20 tajomstiev večerného líčenia pre hnedé oči

Večerné líčenie hnedých očí je zložitejšie a náročnejšie ako každodenné líčenie. Je potrebné zvážiť mnoho aspektov, od správneho výberu tieňov a techniky až po korekciu tvaru obočia, výber rúžu a rúžu. Poradili sme sa s poprednými vizážistami a zistili sme tajomstvá, ktoré vám pomôžu vytvoriť veľkolepé večerné líčenie.

Tajomstvo večerného líčenia tieňov pre hnedé oči

Večerné očné tiene pre hnedé oči

Vizážisti radi pracujú s hnedými očami, pretože v tomto prípade môžete pracovať s takmer celou škálou farieb. Hlavná vec, ktorú si treba zapamätať, je niekoľko pravidiel:

 1. Odtieň očného tieňa by nemal kopírovať farbu dúhovky hnedých očí.

 2. Odtieň by nemal byť príliš svetlý, pretože šťavnaté farby nie sú celkom vhodné na večerné líčenie. Okrem toho sú hnedé oči už prirodzene veľmi výrazné, takže svetlé gradienty len preťažia obraz a môžu pôsobiť vulgárne.

 3. Večerné očné tiene pre hnedé oči musia ladiť s farbou oblečenia, ktoré máte na sebe, ako aj s farbou použitých doplnkov. Vzhľad musí byť harmonický a úplný.

 4. Pri výbere očných tieňov na večerné líčenie hnedých očí dbajte na to, aby pigmenty boli dlhotrvajúce. Je pravdepodobné, že budete tancovať, čo znamená, že sa budete veľa potiť, čo môže spôsobiť rozmazanie očných tieňov a zničenie make-upu. Navyše, rande a večierky sa často pretiahnu až do rána, takže očné tiene by mali vydržať aspoň osem až desať hodín. Odborníci odporúčajú používať očné tiene na večerné líčenie hnedých očí. Majú vysokú odolnosť, majú hlboké odtiene, veľmi dobre ležia na pokožke očných viečok. Pohodlné nosenie, pretože výrobok vytvára na povrchu viečok jemný, zamatový film.

Vyberte si tieň na večerné líčenie pre hnedé oči, Myslite na svoju dúhovku:

 1. Dievčatá so svetlohnedou dúhovkou majú všetky odtiene slivkovej, ružovej, fialovej, hnedej.

 2. Ak má dúhovka hnedých očí zelenkastý tón, zdôrazniť túto jedinečnú vlastnosť vzhľadu pomôže gradientom, ako je khaki, olivová, smaragdová, jarná zelená.

 3. Ak má dúhovka žltkastý, jantárový odtieň, môžete použiť lila, oranžové, žlté, hnedé odtiene s rôznym stupňom sýtosti farieb.

 4. Dievčatá, ktoré sú majiteľkami tmavohnedých dúhoviek, hľadajú všetky hlboké a sýte odtiene. Napríklad tmavá čokoláda, grafitová, čierna, slivková, modrá, bordová, terakotová, tehlová.

Kúpte si okrem očných tieňov aj maskaru a očné linky na večerné líčenie hnedých očí.Maskara musí zodpovedať týmto vlastnostiam:

 1. Vodotesné. Z rovnakého dôvodu ako očné tiene by mala maskara dobre odolávať kožným sekrétom. V opačnom prípade musí dievča neustále opravovať svoj make-up.

 2. Zväčšuje objem, predlžuje riasy.Nie je to povinné, ale žiaduce. Na večerné líčenie sú dlhé natočené riasy vhodnejšie ako kedykoľvek predtým. Vizuálne zvýrazňuje pohľad a dodáva podmanivý, tajomný vzhľad.

 3. Hlboká, tmavá farba.Klasický variant – čierna maskara. Môžete však použiť aj tmavosivú, hnedú. Ak chcete vytvoriť extravagantnejší a neobvyklý obraz, môžete si kúpiť modrú riasenku, ktorá dodáva vzhľad jasný a lesklý.

Večerné líčenie hnedých očí sa nezaobíde bez očnej linky alebo ceruzky. Je to nenahraditeľný nástroj, ktorý možno použiť na vytvorenie zvodných, fascinujúcich šípok, vytvorenie make-upu v orientálnej technike. Na večerné líčenie sa odporúča kúpiť si aspoň dva produkty – čiernu tekutú očnú linku a čiernu ťažkú kajalovú ceruzku. Tieto produkty sa používajú pri väčšine techník večerného líčenia. Ak chcete vyskúšať niečo nové a nezvyčajné, kúpte si navyše tú istú kozmetiku, len v iných farbách. Napríklad zlatá očná linka, tyrkysová, zelená ceruzka s flitrami sa hodí k hnedým očiam.

Tajomstvo večerného líčenia – technika dymových očí

Technika dymových očí

Pri použití tohto večerného líčenia si zaobstarajte očné tiene v dvoch odtieňoch. Môžete použiť výrobky s podobným odtieňom – svetlejšie a tmavšie. Napríklad béžová a tmavá čokoláda, sivá a tmavá grafitová, slivka a svetlofialová. Večerné líčenie hnedých očí však môže používať aj kontrastné gradienty. Napríklad perleťová strieborná a matná čierna.Zvážte techniku večerného líčenia hnedých očí v štýle dymového oka na poslednom príklade:

 1. Naneste podkladovú bázu na oči až po líniu obočia a ako vyhladzujúci podklad použite krémový tieň telovej farby.

 2. Strieborný perleťový očný tieň naneste na pohyblivé horné viečko.

 3. Teraz sa pozrime na záhyb horného viečka – rozdeľme ho na tri časti. Teraz budeme pracovať na oblasti najbližšie k vonkajšiemu kútiku oka. Naneste malé množstvo čierneho tieňa na šikmý štetec a aplikujte ho do záhybu. Štetcom naneste na vonkajší a vnútorný okraj viečka. Stupeň sýtosti čierneho pigmentu by sa mal znižovať s približovaním sa k vnútornému kútiku očí. Výsledkom by mal byť svetlý perleťový akcent v strede očného viečka, ktorý je na krajnej strane orámovaný tmavým pigmentom.

 4. Vezmite si čierny kajal a namaľujte ním medzery medzi viečkami na hornom a dolnom viečku. Potom sa ceruzkou nakreslí obrys šípky. Obkreslite líniu cez sliznicu na dolnom viečku.

 5. Pod špičku obočia naneste malé množstvo perleťového očného tieňa a dôkladne ho rozotrite tak, aby bola farba takmer nerozoznateľná. Ponechajte len jemný lesk.

 6. Naneste riasenku. Naneste dve vrstvy na horné riasy a jednu vrstvu na spodné riasy.

Ďalší príklad techniky dymového líčenia očí na večerné líčenie– V tomto prípade použijeme minimum kozmetiky, ale dosiahneme nemenej efektný výsledok:

 1. Na celé pohyblivé horné viečko naneste čierny perleťový očný tieň. Očný make-up pretrepte a vyrovnajte.

 2. Rovnaký prípravok naneste na spodné viečko a snažte sa rozostriť sliznicu.

 3. Jemný levanduľový očný tieň s perleťovou textúrou. Aplikujte na oblasť vnútorného kútika očnej jamky. Od tohto bodu začnite tieňovať make-up v niekoľkých smeroch. Na hornom viečku smerom k vonkajšiemu kútiku, dole k bodu vnútorného kútika oka a na dolnom viečku smerom k vonkajšiemu kútiku.

Táto jednoduchá a rýchla technika večerného líčenia hnedých očí vám umožní dosiahnuť žiarivý a pútavý efekt.

Tajomstvo prípravy tváre na večerné líčenie pre hnedé oči

príprava tváre

Večerné líčenie pre hnedé oči bude vyzerať neúplne, ak dievča nepoužije inú kozmetiku okrem očných tieňov, očnej linky a maskary. Najprv naneste na pleť make-up, aby ste vyrovnali štruktúru a odtieň pleti. Pri večernom svetle budú viditeľné všetky estetické nedostatky, ako sú vrásky, pupienky a tmavé kruhy pod očami. Preto je prvou fázou večerného líčenia hnedých očí príprava pokožky tváre. Líčenie sa vykonáva v tomto poradí:

 1. Pokožka sa očistí od prípadných nečistôt a sekrétov potných a mazových žliaz. Môžete to urobiť pomocou odličovacieho mlieka, iného podobného výrobku alebo tečúcou vodou s detským mydlom.

 2. Pokožku by ste mali zvlhčiť použitím bežného krému na starostlivosť o pleť.

 3. Akékoľvek estetické nedokonalosti, ktoré kazia vzhľad, sa zamaskujú korektorom alebo korektorom. Malé lokálne nerovnosti – vrásky, ojedinelé pupienky, malé tmavé škvrny pod očami – možno zakryť korektorom. Aplikuje sa šetrne, pred použitím korektora. Širšie problémové oblasti, ako sú veľké začervenané miesta, možno zakryť korektorom naneseným na podkladovú bázu.

 4. V tejto fáze naneste na pokožku podkladový krém. Zabezpečí sa tým odolnosť make-upu a zabráni sa rozmazávaniu podkladovej bázy a rúžu.

 5. Potom je potrebné naniesť tenkú vrstvu podkladovej bázy zodpovedajúcu odtieňu pleti a krku. Podkladová báza by mala byť matná, inak sa pleť môže lesknúť pri umelom osvetlení a bleskoch fotoaparátov.

 6. Ak použijete suchý rúž, naneste na pleť púder. Ak sa použije krémový alebo polotekutý rúž, nesmie sa použiť púder.

Po príprave tváre môžete použiť večerné líčenie hnedých očí.

Zvýraznite výraznosť hnedých očí správnou architektúrou obočia

Tvar obočia

Denné a najmä večerné líčenie pre hnedé oči je jednoducho nemožné bez korekcie obočia. Faktom je, že správne a efektívne namaľované oči upozorňujú na vzhľad dievčaťa. Neporiadne obočie určite pokazí celkový dojem, preto si ho udržiavajte upravené.

Ako upraviť obočie ako súčasť večerného líčenia pre hnedé oči:

 1. Zdvihnite obočie pinzetou. Všetky nadbytočné chĺpky, ktoré rastú pod hlavnou oblúkovou líniou alebo po stranách, by sa mali postupne odstraňovať.

 2. Chĺpky obočia udržiavajte krátke, aby sa v žiadnej polohe neuvoľnili a nevytvárali nepravidelný tvar. Môžete použiť manikúrové nožnice a „mužný“ plochý hrebeň. Ak sa bojíte odstrihnúť milimetre navyše, použite špeciálny mini zastrihávač so zarážkou.

 3. Zvýraznite okraje obočia tmavou ceruzkou, ktorá zodpovedá farbe vašich chĺpkov. V rámci obrysu vytvorte svetlé šrafovanie.

 4. Na obočie naneste farbu na obočie. Nemalo by byť príliš tmavé, ale je prijateľné, aby obočie bolo výraznejšie ako pri dennom líčení.

 5. Na záver vyčešte chĺpky obočia špeciálnou kefkou. Naneste fixačný gél alebo vosk. Potom bude vaše obočie vyzerať perfektne počas celého večera.

Tajomstvo večerného líčenia pre hnedé oči – nájdite správny rúž a rúž

Tvárenka na večerné líčenie by mala mať tlmený odtieň, pripomínajúci ľahké opálenie. Môžete byť vhodní pre také gradienty ako broskyňová, popolavo ružová, jemná marhuľová, tehlová, terakotová. Naneste len veľmi tenkú vrstvu make-upu, aby bol na tvári prakticky neviditeľný.

Rúž by mal zodpovedať vášmu farebnému typu. Mal by dobre ladiť s farbou vlasov, odtieňom pleti a odtieňom dúhovky. Vhodné sú vínové, hnedé, tehlové, ružové, slivkové, broskyňové, koralové tóny rúžu. Možnosťou, ktorá vždy víťazí vo večernom líčení, je transparentný lesk na pery alebo priesvitný produkt s miernym trblietavým efektom. Rovnako ako očné tiene, očné linky a maskara, aj rúž musí byť odolný. Inak ho „zjete“ počas večere a často budete musieť ísť do práčovne, aby ste si upravili mejkap.

Niekoľko všeobecných tipov na večerné líčenie hnedých očí

všeobecné tipy

Na záver sa chceme s dievčatami s hnedými očami podeliť o niekoľko profesionálnych tipov na líčenie:

 1. Večerné líčenie je zodpovedná vec. Stačí najmenšia chyba a zničíte si vzhľad aj večierok!. Vyžadujú sa skúsenosti a určitá zručnosť. Je lepšie naučiť sa nanášať make-up vopred a získať dobrý pocit.

 2. Ak nemáte výrazné estetické chyby na pokožke tváre alebo sa vám ich podarilo úspešne skryť, nebojte sa doplniť make-up flitrami (mierne). Dokonca aj úplne jednoduchý make-up bude vyzerať slávnostne, ak nahradíte matné tiene perleťovými.

 3. Vyberte si, či chcete zvýrazniť oči alebo pery. Niektorí vizážisti sa však domnievajú, že pri večernom líčení je prijateľné zvýrazniť obe tieto oblasti tváre. Ak budete trochu experimentovať s gradientmi, môžete nájsť dokonalú kombináciu. Ukážkovým príkladom súčasného zvýraznenia očí a pier sú pohľady Marilyn Monroe a hnedookej brunetky Dity Von Teese. Šípky v retro štýle a červený rúž sa hodia k hnedým očiam.

 4. Ak má dievča oči blízko mosta nosa, mala by použiť také techniky večerného líčenia, ktoré sa zameriavajú na okraje viečok. To znamená, že na vonkajší okraj sa aplikujú tmavé gradienty a na vnútorný okraj svetlé a trblietavé gradienty.

 5. Ak má dievča opačný problém, t. j. oči má široko posadené, tmavé sklonenia by sa mali použiť na vnútornej strane a svetlé na vonkajšej strane. Alebo svetelné tiene nepoužívajte vôbec.

 6. Riaďte sa radami odborníkov, ale nebojte sa experimentovať s gradientmi a ich kombináciami. Ak vidíte, že technika odporúčaná vizážistami nie je dokonale vhodná pre vašu podobu, urobte vlastné úpravy a kriticky preskúmajte výsledok.

 7. Nedodržiavajte štandardy a šablóny. Ak ste si vzali model hviezdy s hnedými očami z lesklého časopisu, neusilujte sa o úplnú podobnosť. Stačí, ak si z obrázka zoberiete niektoré techniky ako vzor a základ, ale musíte si vytvoriť vlastný jedinečný obraz.

 8. Kupujte len kvalitnú kozmetiku od renomovaných a dôveryhodných značiek. Nikdy nepoužívajte výrobky s uplynutou dobou použiteľnosti. V opačnom prípade si namiesto krásneho večerného líčenia môžete privodiť kožné problémy a iné komplikácie.

 9. Pri večernom stylingu sa snažte pracovať v interiéri v dobre osvetlených miestnostiach. Takto môžete kontrolovať kvalitu aplikácie make-upu.

Ak sa budete riadiť týmito tipmi, dokážete si vytvoriť veľkolepé líčenie, ktoré zapôsobí na vaše okolie a urobí z vás hviezdu večierka.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: