7 najlepších notebookov do 20 000 Euro

Po notebookoch je stále vysoký dopyt. Bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte, tablety so smartfónmi nemôžu používateľovi poskytnúť najviac. Na týchto slotoch nemôžete spustiť plnohodnotný program Adobe Photoshop a je takmer nemožné ich použiť na 3D modelovanie. Aj jednoduché písanie na tablete má určité nevýhody. Profesionáli skrátka radšej pracujú na prenosných počítačoch. A nie vždy ide o drahé monštrá, často sa ľudia rozhodnú pre jednoduché pracovné stroje, ktoré nestojí viac ako 20 000 €. O týchto budeme hovoriť v tomto týždennom výbere.

Hodnotenie najlepších notebookov do 20000 Euro

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie notebooky do 20000 €1HP 15-bs00022 290€
2Lenovo Ideapad 330 15 Intel16 185€
3DELL 50022 900€
4Lenovo G50016 690€
5Acer Extensa EX251917 890€
6ASUS VivoBook X540YA12 490€
7Digma CITI E60316 990€

HP 15-bs000

Hodnotenie: 4.7

HP 15-bs000

Náš rebríček otvára notebook, ktorý sa väčšinou predáva za 23-24 tisíc. Euro. Ale v rôznych predajniach ho možno ľahko získať za cenu uvedenú v názve článku. Na rozdiel od ostatných dnes recenzovaných modelov je k dispozícii v ôsmich farbách. Neočakávaná bujnosť! Aj tie najobľúbenejšie smartfóny sa zriedkavo dodávajú v toľkých farbách!

Samozrejme, medzi jednotlivými verziami notebookov nie sú rozdiely len vo farbe krytu. HP 15-bs000 sa dodáva v množstve modifikácií s úplne odlišnými čipovými sadami, kapacitami pamäte a obrazovkami. Vedzte, že v každom prípade dostanete notebook s 15,6-palcovým displejom, ktorý váži približne 2 kg. Čo sa môže líšiť, je kvalita obrazovky. Bohužiaľ, najlacnejšie verzie majú skromnú maticu 1366×768 pixelov. Chcete si vychutnať obraz s rozlíšením F

  l HD, ktorý nebude skreslený pri rôznych uhloch pohľadu? V tomto prípade budete musieť zaplatiť oveľa viac.

  Čím sa ešte líši lacný variant HP 15-bs000?? Predovšetkým procesor. Výrobca zvolil dvojjadrový procesor Intel Celeron s taktom menej ako 1,6 GHz. Operačná pamäť je 4 GB. Systém Windows 10 je na tomto hardvéri ťažko spustiteľný, preto je lepšie zvážiť inštaláciu systému Windows 7. Žiadna inštalácia operačného systému, pretože základná verzia notebooku sa dodáva bez operačného systému (presnejšie, používa DOS).

  Notebook samozrejme neobsahuje samostatnú grafickú kartu. A integrovaný grafický čip Intel HD Graphics nestačí na žiadnu modernú hru. Nečakali by ste však, že dostanete za 200000rub. herný notebook? Obmedzením je aj použitý pevný disk – jeho kapacita je len 500 GB. Na rovnakú prácu s dokumentmi však stačí. No nemá zmysel sťahovať 4K video z akčnej kamery do tohto notebooku – je tu šanca, že sa jednoducho nebude dať prehrať, a určite nemôžete ani pomýšľať na jeho úpravu.

  Niekoľko spôsobov prístupu na internet. Po prvé, je tu sieťový port RJ-45, ktorý podporuje gigabitové rýchlosti. Po druhé, je tu zabudovaný modul Wi-Fi, ktorý spolupracuje so štandardom 802.11n. A keď už sme pri rozhraniach, nemožno nespomenúť prítomnosť rozhrania Bluetooth 4.2. Pripojenie slúchadiel pomocou káblového pripojenia je však jednoduchšie, pretože konektor slúchadiel je stále zapojený. Na bokoch notebooku nájdete aj dvojicu zásuviek USB 3.1, jeden starší a pomalší USB 2.0, ako aj výstup HDMI. Výrobca nezabudol ani na čítačku kariet.

  Inak ide o typický lacný notebook, ktorý je vybavený jednoduchou webovou kamerou a nemá snímač odtlačkov prstov. Od zariadenia veľa neočakávajte. Vrátane tohto modelu nepoteší žiadna predĺžená výdrž batérie.

  Výhody

  • Vysoká spoľahlivosť;
  • K dispozícii sú vysokorýchlostné konektory USB;
  • K dispozícii je gigabitová sieťová karta;
  • Je prítomná čítačka kariet;
  • Veľký výber farieb;
  • Niekomu by sa mohla páčiť mechanika DVD.

  Nevýhody

  • Malá pamäť RAM;
  • Displej s nízkym rozlíšením;
  • Dodáva sa bez systému Windows;
  • Slabý procesor;
  • Žiadny snímač odtlačkov prstov.

  Lenovo Ideapad 330 15 Intel

  Hodnotenie: 4.6

  Lenovo Ideapad 330 15 Intel

  Ešte jeden notebook v nominácii na 20000 Euro, ktorý existuje v niekoľkých variantoch. Zákazník bude mať k dispozícii tri farebné varianty. Ak však hovoríme o najlacnejšej modifikácii, je k dispozícii len v čiernej farbe. Neočakávajte žiadny pôsobivý hardvér. Konkrétne tento notebook ponúkne štandardný 15,6-palcový TN displej, na ktorý sa treba pozerať pod pravým uhlom. Nie je však najbežnejšia. Jeho rozlíšenie je 1920×1080 pixelov, čo vám umožní pohodlne sledovať videá zo služby YouTube a prevzaté filmy. Zvukový výstup zabezpečujú vysokokvalitné stereo reproduktory. Ak vám však tieto možnosti nestačia alebo nechcete zobudiť spiacu osobu vedľa vás, môžete pripojiť káblové slúchadlá. Podporované je aj príslušenstvo Bluetooth.

  Na jednom konci notebooku nájdete nielen kombinovaný konektor pre slúchadlá, ale aj ďalšie užitočné konektory. Napríklad gigabitový port LAN slúži na pripojenie k smerovaču. Ak sa však chcete pripojiť na internet z akéhokoľvek miesta na pohovke, je lepšie použiť zabudovanú sieť Wi-Fi 802.0.11ac. Obsahuje aj dva porty USB 3.0 a jeden USB 3.1 typ C. Nezabudlo sa ani na výstup HDMI – v prípade, že chcete obraz zobraziť na televízore alebo monitore.

  Takýto lacný notebook určite nemôže používať žiadny výkonný procesor. Čínska spoločnosť sa rozhodla pre procesor Intel Celeron, a to dokonca vo veľmi zjednodušenej verzii. Dvojjadrová čipová súprava s taktom až 1100 MHz. To znamená, že notebook nezvláda túto úlohu. Zariadenie možno používať na prácu s dokumentmi a prezeranie fotografií, ale nie viac. Dokonca aj Adobe Photoshop je problematický, nehovoriac o hrách. Mimochodom, predvolené nastavenie je DOS. Po zakúpení notebooku sa teda budete musieť postarať o inštaláciu systému Windows.

  Na ukladanie dát používa tradičný 500GB pevný disk. Notebook má aj čítačku kariet. Váži približne 2,2 kg. Časť tohto objemu pripadá na batériu, ktorá poskytuje až šesťhodinovú výdrž. To je najlepší možný scenár, ale v praxi sa často vyčerpá oveľa skôr.

  Výhody

  • K dispozícii je čítačka kariet;
  • Výstup HDMI je prítomný;
  • K dispozícii je gigabitová sieťová karta;
  • K dispozícii sú vysokorýchlostné konektory USB;
  • Displej s vysokým rozlíšením;
  • Nízke náklady.

  Nedostatky

  • Krátka výdrž batérie;
  • Žiadny skener odtlačkov prstov;
  • Pozorovacie uhly nie sú veľmi dobré;
  • Slabý procesor;
  • Malá pamäť RAM;
  • Dodáva sa bez operačného systému.

  DELL 500

  Hodnotenie: 4.5

  DELL 500

  Tento notebook je doslova pretkaný výhodami a nevýhodami. Napríklad tento zástupca nášho hodnotenia sa môže pochváliť pomerne výkonným procesorom. Nie, aj ten patrí do radu Celeron. Už teraz však patrí k najvýkonnejším čipovým súpravám v sérii – jeho takt môže dosiahnuť pôsobivých 2130 MHz. To neznamená, že na tomto notebooku nemôžete hrať hry alebo spúšťať náročné aplikácie. O grafiku sa stará skromný akcelerátor Intel GMA X3100. Jeho výkon rozhodne nestačí na hranie hier, dokonca ani tých starších. Ešte väčším obmedzením je však 2 GB pamäte DDR2 RAM. Mimochodom, množstvo pamäte RAM naznačuje, že notebook bol vydaný pred mnohými rokmi. Potvrdzuje to skutočnosť, že je takmer nemožné nájsť v Slovenskom maloobchode.

  Podobne ako väčšina dnes recenzovaných notebookov má aj DELL 500 15,4-palcový displej. Ide o typickú matricu TN, ktorá má pomerne skromný pozorovací uhol. Rozlíšenie obrazovky je 1280×800 pixelov. O to, čo sa deje na displeji, sa stará buď

 • nux, buď Windows XP alebo Windows Vista – všetko závisí od toho, akú modifikáciu si kúpite.

  Niektorí môžu byť sklamaní predovšetkým z pevného disku, ktorý je tu nainštalovaný. Má 120 GB úložného priestoru, čo sotva stačí aj na spracovanie dokumentov. Našťastie vám nič nebráni v tom, aby ste v budúcnosti odstránili špeciálny kryt a vymenili HDD za väčší. Môžete ju použiť aj namiesto mechaniky DVD, ktorá je dnes už takmer zbytočná. Čítačka pamäťových kariet sa hodí – o tom nikto nebude polemizovať.

  Na prístup na internet má zabudované pripojenie Wi-Fi. Nepočítajte však s vysokou rýchlosťou – podporuje iba štandard 802.11g. Ak chcete rýchlejšie surfovať na internete, musíte použiť káblové pripojenie. Taktiež neočakávajte, že USB 3.0 – na šasi sú len tri pomalšie zásuvky. HDMI sa tu vôbec nepoužíva. Hardvér však nie je schopný spracovať obraz s vysokým rozlíšením, čo jednoducho nemá zmysel pre zobrazenie obrazu na modernom monitore alebo televízore. Samozrejme, nie je tu snímač odtlačkov prstov.

  Výhody

  • Mechanika DVD sa hodí;
  • Veľmi nízke náklady;
  • Dodáva sa s operačným systémom;
  • K dispozícii je čítačka kariet;
  • Sieťový port;
  • Je tu zabudovaný faxmodem.

  Nevýhody

  • Váži až 2,7 kg;
  • Málo pamäte RAM a trvalej pamäte;
  • Nemá zásuvku HDMI;
  • Žiadny snímač odtlačkov prstov;
  • Nízkorýchlostné porty USB;
  • Len jednojadrový procesor;
  • Nízke rýchlosti Wi-Fi.

  Lenovo G500

  Hodnotenie: 4.5

  Lenovo G500

  Ide o trochu pokročilejší notebook, ale je ťažší ako mnohé iné v našom hodnotení. Vyzerá veľmi moderne – kupujúcim sa bude najviac páčiť veľmi tenký horný kryt. A tu je samostatná grafická karta od spoločnosti AMD! Nebuďte však príliš nadšení. Je vybavený o niečo drahšou modifikáciou notebooku. Ak chcete ušetriť peniaze tým, že miniete najviac 20 000 Euro., Budete sa musieť obmedziť na integrovaný grafický akcelerátor Intel HD Graphics 500. Poskytuje vám všetky potrebné funkcie na spracovanie fotografií a rozhranie aplikácií, ale radšej by ste nemali spúšťať moderné hry.

  Napriek krásnemu vzhľadu nemôžeme povedať, že notebook bol oznámený relatívne nedávno. Žiaľ, v niektorých ohľadoch je už zastaraný. Je tu napríklad jednotka DVD. Či ju používateľ potrebuje teraz? Na túto otázku je veľmi ťažké odpovedať. Vieme si predstaviť, že veľa ľudí by to nechcelo a skončilo by s oveľa ľahším notebookom. Aj obrazovku možno označiť za zastaranú. Je vyrobený technológiou TN, čo znamená, že má úzky pozorovací uhol. A rozlíšenie 1366×768 pixelov na 15,6-palcovej uhlopriečke vás nepoteší. Skúsenosti však ukazujú, že len notebooky strednej a najvyššej triedy (až na niekoľko výnimiek) majú vyššie rozlíšenie displeja.

  Skôr sme povedali, že Lenovo G500 nebol včera spustený. V skutočnosti áno. Ale ani pred mnohými rokmi. Čínsky výrobca už stihol svoj výtvor vybaviť dvojicou konektorov USB 3.0 s vysokorýchlostným prenosom dát. Jediný port USB 2.0 sa používa na pripojenie jednoduchých periférnych zariadení, ako je počítačová myš. Na šasi nájdete aj konektory VGA a HDMI, ktoré sú užitočné na prenos obrazu na monitor alebo televízor. Samozrejme, netreba zabúdať na kombinovaný konektor, ktorý slúži na pripojenie náhlavnej súpravy, mikrofónu alebo slúchadiel. K dispozícii je aj 100-megabitový port LAN. Na prístup na internet je však jednoduchšie využiť možnosti zabudovaného modulu Wi-Fi, ktorý podporuje štandard 802 802.11n. Ak budeme pokračovať v rozprávaní o bezdrôtových moduloch, nemôžeme nespomenúť prítomnosť technológie Bluetooth 4.0.

  Ak nebudete šetriť, môžete si kúpiť notebook s pomerne veľkou pamäťou RAM. Napriek tomu sa nikto nebráni tomu, aby ste teraz minuli minimálne množstvo peňazí a v budúcnosti jednoducho využili druhý slot RAM vložením druhej lišty. Do tohto modelu však nie je možné pridať snímač odtlačkov prstov. Oveľa dlhšiu výdrž batérie tiež nedostanete – maximálna použitá batéria vydrží päť hodín nepretržitého používania.

  Výhody

  • Nízke náklady;
  • K dispozícii sú vysokorýchlostné konektory USB;
  • Má výstup HDMI;
  • Optické disky možno čítať a zapisovať;
  • K dispozícii je verzia s grafickou kartou AMD;
  • Slušné množstvo pamäte RAM.

  Nevýhody

  • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
  • Nie príliš výkonný procesor;
  • Žiadny snímač odtlačkov prstov;
  • Zďaleka nie najlepší displej;
  • Váži 2,6 kg.

  Acer Extensa EX2519

  Hodnotenie: 4.5

  Acer Extensa EX2519

  Jeden z najobľúbenejších zástupcov nášho rebríčka notebookov do 20000 Euro. Mnohé recenzie na cenových agregátoroch ukazujú, že notebook je žiadaný. Ako by to malo byť, existuje v niekoľkých modifikáciách. Takmer všetky verzie sa však zmestia do našej obmedzenej cenovky. Najmä v predaji za rovnakú cenu 20 000rub. je k dispozícii verzia EX2519-P5WK. Je vybavený štvorjadrovým procesorom Intel Pentium N3710 s taktom 1,6 GHz. Pri hraní hier si čipová súprava vyberá svoju daň – je lepšie ich na notebooku nespúšťať. So všetkými druhmi kancelárskych programov si však poradí najlepšie. Predvolené nastavenie je

 • Ale môžete pokojne dať Windows 10 – procesor by mal tento operačný systém určite zvládnuť. Je síce pravda, že pri spustení veľkého počtu aplikácií môžete mať určité problémy – je to spôsobené nedostatkom pamäte RAM. 4 GB je však len začiatok; v budúcnosti môžete kapacitu zdvojnásobiť zakúpením ďalšieho pásu. Je škoda, že je tu len jeden slot pre pamäť RAM, takže 8 GB je pre takýto notebook maximum.

  Acer Extensa EX2519 je netypický z našich najlepších výberov. Ide o to, že nemá pevný disk. Namiesto toho SSD. Z tohto dôvodu musel výrobca obmedziť veľkosť trvalej pamäte. Operačný systém, rovnako ako všetky aplikácie, sa však načítava čo najrýchlejšie. Verte nám, že v budúcnosti sa už nebudete môcť vrátiť k tradičnému HDD, pretože sa vám bude zdať, že jeho prevádzka je strašne pomalá.

  Napriek tomu, že váži len 2400 gramov, nemôžete sa pochváliť diskrétnou grafickou kartou. Bohužiaľ, za grafiku je zodpovedný iba videoprocesor Intel, takže od neho nemôžete očakávať zázraky. Má však mechaniku DVD. Odporúča sa ho neskôr odstrániť a namiesto neho nainštalovať pevný disk s kapacitou 500 GB alebo dokonca 1000 GB.

  Gigabitový port LAN sa nachádza na zadnej strane notebooku. Ak však notebook nepoužívate len na pracovnej ploche, je lepšie pripojiť sa k routeru prostredníctvom Wi-Fi 802, čo vám pomôže pripojiť sa k internetu.11n. Medzi ďalšie bezdrôtové moduly patrí Bluetooth 4.0 porty, ktoré sa najčastejšie používajú na pripojenie náhlavnej súpravy. Samozrejme, k notebooku môžete pripojiť aj káblové slúchadlá. K dispozícii sú všetky druhy periférnych zariadení – po stranách notebooku je jedna zásuvka USB 3.0 a niekoľko USB 2.0. Na výstup obrazu na externý monitor sa používa tradičná zásuvka HDMI.

  Inak typický notebook s veľmi nízkou cenou. K dispozícii je webová kamera a mikrofón, ktorých kvalita je však nedostatočná. Na čítačku kariet sa nezabúda. Nie je tu však skener odtlačkov prstov. Kapacita batérie je len 3500 mAh. Približne 4 hodiny výdrže batérie pri plnom nabití počas prvých niekoľkých týždňov, ale časom sa môže výdrž batérie skrátiť. V praxi ich však majitelia takýchto notebookov takmer nikdy nepoužívajú mimo elektrickej siete, takže sa na krátku výdrž batérie nesťažujú.

  Výhody

  • Má čítačku pamäťových kariet;
  • Existuje možnosť výstupu obrazu do televízora;
  • Gigabitová sieťová karta je integrovaná;
  • zásuvka USB 3 aspoň raz.0;
  • Niektorí môžu chcieť DVD mechaniku;
  • Za túto cenu to nie je zlý procesor;
  • Používa sa pevný disk.

  Nevýhody

  • Len 128 GB pamäte;
  • Krátka výdrž batérie;
  • Váži 2,4 kg;
  • Nie je to najlepší displej;
  • Žiadny skener odtlačkov prstov;
  • Len 4 GB pamäte RAM.

  ASUS VivoBook X540YA

  Hodnotenie: 4.4

  ASUS VivoBook X540YA

  Jeden z najlacnejších notebookov na našom zozname. Takýto model si môžete ľahko zaobstarať za približne 15-16 tisíc eur. RUR., Aj mimo prázdninového predaja. Napriek tomu tento notebook nie je úplne zastaraný. Áno, dva kilogramy váhy sa môžu zdať príliš veľa. Ale ktorý lacný notebook sa môže pochváliť nižšou hmotnosťou?? Obrazovka je veľmi typická pre tento typ zariadenia – pri uhlopriečke 15,6″ má rozlíšenie 1366×768 pixelov. Displej bol vytvorený technológiou TN, takže pozorovací uhol veľmi trpí. Na ukladanie dát slúži bežný pevný disk, ktorý patrí do 2,5-palcového formátu. Jeho kapacita je 500 GB. V budúcnosti sa odporúča nahradiť ho SSD diskom, aj keď je menej kapacitný – výrazne sa tým zrýchli operačný systém a mnohé aplikácie.

  Notebook je založený na dvojjadrovom čipsete AMD E1 7010, ktorého takt je až 1,5 GHz. Na dnešné pomery ide o priemerné riešenie, ktoré je dostatočne dobré pre kancelárske aplikácie, ale nič viac. No najvážnejšou nevýhodou tohto notebooku je pamäť RAM. Musíte súhlasiť, že 2 GB je veľmi málo.

  Aby výrobca zabezpečil nízku cenu, musel sa zbaviť operačného systému. Ako viete, samotný systém Windows stojí niekoľko desiatok dolárov. Výsledkom je, že notebook má na palube iba DOS. Keď zákazník nainštaluje

 • nux alebo Windows, bude mať prístup na internet. Široký prístup na web zabezpečuje sieťová karta s rýchlosťou 100 Mb/s a zabudované Wi-Fi pracujúce so štandardom 802.0.11n. K notebooku môžete pripojiť aj bezdrôtové slúchadlá a iné podobné príslušenstvo pomocou technológie Bluetooth 4.0. Ak máte záujem o pripojenie káblových periférnych zariadení, k dispozícii sú konektory USB 3.0, USB Type-C a výrazne pomalšie USB 2.0. Ten sa zvyčajne používa na pripojenie počítačovej myši. Ťažko sa bez neho zaobísť, pretože zabudovaný touchpad má ďaleko od ideálu. Na jednom konci notebooku sa nachádzajú aj zásuvky VGA a HDMI, ktoré sú potrebné na zobrazenie obrazu na monitore alebo televízore. Nezabudlo sa ani na kombinovaný konektor pre náhlavnú súpravu, mikrofón alebo slúchadlá.

  Keď porovnáme tento notebook s modernými ultrabookmi, nemôžeme si nevšimnúť, že je pomerne mohutný. Tu sme však našli miesto pre čítačku kariet, ktorá bude užitočná pre majiteľa fotoaparátu alebo niečo podobné. Výrobca však odmietol poskytnúť mechaniku DVD. Takisto výrazne nezvyšuje kapacitu batérie, takže jej životnosť je veľmi krátka. Samozrejme, nie je k dispozícii snímač odtlačkov prstov.

  Výhody

  • Je prítomná čítačka kariet;
  • K dispozícii sú vysokorýchlostné konektory USB;
  • Nezabudlo sa ani na výstup HDMI;
  • Slušné množstvo trvalej pamäte;
  • Hmotnosť nie je príliš vysoká;
  • Pomerne nízka cena;
  • Dva farebné varianty.

  Nevýhody

  • Kriticky nízka pamäť RAM;
  • Používa sa slabý procesor;
  • Dodáva sa bez operačného systému;
  • Žiadny snímač odtlačkov prstov;
  • Jednoduchý TN displej s nízkym rozlíšením.

  Digma CITI E603

  Hodnotenie: 4.3

  Digma CITI E603

  Jediný notebook v našom rebríčku, ktorý existuje len v jednej modifikácii. V Slovenskách obchodoch sa predáva len za 17k. Rouble. Použitá čipová súprava je dvojjadrový procesor Intel Celeron. Pracuje s taktom 1,1 GHz. Nie je to veľa, ale na otváranie kancelárskych aplikácií to úplne stačí. Napriek tomu je viditeľné, že výrobca najviac ušetril na čipovej sade. Veľkoryso však ponúkla operačný systém Windows 10, ktorý sám o sebe stojí za nemalé sumy zaplatené spoločnosti Microsoft. Ak neviete, ako nainštalovať operačný systém sami, potom potrebujete práve Digma CITI E603 – tu je tento problém vyriešený.

  Pod telom zariadenia sa skrýva 4 GB pamäte RAM. Odporúčame, aby ste v budúcnosti túto kapacitu zdvojnásobili. Žiadna grafická karta a výkon Intel HD Graphics 500 nestačí moderné hry. Hry však jednoducho nie je kam nainštalovať. Skutočnosť, že sa výrobca rozhodol upustiť od pevného disku a zabudoval doň polovodičový disk. Mal však dostatok peňazí len na najskromnejší SSD disk, ktorý má len 32 GB. Ak nechcete všetko ukladať do cloudu, lepšou voľbou môže byť väčší disk. Áno, budete míňať veľa peňazí, čo zvýši skutočnú cenu notebooku na 25 tisíc dolárov. Euro. Ale dostatok miesta na všetko. A ak si namiesto pevného disku kúpite SSD, stále budete mať rovnako vysoký výkon. Ťažko si vybrať? Pozrite si náš zoznam najlepších diskov SSD.

  Napriek absencii masívneho pevného disku váži 2,45 kg. V podstate sa dostal ťažký kvôli displeju. Jeho uhlopriečka je 15,6 palca (ako ste si možno všimli, všetky lacné notebooky majú striktne takúto veľkú obrazovku). Dobré je, že snímač je vyrobený technológiou IPS a jeho rozlíšenie je 1920×1080 pixelov. Buďte si istí, že kvalita displeja vás nesklame – obraz je detailný a nevybledne bez ohľadu na to, z akého uhla sa naň pozeráte.

  Okrem týchto výhod by sme radi videli aj snímač odtlačkov prstov. Ale nie, príliš by to zvýšilo cenu notebooku. Výrobca sa rozhodol aj pre jednoduchú dvojmegapixelovú webovú kameru, aby udržal cenu na nízkej úrovni. Žiadny rozpočtový notebook však neponúka lepšiu matricu, takže nedostatok webovej kamery by sa nemal klásť. Ani DVD mechanika nemá zmysel byť v tomto zozname. A čítačku kariet treba pochváliť. Ak pravidelne používate fotoaparát alebo akčnú kameru, podpora microSD je nevyhnutnosťou. Po stranách notebooku sú dva pomalé porty USB a jeden rýchly port USB 3.0. Nájdete tu aj výstup HDMI, ktorý budete potrebovať na prenos obrazu do televízora. Na prístup na internet sa navrhuje použiť zabudovanú sieť Wi-Fi, ktorá podporuje štandard 802.11n. Nezabudlo sa ani na Bluetooth 4.0, ktorý je potrebný predovšetkým na interakciu s bezdrôtovou náhlavnou súpravou.

  Zostáva dodať, že notebook je napájaný 5000mAh batériou. Napriek úctyhodnému číslu sa batéria vybíja pomerne rýchlo. Musí to byť chyba procesora, ktorý nemožno označiť za energeticky účinný.

  Výhody

  • Je tu čítačka kariet;
  • Používa sa disk SSD;
  • Dodáva sa s operačným systémom Windows 10;
  • Vynikajúci displej IPS;
  • Vysokorýchlostná zásuvka USB 3.0;
  • K dispozícii je výstup HDMI;
  • Veľmi nízke náklady.

  Nevýhody

  • Ťažká váha;
  • Veľmi slabý procesor;
  • Málo pamäte RAM a trvalej pamäte;
  • Žiadny snímač odtlačkov prstov.

  Záver

  Lacné notebooky budú populárne ešte dlho. Tieto zariadenia vážia veľa a ich výkon nie je ani zďaleka ideálny. Takéto notebooky však umožňujú ľahko vykonávať jednoduché úlohy – napríklad upravovať dokumenty a čítať ďalšie články uverejnené v online časopise Expertology.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: