17 najlepších záhradných postrekovačov

Pri starostlivosti o záhradu na chate alebo na dvore, ako aj pri komerčnom pestovaní ovocia a zeleniny na predaj sa záhradník nezaobíde bez postrekovača. stroj sa používa na aplikáciu jedov, na boj proti škodcom alebo na dodávanie živín rastlinám. Keďže stromy a kríky absorbujú 80 % hnojiva prostredníctvom listov, je nevyhnutné dobré rozprašovanie. Tu je rebríček najlepších záhradných postrekovačov na základe ich funkcií a recenzií majiteľov.

Ako si vybrať postrekovač

Pred preskúmaním hodnotenia sa dotknime hlavných kritérií výberu záhradného postrekovača:

 1. Kapacita a hmotnosť. Nádrž postrekovača môže mať objem od 500 ml do 20 litrov, čo určuje, ako často budete musieť zastavovať a dopĺňať nádrž. Čím väčšia je nádrž, tým ťažšie je ju prenášať, najmä v priestrannej záhrade.
 2. Dĺžka tyče a hadice. S krátkou, flexibilnou hadicou (1 m) sa postrekovač musí vždy prenášať alebo nosiť na ramene. Dĺžka 2 – 3 m umožňuje manipuláciu s prístrojom na zemi. 40 cm čiara je vhodná len pre kríky a záhony. Na postrek korún stromov je potrebná pevná postrekovacia rúra s dĺžkou 1 m.0-1.5 .
 3. Materiály drieku čerpadla a dýzy. Životnosť výrobku závisí od použitých materiálov. Plastové komponenty vydržia niekoľko sezón. Železná tyč a tryska vydržia až 10 rokov.
 4. Materiál nádrže. Steny nádrže sú vystavené pôsobeniu chemikálií, preto nesmie byť nádrž vyrobená z mäkkého plastu. Je tiež žiaduce zvoliť polopriehľadnú nádrž, aby bolo vidieť prietok kvapaliny.
 5. Možnosti úpravy. Ventil alebo guľový kohút na tyči nastavuje prietok a reguluje prietok kvapaliny.
 6. Príslušenstvo pre trysky. Vďaka prídavným tryskám, ktoré sú súčasťou dodávky, je postrekovač ideálny na bielenie kmeňov stromov, umývanie strojov.
 7. Upevňovacie závesy.Vzhľadom na hmotnosť zariadenia je dôležité venovať pozornosť závesom, ku ktorým sú pásy pripevnené. Musia byť dostatočne hrubé, aby vydržali záťaž, inak sa ich pohyblivosť s postrekovačom po zlomení výrazne zníži.

Záhradné postrekovače GARDENA sa tiež delia podľa spôsobu aplikácie chemikálií. Toto sú kategórie, ktoré sme zaradili.

Hodnotenie najlepších záhradných postrekovačov

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie postrekovače s čerpadlom1MAROLEX Profession plus, 12 l4 800 €
2Kwazar Orion Super 6 l4 450 €
3FISKARS 1025934 5 l2 900 €
4GARDENA Comfort 867-20 3 l5 200 €
5GARDENA 823-20 5 l1 530 €
6GRINDA Aqua Spray 8 l1 500 €
7HYDROAGREGAT Zelená lúka 8 l modrá600 €
Najlepšie pákové ručné postrekovače1GARDENA Comfort 805-20 1 l960 €
2GARDENA 00804-20.000.00, 0.5730 €
3InGreen Oasis ING52010F 1 l240 €
4Marolex Mini390 €
Najlepšie ručné postrekovače1MAROLEX TITAN 166 100 €
2CHROBÁK OPTIMUM OG-111 11 L14 000€
Najlepšie benzínové postrekovače1ECHO SHR-170SI51 800 €
2CHAMPION PS25716 000 €
Najlepšie akumulátorové postrekovače1Makita DVF154Z22 500 €
2

ATRIOT PT-16

 • 7 000 €

  Najlepšie postrekovače s čerpadlom

  Mechanizmus čerpadla je malá ručná pumpa zabudovaná do telesa nádrže. Obsluha vytvára tlak pomocou piestu, ktorý tlačí kvapalinu smerom von. Táto technológia umožňuje len občasné ručné ovládanie čerpadla a potom sa pomocou tlakovej rezervy sústrediť na proces postreku.

  MAROLEX Profession plus, 12 l

  Hodnotenie: 4.9

  MAROLEX Profession plus, 12 l

  Na vrchole rebríčka je profesionálny tlakový postrekovač GARDENA Comfort s objemom 12 l. Praktická rukoväť čerpadla na čerpanie tlaku. Nádrž je vybavená silnými nohami a je stabilná aj na mäkkom podklade. Postrekovač sa ľahko prenáša vďaka dvom popruhom s mäkkou rukoväťou – táto vlastnosť sa používateľom páči v ich spätnej väzbe. Prietok sa ovláda guľovým ventilom na tyči. Rukoväť postrekovača je ergonomicky navrhnutá so zarážkou, ktorá zabraňuje vykĺznutiu z ruky. Modulárna dýza s priemerom otvoru 1.5 mm umožňuje nastaviť tvar striekania. K dispozícii sú dodatočné trysky na bielenie a umývanie vozidiel.

  Výrobok sme hodnotili, pretože záhradné zariadenie má vo vnútri špeciálny mixér. Zariadenie mieša obsah a zabraňuje tvorbe hustých usadenín na dne. Je to praktické najmä v prípade rozpustných prípravkov na záhradné práce alebo renováciu.

  Výhody

  • výkonné čerpadlo;
  • Guľový ventil na tyči;
  • Vo vnútri sa nachádza mixér;
  • veľa trysiek v balení;
  • univerzálne možnosti použitia.

  Výhody

  • ťažké (14.5 kg) po naplnení;
  • vysoké náklady;
  • rúrka je dlhá 50 cm;
  • rozmery 835 x 220 mm zaberajú veľa miesta na uskladnenie.

  Kwazar Orion Super 6 l

  Hodnotenie: 4.8

  Kwazar Orion Super 6 l

  záhradný postrekovač s čerpadlom je chválený pre svoju dobre spracovanú konštrukciu a dlhú životnosť. Model s robustnou nádržou z hrubého plastu, ktorý je vhodný na použitie s chemikáliami. Priehľadná stupnica na bočnej strane na sledovanie dávky postreku. Pojme 6 litrov a má široké hrdlo. Výrobca dodatočne dodal lievik okolo plniaceho otvoru, ktorý uľahčuje plnenie nádrže. Postrek sa vykonáva pomocou teleskopického ramena s dĺžkou 1.2 m, takže záhradné zariadenie je vhodné nielen pre kríky, ale aj pre malé stromy do výšky 3 m. Spolu s naplnenou nádržou váži postrekovač 8 kg.5 kg, čo nie je príliš ťažké pre chrbát obsluhy. Robustné steny, ktoré dobre znášajú tlak 3.5 barov a má odvzdušňovací ventil na hornej strane na odstránenie prebytočného vzduchu, ak sa má systém doplniť.

  Medzi záhradnými postrekovačmi s čerpadlom sa tento model osvedčil ako jeden z modelov s najdlhšou životnosťou. Podľa niektorých referencií je v prevádzke každú sezónu už 10 rokov bez poruchy.

  Výhody

  • Dodáva sa s praktickým plniacim lievikom;
  • dobrý teleskopický výložník 1.2 ;
  • kvalitné vyhotovenie;
  • Je vhodný pre chemikálie;
  • dlhá životnosť.

  Nevýhody

  • Vysoké náklady;
  • plastové pútka na ramenný popruh.

  FISKARS 1025934 5 l

  Hodnotenie: 4.7

  FISKARS 1025934 5 l

  Výrobok fínskeho výrobcu Fiskars je v rebríčku na treťom mieste. Záhradný postrekovač má široký otvor na plnenie prípravkami a vodou. Pretlakový ventil nad 3 bary na zabránenie prasknutiu nádrže. Majitelia v recenziách zaznamenali pohodlie nastavenia dýzy, ktorú možno nastaviť od jemného postreku 60 stupňov až po tryskové napájanie, aby sa zamerali na rastlinu alebo umyli bicykel. V rukoväti držiaka je zabudovaný sieťový filter, ktorý zabraňuje upchatiu postrekovača. Záhradné náradie sa dá nosiť na jednom ramene. Ak chcete otvoriť prietok, obsluha stlačí dlhý spúšťač. Úhľadný okrúhly ventil na druhej strane rukoväte vám pomôže nastaviť prietok.

  Podľa našich odborníkov sa záhradný postrekovač vyznačuje možnosťou upevnenia tyče ku krytu pomocou bočnej spony. Vďaka tomu je veľmi jednoduché preniesť zariadenie na vzdialený koniec záhrady. Pohodlnejšie je naplniť postrekovaciu kvapalinu a pumpovať tlak – tryska v tomto bode neleží na zemi, nezanáša sa prachom a obsluha má voľnú ruku.

  Výhody

  • Nádrž je vyrobená z plastu a je odolná voči agresívnym chemikáliám;
  • optimálna hmotnosť 6 kg;
  • filter v rukoväti;
  • formovanie tvaru nástreku.

  Nevýhody

  • krátka tyč;
  • plastový spúšťač na otváranie tyče;
  • nepohodlná rukoväť čerpadla;
  • Žiadne iné trysky nie sú súčasťou balenia.

  GARDENA Comfort vodný sprej 867-20 3 l

  Hodnotenie: 4.7

  GARDENA COMFORT 867-20 3 L

  Štvrté miesto v rebríčku: výrobok nemeckého výrobcu. Premyslené záhradné príslušenstvo s kvalitným mechanizmom čerpadla. Na vyvíjanie tlaku slúži silná rukoväť, ktorá dobre padne do ruky obsluhy. Konštruktéri ho navrhli s opierkou na nohy, aby sa veko ľahko otváralo. Vďaka tomu zariadenie pevne stojí na zemi a obsluha ho pri otáčaní uzáveru udržiava na mieste. Polypropylénové telo vydrží tlak až do 3 barov, potom sa aktivuje poistný ventil. Majitelia vo svojich recenziách chvália postrekovač za 175 cm dlhú hadicu, ktorá rozširuje pracovnú plochu zariadenia. nie je vhodný pre teploty do 40 stupňov Celzia. Vďaka širokému otvoru sa nevylieva na podlahu.

  Postrekovač sme zaradili do rebríčka kvôli jeho kvalitnej nemeckej konštrukcii. Tryska je z vonkajšej strany potiahnutá plastom, ktorý chráni striekaciu dýzu pred nárazmi, a vnútorný kanál je vyrobený z chemicky odolnej mosadze. Mechanizmus čerpadla je oveľa ľahší ako konkurencia, čo potvrdzujú aj referencie zákazníkov.

  Výhody

  • má opierku na nohy;
  • bezpečnostný ventil na uvoľnenie tlaku;
  • dlhá hadica 1.75 ;
  • široký plniaci otvor.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • Rúrka na prívod kvapaliny sa môže sama odpojiť;
  • jednoduché otváranie.

  GARDENA 823-20 5 l

  Hodnotenie: 4.6

  GARDENA 823-20 5 l

  A tu je ďalší osvedčený postrekovač s objemom 5 l od nemeckého výrobcu Gardena. Záhradný model má pohodlnú rukoväť čerpadla a dlhé tlačidlo. Je navrhnutý tak, aby sa dal upnúť všetkými prstami a menej zaťažoval ruku počas dlhých hodín používania počas dňa. Robustná, hrubá nádrž s istotou udrží tlak až do 3 barov. Bočná stupnica uľahčuje kontrolu prietoku. Stojanové nohy na spodnej strane nádrže sú integrované. Aj keď plný postrekovač náhle spadne na zem, vydrží náraz a stále drží postrekovač hermeticky uzavretý. Rovnako ako „starší“ záhradný model má na tele tyčový zámok na kompaktné skladovanie a prenášanie. Skúsenosti ukazujú, že zákazníci sú spokojní s kvalitou spracovania a funkčnosťou postrekovača.

  Dlhá striekacia hadica 1.75 m uľahčuje prácu s veľkými kríkmi a malými stromami v záhrade. Postrekovač je známy svojím jemným rozprašovaním, ktoré pomáha šetriť tekutinu a rovnomernejšie rozprašovať na rastliny.

  Výhody

  • postrekovacia lišta je ľahko čitateľná;
  • dobre udržuje tlak na úrovni 3 barov;
  • vysokokvalitná konštrukcia;
  • Dlhá hadica s tyčou 1.75 .

  Nevýhody

  • Nie sú tu žiadne oporné nožičky, ktoré by uľahčili čerpanie;
  • málo informatívne pokyny;
  • lepšie vykurovanie v zime.

  GRINDA Aqua Spray 8 l

  Hodnotenie: 4.5

  GRINDA AQUA SPRAY 8 L

  Rozprašovač je vyrobený z hrubostenného plastu a je vhodný aj na rozprašovanie chemikálií – nielen antiseptík. Objem nádrže 8 litrov zaručuje dlhú prevádzku bez nutnosti doplňovania. Ramenný popruh s nastavovačmi dĺžky sa dá nastaviť podľa výšky každej osoby na pohodlné nosenie. Záhradné zariadenie je vybavené tyčou s protišmykovou rukoväťou a spúšťačom. Prietok nie je možné nastaviť, ale dodávka je možná potiahnutím mini páčky až na doraz. Vďaka širokému otvoru nie je potrebný ďalší lievik. Ventil na uvoľnenie tlaku rýchlo odstráni tlak z komory. Biely plast je priesvitný, čo znamená, že sa dá ľahko skontrolovať obsah zvyškovej vody.

  Spätná väzba naznačuje, že polymérové steny nádrže sú dobré a konektory s istotou držia tlak. Vďaka svojmu objemu a kovovému postrekovaciemu ramenu je to najkvalitnejší model spomedzi nie príliš drahých záhradných verzií. Táto konštrukcia uľahčuje rozprestretie konárov a kríkov, aby sa tekutina dostala von, a to nielen na vonkajšiu stranu koruny. Odporúčame ho na starostlivosť o ovocné stromy na dvore a v záhrade, aby ste nepreplatili za značku.

  Výhody

  • vhodné na použitie s chemikáliami;
  • má režim nepretržitého postreku;
  • Široké hrdlo na plnenie roztoku;
  • 8 l nádrž.

  Nevýhody

  • Popruh je bez mäkkého polstrovania;
  • plastové závesy;
  • Rameno postrekovača nie je teleskopické.

  HYDROAGREGAT Zelená lúka 8 l modrá

  hodnotenie: 4.4

  HYDRO JEDNOTKA ZELENÁ LÚKA 8 L MODRÁ

  Pokračuje v tejto kategórii hodnotenia najlepších záhradných postrekovačov ďalší Slovenská model, určený na chemickú ochranu rastlín pred burinou, chorobami a škodcami. Prístroj však patrí do kategórie univerzálnych, takže ho možno použiť na dezinfekciu miestností, opravárenské práce (bielenie, maľovanie neviskóznymi látkami), umývanie okien. 8 l nádrž je odolná voči kyselinám a má dlhú životnosť. Obsluha môže nastaviť výkon postrekovača otáčaním plastového ventilu. Ventil sa dá otvoriť krátkym spúšťacím mechanizmom.

  Naši odborníci sú veľmi spokojní s polomerom postreku 80 cm pre jemný postrek. Zelená plocha sa tak pokryje rýchlejšie. Má tiež rukoväť s prstencovými výstupkami. Hoci je táto konštrukcia určená skôr na úsporu materiálu, prispieva k lepšiemu vetraniu medzi plastom a rukou obsluhy. Tento postrekovač je tiež cenovým lídrom medzi väčšími modelmi.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • Rukoväť má ramenný popruh na jednoduché prenášanie;
  • Na univerzálne použitie na postrek v záhrade, umývanie okien;
  • kapacita 8 l.

  Nevýhody

  • Všetky diely sú vyrobené z plastu;
  • Krátka hadica 100 cm;
  • Nestabilný základ;
  • Hmotnosť celého zariadenia je 9 kg.

  Najlepšie pákové ručné postrekovače

  Pákový mechanizmus je konštrukčne jednoduchší, pretože nevyžaduje nádrž, ktorá by odolala tlaku niekoľkých atmosfér. Čerpanie sa vykonáva pomocou páky. Táto technológia si však vyžaduje stály tlak na spúšť, inak sa postrek zastaví. Ručné postrekovače sa používajú na izbové rastliny, kvety, kríky v skleníku alebo na malé záhony.

  GARDENA Comfort 805-20 1 l

  Hodnotenie: 4.8

  GARDENA COMFORT 805-20 1 L

  Ide o jeden z najväčších záhradných postrekovačov s objemom nádrže 1 l. Ak chcete naplniť fľašu, musíte odskrutkovať dávkovaciu páčku z nádrže. Otvor so širokým hrdlom umožňuje naliať hnojivo a iné kvapaliny priamo z fľaše alebo misky. Spúšť je vyrazená s mnohými drážkami, takže vám prst nemôže skĺznuť pri rýchlom stlačení. Dráhu postreku možno plynule nastaviť otáčaním trysky. To umožňuje nastaviť prietok a požadovanú aplikačnú dávku pre rastliny. Výrobcovi sa podarilo vytvoriť robustný kryt, ktorý sa nerozbije ani pri páde postrekovača na zem. Indikátor stavu naplnenia je vhodný na kontrolu množstva zostávajúcej vody. Filter sacieho potrubia na konci sacieho potrubia zabraňuje upchatiu trysky, ak do nádrže náhodou spadnú nečistoty.

  Napriek svojim nadrozmerným rozmerom používatelia vo svojich recenziách uznávajú záhradný model ako jeden z najergonomickejších. Vďaka konfigurácii v tvare písmena T sa ľahko drží;. Ak máte v skleníku veľa kvetov a rastlín, budete menej unavení a viac sa budete liečiť.

  Výhody

  • plynulo nastaviteľný rozptyl;
  • praktická veľká spúšť;
  • na sacom potrubí je filter;
  • ľahko sa plní tekutinou.

  Nevýhody

  • Niektoré čerpadlá majú netesné čerpadlo.

  GARDENA 00804-20.000.00, 0.5

  hodnotenie: 4.5

  GARDENA 00804-20.000.00, 0,5 l

  Druhé miesto v hodnotení pákových postrekovačov patrí nemeckému záhradnému postrekovaču s objemom 500 ml. Predtým bol k dispozícii s oranžovou fľašou, ale posledných niekoľko rokov je k dispozícii s modrou nádržou. Kvapalina sa nasáva potrubím zo spodnej časti nádrže. Na konci sacieho potrubia sú umiestnené sitká, aby zostala dýza chránená pred pieskom alebo nerozpustenými časticami vo vode. Tryska má reliéfne otočné koliesko na simuláciu rozstreku od jemného rozptylu až po jemný, ale silný prúd. Táto funkcia je vhodná na zavlažovanie hnojivom alebo na boj proti burine medzi pestovanými rastlinami.

  Tento výrobok sme zaradili do rebríčka vďaka jeho kvalitnej nemeckej konštrukcii. Spätná väzba od majiteľov ukazuje, že postrekovač je bez vôle, spúšť sa netrepe, veľmi ľahko sa ťahá a rýchlo čerpá roztok. Iní uvádzajú, že záhradný model sa používa už 12 rokov, čo plne ospravedlňuje jeho cenu.

  Výhody

  • filter v trubici chráni trysku pred upchatím;
  • Indikátor zostávajúcej kvapaliny;
  • Robustné telo;
  • Tlak štyroch prstov na spúšti znižuje záťaž na ruku pri dlhšom používaní.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • Malý polomer postreku 15-20 cm;
  • pri vodorovnom otáčaní môže dôjsť k úniku.

  InGreen Oasis ING52010F 1 l

  Hodnotenie: 4.4

  InGreen Oasis ING52010F 1 l

  Toto je ďalší veľký postrekovač na črepníkové rastliny s objemom 1 liter. Bez vody váži fľaša len 60 g. Úplne priehľadné steny uľahčujú kontrolu zvyškového množstva. Výrobca poskytol širokú základňu, takže záhradný model pevne stojí na okennom parapete alebo polici a nemusíte sa starať o to, ako úhľadne ho umiestnite. nastaviteľný difúzor umožňuje dodávku od jemnej hmly až po jemnú hmlu.

  V tomto prípade je použitý jednoduchý, ale robustný pákový mechanizmus, ktorý zaručuje dlhú životnosť. Postrekovač netesní v mieste pripojenia a postrekovacia kvapalina tečie – pri starostlivosti o izbové rastliny alebo kvety v záhrade nie je potrebné používať ochranné rukavice.

  Výhody

  • rozprašovanie je nastaviteľné;
  • úplne priehľadná nádoba;
  • stabilné dno;
  • Silný plast sa nedeformuje.

  Nevýhody

  • Spúšť je vhodná len pre 1 alebo 2 prsty;
  • Žiadny protišmykový prvok na páke.

  Marolex Mini

  Hodnotenie: 4.3

  Marolex Mini

  Štvrté miesto v rebríčku pákových ručných postrekovačov obsadil výrobok od poľského výrobcu. Model má tvar fľaše a dodáva sa v objemoch 500 ml a 1000 ml, čo zodpovedá názvu Mini. Majitelia komentujú, ako ľahko sa dá stlačiť spúšť. Na konci sacieho potrubia je sitko, ktoré zabraňuje vniknutiu nečistôt do trysky. Kvapalina sa dávkuje stlačením spúšte. Nastavenie rozprašovacieho prúdu sa dosiahne otáčaním reliéfneho kolieska trysky. Záhradná fľaša stojí pevne na akomkoľvek povrchu vďaka širokej základni. Na doplnenie odskrutkujte rozprašovač pomocou páky. Plastové puzdro vhodné na herbicídy, insekticídy a prostriedky na podporu rastu.

  Tento model sa dostal do top zoznamu vďaka svojej nízkej obstarávacej cene a dobrej ergonómii. banky s úzkym vrchom a rozširujúcim sa dnom vynikajú svojou univerzálnosťou – používajú sa nielen v záhrade, ale ich majitelia ich aktívne využívajú na žehlenie bielizne, umývanie okien a čistenie. Produkt si obľúbili aj kaderníci, ktorí ho používajú na striekanie mokrých vlasov.

  Výhody

  • Filter v sacom potrubí;
  • presné rozprašovanie postrekovej kvapaliny;
  • pohodlný tvar postrekovača;
  • jednoduchý spúšťací mechanizmus.

  Nevýhody

  • kĺže v ruke;
  • spúšť je vhodná len pre dva prsty;
  • všetky diely sú vyrobené z plastu.

  Najlepšie ručné postrekovače

  Záhradnícke agregáty typu batoh sú umiestnené na dvoch ramenách obsluhy, čo zabezpečuje rovnomerné rozloženie nákladu. Vďaka tomu je postrekovač k dispozícii s väčším objemom (10-20 litrov), čo je praktické pri veľkom výkone a na veľkých plochách záhrady. Aby sa zabránilo pravidelnému snímaniu a nasadzovaniu objemnej konštrukcie, zariadenie má páku na nepretržité čerpanie voľnou rukou obsluhy.

  MAROLEX TITAN 16

  Hodnotenie: 4.9

  MAROLEX TITAN 16

  Prvé miesto hodnotenia v tejto kategórii získal model „Titan“ s objemom 16 litrov. Zariadenie je vyrobené z odolného a ľahkého plastu. Dve dýzy na hornej strane krytu – jedna na plnenie postrekovacej kvapaliny a druhá na vstup do čerpadla. Široký dvojitý ramenný popruh uľahčuje nasadenie postrekovača ako batohu a nosenie 40-60 minút v kuse. Tyč je vyrobená z ocele odolnej voči kyselinám. Majitelia v recenziách majú radi teleskopické rameno, takže ho možno použiť na postrek malých kríkov s výškou 30-50 cm, ako aj záhradných stromov. Pákový podstavec splachovača je namontovaný bezpečne a bez vôlí.

  V tomto batohovom záhradnom postrekovači je všetko detailne premyslené, preto bol výrobok zaradený do hodnotenia najlepších. Koncovka výložníka sa dá otáčať nahor a nadol, rukoväť má rebrované výstupky na prsty pre pevný úchop, páka čerpadla sa dá polohovať na pravú aj ľavú stranu, čo ocenia ľaváci. Mechanizmus ventilu tiež používa sklenené guľôčky namiesto kovových, takže zostava nie je náchylná na koróziu.

  Výhody

  • mnoho rokov práce;
  • vhodné pre veľké plantáže;
  • Môžete použiť odstraňovače machu;
  • robustná nádrž.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • hmotnosť celej zostavy postrekovača 20 kg.

  Chrobák Optima OG-111 11 l

  Hodnotenie: 4.8

  CHROBÁK OPTIMUM OG-111 11 L

  Beetle Optima OG-111 je ďalší osvedčený tlakový pákový postrekovač s. Záhradné zariadenie je vybavené 11 l nádržou a ručný pohon čerpadla možno namontovať na ktorúkoľvek stranu krytu. Výložník má praktický regulátor šírky horáka a možno ho predĺžiť až na 1 m. Dýza rozptyľuje jemné kvapky po stranách tak dobre, že pokrýva plochu s priemerom až 168 cm. Skúsenosti ukazujú, že jednotku čerpadla možno zostaviť z krabice za 30 minút bez ďalších komplikácií. Nosenie postrekovača na chrbte je pohodlné a plastové držadlo na tele uľahčuje nakladanie do auta alebo prenášanie zariadenia. Ak je skleník nízky, táto rukoväť vám umožní držať stroj vo vzpriamenej polohe, takže sa nebude ohýbať trupom.

  Záhradný model je vybavený bočným krytom na zabezpečenie tyče. Hoci väčšina konkurentov má takéto zariadenie, v tomto prípade ide o uzavreté zariadenie. Vďaka tomu môžete ponoriť trysku do puzdra a v prípade, že sa kohútik časom stane netesným, chemikálie sa nevylejú. Prepravou postrekovača v batožinovom priestore udržíte rohož auta čistú a bez škvŕn.

  Výhody

  • páka čerpadla môže byť namontovaná na oboch stranách;
  • 1 m výložník;
  • Horák strieka až do šírky 168 cm;
  • montáž po vybalení z krabice trvá 30 minút.

  Nevýhody

  • klzký povrch páky;
  • plastový ventil.

  Najlepšie benzínové postrekovače

  Benzínové postrekovače majú spaľovací motor, ktorý vytvára krútiaci moment pre čerpadlo na zvýšenie tlaku. Vďaka tomu nemusíte vzduch privádzať ručne pomocou páky alebo gombíka zhora. Táto jednotka je ideálna na väčšie postrekovacie plochy, ale spaľovací motor zvyšuje hmotnosť – čo je dôležitý faktor pri výbere. Aj počas prevádzky sa uvoľňujú výfukové emisie, preto je ich používanie vo vnútorných skleníkoch obmedzené. Cena je tiež pomerne vysoká. Na pestovanie ovocia a zeleniny pre vlastnú potrebu sa kupujú len zriedkavo. Odporúčané modely v komerčnej kategórii.

  ECHO SHR-170SI

  Hodnotenie: 4.9

  ECHO SHR-170SI

  Postrekovač je vybavený motorom s objemom 21 cm3 a generuje 0.8 .. Tieto vlastnosti sú pre benzínovú jednotku veľmi úsporné – za hodinu model spotrebuje len 460 ml paliva. Nádržka s objemom 590 ml je dostatočne veľká na to, aby ste mohli pracovať 70 minút bez zastavenia. Jedna z najväčších nádob na chemikálie s objemom 17 litrov. Ťažký vak, ktorý sa však dá naplniť vodou, prenášať na batohovom systéme a nikdy sa nemusí zastaviť. Motor sa spúšťa ručným štartérom, čo aspoň trochu znižuje hmotnosť stroja. Po vysušení má 6.7 kg, ale po naplnení všetkými kvapalinami váži až 25 kg. Napriek priestrannej nádrži a motoru sú celkové rozmery postrekovača kompaktné: 35x40x57 cm, takže sa ľahko zmestí do kufra auta na prepravu.

  Zákazníci si produkt obľúbili v recenziách pre jeho spoľahlivý výkon. Je ideálny na prácu vo veľkých záhradách s rozlohou do 50 hektárov. 5-ročná záruka na japonský motor pre väčší pokoj s dlhou životnosťou a nákladovou efektívnosťou.

  Výhody

  • veľký objem nádrže 17 litrov;
  • hospodárne využívanie benzínu;
  • Stroj môže striekať 70 minút bez zastavenia na doplnenie paliva;
  • Jednoduché opätovné naštartovanie pomocou ručného štartéra.

  Výhody

  • Motor hrká s hlasitosťou 76 dB;
  • vysoké náklady;
  • plný váži približne 25 kg
  • benzín sa musí zmiešať s olejom.

  CHAMPION PS257

  Hodnotenie: 4.8

  CHAMPION PS257

  Ide o výkonnejší model s motorom s objemom 57 cm3. To dáva napájacej jednotke výkon 3.4 .., a horizontálny dosah postreku je až 15 m. Záhradný postrekovač zasahuje nielen priamo, ale aj smerom nahor vo vzdialenosti 5-6 m. Ľahko sa ním postriekajú koruny stromov jabloní a hrušiek bez použitia rebríka. Zvýšený výkon sa však prejavil na hlasitosti zvuku – 111 dB. Okrem toho spotrebuje viac benzínu ako jeho konkurenti – 1.5 l/h. Stroj je vybavený 14-litrovou nádržou a prietok hnojiva alebo prípravkov možno regulovať od 140 ml do 3 litrov za hodinu. Z ohlasov záhradkárov sa páči, že veko palivovej nádrže sa hermeticky uzatvára a netečie. Majitelia tiež poznamenávajú, že prvé spustenie po vybalení je trochu zložité, ale potom, keď je systém zapnutý, nabehne za polovicu času, a to za studena aj za tepla.

  Naši porotcovia chvália výrobok za jeho schopnosť rozprašovať nielen kvapaliny, ale aj prášky. Umožňuje to výkonný vzduchový výkon 1 030 m³/h. Táto funkcia je užitočná nielen v boji proti chrobákom a húseniciam, ale aj na rýchlejšie rozmiestnenie hnojiva na poli.

  Výhody

  • Inteligentný antivibračný systém;
  • Veľký objem nádrže 14 litrov;
  • Vhodné na striekanie práškov;
  • Tri trysky sú súčasťou balenia;
  • je tu vzduchová filtrácia.

  Nevýhody

  • Spotreba paliva je vyššia – 1.5 litrov za hodinu;
  • Prvé spustenie je trochu zložitejšie;
  • váži približne 26 kg;
  • Prevádzková hlasitosť 111 dB.

  Najlepšie akumulátorové postrekovače

  Akumulátorové záhradné postrekovače uľahčujú používanie, pretože nevyžadujú pravidelné čerpanie obsluhou. Elektrické čerpadlo čerpá energiu z batérie, čo znamená, že zariadenie nevypúšťa do ovzdušia žiadne škodlivé emisie. Vďaka tomu je ideálny na prevádzku v stiesnených priestoroch, ako sú skleníky alebo zimné záhrady.

  Makita DVF154Z

  Hodnotenie: 4.9

  Makita DVF154Z

  Kompaktný záhradný postrekovač Makita na batériový pohon. Náradie má rozmery 35x52x24 cm, obdĺžnikový tvar a veľký objem 15 litrov. Žiadne vyčnievajúce časti na chrbte obsluhy – motorové čerpadlo a ostatné komponenty sú integrované do nádrže a sú prístupné cez poklop na ľavej strane. Záhradný model v suchom stave váži 4.1 kg. Čerpadlo dokáže čerpať až do tlaku 3 bary a prečerpá až 800 – 1300 ml postrekovej kvapaliny za minútu. Spôsob montáže na chrbát odbremeňuje vaše ruky a umožňuje vám postrekovať záhradu 30-60 minút bez prestávky. Batériu a nabíjačku je však potrebné zakúpiť samostatne. Výrobca umožňuje inštaláciu batérií s kapacitou 3 až 6 A/h, pričom maximálny čas nepretržitej prevádzky na jedno nabitie je až 125 minút.

  Ide o robustný záhradný postrekovač, ktorý vám bude dobre slúžiť dlhé roky. Japonský výrobca „Makita“ tu poskytol systém určený pre napätie 18 V, ktorý poskytuje vysoký prívod energie kvapaliny, pričom zariadenie pracuje s polovičným výkonom. Tým sa výrazne predlžuje životnosť kľúčových komponentov.

  Výhody

  • praktická rukoväť na tyči;
  • Objem nádrže je 15 litrov;
  • dokáže za jednu minútu nastriekať až 1.3 ;
  • uzavreté veko;
  • priehľadné steny, aby bolo vidieť zvyšok kvapaliny.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • Predáva sa bez batérie a nabíjačky.

  ATRIOT PT-16

 • Hodnotenie: 4.8

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: