s dvoma gigabajtmi video pamäte. Obrázok je zobrazený na obrovskom 15,6-palcovom displeji vytvorenom technológiou IPS. Rozlíšenie je 1920×1080 pixelov, čo v drvivej väčšine prípadov postačuje. Ak chcete zobraziť obraz na televízore, je čas na zásuvku HDMI.

    Keď už hovoríme o konektoroch, nemôžeme si pomôcť, ale určité sťažnosti. Dôvodom je, že existujú len dve vysokorýchlostné rozhrania. Zvyšné dva porty USB zodpovedajú špecifikácii 2.0. Má aj obvyklý 3,5 mm audio konektor a čítačku kariet microSD. Bezdrôtové pripojenie je obmedzené na štandardy Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. Žiadny slot na kartu SIM. A kto by takýto notebook používal kdekoľvek v parku?? Je naozaj veľký a váži úctyhodných 1,8 kg.

    Pokiaľ ide o batériu, jej kapacita sa mierne zvýšila. Ale ani táto batéria nezabezpečí mimoriadne dlhú výdrž. Opäť za to môže grafická karta a čipová súprava, ktorá nie je príliš energeticky efektívna.

    Výhody

    • Dodáva sa so systémom Windows 10 Home;
    • Má čítačku kariet;
    • Veľmi veľký počet konektorov;
    • Používa sa disk SSD;
    • Podporované pripojenie Wi-Fi 802.11ac;
    • Slušné množstvo pamäte RAM;
    • Pekný LCD displej;
    • K dispozícii je grafická karta.

    Nevýhody

    • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
    • Nie všetky porty USB sú vysokorýchlostné;
    • Chcelo by to viac trvalej pamäte;
    • Výkon procesora nebude vyhovovať každému;
    • Veľká veľkosť a hmotnosť.

    HP ProBook 430 G5

    Hodnotenie: 4.6

    HP PROBOOK 430 G5

    Do prenosného počítača potrebujete ukladať veľké množstvo údajov všetkého druhu? V tomto prípade by ste mali hľadať model, ktorý má aspoň 500 GB trvalej pamäte. Napríklad juniorská verzia počítača HP ProBook 430 G5. Má pevný disk s uvedenou kapacitou. Systém Windows 10, ktorý je tu nainštalovaný, sa samozrejme nespustí hneď. Ak je to kritické, odporúča sa v budúcnosti vymeniť pevný disk za SSD disk.

    Z hľadiska ďalšieho hardvéru nie je notebook ničím výnimočný. Má zabudovaný bežný procesor strednej triedy Intel Core i5 8250U s taktom maximálne 1600 MHz. Adobe Photoshop vám bude stačiť, ale na úpravu videa radšej zabudnite. Nemali by ste sem inštalovať žiadne hry, pretože tu nie je grafická karta, za spracovanie grafiky je zodpovedná iba Intel UHD Graphics 620. Jeho kapacita je viac ako dostatočná na vykreslenie rozhrania systému a aplikácií na obrazovke s rozlíšením 1920×1080 pixelov, ale nie viac. Mimochodom, nezabudnite venovať pozornosť špecifikáciám displeja! Skutočnosť, že existujú modifikácie s nižším rozlíšením obrazovky, o ktoré pravdepodobne nebudete mať záujem.

    Výrobca tohto notebooku sa rozhodol ušetriť na pamäti RAM. Je nainštalovaný iba 4 GB. Je pekné, že dva sloty umožňujú pridať druhý SSD bez toho, aby ste sa museli zbaviť prvého. Pokiaľ ide o konektory, americká spoločnosť na nich nešetrila. Na bočných stranách notebooku si môžete všimnúť niekoľko portov USB s modrými „záložkami“, ako aj ešte rýchlejší USB 3.1 typ C. Súčasťou je aj výstup HDMI a port LAN využívaný gigabitovou sieťovou kartou. Zoznam bezdrôtových rozhraní je obmedzený na Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2.

    Azda najväčšou výhodou tohto modelu je vysokokapacitná batéria. Výrobca tvrdí, že na plné nabitie vydrží batéria fungovať 17 hodín. Skutočný výsledok bude výrazne nižší, ale mnohé iné notebooky sú v tomto ohľade ešte horšie.

    Výhody

    • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
    • K dispozícii sú vysokorýchlostné konektory;
    • Dlhá životnosť batérie;
    • Podporuje Wi-Fi 802.11ac;
    • Je prítomná čítačka kariet;
    • Slušné množstvo trvalej pamäte;
    • Dobrý LCD displej;
    • Je nainštalovaný operačný systém Windows 10.

    Nevýhody

    • Váži 1,49 kg;
    • Chcel by som SSD disk;
    • Malá pamäť RAM;
    • Procesor nie je veľmi výkonný.

    Acer ASPIRE 3 (A315-51)

    Hodnotenie: 4.5

    Acer ASPIRE 3 (A315-51)

    Tento notebook je k dispozícii v dvoch farbách: čiernej a modrej. Výrobca tiež vytvoril pomerne veľký počet modifikácií, ktoré sa navzájom líšia procesorom, množstvom pamäte a pamäte RAM, displejom, operačným systémom a niekoľkými ďalšími komponentmi. Ale zatiaľ čo vyššie uvedené notebooky sa zvyčajne predávajú za veľmi vysokú cenu, väčšina modifikácií Acer ASPIRE 3 (A315-51) má veľmi prijateľnú cenovku. Preto neodporúčame šetriť peniaze výberom najmodernejšej úpravy. Rovnako ako A315-51-55ZU. Za túto verziu sa zvyčajne požaduje najviac 39k. cena:.

    Tento notebook má vo svojom zložení veľmi výkonný procesor. Presnejšie, ide o procesor Intel Core i5 7200U. V niektorých aplikáciách však môžete mať problémy, pretože pri frekvencii 2500 MHz má tento čip len dve jadrá. A o pamäti RAM, ktorá má 8 GB, nie je pochýb. Na disk SSD, ktorý pojme až 256 GB dát, je tiež radosť pozerať.

    No, čo výrobca musel ušetriť na? Bohužiaľ, displej. Disponuje základnou obrazovkou TN s rozlíšením 1366×768 pixelov. Nie je to najlepšia hodnota, najmä pri uhlopriečke 15,6″. A nezabudnite, že táto obrazovka má veľmi skromné pozorovacie uhly.

    Zaujímavé je, že výrobcovia tohto notebooku nešetrili na operačnom systéme a nainštalovali systém Windows 10 Home. Nič zlé nemožno povedať ani o bezdrôtových moduloch podporujúcich Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0. Pokiaľ ide o tradičné rozhrania, úspory sú stále viditeľné. Na konci notebooku sa nachádza iba jeden port USB 3.0. Ďalšie dva konektory patria k nižším rýchlostným štandardom. Notebook ponúka aj port LAN, HDMI a 3,5 mm audio konektor. K dispozícii je aj čítačka kariet SD.

    Zostáva dodať, že tento model dostane iba dvojčlánkovú batériu s kapacitou nie viac ako 4 810 mAh. To by však stále mohlo stačiť na 5-6 hodín výdrže batérie, čo by niektorí považovali za uspokojivý výsledok.

    Výhody

    • Je tu slot na pamäťovú kartu;
    • Implementovaná podpora pre Wi-Fi 802.11ac;
    • Veľmi nízke náklady;
    • Používa sa disk SSD;
    • Primerané množstvo pamäte RAM;
    • Dodáva sa s operačným systémom Windows 10.

    Nevýhody

    • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
    • Niekoľko vysokorýchlostných konektorov;
    • Nebolo by na škodu mať trvalejšiu pamäť;
    • Displej má ďaleko od ideálu;
    • Žiadúci by bol štvorjadrový procesor;
    • Hmotnosť notebooku je 2,1 kg.

    Záver

    Aby ste vedeli, aké notebooky si máte vyhľadať, keď potrebujete veľký výpočtový výkon. Upozorňujeme, že aj tieto notebooky majú niekoľko nevýhod. Bohužiaľ, ceny komponentov sú v súčasnosti také, že je takmer nemožné kúpiť mimoriadne výkonný notebook za 50 tisíc. Jednoducho to nie je možné.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: