17 najlepších receptov na revitalizačné masky na tvár

Ľudové recepty na revitalizačné pleťové masky spájajú stáročné skúsenosti s modernými kozmetickými výdobytkami. Nie je ťažké pripraviť masky. Používané produkty sú dostupné pre ľudí s rôznymi finančnými možnosťami. Účinnosť a bezpečnosť liečby je na vysokej úrovni. Novinári zistili, ktoré recepty na revitalizačné masky podľa odborníkov umožňujú dosiahnuť maximálne výsledky vo veľmi krátkom čase.

Recepty na revitalizačné masky na tvár

maska zo zeleného čaju

Predstavujeme najjednoduchšie, ale nemenej účinné recepty regeneračných masiek na tvár, ktoré sa už dobre osvedčili:

 1. Recept číslo 1.Potrebujete jeden stredne veľký zemiak, niekoľko lyžíc čerstvého mlieka alebo smotany, jedno slepačie vajce. Zeleninu uvarte, rozmixujte na pyré a nechajte mierne vychladnúť, aby sa vajce nezrazilo. Potom do kaše pridajte zvyšné prísady a miešajte, kým nevznikne homogénna zmes.

 2. Recept ¹ 2. Vezmite niekoľko lyžíc ovsených vločiek, polovicu nastrúhaného jablka a 100 ml teplého mlieka. Vločky alebo múka sa zaleje teplým mliekom a nechá sa 10-15 minút napučať. Potom do kaše pridajte nastrúhané jablko.

 3. Recept № 3. Budete potrebovať niekoľko lyžíc kyslej smotany alebo tvarohu a 2-3 zrelé jahody alebo 4-5 bobúľ hrozna. Všetky prísady rozdrvte vidličkou a premiešajte.

 4. Recept č. 4. Je potrebná polovica uhorky, polovica mrkvy, niekoľko čerešní alebo višní. Prísady sa rozdrvia strúhadlom alebo vidličkou a premiešajú. Zmes zahustite, kým nedosiahne požadovanú konzistenciu, pričom použite trochu múky. Keďže mrkva môže zafarbiť pokožku do oranžova, otestujte zloženie na vnútornej strane zápästia tak, že ho namočíte na 15-20 minút a zmyjete. Ak pokožka nezmení farbu, môžete hmotu naniesť na tvár.

 5. Recept č. 5. Budete potrebovať polovicu listu aloe, ktorý 7 dní ležal na spodnej polici chladničky, niekoľko lyžíc medu, jedno vajce a vajíčko na mäkko. Rozdrvte aloe na kašu a zmiešajte s ostatnými zložkami.

 6. Recept č. 6. Budete potrebovať vrecúško (10-20 gramov) želatíny, mlieko, tekuté kapsule vitamínu A a E. Želatínu zalejeme mliekom a necháme napučať. Pridajte vitamíny a prísady starostlivo premiešajte.

 7. Recept č. 7. Polovica avokáda, kyslá smotana a 50 gramov horkej čokolády alebo lyžice obyčajného kakaa, bez cukru a iných prísad. Avokádo ošúpte a nastrúhajte alebo ho rozomeľte iným spôsobom. Čokoládu roztopíme vo vodnom kúpeli, trochu vychladíme, zmiešame s kyslou smotanou. Ak používate kakaový prášok, pridajte ho do kyslej smotany. Všetky prísady premiešajte.

 8. Recept № 8.Budete si musieť kúpiť želatínu, suché bylinky – harmanček, ľubovník, materinu dúšku, šalviu. Vezmite bylinky v rovnakom množstve, asi po jednej čajovej lyžičke, zalejte vriacou vodou, nechajte hodinu vylúhovať. Nalejte tento nálev želatíny, počkajte, kým napučí, prehnetiete vidličkou – maska na hlavu.

 9. Recept č. 9. Maska potrebuje čerstvú (nie kupovanú) brusnicovú šťavu, šťavu zo štvrtiny citróna s dužinou, škrob, niekoľko čajových lyžičiek kefíru alebo jogurtu. Všetky prísady dobre premiešajte, v prípade potreby trochu zahustite.

 10. Predpis č. 10. Potrebujeme niekoľko polievkových lyžíc kefíru, tmavú (ražnú) chlebovú kašu, lyžičku otrúb, cukor a droždie. Do kefíru pridajte lyžičku cukru a rovnaké množstvo droždia. Po 15 minútach pridajte do zmesi chlebovú kašu. Po 10 minútach sa zmes môže použiť ako maska.

 11. Recept č. 11. Potrebujete šťavu a dužinu z polovice čerstvej uhorky, šťavu a dužinu z polovice čerstvej paradajky, kozmetický íl a po jednej kapsule vitamínov A a E. Zeleninu rozdrvte, z dužiny vylisujte šťavu a pridajte malé množstvo kozmetického ílu. Do zmesi pridajte dužinu a vitamíny a dobre premiešajte. Zmes nechajte na tvári, kým nezaschne, približne 20 minút.

 12. Recept č. 12. Potrebujete polovicu banánu, dve čajové lyžičky zeleného čaju, múku z ovsených vločiek. Rozdrvte banán lyžičkou, pridajte lístky vopred uvareného zeleného čaju a pár lyžíc samotného odvaru, ovsené vločky.

 13. Recept č. 13. Budete potrebovať vaječný bielok, polievkovú lyžicu medu, jednu čajovú lyžičku citrónovej šťavy a dužinu citrusových plodov. Všetko dôkladne premiešajte. Ak sa med nedá vyliať, musí sa mierne zohriať vo vodnom kúpeli.

 14. Predpis ¹ 14. Ozdobte petržlenovou vňaťou, kôprom, koriandrom, niekoľkými lyžicami tvarohu a kyslou smotanou. Bylinky rozdrvte a zmiešajte s ostatnými prísadami.

 15. Recept № 15.Potrebujete štvrtinu pohára prírodného piva, trochu kvasníc, akúkoľvek kozmetickú hlinu, niekoľko čajových lyžičiek rastlinného oleja. Hlina sa zriedi pivom, do ktorého sa pridajú kvasnice. Do hmoty pridajte olej a zmes dobre premiešajte.

 16. Recept č. 16. Potrebujete 5-7 kvapiek čajovníkového oleja, kozmetický íl, pol tablety aspirínu, vodu zohriatu na izbovú teplotu. Zrieďte íl vodou na požadovanú konzistenciu. Práškový aspirín sa musí vopred rozpustiť vo vode. Pridajte poslednú zložku, čajovníkový olej.

A nakoniec– Univerzálny recept na revitalizáciu a obnovu pokožky pod očami, kde sa často vyskytujú opuchy a tmavé kruhy. Ak chcete odstrániť nepríjemné príznaky do 15 minút a zmierniť opuch horných viečok, použite vrecúška zeleného čaju bez akýchkoľvek prísad. Uvarte 2 čajové vrecúška, môžete ich vypiť ako bežný čaj, a nechajte ich niekoľko hodín v chladničke. Vychladnutú zmes naneste na očné viečka vrátane oblasti pod očami na 10-15 minút. Po tomto ošetrení opuchy, vačky pod očami a modriny zmiznú alebo budú menej viditeľné.

Toto sú len základné príklady kombinácií rôznych produktov a kozmetiky na dosiahnutie regeneračného účinku. Tieto recepty si môžete upraviť podľa vlastného vkusu a pridať do nich zložky, na ktoré vaša pokožka reaguje najlepšie.

Prečo potrebuje pokožka tváre regeneráciu?

Akú pokožku treba hydratovať

Moderná žena sa každý deň stretáva s faktormi, ktoré majú nepriaznivý vplyv na stav jej pokožky.Medzi nimi sú:

 1. Nepriaznivá ekologická situácia. Problém sa väčšinou týka obyvateľov megamiest alebo miest, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti veľkých tovární. Prach, špina, výfukové plyny a emisie znečisťujúcich látok sú hlavnými príčinami problémov na pokožke.

 2. Nedostatočne vyvážená strava. Hektické životné tempo a veľké pracovné zaťaženie znamená, že ženy nemajú vždy čas na poriadne raňajky, obed a večeru. Stravovanie mimo domu zvyčajne neposkytuje všetky vitamíny, minerály a makroživiny, ktoré vaša pokožka potrebuje a ktoré by mala mať k dispozícii zvnútra.

 3. Neprepíjať sa. Mnohým ženám stačí na zabezpečenie dostatočného prísunu tekutín do tela denne piť čaj, kávu, džúsy alebo sladké nápoje. Pravdou je, že všetko, čo má farbu, vôňu a chuť, je jedlo, a len čistá pitná voda je tekutina, ktorú vaše telo potrebuje. Vypite 1,5 až 2 litre denne.

 4. Prílišná aktivita v noci. Neustály nedostatok spánku alebo nedostatočná hygiena spánku majú mimoriadne negatívny vplyv na pokožku tváre.

 5. Nedostatok aktivity počas dňa. U žien, ktoré pracujú sedavým spôsobom alebo nešportujú, sa znižuje okysličovanie a spomaľuje metabolizmus. Výsledkom je nedostatok živín a kyslíka.

 6. Zlé návyky. O vplyve fajčenia a pitia alkoholických nápojov na pokožku bolo napísaných množstvo článkov. Súvislosť medzi procesom starnutia pleti a nezdravými návykmi je zrejmá.

 7. Používanie nedostatočne kvalitnej dekoratívnej kozmetiky. Nie všetky ženy čítajú zloženie výrobkov, ktoré používajú na svoju pokožku. Syntetické látky obsiahnuté v mnohých kozmetických prípravkoch môžu byť pre epidermis veľmi škodlivé.

 8. Zanedbávanie prípravkov na starostlivosť o pokožku a nedostatočná starostlivosť o pleť. chodenie spať bez opláchnutia mejkapu alebo umytia mejkapu mydlom a vodou, čo môže spôsobiť vysušenie pokožky. Už po niekoľkých mesiacoch takejto liečby potrebuje dermis regeneráciu.

 9. Chronické ochorenia, znížená imunita, celkový stav organizmu, začínajúce starnutie a vädnutie kože.

 10. Veľké pracovné zaťaženie, neustály stres, konflikty na pracovisku alebo v rodine.

Je jasné, že existuje mnoho faktorov, ktoré môžu byť škodlivé pre epidermis a sú súčasťou nášho každodenného života. Pleť takmer každej ženy po tridsiatke, ak nepotrebuje regeneráciu, určite pozitívne reaguje na starostlivosť o pleť.Odborníci tvrdia, že na takéto účely možno použiť regeneračné masky:

 1. Počas dospievania na odstránenie následkov hormonálnych zmien (akné, rozšírené póry, lesk).

 2. Počas tehotenstva a menopauzy z rovnakých dôvodov.

 3. V mladosti a dospelosti – na prevenciu skorých kožných zmien súvisiacich s vekom.

 4. Po 45. – 50. roku života – na spomalenie procesov starnutia, predĺženie mladosti a krásy tváre.

 5. Revitalizačné masky na tvár pripravené doma sú skvelou alternatívou k salónnej starostlivosti a ošetreniam proti starnutiu.

Ako zistiť, či vaša pleť potrebuje revitalizačnú masku

Prečo je pokožka tváre suchá?

Existuje niekoľko príznakov, ktoré naznačujú, že vaša pokožka tváre potrebuje pomoc, aby sa vrátila do normálneho stavu:

 1. Zvýšená aktivita kožného mazu v kombinácii s neschopnosťou pórov odstraňovať prebytočný sekrét, čo má za následok akné, čierne bodky a komedóny, nadmernú mastnotu pokožky na tvári, nezdravý lesk.

 2. Zníženie produkcie kolagénu a elastínu, čo vedie k zníženiu pružnosti epidermy, ochabnutiu dermy a vráskam.

 3. Zmenené kontúry tváre, poklesnuté očné kútiky a pery, ovisnuté líca.

 4. Odlupovanie pokožky je znakom toho, že dermis nie je dostatočne hydratovaná a nedokáže udržať potrebné množstvo vlhkosti.

 5. Výskyt pigmentácie alebo zmeny farby. Vyčerpaná koža môže vyzerať sivastá alebo zelenkavá, žltkastá.

 6. Znížená obranyschopnosť kože a lokálna imunita.

Revitalizačné masky sú užitočné najmä v zime. V tomto období je pokožka tváre obzvlášť citlivá na negatívne vplyvy prostredia, ako je mráz a studený vietor. Na jar a v lete sú tiež dobré dôvody na ošetrenie tváre. Napríklad na konci zimy sa vyčerpajú vnútorné zásoby vitamínov a minerálov a telo začne strácať energiu, čo sa prejaví aj na pokožke tváre. V lete je epidermis vystavená horúcemu slnečnému žiareniu, ktoré spúšťa proces fotostarnutia (heliodermatitída, predčasné starnutie), najmä u tých, ktorí sa radi opaľujú. A len na jeseň sú podmienky pre pokožku tváre viac či menej priaznivé. Z tohto dôvodu odborníci odporúčajú kozmetické ošetrenie tváre revitalizačnými maskami podľa nasledujúcich odporúčaní:

 1. V zime – 3-krát za 10 dní.

 2. Na začiatku jari – dvakrát za 10 dní.

 3. V lete raz alebo dvakrát za 10 dní.

 4. Na jeseň si môžete dopriať oddych od kozmetických procedúr. Tento harmonogram je vo všeobecnosti dosť ľubovoľný, pretože každý prípad je iný. Počet a frekvencia ošetrení závisí od stavu pokožky, od zvolenej receptúry masky a jej účinnosti, od toho, ako je pokožka vnímavá na pozitívny vonkajší vplyv. Presný časový harmonogram môže určiť len dermatológ alebo kozmetička po diagnostike stavu epidermy, preto sa odporúča poradiť sa s odborníkom.

Najlepší čas na použitie revitalizačnej pleťovej masky

Ako často by ste si mali robiť pleťové masky

Revitalizačnú masku si môžete robiť pravidelne alebo pravidelne. Ak chcete dosiahnuť trvalý a viditeľný výsledok, musíte dodržiavať dôsledný, časovo ohraničený postup v trvaní 6-8 týždňov. Samozrejme, prvé výsledky budú viditeľné už po prvom sedení, ale budú dočasné – po 2-3 dňoch sa pokožka vráti do pôvodného stavu. Tieto revitalizačné domáce masky sú totiž veľmi šetrné k pokožke. Kumulatívny účinok sa dostaví až po liečebnej kúre. Ak máte v úmysle robiť masky nepretržite, najlepší čas na to je večer, po hygienických procedúrach, pred spaním.Tento čas sa považuje za najlepší z viacerých dôvodov:

 1. Počas spánku sa pokožka sama zotavuje. Pôsobenie zložiek masky tento proces zintenzívňuje.

 2. Pred spaním si nemusíte nanášať make-up na tvár. Preto sa póry nebudú upchávať podkladovou bázou a výsledok nebude tak krátkodobý.

 3. Pokožka nie je počas spánku vystavená negatívnym účinkom UV žiarenia, vetra a výkyvom teploty.

 4. Je zrejmé, že organizmus počas spánku obnovuje svoje sily a aplikáciou pleťovej masky na noc pomôžete svojmu telu zlepšiť stav pokožky.

 5. Revitalizačnú masku môžete použiť aj raz za čas, napríklad počas špeciálnych príležitostí, keď chcete vyzerať nádherne a zúčastniť sa na večierku. V takom prípade sa nemôžete vyhýbať líčeniu a vychádzaniu von krátky čas po kozmetickom zákroku. Regeneračná maska bude pôsobivá ako vždy, ale nie taká dlhotrvajúca. Ale nemusí, pretože liečba trvá len niekoľko hodín. Preto si môžete ľahko naniesť masku, nalíčiť sa a ísť von.

Pre účinnejšiu liečbu si pripravte ďalšie prípravky:

 1. Pred nanesením masky si tvár vydrhnite. Po odstránení odumretých kožných buniek bude pokožka dokonale hladká a make-up sa bude nanášať rovnomernejšie. Na drhnutie je možné použiť komerčné výrobky alebo improvizované prostriedky (jedlá sóda, soľ, kávová usadenina, rozdrvené škrupiny z orechov atď.)..).

 2. Po peelingu pokožku naparte, aby sa póry otvorili a živiny zo zložiek masky mali možnosť preniknúť do najhlbších vrstiev pokožky. Na namočenie pokožky si urobte obklad z malého mäkkého froté uteráka namočeného v horúcej vode. Namiesto pitnej vody môžete použiť aj odvar z liečivých rastlín, napríklad z harmančeka alebo ľubovníka. Prípadne si môžete hlavu nakloniť nad misu s horúcou vodou (vývarom) a prikryť ju uterákom. Táto metóda je vhodná najmä v zimnom období, pretože budete zároveň vdychovať liečivú paru, ktorá je výbornou prevenciou sezónnych ochorení dýchacích ciest.

 3. Po revitalizačnej maske si tvár opláchnite nálevom z bylinkovej vody alebo kvapkou neperlivej minerálnej vody, ktorú môžete naliať do fľaše s rozprašovačom. Potom naneste hydratačný krém alebo iný krém. Keď sa krém vstrebe, odstráňte zvyšok prípravku papierovou utierkou. Utrite si tvár vopred pripravenými kockami ľadu, aby ste úplne uzavreli póry. Ako mraziaca tekutina sa môže použiť prevarená voda s citrónovou šťavou, bylinkový nálev, neperlivá minerálna voda.

Po všetkých týchto prípravách sa môže použiť slávnostný make-up.

Akékoľvek kontraindikácie použitia revitalizačnej masky na tvár

Čo nemôžete urobiť, ak máte v úmysle odstrániť falošné alebo umelé mihalnice bez komplikácií

Neexistujú žiadne závažné kontraindikácie pre domáce kozmetické ošetrenie. Zoznam obmedzení je krátky:

 1. Precitlivenosť na obsah masky. Uistite sa, že recept neobsahuje žiadne potraviny, na ktoré ste alebo môžete byť alergickí.

 2. Pocit nevoľnosti, horúčka.

 3. Akútne alebo chronické kožné ochorenia infekčného a zápalového charakteru.

 4. Hlboko poškodená pokožka tváre.

 5. Pred použitím akejkoľvek regeneračnej pleťovej masky je najlepšie poradiť sa s dermatológom alebo aspoň s kvalifikovanou kozmetičkou.

Ako si doma pripraviť revitalizačnú masku

Ako pripraviť ohrievaciu masku

Ak chcete pripraviť masku na nápravu, postupujte podľa rád odborníkov:

 1. Vyberte si čerstvé a kvalitné výrobky. Ak ide o ovocie a zeleninu, snažte sa používať tie, ktoré majú sezónu. To znamená, že ak recept vyžaduje jahody a kalendár je vo februári, je lepšie odložiť použitie tohto receptu na letné obdobie.

 2. Liečivú zmes nepripravujte skôr ako 30-60 minút pred zákrokom a zvyšok neuchovávajte (ani v chladničke) až do ďalšieho sedenia.

 3. Zmes pripravte v sklenenej, keramickej alebo plastovej nádobe.

 4. Ak chcete ohrievať celú zmes alebo jej zložky, je vhodnejšie použiť vodný kúpeľ. Teplota zahrievania by nemala presiahnuť 40 stupňov, pretože niektoré zložky masky môžu stratiť svoje vlastnosti.

 5. Ak sa v recepte vyžaduje varenie zeleniny, môžete nechať šupky – obsahujú veľa bioaktívnych látok. Zeleninu pred varením umyte pod tečúcou vodou, použite tuhý flanel, ale nepoužívajte žiadne chemické čistiace prostriedky.

 6. Ak recept vyžaduje rastlinný olej, môžete použiť obyčajný slnečnicový alebo akýkoľvek iný olej – olivový, ľanový, z hroznových jadierok.

 7. Ak recept vyžaduje ovocnú alebo zeleninovú šťavu, môžete použiť aj dužinu.

 8. Ktorýkoľvek fermentovaný mliečny výrobok uvedený v recepte možno nahradiť iným. Napríklad namiesto kefíru môžete užívať kyslú smotanu, jogurt, prírodný jogurt bez prísad, domáci tučný tvaroh.

 9. Množstvá uvedené v recepte sú približné. Použite ho toľko, koľko potrebujete, aby bola hmota tvárna – nie príliš riedka (bude vám kvapkať z tváre), nie príliš hustá (bude ťažké ju rovnomerne rozotrieť po tvári). Zriedenie alebo zahustenie masky na požadovanú konzistenciu je pomerne jednoduché – na dosiahnutie tekutejšej zmesi použite vodu, mlieko, harmančekový nálev; na zahustenie masky použite kukuričný alebo zemiakový škrob, čiernu strúhanku, ovsené vločky.

Správna aplikácia regeneračnej masky na tvár

Príprava pokožky a aplikácia mliečnej masky

Ak je konzistencia výrobku dostatočne plastická, pri jeho aplikácii na tvár nevzniknú žiadne problémy. Maska by sa nemala nanášať prstami, pretože nie sú dostatočne hygienické, ale kozmetickým štetcom alebo špongiou. Po každej aplikácii dôkladne vyčistite príslušenstvo, aby ste zabránili vzniku patogénnych mikroorganizmov.

Masku nanášajte na povrch pokožky pozdĺž masážnych línií od čela až po bradu. Prípravok nenanášajte na pokožku pod očami alebo na očné viečka – iba na čelo, nos, líca a bradu. Ak máte zvyšky, naneste ich na krk, dekolt a chrbát rúk. Koža v týchto miestach tiež potrebuje regeneráciu a výživu.

Kým je maska na tvári, musíte obmedziť aktivitu tváre a výrazové reakcie. Lepšie je ľahnúť si, relaxovať, zdriemnuť si, počúvať príjemnú hudbu alebo ďalšiu kapitolu audioknihy. Bude to skvelý spôsob, ako sa zresetovať, normalizovať svoju náladu a celkovú pohodu a odpútať sa od každodenných problémov.

Vo väčšine prípadov by mala regeneračná maska zostať na tvári 15-25 minút. Pleť tak získa dostatok času na to, aby sa živiny vstrebali a začali pôsobiť. Ak však pocítite nepríjemné pocity, bolesť, pálenie alebo svrbenie pred uplynutím odporúčaného času, výrobok predčasne opláchnite. Ak sa objaví začervenanie a/alebo vyrážky, pretrvávanie príznakov je dôvodom na konzultáciu s dermatológom. Normou je pocit napätia alebo mierne brnenie. Môže to byť spôsobené použitím kozmetického ílu, vaječného bielka alebo citrusovej šťavy v maske.

Výhody a nevýhody domácich revitalizačných masiek na tvár

Ak nemáte možnosť alebo chuť navštíviť kozmetický salón na špecializované regeneračné ošetrenie, domáca výroba masiek môže byť dobrou alternatívou k manipulácii v salóne. Nemusíte míňať čas a iné prostriedky na cestovanie, ušetríte peniaze, pretože náklady na domáce masky sú minimálne. Navyše po ošetrení nemusíte chodiť von a zbytočne zaťažovať pokožku.

Domáce revitalizačné pleťové masky majú ďalšie výhody, ktoré môžu svedčiť v prospech tejto konkrétnej metódy starostlivosti o pleť:

 1. Poznajte presné zloženie masky a uistite sa, že neobsahuje syntetické zložky.

 2. Všetky použité výrobky sú ľahko dostupné v kuchyni každej ženy, ako aj na pultoch supermarketov, lekární.

 3. Vysoká bezpečnosť postupu. Pri absencii alergií a iných kontraindikácií sa pravdepodobnosť nežiaducich reakcií a komplikácií blíži k nule.

 4. Univerzálnosť – revitalizačnú masku možno použiť v každom veku.

 5. Jednoduchá manipulácia, príprava a aplikácia masky si nevyžaduje skúsenosti ani kvalifikáciu.

 6. Pohodlie a nezávislosť od hlavných plánov salónov. Masku si môžete aplikovať podľa potreby v závislosti od zmien stavu pokožky.

Nevýhodou je, že na dosiahnutie výrazných a dlhodobých výsledkov je potrebné absolvovať viacero ošetrení. Salónne revitalizačné masky majú väčší účinok pri menšom počte ošetrení.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: