Rebríček najlepších zimných rybárskych prútov

*Editor’s Top Ten Review. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred kúpou je potrebné ďalšie poradenstvo.

Hodnotenie najlepších rybárskych prútov na zimný rybolov

OUT (60 cm)avel (60 cm)
Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších zimných prútov1Salmo PRO
1 646€
2Rapala 90/GL230/2-C716€
3Ostriež Lucky John C-Tech (43 cm)1 514€
4Teho Bumerang Special1 090€
5Salmo
1 405€
6Stinger ProFire 65M525€
7DELFIN VR70E460€

Salmo PROOUT (60 cm)

Hodnotenie 4.9

Salmo PRO<tr></div><p>OUT (60cm)“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/10166197541-51re.jpg“ title=“Salmo PRO</p><tr>OUT (60 cm)“><p>Špeciálny prút série PRO, určený na lov pstruhov (a iných dravcov) v zimných podmienkach. Podľa samotných výrobcov má tento model najjemnejšiu formu z celého radu prútov Team Salmo, čo sa pozitívne odráža v pružnosti, nízkom prahu prechodu deformácie z pružnej na plastickú, ako aj v zachovaní výkonu aj v podmienkach silných mínusových teplôt. Skrátená rukoväť a jednotná tyč PRO</p><tr>OUT má najnižšiu hmotnosť v sortimente (len 35 g) pri dĺžke 61 cm – rozhodne vynikajúci výkon.<p>Mohlo by sa zdať, že takýto vysoký výkon nijako neprispieva k vysokej životnosti, ale správy používateľov naznačujú opak. Niektorí z nich dokázali uloviť najmä šťuky do 3 kg bez viditeľného poškodenia alebo ohnutého biča. Vo všeobecnosti sa z hľadiska prevádzky pstruh osvedčil veľmi dobre, preto získal vysokú pozíciu v rebríčku najlepších zimných prútov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Optimálny pomer ceny a kvality;</li><li>najnižšia hmotnosť pri štandardných rozmeroch (35 gramov);</li><li>rozšírené balenie (puzdro na prenášanie a plastový tubus);</li><li>tesné krúžky na zaistenie cievky (na rukoväti).</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nenašli.</li></ul><h3>Rapala 90/GL230/2-C</h3><p>Hodnotenie 4.8</p><div style=Rapala 90/GL230/2-C

Ďalšia obľúbená položka, ktorá sa dostala do hodnotenia vďaka širokej distribúcii v rybárskych obchodoch. Zimný rybársky prút Rapala 90/GL230/2-C je veľmi citlivý prút, určený na lov malých rýb – ostriežov, zubáčov a okúňov. Základ (telo) modelu je vyrobený z plastu odolného voči chladu – nie príliš spoľahlivého, ale schopného odolať slušnému dynamickému zaťaženiu. Rovnako ako navijak s primitívnym baitrunnerom a zámkom odvíjania.

Pokiaľ ide o bič Rapala 90/GL230/2-C, ide o pružný kompozitný prút, ktorý reaguje na každý najmenší kontakt s vlascom. Pre skúsených rybárov takéto správanie nepredstavuje problém, ale začínajúci rybári si často mýlia odchýlku s plným záberom, čo nevedomky znižuje účinnosť lovu. Je však ľahké naučiť sa ovládať bič, stačí stráviť na prúte niekoľko hodín.

Výhody

 • nízke náklady;
 • vysoká účinnosť rybolovu;
 • jednoduchosť používania vďaka použitiu jednoduchých mechanizmov a prvkov;
 • stredne robustná konštrukcia.

Nevýhody

 • časté chybné výstrely v dôsledku vysokej citlivosti tyče.

Ostriež Lucky John C-Tech (43 cm)

Hodnotenie 4.7

Ostriež Lucky John C-Tech (43 cm)

Pokiaľ ide o spoľahlivosť, zimný rybársky prút Lucky John C-Tech Perch zaujíma pravdepodobne najvyššie miesto medzi podobnými, čo je logicky kompenzované úrovňou nákladov. Citlivý a ľahký, umožňuje loviť aj veľké ryby pod ľadom. Hlavne kvôli typu špičky, takže

 • d, ktorý vydrží veľké zaťaženie pri rybolove a hákovaní.

  Rukoväť prúta Lucky John C-Tech Perch má tiež niekoľko zaujímavých vlastností. Je plne korkovaná a na rukoväti má dva grafitové poistné krúžky na zaistenie cievky. Táto konštrukcia dáva možnosť inštalovať lištu na ľubovoľné vhodné miesto, ale je zraniteľná v podobe voľného uloženia a možnosti vykoľajenia z miesta. Toto je jediná dizajnová nuansa, ktorá nebola premyslená – na ostatné si nemôžeme sťažovať.

  Výhody

  • Vysoký stupeň spoľahlivosti konštrukčných prvkov;
  • pohodlná korková rukoväť;
  • Možnosť lovu vyvážok a trollerov;
  • plávajúce držiaky navijakov.

  Nevýhody

  • môže dôjsť k uvoľneniu západky na rukoväti (uvoľnenie upevnenia navijaka).

  Teho Bumerang Special

  Hodnotenie 4.7

  Teho Bumerang Special

  Jeden z najneobvyklejších zimných prútov v celom segmente trhu, ktorý vykazuje vysokú účinnosť pri love vo veľkých hĺbkach. Celý dizajn špeciálu Teho Bumerang je odvážny a spojený s veľkým rizikom. Rukoväť aj pätka sú vyrobené z kompozitného materiálu odolného voči chladu, ktorý je veľmi pružný a nepodlieha plastickej deformácii pri silných ohyboch. Okrem plastového podkladu je model vybavený 50 mm cievkou s vysokým prevodovým pomerom pre rýchlejšie navíjanie vlasca. Tyč má zasa samospúšťacie zariadenie, ktoré sa nachádza tesne pod úrovňou tyče.

  Ako zdôraznili fanúšikovia zimného rybolovu, Teho Bumerang Special poskytuje špeciálny zážitok z rybolovu. Dynamika prúta je natoľko odlišná od štandardných modelov, že aj skúsení rybári sa musia prispôsobiť novým podmienkam. Inžinierska kreativita, ktorá si zaslúži miesto v rebríčku najlepších.

  Výhody

  • neobvyklý dizajn (celoplastové puzdro);
  • Vysoká odolnosť voči zaťaženiu ohybom;
  • pružnosť a odolnosť voči plastickej deformácii základného materiálu;
  • hákovacie zariadenie.

  Nevýhody

  • žiadne zistiteľné.

  Salmoavel (60 cm)

  Hodnotenie 4.6

  Salmo<tr></div><p>avel (60cm)“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/391666197541-80re.jpg“ title=“Salmo</p><tr>avel (60 cm)“><p>Veľmi neobvyklý zimný teleskopický prút od spoločnosti Salmo, ktorý si zaslúžil miesto v rebríčku svojím originálnym prevedením a vysokou citlivosťou prúta. Materiál rukoväte je kombináciou korku AAA a EVA (neoprénu). Aby sa však opticky zmenšila plocha úchopu a ponechalo sa pár centimetrov na bič, výrobcovia integrovali spodnú konzolu navijaka priamo do korkového materiálu. Vďaka tomu rukoväť získala svoju vlastnú špecifickosť, ale stále bezpečne sedí v ruke. Pokiaľ ide o bič</p><tr>avel, jeho dĺžka (v rozloženom stave) bola 44 cm – maximum, ktoré boli výrobcovia schopní dosiahnuť.<p>Napriek takejto odvážnej hre s dizajnom získal prút vynikajúce hodnoty výdrže. Súdiac podľa recenzií, skúsení rybári opakovane lovili s ním pomerne veľký dravec (šťuka) v tých situáciách, keď sa zdalo, že zlomenie je nevyhnutné.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>originálny dizajn;</li><li>integrácia navijaka priamo do oblasti rukoväte (aby sa zmenšila veľkosť prúta);</li><li>Stredne robustná teleskopická konštrukcia;</li><li>Súčasťou súpravy je aj puzdro;</li><li>malá prepravná veľkosť (29,5 cm).</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nie je možné nájsť.</li></ul><h3>Stinger ProFire 65M</h3><p>Hodnotenie 4.5</p><div style=Stinger ProFire 65M

  Ďalší čínsky zimný rybársky prút, ktorý sa osvedčil ako lacné a odolné zariadenie na trolling. Napriek teleskopickej konštrukcii sa Stinger ProFire 65M ukázal ako celkom vhodný na lov na hranici nosnosti. Ťahá nielen malé ryby, ako sú ostrieže a zubáče, ale aj malé šťuky, hoci s prácou na rip. Celková dĺžka modelu Stinger ProFire 65M je 60,5 cm, pričom prepravná dĺžka je menej ako 38 cm. hmotnosť prúta je na jeho veľkosť dobrá – približne 59 gramov v pôvodnom stave.

  Podľa názoru spotrebiteľov je tento zimný rybársky prút najlepší z lacných. Nemá zmysel ho vybavovať dobrým zariadením (navijak, vlasec), pretože lodná šnúra a bičík neodolajú dynamickému zaťaženiu a pravdepodobne sa pretrhnú. Aj so skromnou výbavou však dokáže preukázať vysokú efektivitu rybolovu, čo je jeho hlavnou výhodou oproti ostatným.

  Výhody

  • optimálny pomer rozmerov;
  • nízka cena v segmente;
  • schopnosť trollingu;
  • Pevná neoprénová rukoväť, rozdelený priestor na navíjanie.

  Nedostatky

  • nenájdené.

  DELFIN VR70E

  Hodnotenie 4.4

  DELFIN VR70E

  Jednoduchý zimný rybársky prút od čínskej spoločnosti DELFIN, ktorý sa v rebríčku objavil vďaka svojej neuveriteľnej popularite medzi fanúšikmi zimného rybolovu. Má minimálnu výdrž (na prúte aj na vlasci), preto sa používa výlučne na lov malých rýb: ostriežov, zubáčov, červených rybiek atď.. DELFIN VR70E má pohodlnú 120 mm neoprénovú rukoväť s maximálnym prispôsobením sa dlani rybára a 70 mm plastovú cievku s automatickým uvoľňovačom vlasca a poistkou odvíjania.

  Základom jeho popularity je jeho pomer ceny a kvality – lov malých rýb je ako hra ľudových rybárov a pri hľadaní lacného a funkčného zariadenia ich voľba takmer vždy padne na tento exemplár.

  Výhody

  • najnižšia cena v segmente;
  • uspokojivé (aj keď skromné) technické špecifikácie;
  • pohodlná neoprénová rukoväť;
  • dostupnosť zabudovaného navijaka.

  Nevýhody

  • obmedzené použitie.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: