Top 9 čakanka

*Najlepšie podľa názoru redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa obráťte na svojho zdravotníckeho pracovníka.

Čakanka je zdravou alternatívou kávy. K dispozícii vo forme granúl, prášku alebo tekutého koncentrátu. Rozdiel v chuti, vôni a vlastnostiach pre telo. Zistili sme, ktorú čakanku si zákazníci vyberajú najčastejšie.

9 najlepších čakaniek

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšia granulovaná čakanka1Elza Prírodná výberová granulovaná čakanka199 €
2Čakanka GOLD granulovaná klasická49 €
Najlepší čakankový prášok1Zdorovye instantný prášok232 €
2Instantná čakanka Dr.DiaS classic137 €
3Čakanka Moscoff prírodná, najvyššia kvalita119 €
4Čikoroff instantný prášok z čakanky397 €
5Čakanka Zdravie rozpustný prášok s extraktom ženšenu102 €
Najlepší tekutý extrakt z čakanky1Čakankový sirup „Jedzme pre dobrú vec“466 €
2Seve 100% prírodná, tekutá čakanka109 €

Najlepšie čakankové granule

Granulovaná čakanka sa v porovnaní s práškom a pastou ukazuje ako najhospodárnejšia, najkoncentrovanejšia, najpríjemnejšia a zároveň najzdravšia. Vyrába sa z koncentrovaného extraktu rovnakým spôsobom ako granulovaná káva, sublimáciou – nepotrebuje čas na rozpustenie a nezanecháva zvyšky.

Elza Prírodná výberová granulovaná čakanka

Hodnotenie: 4.9

ELZA PRÍRODNÁ VYBRANÁ ČAKANKA GRANULOVANÁ

Čakanka nemeckej značky Elza je vyrobená zo 100 % koreňa čakanky, podľa recenzií je chuťovo najbližšie ku káve. Podobný vzhľad ako jeho zrnitý náprotivok. Výrobok obsahuje inulín, ktorý stimuluje trávenie a normalizuje metabolizmus a pomáha zmierňovať nervové napätie počas dňa. Vďaka vysokej koncentrácii látok prospešných pre srdce sa tento výrobok považuje za záchrancu pre kávičkárov trpiacich kardiovaskulárnymi problémami, pre ktorých nie je indikovaný samotný kofeín (nie je prítomný vo výrobku).

Výhodou vybranej čakanky Elza je slušná dávka bielkovín – 3,8 gr. Na 100 g. produkt. Pomôže vám dodať energiu bez toho, aby poškodil vaše zdravie a postavu – obsahuje len 0,1 g tuku. Energetická hodnota výrobku je 305 kcal, čo tiež nie je veľa pre nápoj.

Čakanka sa predáva v 100 g sklenených pohároch.

Výhody

 • Chuť a vôňa blízka chuti kávy;
 • Obsahuje 100% koreň čakanky;
 • Normalizuje činnosť srdca, nervového systému a metabolizmu;
 • Spotreba nie je vekovo obmedzená;
 • Sklenená nádoba.

Nevýhody

 • Neidentifikované.

Čakanka „Chicory“ GOLD granulovaná klasická

Hodnotenie: 4.8

Čakanka Chicory GOLD granulovaná Classic

Chicory Granulated GOLD pozostáva výlučne z extraktu koreňa čakanky; nepridáva sa cukor ani iné prísady. Je to jeden z mála výrobkov svojho druhu, ktorý nemá chuť a vôňu ako káva, o čom svedčia aj recenzie na trhoviskách. Čakanka má vysokú dávku inulínu, ktorý prispieva k normálnemu fungovaniu nervového a kardiovaskulárneho systému a tráviacej sústavy; mnohí milovníci tohto nápoja si pri jeho konzumácii všimli výrazné zlepšenie tráviacich funkcií.

Čakanka „Chicory GOLD“ sa dodáva v doy-packu so zipsovým uzáverom, je to pohodlná forma na skladovanie výrobku, ktorá zachováva chuť, vôňu, vitamíny a cenné minerály. Na 100 gr. čakanka má 2 gramy bielkovín, 0 tukov a 80 g. sacharidy. Energetická hodnota výrobku – 370 kcal na 100 gramov. granule.

Výhody

 • Pohodlné balenie so zámkom na zips;
 • Jeho chuť a vôňa sú blízke chuti kávy;
 • Vysoký obsah inulínu.

Nevýhody

 • Nie je definované.

Najlepší čakankový prášok

Čakanka v prášku je menej koncentrovaná ako pelety, takže sa bude páčiť tým, ktorí nemajú radi silné nápoje, ale uprednostňujú jemnejšiu chuť. Pri výbere je dôležité venovať pozornosť typu prášku: mletá čakanka je sušený koreň rozomletý na jemnú frakciu a pri výrobe nápoja si vyžaduje infúziu. Rozpustný prášok sa vyrába rovnakou technológiou ako granulovaný prášok – z tekutej látky sa okamžite rozpustí.

Zdorovye instantná prášková čakanka

hodnotenie: 4.9

INSTANTNÝ ČAKANKOVÝ PRÁŠOK

Čakanka „Zdravie“ v práškovej forme má príjemnú chuť, ktorá sa opakovane uvádza v recenziách výrobku. Prášok vyrobený podľa GOST z čistého koreňa čakanky. Bez prídavných látok v zložení. 30 % inulínu v celkovej hmotnosti čakanky je vynikajúca dávka na udržanie telesných systémov v dobrom stave, vrátane zvládnutia tráviacich problémov a odstránenia zápchy v dôsledku vysokej absorpcie vody touto látkou. Čakanka je vhodná pre tých, ktorí chudnú.

Čakanka Zdorovie má sladkastú chuť, takže milovníci cukru musia pridať menej cukru ako zvyčajne, pri varení sa na povrchu vytvára hustá pena.

Čakanka sa dodáva v uzatvárateľnom vrecku so zipsom, ktoré prášok pevne uzatvára. Bielkoviny na 100 gr. 4 gr výrobku., 0,2 gramu tuku., pomerne málo sacharidov – 65 gramov. Celková hodnota – 280 kcal.

Výhody

 • Obal má zapínanie na zips;
 • Nízka energetická hodnota;
 • 30 % inulínu;
 • Sladká chuť – môže sa piť bez cukru.

Nevýhody

 • Nie.

Instantná čakanka Dr.DiaS Classic

Hodnotenie: 4.8

Čakanka Dr.DiaS Classic instantného typu

Klasická čakanka Dr.DiaS vo forme prášku pozostáva výlučne z mletého rastlinného koreňa, bez cukru a aróm. Výrobok je bezpečný pre ľudí trpiacich nespavosťou, kardiovaskulárnymi ochoreniami, podráždenosťou. Spôsob spracovania koreňa čakanky umožňuje výrobcovi zachovať maximum prospešných vlastností rastliny, ktorá má priaznivý účinok na telo. Dr.DiaS – pokladnica vitamínov a minerálov. Je to prírodné probiotikum, ktoré pomáha zlepšovať funkciu čriev. Prípravok sa odporúča používať počas užívania antibiotík.

Chicory Dr.DiaS má pomerne bohatú chuť a vôňu, v balení 100 g. Približne 50 porcií, spotreba výrobku je ekonomická. Má mierne sladkú chuť, čo je výhodou pre tých, ktorí chudnú – cukor môžete buď nepridávať vôbec, alebo jeho množstvo minimalizovať.

Výživová hodnota na 100 gramov. 4 g prášku. Bielkoviny, 0 tuku a 68 g. sacharidov a 290 kcal. Predáva sa vo vrecku so zipsom.

Výhody

 • Prírodné probiotické zloženie
 • Čisté zloženie – mletý koreň čakanky;
 • Sladkastá chuť;
 • Bez kofeínu.

Nevýhody

 • Neidentifikované.

Čakanka Moscoffe prírodná, najvyššia trieda

Hodnotenie: 4.7

ČAKANKA MOSCOFF PRÍRODNÁ, EXTRA PANENSKÁ

Čakanka Moscoffee sa vyrába z koreňa najkvalitnejšej rastliny pestovanej v Indii na úpätí západných Himalájí. Je to rýchlo rozpustný prášok, ktorý si pri príprave nevyžaduje infúziu. Nápoj má sladkastú chuť – prirodzenú vlastnosť rastliny, pričom cukor nie je obsiahnutý.

Moscoffee prášok je bez kofeínu, chutí ako káva, ale má svoje vlastné zaujímavé charakteristické tóny. 100g. Proteínový prášok 4,4 g., 56 gr. sacharidov. – sú mierne hodnoty pre produkt. Celková energetická hodnota 298 kcal.

Zaujímavé je, že prášok má povolenú trvanlivosť 545 dní – to je približne rok a pol. Našťastie to umožňuje balenie so zámkom Zip-lock.

Výhody

 • Suroviny pestované v Himalájach (India)
 • Mierna výrazná chuť čakanky;
 • Obal na zips;
 • Rýchlo rozpustný vo vode.

Nevýhody

 • Neodporúča sa naliať strmú vriacu vodu, maximálne 60 stupňov.

Čikoroff instantná čakanka Orientálny prášok

Hodnotenie: 4.7

Čikoroff instantná instantná čakanka v prášku

Prášok Chikoroff sa vyrába v Rusku zo surovín vypestovaných podľa francúzskej technológie a spracovaných jedinečnou metódou LEROUX. Instantný nápoj má chuť dosiahnutú varením prášku v morčacom. Chikoroff oriental bude vyhovovať tým, ktorí majú radi trpkú bohatú chuť a vôňu čakanky.

Mletý rozpustný produkt neobsahuje kofeín, má všetky užitočné vlastnosti, ktoré sú vlastné čakanke. Okrem drveného koreňa sú súčasťou aj prírodné koreniny, niečo pre tých, ktorí majú radi čistú chuť.

Čakanka Chikoroff v tubovom kartóne (balenie 150 gr).) a v jednotlivých 5g vrecúškach. V oboch prípadoch sú vlastnosti nápoja maximálne zachované – v tube vďaka tesnému viečku, vo vrecúškach – jednotlivé vrecúška, ktoré je vhodné vziať kamkoľvek.

Na 100 gramov. 1,5 g proteínového prášku., tuk 1,2 g., Oveľa nižší obsah sacharidov ako jeho predchodcovia – 1,2 g. Len 16 kcal na 100 gramov.

Výhody

 • Predáva sa v tubách s uzávermi alebo v porciách;
 • Bohatá chuť a vôňa v rozpustnom výrobku;
 • Znížený obsah kalórií;
 • Jedinečná technológia vyprážania.

Nevýhody

 • Korenie v zložení – pre milovníkov.

Čakanka Zdorovye instantný prášok s extraktom ženšenu

Hodnotenie: 4.6

ZDRAVOTNÝ INSTANTNÝ PRÁŠOK S EXTRAKTOM ŽENŠENU

Ďalším druhom čakanky, ktorý si často kupujú milovníci tohto nápoja, je Zdorovie so ženšenom. Extrakt z kvetov poskytuje špecifickú chuť a vôňu, ktorá sa dobre mieša s rozdrveným koreňom.

Prášok má pre telo cenné využitie – okrem inulínu obsahuje fruktózu, glykozid intibín (dodáva miernu horkosť), vitamíny skupiny B a minerálne látky. Prípravok má komplexný protizápalový, sedatívny, choleretický a antimikrobiálny účinok, účinný pri komplexnej liečbe prechladnutia (nenahrádza hlavnú liečbu) a normalizuje gastrointestinálny a kardiovaskulárny systém. Koreň ženšenu má preukázanú účinnosť pri stimulácii imunity a omladzovaní, tonizuje telo, nápoj je ideálny na ranné použitie.

Na 100 gr. 4 gramy prášku. 81,7 g bielkovín, 81,7 g sacharidov., 32,2 gramov vlákniny. Energetická hodnota – 345 kcal. Výrobok sa predáva vo vrecku so zipsom a môže sa skladovať 545 dní (rok a pol).

Výhody

 • Vôňa a chuť ženšenu;
 • Má relaxačný a revitalizačný účinok;
 • Vhodný na zlepšenie stavu pri liečbe chorôb;
 • Dobré rozpúšťanie.

Nevýhody

 • Významné neidentifikované.

Najlepšia čakanka vo forme tekutého extraktu

Koncentrát z koreňa čakanky vhodný na prípravu aromatických nápojov a rôznych omáčok. Je mimoriadne rýchlo rozpustný, ale nie je ekonomický. Sirupy sa môžu užívať ako doplnok stravy na získanie dávky vitamínov a mikroživín.

Čakankový sirup „Nech to funguje“

Hodnotenie: 4.7

Čakankový sirup

Univerzálny sirup „Eat to Care“ je vhodný na prípravu omáčok a nápojov. Bez cukru, ale sladký, vhodný na kontrolu hladiny cukru v krvi, znižuje chuť do jedla vďaka nízkemu glykemickému indexu 0-3. Výrobok má výraznú vôňu a chuť a nie je horký. V obchodoch možno čakanku nájsť na pultoch s diétnymi potravinami, ak si ju chcete kúpiť s istotou, odporúčame obrátiť sa na internetové obchody a trhoviská.

Praktické ženy v domácnosti používajú sirup na prípravu cukroviniek – sušienok, dezertov, ochucujú raňajkové cereálie a smoothies, zmrzlinu. Je pripravený na použitie, nepotrebuje riedenie a má svetložltú farbu bez akýchkoľvek nečistôt alebo zákalu.

Čakankový sirup „Doprajme si zisk“ sa dodáva v 400 ml sklenených fľašiach. Žiadny dávkovač. Na 100 g. výrobok 9,5 gr. Sacharidy, 65,5 kcal, nula tukov a nula bielkovín.

Výhody

 • Výrazná chuť a vôňa koreňa čakanky
 • Bez cukru;
 • Pri príprave domácich dezertov ním môžete nahradiť cukor;
 • Hustá konzistencia;
 • Vhodné pre diétne alebo diabetické požiadavky.

Nevýhody

 • Neidentifikované.

Seve 100% prírodná, tekutá čakanka

Hodnotenie: 4.4

100% PRÍRODNÁ, TEKUTÁ ČAKANKA

Tekutá čakanka Seve je 100 % prírodná – obsahuje iba extrakt z koreňa, žiadny cukor ani maltodextrín. Chuť výrobku je hustá a intenzívna, takže spotreba na výrobu nápojov je úsporná. Forma na uvoľnenie – viskózna pasta v nádobe, ak z nej chcete urobiť sirup alebo konfit, musíte ju zriediť vodou.

Čakanka v Seve obsahuje 59 % inulínu, účinného prebiotika, ktoré má regeneračný účinok na gastrointestinálny trakt a zlepšuje celkový zdravotný stav.

100g. čakanková pasta 286 kcal.

Výhody

 • Koncentrovaná pasta z čakankového extraktu;
 • Výrazná chuť a vôňa;
 • Pohodlná nádoba so skrutkovacím uzáverom;
 • Nízka cena – približne 150 Euro za 200 gr.

Nevýhody

 • Cestoviny je potrebné zriediť na prípravu sirupu alebo konfitu.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: