Top 8 vonkajších teplomerov

*Najlepšie podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento produkt je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred kúpou sa poraďte s odborníkom na TV.

Aj keď veríme predpovedi počasia, väčšina z nás sa pred tým, ako vyrazí von, pozrie na teplomer, aby sa poriadne obliekla. Pomôže vám zostať v pohode, keď vybehnete von v ľahkom spánku, alebo trpieť teplom, keď máte na sebe teplé oblečenie. Pri výbere vonkajšieho teplomera je dôležitá jeho presnosť a odolnosť, pretože bude musieť fungovať vonku. Existuje niekoľko druhov vonkajších teplomerov, ktoré sú určené princípom fungovania a konštrukciou. Tu je výber najlepších modelov, ktoré vybrali naši odborníci na základe recenzií a funkcií. Tento prehľad pomôže pochopiť tému a rýchlejšie sa rozhodnúť.

Hodnotenie najlepších vonkajších teplomerov

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie alkoholové teplomery do exteriéru1Bez skiel TBN-3-M2-21270€
2TFA 12.6008550€
3ZÁHRADNÁ VÝSTAVA 466108130€
Najlepšie bimetalové teplomery1TFA 14.6001400€
2RST 020976 990€
Najlepšie digitálne teplomery1ESSER TemeoTrend ST2 700€
2HAMA EWS-8801 300€
3RST 012911 350 €

Najlepšie alkoholové teplomery do exteriéru

Táto kategória teplomerov je jednou z najobľúbenejších a cenovo najdostupnejších. Princípom vonkajšej jednotky je schopnosť alkoholu meniť svoj objem pod vplyvom teploty. Stĺpec kvapaliny sa pri zahrievaní rozpína a pri ochladzovaní sa zmršťuje. Pri vonkajšom použití je dôležité, aby mínusový rozsah dosahoval -30…-40º C a plusový rozsah 50º C…60º C, pretože izbové náprotivky nevykazujú mráz vyšší ako -10 stupňov a na slnku sa alkohol môže silne zahriať a zničiť žiarovku. Tu sú najlepšie teplomery s týmto princípom, ktoré sú obľúbené u zákazníkov a obľúbené u odborníkov.

Sklenený merač TBN-3-M2-2

Hodnotenie: 4.7

Sklenená manometria TBH-3-M2-2

Na prvé miesto sme zaradili výrobok od spoločnosti Steklopribor. Teplomer je vyrobený na kovovej doske, kde má stupnica jasné čiary s presnosťou na jeden stupeň a je vizuálne rozdelená do dvoch zón. Červená farba označuje kladnú vonkajšiu teplotu a modrá zápornú vonkajšiu teplotu. Teplomer je k dispozícii v dvoch vyhotoveniach, pričom jedno je vybavené dodatočnými symbolmi slnka a snehovej vločky na okraji stupnice a druhé má stupňové odstupňovanie na oboch stranách stĺpca. Druhá možnosť je praktickejšia a majiteľom sa páči v recenziách, pretože vám umožňuje presne určiť údaje bez ohľadu na stranu zariadenia na ulici.

Odborníci hodnotili výrobok ako najlepší vďaka rozšírenej stupnici záporných hodnôt, kde je možné merať až do -50º C. Nie každý súťažiaci to dokáže. Model Outdoor odporúčame na určovanie teploty v severných podmienkach, kde môže dosiahnuť až -50 stupňov Celzia.

Výhody

 • kovová doska;
 • liehovka je chránená oceľovou „kapsou“;
 • jasná stupnica;
 • presné odčítanie stupňov.

Nevýhody

 • nie je vhodné zasiahnuť záves na zadnej strane samoreznej skrutky na zavesenie teplomera na stenu;
 • vysoké náklady.

TFA 12.6008

Hodnotenie: 4.6

TFA 12.6008

Druhé miesto obsadil teplomer od nemeckej spoločnosti TFA s rozmermi 106x29x495 mm. Vonkajší model je vyrobený z plastu a váži 76 g. Pripevňuje sa na stenu jedným skrytým otvorom. Polymérové puzdro je odolné voči korózii a prežije aj zrážky. Alkoholový stĺpec je modrý, čo ho odlišuje od „klasických“ teplomerov s červenou žiarovkou a používatelia si ho obľúbili v recenziách. Výrobca zvolil nezvyčajný prístup k dizajnu vonkajšieho teplomera tým, že zväčšil čísla a odstránil obdĺžnikovú základňu pod ním. Každé číslo je pripojené len k tenkej lište. Aby nedošlo k zámene, kladné hodnoty do +50 °C sú umiestnené vpravo od stĺpca a záporné hodnoty do -30 °C sú umiestnené vľavo.

Odborníci pochválili ukazovateľ ulice za jeho kreatívny dizajn. Okamžite upúta pozornosť svojimi veľkými číslicami, ktoré sú obzvlášť zreteľné na hladkej svetlej stene. Vďaka tejto konštrukcii je možné odčítať vonkajší teplomer zo vzdialenosti 1-2 m namiesto toho, aby ste museli ísť veľmi blízko k príslušenstvu.

Výhody

 • robustná konštrukcia;
 • presné meranie;
 • neobvyklý dizajn;
 • číslice viditeľné zo vzdialenosti 1-2 m.

Nevýhody

 • nepríjemná príloha;
 • Ak nie je správne pripevnený k stene, môže ho vietor odfúknuť;
 • vysoké náklady.

ZÁHRADNÁ VÝSTAVA 466108

Hodnotenie: 4.5

ZÁHRADNÁ VÝSTAVA 466108

Ďalší dôstojný pouličný model pod indexom 466108 vyrába spoločnosť GARDEN SHOW. Výrobca navrhol teplomer na drevenom podstavci s rozmermi 35×200 mm. Červený alkoholový indikátor ukazuje presnú teplotu v rozsahu -40…+50 °C, čo umožňuje použitie výrobku vo väčšine oblastí Ruska. Stupnica je laserom vygravírovaná na dreve, takže je čitateľná a nezmazateľná. Je pravda, že vonkajší teplomer nemôžete držať vonku v daždi alebo na snehu, inak drevo napučí a zdeformuje sa. Čísla a stupnice sú k dispozícii na každej strane zvislého stĺpca, čo pomáha vykonávať presné merania bez ohľadu na uhol pohľadu. Spodná žiarovka s alkoholom je navyše chránená kovovým krytom, aby sa sklo nezničilo náhodnými nárazmi.

Odborníci odporúčajú toto outdoorové zariadenie ako jedno z cenovo najdostupnejších, ale so slušnou kvalitou konštrukcie a správnym meraním teploty.

Výhody

 • Kapsula s alkoholom je chránená kovovým plášťom;
 • Odhaľuje teploty až do -40 °C;
 • presné určenie stupňov;
 • zaberá málo miesta.

Nevýhody

 • keďže je skrinka vyrobená z dreva, nesmie byť vystavená priamym zrážkam;
 • Niektorým sa odstupňovanie zdá veľmi malé.

Najlepšie bimetalové teplomery

Vonkajšie teplomery tejto kategórie majú dva kovové prvky na vnútornej strane, ktoré sú pevne spojené. Majú odlišný koeficient tepelnej rozťažnosti, vďaka čomu je možné odčítať stupne nad a pod nulou. Tieto teplomery sa nazývajú aj analógové, pretože na vizualizáciu údajov sa používa kruhová stupnica a pohyblivá šípka. Sú rovnako presné ako vonkajšie modely liehovín, ale zaberajú menej miesta. Tu sú dva z najobľúbenejších bimetalických výrobkov.

TFA 14.6001

Hodnotenie: 4.7

TFA 14.6001

Indikátor je celý vyrobený z priehľadného plastu a má kruhovú stupnicu s modrou a červenou polovicou. Rozsah merania -50…+50 stupňov Celzia, preto je vonkajší teplomer vhodný aj na sever. Červená šípka je jasne viditeľná na bielom pozadí a možno ju odčítať s presnosťou až 1º C. Aby sa zakryli „vnútornosti“ teplomera, kde sa ukazovateľ pripája k vnútornému mechanizmu, výrobca zmatnil strednú časť skla, čím zlepšil reprezentatívny vzhľad. Váha iba 28 g a rozmery 74x74x17 mm.

Podľa nášho názoru je to najlepší teplomer pre jeho možné umiestnenie, čo zvyšuje bezpečnosť pri používaní vonku. Kryt vonkajšej jednotky má okrúhly displej v štvorcovej vložke, ktorej strany slúžia ako zarážky pri montáži do steny (ako vnútorná zásuvka). Teplomer sa tak dá namontovať v jednej rovine so stenou, čo znižuje možnosť zrážok a náhodného zachytenia. Údaje sú jasne viditeľné aj pri uhle 120°.

Výhody

 • vizuálne farebne odlíšená stupnica;
 • Dobrá viditeľnosť červenej ruky;
 • Zabudované puzdro;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • Ak je povrch často trený konármi, plastová obrazovka sa poškriabe.

RST 02097

Hodnotenie: 4.6

RST 02097

Ďalší vonkajší bimetalový model ponúkaný spoločnosťou RST. Teplomer má rozmery 75×75 mm a okrúhly plastový kryt. Číselník indikuje -50 až +50 stupňov. Kladné a záporné hodnoty sú podfarbené červenou a modrou farbou a navyše sú doplnené obrázkom slnka a snehu, vďaka čomu je rozhranie ešte zrozumiteľnejšie aj pre najmenších používateľov. Teplotný rozsah vonkajšieho snímača umožňuje prevádzku v najchladnejších oblastiach krajiny.

Je to veľmi tenký bimetalový vonkajší teplomer s výškou puzdra iba 10 mm. Vďaka tejto konštrukcii nebude príliš vyčnievať nad povrch, čo vám umožní bezpečne namontovať analógový indikátor na okno. Mimochodom, jeho montáž je veľmi jednoduchá a je pripevnený na plastovom lepiacom páse, a preto ho možno dokončiť za 1 sekundu. Viac zákazníkov v recenziách chváli švédsky výrobok za presnosť merania a slúži ako ďalšie plus v pokladničnom zariadení.

Výhody

 • dobrá viditeľnosť červenej šípky;
 • jasné údaje na stupnici;
 • široký rozsah merania;
 • vysoká presnosť;
 • jednoduchá montáž na okno.

Nevýhody

 • Niektoré z nich majú nepodstatné chyby v nakreslenej stupnici (rozmazané čiary, posun).

Najlepšie digitálne teplomery

Ide o najdrahšie druhy vonkajších teplomerov, pretože sú vybavené obrázkovým displejom a číselnými údajmi, čo uľahčuje meranie. Na získanie presných údajov o teplote stačí jeden rýchly pohľad. Okrem toho sú modely schopné zobrazovať množstvo ďalších hodnôt (vnútorná teplota, čas, predpoveď počasia, budík atď.). .). Princíp činnosti elektronického pouličného teplomera je založený na meraní odporu vložených vodičov alebo termočlánkov s rôznou elektronegativitou. Všetky údaje sa merajú, konvertujú na digitálne hodnoty a zobrazujú na obrazovke.

ESSER TemeoTrend ST

Hodnotenie: 4.9

Výhody

 • veľká digitálna indikácia viditeľná zo vzdialenosti 3-4 m;
 • bezdrôtový vonkajší senzor;
 • schopnosť predpovedať počasie;
 • Nastavenie podľa stupňov Celzia aj Fahrenheita;
 • zobrazí aktuálny čas.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • batérie nie sú súčasťou balenia;
 • Vonku zobrazuje len teploty do -20 stupňov Celzia;
 • Diaľkový snímač tiež potrebuje pravidelnú výmenu batérií.

HAMA EWS-880

Hodnotenie: 4.8

HAMA EWS-880

Teplomer od spoločnosti Hama zobrazuje teplotu v dome a mimo neho, pričom digitálne údaje sú oddelené ďalšími ikonami na bočnej strane pre ľahšiu orientáciu (pohľad na dom a vonkajší senzor). Dokonca aj v hornej časti obrazovky môžete vidieť obrázok slnka, oblakov alebo mrakov na oblohe, ktorý označuje nadchádzajúce počasie (slnečno, zamračené alebo oblačno). Vonkajší snímač môže byť umiestnený až do vzdialenosti 50 m od základne. Počas noci sa displej môže rozsvietiť tlačidlom na zadnej strane. Vonkajšia meteorologická stanica okrem údajov o počasí zobrazuje aj čas vo veľkých číslach. Teplomer s rozmermi 141x84x47 mm zaberá na pracovnom stole málo miesta. Batérie sa dodávajú spolu s prístrojom. Podľa recenzií sa používateľom páči skutočnosť, že teplomer funguje dlho na batériu veľkosti prsta a že k modelu možno pripojiť dva ďalšie snímače (ktoré sa majú zakúpiť samostatne).

Odborníci označili vonkajšiu meteorologickú stanicu za najlepšiu pre podmienky ďalekého severu. Je schopný zachytiť teploty pod bodom mrazu až do -70 stupňov, zatiaľ čo iné modely začínajú poskytovať nesprávne údaje.

Výhody

 • užívateľsky prívetivé rozhranie;
 • Zobrazuje čas veľkými číslicami;
 • robí predpoveď počasia;
 • Obrazovka je podsvietená;
 • Vonkajší snímač možno umiestniť do vzdialenosti 50 m.

Nevýhody

 • nepohodlné podsvietené tlačidlo;
 • vonkajší snímač nie je chránený proti vlhkosti – iba na inštaláciu pod strechu.

RST 01291

Hodnotenie: 4.7

RST 01291

Tu je cenovo dostupnejší elektronický vonkajší model, ktorý správne zobrazuje teplotu. Teplomer má malú jednotku a je pripevnený na okenný rám z vonkajšej strany miestnosti. Presné meranie je možné vďaka diaľkovému snímaču umiestnenému na chodidle. To pomáha udržať sondu mimo skla, aby nebola ovplyvnená teplom vyžarovaným budovou. LCD displej zobrazuje aktuálnu teplotu veľkými číslicami a zostavuje trendy na základe uložených údajov. Používateľ tak môže zistiť, aká bude teplota počas dňa, a podľa toho sa obliecť. Voliteľný trend otepľovania alebo ochladzovania označený šípkou pre ľahšiu vizuálnu orientáciu.

Teplomer sa dostal do zoznamu najlepších pre svoj originálny dizajn. Malé telo a sklenený bezrámový displej vyzerajú veľmi moderne a štýlovo. A číslice vonkajšieho teplomera sú celkom viditeľné. Ďalšia vec, ktorú používatelia majú radi na zariadení v recenziách, je jeho presnosť. Majitelia testovali teplomer v mraziacom priestore elektronicky riadenej chladničky, kde bol rozdiel medzi údajmi na displeji oboch zariadení 0.5 stupňov.

Výhody

 • Batéria vydrží dlho;
 • Veľké číslice sú viditeľné zo všetkých strán z akéhokoľvek uhla pohľadu;
 • jednoduché upevnenie na plastové okno;
 • vyššia presnosť odčítania.

Nevýhody

 • Niektoré v zime majú poruchu v podobe nezrozumiteľných ikon na obrazovke;
 • viditeľnosť číslic je zhoršená zdola, čo je pre deti nevhodné;
 • plast na slnku žltne.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: