9 najväčších tabletov

Tablety boli pred niekoľkými rokmi veľmi populárne. V tom čase bol najväčší dopyt po modeloch s relatívne malou obrazovkou. Spotrebitelia si tieto zariadenia obľúbili, pretože sa dali ľahko nosiť so sebou, hodiť do batohu alebo do vrecka zimnej bundy. A hmotnosť takéhoto tabletu bola celkom prijateľná na dlhodobé čítanie kníh a sledovanie videí. Tieto tablety sú však už menej zaujímavé, pretože ich nahradili smartfóny so 6-palcovým displejom. Preto ak sa spotrebiteľ pozerá na tablet, očakáva, že dostane zariadenie, ktoré má na prednom paneli aspoň 10-palcovú obrazovku. V krátkosti sme sa rozhodli povedať vám o najlepších „tabletoch“ vybavených veľkou obrazovkou. Hovoríme o rôznych miniaplikáciách – nielen o modeloch so systémom Android.

Najviac hodnotených tabletov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Rebríček najväčších tabletov1HP ZBook x2 G4 i7-8550U 16Gb 512Gb177 940€
2Acer Switch 7 i7 16Gb 512Gb129 900€
3Apple iPad Pro 12.9 (2017) 64Gb Wi-Fi + mobil
  ar
64 990€
4Microsoft Surface Pro 5 i5 4Gb 128Gb58 500€
5DELL Latitude 7212 i5-7300U 8Gb 256Gb LTE71 000€
6Apple iPad Pro 11 1Tb Wi-Fi + Cell
  ar
137 990€
7Huawei MediaPad M5 10.8 Pro 64Gb LTE36 990€
8Samsung Galaxy Tab A 10.5 SM-T590 32Gb16 990€
9Lenovo Tab 4 TB-X704L 16Gb17 390€

HP ZBook x2 G4 i7-8550U 16Gb 512Gb

Hodnotenie: 4.9

HP ZBook x2 G4 i7-8550U 16Gb 512Gb

Podľa názvu tohto zariadenia je zrejmé, že spoločnosť Hewlett-Packard svoj výtvor umiestňuje skôr ako notebook než ako tablet. Dokonca ani nevyrobil modifikáciu, ktorá by nebola dodávaná s klávesnicou. A, samozrejme, gadget beží na plnohodnotnom operačnom systéme Windows 10. Hardvér, ktorý je tu k dispozícii, je viac než dostatočný na spustenie aj náročných aplikácií, ako je Photoshop alebo Premiere Pro.

Tabletový počítač HP ZBook x2 G4 nie je len veľký, je obrovský! Na prednej strane sa nachádza 14-palcový displej IPS s rozlíšením 3840×2160 pixelov. A k tomu pridajte pomerne široký rámik! A ak si pripojíte klávesnicu, zariadenie sa naozaj nelíši od bežného notebooku. Nie je to ani veľkosť, čo ho robí najťažším na prenášanie, ale hmotnosť – má až 2 kg. Skrátka, je nepravdepodobné, že by ste takýto tablet pravidelne nosili so sebou, pokiaľ ho nepotrebujete na prácu.

Čo poteší vnútro tablety? A že rovnakým výkonom sa pravdepodobne nebude môcť pochváliť ani stolný počítač, ak ho máte k dispozícii. Má napríklad 16 GB zabudovanej pamäte RAM. Ako procesor sa používa Intel Core i7 8550U, ktorého kapacita postačuje pre väčšinu programov. A len množstvo trvalej pamäte nie je pôsobivé – existuje 512 GB, ktoré sa teraz môžu pochváliť aj niektoré smartfóny, ktoré sú oveľa menšie.

Tento tablet samozrejme ponúka stereo zvuk. Má tiež mikrofón a prednú kameru na videohovory. Ale nepočítajte s vysokokvalitnými fotografiami, rozlíšenie „prednej“ časti nepresahuje 1 megapixel. Výrazne lepší výkon zadného fotoaparátu – jeho rozlíšenie je 8 megapixelov. K dispozícii je aj konektor pre náhlavnú súpravu, ktorý sa môže kedykoľvek hodiť.

Tento tablet možno pokojne nazvať herným tabletom. Skutočnosť, že sa v ňom nachádza diskrétna grafická karta NVIDIA Quadro M620, ktorá má 2 GB videopamäte GDDR5. Samozrejme, nebudete môcť hrať hry na maximálne grafické nastavenia. Ale už ich spustenie na tablete je zázrak!

Na tele zariadenia sa nachádza dvojica konektorov USB typu C, ktoré sa môžu pochváliť vysokou rýchlosťou prenosu a príjmu dát. Nezabudlo sa ani na rozhranie mini-HDMI, ktoré vám umožní preniesť obraz na externý monitor alebo televízor. Vstavaná technológia 802 Wi-Fi je určená na komunikáciu s vaším routerom.11ac. K dispozícii je aj rozhranie Bluetooth 4.2, ktoré vám pomáhajú pripojiť bezdrôtové príslušenstvo. Nezabudnite na slot na pamäťovú kartu. A nie microSD, ale SD plnej veľkosti!

Možno je to skvelá voľba pre tých, ktorí chcú nahradiť svoj notebook tabletom. Ale takáto náhrada bude drahá – cena tohto modelu je viac ako 170 tisíc. Euro. A to za predpokladu, že ho ešte stále nájdete v Rusku.

Výhody

 • Displej s veľmi vysokým rozlíšením;
 • Využíva výkonný štvorjadrový procesor;
 • Veľké množstvo pamäte;
 • Slušný objem interného úložiska;
 • Diskrétny videoadaptér;
 • K dispozícii sú vysokorýchlostné konektory USB;
 • K dispozícii je zásuvka mini-HDMI;
 • Dodáva sa s klávesnicou QWERTY;
 • Integrovaná podpora Wi-Fi 802 802.11ac;
 • K dispozícii je skener odtlačkov prstov.

Nevýhody

 • Veľmi veľká hmotnosť;
 • Desivo vysoké náklady;
 • V Rusku je pomerne ťažké nájsť.

Acer Switch 7 i7 16Gb 512Gb

Hodnotenie: 4.9

Acer Switch 7 i7 16Gb 512Gb

V našom rebríčku je aj tablet od spoločnosti Acer. Tento sa dodáva aj s klávesnicou. A má malý stojan, vďaka ktorému možno výrobok používať na sledovanie filmov aj bez pripojenia uvedeného príslušenstva. Ako ste už možno uhádli, je vybavený operačným systémom Windows 10, ktorý používateľovi poskytuje kompletný balík kancelárskych aplikácií. Hardvér však postačuje na spustenie náročnejších aplikácií.

Použitý displej IPS má uhlopriečku 13,5 palca. Rozlíšenie 2256×1504 pixelov vám umožní vychutnať si vysoké detaily a nevidieť žiadnu pixeláciu. Výrobca veril, že kupujúci dosť obrazovky, takže nemal stavať v jeho tvorbe HDMI-konektor. Namiesto toho mu dal vysokorýchlostné zásuvky USB, ktoré sú potrebné na pripojenie periférnych zariadení a napríklad externého zariadenia na ukladanie dát. Výrobca nezabudol ani na snímač odtlačkov prstov, ktorý by mal chrániť osobné údaje pred zvedavými očami. Tablet sa dodáva so stylusom. Boli by ste prekvapení, o koľko ľahšie sa používa ako prst, keď máte pripojenú klávesnicu.

Tablet má stereo zvuk a dve kamery. Jeho kvalita však nie je ani zďaleka dokonalá, takže na fotografovanie „tablet“ absolútne nesedí. Ale je možné komunikovať s kolegami cez Skype, pretože je tu aj mikrofón. Možné je aj pripojenie náhlavnej súpravy – buď prostredníctvom 3,5 mm audio zásuvky, alebo cez Bluetooth 4.0. Keď už sme pri bezdrôtových moduloch, nemôžeme opomenúť vysokorýchlostný štandard Wi-Fi 802.0.11ac.

Na ukladanie dát je k dispozícii 512 GB trvalej pamäte. Ak vám to nestačí, môžete použiť aj kartu microSD. Žiadny slot na kartu SIM. K dispozícii je však 16 GB pamäte RAM, čo je dostatok pre absolútne akýkoľvek program. Pokiaľ ide o procesor, je vybavený štvorjadrovým čipom Intel Core i7 8550U, ktorý je známy z mnohých notebookov.

Pravdepodobne hlavnou nevýhodou zariadenia je hmotnosť. Aj bez klávesnice váži tablet 1 150 g. S takouto obrazovkou je to však celkom prijateľné. Nie každý bude tiež spokojný s hernými možnosťami. Tablet obsahuje samostatnú grafickú kartu NVIDIA GeForce MX150, ale hry dokáže hrať len pri veľmi nízkych grafických nastaveniach. Cena je rozpačitá – nie každý by za tabletový počítač zaplatil viac ako 130-tisíc. Euro.

Výhody

 • Dodáva sa so stylusom;
 • Má optický snímač odtlačkov prstov;
 • Dodáva sa s podsvietenou klávesnicou;
 • Slušná výdrž batérie;
 • K dispozícii sú vysokorýchlostné konektory USB;
 • Je tu samostatná grafická karta;
 • Obrazovka s veľmi vysokým rozlíšením;
 • K dispozícii je sieť Wi-Fi 802.11ac;
 • Používa sa výkonný procesor;
 • Dostatok pamäte a RAM.

Nevýhody

 • Veľa váži;
 • Základný fotoaparát;
 • Vysoké náklady.

Apple iPad Pro 12.9 (2017) 64Gb Wi-Fi + mobil
  ar

Hodnotenie: 4.8

Apple iPad Pro 12.9 (2017) 64Gb Wi-Fi + Cell<ul></div><p>ar“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/96916666193461-519-.jpg“ title=“Apple iPad Pro 12.9 (2017) 64Gb Wi-Fi + mobil</p><ul>ar“><p>Zatiaľ čo náš rebríček sa zameral na veľmi drahé produkty so systémom Windows, v nasledujúcom texte sa pokúsime opísať cenovo dostupnejšie tablety, ktoré majú aj veľkú obrazovku. Možno najlepšou kúpou je teraz iPad Pro. Jeho schopnosti sú viac než dostatočné na všetky každodenné úlohy. Pre iOS bolo vytvorených mnoho užitočných aplikácií s používateľsky prívetivým rozhraním. Vyzerajú tu skvele! Žiadna pixelizácia neprichádza do úvahy! A ako by to mohlo byť inak, keď 12,9-palcový displej IPS má rozlíšenie 2732×2048 bodov? Vysokokvalitný je nielen obraz, ale aj zvuk, ktorý sa šíri cez štyri reproduktory. A práve kvôli elegantnému zvuku odporúčame kúpiť verziu z roku 2017 – novšia verzia má plochý zvuk. Nehovoriac o tom, že tablet vydaný o rok neskôr je výrazne drahší.</p><p>Toto zariadenie existuje v niekoľkých variantoch. Líšia sa od seba kapacitou pamäte, ako aj absenciou alebo prítomnosťou slotu na kartu SIM. Ak budete tablet občas používať vonku, vyberte si verziu „Cell“</p><ul>„ar“ je ten, ktorý podporuje siete LTE. Pokiaľ ide o internú pamäť, môžete byť celkom spokojní so 64 GB. Ak však budete do internej pamäte ukladať veľa videí a veľa fotografií, nebude to samozrejme stačiť.<p>Zariadenie sa dodáva v troch farebných variantoch. Kovový plášť je sfarbený v oboch smeroch. Je veľmi tenký, vďaka čomu výrobca dokázal znížiť hmotnosť miniaplikácie na 692 g. Na prednej strane si môžete ľahko všimnúť nielen displej, ale aj fyzické tlačidlo, ktoré funguje ako snímač odtlačkov prstov. Tablet má aj gyroskop, kompas a barometer – skrátka, nedostatok senzorov nie je cítiť. K zariadeniu môžete pripojiť aj klávesnicu QWERTY a pohodlne písať. Musíte si ho však kúpiť samostatne. To je typické pre Apple – táto spoločnosť rada predáva príslušenstvo za pekný peniaz.</p><p>Poháňaný šesťjadrovým procesorom Apple A10X. Pred časom to bol najvýkonnejší čipset spomedzi tých na báze ARM. So štyrmi gigabajtmi pamäte RAM ľahko spustí viacero aplikácií na jednej obrazovke.</p><p>Na prístup na internet nemusíte používať pripojenie 4G. Tu je implementovaná podpora Wi-Fi 802.11ac. Ak používate tento konkrétny štandard, môžete dokonca sledovať videá v rozlíšení 4K online! Na kamery sa nemôžete sťažovať. Predná obrazovka je vybavená 7-megapixelovým snímačom, ktorý postačuje na kvalitné videohovory. Zadný fotoaparát má snímač s rozlíšením 12 megapixelov. Navyše je vybavený optickou stabilizáciou!</p><p>Tento tablet pravdepodobne nesklame žiadneho bežného používateľa. Všetko je tu dokonalé! Dokonca aj výdrž batérie – pri takmer plnom zaťažení vydrží gadget približne deväť hodín.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Neváži veľa;</li><li>Využíva veľmi výkonný procesor;</li><li>Dostatočné množstvo pamäte RAM;</li><li>Extrémne vysoké rozlíšenie displeja;</li><li>Podpora Bluetooth 4 je implementovaná.2 a Wi-Fi 802.11ac;</li><li>Štyri zabudované reproduktory;</li><li>K dispozícii je verzia s modulom 4G;</li><li>Dlhá životnosť batérie;</li><li>Pozoruhodné fotoaparáty;</li><li>Primeraná hrúbka.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Žiadny slot na pamäťovú kartu;</li><li>Cena nebude vyhovovať každému;</li><li>Klávesnicu a stylus je potrebné zakúpiť samostatne.</li></ul><h3>Microsoft Surface Pro 5 i5 4Gb 128Gb</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Microsoft Surface Pro 5 i5 4Gb 128Gb

Spoločnosť Microsoft svojho času začala vyrábať tablety, ktoré by ukázali, že operačný systém Windows je v poriadku na takomto zariadení. Rad Surface Pro je typický vyváženým hardvérom s dostatočným výkonom na každodenné používanie vrátane kancelárskeho prostredia. Náš rebríček zahŕňa piaty model z vyššie uvedeného radu. Toto zariadenie má k dispozícii obrazovku s uhlopriečkou 12,3 palca a rozlíšením 2736×1824 bodov. Tieto parametre postačujú úplne každému používateľovi. Pre zabudované komponenty je však, samozrejme, pomerne ťažké spracovať obraz s takým vysokým rozlíšením. Dvojjadrový procesor Intel Core i5 7300U musí tvrdo pracovať, aby operačný systém Windows 10 fungoval hladko. A zdá sa, že výkon tohto čipsetu sotva stačí na spustenie akýchkoľvek serióznych aplikácií. Na hry radšej zabudnite, pretože namiesto diskrétnej grafickej karty používa internú grafiku. Vážnym obmedzením je aj veľkosť internej pamäte, ktorá tu nepresahuje 128 GB. Treba poznamenať, že úspora na internom úložisku umožnila spoločnosti Microsoft znížiť cenu na 65 tisíc Euro. Roubles. Spoločnosť ušetrila aj na pamäti RAM – k dispozícii je len 4 GB.

Na kryte zariadenia nájdete slot na kartu microSD. Žiadny slot na kartu SIM – výrobca ponúka pripojenie k celosvetovej sieti výlučne prostredníctvom Wi-Fi 802.11ac. Medzi ďalšie bezdrôtové moduly patrí Bluetooth 4.1, potrebný predovšetkým na pripojenie bezdrôtovej náhlavnej súpravy. Možno pripojiť aj bežné slúchadlá – je pre ne k dispozícii 3,5 mm konektor. Na pripojenie periférnych zariadení cez port USB 3.0.

Na kovovom kryte tabletu si nemôžete nevšimnúť dvojicu kamier. Aj keď sa to môže zdať zvláštne, je ťažké nájsť chybu v použitých moduloch. „Predná“ časť je ideálna na videokomunikáciu, päťmegapixelová matica úplne stačí na poskytnutie vysokokvalitného obrazu. Rozlíšenie hlavného fotoaparátu sa zvýšilo na 8 Mpx – vďaka tomu môžete s Microsoft Surface Pro 5 ľahko odfotiť akýkoľvek dokument a následne rozpoznať text v príslušnom programe. Viac „tablet“ má stereo reproduktory, ktoré tiež nemôžu nepotešiť. Bolo by však zvláštne, keby mal tablet s veľkou obrazovkou iba jeden reproduktor.

Tento model možno najviac vyniká výdržou batérie. V niektorých prevádzkových režimoch je možné dosiahnuť 13 hodín! Ale samozrejme, vo väčšine prípadov bude doba behu kratšia – všetko závisí od toho, ako veľmi zaťažíte procesor.

Bohužiaľ, spoločnosť Microsoft sa nechce zaoberať oficiálnym predajom svojho hardvéru v Rusku (s výnimkou herných konzol). Preto ak ste pripravení kúpiť tento tablet, musíte zabudnúť na záruku.

Výhody

 • Má slot na pamäťovú kartu;
 • Cena sa nedá nazvať astronomickou;
 • Displej IPS s vysokým rozlíšením;
 • Podporuje vysokorýchlostné pripojenie Wi-Fi;
 • Implementovaný stereo zvuk;
 • Dobrý fotoaparát;
 • K dispozícii je vysokorýchlostný port USB;
 • Pomerne dlhá výdrž batérie;
 • Hmotnosť maximálne 786 g.

Nevýhody

 • Veľmi málo pamäte RAM;
 • Nie je to najvýkonnejší procesor;
 • Chcelo by to viac trvalej pamäte;
 • Klávesnicu je potrebné zakúpiť samostatne.

DELL Latitude 7212 i5-7300U 8Gb 256Gb LTE

Hodnotenie: 4.7

DELL Latitude 7212 i5-7300U 8Gb 256Gb LTE

Ďalší tablet v našom hodnotení, ktorý je pomerne ťažké kúpiť. Skutočnosť, že jeho výroba bola už dávno ukončená. Škoda, pretože je to vzácny exemplár, ktorý má nielen veľký displej, ale aj chránené puzdro. Gumové podložky umožňujú, aby ste zariadenie upustili na kameň – nič sa mu nestane. Okrem toho gadget vydrží aj krátke ponorenie pod vodu! Napriek tomu je možné zariadenie používať v chladnom počasí – dotykový displej stabilne prijíma dotyk ruky, v rukaviciach. Tabletu sa v púšti nič nestane – procesor je vylepšený aktívnym chladením.

Spoločnosť DELL sa tiež rozhodla pre procesor Intel Core i5 7300U. Tu však dvojjadrový čipset ukazuje svoju najlepšiu stránku. Dôvodom je nižšie rozlíšenie obrazovky 1920×1080 pixelov. Potešilo, že americký výrobca nešetril na pamäti RAM – je tu zabudovaných 8 GB. Vďaka týmto komponentom je používanie systému Windows 10 celkom pohodlné.

256 GB pamäte na inštaláciu aplikácií a ukladanie súborov. Bohužiaľ nie je k dispozícii slot na pamäťovú kartu. Je to škoda. Ukazuje sa, že doplniť množstvo interného úložiska je možné len pomocou externého disku USB. Mimochodom, medzi konektormi nájdete tradičný USB 3.0 a miniaturizované USB 3.1 typ C.

Ak vyššie skúmané zariadenie spoločnosti Microsoft nemalo snímač odtlačkov prstov, produkt vydaný spoločnosťou DELL ho mal. Ak vám tablet niekto ukradne, je nepravdepodobné, že ho bude môcť použiť na zamýšľaný účel. Ďalším rozdielom tohto modelu je slot na kartu SIM. Umožňuje vám surfovať na webe, aj keď ste mimo domu. Výrobca samozrejme nezabudol na štandard 802 Wi-Fi.11ac. Za jedinečnú vlastnosť „tabletu“ možno považovať čip NFC. Samozrejme, nikto by takýto veľký tablet nepoužíval na platenie za nákupy. Je však možné použiť uvedený čip na rýchlejšiu synchronizáciu s inými zariadeniami (napr. s akčnou kamerou).

Zostáva dodať, že gadget má dva fotoaparáty. Hlavný má rozlíšenie 8 megapixelov, čo stačí na fotografovanie dokumentov alebo iných objektov. Na videohovory je určená predná kamera s rozlíšením 5 megapixelov.

Ochrana proti poveternostným vplyvom a gumové podložky nemohli ovplyvniť hmotnosť zariadenia. Tablet je veľmi ťažký. Ďalšie sťažnosti na absenciu klávesnice QWERTY.

Výhody

 • Vysokorýchlostné konektory sú prítomné;
 • Inštalácia karty SIM je možná;
 • Dotyková obrazovka podporuje prácu v rukaviciach;
 • Odolnosť voči vode a nárazom je implementovaná;
 • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
 • Kamery nie sú zlé;
 • K dispozícii je sieť Wi-Fi 802.11ac;
 • Slušný displej IPS;
 • Dostatok pamäte a RAM.

Nevýhody

 • Váha 1 280 g;
 • Nie je tu žiadny slot na pamäťovú kartu;
 • Extrémne ťažké nájsť v predaji.

Apple iPad Pro 11 1Tb Wi-Fi + Cell
  ar

Hodnotenie: 4.7

Apple iPad Pro 11 1Tb Wi-Fi + Cell<ul></div><p>ar“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/98716666193461-389-.jpg“ height=“480″ title=“Apple iPad Pro 11 1Tb Wi-Fi + Cell</p><ul>ar“><p>V našom rebríčku je samozrejme aj najnovší tablet od spoločnosti Apple. Nemá najväčší displej – jeho uhlopriečka je presne 11 palcov. Tento tabletový počítač je takmer prvý, ktorý dostal veľmi tenký rámik. V dôsledku toho sa zariadenie stalo pomerne kompaktným – veľkosťou je porovnateľné so svojím predchodcom, pričom má k dispozícii väčšiu obrazovku.</p><p>Rozlíšenie tu nainštalovaného panela IPS je 2388×1668 pixelov. To je viac než dosť, aby voľným okom nevidel pixeláciu. Obraz je tu sprevádzaný zvukom, ktorý produkujú štyri reproduktory. Hrúbka „tabletu“ je však veľmi malá, takže hlboké basové frekvencie reproduktory nemôžu dodať. Hoci aj bez toho znie čerstvý iPad Pro 11 lepšie ako zvyšok nášho rebríčka (okrem, ako ste si uvedomili, jeho predchodcu).</p><p>O spracovanie obrazu sa stará procesor Apple A12X Bionic. Tento osemjadrový čipset sa v súčasnosti považuje za najvýkonnejší spomedzi tých, ktoré vyrába technológia ARM. K spomaleniu nedochádza ani vtedy, keď má používateľ otvorené dve okná naraz. Mimochodom, systém iOS a všetky programy môžete ovládať nielen prstom, ale aj značkovým stylusom. Ak ho chcete dobíjať, jednoducho priložte príslušenstvo k prednej strane tabletu – v tejto polohe ho držia magnety. Škoda len, že stylus nie je dodávaný s. Samostatne si však budete musieť kúpiť aj klávesnicu QWERTY, ktorá zároveň plní úlohu krytu. Aj samotný tablet je však mimoriadne drahý – cena uvažovanej verzie je 138-tisíc eur. RUR.</p><p>Prečo má tento variant takú cenovku? Po prvé, má slot na kartu SIM, ktorá umožňuje surfovať na internete prostredníctvom sietí LTE. Po druhé, je vybavený 1 TB interného úložiska. Žiadny iný konkurent nič podobné neponúka! Na tomto pozadí úplne zabudnete na to, že nie je k dispozícii žiadny slot na pamäťovú kartu. Dostatok miesta na videá, fotografie, dokumenty a hudbu.</p><p>Tablet obsahuje veľké množstvo bezdrôtových modulov. Na pripojenie náhlavnej súpravy sa používa technológia Bluetooth 5.0 a na preberanie súborov z internetu – Wi-Fi 802.11ac. Žiaľ, káblové slúchadlá môžete pripojiť len cez adaptér, pretože medzi konektormi je len USB typu C. Mimochodom, prítomnosť takéhoto prístavu – to je úžasné. Spoločnosť Apple vybavovala svoje smartfóny a tablety iba konektorom</p><li>ghtning. Pripojenie akýchkoľvek periférnych zariadení teraz nespôsobí žiadne problémy.<p>Ako sa na takéto drahé zariadenie patrí, dostalo pomerne dobrý fotoaparát. Samozrejme, 12-megapixelový modul nevytvorí dokonalý obraz, aký dokáže špičkový smartfón. Jeho funkcie však budú stačiť úplne všetkým kupujúcim tabletu. Mimochodom, modul je doplnený optickým stabilizátorom, a to je pre tablet dosť netypické. Čo sa týka prednej strany, obsahuje 7 Mpx snímač.</p><p>Žiadny snímač odtlačkov prstov. Žiadnu však nepotrebujete, pretože zariadenie sa odomkne naskenovaním vašej tváre. Produkt sa môže pochváliť aj minimálnou hmotnosťou – 468 g z neho robí najľahší tablet v našom hodnotení. A vo vnútri sa nachádza dostatočne veľká batéria, ktorá vydrží až deväť hodín aktívneho používania.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Vynikajúce fotoaparáty, z ktorých jeden je doplnený optickým stabilizátorom;</li><li>Je tu podpora pre Face ID;</li><li>Veľmi nízka hmotnosť a minimálna hrúbka;</li><li>Vynikajúca obrazovka s úzkym rámom;</li><li>Dostatočne dlhá výdrž batérie;</li><li>Používa sa konektor USB typu C;</li><li>Veľmi dobrý zvuk;</li><li>Vstavaná podpora LTE, Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0;</li><li>Je nainštalovaný najvýkonnejší procesor;</li><li>Obrovské množstvo pamäte.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Apple Pencil a klávesnica sa predávajú samostatne;</li><li>Veľmi vysoká cena;</li><li>Žiadny 3,5 mm audio konektor.</li></ul><h3>Huawei MediaPad M5 10.8 Pro 64Gb LTE</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Huawei MediaPad M5 10.8 Pro 64Gb LTE

Človek by si myslel, že naše hodnotenie sa zaobíde bez zariadení so systémom Android, pretože sú pre bežného spotrebiteľa čoraz menej zaujímavé. Spomíname však niekoľko gadgetov, na ktorých beží zelený robot. Prečo nie?? Koniec koncov, ide o najlacnejšie tablety. Napríklad pre Huawei MediaPad M5 10.8 Pro v Slovenskách obchodoch za nie viac ako 43 k. Euro. Za tieto peniaze dostane kupujúci produkt, ktorý má na prednom paneli 10,8-palcový displej. Jeho rozlíšenie sa zvýšilo na 2560×1600 pixelov, čo vám umožní pozerať sa na obrázky s veľkým potešením. Ponúka sa ukladanie obrázkov a videí do internej pamäte, ktorá je tu nastavená na 64 GB. Ak to nestačí, môžete použiť kartu microSD. Tablet má tiež 4 GB pamäte RAM, čo stačí na stabilný chod systému Android 8.0 a všetky aplikácie.

Použitý čipset je osemjadrový HiSi

 • Kirin 960. Ešte pred rokom bol považovaný za špičkový. Procesor však stále dosahuje najlepší výkon. Niektoré problémy sa môžu vyskytnúť až pri pokročilejších hrách. Pôsobí ako grafický akcelerátor Ma
 • -G71 MP8 je trochu náročný na spracovanie obrázkov s takým vysokým rozlíšením.

  Model, na ktorý sa pozeráme, má slot na kartu SIM, ktorý vám umožňuje surfovať na internete nielen cez Wi-Fi 802.11ac, ale aj prostredníctvom sietí LTE. Tablet podporuje aj rozhranie Bluetooth 4.2. Najjednoduchší spôsob počúvania hudby a komunikácie s ostatnými je bezdrôtová náhlavná súprava. Ak chcete používať káblové slúchadlá, musíte si zaobstarať adaptér pre USB typu C – je tu len jeden konektor.

  Na fotografie a videá je k dispozícii fotoaparát s rozlíšením 13 megapixelov. V čase písania tohto článku je toto hodnotenie maximom, ktoré môže mať tablet so systémom Android. Nebudete potrebovať nič iné, pretože nie je praktické neustále fotografovať s takým veľkým zariadením. No, ak hovoríme o videokomunikácii, má poskytovať 8-megapixelový „front“, ktorý je tiež veľmi dobrý.

  Hmotnosť tohto modelu je 498 g. A to s kovovým plášťom! Mimochodom, výrobca nezabudol na snímač odtlačkov prstov. Hoci musíme priznať, že nie všetci majitelia takéhoto tabletu tento snímač používajú – často to nie je potrebné, pretože zariadenie sa nevynáša z domu.

  Výhody

  • Nízka hmotnosť;
  • Zostavený s pomerne veľkokapacitnou batériou;
  • Je prítomná zásuvka USB 3.1 typ C;
  • Dobrý stereo zvuk;
  • Sú nainštalované slušné kamery;
  • Podporuje Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11ac a LTE;
  • Displej s vysokým rozlíšením;
  • Výkonný procesor;
  • Slušný objem pamäte a RAM;
  • Je tu slot na pamäťovú kartu;
  • Dodáva sa so stylusom.

  Nevýhody

  • Nemá 3,5 mm audio konektor;
  • Žiadny exkluzívny softvér na kreslenie stylusom;
  • Cena predsa nebude vyhovovať každému.

  Samsung Galaxy Tab A 10.5 SM-T590 32Gb

  Hodnotenie: 4.5

  Samsung Galaxy Tab A 10.5 SM-T590 32Gb

  Jeden z cenovo najdostupnejších tabletov v našom rebríčku. Za produkt s 10,5-palcovým displejom v Slovenskom maloobchode za približne 21 tisíc. trieť. Samozrejme, za tieto peniaze nedostanete v žiadnom prípade špičkové zariadenie. Áno, jeho rozlíšenie obrazovky je celkom slušné 1920×1200 pixelov. Použitý procesor však nie je špičkový. Schopnosti osemjadrového čipsetu však úplne postačujú na spustenie akejkoľvek aplikácie a mnohých hier. Výrobca šetril aj na pamäti RAM – je tu nainštalovaných iba 3 GB. Najväčším sklamaním je však 32 GB internej pamäte. Môžete si byť istí, že postupne zistíte, že inštalácia pamäťovej karty je nevyhnutná.

  Použitý operačný systém je Android 8.1. Na pripojenie k internetu slúži iba modul Wi-Fi, ktorý podporuje štandard 802.11ac. Ďalšie bezdrôtové moduly zahŕňajú Bluetooth 4.2. Nemusíte ho však používať na pripojenie slúchadiel – juhokórejský výrobca sa nevzdal tradičného 3,5 mm audio konektora. Na tele zariadenia nájdete aj port USB typu C – slúži na pripojenie sieťového adaptéra a synchronizáciu s počítačom.

  Tento tablet patrí do rozpočtového segmentu. V tomto ohľade by ste od neho nemali očakávať pôsobivé fotografické schopnosti. Hlavný fotoaparát obsahuje skromný 8-megapixelový snímač. Predná kamera je ešte jednoduchšia. Rozlíšenie 5 megapixelov však stačí na rozhovory cez Skype alebo na zorganizovanie vysielania v službe Badoo.

  Váha je impozantných 529 g. Držať tento tablet v rukách dlhú dobu nemožno – lepšie je zaobstarať si puzdro na prenášanie. Jeho veľká hmotnosť je čiastočne spôsobená veľkou batériou. Ak hľadáte „tablet“, ktorý môže fungovať dlhú dobu, toto je najlepšia voľba.

  Výhody

  • Výkon procesora je stále pomerne vysoký;
  • Je tu slot na pamäťovú kartu;
  • Nie je to zlý displej IPS;
  • Bola implementovaná podpora Wi-Fi 802.11ac;
  • K dispozícii je 3,5 mm audio konektor;
  • Je v ňom zabudovaná veľká batéria;
  • Náklady nie sú príliš vysoké.

  Nevýhody

  • Veľká hmotnosť;
  • Len málo trvalej pamäte;
  • Žiadna podpora siete LTE;
  • Predsa len existujú mikromrazy.

  Lenovo Tab 4 TB-X704L 16Gb

  Hodnotenie: 4.4

  Lenovo Tab 4 TB-X704L 16Gb

  Rozhodne najdostupnejší tablet s veľkou obrazovkou. Avšak s množstvom či? Používa 10,1-palcový panel IPS, ktorý sa teraz nezdá byť žiadnym obrom. Rozlíšenie displeja je 1920×1200 pixelov. To nie je zlé. Na druhej strane, vďaka veľmi širokým rámčekom vyzerá skôr ako fotorámik než ako moderný tablet.

  Tento model nebol vyrobený včera. V tomto ohľade funguje pod systémom Android 7.0 a rozhodne sa netreba tešiť na žiadnu aktualizáciu. Túto verziu „zeleného robota“ však možno len ťažko označiť za zastaranú. Z hľadiska hardvéru je zariadenie založené na osemjadrovom procesore Snapdragon 625 s taktom 2 GHz. Pod telom zariadenia sa tiež skrýva 3 GB RAM a 16 GB trvalej pamäte. Možno je to objem posledného, ktorý možno považovať za hlavnú nevýhodu gadgetu. Áno, videá a hudbu možno nahrať na pamäťovú kartu, ktorej slot samozrejme nie je zabudnutý. Aplikácie sa však často neprenášajú na externý disk – takže ich nemôžete nainštalovať veľké množstvo.

  Na prístup na internet môžete používať siete LTE alebo Wi-Fi (tablet podporuje vysokorýchlostný štandard 802.11ac). Zariadenie obsahuje aj modul Bluetooth 4.2. Funkcia BlueTooth sa zvyčajne používa na pripojenie bezdrôtovej náhlavnej súpravy. Je tu však aj 3,5 mm audio konektor, takže vám takmer nič nebráni v pripojení bežných slúchadiel. Okrem toho môžete počúvať hudbu cez stereo reproduktory – vydávajú pomerne kvalitný zvuk.

  Na pripojenie nabíjačky sa tu používa port USB typu C. Je známe, že drôt sa vloží len prvýkrát. V tablete nájdete aj zabudované objektívy fotoaparátu. Hlavný má rozlíšenie 8 megapixelov, zatiaľ čo „čelný“ snímač má iba 5 megapixelov. Pod krytom sa skrýva batéria s kapacitou 7000 mAh. Výrobca uvádza 13 hodín aktívneho používania. Výsledok bude v skutočnosti závisieť len od toho, ako načítate procesor.

  Stručne povedané, tablet Lenovo Tab 4 ospravedlňuje svoju cenu, určite sa do nášho rebríčka nedostal zbytočne. A je pekné, že aj takéto lacné zariadenie má snímač odtlačkov prstov.

  Výhody

  • K dispozícii je 3,5 mm audio konektor;
  • Je tu slot na pamäťovú kartu;
  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Batéria má veľkú kapacitu;
  • Konektor USB typu C;
  • Rádio FM je prítomné;
  • Dobrý stereo zvuk;
  • Slušný displej IPS;
  • Podporuje siete LTE a Wi-Fi;
  • Rozumná cena.

  Nevýhody

  • Plastové puzdro;
  • Jednoduchý fotoaparát;
  • Veľmi málo trvalej pamäte;
  • Nie je to najvýkonnejší procesor;
  • Široký rám okolo obrazovky.

  Záver

  Toto je zoznam najväčších a jedných z najdrahších tabletov. Môžete si byť istí, že budete spokojní s ktorýmkoľvek zo zariadení, ktoré ste si pozreli. Pri výbere miniaplikácie sa najprv zamyslite nad operačným systémom. Systém Windows nebude na tablete bežať tak rýchlo, ale umožní vám spúšťať aplikácie, ktoré poznáte zo stolného počítača alebo notebooku. Systémy Android a iOS by vám mali byť známe – sú takmer na nerozoznanie od svojich náprotivkov v smartfónoch.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: