16 tajomstiev líčenia pre brunetky s hnedými očami

Tmavé vlasy a hnedé oči sú klasickou kombináciou, ktorú muži veľmi milujú. Líčením môžete zvýrazniť krivky dievčat a vyjadriť sa jemne alebo úplne glamour. Dôležitý je výber správneho make-upu, ale aj zvládnutie rôznych techník. Novinári sa od profesionálnych vizážistov naučili všetky tajomstvá líčenia pre brunetky s hnedými očami a zdieľajú ich s čitateľmi v tomto článku.

Základné líčenie pre hnedovlasé ženy s hnedými očami

brunetka s hnedými očami

Dievčatá a ženy s týmto typom vzhľadu majú výhodu – môžu použiť celú škálu farieb v líčení. Veľmi dobre im pristanú teplé odtiene ako hnedá, bordová, zlatohnedá… Chladné tóny sa hodia k brunetkám s hnedými očami. Pri líčení je najdôležitejšie dodržiavať základné pravidlá výberu, kombinácie a aplikácie dekoratívnej kozmetiky:

 1. Brunetkám s hnedými očami sa odporúča zvoliť si vždy jednu základnú paletu farieb. Aby obraz nevyzeral príliš preplnene, odborníci odporúčajú používať čo najmenej kontrastných farieb súčasne.

 2. Brunetkám s hnedými očami neodporúčame používať púder so žltým odtieňom alebo podtónom. Béžový výrobok v tóne pleti dokonale doplní obraz.

 3. Na každodenné líčenie – očí alebo pier. Ak sa brunetka s hnedými očami rozhodne pre make-up s trblietavými očnými tieňmi alebo sviežimi a jasnými farbami, na pery môže použiť rúž v ľahkom, pastelovom tóne, čo najbližšie k prirodzenému. Pri večernom líčení je prijateľné použiť make-up očí aj pier. Samozrejme, je dôležité zachovať mieru a uistiť sa, že na tvári nie je príliš veľa make-upu, aby nevyzeral vulgárne…

 4. Pri použití rôznych odtieňov očných tieňov: Najprv sa nanášajú svetlejšie odtiene, potom tmavšie. Hranice prechodov tónov do iných by mali byť tieňované, ale nie príliš, farby by nemali splývať do jedného bodu.

 5. Maskara by sa mala nanášať od spodnej časti mihalníc až po ich vrchol – od korienkov po končeky. Pohyby by mali byť kľukaté, aby pokryli každú riasu. Na spodné riasy použite minimum maskary a naneste ju len na končeky chĺpkov.

Tajomstvo líčenia tváre

Tajomstvá líčenia tváre

Tmavé vlasy zvýrazňujú brunetkin tón pleti. Preto budú viditeľné aj tie najmenšie nedokonalosti. Dievča môže potrebovať takéto predmety dekoratívnej kozmetiky na zamaskovanie týchto nedostatkov:

 1. korektor, kozmetický výrobok, ktorý sa môže používať v rôznych odtieňoch, od bieleho až po fialový. Účelom korektora je zamaskovať drobné nedokonalosti – pupienky, tmavé kruhy pod očami, jazvy a jazvičky, drobné začervenanie. Korektor má vysokú schopnosť prekrytia, aj malé množstvo korektora môže úplne zakryť defekt. Účel korektora závisí od jeho farby. Ak je zelený, dobre zakrýva začervenanie, ak je ružový, zakrýva kruhy pod očami a fialový zakrýva tmavé škvrny alebo pehy. Pred nanesením podkladovej bázy a podkladového krému naneste na pleť korektor.

 2. Korektor je produkt, ktorý kombinuje vlastnosti korektora a podkladu. Určené na zakrytie škvŕn na relatívne veľkých plochách pokožky. Korektor môže pomôcť zakryť miesta s podráždením, začervenaním, odlupovaním. V druhom prípade je obzvlášť účinný korektor, pretože obsahuje hydratačné zložky. Krycia schopnosť korektora nie je vysoká, ale pôsobí nad podkladovým krémom a môže zosilniť jeho krycí účinok.

 3. Podkladová báza je podklad pod make-up, ktorý umožňuje, aby váš podkladový krém a púder dlho pôsobili bez toho, aby sa drobili alebo rozmazávali.

 4. Podkladová báza je produkt určený na vyrovnanie tónu a štruktúry pleti, zakrytie všetkých nerovností a drobných nedokonalostí.

 5. Púder je kozmetický výrobok, ktorý dodáva make-upu konečný vzhľad a dodáva pleti zamatovú hebkosť. Púder by sa mal používať len vtedy, ak sa na podkladový krém nanáša suchý rúž. Vo všetkých ostatných prípadoch je na rozhodnutí ženy, či chce použiť prášok alebo nie. Napríklad v horúcom počasí nemusíte chcieť preťažovať pleť nanášaním mnohých vrstiev make-upu, takže sa môžete obmedziť na nanášanie iba korektora a/alebo podkladovej bázy.

 6. Rúž, čo je produkt, ktorý sa nanáša na líčka alebo pod lícne kosti a vytvára dojem ľahkého rúžu.

 7. Rozjasňovač je výrobok, ktorý je určený na zvýraznenie určitých oblastí pokožky, napríklad oblasti pod obočím. V kombinácii s rozjasňovačom môže pomôcť pri kontúrovaní tváre tým, že zvýrazní určité oblasti a zakryje iné.

 8. Bronzer sa používa pri kontúrovaní na vytvorenie efektu tieňa a viditeľné zmenšenie objemu problematických oblastí tváre. Bronzer možno použiť aj na simuláciu opálenia tváre alebo iných častí tela.

Pred nanesením make-upu si tvár umyte, naneste hydratačný krém a nechajte ho 5-10 minút pôsobiť. Potom môžete podľa potreby použiť korektor, podkladovú bázu, podkladový krém a ďalšie produkty.

Líčenie pre hnedovlásky s hnedými očami – tajomstvo kontúrovania

Make-up pre brunetky s hnedými očami

Rozjasňovač a bronzer, ktoré sa používajú na rozjasnenie a stmavenie určitých oblastí tváre, pomáhajú opticky korigovať črty tváre. Platí tu jedno pravidlo – ak chcete zväčšiť objem a zväčšiť veľkosť, použite svetlý pigment; ak chcete zmenšiť objem alebo veľkosť, použite tmavý pigment.

Brunetky s hnedými očami sa môžu zamerať na hornú časť tváre – obočie a oči. Na tieto oblasti môžete použiť zvýrazňovač:

 1. V strede čela, tesne nad hrotom nosa. Metóda platí, ak čelo nie je príliš vysoké. Ak existuje takýto problém, mali by sa navyše použiť tmavé pigmenty, ktoré sa nanášajú pozdĺž línie vlasov na hlave.

 2. Pod obočím – od špičky po stred oblúka.

 3. Pod dolnými viečkami.

 4. Ak chcete opticky zvýrazniť hornú peru, naneste rozjasňovač do záhybu pod nosom. Ak chcete zväčšiť spodnú peru, naneste svetlý pigment do stredu brady.

Okrem toho môžete v prípade potreby použiť tieto techniky kontúrovania:

 1. Širšie lícne kosti sa zúžia nanesením bronzeru na hypostomálnu oblasť, pričom sa pigment posunie diagonálne smerom k ušným lalôčikom.

 2. Príliš široký nos s veľkými krídlami sa zúži, ak sa svetlý pigment nanesie až na zadnú časť nosa a po stranách sa použije bronzer. Tá by mohla byť užitočná aj pri dlhom nose. Naneste tmavý pigment na jeho špičku a rozotrite ho.

 3. Hranatá čeľusť sa viac zaoblí, na vyčnievajúcu oblasť naneste bronzer a do stredu brady a nad hornú peru rozjasňovač.

Tajomstvá líčenia pre hnedooké brunetky – výber očných tieňov

Ako už bolo spomenuté, hnedooké brunetky môžu nosiť takmer akýkoľvek odtieň, okrem podčiarknutých odtieňov, ktoré imitujú ženskú dúhovku. Rôzne farby tieňov však majú svoje špecifické vlastnosti a môžu mať odlišný vplyv na celkový vzhľad ženy. Preto je užitočné vedieť trochu informácií o odtieňoch očného make-upu.

Ružová a všetky jej variácie – má omladzujúci a osviežujúci účinok na pokožku. V závislosti od zvoleného odtieňa môže ružová farba vytvoriť jemný alebo agresívny, teplý alebo studený efekt v celkovom obraze brunetky. Farby tejto palety sú vhodné na každodenné alebo slávnostné líčenie. Ružovú však treba používať opatrne, pretože môže spôsobiť, že oči budú vyzerať bolestivo a unavene, najmä ak má žena tmavé kruhy pod očami. Túto farbu by ste nemali používať, ak máte nejaké nedokonalosti pleti, napríklad akné a začervenanie, pretože tento odtieň zvýrazní všetky nedokonalosti a upozorní na ne. A neodporúča sa líčiť brunetky s hnedými očami, ak majú 40 rokov alebo viac.

Béžové a hnedé tóny pomáhajú vytvoriť neutrálny alebo romantický a jemný vzhľad. S tieňmi v tejto farebnej škále bude líčenie vyzerať prirodzene, decentne, a ak to dievčatá chcú, aj nenápadne. Brunetky s hnedými očami môžu pokojne experimentovať so všetkými variantmi béžových a hnedých odtieňov v závislosti od farby pleti, vlasov a očí. Ak sa napríklad vyberú tmavé čokoládové alebo kávové odtiene, dúhovka sa bude zdať svetlejšia, než v skutočnosti je. V kombinácii s béžovými očnými tieňmi, kávovo-mliečnymi alebo svetlými pieskovými odtieňmi budú oči vyzerať odvážnejšie, jasnejšie, hlbšie a zvodnejšie. Treba však vziať do úvahy, že brunetky s hnedými očami a veľmi svetlou pleťou by nemali používať tiene so žltým alebo oranžovým podtónom, ktoré môžu tvári dodať nezdravý vzhľad.

Čierne a sivé očné tiene môžete použiť na klasický a elegantný vzhľad alebo na moderný a trendový vzhľad. Všetko závisí od techniky líčenia, ktorú brunetka s hnedými očami používa. Sivé, čierne a matné trblietavé tiene vyzerajú obzvlášť dobre s dymovým líčením očí.

Použitie pastelových alebo svetlých modrých, modrých, fialových, lila, zelených farieb v make-upe umožňuje brunetkám s hnedými očami maximalizovať výhody vzhľadu a krásy vzhľadu. Hnedovlásky môžu používať hlboké a intenzívne gradienty. Veľmi svetlé a priesvitné farby pre bledú a jemnú pleť. Tieto odtiene sú najobľúbenejšie počas teplejších mesiacov, keď si môžete dovoliť byť svieži a krikľaví. Ale aj v zime sa modré a modré farby dobre hodia k celkovému vzhľadu. Najdôležitejšie je, aby na očiach alebo vedľa nich neboli viditeľné žiadne cievy, inak budú oči vyzerať unavene a pohľad bude matný a unavený.

očné tiene pre hnedé oči

Pri výbere očných tieňov by ste mali zohľadniť nielen farbu, ale aj ďalšie faktory.Napríklad by nebolo na škodu venovať pozornosť:

 1. Konzistencia a štruktúra tieňov. Lisované alebo práškové suché výrobky sú vhodné na použitie doma aj vonku. Dobre priľnú k pokožke a vytvoria rovnomernú, stredne intenzívnu vrstvu pigmentu. Polotekuté, krémové odtiene je vhodné používať v pohodlí bytu a nie v zhone v práci alebo na cestách. Pred kúpou je vhodné naniesť výrobok na pokožku a posúdiť, ako príjemne sa „nosí“, či vysušuje pokožku, ako je náchylný na drobenie a rozmazávanie.

 2. Povrchová úprava: odtiene môžu byť matné alebo lesklé. Matné produkty pre brunetky s hnedými očami môžete používať bez obmedzenia, na každodenné alebo slávnostné líčenie. Tiene s flitrami a lesklými, perleťovými čiastočkami sa odporúčajú používať len na večerné líčenie alebo na deň, keď je dievča vonku s priateľmi a nejde do školy/práce. Aj trblietavé očné tiene by mali ženy vo veku nad 35-40 rokov používať veľmi opatrne, pretože akýkoľvek lesk na tvári upozorňuje na nedostatky pleti, ako sú vrásky v kútikoch očí.

 3. Obsah súpravy. Existujú tiene, ktoré sa dodávajú v škatuľke s jednou farbou, niekedy sa kozmetika dodáva so štetcom alebo aplikátorom. V predaji sú aj sady, ktoré obsahujú 3-6 alebo viac odtieňov tieňov podobných alebo odlišných, ale rovnakých farieb, ktoré sa dajú v líčení kombinovať. Brunetka s hnedými očami si môže vybrať súpravu vo farbách, ktoré jej najviac vyhovujú, alebo si kúpiť niekoľko súprav na rôzne príležitosti.

 4. Zloženie. Vizážisti odporúčajú kupovať očné tiene vyrobené predovšetkým z prírodných zložiek. To môže pomôcť znížiť záťaž, ktorú pravidelná aplikácia farieb spôsobuje pokožke. Pravdepodobnosť vzniku alergií alebo iných nežiaducich reakcií sa tiež znižuje, ak výrobok obsahuje len prírodné zložky a žiadne syntetické farbivá, vône.

 5. Ďalšie vlastnosti. Suché tiene sú ideálne na líčenie, ak máte silnú tvorbu kožného mazu. Alebo ak je vonku horúco a vlhko. Polotekuté a krémové tiene sú ideálne pre osoby so suchou pleťou.

 6. Trvanlivosť a hospodárnosť používania. Suché tiene, najmä lisované tiene, majú veľmi dlhú trvanlivosť a pomaly sa vyčerpávajú, aj keď ženy používajú make-up pravidelne. Krémové očné tiene majú oveľa kratšiu trvanlivosť a musia sa uchovávať v chlade, inak sa môžu pokaziť, môžu zmeniť svoju štruktúru a môžu sa rozštiepiť. Suchá farba sa nepoužíva tak úsporne ako suché farebné tiene.

 7. A posledná vec, na ktorú sa treba zamerať, je značka a cena. Spoľahliví výrobcovia s osvedčenou históriou vyrábajú kvalitné výrobky, ktoré sa postarajú o skutočne krásny a dlhotrvajúci make-up. Výber kozmetických výrobkov je dostatočne veľký na to, aby ste si našli vhodný výrobok v akejkoľvek cenovej kategórii.

Okrem tieňov sa odporúča kúpiť aj ceruzky na oči a očné linky, riasenku a natáčky. Farba výrobku môže byť akákoľvek. Ceruzky, očné linky, riasenka hnedej alebo čiernej farby sú vhodné na skromné denné líčenie. Ak chcete vytvoriť živší vzhľad, môžete použiť farebné výrobky s jasnými odtieňmi a trblietkami.

Tajomstvá líčenia pre brunetky s hnedými očami – zvýraznite obočie

Keďže hnedé oči sú veľmi výrazné a upriamujú pozornosť na hornú časť tváre, pre hnedooké brunetky je neprijateľné mať neupravené obočie. Kombinácia krásne namaľovaných viečok a vyblednutého, nevýrazného obočia vyzerá smiešne a nemiestne. Preto by si brunetky mali vždy dávať pozor na svoje obočie:

 1. Nájdite dokonalý tvar podľa počiatočných obrysov oblúka. Obočie nerobte príliš široké ani príliš tenké, oblúky by mali mať čo najprirodzenejší vzhľad. Chĺpky, ktoré ležia mimo obrysu, by sa mali vytrhnúť pinzetou.

 2. Udržujte normálnu dĺžku chĺpkov, ktoré sú v kontúre. Príliš dlhé chĺpky spôsobujú, že obočie vyzerá neupravene, môže sa krútiť a kaziť vzhľad ženy. Aj jeden prameň vlasov, ktorý je raz pokrútený a rozstrapatený, stačí na to, aby človek vyzeral smiešne. Obočie zastrihnite na takú dĺžku, aby chĺpky v žiadnej polohe nevyčnievali nad tvar oblúka. Môžete použiť nožničky na nechty alebo mini zastrihávač s nadstavcami.

 3. Používajte prípravky na starostlivosť o obočie, aby bolo obočie výrazné a plné farieb.

make-up obočia pre hnedé oči

Keďže prírodné brunetky majú zvyčajne prirodzene tmavé a husté obočie, nie je potrebné ho upravovať. V takýchto prípadoch je možné použiť kozmetiku na úpravu obočia:

 1. Keďže obočie dorastá riedko, zdá sa, že cez chĺpky presvitá pokožka, takže obočie vyzerá bledo.

 2. Akékoľvek jazvy alebo jazvy v oblasti obočia, ktoré zastavili rast chĺpkov.

 3. V oblasti obočia sú malé medzery, oblasti, kde chĺpky rastú len veľmi zriedka.

 4. Ak je hnedooká žena brunetka, ale je zafarbená, prirodzená farba jej obočia nemusí zodpovedať farbe vlasov na hlave. Farba obočia by mala byť rovnaká ako farba vašich vlasov alebo o niečo svetlejšia.

Na zvýraznenie tvaru a odtieňa obočia možno použiť špeciálne ceruzky, maskary a tiene na obočie. Zatiaľ čo posledné dve nie sú žiadnym problémom, tajomstvo používania ceruzky na obočie nepozná každý.

Tiene a maskara nemajú vplyv na tvar obočia, jednoducho sa nanesú na chĺpky a zafixujú špeciálnym gélom alebo sprejom. Pomocou ceruzky alebo špeciálnej očnej linky však možno nielen zintenzívniť odtieň obočia, ale aj elegantnejšie ho zvýrazniť.To sa vykonáva týmto spôsobom:

 1. Nakreslite jemnú linku čiernou alebo tmavohnedou ceruzkou pozdĺž spodného okraja oblúka (farbu prispôsobte farbe obočia). Krok 5 milimetrov od základne obočia a predĺžte líniu až po špičku oblúka.

 2. Rovnaká čiara je nakreslená pozdĺž hornej hranice chĺpkov obočia. Tam, kde sa hrot stretáva s čiarou.

 3. Tieto dve čiary vytvárajú obrys, ktorý je potrebné vystieňovať ceruzkou. Pomocou hladkého štetca vytvorte jemné línie, ktoré simulujú hrúbku, dĺžku a smer vlasov. Vnútri obrysu by nemali byť žiadne dlhé pevné čiary, iba jemné tieňovanie. Ak sú ťahy príliš výrazné a obočie vyzerá neprirodzene, môžete použiť aplikátor alebo štetec, aby ste linky trochu vyhladili.

 4. Po vytieňovaní a zvýraznení kontúr prečešte chĺpky v smere ich rastu a mierne smerom nahor. Make-up je možné zafixovať pomocou gélu na make-up, vosku alebo spreja.

Rúž pre hnedovlasé dievčatá

Rúž pre brunetky s hnedými očami by sa mal vyberať podľa celkového farebného typu a odtieňa pleti ženy. Ak má dáma prirodzene svetlú pleť bez opálenia, budú jej vyhovovať tieto odtiene rúžu – fuksiová, svetlo karmínová, bordová, zrelá čerešňa a všetky pastelové odtiene. Každodenné líčenie sa môže obmedziť na transparentný alebo farebný lesk.

Ak má žena prirodzene tmavú pleť alebo je opálená, použije pokojné studené a teplé tóny, napríklad broskyňovú, béžovú, jemnú ružovú. Ak chcete dosiahnuť jasnejšie líčenie, vyberte si jasnejšie a sýtejšie farby, ako sú červená, marsalová, fuchsiová, terakota a tehlová.

Rôzne techniky líčenia pre brunetky s hnedými očami

Pomocou tajomstiev výberu a aplikácie kozmetiky je možné použiť rôzne techniky líčenia. Niektoré z nich sú vhodné pre každodenný život, iné možno použiť, keď chcete vytvoriť jasný alebo neobvyklý obraz a niektoré sa používajú, keď je potrebné vytvoriť prísny, ale slávnostný „vzhľad“ pre slávnostný večer. Používajte rôzne techniky a pre ostatných budete vždy vyzerať jedinečne a očarujúco.

Nahé líčenie pre hnedovlasé brunetky

Nahé líčenie pre brunetky s hnedými očami

Táto technika je vhodná pre brunetky, ktoré chcú zdôrazniť krásu hnedých očí, ale zároveň vyzerať čo najprirodzenejšie.

Akú kozmetiku budete potrebovať:

 1. Podkladová báza a podkladový krém, ktorý najviac zodpovedá vašej pleti.

 2. Púder a rúž s jemnou farbou, ktorá imituje prirodzený rúž. Aby ste si správne vybrali rúž, choďte sa na 1 až 2 hodiny prejsť von alebo si krátko zabehať a potom sa pozrite do zrkadla – vaše líca by mali byť jemne začervenané – to je odtieň kozmetického výrobku, ktorý vám najviac vyhovuje.

 3. Matné očné tiene v dvoch odtieňoch béžovej a svetlej čokolády.

 4. Jemná hnedá ceruzka na oči.

 5. Hnedá alebo čierna maskara.

 6. Očné linky alebo iný výrobok na úpravu obočia.

 7. Svetlý rúž v prirodzenej pastelovej farbe.

Najprv naneste make-up na tvár – podkladovú bázu, podkladový krém, púder, rúž. Obočie sa potom upraví. Oči sa dajú následne opraviť,Technika nanášania kozmetiky je nasledovná:

 1. Na očné viečka naneste podkladovú bázu a celý povrch prekryte svetlejším tieňom.

 2. Do záhybu nad pohyblivým viečkom a do vonkajšieho kútika oka naneste malé množstvo svetlého čokoládového očného tieňa.

 3. Ceruzkou obkreslite oblasť medzi riasenkami a nakreslite cez ňu malú šípku.

 4. Zvýraznite vonkajšie kútiky dolných viečok ceruzkou.

 5. Naneste jednu vrstvu maskary na horné riasy. Dno nie je potrebné natierať.

Prirodzene vyzerajúci, ale dramatický make-up, pri ktorom sa nepoužíva žiadna maskara. Namiesto toho ich môžete natočiť pinzetou a použiť fixačný gél.

Odvážnejšie každodenné líčenie pre brunetku s hnedými očami

každodenné líčenie pre brunetky s hnedými očami

Ak chcete vyzerať neodolateľne, ale zároveň nepreháňať líčenie na každý deň, stačí zmeniť geometriu šípky na hornom viečku a farbu ceruzky. Môžete si vziať kozmetický prípravok v sýtom odtieni tmavej čokolády alebo len v čiernej farbe. A čierne očné linky sú ešte účinnejšie. Tiene sa aplikujú v poradí opísanom v predchádzajúcom príklade. So šípkou však budete musieť stráviť nejaký čas, ale výsledok ospravedlní všetko úsilie. Precvičte si kreslenie šípky touto technikou:

 1. Nakreslite čiaru 2-3 milimetre od vonkajšieho kútika oka smerom ku špičke obočia.

 2. Nakreslite druhú čiaru od stredu viečka po horný koniec prvej čiary. Mal by sa vám zobraziť malý trojuholník smerujúci doprava (pre pravé oko) alebo doľava (pre ľavé oko).

 3. Začnite kresliť tretiu čiaru, ktorá začína vo vnútornom kútiku oka a nadväzuje na druhú čiaru, ktorá plynulo prechádza do tretej.

 4. Celý vnútorný priestor medzi líniou rias a nakreslenými líniami sa vystínuje ceruzkou tak, aby nevznikali medzery.

Takáto odvážna šípka v kombinácii so správne navrhnutým obočím a tmavými brunetovými vlasmi vytvorí jedinečný, očarujúci a zároveň elegantný a dostatočne prísny obraz pre každodenné líčenie.

Luxusné večerné líčenie pre hnedovlasé brunetky s hnedými očami

Večerné líčenie pre brunetky s hnedými očami

Ak máte hnedé oči a tmavé vlasy, môžete pokojne použiť zlaté očné tiene na podmanivé večerné líčenie.Okrem základného líčenia tváre budete potrebovať aj

 1. Zlaté a hnedé trblietavé očné tiene.

 2. Čierna výrazná očná linka alebo mäkká ceruzka, napríklad kajal.

 3. Matný rúž v tmavom odtieni, prípadne vo vínovom, ktorý sa hodí k tomuto typu vzhľadu.

 4. Zvýraznite kontúry pier ceruzkou.

 5. Najprv použite podkladovú bázu, podkladový krém, púder a rúž a vytvorte si tvarované obočie. Po dokončení môžete použiť očné tiene.

Očné tiene sa musia nanášať v tomto poradí:

 1. Na celé pohyblivé viečko naneste zlatý očný tieň.

 2. Čokoládový očný tieň s trblietavým odtieňom do vnútorných a vonkajších kútikov očí. Tieňuje sa súčasne smerom do stredu viečka a k vonkajším kútikom očí. Zlatá stredová línia cez viečko, po stranách orámovaná tmavším tónom. Všetky prelínania sa vykonávajú tak, aby sa jeden odtieň tieňa plynule prelínal s ďalším, ale aby bol vždy viditeľný centrálny záblesk.

 3. Očné tiene naneste aj na spodné viečka – svetlý pigment do vnútorného kútika a tmavší do vonkajšieho kútika.

 4. Na hornom viečku možno nakresliť jemnú šípku s mierne zahnutým hrotom. Táto verzia by sa hodila k hnedookým brunetkám s užšími očami. Ak sú oči už dostatočne otvorené, môžete urobiť kruhovú kajalovú linku na hornom viečku a sliznicu na dolnom.

 5. Horné riasy sa pinzetou upravia a nanesie sa vrstva maskary. Po zaschnutí sa riasy znovu natočia a nanesie sa druhá vrstva maskary.

 6. Na spodné viečka môžete naniesť riasenku v jednej vrstve.

 7. Po očiach sú na rade pery. Obkreslite kontúry, naneste vhodný rúž.

Rty sú zvýraznené hnedookou brunetkou

Rty v make-upe pre brunetky s hnedými očami

Tento vzhľad je ideálny na každú príležitosť. Hlavnými nástrojmi brunetky s hnedými očami sú v tomto prípade čierna očná linka, maskara a červený rúž. Je to klasický „look“, ktorý je určený najmä pre tmavovlasé dievčatá s tmavými dúhovkami, krásne tvarovanými perami a svetlou pleťou.

Technika líčenia je jednoduchá, po základnom líčení tváre je potrebné namaľovať oči:

 1. Na očné viečka môžete použiť akýkoľvek svetlý matný očný tieň, napr. béžový.

 2. Na hornom viečku je nakreslená jemná šípka, ktorej hrot vyčnieva za viečko a hravo sa stáča nahor.

 3. Aplikuje sa maskara, pričom sa môžu namaľovať horné aj dolné mihalnice.

 4. Pery sú tvarované a rúž sa nerozmazáva, ak sa použije kontúrovacia ceruzka.

 5. Na pery sa nanesie červený rúž, po niekoľkých minútach sa pery zotrú papierovým uterákom a nanesie sa ďalšia vrstva rúžu.

Ak chcete vytvoriť dokonalý dočasný rúž, naneste rúž, niekoľko bodiek na hornú časť lícnej kosti a rozotrite produkt.

Hnedooká brunetka – podmanivé dymové oči

Zeleno-bronzové dymové oči sa hodia na každodenné aj slávnostné líčenie. Táto farba pomôže dodať ženskému imidžu sofistikovanosť a lesk.

Najprv si na tvár naneste všetky štandardné produkty na líčenie, od korektora cez púder až po rúž. Zvýraznite tvar obočia, zafixujte chĺpky a zafarbite ich gélom, voskom. Potom prejdite na líčenie očí:

 1. Zelenkavo-bronzový tieň je vystínovaný v oblasti pohyblivého viečka. Možno použiť prechody v rôznych odtieňoch – svetlejšie odtiene vo vnútornom kútiku oka, intenzívnejšie odtiene vo vonkajšom kútiku.

 2. Matný tmavohnedý očný tieň sa nanesie a rozotrie pozdĺž očnej linky viečka. To opticky zvýrazní oči a dodá im výrazný, hlboký a očarujúci pohľad.

 3. Nakreslite a vyrovnajte líniu mihalníc na hornom viečku tmavohnedou ceruzkou alebo očnými linkami.

 4. Na sliznicu dolného viečka tiež použite ceruzku.

 5. Riasy sú natočené a natreté čiernou riasenkou.

 6. Na líca sa môže naniesť jemný broskyňový odtieň rúžu a na pery sa môže použiť karamelový alebo iný lesk v pastelovej farbe.

Líčenie pre hnedovlasé dievčatá s hnedými očami – hýrenie farieb pre letné líčenie

Vzhľad brunetky s hnedými očami môže byť jasnejší a módnejší, ak použijete odtiene sviežich farieb – modrej, modrej, zelenej, fialovej, fialovej.

Príklad použitia žiarivých očných tieňov v hnedom líčení očí:

 1. Naneste tyrkysový očný tieň na celé pohyblivé viečko, stmavte kútiky očí sýtym modrým pigmentom.

 2. Tmavší fialový očný tieň sa rozotrie v záhybe, čím sa očná jamka zväčší a dodá výraznejší vzhľad. Sústreďte sa len na pohyblivé viečko.

 3. Nie je potrebné kresliť šípky, ale ak chcete, použite očnú linku, ktorá zodpovedá jednému z odtieňov použitých očných tieňov.

 4. Na riasy sa nanesie čierna maskara.

Na pery môžete použiť ľahký tón, ktorý sa vytvrdí vo forme filmu a odlúpne sa, pričom na povrchu zostane len trocha pigmentu. Na dokončenie vzhľadu naneste malým štetcom rúž na líca, boky čela, zadnú časť nosa a bradu. Vďaka tomu bude rúž vyzerať prirodzene.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: