12 Najlepšie banky pre súkromných podnikateľov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamný alebo nákupný sprievodca. Pred kúpou je potrebná konzultácia s odborníkom.

Jednotliví podnikatelia často čelia problému výberu banky, ktorá ponúka najvýhodnejšie podmienky na podnikanie. Hoci pre živnostníkov nie je povinné otvoriť si bankový účet, uľahčuje im to každodennú prácu. Týka sa to podávania hlásení daňovému úradu, platieb za tovar a služby dodávateľom, najmä tým, ktorí sa nachádzajú v iných regiónoch. Áno, a ako uvádzajú začínajúci aj skúsení podnikatelia, otvorenie účtu vám pomôže získať ďalšie finančné prostriedky od úverových inštitúcií.

Podrobné informácie umožňujú kontrolovať pohyb peňazí. Ďalšou výhodou je eliminácia neuvážených a zbytočných výdavkov, ku ktorým často dochádza pri držbe hotovosti. Finančné prostriedky na bankovom účte budú za každých okolností v bezpečí. Zabráni sa tak krádeži, strate alebo podvodu na nových účastníkoch trhu.

Všetky hlavné finančné inštitúcie teraz ponúkajú sadzby pre živnostníkov. V prvom rade je potrebné zohľadniť dve dôležité kritériá: náklady na otvorenie a vedenie účtu. Ďalším faktorom je spoľahlivosť banky. Vysoká stabilita zaručuje bezpečnosť finančných prostriedkov na účte. Internet banking, ktorý umožňuje vykonávať všetky transakcie online bez návštevy pobočky finančnej inštitúcie, je výhodou.

V našom prehľade nájdete 12 bánk, ktoré ponúkajú najlepšie sadzby pre živnostníkov, ako aj vernostné programy, vďaka ktorým je vedenie účtu jednoduché, pohodlné a nebyrokratické. Výber bol založený na názoroch finančných analytikov a spätnej väzbe od jednotlivých podnikateľov, ktorí posúdili ich ponuky a odporúčajú ostatným súkromným podnikateľom, aby týmto organizáciám venovali pozornosť.

Hodnotenie najlepších bánk pre individuálnych podnikateľov

NomináciamiestoBankahodnotenie
Hodnotenie najlepších bánk pre živnostníkov1Sberbank5.0
2Dot bank4.9
3Tinkoff Bank4.8
4Alfa Bank4.7
5Raiffeisenbank4.6
6ModuleBank4.5
7Promsvyazbank4.4
8Sovcombank4.3
9MTS Bank4.2
10LokoBank4.1
11UniCredit Bank4.0
12Vesta Bank3.9

Sberbank

Hodnotenie: 5.0

Sberbank

Prvé miesto obsadila jedna z najspoľahlivejších a najznámejších bánk v našej krajine. Jej finančná reputácia je nespochybniteľná, takže ak máte pochybnosti o výbere inštitúcie, je lepšie ísť priamo do Sberbank. Vypracovala niekoľko taríf, ktoré sú pre živnostníka optimálne z finančného hľadiska aj z hľadiska komfortu. Pre začiatočníkov je najlepším z nich Easy Start. Otvorenie a servis – bezplatne.

Minimálny počet požadovaných dokumentov. Ak nie je možné navštíviť pobočku banky, odborník sa dostaví na adresu živnostníka, aby podpísal zmluvu. Tarifa zahŕňa prvé tri platobné príkazy bez provízie, za každý ďalší príkaz sa účtuje 199 Euro. Tieto podmienky sú vhodné pre podnikateľov s nízkym obratom dokladov. Pri aktívnom používaní účtu môžete prepnúť na tarify „Úspešná sezóna“ alebo „Dobrý príjem“.

V prípade záujmu je možné pripojiť internetbanking. SMS-informovanie stojí 199 Euro. mesačne. Mnoho ľudí ocenilo bonusy pri otvorení účtu. Banka má najväčší počet bankomatov v rôznych regiónoch, čo je jednoznačnou výhodou. Možno konštatovať, že ak nechcete riskovať svoje financie, potom je Sberbank najlepšou možnosťou pre živnostníkov. Rôzne návrhy umožňujú vybrať si tarifu, ktorá je pre klienta najvýhodnejšia.

Tochka bank

Hodnotenie: 4.9

Banka Tochka

Druhým oceneným je banka „vytvorená pre podnikateľov“. Takto sa umiestňuje na trhu finančných služieb. Mnohí ľudia sa zhodujú, že je pravda, že Tochka nie je len organizáciou pre bezhotovostné platby. Špecialisti pomôžu zaregistrovať podnikateľa, pripraviť žiadosť a poslať ju na daňovú kontrolu. Klient bude musieť iba zaslať skeny dokumentov a podpísať zmluvu o otvorení a obsluhe.

Online registrácia ako individuálny podnikateľ a štátne poplatky sa neúčtujú. Banka je vhodná pre skúsených podnikateľov aj pre tých, ktorí si ešte len plánujú otvoriť vlastnú IČO. Poskytuje najvýhodnejšie finančné podmienky. Mesačné vedenie účtu, prevody na právnické a fyzické osoby, výbery hotovosti: všetky transakcie sú bezplatné, t. j. neúčtujú sa žiadne poplatky. Platby sa vyžadujú za vklady v pokladni, v bankomate a prevodom, ako aj z príjmov protistrán. Až 300 000 rbl. – 1%, 300000 až 800000 Euro – 3%, nad 800000 Euro. – 8%.

Všetky informácie o pohybe finančných prostriedkov sú dostupné v internetovom bankovníctve. SMS upozornenia sú spoplatnené sumou 90 Euro mesačne. Ak si želáte, je možné vydať platové alebo firemné karty za 0 Euro. Bonusový program poskytuje 50 000 Euro. Pri otvorení účtu na propagáciu v sociálnych sieťach a vyhľadávačoch. Služby zákazníkom – rýchle a nepretržité.

Tinkoff Bank

Hodnotenie: 4.8

Tinkoff Bank

Bronz získala banka, ktorá sa vo výročnom prieskume v roku 2017 umiestnila na prvom mieste za náklady na obsluhu živnostníkov. V nezávislom hodnotení sa umiestnila na druhom mieste. Rovnako ako všetky finančné produkty, aj ponuky pre podnikateľov sú veľmi výhodné. Hlavná vec – banka funguje vo všetkých mestách Ruskej federácie a účet je otvorený čo najskôr bez návštevy kancelárií a papierovania. Bezprostredne po podaní žiadosti sa poskytnú podrobné informácie. Otvorenie účtu je bezplatné.

Prvé dva mesiace sa provízia za služby neúčtuje. Ďalšia suma je 490 Euro mesačne. Bezplatný servis predĺžený až na šesť mesiacov pre novo zaregistrované IE. Prvé tri „platby“ sa uskutočňujú za 0 Euro., následné platby za 49 . každý. Na želanie je možné pripojiť možnosť „Inter-package – bez provízie“. Stojí 490 Euro. mesačne a bude výhodný pre tých, ktorí majú veľmi aktívne medzibankové transakcie.

Online banka má veľmi prívetivé používateľské rozhranie. Je bezplatná. Výber hotovosti je spoplatnený od 1,5 do 10 %. Tinkoff Bank vracia 4 % zo zostatku na konci roka. Poskytuje prečerpanie, ako aj potrebné záruky pri uzatváraní zmlúv s protistranami s odloženou platbou. Program 1C: Podnikateľ je k dispozícii bezplatne už 1,5 mesiaca.

Alfa-Bank

Hodnotenie: 4.7

ALFA-BANK

Na štvrtom mieste je banka, ktorá ponúka vynikajúce podmienky pre malé, stredné a veľké podniky. Medzi jej tarify patria: „Všetko, čo potrebujete“, „Veľkoobchod +“, „Úspešný výber“ a „Štandard“. Program „Najlepší štart“ bol vytvorený pre podnikateľov, ktorí práve začali podnikať. Poskytuje otvorenie prvého a ďalších Euroých účtov bez poplatkov, ako aj jedného účtu v cudzej mene. Pripojenie k online bankovníctvu je bezplatné. Program je určený pre neprofesionálnych používateľov, preto je správa účtov veľmi jednoduchá a prehľadná.

Mesačný udržiavací poplatok 490 Euro. Všetky transakcie sa vykonávajú bez provízií. Elektronická platba do inej finančnej inštitúcie – 50 Euro. Vydanie šekovej knižky a vydanie virtuálnej karty tiež nie je spoplatnené. Vklad v hotovosti – 0,2 %. Výber hotovosti závisí od spôsobu a sumy. Minimálna sadzba je 0,25 % a maximálna sadzba je 11 %.

Zákazníci majú prístup k kontokorentným úverom a zvýhodneným úverovým podmienkam bez predkladania veľkého množstva dokumentov a referencií. Výhodné ponuky a spoľahlivé hodnotenie stability umožňujú každoročne zvyšovať počet klientov, ktorí žiadajú o otvorenie účtu. Manažéri na helpdesku podporujú podnikateľa od samého začiatku a pomáhajú mu s mnohými otázkami.

Raiffeisenbank

Hodnotenie: 4.6

Raiffeisenbank

Čestné piate miesto patrí európskej banke, ktorá sa pevne etablovala na Slovenskom trhu a vytvára dôstojnú konkurenciu domácim finančným inštitúciám. Ponúka jeden z programov, ktoré sú určené najmä pre začínajúcich podnikateľov, ktorí aktívne rozvíjajú svoje podnikanie. Podmienky sú veľmi jednoduché a priamočiare a finančný prínos je zrejmý. Jednou z takýchto ponúk je sadzba „Štart“.

Otvorenie je bezplatné. Skeny dokumentov je možné posielať e-mailom, ale v pobočke banky je potrebné podpísať zmluvu. Aj keď existujú výnimky a ak nie je možné navštíviť, špecialista príde na uvedenú adresu. Spoplatnenie za mesiac – 999 Euro. Je to dosť vysoká cena, ale je kompenzovaná nízkou províziou za prevod platobného príkazu – 25 Euro. Všetky bezhotovostné transakcie s fyzickými osobami sú bezplatné. Prevody presahujúce 700000 Euro., podliehajú úrokovej sadzbe 1 %.

Našim klientom ponúkame celú škálu úverových produktov, ktoré môžete využiť okamžite po začatí spolupráce. Firemné karty sa vydávajú bezplatne. Výber hotovosti je možný vo všetkých bankomatoch v celej krajine. Online platby možno vykonať za niekoľko minút. Jeho intuitívne rozhranie umožňuje aj neskúseným používateľom rýchlo sa naučiť používať softvér.

ModuleBank

Hodnotenie: 4.5

ModuleBank

Digitálna banka sa stáva šiestou bankou, v ktorej sa všetky transakcie vykonávajú online. Boli vyvinuté pohodlné služby a technická podpora je k dispozícii 24 hodín denne. Táto finančná inštitúcia ako prvá v krajine spustila také možnosti, ako je bezplatné účtovníctvo, otvorenie účtu prostredníctvom mobilného zariadenia, prevod miezd zamestnancom spoločnosti na karty akejkoľvek banky. Špecialisti sa postarajú o všetku prácu spojenú s jednaním s daňovými úradmi, kontrolou nových dodávateľov a pomocou pri kontrole meny.

Tarifa „Optimal“ bola vytvorená pre živnostníkov. Údržba účtu za mesiac sa účtuje vo výške 690 Euro. Ak však cena kariet presiahne 100000 r., neúčtujú sa žiadne poplatky. Náklady na platobné príkazy sú jedny z najnižších spomedzi bankových produktov. Každý prevod je spoplatnený sumou 19 Euro. V prípade potreby sa operatívne vykoná prepojenie pokladnice a akvizície. Výber hotovosti do 500000 Euro. – žiadne úroky a provízie.

Na rozvoj podnikania sú k dispozícii prečerpania a okamžité pôžičky. SMS-informovanie stojí 90 Euro. mesačne. Okrem internetovej banky je k dispozícii aj používateľsky prívetivá mobilná aplikácia, ktorá veľmi uľahčuje kontrolu všetkých transakcií. Individuálni podnikatelia oceňujú ponuku ModuleBank. Môžete pracovať kdekoľvek na svete, dokonca aj na dovolenke.

Promsvyazbank

Hodnotenie: 4.4

PROMSVYAZBANK

Banka má vysoké ratingové postavenie, ponúka dobré podmienky pre fyzické osoby, individuálnych podnikateľov a veľké spoločnosti. V našom prehľade je na siedmom mieste. Tarifa „Štart podnikania“ je vhodná pre novo zaregistrovaných živnostníkov, ktorí chcú ušetriť na otvorení a vedení účtu. Zmluvu je možné vypracovať veľmi rýchlo, bez návštevy pobočky banky. Okamžite po otvorení môžete získať pôžičku s okamžitým rozhodnutím. Poskytnutý limit sa vypočíta individuálne.

Platobné príkazy sú spoplatnené sadzbou 100 Euro./per. prvé 3 platby mesačne – bezplatne. Akékoľvek prevody peňazí do výšky 150 000 Euro. Euro. bezplatne, ak je nad túto sumu – 1,5 %. SMS-oznámenie sa platí mesačne za 99 Euro. Mnohí zákazníci poznamenávajú, že otvorenie účtu je jednoduché. Zamestnanci pomáhajú zhromažďovať potrebný balík dokumentov. A táto služba je úplne bezplatná.

Ak máte akékoľvek otázky, naši manažéri podpory sú vždy pripravení poradiť sa s vami a pomôcť vám čo najskôr vyriešiť akékoľvek problémy. Internetové bankovníctvo je užívateľsky veľmi prívetivé, podporuje mnoho prehliadačov vrátane nových. Prístup k nemu je možný pomocou kľúča USB. Medzi všetkými výhodami je jedna nevýhoda: účet je otvorený len v Slovenskách Euroľoch, nie je možné to urobiť v cudzej mene.

Sovcombank

Hodnotenie: 4.3

Sovcombank

Na ôsmej pozícii je veľká banka, ktorá aktívne slúži jednotlivcom a malým podnikom. Na otvorenie účtu nemusíte zhromažďovať žiadne dokumenty. Stačí len pas. Dohoda sa podpisuje priamo v pobočke alebo na mieste podniku. Služba otvorenia a vedenia účtu nie je spoplatnená. Od prvého dňa práce je k dispozícii prečerpanie vo výške 10000 Euro. Túto sumu možno ďalej zvýšiť podľa uváženia Sovcombank.

V rámci mzdového projektu pre zamestnancov je možné vystaviť štandardnú kartu alebo „Halva“, ktorá má mnoho finančných výhod. Prvý z nich je spoplatnený 500 Euro./ rok, druhý – 1999 Euro. Za každý vykonaný platobný príkaz sa odpočíta 50 Euro. Internetové bankovníctvo je bezplatné. Možno ho nainštalovať do akéhokoľvek zariadenia: PC, notebooku, tabletu alebo smartfónu. Na zadanie nie je potrebný žiadny kľúč. Prihlasovacie meno a heslo sa potvrdzuje prostredníctvom sms.

Denne môžete vybrať až 50 000 Euro bez akýchkoľvek poplatkov. Ak sa táto suma prekročí, odpočíta sa 1 %. Zákazníkom ponúkame rôzne typy získania a bezplatnú inštaláciu online pokladní. SMS-informovanie – 0 Euro. Prevody jednotlivcom sa účtujú podľa tohto systému: mzdy – 1 %, všetky ostatné – 1,4 %. Jednotliví podnikatelia spomínajú veľmi zaujímavé a ziskové sadzby, a čo je najdôležitejšie, spomínajú vynikajúcu technickú podporu, vždy v kontakte.

MTS Bank

Hodnotenie: 4.2

MTS BANK

Deviate miesto obsadila banka s vysokou mierou spoľahlivosti. Mnohí finanční experti odporúčajú tarifný plán „Jednoduchšie jednoducho“ na založenie živnostenského podnikania. Zahŕňa bezplatné otvorenie a vedenie účtu, ako aj zaúčtovanie platobných dokladov bez poplatkov. Maloobchodní klienti môžu využívať lacnú službu získavania obchodníkov a inštaláciu online pokladnice.

Prevody jednotlivcom do 1000000 Euro. Služba je bezplatná. Za prekročenie povoleného limitu sa účtuje 10%. Rovnaký poplatok sa vzťahuje na výbery hotovosti zo všetkých bankomatov v krajine. „Je to jednoduchšie ako jednoduché“ podporuje platové projekty. Vydanie karty je bezplatné. Zákazníci majú k dispozícii prečerpanie a rôzne úverové ponuky.

Tarify, ktoré vypracovala banka, sú vhodné pre tých, ktorí práve začínajú, aj pre tých, ktorí sú na trhu už dlho. Rezervácia účtu prebieha priamo na webovej stránke. Všetky otázky týkajúce sa daňovej kontroly a iných pracovných situácií sa preberajú so zamestnancami banky, ktorí vám pomôžu nájsť najlepšie riešenia pre vaše podnikanie. Online bankovníctvo je bezplatné. Rozhranie je intuitívne. Transakcie sa uskutočňujú v priebehu niekoľkých minút. Môžete si stiahnuť mobilnú aplikáciu a aktivovať sms-informovanie, ktoré vás tiež nebude nič stáť.

LokoBank

Hodnotenie: 4.1

LOKOBANK

Finančná inštitúcia v prvej desiatke s pohodlnými sadzbami pre akýkoľvek obchodný obrat. Účet je možné otvoriť bez nutnosti prítomnosti v kancelárii. Príprava dokumentov sa vykonáva prostredníctvom e-mailu. Expert sa dostaví na určenú adresu, kde sa podpíše dohoda o spolupráci. Tarifa „New start“ vyvinutá pre začínajúce podniky. Pripojenie – 0 Euro., služba – 490 Euro. mesačne. Bezplatná online účtovná služba pre individuálnych podnikateľov.

Používanie internetbankingu a mobilnej aplikácie je bez poplatkov. Platby na platové karty LokoBank – 0 Euro. Vklad hotovosti akoukoľvek metódou je tiež bezplatný. Optima“, „Your Business“, „Unlimited“ patria medzi ponuky. Každý z nich sa stane optimálnym programom pre rôzne typy podnikov s rôznym ročným obratom. Môžete si vybrať tarifu so službou bez poplatkov, môžete si vybrať tarifu so zníženou sadzbou za výber hotovosti.

V počiatočnej fáze vám zamestnanci poradia a pomôžu vám pripojiť najvhodnejšie. Po začatí práce je služba podpory vždy v kontakte, a to sa týka nielen technického servisu, ale aj všetkých otázok, ktoré sa vyskytnú u podnikateľov-začiatočníkov. Internetová banka sa ľahko spravuje. Transakcie sú dokončené v priebehu niekoľkých minút.

UniCredit Bank

Hodnotenie: 4.0

UNIKREDIT BANK

Jedenásta je najstaršia a najstabilnejšia banka, ktorá dokáže uspokojiť potreby malých a stredných podnikov. Spolupráca bude prínosom pre dynamicky sa rozvíjajúcich individuálnych podnikateľov s aktívnymi platbami a inými transakciami. Tarifa „My Start“ poskytuje bezplatné otvorenie bežného účtu. V prípade potreby zamestnanci pomôžu s registráciou podniku, zhromaždia balík dokumentov, pošlú žiadosť na daňový úrad. Merchant acquiring je výhodný vďaka nízkym poplatkom.

Náklady na mesačnú údržbu – 2000 Euro. Táto pomerne vysoká suma je odôvodnená vysokou úrovňou služieb a mnohými bezplatnými možnosťami zahrnutými v tarife. Prostredníctvom online bankovníctva je možné uskutočniť akýkoľvek typ transakcie. Poplatok za jeden platobný príkaz je 25 Euro. Rovnaká suma sa bude účtovať za prevody jednotlivcom. Výber hotovosti je spoplatnený od 0,5 do 1 %. Služba SMS-informovanie stojí 190 Euro mesačne. V rámci programu sa vydáva jedna vizitka.

Ďalšie ponuky zahŕňajú: „My Business“ s poplatkami bez provízií a platbami Euro do iných bánk, „My VED“ a „My Success“ – tarifa pre tých, ktorí dosiahli vysoký obrat a môžu si dovoliť zaplatiť 45 000 Euro. mesačne. Na základe uvedeného je zrejmé, že banka má vypracované programy pre rôzne kategórie klientov a každá z nich predpokladá priaznivé podmienky na podnikanie.

Vesta Bank

Hodnotenie: 3.9

Vesta Bank

Aktívne sa rozvíjajúca banka, ktorá poskytuje služby malým podnikom, končí hodnotenie. Určitou výhodou je, že ak hotová tarifa nevyhovuje, je možné ju navrhnúť podľa vlastných preferencií. Najobľúbenejší program pre začiatočníkov – „Startup“. Otvárací a predplatné poplatok – 0 Euro. Pripojenie a údržba online banky je tiež bez poplatkov. Účet je možné otvoriť v ten istý deň bez návštevy banky. Nie je potrebné zhromažďovať množstvo dokumentov. Každý vykonaný platobný príkaz stojí 89 Euro.

Medzi plusy patrí možnosť získania a online registračných pokladní. SMS informovanie je lacné, 49 Euro./mesiac. Internet banking je nainštalovaný vo všetkých zariadeniach a podporovaný všetkými prehliadačmi vrátane nových. Prevody sa vykonávajú okamžite. Mobilná aplikácia s používateľsky prívetivým rozhraním.

Výhodné podmienky sú k dispozícii aj pre mzdové programy. Všetky prevody fyzickým osobám sú bezplatné, rovnako ako vydávanie firemných plastových kariet. Výber hotovosti je spoplatnený od 1,5 %. Doplnenie účtu je možné bez poplatkov v bankomatoch partnerov Vesta Bank. Vedenie účtovníctva online – bez poplatkov. Všetci zákazníci uvádzajú vynikajúci zákaznícky servis. Až 90 % vzniknutých otázok je možné vyriešiť prostredníctvom messengerov bez telefonovania. Ak potrebujete kontaktovať zamestnanca, môžete to urobiť nepretržite.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: