15 najlepších online strieľačiek na PC

Jedným z najobľúbenejších žánrov v odvetví počítačových hier sú strieľačky. Tento žáner je jedným z najstarších, sa objavil dlho pred strategické hry, nehovoriac o MMORPG. Dnešné strieľačky sú také početné a rozmanité, že sa už akceptuje konvenčné delenie na subžánre v závislosti od prostredia, štýlu, herných prvkov a ďalších aspektov. Redakcia Expertology vám predstavuje hodnotenie najznámejších a najpopulárnejších súčasných „strieľačiek“, ktoré môžete hrať na PC online, nie sami, ale s ďalšími skutočnými hráčmi z celého sveta.

Hodnotenie najlepších online strieľačiek na PC

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Najrealistickejšie online strieľačky na PC1Counter Strike5.0
2Arma 34.9
Najlepšie postapokalyptické strieľačky na PC1Stalker zapnutý
 • ne
 • 5.0
  2Mrchožrúti4.9
  Najlepšie námorné strieľačky na PC1Svet vojnových lodí5.0
  2Oceľový oceán4.9
  3Sea of Thieves4.8
  Najlepšie strieľačky na bojových strojoch1Crossout5.0
  2Svet tankov4.9
  3Preťaženie4.8
  Najlepšie vesmírne strieľačky1Star Conf
 • ct
 • 5.0
  2Battlezone Combat Commander4.9
  3Dreadnought4.8
  Najlepšie nevojenské strieľačky na PC1theHunter: Volanie divočiny5.0
  2Far Cry 34.9

  Najrealistickejšie online strieľačky na PC

  Najskôr sa pozrime na online strieľačky, ktoré si získali najvyššie uznanie medzi hráčmi, ktorí oceňujú realizmus. To sa týka nielen bezchybnej fotografickej grafiky, ale aj vierohodnosti fyziky, herných mechanizmov a dokonca aj správania nehratelných postáv. Hráč tu zažije všetko na maximum: spätný ráz zbrane, nedostatok munície, vplyv prekážok a poveternostných podmienok, dostupnosť liekov a ďalšie faktory reálnych bojových situácií.

  Counter Strike

  Hodnotenie: 5.0

  Counter Strike

  A „číslo jedna“ medzi najrealistickejšími online strieľačkami pre PC – je samozrejme legendárny Counter Strike, konkrétne úspešné pokračovanie klasickej „Kontry“ – Global Offensive. Dokonca aj ľudia, ktorým sú videohry ľahostajné, ale zaujímajú sa o internet, už niekoľkokrát počuli slovné spojenie „CSGO“.

  Tajomstvo úspechu v obnovenej hre CS nespočívalo ani tak v inovácii, ale v zachovaní všetkých výhod klasickej hry. Vylepšenia sa týkajú najmä kvality grafiky a realistickejšej fyziky. Herné mechanizmy a koncepcia zostávajú vo všeobecnosti nezmenené. Pridanie nových herných režimov.

  Rovnako ako predtým, aj v aktualizovanej CS môžete hrať za teroristu alebo špeciálne jednotky – prvý z nich vezme rukojemníkov a nastraží bombu; druhý musí bombu zneškodniť, eliminovať protivníkov a oslobodiť rukojemníkov čo možno bez obetí. V režime GunGame musí hráč so svojou postavou metodicky strieľať nepriateľov, získavať nové a lepšie zbrane. K dispozícii je aj tímový režim, v ktorom má jeden tím za úlohu zničiť určitý objekt výbuchom a druhý tomu musí všetkými prostriedkami zabrániť.

  CS:GO ponúka aj rozšírený výber zbraní – zápalné fľaše, napalmové granáty a ďalšie vzrušujúce a efektné „hračky“. Každý typ zbrane však žiari vynikajúcim grafickým spracovaním, rovnako ako celé prostredie.

  Stojí za zmienku, že táto hra od roku 2019 zďaleka nie je novinkou, ale nestratí na význame a nebude – CS:GO je všeobecne uznávaná „kanonická“ kyberšportová disciplína.

  Čo sa týka realizmu, ťažko tu nájsť väčšie nedostatky. Všetky súčasné: spätný ráz je taký, že automatickú streľbu môžete zamerať len s dobrými schopnosťami; pod silnou paľbou už nemôžete voľne bežať – každý zásah guľkou vás výrazne spomalí; neexistuje automatická obnova zdravia.

  Výhody

  • skvelá grafika;
  • mimoriadne realistická fyzika a mechanika;
  • návyková a dynamická hrateľnosť;
  • Zavedená disciplína elektronického športu;
  • obrovská komunita;
  • online priemer patrí medzi najvyššie v službe Steam.

  Chyby

  • sťažnosti hráčov na nie celkom spravodlivý príspevok.

  Arma 3

  Hodnotenie: 4.9

  Arma 3

  Druhou vynikajúcou online strieľačkou pre PC v našom hodnotení je Arma 3. Napriek tomu, že sa udalosti v hre odohrávajú v blízkej budúcnosti, všetko ostatné je tu až desivo „reálne“. Arma je celá séria hyperrealistických online hier v žánri taktickej strieľačky a my sa pozrieme na najúspešnejší, podľa väčšiny fanúšikov tretí diel.

  V skratke možno túto online strieľačku opísať ako veľmi komplexnú vojenskú simuláciu. A zložitosť je tu priamym dôsledkom realizmu. Herné mapy sú obrovské, preteky majú veľa kilometrov, zranenia spôsobujú vážne problémy, balistika je správna, spätný ráz je cítiť tak, ako je, okolitá realita vás niekedy núti zamieňať realitu a virtualitu.

  Hlavný dej hry sa odohráva na gréckych ostrovoch a predstavuje ostrú fázu konfliktu veľmi nečakaných strán – bloku NATO, gréckych partizánov a z nejakého dôvodu aj Iránu. Zariadenia sú tu zastúpené vo veľkom počte, vrátane rôznych leteckých. Rozmanitosť zbraní netreba podceňovať. Väčšina týchto zbraní pochádza z neveľmi vzdialenej budúcnosti, ale takmer v každej sa nachádza moderný prototyp.

  zdedil dej od svojho predchodcu, operácie Flashpoint. Hlavný hrdina, ktorý stratil svojich spolubojovníkov, blúdi lesom, objavuje preživších a vytvára nový tím pre budúcu ofenzívu. Ovládanie stíhačiek je pomerne náročné – dlho trvá, kým si zvyknete na zložité podmenu s množstvom príkazov a parametrov. To však nie je nevýhoda, ale vlastnosť – vstupný prah do Army 3 nie je podľa definície najnižší.

  Mnohokrát zaujímavejšia hra sa stáva v spolupráci s ostatnými účastníkmi online, aj keď tím musí odolávať len „bezduchej“ hre AI. Akrobacia v hre – online režim pre viacerých hráčov. Ale tu má zmysel ísť len s veľmi pôsobivými skúsenosťami a je žiaduce, aby to spočiatku robil ešte skúsenejší lektor. Ale ak sa nám podarí prekonať počiatočný komplex menejcennosti, multiplayer otvára úžasné vyhliadky na živé emócie, interakciu s legendárnymi hráčmi, účasť na veľkých špeciálnych operáciách v rámci klanov hraných na uzavretých serveroch.

  Bohužiaľ, spolu so všetkými výhodami je Arma 3 „známa“ pre viditeľné chyby, ale dnes neexistuje žiadna alternatíva k takému nemilosrdnému bojovému realizmu. Možno to bude Ready or Not, ale musíme si počkať na jeho vydanie.

  Výhody

  • líder medzi online strieľačkami pre PC v oblasti realizmu a autenticity;
  • obrovské lokality;
  • vzrušujúce misie;
  • pôsobivý zvukový dizajn;
  • mnoho typov zbraní a vozidiel;
  • veľká profesionálna komunita s charakteristickými znakmi elitného hráča.

  Nevýhody

  • Vysoký vstupný prah;
  • nápadné prípady chýb.

  Najlepšie postapokalyptické strieľačky na PC

  Druhý výber v rebríčku najlepších online strieľačiek pre PC podľa Expertology je online strieľačka v postapokalyptickom štýle. Je to populárny subžáner v literatúre a filme, takže je prirodzené, že má svoje opodstatnené miesto aj v oblasti videohier. Strašidelná, ale svojím spôsobom príťažlivá atmosféra opustených ruín mŕtveho sveta s nepredvídateľnými nebezpečenstvami na každom kroku – to všetko láka hráčov s dobrou predstavivosťou a milovníkov šteklenia nervov.

  Stalker zapnutý
 • ne
 • Hodnotenie: 5.0

  Stalker On<li></div><p>ne“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/27216666194051-6915.jpg“ height=“403″ title=“Stalker On</p><li>ne“><p>Číslom jedna v postapokalyptickom výbere online strieľačiek pre PC je kultová hra Stalker, presnejšie jej online verzia, ktorá má dôležité rozdiely oproti single strieľačke. Je vytvorená v osobitom štýle s rozpoznateľným prostredím a artefaktmi z bývalého Sovietskeho zväzu a je mimoriadne blízka našim krajanom, vrátane veľmi starých.</p><p>Myšlienku zóny, v ktorej v skutočnosti neplatia bežné fyzikálne zákony, ale namiesto toho dochádza k rôznym nevysvetliteľným anomáliám, sme si požičali od bratov Strugackých a brilantne ju oživili. Čelenie nepredvídateľným nebezpečenstvám je riziko, ktoré sa oplatí podstúpiť, pretože Zóna je nielen plná hrozieb, ale aj úžasných artefaktov s nevysvetliteľnou mocou.</p><p>Hranie v hre Stalker Online je celkom očakávané – behanie po úradoch, hľadanie užitočných artefaktov, boj s nepriateľmi. Tí môžu predstavovať obyčajných ľudí, len nepriateľské skupiny a môžu to byť aj mutanti, v ktorých z ľudskej podoby zostalo len málo. Hra vám tiež umožňuje úzko spolupracovať s ostatnými hráčmi, spájať sa do frakcií a viesť celé vojenské kampane.</p><p>„Stalker Online je v prvom rade online strieľačka pre PC, ale obsahuje aj ekonomickú zložku, survival v širšom zmysle, RPG a prvky otvoreného sveta. Táto kultová hra teda určite osloví mnohých.</p><p>Dlho očakávané pokračovanie, aktualizovaná online strieľačka pre PC S.T.A.L.K.E.R. – 2″. Ak vás teda prvý Stalker aj na vrchole popularity z nejakého dôvodu minul, stále máte dosť času vychutnať si kultovú klasiku, kým vyjde pokračovanie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vysokokvalitná grafika (na svoju dobu);</li><li>obrovská mapa;</li><li>vzrušujúce misie;</li><li>zvláštna atmosféra;</li><li>veľká a citlivá komunita.</li></ul><h4>Chyby</h4><ul><li>výrazné percento používateľov sklamaných online verziou v porovnaní s pôvodnou verziou pre jedného hráča.</li></ul><h3>Mrchožrúti</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Mrchožrúti

  Druhá v našom rebríčku je príkladom úžasnej realizácie myšlienky postapokalyptickej strieľačky pre PC s online komponentom Scavengers. Priznajme si, že ide o najčerstvejší projekt, ktorý ešte nebol oficiálne vydaný, ale v súčasnosti je vo fáze finálneho beta testovania a milióny potenciálnych fanúšikov sú zmrazené v očakávaní. O slabých stránkach hry sa teda nedá hovoriť, ale naši recenzenti ju nemohli nezaradiť kvôli vysokým očakávaniam publika a doslova „zo dňa na deň“ blížiacemu sa vydaniu.

  Čo sa týka grafiky a výtvarného spracovania, hra sľubuje, že bude skutočným umeleckým dielom. Medzi divokými prestrelkami je rovnako vzrušujúce rozjímať nad rozľahlým a úžasne krásnym ľadovým horizontom.

  Práve tieto pustatiny vznikli v dôsledku planetárnej katastrofy, ktorá postihla Zem v dôsledku zrážky obrovského asteroidu s Mesiacom. Napriek všetkým obavám nebude herný svet monotónny. Dizajnérom spoločnosti Midwinter Entertainment sa podarilo vytvoriť niečo veľmi špeciálne na základe Unreal Engine 4. Aspoň to tvrdia upútavky.

  Na každom kroku na hráča čakajú rôzne nebezpečenstvá. To môže byť ako agresívne gangy nájazdníkov a nemenej divokých zástupcov fauny chladnej postapokalyptickej budúcnosti našej planéty. Jedinečným „vrcholom“ bude možnosť zomrieť od hladu, zimy alebo dokonca od banálneho prepracovania.

  Táto koncentrácia nepriateľského prostredia výslovne naznačuje, že hráč musí spolupracovať s ostatnými hráčmi. Pripojením sa k skupine a oddaním sa sile tak hráč výrazne zvýši svoje šance na prežitie a úspech.

  Hra bude založená na režime online zápasov. Malé tímy zložené z 2-4 hráčov budú vysadené na mape a musia splniť misiu. Zápas má tri fázy: výroba zbraní, lov nepriateľov a prechádzanie lokality, hľadanie skrýše pre trofeje.

  Výhody

  • podľa snímok obrazovky – úžasná grafika a pôsobivé scenérie;
  • originálny nápad (tvorcovia sa odklonili od otrepaných tém jadrovej vojny, zombie apokalypsy a útokov mimozemšťanov).

  Nevýhody

  • bude vidieť.

  Najlepšie námorné strieľačky na PC

  Tretí výber v našom rebríčku predstavuje subžáner online námorných strieľačiek. Tu sa budete môcť zúčastniť neľútostných námorných bitiek. Naši odborníci vyzdvihli tri hry v rôznych štýloch – lodné bitky, strety podmorských vojnových strojov a pirátske bitky pre fanúšikov stredovekej námornej romantiky.

  Svet vojnových lodí

  Hodnotenie: 5.0

  Svet vojnových lodí

  Začnime námornou „inkarnáciou“ ohromujúceho bieloruského hitu World of Tanks – online námornou strieľačkou World of Warships z dielne rovnakého bieloruského štúdia. Tvorcom sa podarilo znovu implementovať všetky prístupy, ktoré viedli k celosvetovému úspechu kultového WoT.

  Hra obsahuje podobné organizačné aspekty ako ostatné tituly štúdia, ako napríklad klasifikáciu bojových vozidiel, algoritmy levelovania, sociálny systém atď. Hráč má k dispozícii lodenice, ktoré vyrábajú lode v obrovskom množstve modelov a špecifikácií.

  Táto taktická strieľačka ponúka hráčovi nielen taktické, ale aj strategické možnosti. Počas bitiek budete musieť plánovať klamné manévre, ovládať skutočné techniky námorného boja tých čias a zdokonaľovať sa v streľbe zo všetkých zbraní pri čelnom strete.

  Okrem osobných kvalít hráča, pokiaľ ide o riadenie vozového parku, mu veľmi pomôže aj schopnosť spolupracovať s ostatnými hráčmi. V niektorých kontextoch bude schopnosť vyjednávať, konať spoločne a premýšľať o záujmoch skupiny a spoločnom cieli doslova kľúčová.

  Základom bojovej zložky sú lode slušného počtu typov – torpédoborce, delové člny, krížniky, bojové lode, lietadlové lode a iné. Môžete tiež vybaviť pomocné lode, ako sú delové člny, zameriavače mín, eskorty atď. . Celá táto rozmanitosť je znásobená históriou stavby lodí mnohých krajín a vojenských aliancií v priebehu niekoľkých epoch.

  Výhody

  • krásna a kvalitná grafika;
  • pestré a realistické bitky;
  • hudba so silnou streľbou a výbuchmi;
  • vyvážená hrateľnosť;
  • free-to-play;
  • rôzne režimy.

  Chyby

  • nevyvážené hospodárstvo s rastúcou úrovňou.

  Oceľový oceán

  Hodnotenie: 4.9

  Oceľový oceán

  Číslo dva vo výbere rebríčka najlepších námorných strieľačiek pre PC zvážte arkádovú alternatívu hry vyššie špeciálne pre tých, ktorí budú World of Warships sa zdajú príliš realistické, nie dosť „strelec“ a dynamické.

  Tento čínsky produkt sa skutočne osvedčil a hráči si ho obľúbili pre jeho rýchlosť, dynamiku, ohromujúcu akciu, ale zároveň je nekomplikovaný a prístupný. Sú tu predstavené veľké a malé hladinové lode a ponorky.

  Hra je postavená na Unreal Engine 3, čo znamená, že sa na kvalitu grafiky nemôžete sťažovať. Realistická fyzika však zaostáva – lode štartujú so zámernou rýchlosťou, poškodenie pri náraze nie je vždy presvedčivé, loď vôbec nevníma hojdanie. Všetky tieto zjavné nedostatky sú v skutočnosti vývojári dostatočne vedome, aby nepreťažovali hráča a dali mu možnosť „s horúčkou, s teplom“ vniknúť do ďalšej horúcej námornej bitky.

  v hre sú prítomné plnohodnotné RPG prvky – lode možno vylepšovať pridávaním dodatočného vybavenia a zbraní. Môžete tiež pumpovať členov posádky a ďalšie parametre – vzdialenosť útoku, rýchlosť pohybu a nabíjanie zbraní.

  Bitky sa odohrávajú takmer výlučne z bezprostrednej blízkosti. To automaticky znamená, že na hráča čakajú horúce bitky: silná streľba, dym, oheň, explózie, drvivé nájazdy.

  Boj je podobný hre World of Warships: stredne veľké lode slúžia ako krytie pre ťažké krížniky, bitevné lode a iné torpédoborce sa snažia útočiť na chvost bojových lodí, ponorky sú smrtiacimi zabijakmi zo zálohy, ale proti hĺbkovým bombám sú bezbranné ako deti.

  Výhody

  • nie je zlá grafika;
  • zvukový dizajn;
  • Mnoho modelov lodí vrátane niektorých neobvyklých prototypov;
  • dynamika a činnosť;
  • tímová hra.

  Chyby

  • minimum realizmu v prospech akcie a dynamiky.

  Sea of Thieves

  Hodnotenie: 4.8

  Sea of Thieves

  Tretí námorný online „strelec“ v tomto výbere našich rebríčkov vás vezme späť do dávnych čias, keď moria a oceány križoval zúfalý daredevilovy – tieto námorné piráti, chamtivý pre zisky, dobrodružstvo a vyhrievané boje.

  Okrem horúcich bitiek, streľby a výbuchov, ktoré fanúšikovia strieľačiek milujú, má táto hra aj veľa ďalšieho zaujímavého obsahu. A to je skvelé, pretože inak by sa hra rýchlo stala nudnou. Na hráča čaká dobrodružstvo pri hľadaní pokladu, prieskum rozmanitých lokalít prostredníctvom starobylých máp, bitky so súpermi a nadpozemskými príšerami. Interakcie s kolegami bude sprevádzať veselá veselosť – popíjanie v krčmách s neustálymi bitkami. Tvorcovia hry Sea of Thieves vložili do tejto pirátskej strieľačky naozaj veľa srdca a inšpirovali sa mnohými literárnymi dielami, takže milovníci pirátskej tematiky nájdu v hre veľa „starých známych.

  Sociálna zložka online je viac ako seriózna. Pri prvej ceste budete musieť úzko spolupracovať s ostatnými členmi posádky. Najdôležitejšou črtou projektu je, že tím tvoria avatarovia skutočných ľudí! To znamená, že úplne všetci na palube – od kapitána až po kuchára, všetkých námorníkov, strelca a navigátora – to nie sú boti, ale skutoční hráči.

  Nudiť sa tu nemusíte, pretože vždy budete mať čo robiť – riadiť kormidlo, zdvíhať alebo spúšťať plachty, strieľať z kanónov, zaplátať diery a mnoho ďalšieho.

  Výhody

  • krásna grafika;
  • rôzne herné možnosti;
  • dynamika;
  • dobre sprostredkovaná atmosféra pirátskej romantiky;
  • herné mechanizmy;
  • Celá posádka je ľudská.

  Nevýhody

  • hra je platená a nie je lacná.

  Najlepšie strieľačky na bojových strojoch

  Ďalšia nominácia v našom hodnotení predstavuje výber troch online strieľačiek pre PC, kde bude hráč musieť bojovať v neľútostných bitkách v bojových strojoch. Okrem streľby sa tu pridáva ďalší „adrenalínový“ faktor – naháňačky a prenasledovanie, najmä v hre Crossout.

  Crossout

  Skóre : 5.0

  Crossout

  Nápad na tento herný projekt ruského vývojárskeho tímu Targem Games sa zrodil hneď po závratnom úspechu obnovenia série Mad Max. V skutočnosti priamu adaptáciu vytvorili Švédi z Avalanche Studios, ale Crossout je tak štylisticky podobný Millerovmu univerzu, že sa hra niekedy mylne pripisuje práve jemu. A tento jav ho veľmi dobre charakterizuje.

  Táto závratná závodná strieľačka s bláznivými naháňačkami, bitkami v arénach na rôznych miestach, rôznymi hernými režimami, ktoré sa väčšinou stále obmedzujú na jednu vec – totálnu deštrukciu hráčov proti sebe. Samotné lokality sú úchvatným divadlom, ktoré očarí svojou smrteľnou apokalyptickou krásou – spálené pustatiny, schátrané mestá, opustené priemyselné areály a ďalšie podobné oblasti.

  Táto online strieľačka má okrem streľby ešte jeden dôležitý aspekt. Ide o konštrukciu samotných bojových vozidiel. Hráč si môže zostaviť vlastné smrtiace obrnené vozidlo. Tu môžete naplno uplatniť svoju predstavivosť a herný engine sa postará o fyzický realizmus stavby – nemôžete zavesiť horu zariadení na krehký podvozok, a tak ďalej cez všetko.

  Za účasť a víťazstvo v bitkách sú odmeňovaní hráči skúsenosťami, hernými peniazmi a prístupom k pokročilejšiemu vybaveniu a súčiastkam. Ak chcete dosiahnuť maximálne výsledky, častejšie vyhrávať a menej prehrávať, nezabudnite spolupracovať s ostatnými účastníkmi. Hoci sa tímový režim odporúča, nie je to verdikt – hra poskytuje slušné príležitosti aj pre zarytých samotárov.

  Výhody

  • Nápad a kreatívny prístup vývojárov;
  • dynamické naháňačky a bitky
  • živý trh;
  • zaujímavé remeselné spracovanie;
  • dobrá grafika;
  • pestré postapokalyptické lokality.

  Chyby

  • nie vždy optimálna rovnováha modulov a zbraní.

  Svet tankov

  Hodnotenie: 4.9

  Svet tankov

  Pokračovanie v našom rebríčku téma online strieľačky v bojových vozidlách, nemôžeme ignorovať hity – produkt číslo 1 bieloruské štúdio, ktoré vytvorilo vyššie World of Warships. Ide o slávne „tančíky“ – taktickú strieľačku a zároveň simulátor World of Tanks.

  Hlavnou koncepčnou zložkou hry sú tankové bitky vo vojnovom prostredí polovice 20. storočia. V skutočnosti ide o prvú plnohodnotnú tankovú akciu na svete, ktorá zrušila hru s pechotou a všetko sa sústredilo na silné bojové obrnené vozidlá rôznych modelov a taktických a technických vlastností.

  Hrateľnosť WoT je na prvý pohľad veľmi jednoduchá. Hráči v dvoch tímoch po 15 účastníkoch pristanú na mape a okamžite sa pustia do ostrého boja s naháňačkami, prenasledovaním, taktickými manévrami a ostrou streľbou. Konfrontácia trvá až do poslednej cisterny. Zďaleka však nejde len o arkádovú strieľačku a sú tu aj ďalšie dôležité aspekty: levelovanie bojových vozidiel, interakcia s ostatnými hráčmi online, mapy relácií, autentické obrnené vozidlá, úžasne realistická fyzika.

  Úspechy hráčov sú odmeňované hernými bonusmi – skúsenosťami a hernou menou, za ktorú si môžete kúpiť nové vozidlá, viac vycvičených posádok, účinnejšie vybavenie a s touto dobrotou zničiť nepriateľa trojnásobnou silou. Mnohí sú dokonca čerpať paralely, hovoria WoT je rovnaký Counter Strike, len v nádržiach a s rozšírenými možnosťami.

  V hre je až päť tried vozidiel, pričom každá z nich predstavuje celú sadu modelov. Všetky predstavujú skutočné bojové tanky z druhej svetovej vojny a reprezentujú rôzne školy stavania tankov – sovietske, americké, japonské atď. . Existujú dokonca modely, ktoré boli v živote realizované len na papieri vo forme projektov a našli svoje virtuálne stelesnenie v hre.

  Výhody

  • vysokokvalitná grafika a zvuk;
  • realistické snímanie
  • autentické modely obrnených vozidiel;
  • široký výber vozidiel;
  • dynamické bitky.

  Chyby

  • Vtieravý dar;
  • sťažnosti hráčov na rovnováhu.

  Preťaženie

  Hodnotenie: 4.8

  Preťaženie

  Tretia strieľačka vo výbere najlepších online hier pre PC v tomto žánri je niečím výnimočná. Je to simulátor boja s vesmírnou loďou, ktorý je závratnou antigravitačnou strieľačkou. Napriek sci-fi štylistike naši odborníci túto hru nedefinovali v kategórii vesmírnych strieľačiek, pretože vesmírny priestor nie je ničím výnimočným, ale ide skôr o bojové stroje ako hráča a nepriateľa.

  Preťaženie sa stalo závanom vzduchu pre fanúšikov práve tohto herného konceptu, keď sa implementovalo plných šesť stupňov voľnosti (6DoF). Môžete sa pohybovať a uhýbať v šiestich smeroch a vývojári túto funkciu okamžite posilnili kompatibilitou s modernými helmami pre virtuálnu realitu.

  Hra obsahuje viac ako 15-úrovňovú príbehovú kampaň pre jedného hráča. Autorom príbehu mimochodom nebol len tak hocikto, ale scenárista, ktorý vytvoril legendárny vesmírny simulátor Freespace 2. V režime „Test“ je k dispozícii tucet ďalších úrovní. Vývojári však samozrejme nezostali len pri hre pre jedného hráča a poskytli vzrušujúci online režim pre viacerých hráčov až pre 8 hráčov.

  Hra je postavená na zrážkach s nepriateľskými robotmi, rôznych prekážkach a zákerných pasciach. Dokonca sa objavia aj jedineční bossovia, na ktorých budete musieť strieľať zo všetkých zbraní, aby ste im spôsobili značné poškodenie. Našťastie bude čo strieľať – hráč dostane postupne 15 typov smrtiacich zbraní budúcnosti, ktoré sa navyše dajú aj vylepšovať.

  Výhody

  • Šesť stupňov voľnosti;
  • fascinujúca hrateľnosť;
  • jednoduchá, ale príjemná grafika;
  • Pôsobivý autorský soundtrack;
  • zvláštna atmosféra;
  • Podpora prilby VR.

  Nevýhody

  • hra je platená.

  Najlepšie vesmírne strieľačky

  Teraz v rebríčku najlepších online strieľačiek pre PC od Expertology otvoríme plnohodnotnú vesmírnu tému a zvážime tri kultové hry, ktoré najlepším spôsobom realizovali rôzne aspekty bitiek vo vesmíre, za ktoré si vyslúžili rešpekt masového publika fanúšikov sci-fi tohto štýlu.

  Star Conf
 • ct
 • Hodnotenie: 5.0

  Star Conf<li></div><p>ct“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/62516666194051-4615.jpg“ height=“403″ title=“Hviezda Konf</p><li>ct“><p>Opäť sa vraciame k produktom domácich výrobcov hier, ktorí neprestávajú udivovať kvalitou svojich výrobkov. Star Conf</p><li>ct nie je novinkou (prvé oficiálne vydanie bolo v roku 2014), ale nestráca na význame. Vytvoril Slovenská vývojársky tím StarGem s podporou vydavateľa Gaijin Entertainment.<p>Milovníci streľby si tu prídu na svoje – hra je dokonale realizovaná v najfarebnejších a najdynamickejších vesmírnych bitkách na bojových vesmírnych lodiach a svetelných raketách. Konfrontácie medzi hráčmi v režime PvP a stretnutia s nepriateľským prostredím v režime PvE budú rovnako zábavné.</p><p>Hoci nový hráč bude mať na začiatku málo prostriedkov, má sa o čo snažiť – ako bude postupovať a získavať skúsenosti vo veľkých aj malých bitkách, bude zbierať energiu a hernú menu, ktorú môže použiť na nákup nových, silnejších lodí alebo na vylepšenie svojej flotily.</p><p>Herné režimy tu môžu vyhovovať naozaj každému temperamentu a nálade. Rýchle súboje PvP sú jasné a rýchle – do 10 minút, a relácie v otvorenom svete nemajú časový limit. Mimochodom, tento otvorený svet je skvelý v každom ohľade. Hráč môže cestovať naprieč galaxiou cez hyperpriestorové brány a postupne objavovať obrovskú mapu.</p><p>Veľmi zaujímavá myšlienka mimozemskej inteligencie v hre. Neuvidíte humanoidov s veľkými očami ani inteligentné chobotnice. Nepriateľské lode v hre sú samy o sebe vnímajúce bytosti; okrem pirátskych lodí ovládaných ľuďmi.</p><p>Táto online vesmírna strieľačka je formálne zadarmo, ako sa uvádza, distribúcia je založená na obchodnom modeli free-to-play. Ako však postupujete hrou, rýchlo sa ukáže, že bez daru budú vaše možnosti značne obmedzené. Samotná šiška je presadzovaná dosť agresívne a bilancia je výrazne chybná zámerne – aby hráča podnietila k investovaniu skutočných peňazí. Táto skutočnosť je sotva jediným faktorom objektívnej negatívnej spätnej väzby.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Kvalita grafiky a zvuku;</li><li>dôkladná optimalizácia;</li><li>rôzne režimy;</li><li>otvorený svet;</li><li>originálne nápady.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vtieravé darovanie a nevyvážené.</li></ul><h3>Battlezone Combat Commander</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Battlezone Combat Commander

  Číslo dva vo vesmírnom výbere najlepších online strieľačiek je oživený a aktualizovaný Battlezone Combat Commander. Prvá verzia bola vydaná presne pred 20 rokmi a bola dokonca úspešná, ale stále nie je hitom. Moderná verzia bola vydaná v roku 2018 a hra má stále šancu získať solídne publikum.

  Udalosti v hre sa odohrávajú v ďalekej budúcnosti. Mocnosti zabudli na minulé spory a rozpory a spojili sa do jednotnej vojenskej aliancie, aby bojovali proti vonkajšej hrozbe – cudzím civilizáciám, ktoré nie sú známe svojou priateľskosťou.

  Priniesla niekoľko herných aspektov, ktoré potešia hráčov, ktorí uprednostňujú všestrannú hrateľnosť, nielen strieľanie. Na hráča čaká dvadsať vzrušujúcich misií s pútavými zápletkami, režim pre viacerých hráčov s podporou až 14 hráčov súčasne, šesť strategicky dôležitých planét so základnými zdrojmi a samozrejme epické a pestré online bitky. Všetko je zabalené do veselého balíka s kvalitnou grafikou a kvalitným zvukovým dizajnom.

  Hra zahŕňa rôzne činnosti, ako je rozvoj vesmírnych základní, budovanie opevnení, obrana, zber a recyklácia zdrojov. Typy rôznorodých bojových vozidiel sa počítajú na desiatky – celkovo asi 30.

  Silné stránky

  • farebná grafika;
  • epické bitky;
  • Prvky RTS;
  • mnohé typy vozidiel a lodí.

  Chyby

  • hra je platená.

  Dreadnought

  Hodnotenie: 4.8

  Dreadnought

  Číslo tri v tomto výbere rebríčka je skutočným „snom gigantomaniakov“ – vesmírna strieľačka, ktorej dominujú gigantické bojové lode veľkosti asteroidov a ktorá diktuje tieto monštrá vo vesmírnych bitkách primeraného rozsahu.

  Presne povedané, vesmírna bojová flotila sa rozhodne neobmedzuje na superťažké lode. Akčná vesmírna hra založená na triedach, ktorá obsahuje päť tried lodí:

  1. Ničitelia sú najlepšou a najvyváženejšou jednotkou;
  2. Sapéry sú taktické krížniky, ktoré sú určené predovšetkým na rýchle obnovovanie vojnových lodí a opravu poškodení, ale môžu tiež spôsobiť bolestivé poškodenie dobre miereným laserom s dlhým dosahom na nepriateľské lode;
  3. Ostreľovači – delostrelecké krížniky, ktoré z diaľky zasahujú mohutnými salvami „lúčov dobra“, kryté trupmi mohutnejších kamarátov;
  4. Korvety sú najviac ohrozené, ale rýchle a obratné lode, schopné efektívneho samostatného boja;
  5. Dreadnoughty – v skutočnosti šťava hry – obrovské, nemotorné, ale po zuby ozbrojené obry, ktoré dokážu uskutočniť hyperpriestorové skoky.

  Uvedené typy lodí sú tiež rozdelené do frakcií, ktoré sa líšia vlastnosťami, vybavením, rýchlosťou, pancierom a dokonca aj vzhľadom.

  K dispozícii je niekoľko herných režimov – klasický DeathMatch, tímové ničenie v dvoch kolách a nápor – najobľúbenejší režim, ktorý prináša najviac bodov – hráč musí v spolupráci s ostatnými hráčmi zničiť veliteľskú loď nepriateľa.

  Výhody

  • vysokokvalitná grafika a zvuky
  • starostlivá optimalizácia;
  • dych vyrážajúce bitky;
  • širokú škálu tried, modelov a frakcií lodí;
  • dostatok príležitostí na rozvoj;
  • herné režimy pre všetky chute;
  • stabilné servery;
  • prístupné „horizontálne“ ovládacie prvky;
  • free-to-play.

  Nedostatky

  • Niektoré medzery vo fyzike kolízií (menšie).

  Najlepšie nevojenské strieľačky na PC

  Na konci rebríčka najlepších online strieľačiek pre PC sa odkloníme od zastrešujúcej vojenskej témy a pripomenieme, že strieľať môžete nielen vo vojne. Práve pre fanúšikov nebojovej streľby naši odborníci zahrnuli hodnotenie jasný strelec o love, kde cieľom nebude nepriateľ vo vojenskom zmysle, a korisť alebo akákoľvek hrozba z voľne žijúcich zvierat, a druhá hra vo výbere, aj keď má spoločné body s vojenskou témou, ale z vojny v plnom zmysle nekonečne ďaleko.

  theHunter: Volanie divočiny

  Hodnotenie: 5.0

  theHunter Volanie divočiny

  Žáner strieľačiek má špeciálny podžáner: simulátory lovu. Sú veľmi obľúbené pre svoje jedinečné vlastnosti – prenasledovanie, naháňanie, vzrušenie, veľa adrenalínu a uspokojenie inštinktu koristi. Jednou z najúspešnejších implementácií takýchto strieľačiek je hraHunter: Call of the Wild.

  V tejto hre sú niektoré nedostatky, ale môžu byť dokonca ignorované proti bezpodmienečné zásluhy. Na hráča tu čaká pestrá grafika – tvorcovia vyžmýkali z grafického enginu maximum, skvelá dynamika, rozmanitý obsah, „inteligentné“ správanie zvierat a mnoho ďalšieho. Odborníci zahrnuli hru do recenzie, pretože výklenok loveckých simulátorov vo videohrách je zastúpený veľmi slabo a fanúšikovia subžánru sa musia uspokojiť s tým, čo je k dispozícii, a táto strieľačka je bez akéhokoľvek preháňania najlepšia k dnešnému dňu.

  Pozitívom tejto konkrétnej strieľačky sú obrovské, nádherne detailné lokality, najrozmanitejšie ciele – od malých vtákov až po divoké dravce, niekoľko desiatok loveckých zbraní.

  Dej sa odohráva v hlbokých lesoch Európy. Hráč bude musieť uloviť korisť, zahnať ju do ohrady, nalákať a zabiť pomocou rôznych zbraní. Budete musieť preukázať nielen presnosť, ale aj trpezlivosť, vytrvalosť a dôvtip. svoju postavu môžete vylepšovať mnohými spôsobmi, zlepšovať svoje zručnosti a získavať nové schopnosti. Časom môžete postavu naučiť, aby bola takmer neviditeľná a nezanechávala stopy.

  Vývojári sa postarali aj o ďalekosiahle ciele. Jednorazový režim v takejto hre nevyhnutne rýchlo omrzí a v tomto prípade je tu online režim s kooperáciou a súťažou. Podpora hry viacerých hráčov až pre 8 skutočných hráčov. V rámci družstva môžete organizovať koordinované nájazdy na veľkú korisť.

  Výhody

  • realistická grafika;
  • krásny herný svet;
  • atmosféra;
  • mnoho cieľov;
  • široký výber zbraní;
  • veľa možností pre vývoj postavy;
  • návykový multiplayer;
  • kvalitná ruština.

  Chyby

  • hra je platená.

  Far Cry 3

  Hodnotenie: 4.9

  Far Cry 3

  A poslednou strieľačkou v našom rebríčku je absolútny hit posledných rokov Far Cry 3. Ide o zábavnú strieľačku so silnou a plnohodnotnou sandboxovou zložkou. Na rozdiel od pustej a neživej druhej verzie Far Cry 3 kvitne pestrými farbami divokej prírody. Na pozadí nádhernej prírody na hráča čakajú rôzne druhy záškodníkov, s ktorými sa musí vysporiadať.

  Dej sa odohráva na malebnom ostrove, kde sa hlavný hrdina okamžite ocitne v područí zlých pirátov. Okamžite sa mu však podarí utiecť, po čom sa sám stane dravcom v najširšom zmysle slova.

  Hráč bude musieť prežiť v divokej džungli, a to najtvrdšie. Budete sa musieť postarať o jedlo – na to môžete loviť malé a stredne veľké zvieratá. Musíte sa tiež neustále mať na pozore, aby ste sa sami nestali korisťou – veľkí predátori neváhajú zaútočiť na postavu hráča. Chytené zvieratá sú nielen potravou, ale aj zdrojom remeselnej výroby – kože a vlny na výrobu opaskov, odevov a najrôznejších predmetov.

  Keď si v lese získaš telo a dušu, môžeš začať uvažovať o dobývaní základní. Nemusíš byť Rambo – môžeš v tichosti prenasledovať stráže, vymyslieť plán a rýchlo zlikvidovať zloduchov.

  Ekonomickú zložku môžete podporiť plnením zaujímavých úloh. Zbrane je možné kupovať, získavať a vylepšovať. Otvorený svet hry je dokonale okorenený pikantnou zmesou humoru, epatage a dokonca aj psychedelického tripu pod vplyvom „nie celkom jednoduchej“ trávy. Je tu úplne šialená zmes postáv: agenti CIA, drsní banditi, dlhonohé a frajerské krásky s tetovaním, náboženskí fanatici a ktokoľvek iný.

  Pre fanúšikov multiplayeru má hra štyri špeciálne online režimy. Najnávykovejší – kooperácia pre štyroch. Je to niečo podobné ako misie v Left 4 Dead, ak odstránime zombie.

  Výhody

  • farebný, rozsiahly herný svet;
  • vysokokvalitná grafika;
  • bláznivá zmes postáv;
  • „Drsňácky“ štýl s čiernym humorom a epatage;
  • nezabudnuteľná, jedinečná a osobitá atmosféra.

  Nevýhody

  • hra je platená.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: