21 najlepší kultivátor

Obrábanie pôdy je jednou z najnáročnejších prác v záhrade. Pri sadení, pletí a zbere úrody musí záhradník vynaložiť veľa fyzickej námahy a stráviť veľa času v nepohodlnej polohe. Takéto zaťaženie nevydržia ani mladí a zdraví ľudia, a čo záhradníci s chorým chrbtom alebo rukami?. Premena namáhavej práce na príjemné aktivity v prírode s motorovým kultivátorom. Môže sa používať na rýchle kyprenie pôdy, boj proti burine a miešanie hnojív s pôdou. Na Slovenskom trhu je široká ponuka záhradnej techniky domácej a zahraničnej výroby. Nie všetky sú schopné vykonávať všetky druhy poľnohospodárskych prác, preto je pri výbere potrebné zvážiť niekoľko dôležitých bodov.

Ako si vybrať spoľahlivý kultivátor

 1. Cieľová destinácia. Rozhodujúcim faktorom pri nákupe bude plánované použitie kultivátora. Obrábanie záhrady s ľahkou pôdou a upravovanie vzdialeností medzi riadkami je jedna vec, ale nástroj, ktorý kope panenskú pôdu alebo orie ťažkú ílovitú pôdu, je iná vec.
 2. Typ motora.Typ motora závisí od aplikácie. Elektrický kultivátor vhodný na prácu v blízkosti zdroja energie. Benzínové modely sú autonómne a ich výkon je vyšší ako výkon elektrických jednotiek.
 3. napájaniemotor zvolený podľa veľkosti obrábanej plochy a hustoty pôdy. Je lepšie zvoliť výkonnejší nástroj, aby sa motor po 5 minútach neprehrial.
 4. Celkové rozmerya hmotnosť kultivátora sú dôležité, ak je potrebné stroj často prepravovať v aute. Tieto parametre treba mať na pamäti, keď budú prevádzkovateľmi krehké ženy.
 5. Reverzný.Pri kúpe ťažkého zariadenia si dajte pozor na rýchlosť cúvania alebo spätný chod. To je užitočné najmä vtedy, ak stroj uviazol v zemi.
 6. Rozmery kultivátora sú ovplyvnené prevodovkou. Najkompaktnejšie sú modely so šnekovým prevodom. Reťazové a prevodové pohony zväčšujú veľkosť kultivátora, ale robia stroj robustnejším a funkčnejším.
 7. ProduktivitaNielen výkon motora, ale aj pracovná šírka. Ideálnou voľbou by bola možnosť nastavenia pracovnej šírky aj pracovnej hĺbky.

Náš výber najlepších kultivátorov. V našom hodnotení sme zohľadnili názory a spätnú väzbu domácich používateľov.

Ktorý z nich je lepší – kultivátor alebo motorový kultivátor?

Typ záhradného vybavenia

Výhody

Nevýhody

Elektrický kultivátor

+ Multifunkčnosť

+ vysoký výkon

+ robustná konštrukcia

+ kompletná prevodovka

– vysoká hmotnosť

– ťažkosti s dopravou

– vysoká cena

Kultivátor

+ dobré obrábanie pôdy

+ zapadá do technológie prirodzeného pestovania

+ prijateľná cena

+ nízka hmotnosť a kompaktnosť

– obmedzená funkčnosť

– nepohodlná prevádzka

– nízky výkon

Najlepšie hodnotenie plničky

IO 70 C3
NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie ľahké benzínové kultivátory pre chaty a záhrady1ECHO TC-21039 100 €
2Daewoo Power Products DAT 5055R26 990 €
3ZUBR MKT-150 3 l..24 790 €
4Huter GMC-6.527 290 €
5ŠAMPIÓN BC431123 990 €
Najlepšie ľahké elektrické kultivátory1Eurosystémy La Zappa 1300 W24 750 €
2Hyundai T 2000E29 960 €
3Hyundai T 1820E 1.5 kW12 010 €
4Caiman TURBO 100026 990 €
5E
 • TECH KB 4E
 • 18 990 €
  6ŠAMPIÓN EC140010798 €
  7Carver T-300E 0.8 kW9 802 €
  Najlepšie benzínové kultivátory strednej triedy1Kajman
  44 990 €
  2Hyundai T 85033 992 €
  3Husqvarna TF 23043 990 €
  4Daewoo Power Products DAT 5560R31 990 €
  5ŠAMPIÓN BC6612H46 914 €
  6TARPAN TMZ-MC-0324 000 €
  7E
 • TECH CB 60H
 • 24 250 €
  Špičkové ťažké benzínové kultivátory1Husqvarna TF 545P86 990 €
  2Husqvarna TF 33849 990 €

  Najlepšie benzínové ľahké záhradné a stacionárne benzínové kultivátory

  Majitelia chát zvyčajne nevlastnia veľké pozemky. Preto odborníci neodporúčajú kupovať ťažké a výkonné svietidlá. Ľahké kultivátory s benzínovým pohonom robia prácu v teréne radosťou. Tu je niekoľko skvelých modelov.

  ECHO TC-210

  Hodnotenie: 4.9

  ECHO TC-210

  Ľahkosť a ovládateľnosť benzínového kultivátora ECHO TC-210 ocenili ruskí záhradníci. Model váži len 9,5 kg, takže ho zvládnu aj slabšie ženy. Tento japonský model nemá žiadne výnimočné technické vlastnosti, ani sa to nevyžaduje. Benzínový motor s objemom 1,02 litra. . Je spoľahlivý, úsporný a ľahko sa používa. Napriek malej pracovnej šírke (21 cm) má dobrú pracovnú šírku. Víťaz nášho rebríčka.

  Pri kúpe kultivátora ECHO TC-210 by mali krajania vziať do úvahy, že nie je určený na zdvíhanie panenskej pôdy. Nebude vyhovovať poľnohospodárom, ktorí majú v obehu veľké plochy pôdy.

  Výhody

  • Ľahký a kompaktný;
  • jednoduché ovládanie;
  • spoľahlivý a nenáročný motor;
  • ekonomika.

  Nevýhody

  • nie je vhodný pre tvrdú pôdu.

  Daewoo Power Products DAT 5055R

  Hodnotenie: 4.8

  Daewoo Power Products DAT 5055R

  Kórejský model Daewoo Power Products DAT 5055R má niekoľko silných stránok. Predovšetkým má výkonný motor (4,7 litra) a dlhú životnosť. .), ktorý pomáha kultivovať nielen čerstvo zoranú, ale aj zamrznutú pôdu. Reťazový prevod prenáša krútiaci moment na kypriče bez straty výkonu. Pohonný systém je spoľahlivý a ľahko sa udržiava. Kyprič je vystužený oceľovou doskou, ktorá je v neustálom kontakte s pôdou. Vďaka možnosti spätného chodu je benzínová technológia ovládateľnejšia. To platí najmä vzhľadom na hmotnosť zariadenia (30 kg).

  Kultivátor sa zastavil v kroku od podstavca hodnotenia nielen kvôli veľkej hmotnosti a pomalej rýchlosti spätného chodu. Nespoľahlivé sa ukázalo upevnenie riadidiel, ako uvádzajú používatelia v recenziách.

  Nevýhody

  • reťazový prevod;
  • Kované nože;
  • vysokokvalitná montáž;
  • výkonný motor.

  Nevýhody

  • pomalý spätný chod.

  ZUBR MKT-150 3 l..

  Hodnotenie: 4.7

  ZUBR MKT-150 3 HP

  Trieda ľahkého zaťaženia zahŕňa vynikajúci model kultivátora od značky ZUBR. Zariadenie sa používa na rýchlu a efektívnu kultiváciu vidieka. 3 l motor.. poskytuje kvalitné kyprenie a kultiváciu pôdy. Tento model pokrýva plochu širokú 450 mm a hlbokú 250 mm. Vybavený 1 palivovou nádržou.6 litrov, čo stačí na obrábanie niekoľkých vidieckych pozemkov.

  Tento model tiež poskytuje rýchly prístup k vzduchovému filtru, čo umožňuje jeho jednoduché čistenie. Pokiaľ ide o plynulý chod bez trhania, prispieva k tomu remenná spojka. Na ochranu rastlín pred rotujúcimi nožmi stroja sú namontované bočné nože. Rukoväť sa ľahko skladá a je výškovo nastaviteľná. Na telese je štít, ktorý chráni obsluhu pred zeminou.

  Výhody

  • Výkon motora 3 l..;
  • Šírka kyprenia pôdy 450 mm;
  • pracovná hĺbka pôdy je 250 mm;
  • ľahký prístup k vzduchovému filtru;
  • Bočné disky sú namontované;
  • kryt je vybavený bezpečnostným krytom;
  • pásová spojka.

  Nevýhody

  • neboli zistené žiadne prekážky.

  Huter GMC-6.5

  Hodnotenie: 4.7

  Huter GMC-6.5

  Kultivátor Huter GMC-6 dokáže vytvoriť pôsobivé 90 cm široké lôžko.5 na jeden prechod. Model je vybavený najvýkonnejším benzínovým motorom (6,5 l). .), ktorý tlačí stroj dopredu bez toho, aby narazil na tvrdú pôdu alebo korene rastlín. Model sa odlišuje od konkurencie svojou konfiguráciou. Výrobca pridal 6 nožov s priemerom 320 mm. Krútiaci moment sa prenáša z motora na rumpál prostredníctvom reťazového pohonu. Veľká nádrž na plyn (3,6 l) umožňuje dlhú prevádzku bez nutnosti doplnenia paliva. Zadná rýchlosť zlepšuje manévrovateľnosť na menších stavbách.

  Nespokojnosť používateľov je spôsobená silným rozprestretím pôdy, ako aj malou pracovnou hĺbkou (15-18 cm).

  Výhody

  • vysoký výkon;
  • pracovná šírka;
  • jednoduchá obsluha;
  • ekonomika.

  Nevýhody

  • Nedostatok náhradných dielov;
  • zlá kvalita vyhotovenia.

  ŠAMPIÓN BC4311

  Hodnotenie: 4.6

  ŠAMPIÓN BC4311

  Odborníci uznávajú vynikajúci pomer ceny a výkonu pri modeli CHAMPION BC4311. Určené pre šírku osivového lôžka 20, 35 a 43 cm. Pracovnú hĺbku možno nastaviť pomocou bočných diskov (až do 23 cm). vďaka 4-taktnému motoru s objemom 3,5 l. . Pracovné otáčky sú možné až do 180 otáčok za minútu. Výrobca vybavil kultivátor reťazovým pohonom a nastaviteľným stĺpikom riadenia. Model sa v tomto rebríčku nedostal do prvej trojky z niekoľkých dôvodov.

  Používatelia nie sú spokojní s kvalitou spracovania. Prevodovka je horúca, stroj musíte neustále tlačiť, z nejakého dôvodu má tendenciu zahrabávať sa do pôdy. Motor spotrebuje veľa paliva, t. . počas prevádzky je potrebné udržiavať vysokú rýchlosť.

  Výhody

  • primeraná cena;
  • kompaktné rozmery;
  • nízka hladina hluku pri nízkych otáčkach.

  nevýhody

  • nedostatočný výkon;
  • prevodovka sa zahrieva.

  Ktorý kultivátor je lepší benzínový alebo elektrický?

  typ motora

  Výhody

  Nevýhody

  Elektrické

  + ekonomika

  + ľahký a kompaktný

  + nízka hladina hluku

  + nízke náklady na údržbu

  – Vyžaduje pripojenie do elektrickej zásuvky alebo časté dobíjanie batérie

  – nízky výkon

  – obavy z rušenia

  Benzín

  + vysoký výkon

  + dlhé obdobia samostatnej práce

  + sa nebojí zrážky s prekážkou

  + rýchle ošetrenie pôdy

  – vysoká cena

  – nákladnejšia údržba

  – Vysoká prevádzková hlučnosť

  Najlepšie ľahké elektrické kultivátory

  Elektrické kultivátory sú ideálne pre nízkonákladových záhradkárov s dlhou praxou. Sú tiež najvhodnejšie na prácu v skleníkoch a skleníkoch, kde je používanie benzínových strojov pre ľudí nebezpečné. Odborníci vybrali niekoľko spoľahlivých jednotiek.

  Eurosystémy La Zappa 1300 W

  Hodnotenie: 4.9

  Eurosystémy La Zappa 1300 W

  Ľahký a obratný elektrický kultivátor Eurosystems La Zappa 1300 W je určený na použitie v skleníkoch a pařeništiach. Keďže model nie je vybavený najvýkonnejším motorom (1,3 kW), rozmery lôžka pri jednom prejazde sú malé (šírka 32 cm, hĺbka 15 cm). Odborníci však na základe spätnej väzby od používateľov rozoznali niekoľko pozitívnych vlastností tohto zariadenia, ktoré mu pomohli vyhrať náš rebríček. Používateľská prívetivosť bola na prvom mieste hodnotená veľmi vysoko. Kyprič ľahko prechádza medzi riadkami, kyprí pôdu a odstraňuje burinu. Pohodlne umiestnené ovládacie prvky. Okrem kypriča sa dodáva aj so zberačom lístia a zadnou motykou.

  Používatelia sú spokojní s jednoduchým ťahaním, dobrým drobením a spoľahlivosťou. Na stroj nepôsobte príliš veľkou silou.

  Výhody

  • nízka hmotnosť;
  • Jednoduché ovládanie;
  • kvalitná montáž;
  • manévrovateľnosť.

  Nevýhody

  • nie pre panenskú krajinu.

  Hyundai T 2000E

  Hodnotenie: 4.8

  Hyundai T 2000E

  Elektrický kultivátor od obľúbenej značky Hyundai je určený na prácu na menších pozemkoch. Elektrické zariadenie je vybavené motorom s výkonom 2 kW; – Na jeden prechod je tento model schopný pracovať na malých pozemkoch.45 .. Reťazový prevod prenáša až 95 % krútiaceho momentu motora. Tento model dokáže na jeden prechod spracovať trávnik široký 450 mm. Výškovo nastaviteľný ovládací panel pre pohodlie.

  Rastliny sú chránené pred náhodným poškodením kotúčmi na oboch stranách žacej lišty. Na telese je aj kryt, ktorý chráni obsluhu pred unikajúcou zeminou – zakrýva nože. Tento model je vybavený prepravným kolieskom. Kultivátor je vybavený dvoma pogumovanými rukoväťami, na ktorých sú integrované ovládacie prvky.

  Výhody

  • Prevodovka prenáša až 95 % krútiaceho momentu motora;
  • Šírka kyprenej pôdy je 450 mm;
  • Nastavenie výšky ovládacieho panela;
  • sú namontované bočné kotúče;
  • Na tele je krycia doska;
  • Je vybavený dvoma pogumovanými rukoväťami;
  • namontované prepravné koleso; – stroj je schopný efektívne obrábať pôdu.

  Nevýhody

  • ťažko dostupné náhradné diely.

  Hyundai T 1820E 1.5 kW

  Hodnotenie: 4.8

  HYUNDAI T 1820E 1,5 KW

  Ďalší model kultivátora od značky Hyundai vyznačujúci sa kompaktným dizajnom. Ide o vysoko účinné zariadenie so vzduchom chladeným motorom. Výkon motora tohto ručného modelu je 2.04 .. Tento nástroj je vhodný na efektívne obrábanie pôdy na poľnohospodárskej pôde. Tento model je vybavený šiestimi rotačnými motykami a ich rýchlosť otáčania je 400 otáčok za minútu. Kultivátor je vybavený elektrickou brzdou motora. Pre tento model bol vyvinutý špeciálny program, ktorý chráni zariadenie pred preťažením.

  S pracovnou šírkou 400 mm a maximálnou hĺbkou rezu 200 mm. Na zadnej strane zariadenia sa nachádza prepravná jednotka s dvoma gumovými pneumatikami. K dispozícii je aj nastavovací mechanizmus s niekoľkými blokovacími polohami na ovládanie.

  Výhody

  • je prenosný kultivátor;
  • šesť nainštalovaných fréz;
  • Bol vyvinutý program na ochranu zariadenia pred preťažením;
  • Na zadnej strane sa nachádza prepravný blok;
  • Mechanizmus nastavenia s blokovaním polôh.

  Nevýhody

  • Hĺbka obrábania je nízka.

  Caiman TURBO 1000

  Hodnotenie: 4.8

  Caiman TURBO 1000

  Caiman TURBO 1000 je praktický univerzálny stroj pre záhradkárov. k tomuto elektrickému náradiu nie je potrebné viesť káble; funguje na batériu. Model sa používa najmä na okopávanie a kyprenie malých plôch v záhrade alebo skleníku. Na plné nabitie môže fungovať 30 až 60 minút. Nastaviteľná pracovná šírka 22-47 cm. Dosah až do hĺbky 24 cm. Pohodlné ovládanie zabezpečuje mäkká rukoväť s užívateľsky prívetivými ovládacími tlačidlami. Lapač machu, orezávač okrajov a špeciálny hrebeň.

  Medzi nevýhody patria ťažkosti pri nabíjaní a skladovaní batérie.

  Výhody

  • autonómna prevádzka;
  • tichý chod;
  • žiadne káble;
  • pohodlná prevádzka.

  Nevýhody

  • nízky výkon.

  E
 • TECH KB 4E
 • Hodnotenie: 4.8

  E<li></div><p>TECH KB 4E“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/1001666194071-2121.jpg“ title=“E</p><li>TECH KB 4E“><p>Výkonný elektromotor (2 kW) je vybavený nemeckou technológiou E</p><li>TECH KB 4E. Táto jednotka môže preraziť panenskú pôdu, ale pomaly by ju obrábala. Odborníci si všímajú trvanlivosť zariadenia, kvalitu výroby, vynikajúce technické vlastnosti. Náradie dokáže na jeden prejazd vyhrabať 45 cm široké lôžko. Nemohli sa posunúť v rebríčku vyššie kvôli nedostatočnému zadnému prevodu. Vzhľadom na veľkú hmotnosť stroja (32 kg) je ťažké vybrať náradie po zakopaní kultivátora.<p>Používatelia si pochvaľujú jeho dobre zostavený, tichý chod a výkonný motor. Jeho nevýhodou je slabá manévrovateľnosť, ktorá si vyžaduje dodatočnú prácu so spojkou.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vysoký výkon;</li><li>jednoduchý dizajn;</li><li>schopnosť obrábať panenskú pôdu;</li><li>bezhlučná prevádzka.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>bez spätného chodu;</li><li>vysoká hmotnosť.</li></ul><h3> ŠAMPIÓN EC1400</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=ŠAMPIÓN EC1400

  Elektrický kultivátor CHAMPION EC1400 je schopný kultivovať širokú škálu pôd. Iba panenskú pôdu nezvládne. Kombinácia výkonu (1,4 kW) a otáčok (280 ot./min.) umožňuje obrábať obrovskú plochu (až 800 m2). ). Konštrukcia umožňuje použitie 6 nástrojov, ktoré poskytujú maximálnu šírku záhonu 40 cm pri hĺbke rypania 21 cm. Odborníci si všímajú jednoduchú údržbu bezkartáčového motora, spoľahlivosť šnekového prevodu.

  Používatelia si všímajú nízku hmotnosť (11 kg) a kompaktné rozmery zariadenia, ktoré zjednodušujú prepravu v aute. Ako nevýhody sa uvádzajú hluk a nespoľahlivosť. Tieto negatívne faktory sa odrážajú v umiestnení modelu v rebríčku.

  Výhody

  • univerzálne použitie;
  • jednoduchý dizajn;
  • bezúdržbový motor.

  Nevýhody

  • hlučnosť;
  • nespoľahlivosť.

  Carver T-300E 0.8 kW

  Hodnotenie: 4.4

  Carver T-300E 0,8 kW

  Zvážte veľmi ľahký (len 9.6 kg) elektrický minigruber, ktorý sa pre väčšie pohodlie dodáva čiastočne rozobratý. Model je určený na kyprenie pôdy na malých záhradných plochách. Kultivátor má výkon elektromotora 1.09 .., To stačí na uvoľnenie 280 mm širokého pásu pôdy do hĺbky 200 mm. Otáčky frézy v tomto modeli sú 340 otáčok za minútu.

  Hlučnosť tohto modelu je 93 dB. Ovládacia rukoväť tohto zariadenia sa dá nastaviť podľa výšky obsluhy. Plášť je vybavený špeciálnymi blatníkmi, ktoré zabraňujú vyletovaniu zeminy.

  Výhody

  • ochranné blatníky na karosérii;
  • Rukoväť je nastaviteľná podľa výšky obsluhy;
  • Otáčky fréz 340 ot/min;
  • nízka hmotnosť.

  Nevýhody

  • nízky výkon motora;
  • hlučný kultivátor.

  Najlepšie benzínové kultivátory strednej triedy

  Poľnohospodári a farmári musia pracovať na náročných plochách. Preto je najlepšie vybrať si benzínový kultivátor strednej triedy. Do tejto kategórie patria tieto modely.

  KajmanIO 70 C3

  Hodnotenie: 4.9

  Caiman<tr></div><p>IO 70 C3″ src=“/wp-content/uploads/2023/08/49516666194071-1721.jpg“ height=“450 “ title=“Kajman</p><tr>IO 70 C3″><p>Tento model kultivátora má nízku a pohodlnú rýchlosť otáčania 0.7 metrov za sekundu. Tento model má vysoký výkon a manévrovateľnosť spolu s nízkou spotrebou paliva a hlučnosťou. Je vybavený ekologickým motorom Green Engine a prevodovkou s dvoma inteligentnými prevodovými stupňami dopredu a dozadu, takže dokáže rýchlejšie pracovať v ťažkom alebo mokrom teréne.</p><p>Tento model má nastaviteľnú šírku orby – 30, 60 a 90 cm. Variabilná šírka výmenou nástrojov v pároch na každej strane hnacieho hriadeľa. Vybavené patentovaným uvoľňovacím systémom. Zabraňuje preklzávaniu remeňa, čím zvyšuje životnosť prevodovky. Na držanie spojkovej páky nie je potrebná žiadna dodatočná sila. Má tiež špeciálnu západku, ktorá zabraňuje náhodnému spusteniu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Nastaviteľná šírka orby 30, 60 a 90 cm;</li><li>patentovaný systém zapínania spojky;</li><li>Špeciálny blokovací systém zabraňuje náhodnému spusteniu;</li><li>Ekologický zelený motor;</li><li>reverzačná jednotka.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Prepravné kolieska nie sú súčasťou balenia.</li></ul><h3> Hyundai T 850</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Hyundai T 850

  Kórejský kultivátor Hyundai T 850 je nabitý funkciami. Výrobca vybavil svoj výrobok výkonným benzínovým motorom (6,5 l. .), ktorý umožňuje obrábanie ílovitých pôd a panenskej pôdy. Inovatívny systém rezania odľahčuje motor a prevodovku. Skladá sa zo 6 ostrých motyčiek, z ktorých každá má 4 čepele. Majiteľ si môže zvoliť pracovnú šírku od 30 do 90 cm. K dispozícii je aj nastavenie hĺbky až do 30 cm. Jedinečná je aj prevodovka, ktorá prenáša krútiaci moment s účinnosťou 95 %.

  Používatelia si pochvaľujú stroj pre jeho jednoduché uvedenie do prevádzky, úsporné používanie a široký dosah. Nie je však možné dosiahnuť hĺbku 30 cm pri jednom prejazde, a to ani na ľahkých pôdach.

  Výhody

  • výkonný motor;
  • nastavenie pracovnej šírky;
  • ľahké štartovanie motora;
  • všestrannosť.

  Nevýhody

  • Tráva sa navíja okolo kosačiek;
  • Vyžaduje opätovné pripojenie všetkých spojov.

  Husqvarna TF 230

  Hodnotenie: 4.7

  Husqvarna TF 230

  Pre švédsky kultivátor Husqvarna TF 230 je obrobenie 10 hektárov pôdy jednoduchou úlohou. Pri jednom prejazde sa touto technikou vytvorí lôžko široké 75 cm a hlboké 30 cm. Záhradník môže efektívne pripraviť pôdu na výsadbu, robiť brázdy, odstraňovať burinu a zbierať okopaniny. Samohybný stroj je vybavený 2 prevodovými stupňami dopredu a jedným dozadu. Aby sa zabránilo prepadnutiu rastlín nožmi, výrobca ich vybavil ochrannými diskami. Rukoväte sa dajú sklopiť na jednoduchú prepravu v aute. Súčasťou kultivátora je radlica, ochranný nárazník, 6 motýk a koleso.

  Majitelia strojov si všímajú ľahké štartovanie motora, ani výkon stroja nie je dôvodom na kritiku. Nevýhody modelu, používatelia veria, že ťažká hmotnosť (66,5 kg), ako aj nedostatok príloh v distribučnej sieti.

  Výhody

  • Vysokokvalitné vyhotovenie;
  • jednoduchý štart
  • Kované čepele;
  • spoľahlivosť a trvanlivosť.

  Nevýhody

  • ťažká váha;
  • jednoduchá zmena rýchlosti.

  Daewoo Power Products DAT 5560R

  Hodnotenie: 4.6

  Daewoo Power Products DAT 5560R

  Všestrannosť je ďalším kórejským kultivátorom Daewoo Power Products DAT 5560R. Odborníci vyzdvihujú výkonný motor (5,5 k). .) a dobrým krútiacim momentom, aby bolo možné obrábať aj ten najťažší terén. S voliteľnými nadstavcami môžete upratať záhradu alebo vykopať úrodu. Vďaka dvojrýchlostnej prevodovke je stroj veľmi obratný. Kované frézy sa vyznačujú vysokou odolnosťou. Rukoväť sa dá nastaviť tak, aby vyhovovala akejkoľvek telesnej výške.

  Používatelia oceňujú ochranu všetkých komponentov proti korózii, tvrdenú radlicu a rozumnú cenu. Nedostal sa na piedestál nášho hodnotenia kvôli drahému spotrebnému materiálu a komplikovanej údržbe.

  Výhody

  • vysoký výkon;
  • prítomnosť spätného chodu;
  • primeraná cena;
  • univerzálne použitie.

  Nevýhody

  • drahý spotrebný materiál;
  • náročný servis.

  ŠAMPIÓN BC6612H

  Hodnotenie: 4.5

  ŠAMPIÓN BC6612H

  Výkonný kultivátor CHAMPION BC6612H nemá problém vo všetkých pôdnych podmienkach. Výrobca vybavil stroj spoľahlivým motorom Honda, ktorý produkuje 5,5 litra výkonu. . Stroj má nastaviteľnú pracovnú šírku 30-85 cm na ľahké kyprenie pôdy až do 30 hektárov. Vďaka dvojrýchlostnej prevodovke je model obratný a ľahko ovládateľný. Vybavené pomocným príslušenstvom. Stroj sa automaticky vypne, ak je preťažený alebo sa frézy zaseknú.

  Do nášho hodnotenia sme ho vybrali pre jeho dobrý motor, nízku spotrebu paliva, vzadu namontované elektrické náradie a robustné kultivátory. A kultivátor sa nemohol dostať vyššie kvôli nepohodlnému nastaveniu oporných kolies, krehkému obalu, žiadnemu nastaveniu rukovätí.

  Výhody

  • výkonný motor;
  • jednoduchosť údržby;
  • nastaviteľná pracovná šírka.

  Nevýhody

  • páčky plynu a ovládania zdvihu sa zlomia;
  • bez nastavenia výšky rukoväte.

  TARPAN TMZ-MC-03

  Hodnotenie: 4.5

  TARPAN TMZ-MC-03

  O Slovenskom kultivátore TARPAN TMZ-MK-03 si môžete prečítať mnoho pozitívnych recenzií. Tento model dokonale kombinuje cenovú dostupnosť, nízku hmotnosť (55 kg) a výkon (7 litrov). .). Najlepšie sa hodí na dobre udržiavané pozemky, kde je potrebné kypriť pôdu, odstraňovať burinu alebo miešať hnojivá. Základná pracovná šírka je 60 cm, ale pracovná hĺbka je obmedzená na 18 cm. Podľa odborníkov sa kultivátor môže používať na jednotlivých pozemkoch s rozlohou do 20 hektárov.

  Niektorí záhradníci používajú tento nástroj už 5 až 10 rokov a zistili jeho silné aj slabé stránky. Medzi nedostatky, ktoré zabránili modelu dostať sa do prvej trojky v rebríčku, patrí absencia spätného chodu, ťažkosti pri čistení kultivátorov a poskakovanie na tvrdom povrchu.

  Výhody

  • spoľahlivosť a životnosť;
  • Jednoduchá práca a preprava;
  • jednoduché spustenie;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • poskakovanie na tvrdej zemi;
  • bez spätného chodu.

  E
 • TECH KB 60H
 • Hodnotenie: 4.5

  E<li></div><p>TECH KB 60H“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/366166194071-3121.jpg“ title=“E</p><li>TECH KB 60H“><p>Náš rebríček benzínových kultivátorov strednej triedy uzatvára model E</p><li>TECH KB 60H. Vďaka 6,5-litrovému štvortaktnému motoru. . Dizajnérom sa podarilo dosiahnuť dobrý výkon. Šírka obrábania je nastaviteľná od 30 cm do 85 cm a 6 ostrých motýlikov zabezpečuje kyprenie vrchnej vrstvy pôdy. Technika je vybavená transportnými kolieskami, vďaka ktorým sa jednotka s hmotnosťou 56 kg ľahko pohybuje po tráve alebo záhradných chodníkoch.<p>V recenziách domácich používateľov sa často uvádzajú také výhody kultivátora, ako je jednoduché spustenie, vysoký výkon, jednoduchý dizajn a vysokokvalitné spracovanie pôdy. Nevýhodou modelu je hlasný hluk spojky a tiež gumové rukoväte.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>dobré trhanie pri stredných otáčkach;</li><li>výkonný motor;</li><li>prijateľná cena;</li><li>jednoduchý dizajn.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>sú potrebné menšie montážne úpravy;</li><li>hluk spojky.</li></ul><h2>Najlepšie ťažké kultivátory poháňané benzínom</h2><p>Farmy, ktoré dodržiavajú technológiu prírodného (ekologického) poľnohospodárstva, používajú ťažké benzínové kultivátory. Dokážu rýchlo kypriť veľké plochy pôdy a vykonávať množstvo ďalších úloh. V tejto triede je švédska technológia mimo konkurencie.</p><h3> Husqvarna TF 545P</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Husqvarna TF 545P

  Benzínový kultivátor Husqvarna TF 545P dokáže plniť niekoľko funkcií kultivátora. Vďaka výkonnému motoru (9 l. .) a prevodovkou s plnohodnotným prevodom PowerShift si náradie ľahko poradí s akýmkoľvek terénom s akoukoľvek hustotou. Ťažký model (125 kg) je ľahko ovládateľný vďaka dvom prevodovým stupňom dopredu a jednému dozadu. Prevodová skriňa umožňuje vyšší alebo nižší krútiaci moment na kultivátor. Stroj je vybavený pneumatickými kolesami na jednoduchú prepravu stroja alebo prívesu s nákladom.

  Tento model je víťazom nášho rebríčka vysokého výkonu. Jedným prejazdom sa vytvorí široký zoraný pokos so šírkou 110 cm.

  Výhody

  • vysoká sila a výkon;
  • dobrá ovládateľnosť;
  • pneumatické kolesá;
  • kvalitná konštrukcia.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Husqvarna TF 338

  Hodnotenie: 4.8

  Husqvarna TF 338

  Do nášho rebríčka pribudol ďalší švédsky pestovateľ. Husqvarna TF 338 je samostatná jednotka so širokou škálou funkcií. Ocenený produkt je z hľadiska technických vlastností na druhom mieste za víťazom. Má menej výkonný motor (4,89 l). .), skromnejší výkon. Kultivátor zorá 95 cm široké lôžko na jeden prejazd otáčaním 8 prstov. Hĺbka orby do 30 cm. Prevodovka je len prevodovka s 2 rýchlostnými stupňami vpred a 1 vzad. Ochrana motora počas prevádzky a prepravy zabezpečená nárazníkom.

  Majitelia si pochvaľujú kultivátor pre jeho jednoduché používanie, kvalitnú konštrukciu, spoľahlivý motor. Nepohodlné plniace hrdlo oleja je menšou nevýhodou.

  Výhody

  • spoľahlivosť;
  • dobrý výkon;
  • Švédsky motor;
  • pohodlná prevádzka.

  Nevýhody

  • Na trhu je nedostatok prídavných zariadení.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: