15 najlepších kreditných kariet

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Kreditná karta v šikovných rukách je veľmi silný a pohodlný finančný nástroj, ktorý vám pomôže nakupovať bez preplatkov a inflačných strát, zlepšiť si „históriu“ a rating v bankách (čo sa vám v budúcnosti bude hodiť napríklad pri otváraní hypotekárneho účtu) a jednoducho žiť v rámci svojich možností, ale bez toho, aby ste si niečo odopreli. Vyžaduje si to však viac než len finančnú gramotnosť. Aby bola kreditná karta užitočná, musí byť aj výhodná.

Preto sme zostavili rebríček 15 najvýhodnejších kreditných kariet, ktoré sú užitočné, výhodné a s nízkym úrokom.

Ako si vybrať kreditnú kartu

V súčasnosti takmer každá banka ponúka svoju kreditnú kartu – s rôznymi podmienkami, požiadavkami na dlžníka, výhodnými aj menej výhodnými vlastnosťami. Výber správneho produktu môže byť dosť zložitý.

Najlepšie kreditné karty s maximálnym obdobím odkladu

Hlavnou výhodou takmer všetkých kreditných kariet je obdobie odkladu splátok (tzv. „grace“). Počas tohto obdobia banka neúčtuje žiadne úroky z požičaných prostriedkov a môže ísť o nákupy alebo výbery hotovosti.

Pravdepodobne najlepšou kreditnou kartou s maximálnou dobou odkladu je 100 dní bez úrokov od Alfa Bank. 100-dňové obdobie odkladu začína nákupom alebo vyplatením peňazí a trvá presne 100 kalendárnych dní – bez ohľadu na počet účtovných období medzi nimi. Nákup alebo výber hotovosti môžete uskutočniť ktorýkoľvek deň v mesiaci (na začiatku alebo na konci) a stále budete mať rovnaké 100-dňové obdobie odkladu.

Ďalšie dobré kreditné karty s maximálnou dobou odkladu splátok:

 1. „Uralská banka pre obnovu a rozvoj (UBRiD) ponúka obdobie odkladu až 120 dní – alebo štyri platobné mesiace, podľa toho, čo nastane skôr. Ak nakupujete alebo vyberáte hotovosť v prvých dňoch mesiaca, mali by ste si na zrná nechať až 120 dní namiesto 100 dní na konci mesiaca;
 2. „Raiffeisenbank „110 dní bez úrokov“ ponúka rovnaké mechanizmy pre výpočet odkladu. Je ideálna pre milovníkov nakupovania, pretože pri výdavkových transakciách nad 8 000 Euro mesačne je služba bezplatná. Hotovosť je možné vybrať aj v hotovosti a tiež sa na ňu vzťahuje príspevok;
 3. „Multicard VTB24 ponúka 101-dňový odklad na výbery hotovosti a nákupy, ale s určitými poplatkami;
 4. „Loyal Plus“ od Surgutneftegazbank ponúka až 100-dňový odklad na použitie v obchode aj na výber hotovosti. Je to vhodné pre obyvateľov Zauralska, pretože táto banka nemá v európskej časti Ruska prakticky žiadne zastúpenie. Treba mať na pamäti, že na podanie žiadosti oň budete potrebovať potvrdenie o príjme.

Ostatné banky v rebríčku ponúkajú 50-60-dňový odklad splátok, preto sa oplatí venovať im pozornosť.

Najlepšie kreditné karty pre veľké nákupy

Pre tých, ktorí majú radi veľké nákupy – domáce spotrebiče, nábytok, dokonca aj autá – sú klasické „kreditné karty“ málo užitočné. Zaujímavejšie ako splátkové karty. Ponúkajú dlhé obdobie odkladu a pevnú výšku mesačnej platby, ktorá závisí od podmienok obchodníka a banky.

A najlepšia splátková karta je Halva, vydané Sovcombank. Jeho hlavnou výhodou je, že je akceptovaný v obrovskom množstve obchodov nielen v Rusku, ale aj v susedných krajinách. Splátka na Halva môže byť až 36 mesiacov, ale vo väčšine prípadov sa rovná jednému roku.

Ďalšie dobré splátkové karty:

 1. „Svist“ od Qiwi Bank tiež ponúka splátky od 3 mesiacov do 3 rokov, ale stále ju akceptuje menej obchodov ako Halva;
 2. „Platinum“ od ruskej Standard Bank ponúka splátky až na 10 mesiacov, ale len v partnerských obchodoch;
 3. „Platinum“ od banky „Tinkoff“ ponúka splátky až na 10 mesiacov, ale len v partnerských obchodoch;
 4. „Freedom“ od Home Credit Bank ponúka splátky až na 12 mesiacov, ale len v partnerských obchodoch.

Najlepšie kreditné karty pre výber hotovosti

Kreditné karty nie sú najlepším bankovým produktom pre tých, ktorí namiesto nákupov potrebujú hotovosť. Väčšina emitentov ponúka pri výbere hotovosti pomerne nepríjemné podmienky.

Niektoré banky sa však môžu pochváliť „kreditnými kartami“, z ktorých môžete vyberať hotovosť bez ďalších poplatkov. A predovšetkým je to „Alfa Bank“ so svojím „100 dní bez úrokov“. Odkladná lehota sa vzťahuje na výbery hotovosti, pri výbere z bankomatov banky alebo jej partnerov sa neúčtuje žiadna provízia, jediné „ale“ je, že mesačne môžete vybrať maximálne 50 000 Euro. V prípade vysokých súm peňazí sa provízia stále uplatňuje.

Ďalšie dobré kreditné karty na výbery hotovosti:

 1. „Karta VTB24 Multicard ponúka až 101-dňový odklad na výbery hotovosti a žiadne poplatky za výbery z bankomatov počas prvých 7 dní od vydania;
 2. „120 dní bez úroku“ od banky UBRIR ponúka vrátenie peňazí až do 120 dní za výbery z bankomatov, ale poplatok za túto transakciu bude 4 % (ale nie menej ako 500 Euro);
 3. „110 dní bez úroku“ od „Raiffeisenbank“ ponúka odklad až na 110 dní bez úroku pri výbere z bankomatov banky, ale provízia za túto operáciu bude 3,0 % plus 300 Euro.

Opäť je potrebné zopakovať, že kreditná karta nie je vhodným bankovým nástrojom na výbery hotovosti. Lepšie je použiť len pôžičku. Väčšina bánk v rebríčku má vyššiu úrokovú sadzbu na hotovostné úvery, ako aj ďalšie poplatky a iné „sankcie“.

Najlepšie kreditné karty s nízkym úrokom

Tu je potrebné upozorniť. Úroková sadzba na kreditných kartách väčšiny bánk sa líši od zákazníka k zákazníkovi. Napríklad v tej istej „Alfa Bank“ pri spracovaní „100 dní bez úrokov“ môže jeden dlžník získať sadzbu 20% a iný – v 40%. Je to spôsobené úverovou históriou, finančnou situáciou a mnohými ďalšími parametrami.

 1. Najlepšiu úrokovú sadzbu ponúka „VTB24“ so svojou „Multicard. Pre klientov banky má ročnú úrokovú sadzbu 10 %.
 2. Ďalšie výhodné kreditné karty s nízkym úrokom:
 3. „Tinkoff Bank’s Platinum. Minimálna úroková sadzba je 12.9%;
 4. „Just Credit“ od Citibank. Minimálna úroková sadzba je 13,9 %;
 5. „100 dní bez úrokov“ od Alfa Bank. Minimálna úroková sadzba je 14.9%;
 6. „Sloboda od Home Credit Bank. Minimálna úroková sadzba je 17,9 %;
 7. „Loyal Plus od Surgutneftegazbank. Minimálna úroková sadzba je 18 %.

Ostatné banky na zozname ponúkajú úrokové sadzby od 20 % ročne.

Je potrebné vziať do úvahy, že úroková sadzba je opäť nejasný pojem a závisí od dlžníka. Je lepšie zamerať sa na ponuky nie s minimálnou úrokovou sadzbou, ale s maximálnym odkladom splátok.

Najlepšie kreditné karty s cashbackom

Cashback je vrátenie časti peňazí vynaložených na nákupy, opäť vo forme peňazí. Vo všeobecnosti ide o akúsi zľavu, ale iba ušetrené peniaze sa môžu „dotknúť“ alebo minúť na niečo zbytočné.

A najlepšia karta s cashbackom je Halva. Vrátiť možno až 6 % z vybratej sumy! Pravda, len ak ste naň vynaložili vlastné prostriedky, nie úver, a len ak bol nákup uskutočnený v partnerskom obchode. Partneri „Halva“ veľmi veľa, 150 tisíc obchodov po celej krajine, takže s takmer každým nákupom sa vráti cashback.

A tu je najlepšia kreditná karta s cashbackom– karta Multicard od VTB24. Ponúka vrátenie peňazí vo výške 2.5 % na všetky nákupy a 10 % na obľúbené kategórie nákupov.

Ďalšie dobré kreditné karty s cashbackom:

 1. „Loyal Plus“ od Surgutneftegazbank ponúka cashback 2 % zo všetkých výdavkov a 10 % z výdavkov z vašich obľúbených kategórií;
 2. „Platinum od Tinkoff bank ponúka cashback 1 % zo všetkých výdavkov a až 30 % z výdavkov v partnerských obchodoch;
 3. „Platinum“ od ruskej Standard Bank ponúka cashback 1 % zo všetkých výdavkov a až 15 % z výdavkov v partnerských obchodoch;
 4. „#possibleEverything“ od Rosbank a „Cashback“ od Vostochny Express Bank ponúkajú cashback 1 % na všetky výdavky a až 10 % na výdavky v partnerských obchodoch.
 5. Je potrebné vziať do úvahy, že mnohé banky ponúkajú cashback nie v Euroľoch, ale s vlastnými bodmi, ktoré sa potom môžu previesť na Eurole alebo previesť na nákupy.

Hodnotenie najvýhodnejších kreditných kariet

Nomináciamiestokreditná kartahodnotenie
REBRÍČEK NAJLEPŠÍCH KREDITNÝCH KARIET1„Alfa Bank“ 100 dní bez úrokov (Visa Classic)4.9
2„Rosbank“ „#MozhnoEverything (kredit)“ (podpis Visa)4.9
3„Sovcombank Halva4.8
4„Poradenstvo banky Kiwi4.8
5„Surgutneftegazbank“ „Loyal Plus“ (Visa Platinum)4.7
6„Raiffeisenbank „110 dní“4.7
7„Vostochny Express Bank Cashback (Visa Classic)4.7
8„Uralská banka pre obnovu a rozvoj“ „120 dní bez úrokov“4.6
9„Credit Europe Bank“ Karta Credit Plus4.6
10„Russian Standard“ „Platinum4.5
11„Sberbank“ „Zlatá karta“4.5
12„Tinkoff Bank Tinkoff Platinum (Mastercard World)4.5
13„Citibank „Simply Credit“ (Mastercard Standard)4.4
14„Bank Home Credit“ „Liberty“ (Visa Unembossed)4.3
15„Kreditná karta VTB24 Multicard4.3

„Alfa Bank“ 100 dní bez úrokov (Visa Classic)

Hodnotenie: 4.9

ALFA-BANK 100 DNÍ BEZ ÚROKOV (VISA CLASSIC).webp

Prečo práve ona: Odmena sa meria v kalendárnych dňoch, nie v lehote splatnosti; bezplatný cash-out.

Jedna z najuniverzálnejších kreditných kariet, vhodná na nákupy a výbery. Jej hlavnou výhodou je, že obdobie odkladu sa meria v kalendárnych dňoch, a nie v termínoch splatnosti, ako je to často v prípade mnohých rôznych bánk. Ak si napríklad niečo kúpite 1. januára, úrok za použitie úverových prostriedkov sa začne počítať 11. apríla.

K ďalším príjemným vlastnostiam kreditnej karty patrí absencia poplatku za výber hotovosti v bankomatoch Alfa-Bank a jej partnerov. Existuje len jedno obmedzenie. Maximálna výška výberu hotovosti – 50 tisíc Euro mesačne. Pri väčších sumách je potrebné zaplatiť poplatok. Náklady na údržbu 590 Euro ročne.

Úverový limit karty je od 30 tisíc Euro do 300 tisíc Euro. Doklad o príjme sa nevyžaduje pri pôžičke do 100 tisíc. Môže sa vydať v deň podania žiadosti. Záujem sa pohybuje od 14.9% až 39.9 % ročne.

Výhody

 • Odklad sa vyjadruje v kalendárnych dňoch, nie v termínoch splatnosti;
 • Žiadna sankcia za výber peňazí – žiadna vyššia sadzba ani zrušenie sivých;
 • Nízka úroková sadzba pre klientov banky.

Nevýhody

 • Komplikované podmienky pre vrátenie peňazí, v skutočnosti nie je žiadne vrátenie peňazí;
 • Úverový limit od 100 tisíc Euro je možný len po predložení potvrdenia o príjme;
 • Vysoké percento poplatkov za výber v bankomatoch tretích strán.

„Rosbank „#MozhnoVse (úver)“ (Visa Signature)

Hodnotenie: 4.9

ROSBANK MONEY (CREDIT) (PODPIS VISA)

Prečo: Vysoký cashback, transparentné úverové podmienky, špeciálne ponuky pre častých cestujúcich.

Táto kreditná karta bola navrhnutá špeciálne pre cestovateľov. Pri nákupe s ním majiteľ získava tzv

Bonusy za vrátenie peňazí, ktoré môžete neskôr použiť na rezervácie hotelov alebo leteniek. V prípade potreby však môžete systém úspor zmeniť na cashback (ktorý je až do výšky 10 % v špeciálnych kategóriách a 1 % na všetky ostatné nákupy) namiesto cestovateľských bonusov.

Odklad je až 62 dní alebo dve zúčtovacie obdobia. Vzťahuje sa len na nákupy. Vo všeobecnosti je lepšie nevyberať hotovosť pomocou #ModoAll, pretože okrem nedostatku milosti budete musieť za takúto operáciu zaplatiť poplatok 4.9 % sumy, najmenej však 290 Euro.

Prvý rok bude úplne zadarmo. Ak celkový obrat za toto obdobie prekročí 180 tisíc Euro – a druhý rok nebude provízia. V opačnom prípade to bude 890 Euro. Úroková sadzba – od 21.4 % ročne.

Výhody

 • Špeciálne bonusy pre cestujúcich, vďaka ktorým môžete získať cashback za dovolenku;
 • Zvýšený cashback na kategórie, a nie na konkrétne obchody;
 • Maximálny úverový limit – 1 milión Euro.

Nevýhody

 • Vysoká úroková sadzba aj pre verných zákazníkov;
 • Pri výbere limitu 100 tisíc Euro sa vyžadujú dokumenty potvrdzujúce príjem klienta;
 • Absolútne nevhodné na výber hotovosti.

„Sovcombank HALVA

Hodnotenie: 4.8

SOVKOMBANK HALVA.webp

Prečo: Jedinečný bankový produkt, mnoho partnerských obchodov.

„Halva“ od Sovcombank sa líši od ostatných kreditných kariet v rebríčku. Nie je vhodný na každodenné nákupy a rozhodne nie je určený na speňaženie. „Halva“ je splátková karta, ktorá vám pomôže jedným pohybom ruky získať splátku na nákup toho či onoho výrobku – a potom ju v rovnakých splátkach splácať.

Doba splácania je od 3 do 36 mesiacov v závislosti od podmienok partnerského obchodu. Podľa oficiálnych informácií spolupracuje so spoločnosťou Halva viac ako 135 predajní po celej krajine, kde si môžete kúpiť čokoľvek, čo chcete.

„Halva“ je zaujímavá aj zvýšeným cashbackom. V partnerských obchodoch môže dosahovať až 35 %, zatiaľ čo bežná hodnota je 6 %. Ale pri použití vlastných, nie úverových prostriedkov. Aj z debetného zostatku sa počíta úrok – až do výšky 7.5 % ročne. Limit je do 350 tisíc Euro, sadzba mimo limitu je 10 %.

Výhody

 • Nízka úroková sadzba mimo limitu – len 10 %;
 • Dlhé obdobie splácania – až 36 mesiacov;
 • Pri registrácii nemusíte predkladať doklad o príjme.

Nevýhody

 • Niektoré obchody môžu odmietnuť poskytnúť zľavu na tovar zakúpený s „Halva“;
 • Veľký cash-out poplatok vo výške 2.9 % sumy plus 290 Euro
 • Vo väčšine prípadov sú splátky k dispozícii len na 2-3 mesiace.

„Kiwi Bank Sovest

Hodnotenie: 4.8

QIWI BANK SOVIETY.webp

Prečo práve ona: 10-mesačné základné možnosti splátkového kalendára.

Splátková karta „Svost“ od spoločnosti „Kiwi Bank“ je podobná predchádzajúcej karte v zozname a je podobným finančným nástrojom, ale má niekoľko jemností. Predovšetkým je úplne nevhodný na výbery hotovosti alebo na nákupy v obchodoch, ktoré nie sú partnermi programu.

Má však veľmi dôležitú výhodu – platenú možnosť predĺžiť základný splátkový kalendár. Za mesačnú splátku vo výške 599 až 1299 RUR (v čase písania článku) si môžete zakúpiť tovar v našich partnerských predajniach na 10 mesiacov – bez ohľadu na podmienky ponúkané predajcom.

Základná doba splácania je tiež 3-4 mesiace a je zastúpená vo väčšine partnerských obchodov, ktorých je podľa oficiálnych informácií už viac ako 50 tisíc.

Stojí za zmienku, že na rozdiel od svojho predchodcu v rebríčku Sovestia nemá úroky z debetného zostatku. Žiadne vrátenie peňazí.

Výhody

 • Úplne bezplatná služba;
 • Služby, ktoré umožňujú nákup na splátky v trvaní 10 mesiacov
 • Množstvo partnerských obchodov.

Nevýhody

 • Úplne nevhodné na výber peňazí (obrovské poplatky, obmedzená suma za mesiac);
 • Bezplatne ju možno používať len v partnerských obchodoch, na nákup v iných predajniach si musíte zakúpiť platenú službu;
 • Žiadny cashback, nevhodné pre vlastné prostriedky.

„Surgutneftegazbank“ „Loyal Plus“ (Visa Platinum)

Hodnotenie: 4.7

SURGUTNEFTEGAZBANK Loyalty Plus (VISA PLATINUM)

Prečo je to: Ideálna „kreditná karta“ pre ľudí na výplatnej listine Surgutneftegazbank.

Kreditná karta Loyal Plus bola vyvinutá špeciálne pre zákazníkov Surgutneftegazbank, jednej z najväčších finančných inštitúcií v Zauralsku, ktorá poskytuje služby príslušnej korporácii (prirodzený monopol).

Preto sú ponuky úverov veľmi atraktívne. Úroková sadzba je stanovená na 18 % ročne. Odklad – 100 kalendárnych dní pre nákupy aj výbery. Ročná údržba bude stáť 500 Euro, ale ak sú náklady na kartu vyššie ako 50 tisíc Euro mesačne, bude to zadarmo.

A hlavnou výhodou tejto karty je zvýšený cashback. Pre niektoré kategórie je to až 10 % a pre ostatné 2 %. Navyše banka pravidelne organizuje ďalšie akcie, počas ktorých sa cashback zdvojnásobuje.

Treba spomenúť, že banka má veľa služieb, za ktoré si účtuje poplatky, ktoré jej konkurenti neúčtujú. Napríklad blokovanie a opätovné vydávanie.

Výhody

 • Zvýšený cashback a vernostný program;
 • Pevná, nízka úroková sadzba 18 % ročne;
 • Dlhé obdobie odkladu v trvaní 100 kalendárnych dní.

Nevýhody

 • Mimoriadne malý počet pobočiek a bankomatov banky „Surgutneftegazbank“ v európskej časti a na juhu Ruska;
 • Drahé za niektoré spoplatnené služby, ktoré konkurencia ponúka zadarmo;
 • K dispozícii len pre klientov príslušnej banky.

„Raiffeisenbank „110 dní“

Hodnotenie: 4.7

RAIFFEISENBANK 110 DAYS.webp

Prečo je to tak: Veľké množstvo peňazí, ktoré sa za určitých podmienok dajú bezplatne vyplatiť.

Úverový produkt Raiffeisenbank „110 dní“ je dobrým riešením pre pomerne veľké výdavky. Dôvodom je dlhé obdobie odkladu až 110 dní – alebo 3 platobné mesiace. Zvýhodnené podmienky sa vzťahujú na nákupy tovaru alebo služieb, ako aj na výbery hotovosti (vrátane prevodov C2C a tzv. „kvázi hotovosti“). Po uplynutí platnosti bude úroková sadzba 27 % ročne alebo viac, v závislosti od kategórie dlžníka.

Druhou dôležitou výhodou tejto kreditnej karty je, že jej obsluha je bezplatná. Aby ste sa kvalifikovali, musíte mať mesačný obrat vyšší ako 8000 EUR. V opačnom prípade musíte platiť mesačný poplatok 150 € plus 60 € za voliteľnú službu správy transakcií.

Hoci sa zvýhodnené podmienky vzťahujú aj na výbery, budú spoplatnené 3 % z vyberanej sumy plus 300 €.

Výhody

 • Dlhotrvajúca milosť pri nákupoch a vrátenie peňazí;
 • Možnosť bezplatného servisu za jednoduchých a splniteľných podmienok;
 • Časté kampane, počas ktorých sú poskytované zľavy na niektoré služby banky.

nevýhody

 • Žiadny cashback a žiadny úrok z vlastných (debetných) prostriedkov;
 • Relatívne vysoký poplatok za vyplatenie peňazí;
 • Vysoké úrokové sadzby aj pre verných klientov Raiffeisenbank.

„Vostochny Express Bank Cashback (Visa Classic)

Hodnotenie: 4.7

EXPRESS BANK CASHBACK (VISA CLASSIC)

Prečo je to tak: Najvyšší cashback z úverových prostriedkov.

Ako už názov napovedá, tento úverový produkt ponúka pomerne dobré podmienky pre milovníkov nakupovania – najvyšší cashback v rebríčku. Až 10 % v určitých kategóriách, ktoré si vyberie používateľ (napr. čerpacie stanice alebo kiná) – alebo 2 % za všetky výdavky.

Aj táto „kreditná karta“ sa môže pochváliť úplne bezplatným servisom bez skrytých podmienok alebo iných „hviezdičiek“. Jediná vec je, že za túto službu musíte zaplatiť veľa peňazí. Stojí 1000 €.

Ďalšou veľkou výhodou je vysoký úverový limit, ktorý sa pohybuje od 55 000 € do 400 000 €. Všetky ostatné funkcie sú veľmi priemerné. Máte až 56 dní odkladu (jeden mesiac splácania) a potom platíte 24% úrok. Výber hotovosti nie je krytý a za túto operáciu musíte zaplatiť 4 poplatky.9% plus 499 €, čo nie je vôbec výhodné. Existuje však program odporúčaní s odmenou 1000 EUR za každého priateľa.

Výhody

 • Najvyšší cashback v rebríčku – 2 % na akékoľvek výdavky alebo až 10 % na obľúbené kategórie;
 • Bezplatná služba bez skrytých podmienok alebo akýchkoľvek „hviezdičiek“;
 • Odporúčací program – 1000 € za každého priateľa, ktorý si v banke formálne vybaví kreditnú kartu.

Nevýhody

 • Malý poplatok, ktorý sa nevzťahuje na výbery;
 • Vysoký úrok z cashbacku, a to aj vo vlastných bankomatoch vydavateľa;
 • Relatívne vysoký ročný úrok z požičaných prostriedkov.

„Uralská banka pre obnovu a rozvoj „120 dní bez úrokov

Hodnotenie: 4.6

URAL BANK REKONŠTRUKCIA A ROZVOJ 120 DNÍ BEZ ÚROKOV.webp

Prečo je k dispozícii: Dlhodobé obdobie odkladu, vrátenie peňazí.

Karta je vhodná na veľké nákupy, najmä v obchodoch. Jej hlavnou výhodou je dlhé obdobie odkladu splátok, ktoré, ako už názov napovedá, trvá až 120 dní (3 mesiace splácania). Týka sa to aj výberu hotovosti, čo je tiež dôležitá výhoda. Po uplynutí tohto obdobia je úroková sadzba 28 % ročne do výšky 100 000 EUR a 31 %, ak je limit prekročený.

Karta je bezplatná pre výdavky, ktoré presahujú 150 000 EUR ročne. V opačnom prípade stojí 1900 € na nasledujúcich 12 mesiacov. Prvý rok je zadarmo.

Hoci sú k dispozícii aj šedé farby na vyplatenie peňazí, je lepšie túto operáciu nepoužívať – provízia za túto operáciu je 4% sumy, ale najmenej 500 Euro. Kreditná karta má cashback vo výške 1 % z akýchkoľvek výdavkov a vrátená suma nie je obmedzená.

Výhody

 • Dlhodobé bezúročné čerpanie úveru (do 120 dní), ktoré zahŕňa aj výber hotovosti;
 • Bezplatný servis;
 • Cashback bez obmedzenia výšky pôžičky, aj keď nie najvyššej.

Nevýhody

 • Ak chcete požiadať o „kreditnú kartu“ s limitom vyšším ako 100 000 €, potrebujete potvrdenie o príjme;
 • Vysoké úrokové sadzby aj pre verných zákazníkov
 • Kancelárie UBRIR nie sú prítomné vo všetkých regiónoch krajiny.

„Kreditná karta Europe Bank Credit Plus

hodnotenie: 4.6

EUROPA BANK CARD CREDIT PLUS.PNG

Prečo ona: Existuje možnosť splátok, vysoký cashback.

Karta Credit Plus od „Credit Europe Bank“ sa líši od ostatných produktov v rebríčku. Nejde o klasickú kreditnú kartu. Card Credit Plus je vlastne debetná karta, ktorá vám ponúka použitie najmä debetných (vlastných) a požičaných prostriedkov len na veľké nákupy alebo dokonca „na čierny deň“.

Úverové podmienky sú však pomerne dobré. Po prvé, je možné ho použiť na splátky za tovar – od 2 do 12 mesiacov, v závislosti od podmienok partnerského obchodu. Po druhé, odkladná lehota na použitie kreditných prostriedkov vynaložených na nákupy je až 55 dní (jeden platobný mesiac). A nakoniec, bez ohľadu na to, či sú použité vlastné alebo požičané prostriedky, môžete získať cashback vo výške 5 % za nákupné kategórie a 1 % za všetky výdavky.

Servis je bezplatný, ak na kreditnej karte miniete viac ako 15 000 € mesačne – alebo 79 Euro mesačne.

Výhody

 • 4 trvalo aktívne kategórie so zvýšeným cashbackom, 1 % na všetky nákupy;
 • Maximálny úverový limit je 600 000 €;
 • Na základe žiadosti v banke je možné splácanie.

Nevýhody

 • Nevhodné na výber peňazí (poplatok 4.9%, ale nie menej ako 399 €, bez poplatkov);
 • Pomerne vysoká úroková sadzba 25 % ročne, ale fixná pre všetkých dlžníkov;
 • Relatívne nízky šedý poplatok.

„Ruská štandardná platina

Hodnotenie: 4.5

RUSSIAN STANDARD PLATINUM.webp

Prečo je to: Lacná služba, vhodná na splátky.

Jedna z tradičnejších kreditných kariet. „Platinum“ od spoločnosti „Russian Standard“ funguje podľa klasickej schémy, ktorá je zameraná výlučne na nákupy a má vysoké percento schválenia.

Podobne ako mnohé iné bankové produkty v rebríčku, aj tento ponúka bezúročné obdobie používania požičaných prostriedkov až do 55 dní (jeden zúčtovací mesiac), ale len na nákupy. Potom bude sadzba od 21 % ročne v závislosti od kategórie používateľa. Okrem toho má banka partnerské obchody, v ktorých môžete splácať na splátky až 12 mesiacov prostredníctvom služby Tinkoff Platinum.

„Platinum“ sa takmer nikdy nehodí na výber hotovosti, poplatok za túto transakciu je 3.9 % plus 390 Euro – hoci sa v prvom mesiaci používania „kreditnej karty“ neúčtuje. Tieto sumy sa tiež nezapočítavajú do zajaca.

Za ročnú službu musíte zaplatiť 590 Euro.

Výhody

 • Vysoká miera schválenia;
 • Niektoré tovary v partnerských obchodoch si môžete kúpiť na splátky;
 • Lacný ročný poplatok 590 €.

Nevýhody

 • Relatívne vysoká úroková sadzba pri použití požičaných prostriedkov;
 • Žiadne vrátenie peňazí ani úrok z vlastných prostriedkov;
 • Nevhodné na výber peňazí – vysoké poplatky a žiadne výhody.

„Zlatá karta Sberbank

hodnotenie: 4.5

SBERBANK GOLD CARD.webp

Prečo je to tak: Vysoká miera schválenia, špeciálne podmienky pre používateľov „platového projektu“.

Jedna z najlepších „kreditných kariet“ pre ľudí, ktorí už dostávajú mzdu na kartové účty Sberbank. Pre takzvaných „verných zákazníkov“ táto organizácia vopred schvaľuje „zlaté karty“ a ponúka osobitné podmienky.

Napríklad, ak je zlatá kreditná karta už predschválená, môžete očakávať, že zaplatíte za bezplatný servis, 23.9 % ročne za použitie požičaných prostriedkov a úverový limit do 600 000 €. V opačnom prípade budete musieť zaplatiť 3000 € ročne a zaplatiť úrokovú sadzbu 26.9 % ročne s maximálnym limitom 300 000 EUR.

Zlatá“ má tiež obdobie odkladu až do 50 dní (jeden platobný mesiac), ale len pre nákupy. K dispozícii je tiež „cashback“ až do výšky 20 % z nákupnej ceny (zvyčajne 0.5 %), ale je splatená bonusmi Ďakujeme.

Zle prispôsobené na výber – poplatok 3 % zo sumy, ale minimálne 390 € a žiadna lehota odkladu.

Výhody

 • Bezplatná služba pri vopred schválenom programe;
 • Vysoká miera schválenia, najmä pre používateľov výplatných pások a držiteľov debetných kariet Sberbank;
 • Vysoký maximálny úverový limit.

Nevýhody

 • Nevhodné na výbery hotovosti kvôli poplatkom a chýbajúcej odmene za takéto transakcie;
 • Drahá služba pre ľudí bez predbežného schválenia;
 • Cashback s bonusmi „Spasiboost“.

„Tinkoff Bank Tinkoff Platinum (Mastercard World)

Hodnotenie: 4.5

TINKOFF BANK TINKOFF PLATINUM (MASTERCARD WORLD)

Prečo: Vysoká miera schválenia, primerané podmienky pri správnom a opatrnom používaní.

Kreditná karta od banky „Tinkoff“ s názvom „Tinkoff Platinum“ je produktom pre finančne gramotných a zodpovedných dlžníkov, ktorí plánujú nielen prísne a včas uhrádzať minimálne platby, ale aj prekročiť ich, aby dlh splatili rýchlejšie. V opačnom prípade sa uplatňujú vyššie úrokové sadzby a ďalšie sankcie. Karta je tiež určená výlučne na nákupy, výbery hotovosti, prevody C2C atď.. Prísne sa neodporúča.

Inak je to len bežná kreditná karta. Pri nákupoch je k dispozícii obdobie odkladu až 55 dní (jeden platobný mesiac), po ktorom sa úroková sadzba začína na 12 % ročne. Účtuje si ročný poplatok 590 € a poplatok za správu transakcií 59 € mesačne.

Za výber hotovosti sa platí poplatok (2.9% + 290 €), neplatí žiadna úroková sadzba a platia vyššie úrokové sadzby.

Výhody

 • Vysoká miera schválenia pre takmer všetkých;
 • Lacná služba, ale treba brať do úvahy transakčné poplatky;
 • Relatívne nízka úroková sadzba pre dlžníkov vysokej kategórie.

Nevýhody

 • Množstvo sankcií, pokút atď.. za oneskorené platby;
 • Nie je vhodný na výber hotovosti (vyšší úrok, provízia);
 • Relatívne nízka priľnavosť.

„Citibank „Simply Credit“ (Mastercard Standard)

Hodnotenie: 4.4

Prečo je to vhodné: Vhodné na nákup tovaru na splátky bez ohľadu na dostupnosť partnerských obchodov, vynikajúce podmienky používania.

„Simply Credit“ karta od Citibank je jedným z najlepšie zodpovedajúcich produktov v rebríčku. Jeho jedinou nevýhodou je nízka miera schválenia bez dokladovania príjmu. Okrem toho sú pobočky Citibank pomerne malé.

Medzi pozitívne vlastnosti však patrí: úplne bezplatná obsluha bez akýchkoľvek ďalších podmienok, „hviezdičiek“ a nutnosti vykonať určitý počet debetných transakcií mesačne; nízka úroková sadzba 20.9% až 32.9 % ročne v závislosti od finančnej situácie dlžníka; Žiadny poplatok za výber hotovosti (hoci pre ne nie je stanovené odkladné obdobie); a dostupnosť odkladného obdobia až do 50 dní (jeden splátkový mesiac).

Akýkoľvek nákup je možné uskutočniť na splátky v trvaní 12-36 mesiacov. V tomto prípade bude úroková sadzba nižšia.

Výhody

 • Úplne bezplatná údržba bez ohľadu na aktivitu používania;
 • Možnosť splácať akýkoľvek nákup na splátky až 36 mesiacov;
 • Žiadny poplatok za výber hotovosti v ktoromkoľvek bankomate.

Nevýhody

 • Relatívne nízka hranica sivej;
 • Nízka miera schválenia;
 • Žiadne prepitné pri výbere peňazí.

„Home Credit Bank Liberty (Visa Unembossed)

Hodnotenie: 4.3

BANKA HUM CREDIT Svoboda (VISA UNEMBOSSED).webp

Prečo: Dobré podmienky na nákup rôzneho tovaru na splátky vrátane trojmesačných splátok z nepartnerských obchodov.

Home Credit Bank je jedným z hlavných poskytovateľov spotrebiteľského financovania na Slovenskom trhu. Preto je Svoboda, ktorú vydáva, v skutočnosti zodpovedajúcim produktom. Ide o kartu na splátky určenú na nákupy v partnerských obchodoch.

Takže si u nich môžete objednať splátkový kalendár až na 12 mesiacov. Konkrétne lehoty si stanovuje priamo partnerský obchod, niektoré majú kratšie lehoty, niektoré presne jeden rok. Okrem toho možno túto kartu použiť aj na nákup tovaru v obchodoch, ktoré nie sú partnermi banky – v tomto prípade je doba splácania 51 dní, ale Home Credit často organizuje akcie, ktoré ju predlžujú na 3 mesiace.

Úroková sadzba začína od 17 % v prípade oneskoreného splácania.9% až 34.9 % ročne. Servis je bezplatný. So službou Svoboda nie je možné vyberať hotovosť.

Výhody

 • Mnohé partnerské obchody ponúkajú rozšírené splátkové kalendáre;
 • Pri nákupoch mimo partnerskej siete sa často konajú propagačné akcie;
 • Bezplatné služby vrátane SMS-informácií.

Nevýhody

 • Žiadne výbery hotovosti (jediná karta v rebríčku s takýmito podmienkami);
 • Vysoké úroky z dlhov po splatnosti;
 • Povinnosť vykonať platbu 3-5 pracovných dní pred dátumom uvedeným vo výpise.

„Kreditná karta VTB24 Multicard

Hodnotenie: 4.3

KREDITNÁ KARTA VTB24

Prečo: Úverový limit až do 1 milióna Euro, bezplatná obsluha, 101 dní odkladu všetkých transakcií.

Podľa nezávislého prieskumu spoločnosti Banki.’ru‘, Kreditná karta VTB24 bola vyhlásená za najlepšiu kreditnú kartu roka 2017. A to nie je žiadne prekvapenie. Ponúka mnoho atraktívnych podmienok.

Má napríklad 101-dňové obdobie odkladu použitia kreditu – a to ako pri nákupoch, tak aj pri výbere hotovosti. Úverový limit do 1 milióna Euro v závislosti od odhadu dlžníka. Dodatočné bonusy, ktoré zvyšujú cashback až do 10 % v určitých kategóriách (alebo až do 2.5 % na všetky poplatky), nižšia úroková sadzba, míle alebo vyšší úrok z vkladov. Okrem toho je jeho servis bezplatný. A pri žiadosti o „kreditnú kartu“ s limitom až 300 tisíc Euro budete potrebovať iba pas.

Jediné „ale“ je, že len počas prvých 7 dní nie je možné vyplatiť províziu. V ostatných prípadoch je to 5.5 % sumy, ale nie menej ako 300 Euro.

Výhody

 • Úplne bezplatná služba;
 • Vyšší cashback až do 2.5 % na všetky nákupy alebo až 10 % na určité kategórie;
 • Odklad 101 kalendárnych dní (maximum v rebríčku).

Nevýhody

 • Relatívne vysoká úroková sadzba 26 % ročne;
 • Cashback je obmedzený na 5000 otáčok za mesiac;
 • Ak chcete získať cashback vo výške 2.5 % bude potrebných na prepojenie vašej karty s Apple Pay alebo Google Pay.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: