6 najlepších tabletov na sledovanie filmov

Napriek tomu, že uhlopriečky obrazoviek moderných smartfónov takmer zotreli rozdiel medzi smartfónmi a tabletmi, tie sa stále hojne používajú. Takže napríklad z hľadiska sledovania filmov na cestách je tablet stále vhodnejší ako smartfón práve kvôli o niečo väčšej obrazovke. Spoločnosť Expertology analyzovala aktuálny trh s gadgetmi v roku 2019 a identifikovala sedem hodnotných modelov tabletov v dvoch protichodných cenových kategóriách, ktoré sú najvhodnejšie na pohodlné sledovanie filmov.

Ako si vybrať tablet na sledovanie filmov

Pri výbere tabletu výlučne na takú zábavu, ako je sledovanie filmov, môžete mať ilúziu, že akékoľvek zariadenie zvládne takúto jednoduchú úlohu. Moderné filmy vo vysokej kvalite sú však veľmi náročné na zdroje, takže ak sa chcete vyhnúť trpkému sklamaniu pri ich sledovaní, mali by ste stále brať do úvahy odporúčané nastavenia.

Obrazovka

Najzrejmejším parametrom obrazovky tabletu je veľkosť v uhlopriečke. Neplatia žiadne obmedzenia a môžete sa riadiť vlastnými nápadmi. Povrch obrazovky tabletu bude takmer bez výnimky lesklý, čo znamená potenciálny problém so „zrkadlením“ a odleskami. Ak je tento nevyhnutný diskomfort príliš veľký, hľadajte modely s antireflexnou vrstvou alebo zvážte matný film.

Matrix

Ďalším kľúčovým parametrom obrazovky, ktorý je pravdepodobne dôležitejší ako veľkosť, je technológia matrice. Na sledovanie filmov v dynamickejšom prostredí (v dopravných prostriedkoch, v rade, kdekoľvek, ale nie v „stacionárnych“ podmienkach) sa odporúča vybrať model s najvyššími možnými pozorovacími uhlami. K dnešnému dňu môžu pozorovacie uhly 178 stupňov plne poskytnúť iba technológia IPS a všetky jej rôzne deriváty. Existujú aj diódy OLED, ale to je téma na samostatnú diskusiu vzhľadom na ich vysokú cenu a špecifiká. Technológia TN je podstatne lacnejšia, ale aj najmenšie zmeny uhla, najmä vo vertikálnom smere, vedú k nápadnému skresleniu farieb až k inverzii. TN nie je vhodný na pohodlné sledovanie filmov počas kempovania.

Výkon

Ako už bolo spomenuté vyššie, filmy vo vysokej kvalite spotrebujú významný podiel zdrojov. Preto by slabý procesor a grafické jadro neboli najlepšou voľbou. Výber modelov odporúčaných spoločnosťou Expertology zahŕňa len tie tablety, ktorých elektronický profil dokáže ľahko spracovať video v F

  lHD.

  Zvuk

  Takmer každý tablet PC má zabudované reproduktory. Na sledovanie filmov v plnej kvalite je samozrejme vhodnejšie používať kvalitné slúchadlá. Ale keď to neurobíte, kvalita vlastných stereofónnych reproduktorov tabletu môže mať zásadný význam. V prezentovaných modeloch, kde je zvuk obzvlášť dobrý, tento bod zdôrazníme.

  Batéria

  Napokon, aj ten najkvalitnejší obraz a najhlbší zvuk stratí všetky svoje výhody, ak tablet nedokáže „vytiahnuť“ trojhodinový trhák alebo pár troch epizód vášho obľúbeného televízneho seriálu. Preto je autonómia, ktorú by mala batéria s dlhou výdržou poskytovať, jedným z najdôležitejších parametrov.

  Hodnotenie najlepších tabletov na sledovanie filmov

  Nomináciasedadlonázov výrobkucena
  Najlepší lacný tablet na sledovanie filmov1Xiaomi MiPad 4 64Gb LTE 8″13 609€
  2Huawei MediaPad M3
 • te 10.1″
 • 17 490€
  3Samsung Galaxy Tab A 10.1 SM-T585 10.1″12 789€
  4Lenovo Tab 4 Plus TB-X704F 32Gb 10.1″14 580€
  Najlepšie prémiové tablety na sledovanie filmov1Apple iPad (2018) 32Gb Wi-Fi21 490€
  2Microsoft Surface Pro 5 i5 8Gb 128Gb 12.3″75 000€

  Poradie na základe technickej analýzy RankQua

 • .

  Najlacnejšie tablety na sledovanie filmov

  V prvej časti našej recenzie vám tím Expertology prináša štyri varianty tabletov, ktoré kombinujú dostatočné funkcie na kvalitné prehrávanie videa s prijateľnou cenou. Do tejto kategórie nepatria najlacnejšie modely, ale skôr cenový segment bližší strednej triede.

  Xiaomi MiPad 4 64Gb LTE 8″

  Hodnotenie: 4.9

  Xiaomi MiPad 4 64Gb LTE 8

  Začnime najmenším tabletom, najmä pre tých, pre ktorých je kompaktnosť rozhodujúca a obrazovka smartfónu je príliš malá na to, aby sa mohli významnejšie zapojiť do sledovania filmu. Ide o člena rodiny MiPad od jedného z najvýznamnejších čínskych výrobcov lacnej a kvalitnej elektroniky – Xiaomi.

  Model je pomerne nový – bol oznámený v roku 2018 a odvtedy uplynulo dosť času na to, aby sa zákazníci presvedčili, že nemá žiadne kritické chyby.

  S uhlopriečkou obrazovky 8 palcov sú celkové rozmery tabletu 200.2×120.3×7.9 mm. Váha 342 g bez obalu. Väčšinou kovový kryt. K dispozícii v dvoch farbách – čiernej a zlatej.

  Malá uhlopriečka obrazovky je kompenzovaná dobrým rozlíšením – 1920×1200. Pri tejto kombinácii je pixelácia voľným okom úplne neviditeľná (hustota 283ppi). Pomer strán – 16:10. Lesklý povrch obrazovky. Pozorovacie uhly sú typické pre technológiu IPS – 178 stupňov, čo znamená, že akákoľvek manipulácia s polohou tabletu nepovedie k skresleniu vnímaného obrazu. Tu a nižšie to bude spoločná funkcia pre všetky tablety v prehľade.

  Kľúčová konfigurácia elektroniky tabletu je viac než dostatočná na sledovanie filmov vo vysokej kvalite bez nepríjemných oneskorení. Ide o 8-jadrový procesor (jadro Kryo) Qualcomm Snapdragon 660 s taktom 2.2 GHz a video modul Adreno512. Procesor je 14 nm, čo je v roku 2019 stále veľká výhoda, kým sa tenší procesor nestane „mainstreamom“.

  Celkovému výkonu pomáha 4 GB pamäte RAM. Na ukladanie dát je k dispozícii 64 GB internej pamäte. Stačí na malú filmovú knižnicu v HD. Veľké množstvo multimédií možno ukladať na externé karty flash – tablet dokáže čítať karty microSDXC s kapacitou až 256 GB.

  Medzi silné stránky tohto tabletu môže a mala by patriť podpora 4G – aby ste mohli sledovať filmy priamo online a vo vysokej kvalite. Podporovaný formát karty SIM operátora – nanoSIM.

  Ďalšie potenciálne dôležité funkcie: 13 Mpx zadný a 5 Mpx predný fotoaparát; nabíjacia zásuvka USB-C; štandardný 3 výstup na slúchadlá.5 mm; funkcia odomykania tvárou; vynikajúci kontrastný pomer 1200:1 (ako pri technológii IPS); štandardný operačný systém – Android 8.1.

  Osobitnú zmienku si zaslúži vysoká kapacita batérie – 6000 mA⋅h, ktorou sa nemôže pochváliť každý tablet, najmä ten lacný.

  Dôstojnosť

  • pomer cena/výkon;
  • Zvýšený kontrast a celková kvalita obrazu;
  • Odomykanie tvárou;
  • Podpora LTE;
  • vysokokapacitná batéria;
  • kovový a nebrúsený plášť.

  Nevýhody

  • Niektorí používatelia ho považujú za rovnako ťažký ako 8-palcový.

  Huawei MediaPad M3
 • te 10.1″
 • Hodnotenie: 4.8

  Huawei MediaPad M3<li></div><p>te 10.1″ src=“/wp-content/uploads/2023/09/26916666194011-596-.jpg“ height=“420″ title=“Huawei MediaPad M3</p><li>te 10.1″><p>Pokračujme v recenzii tým, že prejdeme priamo na výrazne väčšiu uhlopriečku obrazovky tabletu – 10 palcov a najprv sa pozrieme na najlepší, podľa našich odborníkov, lacný tablet Huawei na sledovanie filmov s dobrým zvukom. Model bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2017.</p><p>Rozmery zariadenia sú 241.3×171.5×7.5 mm, čistá hmotnosť 460 g. Kovový kryt, robustný, úhľadne a bezpečne zostavený. Dizajn je klasický spôsobom, ktorý je nezameniteľne minimalistický vo vzhľade akéhokoľvek nositeľného gadgetu. Operačný systém Android 7.0.</p><p>Rozlíšenie obrazovky je rovnaké ako u vyššie uvedeného Xiaomi – 1920×1200 a rovnaká maticová technológia s veľkými pozorovacími uhlami a kvalitným podaním farieb. Dojem zo sledovania filmov na tomto tablete bude obzvlášť jasný, keď nemáte po ruke slúchadlá. Vonkajšie reproduktory sú štyri stereo reproduktory, ktoré poskytujú nečakane hlboký a kvalitný zvuk.</p><p>Systém beží na 8-jadrovom procesore (Cortex-A53) Qualcomm Snapdragon 435 s 1.2GHz batéria a grafický procesor Adreno 505. V tejto konfigurácii je k dispozícii 3 GB pamäte RAM. 32 GB internej pamäte. Karty microSDXC sú čitateľné až do veľkosti 128 GB. Môžete natáčať vlastné videá pomocou zadného alebo predného fotoaparátu – oba majú rozlíšenie 8 Mpx.</p><p>Z hľadiska komunikačnej technológie je tento model v mnohých ohľadoch podobný predchádzajúcemu. Na strane mobilných sietí je k dispozícii podpora 3G a LTE a na krátke vzdialenosti Wi-Fi802.11ac a Bluetooth 4.1. K dispozícii sú moduly na určovanie polohy GPS a GLONASS.</p><p>Výdrž batérie zabezpečuje batéria s kapacitou 6660 mAh⋅h a 2GHz. Káblové nabíjanie cez rozhranie micro-USB.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>kvalita obrazu;</li><li>kovové puzdro;</li><li>Hlboký stereo zvuk zo 4 reproduktorov;</li><li>Podpora LTE.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Neboli zistené žiadne významné nedostatky.</li></ul><h3>Samsung Galaxy Tab A 10.1 SM-T585 10.1″</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=SAMSUNG GALAXY TAB A 10.1 SM-T585 10.1

  Naša skupina odborníkov nemohla ignorovať produkty popredných lídrov na trhu. Spomedzi radu tabletov Samsung odborníci navrhli túto lacnú možnosť. Model výrazne stráca na dva vyššie opísané modely z hľadiska výkonu, ale „kúzlo“ značky a prijateľná cena robia trik – tablet je žiadaný a spôsobuje len pozitívnu spätnú väzbu.

  Rozmery zariadenia – 254x155x8mm, čistá hmotnosť 525g. Dizajn puzdra je klasicky minimalistický. K dispozícii vo farbách – biela, modrá, čierna. Kvalita materiálov a vyhotovenia je nespochybniteľná – aj v prípade rozpočtových modelov si juhokórejský technologický gigant suverénne drží značku.

  10-palcový displej tabletu má vysokokvalitnú IPS matricu s rozlíšením 1920×1200 s hustotou bodov 224 na palec. Kľúčová elektronika je z väčšej časti slabšia ako pri dvoch vyššie opísaných variantoch: 8-jadrový procesor Samsung Exynos 7870 (Cortex-A53) pracuje s frekvenciou do 1.6GHz video modul – Ma

 • -T830. Len 2 GB pamäte RAM, ale to nie je príliš dôležité pre pohodlné sledovanie filmov. 16 GB internej pamäte s možnosťou rozšírenia pomocou voliteľnej karty microSDXC.

  Z hľadiska komunikačných technológií má tento model všetko, čo potrebujete, a je aktuálny od roku 2019, hoci samotný tablet bol vydaný pomerne dávno – v roku 2016. Podporuje napríklad širokopásmový internet od mobilného operátora pomocou technológie LTE, je tu Wi-Fi a Bluetooth. Posledný – s podporou bezdrôtového zvuku A2DP. Karta SIM so správnym tvarovým faktorom – nanoSIM.

  Multimediálny potenciál tabletu dopĺňa dvojica fotoaparátov: zadný 8 Mpx s LED bleskom a automatickým zaostrovaním, predný 2 Mpx. Ďalšie funkcie: GPS a GLONASS, svetelný senzor, akcelerometer.

  Veľkou výhodou tohto tabletu z hľadiska sledovania filmov je podpora širokej škály formátov a kodekov vrátane niektorých veľmi exotických. Zabudovaný operačný systém – už výrazne zastaraný Android 6.0, ale aj bez aktualizácie to stačí na voľný čas.

  A najvýraznejším plusom modelu je vysoká výdrž batérie, ktorú zaručuje 7300mAh batéria. Podľa výrobcu by to malo stačiť na 13 hodín nepretržitého používania v režime videa. Celkovo je tento deklarovaný výkon pravdivý, ale nie pri maximálnom jase.

  Výhody

  • značka;
  • vysokokvalitné obrázky;
  • vysoká kvalita vyhotovenia;
  • Podpora LTE;
  • podpora rôznych formátov videa;
  • Až 13 hodín prehrávania videa bez nabíjania.

  Nevýhody

  • Relatívne slabá elektronika pre náročnejšie úlohy.

  Lenovo Tab 4 Plus TB-X704F 32Gb 10.1″

  Hodnotenie: 4.7

  Lenovo Tab 4 Plus TB-X704F 32Gb 10.1

  Značka Lenovo, ktorá v žiadnom prípade nie je synonymom kvalitnej a lacnej elektroniky, dopĺňa ponuku lacných tabletov, ktoré sú ideálne na sledovanie filmov. Pri rovnakých podmienkach môžeme vidieť oveľa lepší výkon kľúčovej elektroniky ako v predchádzajúcom modeli.

  Rozmery tabletu – 247x173x7.1 mm, čistá hmotnosť – 475 g. Vyššie uvedenému tabletu vyčíta malá časť používateľov jeho vysokú hmotnosť, ale tu, ako vidíte, je situácia o niečo lepšia. Čo sa týka dizajnu, tento model nie je žiadnym prekvapením – rovnaký klasický minimalistický dizajn, môžete si vybrať medzi dvoma polárnymi farbami tela – bielou alebo čiernou. povrchový materiál je sklo. Na autorizáciu môžete použiť snímač odtlačkov prstov.

  Zariadenie poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 625 s ôsmimi jadrami Cortex-A53 s frekvenciou až 2 GHz. 14nm procesná technológia určila energetickú účinnosť procesora a relatívne nízku tepelnú. Grafický modul – Adreno506. Konfigurácia pamäte typická pre lacné tablety: 3 GB RAM, 32 GB interná pamäť, slot na externé karty microSDXC do 128 GB. Operačný systém – Android 7.0.

  Konfigurácia fotoaparátu tohto modelu je o niečo lepšia ako u predchádzajúceho modelu, ale nie je príliš výrazná: 8 Mpx zadný fotoaparát s automatickým zaostrovaním a bleskom, 5 Mpx predný fotoaparát. Stereo reproduktory poskytujú celkom dobrý zvuk. Univerzálny výstup na slúchadlá 3.5 mm je k dispozícii tu. Okrem toho je tu FM tuner.

  Na bezdrôtové pripojenie je tento model vybavený vstavaným rozhraním Wi-Fi 802.0.11ac a Bluetooth verzie 4.2. Komunikácia prostredníctvom mobilného operátora nie je podporovaná. Modul GPS / GLONASS na navigáciu. Na pripojenie k počítačovému rozhraniu USB 3.1 typ C.

  Batéria s kapacitou 7000 mAh si zaslúži bezpodmienečnú pochvalu, pretože je schopná vydržať až 13 hodín v režime filmovania, podobne ako v prípade vyššie recenzovaného modelu Samsung.

  Výhody

  • kvalitné zobrazovanie;
  • Vysoká výdrž batérie vďaka veľkej batérii a energeticky úspornému procesoru;
  • Dobrý zvuk z bežných reproduktorov;
  • FM tuner;
  • skener odtlačkov prstov.

  Nevýhody

  • nepodporuje bunkové.

  Najlepšie prémiové tablety na sledovanie filmov

  Druhý mini výber v prehľade najlepších tabletov na sledovanie filmov pre rok 2019 od spoločnosti Expertology zahŕňa dva modely, ktoré si samozrejme hravo poradia s oveľa zložitejšími „výzvami“, než je len prehrávanie videa. Takéto prémiové riešenia však majú svojho spotrebiteľa, aj keď sa na nich nepredpokladá nič iné ako sledovanie filmov a fotografovanie.

  Apple iPad (2018) 32Gb Wi-Fi

  Skóre : 4.9

  Apple iPad (2018) 32Gb Wi-Fi

  Začnime značkou, ktorú netreba predstavovať. A tu sa naši čitatelia dočkali malého zlomu vo vzore. Aj keď ide o tablet spoločnosti Apple, nachádza sa v takej hviezdnej spoločnosti, že jeho cena vyzerá tak prijateľne, že si priam pýta zaradenie do rozpočtovej kategórie. Apple iPad však nie je na rovnakej úrovni ako vyššie uvedené riešenia. Model bol oznámený v marci 2018.

  Veľkosť tabletu – 240×169.5×7.5 mm, čistá hmotnosť 469 g. výrazný tvar a štýl k dispozícii v troch farbách – sivej, striebornej a zlatej. Citlivý, presný a spoľahlivý skener odtlačkov prstov na overovanie.

  Obrazovka je tu o niečo menšia ako v predchádzajúcich troch prípadoch – 9.Uhlopriečka 7 palcov. Rozlíšenie je však vyššie – 2048×1536, rovnako ako hustota pixelov – 264 pixelov na palec. Typ matrice je IPS so širokými pozorovacími uhlami. Lesklý displej má sklenený povrch odolný proti poškriabaniu.

  Všetku elektroniku tabletu poháňa výkonný, vlastný procesor Apple A10 (4 jadrá ARM8) s frekvenciou 2340 MHz. Vyrobené 16nm technológiou. Video modul je PowerVR GT7600. Uvažovaná konfigurácia predpokladá 2 GB pamäte RAM a 32 GB internej pamäte. Toto je minimum a v prípade potreby je k dispozícii modifikácia s oveľa väčším úložným priestorom. Nie je tu žiadny slot na pamäťové karty, ale to ani nemožno označiť za nevýhodu, pretože tento prístup je súčasťou ideológie Cupertinians.

  Aktívna časť multimediálneho profilu tohto modelu je pomerne chudobná, čo je obzvlášť zvláštne pre pomerne nový model. Zadný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx a iba 1 Mpx na prednej strane.2Mpix. Je tu zabudovaný reproduktor a štandardný 3.5 mm výstup pre náhlavnú súpravu. Používajte radšej slúchadlá, pretože zvuk jediného reproduktora je veľmi slabý.

  Bezdrôtové pripojenie tabletu: štandard Wi-Fi 802.11ac s priamym pripojením medzi gadgetmi WiFi Direct; Bluetooth 4.2. K dispozícii je aj modul NFC.

  Medzi ďalšie funkcie tohto modelu patrí podpora stylusu (nie je súčasťou balenia) a klávesnica Bluetooth. K dispozícii je aj konektor pre dokovaciu stanicu. Tablet sa k počítaču pripája prostredníctvom aplikácie Apple

 • ghtning alebo USB.

  Odhadovaný čas nepretržitého prehrávania filmov na jedno plné nabitie batérie je až 10 hodín.

  Výhody

  • značka;
  • vysoké rozlíšenie;
  • Vysokokvalitná matrica;
  • kovové puzdro;
  • výkon;
  • výdrž batérie;
  • NFC;
  • Cenovo dostupné, ako pre Apple, cena.

  Nedostatky

  • Tichý zvuk z jediného reproduktora.

  Microsoft Surface Pro 5 i5 8Gb 128Gb 12.3″

  Hodnotenie: 4.9

  MICROSOFT SURFACE PRO 5 I5 8GB 128GB 12.3

  A na záver sa pozrime na príklad jedného z najúspešnejších, hoci len niekoľkých projektov softvérovej spoločnosti na vytvorenie „hardvérového“ riešenia. Pri všetkej kritike musíme uznať, že rodina tabletov Surface od spoločnosti Microsoft je rozhodne úspešná. Tablet je trikrát drahší ako iPad, ako je opísané, čo môže viesť k zmätku, ale treba si uvedomiť, že prémiový a dokonca aj status Surface Pro je tu ešte viac vyjadrený ako v prípade iPadu, čo je paradoxné v jeho rozpočte. Tento model bol oznámený v roku 2018.

  Tu už vidíme naozaj veľkú obrazovku s uhlopriečkou 12.3″. Rozlíšenie matrice IPS je 2736 × 1824 s hustotou pixelov 267 pixelov na palec. lesklý povrch obrazovky. Dizajn je očakávane minimalistický a elegantný. Rozmery zariadenia – 292.1×201.4×8.5 mm, čistá hmotnosť 770 g. Prevažne kovový kryt.

  Vývojári vybavili tablet procesorom Intel Core i5 8250U – štyrmi jadrami Kaby Lake R s taktom 1.6GHz. Zostavené s 14nm procesorom. Grafický procesor Intel HD Graphics (Kaby Lake R). Táto konfigurácia poskytuje 8 GB pamäte RAM a 128 zabudovaných. Existujú modifikácie rovnakého modelu s vyšším výkonom, ale drahšie. Podporuje pamäťové karty microSDXC. Operačný systém – Windows 10.

  Fotoaparáty tabletu nie sú príliš pôsobivé – zadný a predný fotoaparát s rozlíšením 8 a 5 Mpx. Hoci to pri sledovaní filmov nevadí, na natáčanie a následné sledovanie vlastných záznamov by ste predsa len chceli niečo lepšie, najmä za túto cenu.

  Bezdrôtové pripojenie v tomto modeli predstavuje modul Wi-Fi štandardu 802.11ac a Bluetooth verzia Bluetooth 4.1. Externé periférne zariadenia možno k zariadeniu pripojiť prostredníctvom rozhrania USB 3.0 Typ A. K dispozícii je dokonca aj Mini DisplayPort. Približný čas prevádzky na jedno plné nabitie batérie – 13.5 hodín prehrávania filmov.

  Výhody

  • veľká obrazovka;
  • Matica kvality;
  • vysoké rozlíšenie;
  • Bezchybná kvalita obrazu;
  • výkon;
  • Mini DisplayPort;
  • autonómiu;
  • Rozpoznávanie tváre na overovanie.

  Nevýhody

  • relatívne slabý fotoaparát.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: