12 najlepších studňových čerpadiel

Mnohí majitelia vidieckych domov používajú vodu zo studne. Čerpadlo v studni sa stáva dôležitým zariadením na organizáciu zásobovania vodou alebo zavlažovania. komfort vášho domova alebo záhrady závisí od parametrov a spoľahlivosti čerpadla. A v letných horúčavách môže toto elektrické zariadenie zachrániť mnohé rastliny pred smrťou na záhradnom pozemku. Slovenská trh dnes ponúka množstvo domácich a zahraničných čerpadiel. Líšia sa cenou, dizajnom a výkonom. Aby ste si vybrali najvhodnejšiu možnosť, mali by ste vziať do úvahy rady odborníkov.

Ako si vybrať čerpadlo do studne

 1. Kapacita čerpadla sa musí najprv prispôsobiť kapacite studne. Tento faktor je dôležitý najmä pri starších vodných zdrojoch, kde po naplnení 0,5-1,0 m3. potrebná dlhá pauza.
 2. Nemá zmysel naháňať sa za vysokou kapacitou a v prípade, že vodu využíva málo spotrebiteľov. Napríklad dvaja dospelí, ktorí sa každý deň sprchujú, nebudú môcť vyliať viac ako 5 až 6 metrov kubických vody. m mesačne.
 3. Situácia s výškou zásobovania vodou je však opačná. Nestačí zmerať maximálnu dĺžku vodovodu, dôležité je zohľadniť počet poschodí a ohybov vodovodu.
 4. Keďže voda sa čerpá zo dna studne, je potrebné k čerpadlu pripevniť sitko. Nielenže čistí dodávanú vodu, ale tiež zabraňuje zrýchlenému opotrebovaniu častí čerpadla.
 5. Nie je prípustné, aby akékoľvek vodné čerpadlo bežalo na sucho. Používatelia sú preto často viazaní na studňu, aby mohli stroj včas vypnúť. Automatické ističe môžu majiteľom výrazne uľahčiť prácu. Dodávajú sa v plávajúcom alebo elektronickom vyhotovení.
 6. Moderná automatizácia, ktorou niektorí výrobcovia vybavujú svoje výrobky, sa stáva užitočnou funkciou, ak majiteľ domu dodržiava koncept „inteligentnej domácnosti“.
 7. Pri zavlažovaní záhrady alebo sadu je dôležité, aby sa elektrický motor neprehrial. Niektoré modely majú ochranu proti prehriatiu, ktorá automaticky vypne čerpadlo, keď motor dosiahne vysokú teplotu.

Náš výber 12 najlepších čerpadiel do studní. Pri výbere víťazov sa zohľadnili názory odborníkov a národných spotrebiteľov.

Tabuľka výhod a nevýhod – čo je lepšie čerpadlo alebo čerpacia stanica pre studne

typ čerpadla

Výhody

Nevýhody

Ponorné

+ bezhlučná prevádzka

+ široký rozsah hĺbky ponoru

+ spoľahlivosť a trvanlivosť

+ nízka tolerancia kvality vody

– zložitejšia inštalácia a pripojenie

– vyžaduje sa dokonalé utesnenie plášťa

– ľahká korisť pre zlodejov

Povrchová montáž (čerpacia stanica)

+ možnosť inštalácie v interiéri (pod zámkom)

+ jednoduché pripojenie

+ jednoduchá údržba

+ vizuálne pozorovanie operácie

– hlasný hluk

– obmedzenie hĺbky ponorenia (do 9 m)

– obmedzená kapacita

Hodnotenie najlepších čerpadiel pre studne

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie ponorné čerpadlá do studní na zásobovanie vodou1

NKm 2/5

40 885 €
2Grundfos SB 3-45 AW27 230 €
3Grundfos SB 3-35 A (800 W)18 500 €
4UNIPUMP ECO FLOAT-311 600 €
5GARDENA Comfort 6000/524 780 €
6DAB

ERTRON 1200 M
21 000 €
7VICHR VN-40V (280W)2 590 €
Najlepšie čerpadlá do studní na zavlažovanie1LIVGIDROMASH Malysh-M BV 0,12-40 16m1 799 €
2E
 • TECH NGV 300 (10 m)
 • 4 662 €
  Najlepšie povrchové čerpadlá pre studne1JIELEX Jumbo 70/50 P (1100 W)5 934 €
  2VICHR PN-3702 690 €

  Najlepšie ponorné čerpadlá do studní na zásobovanie vodou

  Na zásobovanie domu čistou vodou zo studne potrebujete vysokoúčinné čerpadlo. Musí nielen zdvihnúť stĺpec vody z hĺbky, ale aj prečerpať ju celým vodovodným systémom. Ako voliteľné príslušenstvo sa často pridáva tlakový akumulátor, ktorý umožňuje uskladniť vodu v dostatočnej výške. Menej časté používanie a dlhšie pracovné intervaly vďaka čerpadlu. Odborníci vybrali niekoľko dobrých modelov.

  Pedrollo NKm 2/5

  Hodnotenie: 4.9

  Pedrollo NKm 2/5

  Talianske čerpadlo do studne Pedrollo NKm 2/5 úspešne kombinuje také dôležité parametre, ako je silný výtlak (90 m), veľká hĺbka ponoru (20 m) a dobrý čerpací výkon (4,8 m3). m/h). Práve pre všestrannosť použitia udelili odborníci modelu prvé miesto v rebríčku. Výrobca ho vybavil nožičkami izolujúcimi vibrácie, automatickým ventilom na prívod vody a snímačmi vody. Vysoká cena je spôsobená výnimočnou kvalitou použitých materiálov. Väčšina dielov je vyrobená z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele (AISI 304).

  Motor môže bežať dlhý čas bez prehriatia. Používateľ môže regulovať prietok vody pomocou špeciálneho ventilu. Žiadne osobitné sťažnosti od domácich majiteľov domov, okrem vysokej ceny.

  Výhody

  • vysoká hlava;
  • vysokokvalitné materiály;
  • precízne vyhotovenie;
  • bohaté funkcie.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Grundfos SB 3-45 AW

  Hodnotenie: 4.8

  Grundfos SB 3-45 AW

  Na organizáciu zásobovania vodou v dome s 3-4 osobami je najvhodnejšie čerpadlo Grundfos SB 3-45 AW. Navrhnuté v Dánsku a vyrobené v Taliansku. Odborníci si všimli vysokú kvalitu zariadenia, v tejto zložke nie je horšie ako líder hodnotenia. Technické parametre však vyzerajú trochu skromnejšie. Maximálna výška je obmedzená na 45 m a prietokový objem na 3 m3. m/h a hĺbka ponorenia nepresahuje 10 m.

  Používateľ nemusí sledovať hladinu vody v systéme, zariadenie má automatickú reguláciu. Nemusíte sa obávať ani o čistotu studne. Filtračný prvok vyrobený z nehrdzavejúcej ocele dlho zabráni tomu, aby sa do čerpadla dostali aj tie najmenšie zrnká piesku.

  Výhody

  • nízka hlučnosť;
  • kvalitná výroba;
  • spoľahlivá automatizácia;
  • odolnosť proti korózii.

  Nevýhody

  • ťažkosti s opravou.

  Grundfos SB 3-35 A (800 W)

  Hodnotenie: 4.7

  Grundfos SB 3-35 A (800 W)

  Čerpadlová jednotka na čerpanie vody zo studne má výkon 800 W a môže byť ponorená až do hĺbky 12 metrov. Čerpadlo dosahuje výšku 34 metrov. Zariadenie sa dodáva s 15 m dlhým napájacím káblom, ktorý umožňuje jednoduché pripojenie bez ďalších predlžovacích káblov. Spotrebič postačuje pre umývačku riadu, sprchovací kút, WC, práčku a kuchyňu. Za hodinu možno prečerpať až 3 m³ čistej vody. Ak sa vo vrte nachádza piesok, systém sa nezasekne, pretože prepúšťa častice s veľkosťou do 1 mm. V takom prípade je však lepšie nainštalovať jemný filter ďalej v potrubí. Práca jednotky nie je hlučná – 50 dB, takže zo studne nevychádza žiadny ďalší hluk, ktorý by priťahoval pozornosť zlodejov. Systém sa v prípade prehriatia sám vypne, čo znamená, že investícia sa „nespáli“ v dôsledku neskúsenosti.

  V recenziách je model pre studňu chválený pre svoju trvanlivosť. u niektorých ľudí trvá celú sezónu a vydrží roky. Keďže čerpadlo má automatický plavákový systém, nie je potrebné sa oň starať. systém sa sám vypne, keď klesne hladina vody vo vrte. Všetky čerpadlá sa opäť spustia, keď je studňa plná.

  Výhody

  • Sieťový kábel je dlhý 15 metrov;
  • hladinu plnenia riadenú plavákom;
  • Ochrana proti chodu na sucho;
  • Relatívne tichý – 50 dB.

  nevýhody

  • V niektorých prípadoch sa čerpadlo po dlhšom čase nečinnosti nevypne.

  UNIPUMP ECO FLOAT-3

  Hodnotenie: 4.6

  UNIPUMP ECO FLOAT-3

  UNIPUMP ECO FLOAT-3 je medzi konkurenciou uznávaný pre svoju nízku cenu. Môže sa používať na čerpanie vody zo studne alebo z otvoreného vodného toku. Čerpadlo je vybavené spúšťacím kondenzátorom, motor je chránený proti prehriatiu. Špeciálna spodná základňa znižuje riziko upchatia; piesok a nečistoty spoľahlivo zachytí sací filter. Z hľadiska technických údajov stojí za zmienku hlboké ponorné čerpadlo (20 m) s maximálnou výtlačnou výškou 49 m a čerpacím výkonom 5,1 m3. m/h.

  Ak analyzujete recenzie používateľov, možno konštatovať, že tento model by štrukturálne držal vyššie hodnotenie. Konštrukcia má však určité nedostatky.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • Dlhý, mäkký kábel;
  • univerzálnosť použitia;
  • plavákový spínač.

  nevýhody

  • je potrebné skontrolovať tesnosť všetkých spojov.

  GARDENA Comfort 6000/5

  Hodnotenie: 4.5

  GARDENA 6000/5 Comfort

  GARDENA ponorné čerpadlo do studne 6000/5 Comfort sa vyznačuje tichou prevádzkou. Môže sa používať v studniach hlbokých až 13 m. Maximálna výška stúpania je až 45 m a kapacita čerpadla je 6 m3. m³/h. Odborníci ocenili elektronický spínač, ako aj 15 metrov dlhé upevňovacie lano. Výrobca vybavil výrobok filtrom z nehrdzavejúcej ocele, ktorý zabraňuje vnikaniu piesku do čerpadla.

  V porovnaní s lídrami hodnotenia model stráca nielen na technických vlastnostiach a cene. Používatelia si všímajú použiteľnosť čerpadla. Životnosť čerpadla nie je veľmi žiaduca, takže po skončení záručnej doby je možné zostať v dome dlho bez vody.

  Výhody

  • úspora energie;
  • filter z nehrdzavejúcej ocele;
  • spätný ventil;
  • elektronické monitorovanie hladiny vody.

  Nevýhody

  • Nedostatok náhradných dielov;
  • vysoká cena.

  DAB
  ERTRON 1200 M

  Hodnotenie: 4.4

  DAB</div><p>ERTRON 1200 M“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/991166193881-3112.jpg“ title=“DAB</p><div>ERTRON 1200 M“><p>Čerpadlo DAB v studni</p><div>Zariadenie ERTRON 1200 M je typom zariadenia „nasaď a zabudni“. Vďaka automatickému ovládaniu a elektronickému spínaču možno čerpadlo používať v koncepcii inteligentnej domácnosti. Skromné špecifikácie sú však vhodné na zásobovanie vodou pre 2-3 osoby. Čerpadlo je schopné prečerpať 5,7 metra kubického za hodinu. Ponorné čerpadlo do studne DAB je navrhnuté na čerpanie až 12 metrov vody. Maximálna výška je obmedzená na 48 m. Výhodou systému LIVGIDROMASH Babysh M 0,12-40 16-40 je jeho jednoduchá inštalácia a ľahké pripojenie. S jeho pomocou je možné vytvoriť zásobovanie vodou bez hydraulického akumulátora.<p>Pri používaní sa domáci zákazníci museli vysporiadať s niekoľkými problémami, ktoré zabránili čerpadlu dosiahnuť vyššiu pozíciu v rebríčku. Chybné tesnenia spôsobujú poruchu elektromotora.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Jednoduchá inštalácia a pripojenie;</li><li>bezhlučná prevádzka;</li><li>spätný ventil;</li><li>plnoautomatický regulátor.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>únik vody.</li></ul><h3>VICHR VN-40V (280W)</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=VICHR VN-40V (280 W)

  Ponorné čerpadlo do studne je určené na čerpanie až 1.08 m³ za hodinu. Maximálny prietok udávaný výrobcom: 72 m. Môže sa spustiť pod povrch vrtu až o 3 m. K výrobku je priložený 40-metrový sieťový kábel, takže predlžovací kábel nie je potrebný, ani keď je miesto odberu vzdialené. Stanica váži 5.5 kg, čo znamená, že staršia osoba alebo žena zvládne spustenie studne. Pripojenie hadice sa vykonáva cez závit 3/4, ktorý je k dispozícii v predaji veľa tvaroviek pre následné vytvorenie potrubia na zavlažovanie. Vibračná jednotka je robustná – výrobca však poskytuje iba 1-ročnú záruku.

  Spätná väzba od majiteľov čerpadla ukazuje, že čerpadlo dokáže čerpať vodu v horizontálnej polohe až do výšky 80 metrov. Model pre studňu zároveň vyniká zníženým výkonom 280 wattov, čo prináša slušnú úsporu elektrickej energie. To je dôležité v prípade dlhej zeleninovej záhrady, aby ste pokryli celý pozemok a minuli menej peňazí.

  Výhody

  • úsporná spotreba elektrickej energie;
  • V priamom smere môže čerpadlo čerpať až 80 m;
  • kryt je odolný proti korózii;
  • dlhý sieťový kábel;
  • takmer bezhlučná prevádzka.

  Nevýhody

  • niekedy sa môže uvoľniť matica hriadeľa.

  Najlepšie čerpadlá do studní na zavlažovanie

  Zvláštne vlastnosti by mali mať studničné čerpadlo na zavlažovanie záhrady. Ochrana proti prehriatiu, pretože musí byť v prevádzke dlhý čas. Čerpadlo musí zároveň vytvárať dostatočný výtlak pre účinný postrek. Tu je niekoľko osvedčených zariadení.

  LIVGIDROMASH Malysh-M BV 0,12-40 16m

  Hodnotenie: 4.9

  LIVGIDROMASH Malysh-M BV 0,12-40 16m

  Hlavným účelom čerpadla do studne LIVGIDROMASH Malysh-M BV 0,12-40 je zavlažovanie zeleninových záhrad a ovocných sadov. Pomocou vibračného zariadenia je možné zorganizovať zavlažovací systém s maximálnou dĺžkou vedenia 60 metrov. Malý elektrický motor dokáže prečerpať až 1,5 kubického metra za hodinu. čerpadlo na vodu zo studne. Hĺbka ponoru čerpadla je 3 metre. Tento model má horný prívod vody, preto nedovoľte, aby hladina vody klesla pod 40 cm.

  Výhodou čerpadla je podľa odborníkov tichšia prevádzka v porovnaní s podobnými výrobkami. Čerpadlo nedokázalo prekonať lídrov rebríčka kvôli problémom s kvalitou montáže. Používatelia tiež poznamenávajú, že nie je najspoľahlivejšia prevádzka zariadenia.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • Úspora energie;
  • dobrý výkon;
  • nízka hmotnosť (3,4 kg).

  Nevýhody

  • spoľahlivosť je chabá;
  • nízka kvalita konštrukcie.

  E
 • TECH NGV 300 (10 m)
 • Hodnotenie: 4.8

  E<li></div><p>TECH HGV 300 (10m)“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/1201666193881-2912.jpg“ title=“E</p><li>TECH HGV 300 (10 metrov)“><p>Čerpadlo E 9 vydrží niekoľko vonkajších sezón</p><li>TECH NGV 300 (10 m). Môže sa používať na získavanie vody na pitie alebo na zavlažovanie pozemku v domácnosti. Príťažlivosť čerpadla spočíva v jeho nízkej cene. Aj v prípade krádeže sa majiteľ nebude cítiť príliš zle. Pokiaľ ide o technické vlastnosti, model nie je oveľa horší ako lídri hodnotenia, dodávajúci vodu rýchlosťou 1,4 metra kubického. Najlepšie povrchové čerpadlá na vzdialenosť do 55 m/h. A v hĺbke ponorenia (5 m) model prekonáva niektoré drahé analógie. Odborníci vyzdvihli dlhý elektrický kábel (40 m), vďaka ktorému nie je potrebné používať predlžovací kábel.<p>Nízku pozíciu v hodnotení čerpadla možno vysvetliť negatívnymi recenziami niektorých používateľov. Sú nespokojní s kvalitou vyhotovenia a prehrievaním po 5 minútach prevádzky.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>nízka cena;</li><li>nenáročnosť;</li><li>dlhý elektrický kábel.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>zlá kvalita vyhotovenia;</li><li>Časté spúšťanie tepelnej ochrany.</li></ul><h2>Najlepšie povrchové čerpadlá pre studne</h2><p>Povrchové čerpadlá pre studne majú výhody. Ľahšie sa udržiavajú a monitorujú. Čerpadlo môže byť umiestnené v interiéri, aby sa zabránilo krádeži. Odborníci vybrali dve vhodné jednotky.</p><h3>JIELEX Jumbo 70/50 P (1100 W)</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=JILEKS Jumbo 70/50 P (1100 W)

  Na prvom mieste v kategórii je čerpadlo 220 V s výkonom 4.2 m cu. Má odstredivý mechanizmus s ejektorom a mäkký štart, ktorý predlžuje životnosť čerpadla. Recenzie uvádzajú životnosť čerpadla až 8-10 rokov pri pravidelnej prevádzke. Výrobca sa postaral o ochranu motora a v prípade prehriatia sa pohonná jednotka automaticky vypne. Čerpadlo je možné inštalovať len vodorovne. Napájacie svorky sú uzavreté v plastovom boxe, ktorý však počas prevádzky spôsobuje ďalší hluk. Predlžovací kábel je stále potrebný, pretože sieťový kábel je dlhý len 150 cm.

  Je to jeden z najvýkonnejších modelov vrtov povrchového typu. Stanica s výkonom 1100 W ľahko nasáva vodu z hĺbky až 9 m a vysiela ju s výškou hladiny až 50 m. Za hodinu je táto jednotka schopná vyslať 4.2 m³, čo je podobná hodnota ako pri prémiových ponorných čerpadlách, ktoré stoja niekoľkonásobne viac.

  Výhody

  • výborná hlava;
  • nenáročná prevádzka;
  • jednoduché úvodné spustenie;
  • Slúži 8-10 rokov.

  nevýhody

  • je ťažké nájsť náhradné diely v predaji;
  • krátky napájací kábel 1.5 ;
  • Niektorí ľudia sa sťažujú na hluk – plastový kryt hrká
  • obežné koleso sa pri vysokom zaťažení roztaví.

  VICHR PN-370

  Hodnotenie: 4.8

  VICHR PH-370

  Domáce čerpadlo VICHR PN-370 je vo výkone o niečo horšie ako líder rebríčka. Jeho maximálna čerpacia kapacita je obmedzená na 2,76 metra kubického. Ponorný model má maximálny prietok 25 m/h a maximálnu výšku 30 m. Výrobca vybavil čerpadlo malým elektromotorom (370 W). Na jednej strane stráca na výkone, ale na druhej strane váži len 5,4 kg. Hĺbka odsávania je až 9 m.

  Pri hodnotení čerpadla v studni neexistuje medzi spotrebiteľmi zhoda. Niektorí používatelia chvália čerpadlo pre jeho nízku cenu a tichú prevádzku, jednoduché pripojenie a obsluhu. Ostatní majitelia zaznamenali odlupovanie farby, silné zahrievanie motora, nesúlad skutočných parametrov s uvedenými.

  Výhody

  • liatinový kryt;
  • kompaktnosť a ľahkosť;
  • veľká hĺbka ponoru;
  • nízka cena.

  nevýhody

  • Zlá povrchová úprava laku;
  • motor sa zahrieva.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: