7 najlepších štvrtí v Ufe na bývanie a kúpu domu

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Mnohí realitní makléri v snahe rýchlo predať často prikrášľujú skutočnosť. A potom, po kúpe bytu, majitelia nehnuteľnosti je sklamaný. Aby ste sa vyhli takýmto situáciám, musíte si dôkladne preštudovať a analyzovať okresy Ufy. Rozhodne nemožno označiť určitú oblasť za ideálnu: každá má svoje klady a zápory a musíte sa zamerať len na svoje vlastné schopnosti a preferencie.

Rebríček najlepších miest na život v Ufa

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Rebríček najlepších oblastí na život v Ufe1Dyomsky5.0
2Kirovsky4.9
3Oktyabrsky4.8
4Leninsky4.7
5Sovetsky4.6
6Ordzhonikidzevsky4.5
7Kalininsky4.4
4342341.jpg

Akonev66, CC BY-SA 4.0, cez Wikimedia Commons

Dyomsky

Hodnotenie: 5.0

Zrejme ekologicky najpriaznivejšia lokalita. Sú tu súkromné domy a viacrodinné domy. Demsky je dobre udržiavaný, pomerne pokojný a dobre udržiavaný. Jednoznačným plusom je úplná absencia priemyselnej zóny. V oblasti je všetko, čo potrebujete pre moderný život: potravinové trhy, obchody, maloobchodné priestory, lekárne, nemocnice, súkromné kliniky, školy a škôlky.

Je to bezpečné miesto, rodičia môžu bezpečne pustiť svoje deti na dvor. Náklady na ubytovanie od spoločnosti-vývojára sa pohybujú od 45-53 tis. RUR. na meter štvorcový. Priemerná cena sekundárneho bývania je 47 tisíc. Euro za meter štvorcový. . Treba poznamenať, že „spálňová“ štvrť je ďaleko od centra Ufy, ale má dobre rozvinutú dopravnú infraštruktúru. Do každej časti mesta sa dá dostať verejnou dopravou. Verejná doprava je dostupná vo všetkých formách: taxíky, trolejbusy a autobusy.

Kirovsky

Hodnotenie: 4.9

Je to historická aj moderná časť Ufy. Obytná výstavba sa začala v 70. rokoch, ale pokračuje aj dnes. Nachádzajú sa tu známe kultúrne pamiatky, veľké obytné nádvorie, divadlo a mnohé ďalšie. Táto oblasť je známa hlavnými univerzitami a ministerstvami republiky. Mestská krajina má primeranú úroveň – záhrady a parky, námestia a bulváre. V blízkosti sa nachádzajú zábavné zariadenia, mestská tržnica, supermarkety, polikliniky, školy a škôlky.

Nachádzajú sa tu kancelárie veľkých spoločností, takže z architektonického hľadiska sa táto oblasť považuje za obchodné centrum Ufy. Prevažne výškové obytné budovy – Chruščov, 9-poschodové panelové domy a komplexy prémiovej triedy. Najvyššie ceny sú tradične stanovené v Kirovsku, vzhľadom na elitnú predispozíciu je cena jedného štvorcového metra sekundárnej nehnuteľnosti 56,1 tis. RUR a cena bývania od developera – 63 tis. Euro. na m2. metre.

Oktyabrsky

Hodnotenie: 4.8

Mladá štvrť s krásnou mestskou krajinou. V meste je dobre rozvinuté sociálne prostredie s mnohými školami, predškolskými zariadeniami a gymnáziami. Všetka infraštruktúra v pešej vzdialenosti: lekárne, veľké nákupné centrá, obchodné domy, mestská tržnica. Okrem občianskej vybavenosti je mesto Oktjabrskij známe obľúbeným Štátnym cirkusom, komplexom kín Iskra a Palácom športu, ktorý bol donedávna ľadovou arénou. Pekným darčekom pre obyvateľov je verejná záhrada na ul. V Kirovsku sa nachádzajú pohodlné zóny na rekreáciu a šport, ako aj detské ihriská.

Nachádzajú sa tu tri nemocnice, niekoľko polikliník, pôrodnica a záchranná stanica. Systém dopravných tepien je dobre vybudovaný, takže doprava sa nikdy nezastaví, vo dne ani v noci. Počas dopravnej špičky sa na diaľnici pravidelne tvoria zápchy. Život v blízkosti diaľnic je vystavený neustálemu stresu, hluku a prachu pod oknami, nekonečnej premávke a znečistenému ovzdušiu. Oblasť má sieť verejnej dopravy, ktorá zabezpečuje cestné spojenie v celej Ufe. Priemerná cena domu v obci Oktjabrsky je 54 tisíc. Euro. na meter štvorcový. metre.

Leninsky

Hodnotenie: 4.7

Najstaršia časť mesta s množstvom pamiatok. Všeobecne sa považuje za pomerne neškodnú z hľadiska ekológie, pretože je pomerne ekologická a vzdialená od škodlivého priemyslu. Existuje veľký súkromný sektor, ako aj sekundárne bývanie s novou výstavbou. Okres je veľký a rozdelený riekou Belaja, s rôznymi časťami mesta v centre a mimo mesta. V závislosti od toho dochádza k zmene infraštruktúry. Väčšinou to však nie je zlé, sú tu rôzne vzdelávacie inštitúcie, nemocnice, kliniky, lekárne a hypermarkety.

Leninsky je známy svojou dobrou dopravnou infraštruktúrou, občania sa môžu ľahko dostať do centra mesta z ktorejkoľvek jeho časti. Dopravnú dostupnosť zabezpečujú všetky druhy verejnej dopravy: autobusy, trolejbusy, linkové taxíky a elektrické vlaky. Ceny nehnuteľností sú tu však pomerne vysoké, m2. Jeden meter sekundárneho bývania stojí 54.3 tisíc. RUR., Cena bývania od developera sa pohybuje v rozmedzí 53 tis. trieť. na m2. .

Sovetskiy

Hodnotenie: 4.6

Nachádza sa v centrálnej časti mesta a križujú ho dve hlavné dopravné tepny. Sovetsky je považovaný za najhustejšie osídlený okres v Baškirsku, ale napriek tomu je kvalita života vysoká. Materské školy, vzdelávacie inštitúcie, kliniky a obchody sa nachádzajú v pešej vzdialenosti. Pokiaľ ide o kultúrne a spoločenské aktivity, Sovetskij pulzuje životom, každý rok tu vznikajú nové parky, námestia a aleje a staré sa menia.

V štvrti Sovetsky sú k dispozícii úplne všetky prostriedky verejnej dopravy, nevýhodou je hlučná centrálna ulica kvôli hustému osídleniu a vysoká úroveň emisií plynov v dôsledku veľkého počtu áut. V oblasti sa neustále objavujú nové stavebné projekty a trh s nehnuteľnosťami ponúka dobré možnosti sekundárneho bývania alebo atraktívne ponuky developerov. Ceny sú podobné ako v Leninskom okrese.

Ordzhonikidze

Hodnotenie: 4.5

Priemyselná oblasť v severozápadnej časti mesta. Väčšina obyvateľov je spokojná so svojimi životnými podmienkami a osobným pocitom bezpečia. Dobre rozvinutá infraštruktúra so všetkými druhmi sociálnych zariadení: supermarkety, lekárne, nemocnice, štadióny a vzdelávacie inštitúcie. Oblasťou prechádza linka metra, ktorá je výhodná pre pracujúcich. Je tu veľa sekundárnych bytov a niekoľko novostavieb, ale podstatne menej ako v iných častiach Ufy. Nachádza sa tu priemyselná zóna s ropnými rafinériami a strojárskymi spoločnosťami.

Oblasť je ekologicky zraniteľná a zlepšenia sú zatiaľ len výplodom plánu. Ceny nehnuteľností v Ordzhonikidzevsky sú celkom prijateľné, priemerná cena bývania od developera je – 49,4 tisíc eur. Euro za meter štvorcový. metre.

Kalininsky

Hodnotenie: 4.4

Najväčší okres na území Ufy, ktorý zahŕňa niekoľko štvrtí – Inors, Shaksha a južnú časť Chernikovka. Nachádzajú sa tu dve oficiálne pláže, ako aj vysokorýchlostná nákladná železničná stanica Černikovka-Osnovnaja. Kalininsky je podľa štatistík miestnych služieb v skupine bezpečných okresov Ufy. Ekologický stav je hodnotený ako priemerný kvôli priemyselnej zóne. Preto sú ceny nehnuteľností oveľa nižšie, priemerné náklady na sekundárne bývanie sú 43 000. Euro za m2. metre.

Sociálna infraštruktúra a dopravná dostupnosť sú o niečo horšie, Kalininsky je ďalej od centra Ufy. Výstavba vzdelávacích a predškolských zariadení sa tu aktívne realizuje, ale problém nedostatku miest je stále naliehavý. V okolí sa nachádzajú pešie aleje, rekreačné zóny a cyklistické chodníky. Každý dvor je vybavený detskými ihriskami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: