Ako často si môžete maľovať obočie | Tipy vizážistky

Obočie je dôležitou súčasťou tváre; udáva tón celej tvári, dodáva jej určitý výraz a zdôrazňuje najmä oči.

Novinári sa pýtali vizážistov, kozmetičiek a odborníkov na obočie, ako často si môžete a máte maľovať obočie. A tiež čo používať a ako často vykonávať nápravné postupy.

Ukazuje sa – farbiť obočie, keď je to potrebné, ale nemali by ste to preháňať, aby ste nepoškodili pokožku a samotné chĺpky obočia.

Ako často si môžete farbiť obočie ceruzkou alebo špeciálnou riasenkou, tieňmi či gélmi?

Ako často môžete maľovať obočie

Na používaní ceruziek a maskary je dobré to, že ich môžete používať tak často, ako si želáte – každý deň alebo aj niekoľkokrát denne (ak je potrebné denné a večerné líčenie).

Výhody používania rôznych produktov na líčenie obočia:

 1. Široká škála odtieňov a textúr.
 2. V závislosti od účelu môžete farbiť zakaždým inak, mať niekoľko ceruziek. Tento typ dekoratívnej kozmetiky sa často používa nielen v každodennom živote, ale aj na vytvorenie večerného make-upu, obrazu na fotografovanie alebo dovolenku.
 3. Existujú špecializované výrobky na báze vosku alebo silikónu. Pomáhajú zachovať ideálnu farbu a tvar aj v neobvyklých alebo extrémnych situáciách. Napríklad v prípade extrémneho tepla alebo vysokej vlhkosti. Bežný pigment sa v takejto situácii rýchlo rozmaže a obočie nebude vyzerať esteticky.
 4. Ceruzka na obočie alebo riasenka (ak sú správne použité) nemôžu poškodiť zdravie alebo vzhľad človeka. Zložky obsiahnuté v takejto kozmetike sa neabsorbujú pokožkou a nedostávajú sa do krvného obehu.
 5. Môžete experimentovať so vzhľadom tak často, ako sa vám páči, čmárať a oplachovať ho znova a znova, intenzívnejšie tónovať obočie alebo meniť jeho tvar. Ak ste to s farbením trochu prehnali, vždy ho môžete zmyť vodou a mydlom alebo špecializovaným čistiacim prostriedkom.

Zo všetkého vyššie uvedeného možno vyvodiť záver – používať ceruzku alebo špeciálnu maskaru možno bez obmedzenia. Teda tak často, ako chcete.

Ako často môžete farbiť obočie hennou a ustricou, ustricovým voskom

Ako často si môžete farbiť obočie hennou a ustricovou maskaru

Prírodné produkty ako henna a ustricový vosk majú mnoho výhod, ktoré sa líšia krátkodobými a dlhodobými účinkami:

 1. Rovnako ako kozmetická ceruzka alebo maskara, púder alebo očné tiene, ani prirodzené farbenie nemôže poškodiť zdravie dievčaťa. Ale len v prípade, že nie ste alergickí na žiadny konkrétny výrobok.
 2. V drogérii alebo v obchode s kozmetikou ľahko nájdete hennu alebo basmu.
 3. Prírodné produkty majú nízke náklady.
 4. Prírodné produkty nielenže prinášajú požadovaný výsledok, ale aj vyživujú tkanivo. Stimulujú rast vlasových folikulov. A aby vlasy hustejšie, pružné, odolné voči vonkajším alebo vnútorným faktorom.
 5. Ako často si môžem maľovať obočie prírodnými produktmi? Odpoveď je, ak je to potrebné. Hennu a iné podobné výrobky možno maľovať často – raz za 10-14 dní (pretože pigment sa vymyje). Jediný spôsob, ako sa vyhnúť poškodeniu vlasov alebo pokožky, je starostlivo dodržiavať pokyny a nefarbiť obočie nadmerne.

Ako často môžete chemicky maľovať obočie

farbenie obočia

Maľovanie špeciálnou farbou na obočie nie je zlou voľbou, pokiaľ sa dodržiavajú bezpečnostné opatrenia a nehrozí riziko kontaktu s očami. Ak výrobok neobsahuje amoniak, ktorý je škodlivý pre oči. Na farbenie obočia každé ráno ceruzkou, ktoré môže byť časovo veľmi náročné, môžete na chvíľu zabudnúť. Pozorne postupujte podľa pokynov. Prípravok by sa mal pripravovať (riediť, aplikovať) v poradí a v pomeroch odporúčaných výrobcom.

Ako často môžete chemicky maľovať obočie? Toto ošetrenie sa zvyčajne vykonáva raz za 2-3 týždne. Závisí to od kvality výrobku a farby pigmentu.

Tmavšia farba je na obočí viditeľnejšia dlhšie, pokiaľ ladí s farbou vlasov a tónom pleti ženy. Dôležitá je aj značka výrobku, ktorý dievča používa. Rovnako ako cenové rozpätie výrobku. Luxusné a prémiové výrobky vydržia až dva týždne.

Hneď ako farba prestane byť jasná, pigment sa vymyje a proces farbenia sa môže opakovať. Alebo počkajte, kým sa farba vráti do svojho prirodzeného odtieňa, a každý deň ju mierne upravte ceruzkou.

Ak žena používa chemické farbivo, mala by vziať do úvahy, že je potrebné pravidelne robiť krátke prestávky. Môžete napríklad vykonať jedno farebné ošetrenie a po odznení účinku ošetrenia ho môžete korigovať výlučne ceruzkou počas 1 mesiaca. Možno tak predísť výskytu neočakávaných vedľajších účinkov alebo komplikácií. Skutočnosť je taká, že pokožka na tvári je veľmi citlivá na akýkoľvek negatívny účinok. Ak to s kozmetickými úpravami preženiete, môžete dosiahnuť opačný výsledok, ktorý výrazne pokazí celý vzhľad.

Počas mesačnej prestávky od farbenia farbivami na chemickej báze:

 1. Štruktúra chĺpkov obočia sa obnoví, sú plne pripravené na nové farbenie chemickými farbami. V opačnom prípade budú ich vlasy príliš krehké, vyblednuté a náchylné na vypadávanie.
 2. Pokožka, ktorá je tiež negatívne ovplyvnená chemickými zložkami farby, sa zregeneruje. Ak sa pokožke nedopraje oddych, môže to spôsobiť začervenanie a zápal, vyrážky, opuchy a dokonca rany. Vzhľad ženy je v každom prípade nepriaznivo ovplyvnený.
 3. Znižuje sa riziko alergických reakcií. Ak dievča nemá dostatočne dobrú imunitu, napríklad v zime alebo na jar, môže prejsť na jemnejšie a šetrnejšie farbenie obočia, napríklad na špecializovanú kozmetickú ceruzku alebo prírodnú hennu a bazu.
 4. Bezprostredne po farbení môžete tiež podniknúť kroky na zlepšenie stavu vašich chĺpkov na obočí. Agresívne pôsobenie farby si vyžaduje následnú aplikáciu výživných olejov alebo iných prípravkov na starostlivosť o obočie, spevnenie a regeneráciu. Ráno a pred spaním sa umyte špeciálnymi jemnými gélmi a penami, bežné (tvrdé, tekuté) mydlo by sa v tomto prípade nemalo používať.

Ako často sa môže obočie maľovať pomocou metódy tetovania

metóda tetovania

Tetovanie, podobne ako permanentný make-up, je technika, pri ktorej kozmetička vkladá pod pokožku pigment požadovanej farby. Odpoveď na otázku, ako často si môžete touto metódou maľovať obočie, je raz za 1-2 roky. Dôvodom je, že pigment sa vo vrstvách epidermy uchováva odlišne. Závisí to od hĺbky aplikácie, ale aj od faktorov, ako je osobnosť tela vo všeobecnosti a najmä pokožka ženy. A tiež starostlivosť o oblasť obočia.

Tetovanie obočia je predmetom vážnych úvah. Výber remeselníka a optimálny tvar obočia si vyžaduje zodpovedný prístup. Neúspešný výsledok je veľmi ťažké napraviť.

Výhody tetovania:

 1. Obočie možno farbiť veľmi zriedkavo, zanedbávať každodenné ošetrenie.
 2. Profesionál zabezpečí krásne jasné kontúry oblúkov, bohatú farbu a požadovanú hrúbku.

Nevýhody tetovania:

 1. Trvalým dôsledkom je aj nemožnosť zmeny tvaru a farby. Miernu korekciu možno vykonať iným postupom, kozmetickou ceruzkou, ale účinok je často nepredvídateľný.
 2. Ak postup zveríte neoverenému majstrovi, najmä odborníkovi s malými skúsenosťami alebo kvalifikáciou – môžete dostať výsledok, ktorý vás veľmi sklame.
 3. Ak umelec nesterilizuje nástroje alebo vôbec nedodržiava aseptické a antiseptické pravidlá, existuje možnosť infekcie.

Tetovanie obočia vo všeobecnosti nie je vhodné pre ženy, ktoré rady často menia obraz. Vhodné pre tých, ktorí chcú venovať minimum času každodennej starostlivosti o krásu.

Či je vôbec potrebné maľovať obočie?

Musím si maľovať obočie?

Dievčatá so svetlým obočím alebo majiteľky oblúkov, ktoré nemajú dokonalý tvar alebo hustotu, sú nútené vykonať korekcie. Ukazuje sa, že obočie sa v takýchto prípadoch musí farbiť:

 1. Vaše obočie je svetlejšie ako vlasy na hlave (o niekoľko odtieňov svetlejšie). A pri odhade je potrebné vziať do úvahy nie pôvodnú farbu vlasov, a že je v súčasnosti (ak vlasy boli zafarbené, vypálené, šedivé).
 2. Obočie v dôsledku korekčných zákrokov (pinzeta alebo špeciálny zastrihávač) nemá dostatočne atraktívny, harmonický tvar.
 3. Obočie nie je dostatočne husté a v niektorých oblastiach vlákna úplne chýbajú.

V prvej a poslednej možnosti je možné maľovať obočie bez strachu a pochybností. Ak si žena nie je istá, či je jej obočie dokonale tvarované, môže si urobiť malý test. Obočie sa nemusí maľovať, ak jeho tvar zodpovedá niekoľkým parametrom. Je potrebné určiť polohu troch kľúčových bodov – začiatok, záhyb a koniec každej krivky obočia:

Začiatok oblúka by sa mal zhodovať s miestom, kde sa ceruzka priložená vertikálne na tvár a dotýkajúca sa krídla nosa, ako aj vnútorného kútika očnice, pretína s obočím.

Ak chcete nájsť ideálny bod zakrivenia, priložte ceruzku jedným koncom ku krídlu nosovej dierky a vychýľte ju smerom k stredu očnej jamky. Ceruzka prechádza stredom oka a potom prechádza cez obočie. Práve tento bod definuje ideálnu krivku.

Určenie koncového bodu oblúka môže byť jednoduché. Ceruzka v kontakte s nosovou dierkou a vonkajším kútikom obočia naznačuje, kde by sa malo obočie končiť.

Ak je aspoň jeden bod odchýlky, je možné obočie namaľovať. Ak je forma v poriadku, vlasy majú správny odtieň a dostatočnú hrúbku, nie je potrebné vykonávať žiadne nápravné postupy.

Ak chcete zistiť, či je vaše obočie v ideálnom tvare pre vašu tvár, nemusíte si ho merať sami. Jednoducho sa opýtajte profesionálneho vizážistu. Majster môže poradiť a navrhnúť použitie štandardných šablón na tvarovanie obočia. Počas prvého stretnutia vykoná všetky potrebné postupy úhľadne a kvalitne.

Je možné získať výraznejšie a plnšie obočie bez farbenia?

Sýtosť farieb obočia bez farbenia

Ženy, ktoré si maľujú obočie, často hľadajú spôsoby, ako eliminovať potrebu akýchkoľvek kozmetických úprav. A takéto spôsoby existujú:

 1. Ak máte na hlave farbené vlasy, vráťte sa k prirodzenému odtieňu. Geneticky podmienená farba obočia by tak mala dokonale ladiť s prirodzenou farbou vlasov a vytvoriť harmonický obraz obočia.

 2. Na stimuláciu rastu chĺpkov obočia môžete použiť špeciálny gél. Žena môže získať viacero výhod v jednom kroku. Zlepšuje sa štruktúra vlasov, sú silnejšie a menej vypadávajú. Ich farba sa prehĺbi. Pozitívne zmeny nastali aj v hustote obočia. Alternatívne možno použiť ľudové metódy, ako je ricínový olej, lopúchový olej, olivový olej a pšeničný olej. Miniatúrny zastrihávač vám pomôže kontrolovať dĺžku chĺpkov, aby ste mohli dosiahnuť dokonalý tvar krivky.

 3. Je zrejmé, že farba a hustota obočia sa dá vo väčšine prípadov normalizovať pomocou šetrných metód. To znamená, že nie je potrebné okamžite uchopiť farby na chemickej báze. Alebo vyhľadajte profesionálne tetovacie služby. Experimentuje s ceruzkou a pinzetou a zároveň sa snaží, aby obočie vyzeralo hustejšie a plnšie pomocou špeciálnej kozmetiky a ošetrujúcich produktov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: