8 najlepších volgogradských štvrtí na bývanie

*Prehľad najlepších podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Mnohí návštevníci naďalej sympatizujú s Volgogradom a považujú mesto za možnosť presťahovania. Budúci Volgogradčania majú na výber z toľkých ulíc a štvrtí, že sa v nich môžu trochu zamotať. Rebríček 8 najlepších okresov Volgogradu vám umožní nájsť najvhodnejšie miesto na život.

Najlepšie volgogradské štvrte pre život

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Najlepšie miesta pre život v Volgograd1Vorošilovský5.0
2Centrálna stránka4.9
3Dzeržinskij4.8
4Sovietsky4.7
5Krasnooktyabrsky4.6
6Krasnoarmeisky4.5
7Traktorozavodsky4.4
8Kirovsky4.3
907980789.jpg

xVodolazx, CC BY-SA 3.0, cez Wikimedia Commons

Vorošilovský

Hodnotenie: 5.0

Vorošilovský okres je malý veľkosťou, ale veľmi cenný obsahom, a preto je na čele zoznamu. Má dobre rozvinutú infraštruktúru a mnoho historických pamiatok. Miestni obyvatelia a turisti môžu navštíviť pamätník severného pólu, hrdinu Sovietskeho zväzu Zoju Kosmodemjanského a Sašu Filipova, ako aj nástenný panel „Medaila za obranu Stalingradu“. Z architektonicky významných budov môžeme vyzdvihnúť Kazanskú katedrálu. Okrem toho oblasť zdobí Malá volžská železnica a Kvetinové hodiny.

Dopravný priemysel je v oblasti dobre rozvinutý. Železničná stanica, riečny prístav Volgograd, diaľnice, električkové stanice a kyvadlové autobusy vám pomôžu ľahko sa pohybovať po Volgograde. V tejto oblasti sa nachádzajú rôzne kancelárske budovy, závody, továrne, obchodné, maloobchodné a obchodné centrá. Žiadne problémy so zamestnaním. Voľné námestie sa aktívne zastavuje obytnými štvrťami.

Vzdelávanie a medicína robia túto oblasť ešte atraktívnejšou pre presťahovanie. Všeobecné školy, gymnáziá, špeciálne internátne školy, centrá detí a mládeže, športové a večerné školy, ako aj právnická fakulta poskytujú žiakom potrebné vedomosti a maturitu. Pre tých, ktorí neusínajú na vavrínoch a chcú získať titul, existujú rôzne vysokoškolské inštitúcie. Všetku potrebnú lekársku starostlivosť poskytujú regionálne a detské nemocnice, mestské, zubné a detské kliniky, ako aj Volgogradské lekárske klinické centrum.

Centrálna stránka

Hodnotenie: 4.9

Najdrahšia obytná oblasť Volgogradu mala iný názov a pôvodne sa táto oblasť nazývala Stalinova štvrť. Nový názov dokonale vystihuje oblasť. Centrálnu štvrť možno skutočne nazvať „srdcom“ mesta.

Hoci je táto oblasť riedko osídlená, je zároveň oblasťou s najväčšou hustotou obyvateľstva. Nákupné centrá, kiná, rôzne výstavy, historické pamiatky – to všetko umožňuje zábavu vo voľnom čase. Jediná oficiálne uznaná mestská pláž sa tiež nachádza v centrálnej štvrti. Námestia a parky umožňujú oddych na čerstvom vzduchu a v tieni stromov.

Kancelárske budovy, priemyselné stavby a viacpodlažné komplexy sú v súlade s malebnou prírodou Volgogradu. Lekárska starostlivosť je dostupná na detských klinikách a v regionálnych nemocniciach pre dospelých. Svoje služby poskytujú aj súkromné kliniky. Terciárne vzdelávanie poskytuje 6 vysokých škôl.

V tejto oblasti sa nachádzajú prevažne päťposchodové bytové domy s vysokými stropmi navrhnuté v stalinistickom štýle. Okrem toho sa tu nachádzajú nové bytové domy s moderným dizajnom. Novostavby a sekundárne bývanie sú oveľa drahšie ako porovnateľné budovy v iných oblastiach.

Centrálna štvrť je najdôležitejším dopravným centrom. V okolí sa nachádza rieka a železničná stanica. Odchody diaľkových vlakov zo stanice Volgograd-1. Nachádza sa tu aj prvá a druhá pozdĺžna diaľnica, ako aj cestný most. K dispozícii sú autobusy, trolejbusy a električky. V tejto oblasti sa nachádza aj podzemný systém ľahkej železničnej dopravy. „Volgogradská metropolitná električka“ bola v roku 2012 zaradená medzi 12 najzaujímavejších električkových tratí na svete.

Dzeržinskij

Hodnotenie: 4.8

Najhustejšie osídlenou a sociálne a ekonomicky rozvinutou oblasťou je Dzeržinský okres. Nachádza sa v blízkosti centra mesta. Nachádza sa tu hlavný dopravný uzol známy ako Samarský Rajezd. V tejto oblasti sa nachádzajú tri hlavné cesty. V zóne Dzeržinského sa nachádza medzinárodné letisko Volgograd. Okrem toho sa po meste môžete ľahko pohybovať autobusmi, minibusmi, trolejbusmi a električkami. Obyvatelia sa môžu ľahko dostať tam, kam chcú.

Na malej ploche sa pohodlne rozprestierajú rôzne bytové komplexy, ktoré zahŕňajú výškové budovy. Hodnoty nehnuteľností sú o niečo nižšie ako v centrálnej štvrti. Vzdelávacia, zdravotnícka a iná sociálna infraštruktúra je dobre rozvinutá a poskytuje miestnym obyvateľom pohodlné životné podmienky.

V oblasti sa nachádza 14 tovární. Problémy so zamestnaním sú zriedkavé. Prítomnosť podnikov, nákupných centier, trhov a obchodov vytvára množstvo pracovných miest. Existujú vysokoškolské inštitúcie a technické vysoké školy, ktoré ponúkajú možnosť špecializácie v určitých oblastiach.

V Dzeržinskom okrese môžete získať aj predškolské a stredoškolské vzdelanie. Voľný čas môžete tráviť v nákupných a zábavných centrách, kinách a múzeách. Návšteva klziska, bazéna alebo kaviarne. Ak chcete stráviť aktívnejšiu a zdravšiu dovolenku, môžete navštíviť športové kluby.

Sovetskiy

Hodnotenie: 4.7

Najzelenší okres v našom rebríčku je na 4. mieste. Vo Volgogradskej oblasti sa nachádza ekologický krajinný komplex Gornaja Poľana, ktorého súčasťou je aj prírodná lesná oblasť Grigorovaja Balka. Ihličnaté a listnaté stromy so stáročnou históriou zlepšujú zásobovanie kyslíkom a pôsobia proti negatívnym účinkom priemyselných podnikov. Ak sa centrálna štvrť nazýva srdcom mesta, táto oblasť je jeho pľúcami. Čistý čerstvý vzduch, pokojná atmosféra a nádherná krajina robia túto oblasť Volgogradu takou jedinečnou a výnimočnou.

Tak ako inde vo Volgograde, aj tu nájdete rôzne pamiatky a zaujímavé miesta z druhej svetovej vojny. Múzeá, architektonické stavby uchovávajú spomienku na ťažkú minulosť. V tejto „zelenej“ oblasti nie je veľa priemyselných podnikov, ale každý z nich má pre rozpočet mesta dôležitú ekonomickú hodnotu.

Sociálna infraštruktúra je rovnako vyspelá ako u predchádzajúcich účastníkov rebríčka. Deti môžu získať predškolské, všeobecné stredoškolské a odborné vzdelanie. V sovietskej oblasti existuje aj vyššie vzdelávanie.

Na území sa nachádzajú nemocnice, lekárne a zdravotnícke zariadenia. A tiež je tu perinatologické a kardiologické centrum. Po okolí i mimo neho sa môžete pohybovať autobusmi, električkami, trolejbusmi a taxíkmi. Zábavné centrá, Dom kultúry Pjotr a Dom kultúry Pjotrsky ponúkajú veľa možností, ako si spríjemniť pobyt. Na ulici svätého Petra sa nachádza množstvo športových a fitnescentier, reštaurácií, barov, sáun, kaviarní a centrum aktivít pre deti, športové a zdravotné centrum.

Krasnooktyabrsky

Hodnotenie: 4.6

Okres dostal svoje meno vďaka hutníckemu závodu „Krasnyj „, ktorý sa nachádza na jeho území. Okrem tejto priemyselnej budovy sa v oblasti nachádzajú ďalšie 3 továrne.

Krasnooktóbrsky okres je plný historicky významných miest. Sochy, pomníky a pamätníky hrdinov a udalostí druhej svetovej vojny. Na rozdiel od sovietskeho okresu sa táto oblasť nemôže pochváliť hustým lesným porastom. Najzelenšia oblasť má podobu Parku kultúry a oddychu. Gagarina. Je tu však veľa zaujímavostí a miest, kde sa dá dobre zabaviť. Centrá voľného času, bary, biliardové miestnosti, kaviarne a reštaurácie vám poskytnú zábavu na strávenie víkendu. Športové kluby, bazény a sauny, aby ste boli aktívni.

V oblasti sa nachádzajú mestské a súkromné zdravotnícke zariadenia, zubné ambulancie, lekárske a zdravotnícke kliniky. Zdravotná starostlivosť sa poskytuje profesionálnym spôsobom dospelým aj dojčatám. Môžete získať predškolské, stredoškolské a pomaturitné vzdelanie. Vysokoškolské inštitúcie ponúkajú možnosť stať sa kvalifikovaným odborníkom v rôznych oblastiach.

Oblasť je vhodná pre rôzne kategórie občanov. Všetky podmienky pre plnohodnotný život sú k dispozícii tu. Cena bytov je výrazne nižšia a developeri neuvoľňujú financovanie. Každý rok sa stavajú nové bytové komplexy. Napriek blízkosti priemyselných závodov je tu stále dopyt po bytoch. Odľahlosť od centra mesta nepredstavuje vážny problém. Trolejbusy, autobusy, električky a kyvadlová doprava zabezpečujú stabilnú jazdu z jedného cieľa do druhého.

Krasnoarmeisky

Hodnotenie: 4.5

Najväčšia štvrť, ktorá sa nachádza na juhu mesta, sa v našom hodnotení umiestnila na 6. mieste. Podobne ako iné oblasti vo Volgograde, aj Krasnoarmeisky má mnoho atrakcií. V oblasti sa nachádza najväčší európsky pamätník Lenina, ktorý je vysoký 57 metrov. Nachádza sa tu aj pamätník prvého učiteľa, múzeum-rezervácia Stará Sarepta a veľká socha hrocha. Steel Stadium je zaujímavé a veľmi lákavé miesto na návštevu. Toto majestátne zariadenie má veľký areál a zahŕňa tribúny, bazén a tenisový kurt. Dlho opustený komplex chátra, ale láka nadšencov extrémnych športov. Miestni obyvatelia využívajú túto oblasť na jogging, futbal alebo paintball.

Mnohé domy boli postavené v povojnovom období. V súčasnosti prebieha intenzívna výstavba a sťahovanie ľudí z chátrajúcich schátraných bytov do novších a pohodlnejších. Náklady na ubytovanie sú oveľa nižšie ako v centrálnej časti Volgogradu. Dopyt je na podobnej úrovni ako v iných okrajových oblastiach.

Obyvatelia sú dobre zabezpečení. K dispozícii sú zdravotnícke zariadenia, mestské nemocnice a zubné lekárstvo. V súkromných ordináciách sa poskytuje lekárska starostlivosť. Prvú pomoc dostávajú nielen ľudia, ale aj zvieratá. V oblasti sa nachádzajú veterinárne kliniky. Nákupné a zábavné centrá umožnia dobre sa zabaviť.

Krasnoarmejský okres poskytuje možnosti predškolského, stredoškolského a pomaturitného vzdelávania. Deti majú možnosť navštevovať škôlky, školy, krúžky a mimoškolské aktivity. Nachádzajú sa tu aj 2 vysoké školy.

Krasnoarmejský okres možno právom nazvať najpriemyselnejšou oblasťou Volgogradu. Keramická továreň, mlyn Sarepta, Krasnoarmejský chlieb, Krasnoarmejská lodenica – toto nie je celý zoznam hospodársky významných zariadení.

Traktorozavodskiy

Hodnotenie: 4.4

Oblasť sa nachádza v severnej časti Volgogradu. V porovnaní s ostatnými oblasťami má Traktorzavodskij stredne veľkú rozlohu. Nachádzajú sa tu budovy všetkých typov. Prevláda „stalinistický“ dizajn výškových obytných budov. Pôvodne boli byty určené pre pracovníkov traktorového závodu, ktorý sa nachádzal v tejto oblasti. V súčasnosti sa v oblasti okrem starých budov nachádzajú aj nové moderné budovy s 9 až 16 poschodiami. Okrem toho sa elitné chaty stavajú podľa individuálnych návrhov.

Podobne ako predchádzajúci účastníci tohto hodnotenia, aj Traktorozavodský okres je bohatý na rôzne historicky významné objekty. Nachádzajú sa tu sochy, pamätné tabule, masové hroby a pomníky významných udalostí a hrdinov.

Voľná oblasť sa aktívne rozvíja so sociálnymi a nákupnými zariadeniami. Oblasť sa každým rokom zlepšuje a stáva sa príjemnejšou na bývanie. Problémy so zamestnaním vznikajú len zriedkavo. Obzvlášť cenení sú špecialisti s úzkou špecializáciou.

Sociálna infraštruktúra je dobre financovaná. Školy, gymnáziá, materské školy a ďalšie centrá predškolského rozvoja sa nachádzajú priamo na mieste. Môžete študovať na technickej alebo lekárskej univerzite. Prvá pomoc je dostupná vo verejných inštitúciách a súkromných klinikách. Cez oblasť prechádzajú hlavné cesty Volgogradu. S dopravou nie sú žiadne problémy. Autobusy, trolejbusy, električky a elektrické vlaky fungujú dobre.

Kirovskij

Hodnotenie: 4.3

Malebný zelený kút Volgogradu je najvzdialenejší od centrálnej časti mesta. Najkrajším miestom v tejto oblasti je Vysotské nábrežie. Prírodný park Grigorov Balka zasahuje aj do Kirovského okresu a ponúka miestnym obyvateľom porciu čistého a sviežeho vzduchu. Sú tu pamätníky nielen vojnových udalostí, ale aj básnikov a iných významných osobností. Miestni obyvatelia môžu tráviť svoj voľný čas v Kirovskom paláci kultúry. . Štvrť sa každoročne zveľaďuje, vzniká tu mládežnícke centrum Kirov a centrá Paritet a Vanguard.

Tak ako v predchádzajúcich okresoch, sociálna infraštruktúra nestojí na mieste a z roka na rok sa zlepšuje. Lekárska starostlivosť je dostupná vo verejných alebo súkromných ordináciách. Nielen ľudia, ale aj zvieratá môžu dostať potrebnú lekársku pomoc. V oblasti sa nachádzajú súkromné veterinárne kliniky.

Deti majú ľahký prístup k predškolskému, stredoškolskému, špecializovanému a vysokoškolskému vzdelávaniu. V Kirovskom okrese boli vybudované škôlky, školy a súkromné centrá predškolského rozvoja.

V oblasti je k dispozícii všetko potrebné na trvalý pobyt. Rovnako ako v iných častiach Volgogradu nie sú žiadne problémy s dopravou. Oblasť sa rýchlo rozvíja a vzniká tu nová zástavba. Dopyt po bytoch neklesá.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: